کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

با چه کسانی نباید ازدواج کرد؟

با چه کسانی نباید ازدواج کرد

کسانی که بی مسئولیت هستند یکی از فاکتورهای اصلی معیارهای ازدواج را ندارند و طبق نظر کارشناسان مشاوره خانواده افراد مناسبی برای ازدواج نمیباشند چرا که این افراد چه در قالب نقش همسری و چه در نقش پدر و مادر نمیتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند . نکته مهم این است که نمیتوان به این افراد تکیه کرد و در شرایط بحرانی روی آن ها حساب باز کرد . اگر شما در جلسات مشاوره قبل از ازدواج شرکت کنید به درستی میتوانید نشانه های افراد بی مسئولیت را بفهمید و در طرف مقابل تشخیص دهید .

قطعا ازدواج موفق با مسئولیت پذیری رابطه مستقیم دارد و عدم مسئولیت پذیری با هیچ مولفه دیگری قابل جبران نمیباشد . آنچه که در مشاوره ازدواج چنین زوج هایی بارها شنیده شده است این است که فردی که همسرش مسئولیت پذیر نیست دچار احساس بی ارزش بودن و بی اهمیت بودن شده است چرا که تصور او بر این است اگر برای همسرم ارزشمند بودم او وظایف خود را در قبال من و زندگی مشترکمان انجام میداد . . .


بیشتر بخوانید: مهم ترین شاخص های ازدواج موفق چیست؟


کسانی که بداخلاق هستند

کسانی که بداخلاق هستند باعث میشوند که شما مادام در پی کسب توجه و محبت کلامی از آن ها باشید هرچند که با روش های اصولی میتوان رفتار آن ها را بهبود داد اما باید در نظر داشته باشید که ممکن است طرف مقابل شخصیت انعطاف پذیری نداشته باشد و بداخلاقی نیز رفتاری نیست که شما بتوانید با آن کنار بیایید یا عادت کنید .

کسانی که معتاد هستند

کسانی که معتاد هستند به هیچ عنوان نمیتوانند که فرد مناسبی برای ازدواج باشند چرا که چنین افرادی به مرور تمام ارزش های اخلاقی را پایمال میکنند و هرگونه هنجار رفتاری ممکن است از آن ها سر بزند و میتوانند آسیب روحی و جسمی بسیاری را به شما وارد کنند . همچنین زندگی با چنین افرادی هرگز نمیتواند رو به پیشرفت باشد .

کسانی که بی بندوبار هستند

کسانی که بی بندوبار هستند نمیتوانند پایبند اصول اخلاقی باشند ، حریم و حرمت های یک خانواده را نادیده میگیرند و میتوانند عفت خانواده را زیر سوال ببرند . همچنین هرگز متوجه رفتار های خارج از شان خود نخواهند شد و حتی ممکن است سوء معاشرت برای آن ها بسیار عادی باشد . پس این افراد نمیتوانند مقید اصول خانواده داری باشند .


بیشتر بخوانید: عواقب ازدواج بدون علاقه چیست؟


کسانی که بی احساس هستند

کسانی که بی احساس هستند نمیتوانند در نقش یک همسر نیازهای احساسی شما را برآورده کنند و این باعث میشود شما دچار خلاء عاطفی شوید . البته برخی از افراد فقط توانایی ابراز احساسات را ندارند و در عمل محبت خود را نشان میدهند که موضوع آن ها کاملا با افراد بی احساس متفاوت است .

کسانی که نابالغ هستند

کسانی که نابالغ هستند به ثبات فکری ، شخصیتی ، احساسی و . . . نرسیده اند و این امر ممکن است باعث شود پس از مدتی در مورد ازدواج دچار پشیمانی شوند و رفتارهای آزار دهنده ای را از خود نشان دهند و یا تصمیم به جدایی بگیرند .

کسانی که عدم استقلال شخصیتی دارند

کسانی که عدم استقلال شخصیتی دارند در شرایطی که زندگی مشترک شما نیاز به تصمیم گیری جدی دارد مانند مواقع بحران ، نمیتوانند به درستی تصمیم بگیرند و این عدم استقلال باعث میشود که زندگی شما تاثیر پذیری غیر متعادلی را از محیط و افراد اطراف شما داشته باشد .

کسانی که پنهان کار هستند

کسانی که پنهان کار هستند هرگز نمیتواند شریک مناسبی برای زندگی شما باشند چرا که هر لحظه باید منتظر شنیدن اخبار غیر منتظره ای در مورد آن ها باشید و این پنهان کاری و عدم صداقت یک بدبینی و استرس دائمی را به شما تحمیل میکند . همچنین باعث میشود هرگز نتوانید به همسرتان اعتماد کنید .


بیشتر بخوانید: راه های شناخت در ازدواج سنتی چیست؟


کسانی که بداخلاق هستند

کسانی که خسیس هستند

کسانی که خسیس هستند اگر شما فرد ولخرج و خوشگذرانی هستید نمیتوانند گزینه مناسبی باشند . این افراد تفریحات ، نیازهای ضروری و غیر ضروری شما را مدام از نظر مالی میسنجند و در واقع لذت آن را از شما سلب میکنند البته این در مورد افرادی است که بطور غیر طبیعی خسیس هستند نه افرادی که صرفا اقتصادی هستند .

کسانی که مادی گرا هستند

کسانی که مادی گرا هستند در حالت حاد این اخلاق ، همه چیز را در مادیات خلاصه میکنند و در واقع جنبه معنوی هیچ مسئله ای برای آن ها اهمیت ندارد برای مثال ممکن است کمک به هم نوع یا لذت بردن از یک فضای رمانتیک و جشن دو نفره برای آن ها هیچ اهمیتی نداشته باشد و اگر شما فردی مادی گرا نباشید روحیه شما آسیب خواهد دید .


بیشتر بخوانید: پیامد های ازدواج بدون شناخت چیست؟


کسانی که بددل هستند

کسانی که بددل هستند باعث میشوند شما مادام نگران رفتار خود باشید چراکه ممکن است این افراد سر مسائل کوچک و حتی غیر عمد ناراحت شوند و به آسانی نتوانید از آن ها دلجویی کنید و یا حتی با کوچک ترین اتفاقی دچار سوء ظن شوند و به تمام رفتار های شما احساس خوبی نداشته باشند .

کسانی که در خود فرورفته هستند

کسانی که در خود فرورفته هستند ، دور خود یک دیوار میکشند که باعث میشود شما نتوانید به راحتی به آن ها نزدیک شوید و از افکار و احساسات آن ها با خبر شوید در نتیجه ممکن است صمیمت لازم در زندگی مشترک هرگز میان شما شکل نگیرد و همیشه یک فاصله و شکاف در رابطه شما احساس شود . حل کردن اختلافات با این افراد سخت تر خواهد بود چرا که شما به سختی میتوانید خواسته های آن ها را بفهمید و احساسات آن ها را درک کنید .

کسانی که خود شیفته هستند

کسانی که خود شیفته هستند ممکن است با رفتار و گفتار خود اعتماد به نفس شما را زیر سوال ببرند و یا بیش از حد معمول به خود و مسائل مربوط به خود برسند که این باعث میشود وقت و مسائل مشترک شما کمرنگ شود .

کسانی که اختلاف فرهنگی دارند

کسانی که اختلاف فرهنگی دارند شاید در ابتدا زندگی مشترک شما را تحت تاثیر قرار ندهند اما به مرور این اختلاف در شرایط مختلف خود را نشان میدهد که باعث اختلاف نظر و کش مکش خواهد شد که اگر نتوانید به درستی خود را تطلبیق دهید قطعا به مشکل خواهید خورد .

کسانی که عدم تناسب فرهنگی دارند

کسانی که عدم تناسب فرهنگی دارند باعث میشوند شما در مسائل کوچک و بزرگ مانند سبک زندگی ، روابط اجتماعی ، اشتغال ، تحصیل ، تفریحات و علایق شخصی ، پوشش و . . . دچار اختلاف نظر شوید و این اختلافات رابطه شما را دچار مشاجره و تنش خواهد کرد .


بیشتر بخوانید: با چه زن هایی نباید ازدواج کرد؟


کسانی که عدم تناسب خانوادگی دارند

کسانی که عدم تناسب خانوادگی دارند زندگی مشترک آن ها هم از طرف خود و هم از طرف خانواده ها تحت تاثیر قرار خواهد گرفت چرا که شکل تربیت آن ها ممکن است بسیار متفاوت باشد و این تفاوت خود را در ارزش ها ، علایق ، اعتقادات و . . . نشان خواهد داد .

کسانی که خود شیفته هستند

کسانی که اختلاف سنی زیاد دارند

کسانی که اختلاف سنی زیاد دارند ممکن است نتوانند آنگونه که باید نیاز ها و خواسته های یکدیگر را درک کنند . این مسئله باعث میشود نیاز های عاطفی ، اجتماعی ، مادی ، جنسی و . . . آن ها به درستی درک و ارضا نشود . همچین این زوج ها ممکن است در مورد فرزند دار شدن نیز به مشکلات جدی بخورند .

کسی که اختلال شخصیتی دارد

کسی که اختلال شخصیتی دارد این اختلال ممکن است به شکل های مختلف ( شکاک بودن ، وسواس فکری ، بد دهنی و . . . ) در آن ها وجود داشته باشد . هر کدام ازین موارد میتواند آرامش را از زندگی شما سلب کند و رابطه شما را به تنش بکشاند .

کسی که برتری جو هست

کسی که برتری جو هست ممکن است در زندگی مشترک منیت را به ما بودن ترجیح دهند یعنی در هر موفقیت ، دستاورد و یا مسئله ای سعی دارند که خود و عملکردشان را بهتر جلوه دهند . در واقع یک ” من موفق ” برای آن ها مهم تر از یک ” مای موفق ” است . این امر طبیعتا به اعتماد به نفس شما لطمه خواهد زد .

کسی که خودخواه هست

کسی که خودخواه هست نمیتوانند شما را به حمایت و همراهی خود دلگرم کنند . این افراد راحتی و آسایش خود را در اولویت میدانند و این مسئله در کوچک ترین تا بزرگ ترین مسائل ممکن است نمود پیدا کند . این افراد غیر مستقیم باعث میشوند که خصلت خودخواهی نیز در شما شکل بگیرد و به مرور واژه ” ما ” از زندگی مشترک شما حذف شود .


بیشتر بخوانید: پانزده ویژگی زنانی که برای ازدواج مناسب اند


کسی که تنبل و تن پرور هست

کسی که تنبل و تن پرور هست هرگز وظایف و مسئولیت های خود را به موقع و با کیفیت انجام نخواهند داد و این باعث میشود که امورات زندگی مشترک به راحتی گذرانده نشود .

کسی که بی ادب هست

کسی که بی ادب هست شخصیت شما را با کلام خود آزار میدهند و حرمت ها و خط قرمز های اخلاقی را میشکنند و شما مدام باید نگران توهین کلامی او در جمع باشید . افراد بی ادب باعث میشوند که احترام از رابطه شما حذف شود و زمینه برای دیگر رفتار های زننده باز شود . همچنین زندگی با افراد بی ادب باعث میشود مسئله تربیت فرزندان با مشکل رو به رو شود .

کسی که دروغ گو هست

کسی که دروغ گو هست هرگز نمیتوانند اعتماد شما را جلب کنند در حالی که اعتماد یکی از ارکان اصلی ازدواج موفق است . افراد دروغ گو اشتباهات خود را توجیه میکنند و این کار ادامه پیدا خواهد کرد و عدم صداقت آن ها باعث میشود زندگی مشترک شما هرگز در مسیر درست خود پیش نرود .

کسی که فساد اخلاقی دارد

کسی که فساد اخلاقی دارد چارچوب های خانواده و ارزش ها را نادیده میگیرند . این افراد شان و منزلت اجتماعی خانواده را زیر سوال میبرند .


بیشتر بخوانید: بیست ویژگی مردانی که آمادگی ازدواج دارند


کسی که خشونت طلب هست

کسی که خشونت طلب هست کوچک ترین بحث و مشاجره ای را به یک جدال بزرگ تبدیل میکنند و هرگز سعی نمیکنند که مسائل را با آرامش حل کنند . زندگی مشترک با این افراد پر از دلهره و ترس خواهد بود .

کسی که بی مهر هست

کسی که بی مهر هست شما را به کمبود محبت دچار میکنند . این افراد ممکن است پاسخ محبت شما را نیز آنگونه که باید ندهند و این واکنش نامناسب ذوق شما را کور خواهد کرد . این افراد حتی ممکن است در نقش پدر یا مادر نیز نتوانند پاسخ گوی نیاز عاطفی فرزند خود باشند .

کسی که اختلال شخصیتی دارد

سوالات متداول

چه کسانی مناسب ازدواج هستند ؟

افرادی که ویژگی های اخلاقی فوق را نداشته باشند یا حداقل در حالت خفیف و قابل کنترل به آن دچار باشند میتوانند افراد مناسبی برای ازدواج باشند ( گزینه هایی مانند اعتیاد هرگز قابل اغماض نمیباشند )

ازدواج با چه افرادی پایان خوشی ندارد ؟

همانطور که توضیح داده شد هرکدام از ویژگی های فوق اگر از حد معینی فراتر روند هرگز قابل قبول نمیباشند و زندگی مشترک را مختل و آزار دهنده خواهند کرد . هیچ کدام از ویژگی های فوق و چندین موارد دیگر نباید نادیده گرفته شوند چرا که بسیاری از افراد فکر میکنند این مسائل به راحتی قابل حل و کنار آمدن هستند .

ازدواج با چه مردانی اشتباه است ؟

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم افرادی که به بلوغ لازم نرسیده اند ، تناسب همه جانبه را با ما ندارند ، دچار هنجار شخصیتی و اخلاقی هستند ، دچار اعتیاد هستند ، فعالیت غیر قانونی دارند و . . . اشتباه است . موارد ذکر شده کلی هستند و هر کدام ده ها مورد زیر شاخه را شامل میشود .

ازدواج با چه زنانی اشتباه است ؟

باید بدانید که تمامی موارد ذکر شده در مطالب فوق دو طرفه هستند و هرگز صرفا به مرد یا زن مربوط نمیشوند هرچند که برخی از این موارد در مردان بیشتر به چشم میخورد . پس زنانی که ویژگی های فوق را دارا باشند نیز نمیتوانند مناسب ازدواج باشند . حتی برخی از این موارد زمانی که بخواهند به زنان نسبت داده شوند بسیار حساس تر هستند به طور مثال بی بندوبار بودن در مورد زنان بسیار زننده تر و مخرب تر است چرا که زن مظهر عفت و حیا و تحکیم بخش کانون خانواده است .

چه افرادی نباید ازدواج کنند ؟

افرادی که هنوز آمادگی ازدواج را در خود نمیبینند هرگز نباید در مورد ازدواج اقدام کنند چرا که این عدم آمادگی خود ریشه بسیاری از ویژگی های غیر مثبت فوق است . آمادگی ، بلوغ و شعور رشد یافته خود باعث بروز بسیاری از ویژگی های مثبتی که لازمه ازدواج موفق است میشوند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Whom Not to Marry: Time Tested Advice From a Higher …

براي مشاوره در زمينه با چه کسانی نباید ازدواج کرد؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/6/31

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید