کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

خصوصیات دختر خوب برای ازدواج

خصوصیات

دختر خوب برای ازدواج

دختر خوب برای ازدواج اگر بخواهیم با معیارهای جامعه بسنجیم . دختر باید نجیب باشد . دختر خوب برای ازدواج مهربانی اش بی اندازه است . دختر خوب برای ازدواج دلنشین و دلچسب است . دختر خوب برای ازدواج با کم و بیش میسازد و اعتراضی ندارد . دختر خوب برای ازدواج زیاده خواه نیست . این دختر با دوستانش مهربان وبا غریبه با غرور برخورد میکند . او عزت نفس دارد . دختر خوب برای ازدواج اول قدر خودش را میداند . او قدردان محبت اطرافیان است . دختر خوب برای ازدواج میداند پدر و مادرش جز نیکی و نیکویی برایش نمی خواهند . قدر نصیحت ها ودلالت های آنها را میداند و زود از کوره در نمیرود . این دختر خوب به پدر ومادرش احترام میگذارد . این دختر خوب برای خودش هم در خانواده و اقوام احترام کسب کرده است .

او خوب میداند چگونه با دیگران برخورد کند تا مورد بی احترامی قرار نگیرد . سلسله مراتب را رعایت میکند . اگر حرفی میشنود که دوست ندارد با صبوری از کنار آن میگذرد و با بی حوصلگی حرف ناخوشایندی نمیزند . او سعی میکند دیگران را کمتر برنجاند . او میداند مرد دلخواهش از میان همین اقوام تحقیق خواهد کرد . احتیاط میکند و نمیخواهد یک برخورد نامناسب او را از خواسته اش دور کند . در میان فامیل اگر مهمانی یا سفره ای باشد او هم همکاری میکند . در پذیرایی کردن و چیدن سفره و اگر این دختر خوب اگر هنرمند باشد در تزیین هم کمک میکند . چه ازدواج های خوبی که در همین مهمانی ها و سفره ها انجام میشود . کسی که پسر دم بخت دارد دختری را میبیند که با لبخند زیبایی پذیرایی میکند مهرش به دل میشیند . مقدمات یک ازدواج خوب فراهم میشود .


بیشتر بخوانید:فواید ازدواج در سن پایین ،گذری به دیدگاه ها


خصوصیات دختر خوب برای ازدواج

خصوصیات دختر خوب برای ازدواج علاوه بر دلچسب بودن از نظر زیبایی درخانه داری نیز دستی دارد . از خصوصیات یک دختر خوب برای ازدواج با سلیقه بودن اوست . او لباس هایش را با هر قیمتی که باشد زیبا و برازنده انتخاب میکند . او در انتخاب رنگ ، قیمت و خوش فرم بودن لباس دقت میکند . او لباسی را انتخاب میکند که ضمن به روز بودن به اندام و رنگ پوستش هم می آید . یک دختر خوب در دیزاین خانه هم تا حدی مهارت دارد . این دختر وسایل زندگیش را متناسب با اندازه خانه اش انتخاب میکند . و میداند برای خانه کوچک چه رنگ هایی و خانه بزرگ چه رنگ هایی مناسب است . او وسایل خانه اش را طوری میچیند که خانه را جا دارتر نشان دهد و همه چیز در دسترس باشد . برای برداشتن یکی از لوازم لازم نباشد کلی وسایل خانه جابجا شود .

از دیگر خصوصیات دختر خوب برای ازدواج هنرمند بودن اوست . او در یک رشته هنری مهارت دارد . اگر استعداد هنری نیز نداشته باشد هنرمندانه انتخاب میکند . مثلا یک تابلوی نقاشی زیبا یا یک فرش خوش نقشه و یا یک ساز را در دیزاین خانه استفاده میکند . یکی دیگر از خصوصیات دختر خوب برای ازدواج با سواد بودن اوست . مهم نیست چه مدرک تحصیلی دارد مهم این است که بخشی از وقت خود را به مطالعه اختصاص دهد . این دختر خوب به روز و اجتماعی است . او میخواهد با فرزندانی که قرار است مادرشان باشد پیش برود . تا فرزندان از او حرف شنوی داشته باشند . تا فرزندانش از او به عنوان یک عامی نگاه نکنند و با اطمینان در مشورت هایشان از مادر کمک بگیرند . این مادر همیشه با روحیه ای شاد راهنمای فرزندان خواهد بود .

دختر


بیشتر بخوانید:دلیل مقایسه همسر با دیگران چیست ؟


نشانه های دختر خوب برای ازدواج

نشانه های دختر خوب برای ازدواج در ظاهر او پیداست . او آراسته تمیز و با وقار است . نشانه های دختر خوب برای ازدواج از رفتار او پیداست . او زیاد شوخی نمیکند . لبخند میزند . او در جمع قهقهه نمیزند . با صدای آرام و دلنشین حرف میزند . عجول نیست صبور است . عصبی نیست آرام است . با جمع هماهنگ است . در مهمانی ها لباس متناسب میپوشد . در مهمانی های مختلط لباس جلف و باز نمیپوشد . رفتار او موقر و فاخر است . او نیازی به جلب توجه نشان نمیدهد . در لباس پوشیدن دقت میکند . در مهمانی تولد لباس های تینیجری و در مهمانی های مذهبی لباس سنگین . ظاهر آراسته داشتن از خصوصیات مهم یک دختر است . علاوه بر ظاهر آراسته او در معاشرت نیز داناست . او با کسانی معاشرت میکند که هم شان او هستند .

با کسانی که در بین فامیل خوش نام نیستند صمیمی نمیشود . از نشانه های دختر خوب برای ازدواج رفتار موقر اوست . این دختر خوب با پسرهای مجرد زیادی شوخی نمیکند و حد و حدود خود را در مراوده با جنس مخالف میداند . آرایش تند و غلیظ سن دختر را بالا میبرد . او در جمع با یک آرایش ملیح و زیبا ظاهر میشود . این دختر خوب طراوت جوانیش را در زیر لوازم آرایش پنهان نمیکند . او کمبودها و نقص های دیگران را به رخشان نمیکشد . از پوزخند زدن و تمسخر کردن دیگران پرهیز میکند . اگر در یک جمع به او پیشنهاد ازدواج داده شد عجولانه و بی ادبانه سریع پاسخ نمیدهد . فرصت میخواهد تا یزرگترها باهم صحبت کنند . مشاوره ازدواج در هر پیشنهاد لازم به نظر میرسد . بعد از مشاوره ازدواج اگر مثبت بود مشاوره ازدواج موفق از ملزومات است .

خوب


بیشتر بخوانید:ازدواج سفید و عواقب آن چیست ؟


معیارهای یک دختر خوب برای ازدواج

معیارهای یک دختر خوب برای ازدواج ابتدا نجابت و پاکدامنی است . این معیاریست که هر کس با هر آیین و کیش به آن اهمیت میدهد . یکی دیگر از اصلی ترین معیارهای یک دختر خوب برای ازدواج خیانت نکردن و وفاداری اوست . هیچکس دوست ندارد همسرش به او خیانت کند یا او را تنها بگذارد . همه دوست دارند در پستی و بلندی های زندگی شریک زندگیشان با آنها همراه باشد . صداقت یکی دیگر از معیارهایی است که حرف اول را میزند . صداقت نداشتن زندگی را نامتعادل و بی اساس میکند . همه دوست دارند در کنار همسرشان امنیت روحی و معنوی داشته باشند . صداقت نداشتن این معادله را برهم میزند . اطمینان و اعتماد خانواده زیر سوال میرود .

 مشاوره خانواده در صورتیکه یکی از طرفین صداقت ندارد به شما راه برخورد را نشان میدهد . مشاوره خانواده و روانشناسی به ریشه یابی میپردازد . این مشاوره به شما و همسرتان راه داشتن صداقت و احساس امنیت را نشان میدهد . یکی دیگر از معیارها برای دختر خوب حس داشتن همکاری و همیاری در خانواده است . یک خانواده خوب در پیچ و خم های زندگی یار و یاور هم هستند . آنها برای پیشرفت در زندگی میکوشند و هریک هر کاری بتواند انجام میدهد .


بیشتر بخوانید:چه چیزهایی در مورد شب اول ازدواج باید بدانیم ؟


برای ازدواج

معرفی دختر خوب برای ازدواج

معرفی دختر خوب برای ازدواج دشوار است چون ممکن است دختری از نظر من عالی باشد اما برای کس دیگر مناسب نباشد . چون سلیقه ها و معیارهای هرکس با کس دیگر همگون و یکسان نیست . معرفی دختر خوب برای ازدواج باید همراه با شناخت دو طرف باشد . شما اگر کسی را معرفی میکنید باید از دو طرف شناخت داشته باشید . همسو بودن دو نفر با خوب بودن تفاوت دارد . دو نفر ممکن است هر دو خوب و نیکو باشند اما با هم همخوانی نداشته باشند . دو نفر ممکن است با هم همخوانی داشته باشند اما هم پوشانی نداشته باشند . دو نفر که میخواهند در کنار هم زندگی کنند علاوه بر خیلی از معیارها باید مکمل هم باشند . دو نفر که میخواهند باهم ازدواج کنند باید عیوب هم را هم پوشانی کنند . نقص های همدیگر را بپوشانند . تا بتوانند زندگی خوب و موفقی داشته باشند .

معرفی دختر خوب برای ازدواج باید به گونه ای باشد که تضمینی در کار نباشد . معرفی اشکالی ندارد اما هیچکس را صد در صد تضمین نکنیم . و تحقیق و تفحص را به عهده طرفین بگذاریم . بگوییم که : « من اورا خیلی میپسندم … اما با معیارهای شما آشنا نیستم … وهیچ مسئولیتی را نمیپذیرم خودتان تحقیق کنید » برای همه  دختران و پسران آرزوی خیر و برکت داریم .


بیشتر بخوانید:فواید ازدواج در سن پایین ،گذری به دیدگاه ها


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : 25 Qualities The Woman You Marry Should Have – Wall ...

براي مشاوره در زمينه خصوصیات دختر خوب برای ازدواج

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.