کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چگونه رابطه دوستی با مرد متاهل شکل میگیرد؟ ایراد کار کجاست؟

رابطه دوستی با مرد متاهل
2.4/5 - (19 امتیاز)

امروزه رابطه بین زن و مرد کمی پیچیده تر از گذشته شده است. ممکن است با یکی از دوستان خود صحبت کنید و متوجه بشوید که اخیرا وارد رابطه با مرد متاهل شده است. تقریبا میتوان گفت در هیچ فرهنگی این نوع رابطه جلوه جالبی ندارد. ولی با این حال موضوعی است که در جامعه وجود دارد و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

آمار جهانی خیانت مردان متاهل

با توجه به مطالعه ای که در سال 2018 در آلمان انجام شد. مشخص شد که 40 درصد از مردان متاهل رابطه خارج از ازدواج دارند. آمار بالای خیانت مردان متاهل درحالی ثبت میشود که در نظرسنجی ها اکثر افراد با این موضوع مخالفند.

< یک رابطه شکل نمیگیرد مگر اینکه دو طرف راضی به آن رابطه باشند.>

بنابراین در موضوع خیانت مردان متاهل نمیتوان فقط مردها را مقصر دانست. شاید برایتان جالب باشد که دوستی با مردان متاهل از نظر برخی از خانم ها بسیار جذاب است. اما چه چیزی این رابطه را جذاب میکند؟

دلایل خانم ها برای دوستی با مردان متاهل چیست؟

پخته بودن مردان متاهل

رابطه با مردان متاهل تا حدود زیادی این اطمینان را میدهد که شما با یک مرد باتجربه رابطه دارید. کسی که ازدواج کرده است سرد و گرم زندگی را چشیده است. رفتارهای بچه گانه از خودش نشان نمیدهد و مشکلی بابت این موضوع ندارید. اما باید در نظر داشته باشید که دیگر نمیتوان از چنین مردی صداقت زیادی طلب کرد.

از نظر روانشناسان تجربه باعث میشود مرد متاهل دروغگو شود. او میتواند بخوبی نقش بازی کند و حقیقت را از شما پنهان کند. این مورد در تشخیص خیانت میتوانید مفید باشد.

جایگاه اجتماعی بهتر

کسی که ازدواج کرده است، طبیعتا شغل و درآمد دارد. علاوه بر این با توجه به سنش ممکن است جایگاه اجتماعی خوبی هم داشته باشد. این موارد باعث میشود که زنها تا حدودی نسبت به مسائل مالی و شخصیتی اطمینان خاطر داشته باشند. همچنین طبیعی است با وجود این شرایط زنان بیشتری جذب این مردان شوند. از این رو زمینه برای خیانت فراهم میشود.

تجربه در رابطه جنسی

یکی از مسائل مهم نارضایتی افراد، مسائل جنسی میباشد. زنها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و به دنبال آن هستند که خود را به بهترین نحوه ارضا کنند. مردان متاهل طبیعتا از تجربه بیشتری در مسائل جنسی برخوردار هستند. به همین دلیل برخی از خانم ها که مسائل جنسی از اولویت هایشان است معمولا تمایل به رابطه با مرد متاهل دارند.

تلافی کردن

تلافی خیانت شوهر و شکل گیری رابطه با مرد متاهل
تلافی خیانت شوهر و شکل گیری رابطه با مرد متاهل

ممکن است گاهی اوقات تمامی مواردی که ذکر شد در زندگی یک زن تامین شده باشد. اما باز هم دیده شده که در این موارد به پیشنهاد دوستی از طرف مرد متاهل جواب مثبت میدهند. این موضوع میتواند صرفا بخاطر تلافی کردن باشد. یکی از دلایل خیانت زنان تلافی کردن است. ممکن است شوهر این خانم نیز این چنین کاری را کرده باشد و حالا میخواهد تلافی کند. معمولا در این رابطه هیچگونه علاقه ای از سوی زن وجود ندارد و هرکاری که انجام میدهد صرفا بخاطر در آوردن لج همسرش است.

دلایلی که باعث میشود مردان متاهل به دنبال دوست دختر باشند

حال نوبت به بررسی دلایلی که باعث میشود مردان به دنبال دوست دختر باشند میپردازیم. دقت داشته باشید که دلایلی که در قسمت قبل گفته شد و دلایل این قسمت فقط مخصوص زن و یا مرد نیست و میتواند در هر دو گروه باشد.

نیازهای عاطفی

نیازهای عاطفی عامل اصلی خیانت مردان متاهل
نیازهای عاطفی عامل اصلی خیانت مردان متاهل

شاید در نظر شما مهم ترین دلیل خیانت مردان متاهل مسائل جنسی و تجربه های جنسی باشد. ولی در یک مطالعه که بر روی مردان متاهلی که دوست دختر انجام شد مشخص شد که حدود 60 درصد آنها به دلیل تامین نیازهای عاطفی به این موضوع رو آورده اند. آنها بیان کردند که همسرشان درک درستی از نیازهای عاطفی آنها ندارد. همین موضوع باعث شده است که صرفا بخاطر تامین نیازهای عاطفی خود به دنبال رابطه جدیدی بوده اند. عکس این موضوع نیز صادق است. ممکن است نیازهای عاطفی یک زن در زندگی اش از سوی شوهرش تامین نشود. اگر میدانید که در این زمینه مشکل دارید به دنبال نشانه های خیانت مردان خود باشید.

تنوع طلبی

گاهی اوقات دیده شده است که یک مرد زندگی بسیار ایده آلی دارد. همسر مناسب، جایگاه اجتماعی خوب، وضعیت درآمدی ایده آل و…. اما هیچکدام از اینها او را از برقراری با شخص دیگر بازنداشته است. خیانت مردان متاهل گاهی اوقات بخاطر تنوع طلب بودن آنها است. آنها اهمیت نمیدهند که در زندگی شان همه چیز تامین است. گاهی اوقات ممکن است با یک زن در سطح بسیار پایین تر از همسر خودشان دوست شوند. چیزی که باعث این موضوع میشود فقط ارضای حس تنوع طلبی این مردان است.

خودبرتربینی

اینکه در اول ازدواج پسر شرایط ایده آلی نداشته باشد طبیعی است. ممکن است هنوز خانه و ماشین نداشته باشد و یا اینکه حتی شغل مناسبی نداشته باشد. اما خب با گذشت زمان و تلاش خودش و همسرش تمامی این کمی و کاستی ها برطرف شده باشد. بعضی از مردها فراموش نمی کنند که این چیزها با صبر و تلاش همسرشان بدست آمده است. اما برخی دیگر همه این موارد را بخاطر تلاش های خودشان میدانند و کم کم احساس میکنند که همسرشان سطح پایین تری نسبت به آنها دارد. آنها در واقع حس خودبرتر بینی پیدا میکنند و فکر میکنند که باید به دنبال یک زن در سطح خودشان باشند.

در زنان نیز آنهایی که احساس خود برتر بینی دارند به فکر رابطه با مرد متاهل می افتند.

مسائل جنسی

مسائل جنسی و نقش آن در شکل گیری رابطه با مرد متاهل
مسائل جنسی و نقش آن در شکل گیری رابطه با مرد متاهل

همانطور که انتظار میرود مسائل جنسی نیز میتواند دلیل قانع کننده ای برای مردان باشد تا به همسر خود خیانت کنند. برخی از مردان از اینکه نمیتوانند فانتزی های خودشان را با زنشان عملی کنند کلافه میشوند. این مردان به دنبال شخصی میگردند تا بتوانند تنوع بیشتری را در رابطه جنسی تجربه کنند.

اگر به فکر ساختن زندگی بعد از خیانت هستید این مقاله را حتما بخوانید: آیا خیانت قابل درمان است؟

چگونه میتوانیم از این اتفاق در زندگی جلوگیری کنیم؟

همانطور که بیان شد دلایل متعددی میتوانند باعث شکل گیری رابطه با مردان متاهل شوند. از آنجایی که این موضوع آسیب زیادی هم به خانواده مرد و هم زن میزند باید به دنبال راهی برای حل این مشکل بود.

کمی و کاستی های زندگی خود را تا حد امکان برطرف کنید

نقش طراوت اول زندگی در جلوگیری رابطه با مرد متاهل
نقش طراوت اول زندگی در جلوگیری شکل گیری رابطه با مرد متاهل

برای اینکه یک زن ایده آل باشید نیازی نیست که بهترین دست پخت را داشته باشید. نیازی نیست که همه چیز خانه داری را بدانید. گاهی اوقات به اوایل زندگی خود نگاه کنید و سعی کنید به طراوت آن زمان باشید. این چیزی است که شوهر شما را عاشق شما نگه خواهد داشت.

در زندگی تان تنوع ایجاد کنید

از یکنواخت شدن زندگی جلوگیری کنید. یکنواختی میتواند همسر شما را به سمت خیانت سوق دهد.

  • باشگاه بروید
  • لباسهای متنوع بپوشید
  • موهایتان را رنگ کنید
  • گاهی اوقات در برقراری رابطه جنسی پیش قدم شوید
  • به تغییر دکور خانه بپردازید
  • شوهرتان را به خرید ببرید با سلیقه او خرید کنید

همه این موارد میتواند حس و حال اول رابطه تان را زنده کند. این موضوع بازدارنده خوبی برای جلوگیری از دوستی با مرد متاهل از سوی دیگر زن ها است. اما گاهی اوقات برای جلوگیری از خیانت این کارها کافی نیست.

از مشاور کمک بگیرید

ممکن است شما تمامی کارهایی که گفته شد را انجام بدهید ولی باز هم همسر شما اشتیاقی زیادی نشان ندهد. این عدم اشتیاق او را به آرامی به سمت برقراری رابطه با شخص دیگری سوق میدهد. اینجاست که یک مشاوره خیانت میتواند به شما کمک بکند. با گوش دادن به صحبت های شما و شرایط زندگیتان میتواند راه حل های خوبی به شما ارائه دهد. گاهی اوقات ممکن است هیچگونه کمبودی نباشد و صرفا همسر شما یک سری مشکلات روانی داشته باشد. از این رو مشاور میتواند با پیگیری و درمان این مشکلات به استحکام روابط شما کمک کند.

این موارد چیزی نیست که بخواهید پشت گوش بیندازید. اگر احساس کردید که چیزی در زندگی اشتباه است در سریع ترین فرصت ممکن به دنبال حل کردن آن باشید. زیرا ممکن است دیر شود و رابطه ای که در آن پای خیانت به وسط بیاید به راحتی قابل درست شدن نیست.

سوالات متداول

آیا در خیانت مردان متاهل فقط عامل از سوی مردان است؟

خیر، رابطه یک چیز دو طرفه است و مطمئن زن هم در این رابطه نقش دارد.

چگونه از رابطه دوستی با مرد متاهل جلوگیری کنیم؟

بهترین راه این است که ابتدا کمی و کاستی زندگی خود را برطرف کنید. از طرفی دیگر میتوانید با یک روانشناسی در این زمینه صحبت کنید.

دلایل شکل گیری رابطه دوستی با مرد متاهل چیست؟

عوامل زیادی میتوانند در شکل گیری این نوع رابطه دخیل باشند. نیازهای جنسی و عاطفی، تنوع طلبی، خودبرتر بینی و …

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه چگونه رابطه دوستی با مرد متاهل شکل میگیرد؟ ایراد کار کجاست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

 

نظرات

- 5 نظر:

  1. چقدر خوب که شما صبورید و میتونید اون مردو دوست داشته باشید،فقط من موندم خانومایی که با سوختن و ساختن زندگیشونو سپری میکنند ،پس حال دلشون چی میشه؟؟؟؟

  2. من یک زن متاهلی هستم ک در سن ۱۹سالگی وارد زندگی شدم بعد یه سال خدا پسری ب من داد ،اوایل زندگیم اصلا روال خوبی نداشت ،همش کتک میخوردم چون اون ب اصرار خانوادش بامن ازدواج کرد و ما نمیدونستیم نزدیک به ۸الی۹سال با تمام سختی ساختم و سوختم حتی یه کلمه هم از کارهای همسرم ب خانوادم نمیگفتم از رابطه ها گرفته تا فحش و ….اما روزوسالها گذشت الان نزدیک ب ۲۰ساله داریم زندگی می‌کنیم اما نه با کتک ،نه با فحش،با هیچی (حتی مرکز مشاوره هم نرفتم ب والله قسم)آقام ب لطف خدا و ب یاری امام رضا بعد چندسال از این رو ب اون رو شو این یک معجزه بود ،،،،خداروشکر الان چندسالیه سرش تو لاک خودشه زندگی رو برام ساخت من همون یه بچه رو دارم شوهرم میگه میخام برات جبران کنم ک داره میکنه ،،😐چند وقتیه یه آقایی اومدخونه اجاره ایی همسایمون شد گهگاهی تو کوچه ک رد میشم باهم برخوردیم بعدمدتی ک گذشت پیشنهاد رابطه رو داد من اولش ترسیدم بعد گفتم نه همینجا جیغ میزنم تا خانمت بیاد بیرون اون هم از ترس از محله ما رفتن 😬
    آخه همه همسایه هام شناخت کامل از من دارن هیچ وقت دنبال کار ی ک آخرش پوچ و خالیست نکنید پشیمانی سودی نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉