کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

آیا ازدواج با مرد بی پول درست است؟

ازدواج با مرد بی پول

بدون شک پول یکی از مهم ترین فاکتورها برای شروع زندگی مشترک است. اما حتما تا به حال دیده اید که دختری با یک پسر بی پول ازدواج کرده است. اینکه چه موقعی مناسب ازدواج است و چه کسی شرایط ازدواج را دارد فقط وابسته به پول نیست بلکه معیارهای دیگری هم وجود دارند. درست است که خیلی از مسائل به پول وابسته است اما ازدواج با مرد بی پول نیز از نظر برخی ها مشکلی ندارد. زیرا شاید برای آن ها معیارهای متفاوتی وجود داشته باشد. عشق و علاقه، تحصیلات، سطح فرهنگی و اجتماعی و … همه از مواردی هستند که باعث می شوند تا حدودی نقش پول در ازدواج کمرنگ شود.

شرایط مالی ازدواج

قبل از اینکه به مقوله ازدواج بدون پول بپردازیم اجازه بدهید تا ابتدایی ترین شرایط مالی ازدواج را بررسی کنیم:

از نظر من اگر از یک پسر در اول ازدواج توقع داشتن خانه و ماشین شخصی به خصوص در شهرهای بزرگ داشته باشید سختگیرانه است. ولی به طور معمول یک پسر در شرایط عادی باید توانایی اجاره یک خانه در منطقه متوسط شهر و تامین مخارج یک زندگی متوسط و برگزاری یک جشن معقولانه را داشته باشد.


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج برای انتخابی عاقلانه است یا زندگی ای عاشقانه؟


ازدواج با مرد بی پول، معیار پول در ازدواج

چگونه بدون پول ازدواج کنم؟

متاسفانه امروزه ازدواج نکردن بخاطر بی پولی باعث شده است تا اختلالات زیادی در مقوله ازدواج به وجود بیاید. بالا رفتن سن ازدواج، بالا رفتن آمار طلاق، رواج یافتن ازدواج سفید و … همگی از مواردی هستند که بر اثر بی پولی جوانان به وجود می آیند. اما خب ما هیچ وقت نمی توانیم بگوییم که جوان بی پول باید از نعمت ازدواج محروم شود و تا آخر عمر از آن بی بهره بماند.

همانطور که در بالا گفتیم فاکتورهای دیگری نیز برای ازدواج کردن وجود دارند که از نظر خیلی از خانواده ها حتی اگر پسری پول هم داشته باشد ولی از آن ها بی بهره باشد مناسب ازدواج نیست. درست است که شاید اوضاع اقتصادی شما خوب نباشد ولی ممکن است سایر شرایط ازدواج را داشته باشید. تحصیلات خوب، توانایی و یا هنری که بتوان از آن پول درآورد و … می تواند شما را در آینده به آن چیزی که می خواهید برسانند.

آیا کسی که بی پول است بی پول خواهد ماند؟

شاید اینکه یک جوان از همان ابتدا باید پول داشته باشد تصور غلطی است که در جامعه جا افتاده است. صحیح تر از آن این است که پتانسیل آن جوان را برای درآمد زایی در نظر بگیرید. به عنوان مثال به رشته پزشکی توجه کنید. ممکن است جوانی که وارد این رشته می شود از خانواده ثروتمندی نباشد و با تلاش و پشتکار توانسته باشد کنکورش را با موفقیت پشت سر بگذارد. اگر این جوان 18 سالگی وارد دانشگاه شود و 6 سال مشغول به تحصیل پزشکی باشد و بعد از آن نیز 2 سال به خدمت سربازی برود در بهترین حالت 26 سالگی می تواند وارد بازار کار شود. البته این در صورتی است که نخواهد برای تخصص درس بخواند. به طور معمول یک دانشجوی پزشکی از 28 سالگی به درآمد می رسد. ولی آیا درست است که بگوییم چون او پول ندارد پس مناسب ازدواج نیست؟

ما در اینجا رشته پزشکی را به عنوان یک مثال خیلی واضح استفاده کردیم. ولی اگر کمی بیشتر مطالعه کنید متوجه خواهید شد که از این قبیل رشته ها و یا مهارت ها کم نیستند. بنابراین شما باید پتانسیل یک خواستگار بی پول را برای درآمد زایی در نظر داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا معیارهایی را که باید در برخورد با یک جوان بی پول در نظر داشته باشید را با هم بررسی کنیم:


بیشتر بخوانید: ازدواج دانشجویی خوب است یا بد؟


اختلافی که زن و شوهرها در مورد بی پولی دارند؟

عرضه پول در آوردن دارد؟!!

این موضوع دقیقا همان چیزی است که در قسمت قبل توضیح دادیم. شاید جوانی سرمایه اولیه نداشته باشد ولی وقتی با او صحبت می کنید متوجه می شوید که استعداد پول درآوردن را دارد. اگر اینگونه باشد و معیارهایی که در ادامه گفته می شود نیز داشته باشد می توان گفت یک مورد مناسب برای ازدواج است.

عشق و علاقه

بی پولی و عشق همیشه موضوع جذاب بسیاری از داستان ها و حتی رمان ها بوده است. عشق نیروی محرکه ای است که باعث می شود یک نفر کارهای خارق العاده ای بکند. ممکن است یک پسر عاشق دختری شود و بعد از آن مسیر زندگی اش به طور کلی عوض شود. اگر دوست پسر بی پول دارید و مطمئن هستید که عاشقتان هست می توانید از نحوه عملکرد او متوجه شوید. باید در این مورد دقت کنید که اظهار عشق فقط زبانی نباشد، زیرا گاهی اوقات شخصی فقط در ظاهر عاشق شما است ولی در عمل متوجه می شوید آن چنان نیز برای او اهمیت ندارید که بخواهد برای شما تلاش کند.

البته حتی در صورت وجود عشق نیز باید مسائل دیگر را در نظر داشته باشید زیرا عشق خالی ضامن زندگی نیست و اگر با فاکتورهای مهم دیگر همراه نباشد می تواند خیلی سریع به یک شکست ختم شود.


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج موفق از دیدگاه دکتر فرهنگ هلاکویی


ازدواج با پسر بی پول درست است؟

خانواده اش را مد نظر داشته باشید

حمایت خانواده در بی پولی و ازدواج خیلی موثر است. وقتی که قصد ازدواج با پسر بی پول را دارید باید بررسی کنید که ارتباطش با خانواده اش به چه صورتی است. این موضوع به شما کمک می کند بفهمید اگر درجایی از زندگی به مشکل برخوردید آیا می توانید روی کمک خانواده اش حساب کنید یا خیر؟

البته باید به این نکته توجه کنید که خانواده شما نیز باید موافق با این ازدواج باشد و هیچ گاه نباید بدون موافقت خانواده اتان به چنین ازدواجی تن دهید. زیرا در صورتی که به مشکل خاصی بر بخورید دائما سرکوفت خانواده اتان را خواهید شنید.

سطح فرهنگی و اجتماعی

در ازدواج با پسری که هیچی نداره باید به این موضوع دقت کنید که آیا تنها مشکل همین است یا اینکه مشکلات او فراتر از این حرفاست. ممکن است که از لحاظ سطح فرهنگی نیز اختلافات بسیاری داشته باشد که حتی در صورت وجود داشتن پول نیز ازدواج شما با او کار اشتباهی باشد. اما اگر در یک سطح باشید می توانید به ازدواج با او فکر بکنید


بیشتر بخوانید: 17 نشانه‌ مردانی که قصد ازدواج دارند


مردی که دوست دارم بی پول است

چالش های ازدواج با پسری که پول ندارد

وقتی که تصمیم به ازدواج با بی پولی گرفتید باید خودتان را برای یک سری از چالش ها آماده کنید زیرا باید بدانید که قرار نیست زندگی اتان را عادی شروع کنید. شما تصمیم گرفتید با یک عاشق بی پول ازدواج کنید و باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

مراسم عروسی

هزینه های مربوط به عروسی بسیار زیاد هستند و می توان گفت با توجه به شرایط فعلی  برابر با پس انداز یک جوان به مدت چند سال است. اگر با مردی که پول ندارد ازدواج می کنید باید در نظر داشته باشید که نمی توانید توقع یک جشن مجلل  که شاید آرزوی بسیاری از دخترها است داشته باشید. تصمیم عاقلانه این است که اگر مقداری پول وجود دارد فقط بخشی از آن را صرف مراسم و جشن کنید و بقیه آن را برای شروع زندگی در نظر داشته باشید.

توقع نداشتن

وقتی که با یک مرد بی پول ازدواج می کنید باید خودتان را آماده کنید تا در بسیاری از مسائل به جای فکر کردن به رویایتان به مسائل مالی فکر کنید. مطمئنا از یک ماه عسل پرخرج و یا لباس های پر زرق و برق بدتان نمی آید و یا اینکه دوست دارید با هدیه های شگفت انگیزی سورپرایز شوید. ولی باید بدانید که اگر به اندازه کافی پول ندارید باید قید خیلی از این مسائل را بزنید. بهترین توصیه ای که می توانم بکنم این است که اول خودتان را بشناسید. آیا حاضر هستید خیلی از مسائل را نادیده بگیرید تا به عشق خود برسید و یا اینکه اینجور چیزها برایتان مهم است؟

زندگی بدون تجمل

پس از این که ازدواج با دست خالی را انتخاب کردید و سر خانه و زندگی خودتان رفتید باید توجه کنید که ممکن است آزادی عمل خرج کردن همانند خانه پدرتان را نداشته باشید و باید در بسیاری از مسائل هزینه ها را در نظر بگیرید.

شما دیگر نمی توانید هفته ای دو سه شب را در رستوران غذا بخورید و یا این که مدام به تفریح بپردازید، زیراهمه ی این مسائل هزینه بر هستند. باید خودتان را برای چنین زندگی ای آماده کنید.

مقایسه زندگی خودتان با دیگران

شاید بتوان گفت روی مخ ترین معضل زندگی با پسری که پول ندارد مقایسه زندگی خود با دیگران است. شما که با انتخاب خود این ازدواج را انتخاب کرده اید نمی توانید بگویید عشقم پول نداره و از او گلایه کنید. شما همیشه زندگی فامیل و دوستانتان را می بینید که ممکن است از شما مجلل تر باشد. و یا این که ببینید چقدر راحت تفریح می کنند و دائم در مسافرت هستند ولی شما نمی توانید هزینه چنین تفریحاتی را بپردازید. تمام این موضوع ها به مدت زمان بر روی شما تاثیر می گذارد و ممکن است عشق و علاقه شما کم شود تا جایی که دیگر نتوانید زندگی خود را تحمل کنید. بنابراین مطمئن باشید که مردی را که انتخاب می کنید بسیار با ارزش باشد.

یکی از عمده ترین دلایل ازدواج بخاطر پول نیز همین مورد است. شاید خود شخص عشق و علاقه برایش مهم تر باشد ولی حس رقابت و خودنمایی ای که دارد باعث می شود که نخواهد جلوی خانواده و دوستانش کم بیاورد و به همین منظور تنها معیاری که مد نظرش است پول است.

چطوری شرایط ازدواج بدون پول را بهتر کنم؟

اگر تصمیم گرفتید یک ازدواج بدون پول داشته باشید حالا باید خودتان را آماده کنید تا شرایط زندگی اتان را عوض کنید.

راهکارهایی وجود دارد که باید آن ها را انجام دهید.

بدنبال شغل باشید

یک دست صدا ندارد. شاید این ضرب المثل را خیلی شنیده باشید ولی حالا وقت آن رسیده است به آن عمل کنید. اگر همسرتان درآمد زیادی ندارد چه عیبی دارد که شما هم یک شغلی داشته باشید و در هزینه های زندگی به او کمک کنید. امروزه  با پیشرفت تکنولوژی شغل های بسیاری وجود دارد که به صورت دورکاری می باشند و نیازی نیست حتی در بیرون از خانه کار کنید و در عین حال درآمدهای بسیار خوبی هم دارند.


بیشتر بخوانید: هرگز به خاطر این 9 دلیل ازدواج نکنید!


دلم میخواد ازدواج کنم ولی پول ندارم

خرج کردن را یاد بگیرید

بله درست شنیدید! خرج کردن یک مهارت است. وقتی که بودجه زیادی در دسترس شما نیست باید یاد بگیرید که چطور مخارج ضروری زندگی اتان را با همان بودجه اداره کنید. باید بدانید که دیگر پولی برای ولخرجی نیست و همه چیز باید روی حساب و کتاب باشد.

ازدواج با پسری که پول ندارد

بمب انرژی باشید

پول نداشتن و درآمد کم به خودی خود استرس زا است. وقتی که ک مرد درآمد کافی برای برآورده کردن تمام نیازهای همسرش ندارد خودش را شرمنده او می داند. شما می توانید در این شرایط از لحاظ روحی به او کمک کنید و از استرس و اضطراب او بکاهید. باید بدانید که مسائل مالی رو همش به او یادآور نشوید و صبور باشید تا به شرایط مناسبی  برسید.


بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج از نظر روانشناسان


آیا ازدواج با مرد بی پول درست است

سوالات متداول

با سلام، دختری 28 ساله ام و خواستگاری دارم که خانواده ثروتمندی داره ولی پسرشون خیلی از لحاظ مالی وابسته اونهاست. به نظرتون ازدواج با این آدم به صلاحه؟

ما به عنوان مشاور این ازدواج رو توصیه نمی کنیم. این شخص نمی تونه مستقل باشه و اگه یه روز خانوادش طردش کنن، عملا نمی تونه یه زندگی رو اداره کنه. با کسی ازدواج کنید که از هر لحاظی بتونه رو پای خودش بایسته تا بتونید بهش تکیه کنید.

خواستگار من خیلی پولداره اما 22 سال از من بزرگتره.. دو دل موندم که ایا می تونم با این آدم خوشبخت بشم؟

این مورد کاملا سلیقه ایه. اگه فکر میکنید در کنارش خوشبخت میشید و اخلاقش رو تایید می کنید و تفاهم دارید ازدواج کنید.

پسری 18 ساله ام که عاشق دختری شدم که خیلی از من پولدارتره و قصدش هم ازدواجه. اما من هیچ پولی ندارم. به نظرتون در آینده به مشکل برنمی خوریم؟

این ازدواج توصیه نمی شه. چون ممکنه این خانم چند سال بعد این وضعیت شما رو توی سرتون بزنه و تحقیرتون کنه. اما اگر هم رو دوست دارید ازش مهلت بخوایید و سعی کنید شغل مناسبی دست و پا کنید و نشون بدید که مستقل هستید و بدون پول همسرتون هم می تونید زندگی رو اداره کنید.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره تلفنی ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه آیا ازدواج با مرد بی پول درست است؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 30 نظر:

 1. سلام من ۲۲ سالمه تقریبا ۳ ساله با ی دختری ک ۲ سال ازم کوچیک تره آشنا شدم و به هم علاقه مند شدیم . سطح مالی اونا یکم بالاتر از ماس
  جدیدا یکی دوتا خواستگار خوب داشته ک بخاطر من رد کرده من تقریبا چن ماهی هست ک کمک خانوادم ی شغل آزادی رو شرو کردم و دانشجو هم هسم
  برنامم این بود تا ۲۵ سالگی صبر کنم و بعد ازدواج تا خودمو جمو جور کنم ولی اون دختر صبر نداره ینی خانوادش ندارن ک هی خواستگار خوب میاد رد میکنن
  ولی خب میترسم جلو برم چون از آینده میترسم ک مثلا کسب و کارم میگیگره یا ن و یا اینکه میتونم آینده خوبی براش درست کنم یا ن
  بنظر شما چیکار باید کرد

  1. با سلام . خب شما میتونید علاوه زندگی شغلی خودتون شریک زندگیتون انتخاب کنید اگر در مورد انتخابش تردیدی نداری

 2. سلام ببخشید یکم طولانیه.
  ۳۰ ساله هستم. با خانومی که ۴ سال از خودم کوچکتره ۷ سال رابطه داشتم. رابطه عاشقانه و دوستانه. بی نهایت دوستش دارم. اونم همینطور. رابطمون خیلی خوب بود. منطقی بود. آروم و بدون تنش زیاد. با هم مشکل خاصی نداشتیم. جفتمون تحصیل کرده ایم. ظاهرشون به من میاد. تقریبا هیچ مشکل خاصی با هم نداشتیم. تا اینکه پدرشون رو ملاقات کردم و این اقا فقط گفت چی داری چی داری چی داری. خونه ماشین طلا سرویس نشون خانوادت چی دارن نمیدونم هرچیزی که مربوط به پول بود. منم از نظر مالی بی تعارف ضعیفم. نهایتا یه پراید بگیرم. یه خونه رهن کنم.
  آخرش هم خیلی راحت گفت خونه نداری برو دنبال زندگیت. دختر نمیدم بهت.
  به همین راحتی.
  در حالی که اوضاع زندگیشون مثل ماست. وضع مالی‌شان مثل ماست. ولی جلوی رابطمون رو گرفت. حتی اجازه خواستگاری هم نداد. به شدت عقده ای بازی درآورد.
  .
  سوال من اینه:
  برم دوباره؟ سریش بشم؟ پیگیر بشم؟ چکار کنم با این رابطه؟ اینم بگم که دختره هم حرف پدرش رو طبیعتا اولویت قرار میده. کسی نیست که با خانواده ش درگیر بشه.
  من چکار کنم.سنم رفته بالا.

  1. با سلام
   اینجا بهتره ببینی شریک زندگیت چی میخواد چی میگه و چقدر میتونه راهگشا باشه ؟!!!!

 3. سلام
  یکی از فامیل خاستگارش پسر خاله اش هست
  که پسر خاله اش رفیق بازه وولخرجه .عاشقه دخدخترخالش شده که مطلقه است .و پسره برای رسیدن بهش رفته کار کنه .ازدواج با این پسر مشکل دارد؟

 4. سلام من دختری 20 ساله و دانشجو در یک دانشگاه خوب هستم. وضع مالی مان هم خوب است یه خواستگار 28 ساله دارم که پول آنچنانی نداره ولی تحصیل کردس تخصص داره و میگه که دوسم داره بنظرتون این ازدواج درسته؟

 5. سلام من و پسر داییم عاشق هم هستیم ولی پسرداییم و خانواده اش وضع مالی خوبی ندارن و اون خیلی رفیق بازه ولی الان چند ساله به خاطر من داره کارگری میکنه و پول درمیاره ولی خانواده من خیلی مخالفن و ردش کردن و الان پسر خالم که چند سالیه عاشقمه و بهم ثابت شده و خیلی پسر مستقلی هستش و وضع خانوادگیش کاملا به ما شبیه است اومده خواستگاری و همه موافقن من نظر بدی راجبش ندارم ولی نمیتونم خاطرات پسرداییمو فراموش کنم چیکار کنم واقعا

 6. سلام یه،دختر 18 ساله هستم و دوسال قبل با یه پسری که الان 28 سالشه اشنا شدم ظاهر خوبی نداره پول نداره حتی یه پس انداز هم واسه ازدواجمون نداره پلیس راهنمایی و رانندگی ایه از چند ماه بعد از دوستیمون یه ماموریت چهار ساله به قشم رفت دوریشو تحمل کردم من خانواه سختگیری دارم از اونا که دختر حق صحبت کردن یا دوستی با پسر رو نداره واسه اینکه دوستش داشتم کلی به خانوادم دروغ گفتم اعتماد خانوادمو از دست دادم ولی اون هیچی شو از دست نداده و خیلی حق به جانبه و همیشه حق رو به خودش میده من از این اوضاع خستم دوس دارم ولی وقتی به اینده و زندگیمون نگاه میکنم یه گودال بزرگ میبینم واقن عقلم کار نمیکنه نمیدونم باید چی کنم… مامانم به شدت مخالفه و منم بهش حق میدم جون واقن آه هم در بساط نداره لطفا راهنماییم کنین

  1. با سلام
   ظاهر خوبی نداره پول نداره حتی یه پس انداز هم واسه ازدواجمون نداره
   وقتی اینطوری میبینیدش چرا میخواید به این رابطه ادامه بدید

 7. سلام دختری ۲۲ ساله به مدت دو سال یا یک آقایی ۲۳ سال آشنا شدم ک دوستشون دارم و از نطر من اخلاق این آقا آروم و ویژگی های مد‌نظر من‌رو داره ولی از طرفی سطح مال خانواده این آقا از ما پایین تره و اینکه خانواده ایشون تو روز خواستگاری اصلا لباس های مناسبی نپوشیده بودن و ی جورایی تصورات من رو خراب کرد و پدرشون گفت حداکثر ۴ سال زمان میبره تا مراسم عروسی بگیریم و خانواده من با توجه ب وضعیت خانواده آقا و مدت ۴ سالی ک گفتن مخالف ایشون هستن و اینکه این آقا الان هم خونه داره هم ماشین همین اینکه تا وقتی ک ََشغل مرتبط با رشته شون پیدا بکنن پیش پدرشون مشغول ب کار هستن
  حالا با توجه ب این شرایط میشه منو راهنمایی کنید سر دوراهی موندم ک ایشونم قبول کنم یا نه؟

  1. سلام
   دوست خوب من مشخصه که نباید زیر بار این مدن طولانی بری حداکثر 18ماه

 8. سلام دختری ۱۸ ساله هستم عاشق پسر دختر عموم شدم ازیه سال پیش فهمیدم بهش یه حسی دارم ولی این حسو سرکوب کردم تواین چن ماه اخیر ازمن خواستگاری کردن پدرم موافقه ولی مادرم مخالف چون وضع مالی درست وحسابی نداره البته پسره ۲۰ سالشه ومادرش هم‌میگه شما بله رو بگو من همه چیو رو به راه میکنم به نظرتون خوشبخت میشم ؟؟

  1. با سلام
   روی حرف هیچ فردی حساب باز نکن . خوت ببین طرف مقابل آدم مسئولیت پذیری هست یا خیر

 9. سلام خسته نباشید
  اگر پسری در یک خانواده با سطح مالی متوسط و یکم رو به بالا باشه و دوست داشته باشه با فردی که وضع مالی خانوادش هم سطح خودشون هست ازدواج کنه بدون اینکه هر دو شغل یا درآمدی داشته باشن و فقط خانواده ها آن ها را تأمین کنند آیا این ازدواج موفقی خواهد بود یا خیر؟

  1. قطعا حمایت مالی خانواده ها کافی نیست. به این صورت قطعا در آینده به مشکل برمیخورید

 10. سلام دختری ۲۹ ساله هستم. شاغل هستم و تحصیل کرده. خواستگارم ۳۰ سالشه و هیچ پولی نداره و میخواد زندگی رو از صفر شروع کنه. در ضمن یک کارگر ساده ست و حقوق بالایی هم نداره. من در یک خانواده‌ی نسبتا مرفه بزرگ شدم. آیا میتونم با ایشون ازدواج موفقی داشته باشم؟

  1. با سلام
   به نظر خودتون فاکتور نداشتن وضع مالی خوب چه ویژگی از این آقا میتونه پوشش بده؟

  2. عزیزم چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟ بکش کنار دیگه🤗 مشخصه موقعیتت بهتر از پسره. پس با هم کفو خودت ازدواج کن👰🤵انگاری یجورایی دلت سوخته واسه طرف. ولی نکن این کارو🤦 زندگی که با دلسوزی شروع شه تهش معلومه😒

 11. سلام من 28 سالمه بیکارم درامد ندارم بابامم خیلی وقته فوت شده یعنی نمیتونم روی حمایت خانوادم حساب کنم یه خواستگار دارم که یکسال بزرگتره از لحاظ مالی ضعیفه هم خودش هم خانوادش تحصیل کرده هست از نظر فرهنگی هم شبیه همیم احساس خاصی هنوز بهش ندارم چون نمیدونم بهش اجازه بدم با هم اشنا شیم یا نه مامانم خیلی نگران بالا رفتن سن منه و در عذابه از مجردی من نمیدونم چی درسته

  1. با سلام
   دوست عزیز همونطوری که در مقاله هم گفتیم شما باید به آینده خواستگار و توانایی هاش نگاه کنی./ باید ببینی تواندی داره یا نه دیدن صرفا وضعیت فعلی درست نیست.

 12. سلام.من به یک اقا پسر علاقه دارم ایشون هم همینطور..و قصدشون هم کاملا جدیه فقط مشکلی که هست اینه که پدر ایشون بخاطر مسائل مالی مخالفن و همین باعث شده که پدر منم مخالفت کنن..و این در حالیه که این اقا پسر کاملا مستقل تحصیل کرده و کاری هستش اما پدرشون خیلی مخالفن..به نظرتون چیکار کنیم؟

  1. با سلام
   ببخشید میشه دقیقا بگید اختلاف خانواده ها ریشه در چه مسائلی دارد؟

 13. سلام دختری ۱۸ ساله هستم پسرعمویم خواستگارمه وخیلی دوسش دارم و ازاحساسات او باخبر نیستم نمیدونم دوسم داره یانه پدرش منو براش خواستگاری کرده اما بی پول و خیلی اهل ورفیق بازه به نظرتون بااین آدم خوشبخت میشم

  1. سلام
   یعنی راهی جز رد کردن نیست
   مشاوربهتر نیست یه راه دیگه بدین
   علاقه هم مهمه
   خیلیا با هم از صفر شروع کردن الان زندگی خوبی دارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور