کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

با چه مردهایی نباید ازدواج کرد ؟

با چه مردهایی نباید ازدواج کرد

مردانی که بی مسئولیت هستند یکی از فاکتورهای حیاتی معیارهای ازدواج را طبق نظر کارشناسان مشاوره خانواده ندارند . به طور کلی مردان در غالب نقش همسر و پدر مسئولیت های جدی مادی و معنوی را دارند . عمل به این مسئولیت ها لازمه یک ازدواج موفق است . مردی که بی مسئولیت است هرگز نمیتواند در مواقع چالش برانگیز ، وضعیت را مدیریت کند و در پی حل مشکلات باشد بلکه فقط به فکر راهی برای به تعویق انداختن مسائل و شانه خالی کردن از حل آن ها خواهد بود . حتما از خود میپرسید که چگونه این افراد را تشخیص دهیم ؟

شما میتوانید در مرحله آشنایی قبل از ازدواج با مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج نشانه های افراد بی مسئولیت را بشناسید . این نشانه ها گاه بسیار ساده و قابل تشخیص هستند برای مثال فردی که بعد از قرار ملاقات بلافاصله شما را ترک میکند و به این مسئله توجه نمیکند که شما در امنیت و راحتی به مقصد خود برسید میتواند فردی بی مسئولیت در مقابل شما باشد . از این رو به کمک مشاوره ازدواج میتوانید این نشانه های کوچک و بزرگ را شناسایی کنید و بفهمید که آیا طرف مقابل شما فردی مسئولیت پذیر است یا خیر .


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج امروزی در جامعه ما چیست ؟


مردهایی که بداخلاق هستند

مردهایی که بداخلاق هستند محیط خانه را از نشاط و شادی دور نگه میدارند . این افراد شما را نیازمند محبت و لبخند خود میکنند و باعث میشوند که شما مدام در پی راضی نگه داشتن آن ها باشید . مردهای بداخلاق جو خانواده را سنگین و خفقان آور میکنند و حتی اجازه نمیدهند کودکان شاد و سرزنده باشند چراکه مانع شیطنت و بازی آن ها میشوند .

مردهایی که معتاد هستند

مردانی که معتاد هستند تنها مشکل مصرف مواد مخدر را ندارند . این افراد به تدریج و با افزایش وابستگی به مواد مصرفی خود ، تمام اصول و ارزش های اخلاقی را نقض خواهند کرد و هر رفتار ناپسند و آزار دهنده ای میتواند از آن ها سر بزند . همانطور که بارها شاهد اخبار تکان دهنده در مورد قتل یک خانم به دست همسرش که معتاد است بوده ایم یا موارد بسیار زننده تر مانند پدری که به دلیل مصرف مواد صنعتی روان گردان به فرزند خود تجاوز کرده است و . . .

مردهایی که بی بندوبار هستند

مردانی که بی بندوبار هستند خط قرمزهای یک مرد متاهل را نادیده میگیرند و شئونات اخلاقی و رفتاری را رعایت نمیکنند . این افراد باعث میشوند که بنیان خانواده متزلزل و آسیب پذیر باشد و اصول و قواعدی که یک خانواده را حفظ میکند شکسته شوند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


مردهایی که بداخلاق هستند

مردهایی که بی احساس هستند

مردانی که بی احساس هستند اصلا نمیتوانند گزینه مناسبی برای افراد حساس و رمانتیک باشند این افراد نمیتوانند پاسخگوی نیاز عاطفی شما باشند و حتی نمیتوانند به درستی قدردان ابراز علاقه شما باشند . برای مثال اگر شما برای جشن سالگرد ازدواجتان تمام تلاش خود را بکنید که او را با یک جشن رمانتیک غافلگیر و خوشحال کنید ممکن است واکنش آنچنانی از خود نشان ندهند و این مسئله قطعا شما را دلزده خواهد کرد .

مردهایی که نابالغ هستند

مردانی که نابالغ هستند طبیعتا بسیاری از ملاک های مهم شخصیتی را ندارند یا حداقل هنوز آنگونه که باید در آن ها شکل نگرفته است . ویژگی هایی مانند ثبات احساسی و فکری ، مسئولیت پذیری ، علاقه به پدر شدن و ده ها مورد دیگرد مواردی هستند که در جریان بلوغ و تکامل شخصیتی در افراد به وجود خواهند آمد .

مردهایی که عدم استقلال شخصیتی دارند

مردانی که عدم استقلال شخصیتی دارند ، اقتدار و استحکام مطلوبی که در شخصیت مردان ایده آل وجود دارد را ندارند و این استقلال و اقتدار یکی از مواردی است که باعث کشش زنان به مردان میشود . این افراد بیش از آنچه که باید به خانواده ( والدین ) خود وابسته هستند و این موضوع باعث میشود زندگی مشترک ، تصمیمات  و حتی تفریحات دو نفره شما تحت تاثیر قرار بگیرد و هرگز نتوانید در قالب یک خانواده مستقل زندگی کنید .


بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج موفق را بهتر بشناسیم


مردهایی که پنهان کار هستند

مردانی که پنهان کار هستند به هیچ عنوان نمیتوانند فرد مناسبی برای شریک زندگی شما باشند زیرا فردی پنهان کار است که مرتکب رفتاری ناپسند و اعمالی غیر قابل قبول باشد در غیر این صورت دلیلی برای پنهان کاری وجود ندارد . از طرفی ممکن است شما هرگز متوجه موضوعاتی که از شما پنهان کرده اند نشوید و این موضوع قطعا زندگی شما را به چالش خواهد کشید .

مردهایی که خسیس هستند

مردانی که خسیس هستند اگر این خصلت آن ها از حد نرمال آن بیشتر باشد و دیگر نتوان واژه اقتصادی را به آن ها نسبت داد نمیتوانند گزینه مناسبی باشند مخصوصا برای زنانی که خسیس نیستند . این افراد معمولا مانع تفریحات ، نیاز ها ، علایق و فعالیت های مادی شما میشوند .

مردهایی که مادی گرا هستند

مردانی که مادی گرا هستند اصلا نمیتوانند همراه مناسبی برای درصد زیادی از خانم ها باشند چرا که زن ها بیشتر به جنبه معنوی مسائل اهمیت میدهند اما یک مرد مادی گرا همه چیز را محاسبه خواهد کرد و یک توجیه اقتصادی برای آن در نظر میگیرد .

مردهایی که بددل هستند

مردانی که بددل هستند هر رفتار و کنش شما را آنگونه که میخواهند برداشت میکنند و حتی ممکن است توضیح شما را نپذیرند . این افراد مادام باعث ایجاد گله و کدورت خواهند شد و رابطه را با قهر های بی دلیل و مشاجره های بی مورد رو به رو خواهند کرد .


بیشتر بخوانید: مهمترین نکات سن ازدواج برای دختران و پسران


مردهایی که عدم استقلال شخصیتی دارند

مردهایی که در خود فرورفته هستند

مردانی که در خود فرورفته هستند شوق و ذوق زندگی زناشویی را از بین خواهند برد و برای زنان که ذاتا موجوداتی خوش ذوق و با نشاط هستند این مسئله آزار دهنده خواهد بود . پی بردن به حالت درونی این افراد دشوار است و باعث میشود حل کردن مسئله موجود سخت تر باشد .

مردهایی که خودشیفته هستند

مردانی که خودشیفته هستند اعتماد به نفس را از زنان میگیرند . زنان به طور فطری نیازمند تعریف و تمجید هستند و اینکه همسر آن ها از ظاهر و شخصیت آن ها تعریف کند بسیار برای آن ها مهم است اما مردان خودشیفته تنها در پی تایید خود خواهند بود .

مردهایی که اختلاف فرهنگی دارند

مردانی که اختلاف فرهنگی دارند در زندگی مشترک طبیعتا خط قرمز ها ، باید نباید ها ، ارزش ها ، دیدگاه ها ، اعتقادات ، سبک زندگی و . . . خاص خود را دارند که اگر نتوانید خود را تطبیق دهید زندگی مشترک شما با اختلافات جدی رو به رو خواهد شد .

مردهایی که عدم تناسب فرهنگی دارند

مردانی که عدم تناسب فرهنگی دارند باعث میشوند که در زندگی مشترک در مسائل مختلف دچار اختلاف نظر شوید . حال این اختلاف نظر ممکن است در مسائل ساده ای مانند نوع پوشش باشد یا در مسائل پیچیده تری مانند روابط اجتماعی و خانوادگی . پس عدم تناسب فرهنگی میتواند ریشه بسیاری از مشاجره ها و اختلافات زناشویی باشد .

مردهایی که عدم تناسب خانوادگی دارند

مردهایی که عدم تناسب خانوادگی دارند از آنجایی که شیوه تربیتی آن ها با طرف مقابل متفاوت است و در خانواده ای با ارزش ها ، نگرش ها ، اهداف و . . . متفاوتی رشد یافته اند خواه ناخواه این تفاوت ، زمینه بروز اختلافات را ایجاد میکند خصوصا زمانی که زن و مرد انعطاف شخصیتی لازم را برای تطبیق خود نداشته باشند .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


مردهایی که اخلاف سنی زیاد دارند

مردهایی که اختلاف سنی زیاد دارند طبیعتا نمیتوانند به درستی شما را درک کنند . خواسته ها ، اهداف ، سلایق ، ارزش ها و نیاز های شما ممکن است برای این افراد منطقی و قابل پذیرش نباشد چراکه دوران شکل گیری شخصیت آن ها با شما متفاوت بوده است . همچنین ممکن است شما آمادگی داشتن فرزند را نداشته باشید در حالی که طرف مقابل کاملا آماده پدر شدن باشد .

مردهایی که اختلال شخصیتی دارند

مردهایی که اختلال شخصیتی دارند انواع مختلفی از رفتارهای غیر طبیعی را از خود نشان میدهند برای مثال داشتن وسواس و افراط گرایی ، خودشیفتگی ، وابستگی غیر طبیعی در روابط ، مردم گریزی و انزوا ، شخصیت مرزی داشتن ، ضد اجتماعی بودن ، بد بینی ، جنون و . . . هرکدام از موارد فوق شامل چندین مورد از رفتارهای غیرعادی میباشد .

مردهایی که برتری جو هستند

مردهایی که برتری جو هستند در هر موفقیت یا موقعیتی به دنبال برتر نشان دادن خود هستند این رفتار آن ها باعث میشود یک احساس رقابت بی مورد در رابطه شما شکل بگیرد و هرگز نتوانید در قالب یک زوج موفقیت و تعالی دیگری را موفقیت خود ببینید .

مردهایی که خودخواه هستند

مردهایی که خودخواه هستند باعث میشوند یه خلاء حمایتی و احساسی در شما ایجاد شود چرا که این افراد راحتی ، آسایش و موفقیت خود را از همه چیز مهم تر میدانند .


بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج


مردهایی که عدم تناسب خانوادگی دارند

مردهایی که تنبل و تن پرور هستند

مردهایی که تنبل و تن پرور هستند وظایف زندگی مشترک را به درستی یا به موقع انجام نمیدهند و حتی باعث میشوند روند حل مسائل بسیار کند باشد همچنین در مورد اشتغال و کسب درآمد کوتاهی خواهند کرد که باعث میشود در زندگی مشترک پیشرفت اقتصادی چندانی نداشته باشید .

مردهایی که بی ادب هستند

مردهایی که بی ادب هستند با کلام خود به شخصیت شما تعرض خواهند کرد و باعث میشوند که در خود احساس حقارت کنید همچنین جو سالم خانواده را از بین خواهند برد و تربیت کودکان را با مشکل رو به رو خواهند کرد .

مردهایی که دروغگو هستند

مردانی که دروغگو هستند اعتماد را در زندگی مشترک از بین میبرند و یک سوء ظن دائمی را در شما ایجاد میکنند به طوری که در پس هر مسئله ای به دنبال واقعیت باشید .

مردهایی که فساد اخلاقی دارند

مردانی که فساد اخلاقی دارند سلامت معنوی خانواده را به خطر خواهند انداخت و شان و منزلت خانواده را زیر پا میگذارند .

مردهایی که خشونت طلب هستند

مردانی که خشونت طلب هستند هر موضوع کوچکی را به یک مشاجره بزرگ تبدیل میکنند و هرگز تلاش نمیکنند که مسائل را مسالمت آمیز حل کنند . حفظ آرامش در زندگی مشترک با این افراد دشوار است و رابطه با این افراد بسیار پر تنش خواهد بود .

مردهایی که بی مهر هستند

مردانی که بی مهر هستند احساسات و عواطف شما را بی پاسخ میگذراند و مهر و محبتی که لازمه داشتن یک خانواده شاد است را از شما دریغ خواهند کرد .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق


مردهایی که حسود هستند

مردهایی که حسود هستند توجه و محبت شما به اطرافیانتان را نمیپذیرند و باعث فاصله افتادن میان شما و خانواده و دوستانتان میشوند .

مردهایی که ولخرج هستند

مردهایی که ولخرج هستند اگر این صفت در آن ها غیر معمول باشد پیشرفت مادی زندگی مشترک شما را با مشکل رو به رو میکنند .

مردهایی که هوسباز هستند

مردانی که هوس باز هستند هرگز به زندگی مشترک و همسر خود پایبند نمیباشند و تعهد برای آن ها بی مفهوم است . این افراد زندگی را با هنجار بزرگی مانند خیانت مواجه میکنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


سوالات متداول

چه مردهایی مناسب ازدواج هستند؟

مردهایی که هیچ کدام از ویژگی های فوق را در حد افراطی نداشته باشند و در کنار این ها توانایی تشکیل خانواده را داشته باشند میتوانند مناسب ازدواج باشند .

خصوصیات یک مرد خوب برای ازدواج چیست ؟

بلوغ شخصیتی ، بلوغ احساسی و روانی ، بلوغ اجتماعی ، استقلال مالی ، میل به تشکیل خانواده ، عدم اعتیاد ، داشتن درک از ظایف زندگی مشترک و متعهد بودن به آن و . . . از ویژگی های یک مرد مناسب برای ازدواج هستند .

ازدواج با چه مردانی غلط است ؟

ازدواج با مردانی که ویژگی های اخلاقی و رفتاری ذکر شده را داشته باشند و از طرفی انعطاف لازم را برای بهتر شدن نداشته باشند غلط است . ویژگی های فوق هرگز قابل اغماض نمیباشند و تاثیر مستقیمی بر سعادتمندی زندگی مشترک دارند .

ازدواج با کدام مردها اشتباه است ؟

ازدواج با مردانی که ضعف شخصیتی یا هنجار اخلاقی خاصی را داشته باشند و یا تناسب فرهنگی ، شخصیتی ، خانوادگی و . . .را با شما نداشته باشند نمیتوانند گزینه مناسبی برای ازدواج باشند .

ویژگی مردانی که آمادگی ازدواج ندارند ؟

این افراد از نظر مالی و عاطفی به شدت به خانواده خود وابسته هستند و شخص مستقلی نمیباشند . همچنین تمایلی به صحبت کردن در مورد آینده ندارند و بهانه های متعددی را برای نپذیرفتن یک رابطه جدی دارند . این افراد روابط اجتماعی کنترل شده و معقولی ندارند و برنامه ریزی خاصی را در زندگی خود دنبال نمیکنند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : 25 Types Of Men You Should Never Consider Marriage With

براي مشاوره در زمينه با چه مردهایی نباید ازدواج کرد ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

پنجشنبه

1399/7/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید