کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

روانشناسی پسر جوان و خصویات این دوره

روانشناسی

پسر جوان

پسر جوان و دنیایی ازابهامات ورازهای جدید همراه با سوالهایی که در ذهن او نقش میبندد . پسر جوان وخانواده  ، پسر جوان و جامعه  ، پسر جوان و سن بلوغ ،  پسر جوان و مدرسه ،  پسر جوان و خطرهایی که بر سر راه اوست .  پس از دوران شیرین و پر از کنجکاوی و در عین حال سادگی پسر شما به مرحله نوجوانی میرسد . آرام آرام پشت لبهایش سیاه میشود ،  قد میکشد ،  صدایش رگ می اندازد  همه با حلاوت به او نگاه میکنند و بعضی اوقات پچ پچ مکنند به رفتارش دقت کنید به حرفهایتان کمتر توجه میکند بیشتر دوست دارد تنها باشد میخواهد بزرگ شدنش را همه درک کنند  از دنیای شما جدا میشود برخی بداخلاقتر و برخی دیگر اجتماعی تر میشوند شما ممکن است دنیای اورا درک کنید  ، ممکن است اورا با نوجوانی خود مقایسه کنید .

متاسفانه برخی خانواده ها در این سن با نوجوان خود رفتار متعصبانه دارند  میخواهند اورا تحت نظارت  و کنترل خود قرار دهند بقدری احساس خطر وفوبیا ی نوجوانی آنها را آزار میدهد که نا خواسته به فرزند خود آسیب روحی میرسانند یادمان باشد او حالا احساس بزرگی میکند ممکن است امرو نهی کردن شما باعث آزردگی خاطرش شود بخصوص در جمع و با تغییر در دنیای جدید دنیای اینترنت ومجازی بپذیریم که  از او عقبتر هستیم  اگر او این مورد را به رخ ما کشید عصبانی نشویم  او در ارگانیسم بدنش با تغییراتی مواجه میشود که کنجکاویش را بر می انگیزد هنگام تنهایی اش نا بهنگام وارد خلوت او نشویم  به دلیل تغییرات هورمونی عصبیست اورا درک کنیم نمیخواهد کنترل شود با او با منطق و آرامش صحبت کنیم غیر مستقیم اورا با خطراتی که ممکن است بر سر راهش باشد  آشنا کنیم .

پسر جوان

زندگی پسر جوان

زندگی پسر جوان تحت الشعاع نوجوانی اوست و حتی کودکی اش در دوران نوجوانی حتما با مرکز مشاوره خانواده در ارتباط باشیم زندگی پسر جوان به مراتب حساس تر از کودکی اوست همانطور که در کودکی به دقت مراقب بودیم تا جسمش آسیب نبیند اکنون نیز مراقب او باشیم  مشاوره خانواده میتواند به ما کمک کند  یادمان باشد در این دوره هم افراط وهم تفریط بر زندگی پسر جوان ما اثر گذار خواهد بود در این مرحله یعنی جوانی و نوجوانی پدر و مادر موظف هستند اورا با دوران بلوغ آشنا کنند البته این آشنا نمودن دقت و حساسیت خاصی را میطلبد  ممکن است ما بدون اینکه متوجه باشیم برای نهی کردن او از برخی موارد حالت آموزش و تشویق داشته باشیم مشاوره جوان به ما می آموزد چه مطالبی را عنوان کنیم و چه مطالبی را عنوان نکنیم و مطالبی که قرار است بگوییم چگونه بیان کنیم

زندگی پسر جوان ما بستگی به نوع تربیت ما دارد و نوع تربیت ما بسته به آگاهی ماست لازم است در برخی موارد همزادپنداری نموده وهمراه او وارد دنیایش شویم به دور از تعصب و افراط و  تفریط . درک کنیم در زمانی که ما زندگی میکردیم با زمان زندگی او در جوانی متفاوت است دنیای خودمان را با او مقایسه نکنیم اکنون جامعه برخی چیزها را میپذیرد که شاید در زمان ما یک تابو بود وغیر قابل پذیرش . بپذیریم که او اکنون غرور دارد و دیگر کودک نیست غرورش را نشکنیم یادمان باشد با کوچک کردن فرزندمان ما بزرگ نمیشویم بلکه ممکن است خاطره ای در ذهنش باقی بماند که تا آخر عمردیگر نتوانیم جبران کنیم  ویا برعکس برخی دیگر از والدین بی اندازه جوانشان را بزرگ میکنند و او را توخالی وپوشالی بار می آورند در این حالت نیز به جوان خود آسیب میرسانند .

روانشناسی

پسر جوان دانشجو

پسر جوان دانشجو اکنون وارد جامعه و حتی مرحله جدیدی از زندگی شده است بعد از دوران دبیرستان وارد محیط دانشگاه شده که باید برای آینده خود تصمیم های مهمی بگیرد محیطی که در آن شخصیت اجتماعی و جنسی اش شکل میگیرد محیط مختلط است و او هر روز ممکن است با دختری برخورد کند که دلش را بلرزاند از طرفی هیچ تجربه ای در برخورد با دختران نداشته است  پسر جوان دانشجو در این محیط شخصیت سیاسی ،  اجتماعی و اقتصادیش شکل میگیرد  اوباید کوله بار شخصیتی خود را پر کند از تجربه های جدید و رنگی و در عین حال مراقب باشد .  تا کنون پدر و مادر لحظه به لحظه همراهش بوده اند  اکنون افق های پیش رویش او را میخوانند اما در تنهایی . پدر و مادر هرچقدر با سواد و اجتماعی باشند ممکن است در رشته او اطلاعاتی نداشته باشند .

پسر جوان دانشجو نیاز به همراه دارد همراهانی که یاریش کنند در عین حال دام نیندازند و از او سو استفاده نکنند  پدر ومادر موظف است غیر مستقیم و آگاهانه پسرش را با مسایل اطرافش آشنا کند  آگاهی دادن به فرزند باید بگونه ای باشد که او احساس کوچکی نکند  دانشجوی جوان ما اگر از نظر فکری وابسته بار آید در آینده نمیتواند مستقل عمل کند در حین آموزش های رفتاری و اجتماعی باید به او اعتماد به نفس بدهیم .

حرفهایمان را با این جملات همراه کنیم :  تو دیگه بزرگ شدی یا تو بهتر میدونی که ..  در اینصورت جوان ما ضمن اینکه اعتماد به نفس پیدا میکند در عین حال حرفهای مارا بهتر میپذیرد جوانان از نصیحت شنیدن بدشان می آید چون احساس میکنند هنوز تحت مراقبت هستند اگر از دوستانش میخواهیم انتقاد کنیم با سر سختی و تعصب برخورد نکنیم  هنگام انتقاد میتوانیم بگوییم فلانی پسر خوبیست ولی خوب … بعد انتقاد کنیم .

ازدواج پسر جوان

ازدواج پسر جوان اگر از روی عشق  ، شناخت و آگاهی باشد که چه بهتر .  اگر پسر جوان ما موقعیت اقتصادی مناسبی داشته باشد بهتر است اورا برای ازدواج همراهی کنیم  اما اگر از روی احساسات و بدون تفکر انجام میشود بهتر است صبوری پیشه کنیم و بدون سرسختی از او زمان بخریم  با جملاتی مانند خیلی خوبه که تو همسرت رو انتخاب کردی … اما اجازه بده درست تموم بشه … یا اجازه بده از نظر مادی قدری جلو بیوفتیم … و یا بهتره یه مدت بگذره تا عشقتون به تثبیت برسه . ازدواج پسر جوان ما باید با همراهی ما باشد تا ازدواج موفقی شود حتی اگر کاملا با او و ازدواجش مخالف هستیم در رفتارمان انعطاف نشان دهیم این انعطاف به موفقیت فرزندمان کمک میکند  یادمان باشد همیشه هم حق با ما نیست و گاهی جوانان مشکلات خودشان را بهتر حل میکنند پس مراقب باشیم .

بعضی اوقات جوانان کیس مناسب خود را پیدا میکنند با درایت و آینده نگری و در نظر داشتن هم گونه بودن و موارد اقتصادی .  در اینگونه موارد بهتر است خانواده اورا همراهی کنند .  در جامعه ما سن ازدواج بالا رفته است  اما ممکن است جوان ما به ازدواج نیاز  داشته باشد همراهی ما از استرس و نگرانی اومیکاهد  . ازدواج با دختری که قانع است  وشرایط پسر را بخوبی درک میکند . و یا دخترانی که حاضرند چند سال نامزد بمانند تا در موقعیت مناسب عروسی کنند  دخترانی که شاغل هستند و میتوانند کمک خرج خانواده باشند و …

پسر جوان

مشاوره پسر جوان

مشاوره پسر جوان برای رفتارهای سن بلوغ  ورود به جامعه بسیار لازم است .  مشاوره پسر جوان برای همراهی با جنس مخالف و یا ازدواج  . پسر جوان ما ممکن است نتواند با پدر و مادر خود راحت صحبت کند  یک مشاور خوب میتواند به او اطمینان دهد که قضاوت نمیشود و بدون حجب و حیا به مشورت بپردازد .  یک جوان برای موارد اجتماعی خود نیاز به مشورت وهمراهی دارد اینکه تا چه حد میتواند به توانایی هایش متکی باشد  نیازهایش تا چه حد توسط خود او برطرف میشوند؟  آیا برای بر طرف کردن نیازهایش باید از شخص یا اشخاص دیگر کمک بخواهد ؟  تا چه حد میتواند خانواده را در مسائل خصوصیش دخالت دهد ؟ حد ورود افراد جامعه به زندگیش چقدر است ؟ و خیلی مسائل دیگر که نیاز به مشاوره و راهنمایی دارد .

تربیت پدر و مادر و راهنمایی آنها برای کمک گرفتن از مشاور بسیار راهگشاست . دیده شده افرادی مشورت گرفتن را کوچک شمردن خود میدانند .  سوال من اینست مشورت کنیم و راه درست را انتخاب کنیم بزرگ میشویم یا بر عکس . همیشه کسانی از کلمه کاش بیشتر استفاده میکنند که از راهنمایی دیگران کمتر استفاده کرده اند . به امید پیروزی جوانان ما در مراحل مختلف زندگی .

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره جوانان به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Teenage Boys

نویسنده: زهره حبیبی نوده

براي مشاوره در زمينه روانشناسی پسر جوان و خصویات این دوره

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 34 نظر:

 1. سلام. من برادر زادم یه پسر ۲۴ ساله میباشد. مادر و پدرش(برادرم) زمانی که ۵ ساله بود فوت شدن. این برادر زادم از زمانی که یه جوان ۱۳ ساله بود کارهایی مثل نماز و روزه و قرآن رو ول کرد و به کارهایی مثل مصرف الکل، تمام نوع مواد مخدر، سیگار، قلیان،مهمانی پارتی بازی. تا الانم همینطوره.الان یه خونه مجردی داره. خیلی دروغگو و بد دهنه.همش بد قولی میکنه و قسم دروغ میخوره. خیلی هم کم خوابه. یعنی میشه گفت از ۲۴ ساعت بین ۴ تا ۵ ساعت میخوابه. گاهی اوقات هم اصلا نمیخوابه.الانم با مدرک لیسانس بیکاره(خودش نمیخواد کار کنه). قصد ازدواج هم نداره. همش اهل رفیق بازیه.گاهی اوقات تا ۵ یا ۶ صبح پا گوشیه. چون تو وتس اپ از آخرین زمان آنلاین متوجه میشم. خیلی وحشی و خشنه و عصبیه. ما چند بار بردیمش کمپ برای ترک فایده نداشت. بار بعد باز میرفت سراغش. لطفا منو راهنمایی کنید که چکار کنم امانت برادرم این کارا رو ول کنه. همینجوری ادامه بده از دست میره. واقعا نمیدونم بعد ۱۱ سال هنوز تمایل به ترک کردن نداره. لطفا کمکم کنید. خواهش میکنم. ممنون
  توروخدا جواب بدین. پای مرگ و زندگی یه پسر جوان در میونه

  1. این موضوعی که شما بیان کردید خیلی مهمه بهتره با یه مشاور تماس بگیرید

 2. سلام. من برادر زادم یه پسر ۲۴ ساله میباشد. مادر و پدرش(برادرم) زمانی که ۵ ساله بود فوت شدن. این برادر زادم از زمانی که یه جوان ۱۳ ساله بود کارهایی مثل نماز و روزه و قرآن رو ول کرد و به کارهایی مثل مصرف الکل، تمام نوع مواد مخدر، سیگار، قلیان،مهمانی پارتی بازی. تا الانم همینطوره.الان یه خونه مجردی داره. خیلی دروغگو و بد دهنه.همش بد قولی میکنه و قسم دروغ میخوره. خیلی هم کم خوابه. یعنی میشه گفت از ۲۴ ساعت بین ۴ تا ۵ ساعت میخوابه. گاهی اوقات هم اصلا نمیخوابه.الانم با مدرک لیسانس بیکاره(خودش نمیخواد کار کنه). قصد ازدواج هم نداره. همش اهل رفیق بازیه.گاهی اوقات تا ۵ یا ۶ صبح پا گوشیه. چون تو وتس اپ از آخرین زمان آنلاین متوجه میشم. خیلی وحشی و خشنه و عصبیه. ما چند بار بردیمش کمپ برای ترک فایده نداشت. بار بعد باز میرفت سراغش. لطفا منو راهنمایی کنید که چکار کنم امانت برادرم این کارا رو ول کنه. همینجوری ادامه بده از دست میره. واقعا نمیدونم بعد ۱۱ سال هنوز تمایل به ترک کردن نداره. لطفا کمکم کنید. خواهش میکنم. ممنون

 3. سلام. من برادر زادم یه پسر ۲۴ ساله میباشد. مادر و پدرش(برادرم) زمانی که ۵ ساله بود فوت شدن. این برادر زادم از زمانی که یه جوان ۱۳ ساله بود کارهایی مثل نماز و روزه و قرآن رو ول کرد و به کارهایی مثل مصرف الکل، تمام نوع مواد مخدر، سیگار، قلیان،مهمانی پارتی بازی رو اورد. تا الانم همینطوره.الان یه خونه مجردی داره. خیلی دروغگو و بد دهنه.همش بد قولی میکنه و قسم دروغ میخوره. خیلی هم کم خوابه. یعنی میشه گفت از ۲۴ ساعت بین ۴ تا ۵ ساعت میخوابه. گاهی اوقات هم اصلا نمیخوابه.الانم با مدرک لیسانس بیکاره(خودش نمیخواد کار کنه). قصد ازدواج هم نداره. همش اهل رفیق بازیه.گاهی اوقات تا ۵ یا ۶ صبح پا گوشیه. خودش هم عینکیه و چشماش خییلی ضعیفه. چون تو وتس اپ از آخرین زمان آنلاین متوجه میشم. خیلی وحشی و خشنه و عصبیه. ما چند بار بردیمش کمپ برای ترک فایده نداشت. بار بعد باز میرفت سراغش. لطفا منو راهنمایی کنید که چکار کنم امانت برادرم این کارا رو ول کنه. همینجوری ادامه بده از دست میره. واقعا نمیدونم بعد ۱۱ سال هنوز تمایل به ترک کردن نداره. لطفا کمکم کنید. خواهش میکنم. ممنون

 4. سلام من پسری دارم 21ساله پسر طلاق من ازدواج کردم وپسرم از12سالگی پیش ماندگی می کند مشکلش اینه که خیلی بد اخلاق است سیگار میکشدنماز نیخواند تنبل است خیلی ازاخلاقیاتش مثل پدرش است ولی نکات مثبت مسولیت پذیر است دلسوز است دوست ندارد ترکیب پول قرض بگیرد ولی مجبور بشود میگیرد پسر فرصت قرضش را میدهد میترسم اذدواج‌کند زندگیش نگه ندارد لطفا راهنمایی کنید

 5. سلام. من یه پسر جوان دارم که ۱۷ سالشه. احساس میکنم برادر زاده شوهرم رو دوس داره. دختر عموش رو. چون همش با اون راحته و همش هرکاری که دختر عموش دوس داره پسرم انجام میده. بعد خواهر و برادراش وقتی ازش میپرسن که ایا دوسش داره؟ بعد پسرم همش تفره میره و بعد میگه این سوالا چیه میپرسین؟ چکار کنم؟ وقتی بهش میگم برای این کارا خیلی بچس بهم میگه من عاشقش نشدم ضمنا به فرض عاشقش هم بشم عشق سن و سال نداره. ازدواج شرایط سنی داره. ولی همش یواشکی تو وتس اپ و تلگرام و اینستا بهش پیام میده و نمیذاره من ببینم. چکار کنم؟ دیروز میخواستم گوشیش رو چک کنم. بعد عصبانی شد گفت مگه من بچم هی گوشیم رو میبینی؟ من گفتم بچه نیستی ولی تا ۱۸ سالگی اختیارت دست منه و باید ببینم. بعد میگه من یه سال دیگه به سن قانونی میرسم از الان تمرین کن چک نکنی. بعد امروز صبح باز خواستم ببینم گوشیش رو دیدم رمز پین گذاشته. لطفا کمکم کنین. خیلی نگران پسرم هستم. به شوهرم نمیگم چون اگه متوجه بشه اونم ناراحت میشه. لطفا بگین چکار کنم؟ ممنون

  1. با سلام
   ناراحتی شما قابل درک هستش. ولی با چک کردن و تحت کنترل گرفتن روابط چیزی درست نمیشه. اوضاع خرابتر میکنید. نوجوانان در این سن شاید در بیشتر مواقع خودشونم ندونند از زندگی چی میخواند. بهتره تا میتونید بهشون زمان بدید فکر کنند لازم نیست جای اونا صلاحشون در نظر بگیرید . بهتره بزارید زندگی را تجربه کنند ولی شما باید کمک کنید که این تجربه به خاطرات خوبی تبدیل به نه روزهای تلخ غیر قابل فراموش شدن

 6. سلام پسری دارم 19ساله بیشتررفقاش رفت امدداره شبا دیر میاد بحرف گوش نمیده زاهراسیگار میکشه خیلی نا امیده همش حرف از مرگ میزنه درصورتیکه میدونه من براش هدکاری میکنم لطفا بگین چکاکنم درضمن کاری ولی بینظم بتفات به همه چیزهع

  1. سلام
   اگه خطر خودکسی وجود دارد هر چه سریعتر به روانشناس مراجعه کنید.

 7. سلام دختری ۱۷ ساله هستم با پسری ۲۰ ساله در فضای مجازی آشنا شدم که من رو به عنوان یک شخص که باهاش دردو دل کنه انتخاب کرده و میگه از ۱۳ سالگی کار کرده و سیگار میکشه و یک تجربه ی شکست عشقی هم داره. از طرفی یکی از دوستان به من گفت ایشون دخترا رو وابسته میکنه و بعد ولشون میکنه. حالا من در مواجهه با این فرد باید چه کنم؟ آیا من میتونم به ایشون کمکی کنم؟

 8. سلام جوانی ۱۷ ساله دارم که چند وقت پیش گاهی میدیدم سیگار میکشه ودوست های نابابب داره مدتی پی دلش رفتم بردمش فوتبال که خیلی دوست داره تویه تیم فوتبال عضوش کردم ولی همش پی اینه که با دوست ورفیق بره منم نگرانم گاهی دنبالش میرم ببینم با چه کسی میره وخیلی دروغ میگه چه کار کنم

  1. با سلام
   در مورد نوجوانان هدف سازی بسیار مهم است سعی کنید برلی نوجوان خود جو مثبتی از اهداف قابل دسترس فراهم کنید. نصیحت کردن را فراموش کنید

 9. نوجوان ۱۴ ساله دارم اصلا با هیچ کدوم از اعضای خانواده جور در نمیاد کلا دوست دارتنهاباشه بچه هادوربرش نباشن وهمین طور ارطباط عمومیشم خوب نیست بیشتر گوشه گیری میکنه منم که بهش میگم پر خاشگری میکنه بدتر می شه لطفا منو راهنمای کنین

  1. با سلام . باید دوست عزیز بررسی کنید این رفتار ها از کی شروع شده و دلیل اینکه این رفتار را فرزند شما انتخاب کرده چیست.

 10. سلام پسری دارم سی و دو ساله کارشناس و فارغ التحصیل معادن از پیام نور دوران راهنمایی با معدل عالی دبیرستان متوسط به پایین علاقه مند به فوتبال و بدن سازی بسیار خوش تیپ و خوش پوش و متناسب و خوش مشرب و سخنور و معلومات اجتماعی بالا علاقه مند بکارهای عامالمنفعه کمک و سرکشی به سراهای سالمندان و معلولین در قالب انژیو ها کمک به حیوانات خصوصا حیوانات مصدوم دارای فعالیت های (محدود) مدلینگ عکس پرتره لباس کفش دارای دوستان شایسته و لایق اعم از پسر و دختر مغرور بطوری که هیچ وقت تقاضای وجه از والدین نداشته در حال حاضر بدون شغل ثابت اما بشدت متنفر از والدین مخصوصا پدر که ایشان را عامل اصلی تمام مشکلات و نا کامی های خود وی داند در حالیکه پدرش هرگز مبادرت به تنبیه ایشان نکرده اما به کم کاری ها و ضایع کردن وقت و در امد ایشان معترض بوده و انتظار دارد که پسرش اگر نیاز به پول دارد مقدار و علت آنرا اعلام کند . اخیرا حدود 20 روز است که غذای خانه را نمی خورد و قهر است

  1. با سلام
   شما میبایست یکی ار اعضای خانواده را انتخاب کنید تا با او رابطه ای صمیمی پیدا کند. شما باید درک کنید ریشه های ناراحتی فرزند شما کجاست و از چه چیزی رنجیده خاطر است.

  2. دوست عزیز شما خودتون کتاب نیمه تاریک وجود رو بخونین تا ریشه یابی کنین.فرزندتون درگیر کامپلکس هستن از پدرشون.و پدرشون سایه ی ایشونه که ازشون نفرت دارن

 11. من با جوانی آشنا شدم در چت که میگه مسلمانانی دارم عاطفی دارم چگونه بااین پسر رفتار کنم من درسته تو فضای مجازی باهاش آشنا شدم ولی خیلی نگرانشم

 12. با سلام، جوانی ۲۰ ساله که به پدرو مادرش احترام نمیگذارد و وقیحانه صحبت میکند و شب ها دیر به خانه می آید و چند باری هم به خاطر این موضوع توسط پدرش تنبیه بدنی شده است ولی تاثیری نداشته و بر وقاحت شخص افزوده…
  متاسفانه دوستانش مشروبات الکلی و عرق هم به او میدهند…

  با این جوان چگونه باید برخورد کرد؟

  1. با سلام
   فرزند شما در سن حساسی است. در این دوره بد ترین کار تنبیه بدنی می باشد. از این کتر خودداری کنید زیرا باعث ایجاد حس کینه میشود. لطفا سعی شود فردی که در خانه رابطه بهتری با فرزند شما دارد با او ارتباط برقرار کند. ایجاد پیوند صمیمی با او باعث میشود حس احترامی بین خانواده و او شکل گیرد.

 13. با سلام پسری دارم هجده ساله حدود چهار ماهه بادختری اشنا شده و بیشتر وقتش رو با ایشون درحال چت کردنه ودیگه اونقدر که باید برا کنکور درس نمی خونه واین مسئله شدیدا من نگران کرده واقعا نمی دونم چیکار کنم لطفاراهنماییم کنید ممنون

  1. با سلام
   در این دوران نوجوانان بیشتر در پی کشف تجربیات جدید هستند و میخواهند استقلال خود را به دست بگیرند در نتیجه
   ۱٫ سعی کنید آنها را سرزنش نکنید
   ۲٫ فرزند خود را نصیحت نکنید
   ۳٫ با او دوستانه صحبت کنید
   ۴٫ سعی کنید به او بگویید که مطلع هستید
   ۵٫ طوری رفتار نکنید که او را کنترل میکنید
   ۶٫ به او برای درس خواندن انگیزه بدهید
   ۷٫ برای او یک مشاوره تحصیلی فراهم کنید

 14. با سلام پسری دارم هجده ساله حدود چهار ماهه بادختری اشنا شده و بیشتر وقتش رو با ایشون درحال چت کردنه ودیگه اونقدر که باید برا کنکور درس نمی خونه واین مسئله شدیدا من نگران کرده واقعا نمی دونم چیکار کنم لطفاراهنماییم کنید ممنون

  1. با سلام
   در این دوران نوجوانان بیشتر در پی کشف تجربیات جدید هستند و میخواهند استقلال خود را به دست بگیرند در نتیجه
   1. سعی کنید آنها را سرزنش نکنید
   2. فرزند خود را نصیحت نکنید
   3. با او دوستانه صحبت کنید
   4. سعی کنید به او بگویید که مطلع هستید
   5. طوری رفتار نکنید که او را کنترل میکنید
   6. به او برای درس خواندن انگیزه بدهید
   7. برای او یک مشاوره تحصیلی فراهم کنید

 15. باسلام گفته های شما صحیح ب جااست من هم پسریی دارم ک ۲۰ ساله است اصلا مدتیه حرف شنویی نداردبیشتردوستدارددرجمع رفیقان ودورهمی ها باشد ومن میترسم چون پسره مهربان وساده من خصوصیات اخلاقی بدیی هم داردک دیگران روی ان تاثیرمیگدارن او عاقل وباهوش ولی هیچ تصمیمی برای اینده خودش نمیخوادبگیره نه خدمت میره نه کار نه ادامه تخصیل وگفته های من رو درک نمیکنه حتی عنوان میکنه منودرک نمیکنید درصورتیکه همچی دراختیارش هست فکرکنم اشتباه من وپدرش هم فراهم کردن احتیاحاتش بوده،ممنون میشم راهنماییم کنید من واقعا کم اوردم

  1. باسلام
   مادر عزیز اولا دوره سنی پسر شما جوانی است و نه نوجوان قطعا این دوره مسئولیت پذیری بیشتری می بایست فرد از خود نشان دهد. گذشته از وضعیت نا به سامان جامعه حتما باید بررسی کنید چرا این جوان شما چشم خود را به آینده خود بسته است. در کا پیشنهاد ما به شما ایتن است که او را نصیحت نکنید و لی سعی کنید غیر مستقیم حرکت و مسیر او را به سمت صواب و صحیح ختم کنید به او نگویید با چه کسی رفت آمد کن ولی سعی کنی او با دوستان بهتری معاشرت کند

   1. سلام یه پسر۱۸ساله دارم ن علاقه ی ب درس خواندن ن ب کار کردن ن ب سربازی رفتن داره بسیار حساس کل وقتشو تو اتاق پای بازی کامپیوتر هر جوری هم باهاش حرف میزنم دادوبیداد می‌کنه هیچ جواب قانع کننده ی نداره ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. با سلام
     بهتر است شرایط این نوجوان به دقت با یک روانشناس بررسی شود/

 16. باسلام گفته های شما صحیح ب جااست من هم پسریی دارم ک ۲۰ ساله است اصلا مدتیه حرف شنویی نداردبیشتردوستدارددرجمع رفیقان ودورهمی ها باشد ومن میترسم چون پسره مهربان وساده من خصوصیات اخلاقی بدیی هم داردک دیگران روی ان تاثیرمیگدارن او عاقل وباهوش ولی هیچ تصمیمی برای اینده خودش نمیخوادبگیره نه خدمت میره نه کار نه ادامه تخصیل وگفته های من رو درک نمیکنه حتی عنوان میکنه منودرک نمیکنید درصورتیکه همچی دراختیارش هست فکرکنم اشتباه من وپدرش هم فراهم کردن احتیاحاتش بوده،ممنون میشم راهنماییم کنید من واقعا کم اوردم

  1. باسلام
   مادر عزیز اولا دوره سنی پسر شما جوانی است و نه نوجوان قطعا این دوره مسئولیت پذیری بیشتری می بایست فرد از خود نشان دهد. گذشته از وضعیت نا به سامان جامعه حتما باید بررسی کنید چرا این جوان شما چشم خود را به آینده خود بسته است. در کا پیشنهاد ما به شما ایتن است که او را نصیحت نکنید و لی سعی کنید غیر مستقیم حرکت و مسیر او را به سمت صواب و صحیح ختم کنید به او نگویید با چه کسی رفت آمد کن ولی سعی کنی او با دوستان بهتری معاشرت کند

 17. باسلام گفته های شما صحیح ب جااست من هم پسریی دارم ک ۲۰ ساله است اصلا مدتیه حرف شنویی نداردبیشتردوستدارددرجمع رفیقان ودورهمی ها باشد ومن میترسم چون پسره مهربان وساده من خصوصیات اخلاقی بدیی هم داردک دیگران روی ان تاثیرمیگدارن او عاقل وباهوش ولی هیچ تصمیمی برای اینده خودش نمیخوادبگیره نه خدمت میره نه کار نه ادامه تخصیل وگفته های من رو درک نمیکنه حتی عنوان میکنه منودرک نمیکنید درصورتیکه همچی دراختیارش هست فکرکنم اشتباه من وپدرش هم فراهم کردن احتیاحاتش بوده،ممنون میشم راهنماییم کنید من واقعا کم اوردم

  1. باسلام
   مادر عزیز اولا دوره سنی پسر شما جوانی است و نه نوجوان قطعا این دوره مسئولیت پذیری بیشتری می بایست فرد از خود نشان دهد. گذشته از وضعیت نا به سامان جامعه حتما باید بررسی کنید چرا این جوان شما چشم خود را به آینده خود بسته است. در کا پیشنهاد ما به شما ایتن است که او را نصیحت نکنید و لی سعی کنید غیر مستقیم حرکت و مسیر او را به سمت صواب و صحیح ختم کنید به او نگویید با چه کسی رفت آمد کن ولی سعی کنی او با دوستان بهتری معاشرت کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور