کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

مشاوره آنلاین روانشناسی

آیا تا به حال از خدمات مشاوره آنلاین استفاده کرده اید؟ مشاوره روانشناسی آنلاین امروزه طرفداران بسیار زیادی در بین مردم پیدا کرده است. استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین به دلیل راحتی و در دسترس بودن افزایش یافته است. می توان گفت مشاوره روانشناسی آنلاین به دلیل دسترسی راحت و بدون محدودیت زمانی و مکانی حتی برای افرادی که در خارج از کشور نیز ساکن هستند، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. اما برخی از مردم هنوز اعتقاد دارند که مشاوره حضوری عملکرد بهتری برای آنها دارد. سوالی که ممکن است برای شما بوجود بیاید این است که آیا استفاده از مرکز مشاوره آنلاین خانواده تفاوتی با مشاوره حضوری دارد؟ مزیت های مشاوره آنلاین چیست؟ چرا امروزه مشاوره آنلاین در بین مردم محبوب شده و طرفداران زیادی پیدا کرده است؟

مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه به بررسی و تحقیق در رابطه با مشاوره آنلاین روانشناسی پرداخته اند. اگر می خواهید اطلاعات کامل و کاربردی در رابطه با مشاوره آنلاین ازدواج یا خانواده کسب کنید به شما توصیه می کنم مطالعه این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله اطلاعات کاملی در رابطه با مشاوره آنلاین روانشناسی نگارش شده است که می تواند به شما عزیزان کمک کند انتخاب خوبی برای مشاوره داشته باشید.

مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره آنلاین روانشناسی چیست؟

مشاوره آنلاین که با نام های الکترونیک درمانی، مشاوره از راه دور، تله تراپی، مشاوره الکترونیکی و یا مشاوره سایبری نیز معروف است، شامل ارائه خدمات در زمینه مشاوره خانواده، ازدواج، فردی و … است. مشاوره آنلاین خانواده نیز مانند مشاوره حضوری و یا مشاوره تلفنی خدمات سلامت روان و روان درمانی را به مراجعین ارائه می دهد. می توان گفت مشاوره آنلاین ارائه مشاوره حرفه ای و تخصصی سلامت روان از طریق اینترنت و فضای مجازی است.

خدمات مشاوره آنلاین را می توان از طریق مشاوره آنلاین در واتساپ و یا سایر شبکه های مجازی دریافت کرد. این خدمات که به صورت چت ویدیویی، ایمیل، پیام، برقراری تماس تلفنی و …. ارائه می شود، می تواند دسترسی شما را به مشاوره راحت تر و سریع تر کند. مشاوره آنلاین می تواند به صورت برقراری ارتباط زنده با مشاور و روانشناس انجام شود و یا می توان در قالب ارسال پیام برای مشاور باشد که بعد از مدتی جوابگوی شما باشد.

می توان گفت استفاده از مشاوره خانواده آنلاین بعد از همه گیری ویرووس کرونا بسیار بیشتر شد. مردم متوجه شده اند که علاوه بر استفاده از مشاوره حضوری می توان از طریق مرکز مشاوره آنلاین خانواده نیز خدمات مشاوره ای و روانشناسی را دریافت کرد.

مشاوره آنلاین می تواند در زمینه های مختلف به مراجعین خود خدمات ارائه دهد. مثلا اگر شما به دنبال حل مشکلات خود و روان درمانی برای استرس و اضطراب، سوگ و مرگ عزیزان، مشکلات رابطه ای، ازدواج، افسردگی و … هستید، مشاوره آنلاین یا مشاوره سایبری می تواند راه حل های موثری را به شما ارائه دهد.

برای استفاده از مشاوره آنلاین چه باید کرد؟

اگر شما نیز می خواهید از مشاوره آنلاین با دکتر روانشناس استفاده کنید باید در ابتدا برای برقراری ارتباط با مشاور مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

شما باید در اولین قدم یک پست الکترونیکی برای خود ایجاد کنید.(ایمیل)

اگر مشاوره مد نظر شما از مشاوره آنلاین در واتساپ استفاده می کند پس باید برنامه مورد نیاز را در تلفن همراه خود داشته باشید.

مشاوره آنلاین 24 ساعته برای دسترسی راحت تر کاربر به آنها و در دسترس بودن، از پیام رسان های فوری استفاده می کنند. مثلا شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز که نیاز به مشاوره داشتید، به آنها پیام دهید و بعد از تعیین وقت توسط مشاور تماس حاصل کنید.

استفاده از چت ها مبتنی بر متن نیز یکی دیگر از ابزارهایی است که برای مشاوره آنلاین روانشناسی مورد استفاده قرار می گیرد.

شما برای دریافت خدماتی مانند ویدیو چت و .. می توانید هم از تلفن همراه خود استفاده کنید. یا از رایانه و لپتاپ برای برقراری ارتباط استفاده کنید. البته استفاده از موبایل برای اکثر افراد راحتتر بوده و بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.

مشاوره آنلاین روانشناسی چه خدماتی را برای مشاوره ارائه می دهد؟

مشاوره حضوری از قدیمی ترین انواع روش های مشاوره بوده است که همچنان طرفداران خود را دارد. در این نوع مشاوره مراجعه کننده باید در مطب روانشناس حاضر شده و از خدمات مشاوره ای او استفاده کند. مسلما صحبت کردن با مشاور می تواند به شما کمک کند تا مشکلاتت خود را شناسایی کرده و به دنبال راه حل مناسبی برای آنها باشید. مدیریت مشکلات را یاد بگیرید و برای بهبودی شرایط تلاش کنید. امروزه علاوه بر مشاوره حضوری انواع دیگری از مشاوره نیز رواج یافته است. مانند مشاوره تلفنی، مشاوره آنلاین و … . مشاوره آنلاین و از راه دور می تواند خدمات مختلفی را به مراجعه کننده ارائه دهد و برای او مسمر ثمر باشد. برخی از شرایط و مشکلاتی که می توان با مشاوره آنلاین روانشناسی آنها را حل کرد عبارتند از:

درمان اختلالات اضطرابی

درمان مشکلات دوقطبی و اختلال دو قطبی

درمان سوء مصرف مواد مخدر، الکل و اعتیاد به آنها

کمک به مدیریت خشم و یادگیری مهارت کنترل خشم

درمان افسردگی های ضعیف، متوسط و حتی افسردگی های سخت و شدید

برطرف کردن مشکلات در زمینه زناشویی و ازدواج

حل مشکلات خانوادگی و تعارضات موجود در خانواده

یادگیری مهارت تصمیم گیری در مواقع سخت و حساس

درمان اختلالات مربوط به اشتها

مشکلات در زمینه مشاوره فردی و تعارضات روابط بین فردی

البته لازم به ذکر است که، اگرچه درمان از طریق مشاوره آنلاین روانشناسی می تواند جز یکی از بهترین راه های درمانی باشد. اما اگر شرایط و مشکلاتی دارید که احساس می کنید نیاز به مراجعه حضوری و صحبت کردن با مشاور به صورت مستقیم و رو در رو است، بهتر است از مشاوره حضوری استفاده کنید. در این شرایط مشاوره روانشناسی آنلاین بهترین گزینه نخواهد بود.

مشاوره آنلاین روانشناسی

چرا مشاوره آنلاین پرطرفدار شده است؟

مشاوره آنلاین امروزه در بین مردم بسیار طرفدار دارد. مخصوصا اگر به صورت مشاوره آنلاین 24 ساعته باشد. مزیت های این روش باعث شده است که به یکی از پر استفاده ترین روش های مشاوره تبدیل شود. مشاوره آنلاین روانشناسی در مقایسه با مشاوره حضوری، امروزه پیشرفت های بیشتری داشته و مزایای مناسبی را ارائه می دهد. برخی از مهم ترین مزایای مشاوره روانشناسی آنلاین عبارتند از:

صرفه جویی در زمان

استفاده از مشاوره رواتنشناسی آنلاین می تواند زمان کمتری را از شما بگیرد. یا نگرانی شما از بابت قرار گرفتن در ترافیک های سنگین را برطرف سازد. شما با استفاده از مشاوره آنلاین دیگر نیاز ندارید کیلومترها راه را برای رسیدن به مرکز مشاوره طی کنید. بلکه با شماره گیری و یا ورود به سایت، می توانید با مشاور خود ارتباط برقرار کنید و جلسه مشاوره را در هر کجای دنیا که هستید به صورت آنلاین برگزار کنید.

صرفه جویی در هزینه ها

در مقایسه با درمان های حضوری و استفاده از مشاوره حضوری خانواده، استفاده از مشاوره آنلاین خانواده می تواند هزینه های کمتری را برای شما داشته باشد. شما دیگر نیاز نیست برای رسیدن به مرکز مشاوره خانواده هزینه های ایام و ذهابی را پرداخت کنید. صرفه جویی در هزنیه های رفت و آمد باعث شده است که این نوع از مشاوره محبوب شود. همچنین در برخی از شرایط اکثر مرکز مشاوره آنلاین خانواده تخفیفات ویژه ای را به مناسبت های مختلف برای مراجعه کنندگان در نظر می گیرند. در صورتیکه کمتر موقعیتی پیش می آید که مراکز مشاوره حضوری این تخفیفات را لحاظ کنند.

برقراری ارتباط آنلاین آسان تر است

برقراری ارتباط آنلاین و استفاده از فضای مجازی برای بسیاری از افراد، مخصوصا جوانان و نوجوانان که دائم با تلفن همراه و فضای مجازی در ارتباط هستند، راحت تر است. افراد جوان بیشتر از ایمیل و شبکه های مجازی برای برقراری ارتباط استفاده می کنند.  این یعنی برقراری ارتباط با مشاور آنلاین برای آنها راحت تر از برقراری ارتباط با مشاوره حضوری است. به ویژه در موقعیت هایی که بیان مشکلات خصوصی به صورت رو در رو برای جوانان سخت بوده و خجالت می کشند.

دسترسی راحت به مشاوره

مشاوره ازدواج آنلاین یا مشاوره خانواده آنلاین و … دسترسی افراد به مشاور را راحت تر کرده اند. استفاده از مشاوره آنلاین برای افرادی که نمی توانند از نظر موقعیت مکانی خودشان را به مرکز مشاوره برسانند، آسان تر است. در برخی از روستاها و یا شهرستان هایی که مرکز مشاوره وجود ندارد و یا دسترسی به آنها سخت است، استفاده از مشاوره آنلاین طرفدار بیشتری دارد. در برخی از شرایط نیز ممکن است فردی مبتلا به بیماری باشد و نتواند مسافت زیادی را برای رسیدن به مشاوره طی کند. در این شرایط استفاده از مشاوره آنلاین می تواند تنها گزینه مناسب باشد.

آیا مشاوره آنلاین موثر است؟

همانطور که اشاره شد، مشاوره آنلاین روانشناسی یکی از جدیدترین راه های درمان سلامت روان است. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که این نوع از درمان نیز برای بسیاری از افراد به اندازه درمان حضوری می تواند موثر و مفید باشد. پس می توان گفت مشاوره آنلاین روانشناسی نیز برای درمان و مباحث سلامت روان بسیار مفید و موثر است. مشاوره روانشناسی آنلاین خارج از کشور این امکان را به شما می دهد تا با یک متخصص و مشاور خبره از هر کجای دنیا ارتباط برقرار کنید. در حالیکه نه هزینه های اضافی رفت و آمد را پرداخت می کنید و نه زمان و انرژی شما برای رفتن به مرکز مشاوره تلف می شود.

البته می توان گفت مشاوره روانشناسی آنلاین می تواند معایبی را نیز داشته باشد. مثلا عدم برقراری ارتباط چهره به چهره با مشاور می تواند جزء یکی از معایب این روش باشد. همچنین مشاور نمی تواند از زبان بدن و ارتباط رو در رو برای تاثیر گذاری بیشتر برروی مراجعه کننده، استفاده کند. برقراری چنین ارتباطی تنها از طریق مشاوره حضوری و یا تا حدودی از طریق ویدیوچت امکان دارد.

به طور کلی اینکه بخواهیم بگوییم مشاوره آنلاین تا چه اندازه موثر است بستگی به عوامل مختلفی دارد که برای تعیین سطح درمان هر نوع مشاوره ای مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا بستگی به: سطح ارتباطی که می توانید با درمانگر خود برقرار کنید، میزان توانایی شما برای برقراری ارتباط کلامی، توانایی در رساندن معنا و مفهوم و آنچه که احساس می کنید و … .

چگونه سکوت کنیم؟

چگونه سکوت را تمرین کنیم؟

چرا سکوت در زندگی اهمیت دارد؟🤔 چگونه می توان قدرت سکوت را در زندگی روزمره خود جا داد؟🤨 صدای وسایل نقلیه، مکالمات روزانه در محل کار، مدرسه و خانه، گوش دادن به موسیقی با صدای بلند و … باعث شده است که ما هرروز با سر و صداهای زیاد مواجه…

پاکسازی ذهن از افکار منفی

۲۰ راهکار معجزه آسا برای مقابله با فکرهای منفی: پاکسازی ذهن از افکار منفی و مزاحم

هر فردی بعضی وقت‌ ها فکرهای منفی داره که این کاملاً طبیعیه. اما وقتی این فکرهای منفی خیلی زیاد میشن، میتونه خیلی سخت بشه باهاشون کنار اومد.🙁 اگر اقداماتی برای کنترل این فکرها نکنیم، ممکنه سلامتی ما رو تحت تأثیر قرار بدن، حتی سلامت جسمی.😶 پس بهتره به دنبال رهایی…

در دست گرفتن کنترل ذهن

15 راهکار برای تقویت و مدیریت ذهن

آیا ذهن شما پر از سوال و جواب های مختلف است؟🤔 آیا شما نیز از عدم توانایی کنترل ذهن خود رنج می برید؟😕 مدیریت ذهن و کنترل آن یکی از موضوعاتی است که افراد زیادی را درگیر خود کرده است.🤨 در دست گرفتن کنترل ذهن کار آسانی نیست. نیاز به…

اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟ ریشه ها و نشانه های آن

آیا شما جز آن دسته از افرادی هستید که برای برقراری ارتباط با دیگران، حضور در اجتماع و یا حتی غذا خوردن جلوی دیگران و … احساس اضطراب و ترس دارید؟😩 ترس شدید از محیط های اجتماعی را اختلال اضطراب اجتماعی می نامند. این اختلال یک نوع بیماری روانی شناخته…

چگونه از نظر ذهنی و عاطفی قوی شویم؟ ۲۰ راهکار معجزه آسا که باید بدانید

چگونه ذهن قوی داشته باشیم؟🤔 رسیدن به قوی بودن ذهنی و عاطفی نیازمند تلاش، پیوستگی و صبر است و فرایند پیچیده‌ ای است.🙄 ذهن قوی شامل ویژگی‌ هایی مانند تمرکز، پایداری، خلاقیت روانی بالا می‌ شود. همچنین، عواملی مانند عزت نفس، خودشناسی و مهارت‌ های ارتباطی نقش مهمی در قوی بودن…

استرس شدید

استرس چیست و چه تفاوتی با اضطراب دارد؟ علائم و نشانه ها

چرا استرس می گیریم؟ آیا بین اضطراب و استرس تفاوت وجود دارد؟ چگونه استرس های منفی را از بین ببریم؟ شاید موقعیت های زیادی برای شما بوجود آمده باشد که باعث ایجاد استرس و یا اضطراب برای شما کرده است. استرس و اضطراب هر دو واکنش های طبیعی بدن هنگام…

مدیریت ذهن و کنترل افکار

چگونه افکار خود را کنترل کنیم؟ 17 راهکار فوق العاده برای کنترل افکار

آیا شما نیز افکار بهم ریخته و مشوشی دارید؟🤔😵 آیا نمی توانید بر روی موضوعات مختلف به خوبی تمرکز کنید؟😵‍💫 افکار بهم ریخته و ذهن ناآرام قدرت تمرکز کردن و حفظ آرامش را از انسان خواهد گرفت. مسلما هنگامی که ذهن شما مشغول باشد و دائم در فکر و خیال…

چگونه ساعت خواب نوزاد را تنظیم کنیم

8 راهکار برای تنطیم خواب نوزاد + ساعت خواب و مقدار خواب کافی برای نوزاد

بچه دار شدن می تواند بسیار جالب و هیجان انگیز باشد، اما برخی از چالش ها و مشکلاتی را نیز با خود به همراه دارد. یکی از مهم ترین چالش هایی که می تواند شما را گیج و سردرگم کند، خواب نوزاد است. تنظیم خواب نوزاد ممکن است برای شما…

خونسرد بودن

9 راز صبور و خونسرد بودن

چگونه خونسرد باشیم؟ چگونه بی تفاوت باشیم؟ آیا خونسرد بودن سخت است؟ مسلما صبور بودن برای ما انسان ها که موجوداتی عجول هستیم و می خواهیم تمام کارها در همان لحظه اول تمام شده و بهترین نتیجه را نیز داشته باشد، کمی سخت است. اما بهتر است بدانید که صبوری…

خواب آلودگی زیاد نشانه چیست؟

علت خواب آلودگی زیاد در زنان و مردان

خواب آلودگی زیاد نشانه چیست؟ چرا بیش از اندازه احساس خواب آلودگی و خستگی می کنم؟ چگونه خواب آلودگی در روز را کنترل و درمان کنم؟ شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که تمام روز را احساس خستگی و کلافگی داشته باشید. احساس خواب آلودگی در طول روز می…

اختلال شخصیت

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉