کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

سن مناسب ازدواج برای پسران چند سال است؟

سن مناسب ازدواج برای پسران

سن مناسب ازدواج برای پسران نیز از دیدگاه های مختلف قابل بررسی است مانند سن مناسب ازدواج برای پسران از دیدگاه روانشناسی ، سن مناسب ازدواج برای پسران از دیدگاه اسلام و . . . تفاوت های فطری باعث شده است که سن مناسب ازدواج برای پسران با دختران متفاوت باشد . از طرفی تفاوت های فردی باعث شده است که این سن از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد . بدون شک عواملی مانند محیط خانوادگی ، شرایط زندگی ، عوامل فرهنگی و . . . بر روی سن مناسب ازدواج برای پسران تاثیرگذار هستند . همانطور که می دانید پسران در قالب نقش شوهر و پدر متحمل وظایف جدی هستند ، بخش مهمی از این وظایف به تامین مالی زندگی مشترک بر می گردد ، نیاز به شغل و درآمد برای برطرف کردن نیاز های همسر و فرزندان از جمله موارد مهمی است که بر ازدواج پسران به خصوص سن ازدواج آنان تاثیر می گذارد .


بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج


سبک زندگی و تحولات فرهنگی

البته افزایش سن ازدواج به تغییر سبک زندگی و تحولات فرهنگی نیز مربوط می شود . سن مناسب ازدواج برای پسران را میتوان از دو جنبه بررسی کرد . در مرحله اول جنبه مادی مسئله است که پسران باید برای ازدواج از استقلال مالی لازم برخوردار باشند یعنی بتوانند با داشتن شغل و موقعیت اجتماعی ثابت از پس مخارج زندگی مشترک بر بیایند . اما اگر بخواهیم سن مناسب ازدواج برای پسران را از جنبه معنوی آن بررسی کنیم باید گفت سن مناسب زمانی است که فرد به ثبات احساسی ، فکری ، روانی و شخصیتی رسیده باشد یعنی به بلوغ لازم برای درک ازدواج و پذیرش مسئولیت آن دست پیدا کرده .


بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق


مناسب ترین سن ازدواج برای پسران

مناسب ترین سن ازدواج برای پسران

مناسب ترین سن ازدواج برای پسران مسئله ای است که هم برای خود پسران و هم برای خانواده آنان بحث برانگیز است . سوال بسیاری از والدین این است که چه سنی برای ازدواج فرزند آن ها مناسب است و احتمال ازدواج موفق در چه سنی بیشتر خواهد بود . گاه خود فرد نیز به علت نداشتن خودشناسی کافی نمی تواند تشخیص دهد که آیا در سن مناسب برای ازدواج قرار دارد یا خیر . از این رو لازم است برای تشخیص مناسب ترین سن ازدواج برای پسران به نظر کارشناسان مشاوره خانواده روانشناسی توجه کنیم . مشاوره ازدواج تنها محدود به جلسه ضروری پیش از عقد نمیباشد بلکه افراد می‌توانند به تنهایی یا همراه با خانواده به مراکز مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنند تا تمام سوالات و ابهامات آنان در خصوص جوانب مختلف ازدواج برطرف شود و به کمک کارشناسان ازدواج به آمادگی نسبی لازم برای تشکیل زندگی مشترک دست پیدا کنند .

طبق نظر روانشناسان حوزه ازدواج ، مناسب ترین سن ازدواج برای پسران زمانی خواهد بود که به تعادل و ثبات شخصیتی لازم دست پیدا کرده باشند و از هیجانات دوران نوجوانی گذر کرده باشند تا بتوانند پذیرای مسئولیت زندگی مشترک باشند و دچار پشیمانی نشوند . این سن به طور میانگین برای پسران از ۲۷ تا ۲۹ سالگی در نظر گرفته شده است و احتمال میرود که ازدواج برای پسران در این رنج سنی موفقیت آمیز تر باشد و به طور طبیعی پسران باید در این سن به تکامل شخصتی لازم برای ازدواج رسیده باشند . تعیین این رنج سنی به این معنا نمیباشد که اگر فرد خارج از محدوده سنی تعریف شده اقدام به ازدواج کند ازدواج ناموفقی خواهد داشت چرا که سن مناسب ازدواج تابع بلوغ فرد است و بلوغ نیز امری نسبی میباشد که در افراد مختلف در سنین متفاوت به وجود می آید .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


اختلاف سن مناسب ازدواج برای پسران

اختلاف سن مناسب ازدواج برای پسران نیز طبیعتاً متناسب با اختلاف سن مناسب ازدواج برای دختران است یعنی از نظر روانشناسی اختلاف سنی ۵ سال اختلاف سن مناسب ازدواج برای پسران میباشد . به طور طبیعی انتظار میرود که در ازدواج ، سن پسر از دختر بزرگتر باشد که این مورد هم می تواند توجیه روانشناسی داشته باشد و هم توجیه فرهنگی ، در مورد اختلاف سن مناسب ازدواج برای پسران مطلب مهمی که همیشه وجود داشته است این است که آیا اگر دختر از پسر بزرگتر باشد از نظر روانشناسی قابل قبول است یا خیر و اینکه آیا اگر دختر از پسر بزرگتر باشد به اندازه حالت عکس آن احتمال ازدواج موفق وجود دارد یا خیر .

باید گفت که اختلاف سنی در ازدواج امری نسبی است و نمی‌توان با قطعیت در مورد آن اظهار نظر کرد . اینکه زوج تا چه اندازه در درک متقابل یکدیگر موفق عمل کنند و اینکه تا چه حد تفاهم نظر و سازگاری داشته باشند بیش از اینکه به اختلاف سنی مربوط باشد به انعطاف پذیری شخصیت آنان نسبت به یکدیگر بستگی دارد .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


اختلاف سن مناسب ازدواج برای پسران

سن مناسب ازدواج برای پسران از دیدگاه اسلام

سن مناسب ازدواج برای پسران از دیدگاه اسلام به صورت دقیق مشخص نشده است و اسلام ازدواج برای پسران را به سن مشخصی محدود نکرده است . به طور کل از دیدگاه اسلام هرگاه فرد آمادگی جسمی و روانی لازم برای ازدواج را داشته باشد و همینطور تمایل به ازدواج در او وجود داشته باشد می تواند ازدواج کند . پس سن مناسب ازدواج برای پسران از دیدگاه اسلام مختص به عدد خاصی نمی باشد اما حداقل سن لازم را برای ازدواج پسران ۱۵ سال در نظر گرفته است .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


سن مناسب ازدواج برای پسران از نظر روانشناسی

سن مناسب ازدواج برای پسران از نظر روانشناسی همانطور که پیش از این نیز گفته شد در محدوده سنی ۲۷ تا ۲۹ سال قرار دارد و طبق پژوهش ها مشخص شده است که پسران در سن ۲۷ سالگی آمادگی روحی کامل را برای پذیرش مسئولیت پدر شدن دارند . رنج سنی مشخص شده برای حالتی است که شخصیت فرد به صورت نرمال تکامل و رشد پیدا کرده باشد . بسیاری از پسران پیش از این که با ازدواج مشکل داشته باشند با این مسئله مشکل دارند که نمی توانند تشخیص دهند در سن و شرایط مناسب برای ازدواج هستند یا خیر ، در این زمینه مشاوره ازدواج می‌تواند فرد را از تردیدها و دوراهی هایی که در مورد ازدواج دارد خارج کند .

سن مناسب ازدواج برای پسران از نظر روانشناسی طبیعتاً به دلیل تفاوت های فردی ، از فردی به فرد دیگر ممکن است متفاوت باشد . تعیین سن مناسب ازدواج بیش از هر چیزی به آمادگی همه جانبه فرد برای تشکیل زندگی مشترک بستگی دارد .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


سن مناسب ازدواج برای پسران از نظر روانشناسی

سوالات متداول

سن مناسب ازدواج برای پسران چیست ؟

سن مناسب برای ازدواج پسران زمانی است که فرد شناخت کافی را از ازدواج و مسئولیت های آن داشته باشد و با بینش لازم در این زمینه تمایل به ازدواج را در خود احساس کند .

مناسب ترین سن ازدواج برای پسران از دیدگاه روانشناسی چیست ؟

روانشناسی ازدواج ، هرگز هیچ رنج سنی خاصی را برای ازدواج به تمام افراد تحمیل نمیکند اما بنا بر تحقیقات انجام شده رنج سنی ۲۷ تا ۲۹ سال را مناسب در نظر گرفته است .

سن مناسب ازدواج برای پسران چقدر در ازدواج موفق تاثیر دارد ؟

طبیعتا ازدواج زود هنگام و دیر هنگام هر دو پیامد های منفی خاص خود را به همراه دارند اما اگر پسران در سن مناسب اقدام به ازدواج کنند پذیرش مسئولیت ها برای آن ها راحت تر خواهد بود و روبرو شدن با جدیت های زندگی مشترک آن ها را دلزده و پشیمان نخواهد کرد .

سن مناسب ازدواج برای پسران چگونه محاسبه میشود ؟

پسران از ویژگی های شخصیتی خاص خود برخوردار هستند برای مثال به نسبت دختران دیرتر به بلوغ فکری میرسند و دیرتر آمادگی مسئولیت پذیری را پیدا میکنند از این رو با توجه به ویژگی های شخصیتی تاثیر گذار ، سن مناسب ازدواج را محاسبه میکنند .

سن مناسب ازدواج برای پسران با دختران مشابه هست ؟

بدون شک سن مناسب ازدواج برای پسران با دختران به دلیل تفاوت های ذاتی و متفاوت بودن مسئولیت های هر کدام در زندگی مشترک متفاوت است .


بیشتر بخوانید: ویژگی های زنان و مردانی که آمادگی ازدواج دارند ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Marriageable age

براي مشاوره در زمينه سن مناسب ازدواج برای پسران چند سال است؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1399/7/11

شنبه

1399/7/12

یکشنبه

1399/7/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید