کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

ازدواج اینترنتی موفق

ازدواج اینترنتی موفق

ازدواج اینترنتی موفق در دنیای آشفته ی این روزها یکی از بزرگ ترین چالش های جوانان شده است . در گذشته ازدواج ها با دخالت مستقیم خانواده ها صورت می گرفت و دختر و پسر کم ترین نقش را در انتخاب همسر خود داشتند ، رفته رفته این ازدواج های سنتی شکلی جدید به خود گرفت و محل هایی مثل دانشگاه و سرکار موجب ایجاد آشنایی بین دختر و پسر شد و این نیز موجب دخالت کمتر والدین و الویت قرار گرفتن سلیقه و انتخاب فرزندان شد .


بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج


ازدواج اینترنتی موفق

با گسترش فضای مجازی در زندگی فردی افراد و وابستگی زیاد به زندگی مجازی موجب شده این روزها شاهد عرصه جدیدی از ازدواج باشیم که آن را ازدواج اینترنتی می نامند .اما نکته این است که ازدواج اینترنتی موفق نیز داریم یا خیر؟ بیشتر نگاه های به ازدواج های اینترنتی منفی است و حتی از نظر روانشناسی درصد بالایی از این نوع ازدواج ها به طلاق ختم می شوند . اما گفتنی است برای داشتن یک ازدواج اینترنتی موفق اگر از یک مشاوره ازدواج که از شرایط ازدواج اینترنتی موفق آگاه است کمک بگیرید و عجولانه تصمیم گیری نکنید تا از دنیای مجازیتان خارج شوید و در دنیای واقعی هم یکدیگر را بشناسید می توانید یک ازدواج موفق داشته باشید .


بیشتر بخوانید: هدف از ازدواج از نظر روانشناسی


شرایط ازدواج اینترنتی موفق

شرایط ازدواج اینترنتی موفق سوالی است که برای همه ی دلباختگان مجازی پیش می آید . مهم ترین نکته در ازدواج اینترنتی میزان شناخت از فرد در دنیای واقعی است . در فضای مجازی همه سعی دارند بهترین خود را به معرض نمایش بگذارند و چه بسیار انسان هایی که چیزی از خود برای این نمایشگاه ندارند پس عاجزانه شروع به نمایش گذاشتن آرزوهایشان می کنند و آنقدر این رویاها را باور می کنند که صفحات مجازی شان را محل واقعی زندگیشان می دانند.

پس فردی که در دنیای رویایی آن ها قدم کذاشته و به غلط آن را باور کرده است به هیچ عنوان نمی تواند با خود واقعی این شخص ازدواج کند و این بزرگ ترین خطر یک ازدواج اینترنتی است . پس یکی از مهم ترین شرایط ازدواج اینترنتی موفق شناخت واقعیت زندگی فرد است نه آنچه که از خود گفته است . همچنین از دیگر شرایط ازدواج اینترنتی موفق این است که اعتماد بین افراد شکل گرفته باشد زیرا در این نوع از ازدواج ها بی اعتمادی و شک های متعدد یکی از عواملی است که درزندگی مشترک موجب اختلاف و در نهایت طلاق می شود .


بیشتر بخوانید: هزینه مشاوره ازدواج چقدر است ؟


شرایط ازدواج اینترنتی موفق

ازدواج اینترنتی موفق برای جوانان

ازدواج اینترنتی موفق برای جوانان امروزه امری بسیار مهم است زیرا باتوجه به شرایط و روند زندگی های ماشینی و تعدد صفحات مجازی و وابستگی شدید جوانان به اینترنت رفته رفته ازدواج اینترنتی بیش از پیش افزایش می یابد در نتیجه بهتر است از همین حالا به دنبال فرهنگ سازی و آموزش ازدواج موفق اینترنتی باشیم تا جامعه نیز دچار آسیب کمتری شود . ازدواج اینترنتی موفق برای جوانان زمانی صورت می گیرد که معیارهای ازدواج هردو طرف در دنیای واقعی نیز به هم بخورد .


بیشتر بخوانید: ویژگی های ازدواج خوب


معیارهای ازدواج اینترنتی موفق

معیارهای ازدواج اینترنتی موفق باید منطقی و با آگاهی باشد . همانطور که می دانید در فضای مجازی امکان دروغ و ساختن شخصیت های خیالی بسیار ساده است از این رو همین امر موجب به وجود آمدن بی اعتمادی بین افراد می شود درنتیجه زمانی که ازدواج نیز صورت گرفته باشد با کوچک ترین اتفاقی زن و مرد به هم شک می کنند زیرا از قبل ذهن آن ها پر شده از بی اعتمادی های گذشته در فضای مجازی حال ممکن است این بی اعتمادی در آن موقعیت بی مورد باشد اما به دلیل وجود عینک بدبینی از تجربه های تلخ فضای آلوده اینترنت در زندگی مشترک نیز دچار مشکل می شوند . اما با فرهنگ سازی در استفاده درست از دنیای مجازی و کنترل رفتارهای فردی و اجتماعی می توانیم به نقطه ای برسیم نگاه های منفی نسبت به ازدواج های مجازی برداشته شوند .

همچنین برای بدست آوردن یک ازدواج موفق در فضای مجازی باید بسیار آگاهانه عمل کنید . ملاک ها و معیارهایتان را در نظر بگیرید و فرد مورد نظرتان را با معیارهایتان بسنجید و سعی کنید تحقیقات درستی از شخصیت واقعی او را داشته باشید و ملاک هایتان را با شخصیت واقعیش بسنجید .


بیشتر بخوانید: مهارت ها در روانشناسی ازدواج موفق


معیارهای ازدواج اینترنتی موفق

مشاوره ازدواج اینترنتی موفق

مشاوره ازدواج اینترنتی موفق به طور حتم کمک شایانی در انتخاب شما می کند . مشاوره قبل از ازدواج با طرح سوالاتی از افراد به شخصیت درونی آنها پی می برد درنتیجه راحت تر او را مورد بررسی قرار می دهد و در این انتخاب مهم شما را یاری می دهد تا بهترین نتیجه را دریافت کنید .


بیشتر بخوانید: نکات مهم قبل از ازدواج چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج اینترنتی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Marriage Counseling | Private, Affordable, Effective 

براي مشاوره در زمينه ازدواج اینترنتی موفق

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.