کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

درباره نشانه های بی میلی مرد به زن چه میدانید

درباره نشانه های بی میلی مرد به زن

نشانه های بی میلی مرد به زن

نشانه های بی میلی مرد به زن میتواند به نسبت شرایط سنی ، فرهنگ، قومیت و… متفاوت باشد . اما میدانید که چرا فهمیدن این نشانه ها مهم است ؟ خانم ها باید راجع به نشانه های بی میلی مرد به زن اطلاعات کافی داشته باشند . چون این اتفاق برای هر زوجی ممکن است بیفتد .نشانه های بی میلی مرد به زن از آن جهت خیلی لازم است که شاید اگر تشخیص داده نشود زندگی زناشویی را از تعادل خارج کند . زنان باید نشانه های بی میلی مرد به زن را درک کنند تا در صورت مشاهده أین علائم در صدد کنترل اوضاع برایند . نشانه های بی میلی مرد به زن میتواند در صورت نادیده گرفته شدن به بنیان خانواده آسیب برساند . در ادامه بیشتر در مورد نشانه های بی میلی مرد به زن صحبت میکنیم .

دلایل و نشانه های بی میلی مرد به زن

دلایل و نشانه های بی میلی مرد به زن (the reasons for the man’s reluctance to waif)  زمانی در زندگی تاثیر خود را نشان میدهد که زندگی زناشویی زوجین از نشاطی که باید برخوردار نیست . مثلا اگر زن و شوهر عادت به دوبار رابطه‌ جنسی در هفته دارند ولی مرد در این اواخر اصرار و علاقه ای به این رابطه نشان نمی دهد میتواند از دلایل و نشانه های بی میلی مرد به زن باشد .

اگر مرد به طور معمول وقتی که در محل کار است عادت به أین دارد که به همسرش تلفن بزند اما مدتی است که این اتفاق نمی افتد قطعا از دلایل و نشانه های بی میلی مرد به زن محسوب میشود . در این مواقع به خانم ها پیشنهاد می شود که به مشاوره خانواده مراجعه کنند و مشکل خود را با یک روانشناس و مشاور کار بلد در میان بگذارند . دلایل و نشانه های بی میلی مرد به زن هر چقدر هم ساده بنظر برسد میتواند ابعاد عمیق تری نیز داشته باشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


چه میدانید

نشانه‌های بی میلی مرد به زن و سرد مزاجی مردان (men’s could)

نشانه های بی میلی مرد به زن و سرد مزاجی مردان را در این بخش به صورت فهرست وار نام میبریم . لازم به ذکر است که نشانه های بی میلی مرد به زن و سرد مزاجی مردان را در عوامل بسیار زیادی میشود بررسی کرد که ما در اینجا به چند مورد شایع تر اشاره میکنیم .

 

  • بروز بی میلی مرد در برقرار کردن رابطه جنسی به عنوان یکی از دغدغه های اصلی مردان و نیاز ثابت آنها در زندگی .
  • بی میلی مرد در برقرار کردن رابطه کلامی با زن . معمولا زوج های خوشبخت و کم مشکل تر بسیار زیاد با یکدیگر در مورد مسائل مختلف صحبت می کنند .
  • کم وقت گذاشتن برای خانواده و نیز اهمیت ندادن مرد به وضعیت زندگی خانواده در ابعاد مختلف از جمله نشانه های بی میلی مرد به زن و سرد مزاجی مردان است .

درمان علل و نشانه های بی میلی مرد به زن

درمان علل و نشانه های بی میلی مرد به زن اگر این نشانه ها زود و تا قبل از اینکه دیر بشود تشخیص داده شود با کمک ممشاور ممکن خواهد بود . گاهی اوقات بی میلی مرد به زن به این دلیل است که مرد از مشکلات یا اختلالات روانی رنج میبرد . مثلا افسردگی قطعا باعث بی میلی مرد نسبت به همسرش ، خانواده‌اش ، فرزندانش و حتی کل زندگی میشود . در این مواقع افراد زوجین با قرار گرفتن در روند مشاوره خانواده و روانشناسی علاوه بر درمان فرد به درمان علل و نشانه های بی میلی مرد به زن نیز میپردازند . گاهی نیز ممکن است بی میلی مرد به همسرش به خاطر مسائل جسمی و فیزیولوژیکی باشد . مثلا ممکن است میزان ترشح هورمون های جنسی در مرد پایین آمده باشد . در این حالت نیز مشکل زوج با دارو درمانی حل و فصل خواهد شد .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


نشانه های بی میلی مرد به زن در دوران نامزدی

نشانه های بی میلی مرد به زن در دوران نامزدی نیز از مواردی است خیلی از خانمها به خصوص دختران جوانی که در دوران نامزدی هستند را نگران میکنند . مثلا دختر با مراجعه به مشاور میگوید : من همسرم را خیلی دوست دارم اما گویا او آنچنان که باید به من میل و ذوقی ندارد . مثلا اینکه نامزدش به او درخواست عشق بازی یا رابطه جنسی قبل از ازدواج نداده  را به عنوان یکی از نشانه های بی میلی مرد به زن در دوران نامزدی مطرح میکند . به خانم هایی که در این شرایط قرار دارند توصیه میشود که برای قضاوت در این مورد شتاب نکنند . گاهی این مسئله برای این پیش میاید که همسر شما ممکن است به دلیل جوان بودن در مهارت ارتباط برقرار کردن با همسرش تجربه لازم را ندارد . گذراندن کارگاه‌های مهارت زندگی براین موارد پیشنهاد میشود .

خیانت مرد به زن در چه مواقعی محتمل تر است ؟

خیانت مرد به زن از جمله اتفاقات نا پسندی است که در همه فرهنگ ها و جوامع رخ می دهد . گاهی خیانت مردان متاهل از روی تنوع طلبی است . گاهی نیز به دلیل اختلال های روانی است که در نتیجه مرد را به صورت نا خودآگاه به سمت خیانت سوق میدهد . اما با همه این تفاسیر، گاهی خود زن نیز در فراهم آوردن زمینه خیانت بی تاثیر نیست . زنان نباید اقداماتی را انجام دهند که موجب دلسردی مرد نسبت به زنگی زناشویی بشود . مثلا گاهی در یک رابطه جای زن و مرد عوض میشود و حس اقتدار مرد که نیاز فطری اوست نادیده گرفته میشود و مرد آن را سرکوب میکند . شاید این شرایط مرد را به قدری از زندگی خسته و ناامید کند که دوای درد خود را ارضاء این نیاز خود در یک رابطه دیگر ببیند و کم کم اسیر منجلاب خیانت شود .


بیشتر بخوانید: راه های تشخیص خیانت زن به شوهر


درباره نشانه های بی میلی مرد به زن

مشاوره خیانت در مورد مردان (men’s betrayal advice)

مشاوره خیانت زمانی به کار میاید که زن حس کرده باشد که نفر سومی وارد زندگی زناشویی آنها شده و علائم نیز این قضیه را شهادت دهند . خانمها حتما دقت داشته باشند که هیچگاه زود قضاوت نکنند . ممکن است بنا به هر دلیلی آنها اشتباه کرده باشند و اگر خانم قبل از اطمینان کامل شک خود را علنی کند ممکن است تیشه به ریشه خانواده خودش زده باشد . کمک گرفتن از یک مشاور در این شرایط بهترین پیشنهادی است که برای خانمها میتوانیم داشته باشیم . یک روانشناس یا مشاوره خانواده قطعا به دلیل داشتن تجربه و آموزشی که در این موارد دیده است قطعا بدون عجله و تصمیمات احساسی به خانم ها کمک میکنند . بعد از اطمینان از وقوع خیانت توسط مرد مشاور آنها را تنها نمی گذارند و به همراهشان درگیر موضوع میشود .


بیشتر بخوانید: در مورد روانشناسی خیانت بیشتر بدانید


تاثیر فاصله بین زن و مرد در خیانت کردن مردان

دور بودن زن و شوهر از هم  بدون شک میتواند احتمال خیانت را در زوجین بالا ببرد . در بیشتر مواردی که زن و شوهر از یکدیگر جدا هستند و مثلا هر یک در شهری زندگی میکنند ، معمولا خانمها کمتر از مردان درگیر رابطه فرازناشویی میشوند . مردان به دلیل ویژگی های فطری خود معمولا بعد از ازدواج و تجربه زندگی زناشویی ، دیگر به سختی میتوانند بصورت انفرادی و تنها زندگی کنند و نیازهایشان را به تاخیر بیندازند یا آن ها را سرکوب کنند . در خیلی از جلسات مشاوره خیانت زناشویی مواردی یافت میشود که مرد به دلیل دور بودن از همسرش و شاید در بعضی اوقات به صورت ناخودآگاه وارد رابطه بایک زن میشود . وقتی در بعضی از این موارد ریز تر و با دقت بیشتری مینگریم متوجه میشویم که مرد فقط بخاطر یک نیاز مثلا نیاز به یک هم صحبت  آلوده این رابطه شده است .

علائم خیانت در زوجین

خیانت به یک باره به وجود نمی آید . خیانت معمولا با زمینه سازی عمدی یا سهوی زوج شروع میشود و بر اثر بی توجهی و یا عدم آگاهی دوطرف در باره عواقب این موضوع دامن افراد را میگیرد . گاهی بی تفاوتی میتواند حکم نفتی را داشته باشد که شما به این آتش خطرناک و شاید در ابتدا کوچک زندگی خود میریزید .مثلا زنی را در نظر بگیرید که مسائلی را متوجه میشود که میتواند نشانه خیانت مردان باشد . مثلا تلفن های مشکوکی که همسرش به دور از چشم او دارد .اما فکر میکند اگر این موضوع را نادیده بگیرد به نفع رابطه زناشویی آنهاست و اگر به دنبال راه حل برای این موضوع برود حرمت های بینشان شکسته میشود . در صورتی که بی تفاوت بودن نسبت به این موضوع گاهی به معنی صادر کردن اجازه برای تکرار أین کار است .

خیانت به دلیل رابطه جنسی (betrayal for sex)

ارضاء نیاز جنسی شاید از بنیادی ترین انگیزه های هر فردی برای ازدواج است . یک زوج جوان چند سال اول زندگی مشترک خود را بیشتر به رابطه جنسی و عشق بازی و در کل به سرگرمی های جنسی میگذرانند . وجود یک پیوند قوی جنسی بین زن و مرد گاهی در حل و فصل مشکلات زندگی و گذراندن طوفانهای مختلف بسیار به زوجین کمک میکند . اما نبود یک رابطه جنسی منظم و با کیفیت بین زن و شوهر میتواند زمینه های خیانت به همسر را در هر دو نفر به وجود بیاورد . زن یا مرد فرقی نمیکند در هر دو طرف احتمال به وجود آمدن انواع اختلالات جسمی و هورمونی و به تبع آن مشکلات روانی ممکن است روی دهد اگر نیاز جنسی شان برطرف نشود . وقتی که خیانت بین زن و شوهر جنسی باشد و این خیانت برملا شود معمولا طلاق تنها چاره خیانت خواهد بود .


بیشتر بخوانید: بهترین راه برخورد با خیانت به شوهر چیست ؟


چه میدانید

انتهای راه خیانت

چه زن و چه مرد هرکدام که خیانت کار باشند فرقی نمیکند . ن زندگی و خانواده آنهاست که باید تاوان این اشتباه هایی که گاهی فقط از روی هوس است را بدهد . عاقبت خیانت به همسر هیچ چیزی جز پوچی و عذاب وجدان نیست . هیچ تفاوتی ندارد که حکم خیانت مرد به زن چیست . در واقع بازنده اصلی مردی است که بخاطر هوس زودگذری خانواده و زندگی خود و اعتبار و اعتماد همسرش را از دست داده است .در روانشناسی خیانتبه نکته جالبی بر مبخوریم وان این تست که : ححتی اگر با جود خیانت شوهر به زن همسرش وحتی هیچ کس دیگری نیز تا ابد از کارهای مرد باخبر نشود ، مرد بعد از مدتی دچار نوعی سرخوردگی و عذاب وجدان میشود . تا جایی که فرد از خودش و کارهایی که کرده متنفر میشود و کن کم داره افسردگی میشود .

نحوه برخورد با خیانت

شاید سوال خانم هایی که تا به اینجا این مطالب را دنبال کرده اند ، سوالاتی برایشان پیش آمده باشد . مثل : خب من در شرایطی هستم که مورد خیانت قرار گرفته ام و از این بابت اطمینان کامل دارم . حالا من باید با خیانت همسرم چه کنم ؟ . جواب ما برای افرادی که به دنبال راه حل و راهی برای درمان خیانت زناشویی و عکس العمل در برابر خیانت مردان هستند میتواند بسیار متنوع و متفاوت باشد . مثلا خانمها باید بدانند که خیانت سطوح مختلفی دارد و برای هر سطح از خیانت نمیتوان مجازات یا انتقام یکسان در نظر گرفت .

برای مثال مردی که از طریق شبکه های مجازی با یک زن آشنا شده و ارتباط مجازی آنها عمیق شده باشد ولی در حد پیام های تلفنی باشد حتما امید زیادی برای برگشت به زندگی به ما میدهد . حالا مقایسه کنید با فردی که به طور علنی سال های زیادی است که این کار را میکند .

درباره نشانه های بی میلی مرد به زن

خیانت و بی توجهی مرد به زن در اسلام

خیانت مرد به زن در اسلامنیز بسیار زشت توصیف شده است به طوری که هم پای زن خیانت کار ، مرد خیانت کار نیز به مجازات محکوم می‌شود . در ابعاد دیگر أین مسئله نیز پیشوایان و معلمین دین اسلام آموزه های مختلف و متنوعی را بر اساس شرایط مختلف برای ما تدارک دیده اند . از راه های جلوگیری از خیانت و زنا گرفته تا مسائلی از قبیل رفتار با شوهر خیانت کار ، دلایل خیانت مرد به زن ، برخورد با خیانت و راه های کشف خیانت مردان و زنان همگی در آموزه های دینی ما بررسی شده است . فقط کافی است که منابع و مآخذ آن را پیدا کنیم تا به دریایی از اطلاعات در این زمینه دست یابیم .


بیشتر بخوانید: چگونگی برخورد با زن خیانتکار


خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Men More Reluctant To Go To The Doctor – And It’s Putting …

براي مشاوره در زمينه درباره نشانه های بی میلی مرد به زن چه میدانید

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- یک نظر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور