کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

17 نشانه‌ مردانی که قصد ازدواج دارند

نشانه های مردانی که قصد ازدواج دارند؟
3.2/5 - (13 امتیاز)

ویژگی مردانی که قصد ازدواج دارند!

وقتی که در یک رابطه عمیق با شخصی قرار دارید و عاشق یکدیگر هستید هیچگونه جای تعجبی ندارد که یک تصویر از آینده ای با یکدیگر داشته باشید. ممکن است تصور کنید که با او زیر یک سقف خانواده خود را تشکیل می دهید. اما در اینجا یک سوال وجود دارد: از کجا بفهمیم پسری قصد ازدواج با ما دارد؟ ممکن است که تصور کردن آینده با یکدیگر فقط مربوط به شما باشد و شخص مقابلتان هیچگونه فکر و خیالی برای تشکیل یک زندگی با شما نداشته باشد. در ادامه این پست همراه ما باشید تا نشانه های مردی که شدیدا خواهان ازدواج با شما است را بگوییم.

مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد

ممکن است حتی در یک رابطه طولانی مدت با یک پسر نباشید ولی از همین الان او به فکر تشکیل زندگی با شما باشد. به همین خاطر نیاز است تا خصوصیاتی که نشان می دهد یک مرد قصد ازدواج با شما را دارد بدانید.

1. برای آینده برنامه ریزی می کند

یکی از خصوصیات اخلاقی بارز مردها این است که اگر موضوعی آن ها را معذب بکند به هیچ عنوان درباره آن صحبت نمی کنند. اما وقتی که یک مرد درباره آینده و نقشه هایش با شما صحبت می کند، تا حد زیادی می توان احتمال داد که او برای شما هم نقشی در آن آینده در نظر گرفته است و می خواهد نظر شما را نیز درباره آن بداند ولی در مقابل کسانی که قصد ازدواج ندارند به هیچ عنوان درمورد آینده صحبت نمی کنند. و اگر شما نیز بحث آن را پیش بکشید سعی می کنند که موضوع صحبت را عوض کنند و از جواب دادن به سوال های شما سرباز می زنند.

مشخصه مردانی که قصد ازدواج دارند؟

2. شما را به مراسم های مختلف دعوت می کنند

وقتی که شما را به مهمانی های مختلف و دورهمی های دوستانه و خانوادگی دعوت می کند معنایش این است که می خواهد شما دو نفر بیشتر در کنار هم دیده بشوید. و می خواهد شما را به خانواده و دوستانش معرفی بکند. این یعنی از نظر او رابطه شما یک رابطه جدی است و دوست دارد که  وارد مرحله ای جدیدی بشوید، مرحله ای که اگر به خوبی پیش برود امکان دارد به ازدواج ختم شود.

3. وقت شناس است

یکی از واضح ترین مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد این است که هیچ وقت شما را معطل نمی کند! او همیشه وقت شناس است. وقتی که به طور جدی به شما فکر بکند به هیچ عنوان دوست ندارد سر مسائل کوچک از او دلخور بشوید و حتی اگر نتواند سر موقع به قرار برسد به شما خبر می دهد و عذرخواهی می کند.

4. سعی می کند که تماسش را بیشتر کند

مردانی که قصد ازدواج ندارند معمولا سعی می کنند رابطه شان را در یک سطح نگه دارند و از ارتباط بیشتر اجتناب می کنند. ولی در مقابل مردانی که قصد ازدواج دارند سعی می کنند که از هر طریقی با شما ارتباط برقرار کنند. ممکن است دائما به شما پیام بدهند و یا اینکه از شما بخواهند بیشتر همدیگر را ببینید. اگر این نشانه ها را متوجه شدید می توان گفت تا حد زیادی مرد شما اهل زندگی است و می توان به آینده مشترک با او فکر کرد.

5. دلش برای شما تنگ می شود

یکی از راه های تشخیص قصد ازدواج میزان دلتنگی پسر برای شماست! اما توجه داشته باشید که پسری که قصد سوء استفاده دارد نیز خیلی اظهار دلتنگی می کند. اما از کجا باید بفهمیم که این دلتنگی واقعی است یا نه. پسری که واقعا دلتنگ شما باشد هیچ فرصتی را برای صحبت کردن با شما و یا دیدن شما از دست نمی دهد. حتی شاید برخی از برنامه ها و قرارهایش جابه جا یا کنسل کند تا بتواند چند دقیقه ای را با شما بگذراند. او همیشه در مورد قرارهایش به شما قول می دهد و سرحرفش هست. ولی در مقابل اگر دیدید که فقط ابراز دلتنگی می کند و در مقابل هیچ کار دیگری انجام نمی دهد مطمئن باشید که دروغ می گوید و نیتش چیز دیگری است.

چرا بعضی مردها میلی به ازدواج ندارند؟

6. تنها شما را می بیند

مردانی که قصد ازدواج دارند برایشان فرقی نمی کند که تنها باشید و یا با یک جمع بیرون رفته باشید، آن ها در همه حال فقط به شما توجه می کنند. او کاری نمی کند که حس حسادت شما تحریک شود و یا اینکه به حسش نسبت به خودتان شک کنید. ولی در مقابل مردانی که قصد ازدواج ندارند به احتمال زیاد همیشه به دنبال یک نفر دیگر هستند به همین خاطر وقتی در جمع قرار بگیرید متوجه خواهید شد که حواسشان پیش شما نیست و دائما بقیه دخترها را زیر نظر می گیرند.

7. به فکر مستقل شدن است

شاید هنوز پسری که شما با او هستید مستقل نباشد و یا حتی در سنی نباشد که بخواهد به استقلال برسد. ولی اگر می خواهید بفهمید که او شما را برای آینده اش در نظر گرفته است یا خیر می توانید از تلاش او برای رسیدن به استقلال به این موضوع پی ببرید. یکی از راه های تشخیص قصد ازدواج یک پسر بیشتر شدن تلاش او برای به دست آوردن پول و موقعیت اجتماعی بهتر است. زیرا او سعی می کند تا شرایطی را فراهم بکند تا بتوانید در کنار هم زندگی کنید.

8. با شما درد و دل می کند

وقتی که یک پسر در مورد مسائل مختلفی که برایش پیش می آید و از مشکلات و سختی هایش به شما می گوید. به این معنی است که به شما اعتماد دارد و مطمئن است که از روی حرف هایی که به شما می زند او را قضاوت نمی کنید.

اگر می بینید که یک پسر هیچ گاه از مشکلاتش به شما نمی گوید و همیشه سعی می کند که همه چیز را خوب جلوه دهد مطمین باشید که به شما برای ازدواج فکر نمی کند. زیرا در تمام این مدت فقط می خواهد ظاهرسازی کند.

مردانی که نباید به ازدواج با آنها حتی فکر کنید؟

9. در مشکلات و سختی ها پا پس نمی کشد

مطمئنا در هر رابطه ای مشکلات و اختلاف نظرهایی وجود دارد. دوست پسری که قصد ازدواج ندارد بدون شک از این مشکلات شانه خالی می کند و هر دفعه که بخواهید در مورد آن ها صحبت کنید سعی می کند موضوع را عوض کند و یا خیلی واضح به شما می گوید که هنوز به صورت جدی به این رابطه نگاه نمی کند که بخواهد برای مشکلاتش خودش را ناراحت کند.

10. به علایق شما اهمیت می دهد

کسانی که قصد ازدواج ندارند معمولا فقط به علایق خودشان دقت و توجه می کنند و اصلا حتی از شما درباره ی آن ها نمی پرسند. به طور مثال اگر خودشان طرفدار رستوران خاصی باشند نظر شما هیچ اهمیتی ندارد و هربار شما را به آن جا می برد.

11. حسود است

بله درست شنیدید! یکی از مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد حسادت ورزیدن است. او از اینکه با پسر دیگری گرم بگیرید و یا این که بیشتر وقت خود را با دوستانتان بگذرانید حسادت می کند و همیشه سعی می کند با بهانه گیری های مختلف وقتی را که با او می گذرانید بیشتر کند.

12. همین الان هم همانند یک شوهر با تو رفتار می کند

اگر از من بپرسید که چگونه بفهمیم قصد پسر ازدواج هست یا دوستی؟ من به شما می گویم باید این موضوع را از نحوه رفتار او بفهمید. بسیاری از اوقات مردها وقتی به کسی تمایل دارند و آینده  خود را با او تصور می کنند، سعی دارند از همین الان نیز با او همانند یک همسر برخورد کنند و وظایف خودشان را چیزی بیشتر از یک دوست پسر معمولی می دانند. آن ها طوری رفتار می کنند که شما متوجه شوید مرد زندگی هستند.

به کدام مرد نباید دل بست؟

13. از کلمه ی «ما» استفاده می کند

وقتی سعی می کند با گفتن کلمه  «ما» خودش و شما را یک زوج نشان دهد باید متوجه شوید که این موضوع یکی از نشانه ها مردی که قصد ازدواج دارد می باشد. او هرگاه بخواهد درباره ی آینده صحبت کند و یا برنامه خاصی داشته باشد همیشه شما را نیز در نظر می گیرد و از ما استفاده می کند.

15. در کنار شما بسیار راحت است

زندگی واقعی همانند داستان های رمانی که شنیده اید نیست! در این داستان ها مردها همیشه به صورت یک جنتلمن واقعی ظاهر می شوند و همیشه دارای ظاهری آراسته و مرتب هستند. ولی اگر بخواهیم روراست باشیم در زندگی واقعی چنین خبری نیست مگر در یک جا، آن هم زمانی که بخواهیم خصوصیات مردانی که قصد ازدواج ندارند را بیان کنیم. اینگونه مردها همیشه سعی می کنند که پرستیچ خود را حفظ کنند و اصلا در کنار شما راحت نیستند. در مقابل کسی که شما را پذیرفته باشد در کنار شما بسیار راحت است به طوری که اجازه می دهد حتی او را در حالت برهم ریخته نیز ببینید و سعی نمی کند در کنار شما تصویری دروغین داشته باشد. اگر شما هم به ازدواج کردن به این مرد فکر می کند تبریک می گویم او هم چنین نظری دارد.

15. در مورد ازدواج جک تعریف می کند

یکی از نشانه های مردی که قصد ازدواج دارد این است که سعی می کند به صورت غیر مستقیم در مورد ازدواج با شما صحبت کند. این موضوع بیشتر در مورد مردهایی صادق است که خجالتی هستند و نمی توانند مستقیم در مورد موضوع ازدوج با شما صحبت کنند، به همین خاطر سعی می کنند با تعریف کردن جک هایی در مورد موضوع ازدواج بحث را به آن سمت بکشند.

16. نظر شما برای او مهم است

وقتی که در مورد ظاهر او نظری می دهید سعی می کند هر طور که شده آن را عملی کند. به طور مثال وقتی که به او می گویید دوست دارید بیشتر پیراهن آبی بپوشد دفعه بعد که با شما بیرون می آید سعی می کند مطابق میل شما لباس بپوشد. اما مردانی که قصد ازدواج ندارند حتی سعی نمی کنند که به موزیک مورد علاقه شما گوش دهند!

17. صراحتا به شما می گوید که قصد ازدواج دارد

و در نهایت چیزی که مشخص است بارز ترین  نشانه این که یک مرد می خواهد با شما ازدواج کند این است که او به شما پیشنهاد ازدواج بدهد! وقتی که به طور جدی به شما می گوید که حاضر است تا بقیه زندگی اش را با شما بگذراند و آماده است تا یک زندگی را با تعهد شروع کند آن جا شما باید به طور جدی در مورد ازدواج با این مرد فکر کنید زیرا او از طرف شما آنقدر مطمئن است که حاضر شده است به شما پیشنهاد ازدواج بدهد.

سوالات متداول

چگونه بفهمیم قصد پسر ازدواج است یا دوستی؟

در رفتار مردان بالغی که به دنبال رابطه جدی و هدفمند هستند یک سری ویژگی های رفتاری و شخصیتی خاص وجود دارد که اکثر آن ها به سادگی قابل تشخیص هستند و اگر احساسات فرد بر منطق او غلبه نداشته باشد میتواند به سادگی بفهمد که قصد مرد مقابل او ازدواج است یا دوستی .

تشخیص قصد ازدواج چگونه است؟

شما نیاز دارید که ویژگی های مردانی که قصد ازدواج دارند را بشناسید که اکثر این ویژگی ها در مطالب فوق ذکر شد ، سپس با آنالیز منطقی طرف مقابل ببینید که آیا اکثریت ویژگی های ذکر شده در رفتار او و رابطه شما مشاهده میشود یا خیر .

خصوصیات مردانی که قصد ازدواج دارند؟

این مردان شما را در اولویت قرار میدهند ، شما را از اطرافیان خود پنهان نمیکنند ، نسبت به شما بی تفاوت نیستند و به هر آنچه که به شما مربوط است واکنش نشان میدهند ، به طور مرتب با شما تماس برقرار میکنند و به دیدار با شما اهمیت میدهند ، مواضع و خط قرمز های خود را در مورد زندگی مشترک گوشزد میکنند ، سعی میکنند دیدگاه شما نسبت به مسائل مهم را بفهمند و … .

تفاوت بین دوست پسر معمولی با مردی که قصد ازدواج دارد؟

دوست پسر معمولی هرگز جدی از اهداف و آینده رابطه صحبت نمیکند ، سر مسائل کوچک حرف از جدایی میزند ، برای معرفی شما به خانواده اش بهانه می آورد ، سعی نمیکند مستقل شود و … .

نشانه های پسری که قصد ازدواج ندارد؟

این نشانه ها نقطه مقابل نشانه های پسری که قصد ازدواج دارند هستند . این نشانه ها به راحتی در فرد مقابل خود را نشان میدهند.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه 17 نشانه‌ مردانی که قصد ازدواج دارند

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور