کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

معیارهای ازدواج امروزی در جامعه ما چیست ؟

معیارهای امروزی ازدواج برای جوانان

معیارهای ازدواج امروزی به دلیل تحول در فرهنگ ، نگرش ، سبک زندگی ، اعتقادات و . . . بسیار با گذشته فرق کرده است . معیارهای ازدواج امروزی متاسفانه به دلیل کمرنگ شدن ارزش ها به سمت ظواهر و ملاک های سطحی کشیده شده است . معیارهای ازدواج امروزی بیشتر جزء معیار های ثانویه می باشند که با مرور از اهمیت آنان در زندگی مشترک کاسته می شود و خلاء دیگر معیار ها احساس می‌شود . معیارهای امروزی ازدواج نشات گرفته از تربیت نادرست و فرهنگ اشتباه می باشد که نتیجه آن آمار بالای طلاق در جامعه می باشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


معیارهای امروزی ازدواج برای جوانان

معیارهای ازدواج امروزی برای جوانان متاسفانه تحت تاثیر عواملی مانند غرب زدگی و تهاجم فرهنگی به سمت معیارهای پوشالی و غیر معنوی کشیده شده است . معیارهای ازدواج امروزی برای جوانان چه دختر و چه پسر بیشتر به مادیات و ویژگی های ظاهری طرف مقابل ختم میشود . معیارهای ازدواج امروزی برای جوانان چنان سطحی است که پس از شروع زندگی مشترک و قرار گرفتن در شرایط مختلف و چالش های زندگی ، خلاء دیگر ملاک ها به شدت احساس می شود چنانکه زوج به این نتیجه میرسند که برای رفع توقعات و نیاز های یکدیگر کافی نمی باشند .


بیشتر بخوانید: معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج


مهم ترین معیارهای ازدواج امروزی

مهم ترین معیارهای ازدواج امروزی شامل مواردی مانند موقعیت های اجتماعی خاص ، وضعیت مالی آنچنانی ، داشتن شغل هایی با پرستیژ بالا ، ظاهری زیبا و بدون نقص ( تعریف از زیبایی برای جوانان امروز شبیه بودن به هنر پیشه های معرف یا افراد مشهور در دنیای مجازی میباشد که نتیجه تاثیر منفی شبکه های اجتماعی و رسانه های غیر ملی است ) و . . . می باشد . البته در میان مهم ترین معیارهای ازدواج امروزی توجه به تحصیلات عالیه و هنرمند بودن در زمینه های مختلف و . . . از موارد مثبت می باشد .


بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج موفق را بهتر بشناسیم


مهم ترین معیارهای ازدواج امروزی

تاثیر معیارهای ازدواج امروزی در رضایت از زندگی

تاثیر معیارهای ازدواج امروزی در رضایت از زندگی به گونه ای است که با شروع زندگی مشترک و فروکش کردن هیجانات و احساسات اولیه و قرار گرفتن در موقعیت های جدی ، تاثیر ناچیز این معیار های سطحی خود را نشان می دهد و روز به روز احساس نبود معیار های اساسی و حقیقی در زندگی پررنگ تر می شود که این امر باعث می شود زوج نسبت به یکدیگر رضایت کافی را نداشته باشند و زمینه اختلافات ایجاد شود . در ازدواج هایی که به معیار های اصیل و حقیقی توجه نمی شود حتی اگر زوج به زندگی مشترک ادامه دهند زندگی آن ها از کیفیت مطلوب برخوردار نخواهد بود .


بیشتر بخوانید: مهمترین نکات سن ازدواج برای دختران و پسران


معیارهای ازدواج امروزی نسل جوان

معیارهای ازدواج امروزی نسل جوان طبق گفته کارشناسان مشاوره خانواده با توجه به آنچه در جلسات مشاوره قبل از ازدواج مشاهده می شود بیشتر مادی ، ظاهری و سطحی است . آنچه در مشاوره ازدواج به عنوان رسالت مشاور شناخته شده است این است که معیارهای ارزشمند و حقیقی را به زوج متذکر شود و تاثیر آن ها بر زندگی را برای آنان روشن کند . اگر زوج بتوانند ارزشمندی معیار ها را درک کنند و بتوانند آن ها را به درستی در انتخاب خود اولویت بندی کنند بدون شک می توان به ازدواج موفق امیدوار تر بود چرا که همین معیار ها و تاثیر آن ها است که کیفیت زندگی مشترک را تعیین می‌کند از این رو نیاز است با فعالیت های فرهنگی هم خانواده ها و هم جوانان را به سمت ارزش های واقعی در مورد ازدواج هدایت کنیم .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


معیارهای ازدواج امروزی نسل جوان

سوالات متداول

معیارهای ازدواج در جامعه امروزی چیست ؟

معیارهای ازدواج در جامعه امروزی با توجه به مشکلات اقتصادی جوانان و سخت شدن سبک زندگی بیشتر به سمت مسائل مادی متمایل است .

اصلیترین ملاک های ازدواج نسل امروز چیست ؟

اصلی ترین ملاک های نسل امروز داشتن ظاهر ایده آل و امروزی ، موقعیت اجتماعی و وضعیت مالی مطلوب ،  نداشتن دیدگاه سنتی به مسائل و . . . است .

مهم ترین معیار ازدواج موفق از دیدگاه روانشناسی ؟

مهم ترین معیارها داشتن ویژگی های برتر اخلاقی مانند صداقت ، وفاداری ، مسئولیت پذیری ، حسن خلق ، نداشتن هنجار اخلاقی و . . . است همچنین در کنار این موارد تناسب همه جانبه زوج ملاک می باشد .


بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  Marriage

براي مشاوره در زمينه معیارهای ازدواج امروزی در جامعه ما چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!