کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

بهترین عکس العمل در برابر خیانت مردان چیست؟

بهترین عکس العمل

روانشناسی در مورد خیانت مردان چه نظری دارد ؟

خیانت تعریف واحد با نمودهای گوناگونی در بین مردم دارد. شاید شنیده باشید که میگویند فلانی خائن است، به ایده هایش پشت کرد، زیر قولش زد. اینها مواردی از شکل های گوناگون خیانت هستند. پس خیانت چیزی بیش از نادیده گرفتن عهد و پیمان و تعهد مشترک در یک رابطه اعم ازکاری، تحصیلی و مهم تر از همه زناشویی نیست. خیانتی که امروزه منجر به سیل عظیمی از مراجعه به مراکز مشاوره خانواده  و مشاوره روانشناسی شده است از نوع زناشویی است که بین  زوجین به دلایل محتلف شکل گرفته است. جالب است در اغلب اوقات  فرد خائن سعی در عادی جلوه دادن مشکل خود دارد و با نسبت دادن صفاتی چون حساس، زود رنج، بدبین فرد قربانی را گناه کار و مقصر میپندارند. اگر شما نیز مشکلاتی در مورد خیانت مردان دارید حتما از مشاوره خیانت بهره بگیرید و سعی نکنید این موضوع را با اطرافیان مطرح کنید.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


راه های کشف خیانت مردان

سوالی که برای زنان پیش میآید این است که چطور متوجه شویم همسرمان به ما خیانت میکند یا نه؟

همان طور که میدانید ریشه اکثر نگرانی ها و سوء ظن در عدم شناخت و نا آگاهی میباشد. زوجینی که نسبت به نیاز ها و خواسته های مشترک و شخصی در زندگی شان بی اطلاع و بی توجه هستند در مواجه با مشکلات شان بیشتر دچار ترس و استرس میشوند و مدام سعی در توجیه و آرام سازی شرایط روحی خود دارند. برای پاسخ به سوال فوق در ادامه شما را با نشانه های خیانت مردان آشنا میکنیم. خواندن این مقاله را به همه زوجین چه خانوم چه آقا توصیه میشود. با ویژگی مرد مرتکب خیانت آشنا شوید.


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت همسر در زندگی مشترک چیست؟


خیانت مردان

 نشانه های مردان خیانت کار

 • دلیل تراشی:

مکانیزم و سلاحی کهمردان خیانتکار در مقابل نگرانی ها و سوالات همسرشان از خود نشان میدهند ” بهانه تراشی و دلیل های بی منطق ” میباشد. در واقع این افراد سعی دارند برای هر چیزی دلیلی درست کنند تا در مقابل شک و تردیدهای همسرشان و دیگران در امان بمانند.

 • استفاده بیش از حد از تلفن همراه و فضای مجازی:

خانومی که همسرش مرتکب خیانت شده است این ویژگی را به خوبی درک میکند. مردی که درگیر رابطه ای خارج از رابطه با همسرش میباشد به کرات نسبت به قبل به گوشی همراه خود معتاد میشود و اکثرا گوشی به دست در جمع های خانوادگی و اوقات فراغت به سر میبرد. شکایت اصلی همسرشان به دیگران این است که وقتی حرف میزنم به من گوش نمیدهد و تمام حواسش به گوشی است. جالب تر اینکه آن را سایلنت و در حالت سکوت قرار میدهند و مواقعی که روی اعلان باشد نسبت به هر اعلانی از جا میپرند.

 • خریدهای افراطی و بی مناسبت:

مردی که مرتکب خیانت میشود به دنبال کتمان کردن و مخفی نگه داشتن هر چه بیش تر آن میگردد. گرفتن هدایای گران قیمت یا مورد علاقه همسرش در مدت زمان محدودی که مورد تعجب و حیرت همسرش میشود راهی است برای دور کردن حس شکاکیت و تردید همسر.

 • تغییر اساسی در ظاهر و تیپ:

فردی که قبلا به سر و وضع خودش اهمیت نمیداد الان بدون دوش گرفتن، ادکلن های لوکس و گران قیمت، لباس های اتو کشیده و مرتب از خانه بیرون نمیرود میتواند عاملی دیگر برای تثبیت خیانت آن ها باشد.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت همسر


بهترین عکس العمل

عکس العمل در برابر خیانت مردان

این امر که خیانت چه از طرف زن چه از طرف مرد متاهل موضوعی ناخوشایند و نامطلوب است بر کسی پوشیده نیست. زوجی که عاشقانه زندگی خود را شروع میکنند تصور  اینکه از جانب همسر شان مورد بی وفایی و خیانت واقع شوند، بسیار درد آور و ناراحت کننده میباشد.

اما چاره چیست؟ در مقابل کسی که مرتکب این امر ناپسند و غیر اخلاقی میشود چگونه باید رفتار کرد؟ آیا امیدی به احیای دوباره رابطه عاشقانه هست؟ چه میزان طلاق و جدایی عاطفی پیشنهاد میشود؟

در این بخش به نحوه ارائه عکس العمل  به مردی که در دام خیانت افتاده است  میپردازیم.

 • بخشش:

زنی که قربانی خیانت همسرش شده است با خواندن این تیتر ممکن است بهم بریزد یا حتی مدعی شود که کسی او را در ک نمیکند اما درست بر عکس این هست. قدم اول برای تسکین حال روحی قربانی، پذیرش مسئله خیانت مردان و سعی در بخشیدن و گذشتن از عمل همسرش است. توجه داشته باشید منظور این نیست که خانوم هر رفتار نا درست و مبتنی بر خیانت همسرش را با دید باز پذیرا باشد و نسبت به آن بی تفاوت باشد چرا که این دقیقا زیر پا گذاشتن حقوق همسری میباشد و جز تقویت همسر به ادامه رفتار های نا درست نتیجه ای نخواهد اشت. مراد، بخشیدن آن دسته از خیانت مردان متاهلی است که متوجه رفتار نا درست خود شده اند و الان پشیمان و نادم خواهان ارتباط مجدد با همسرشان میباشند.

 • سرزنش ممنوع:

 • بعد از بخشیدن خطای همسرتان قدم بعدی حفظ و تداوم این ایثار گری و از خود گذشتگی میباشد و این تنها با محبت و سعه ی صدر بدست میآید. زنی که مدعی است از خیانت همسرش گذشته است اما کماکان او را تحقیر و سرزنش میکند متاسفانه درمرحله رنجش و عدم پذیرش قرار دارد . مرحله ای که بیشتر از آن که همسرش را ناراحت کند منجر به افزایش تنش های روانی و نشخوار های ذهنی در خود او میشود.
 • به دنبال دلیل خیانت بگردید:

مهم ترین مسئوولیتی که با ازدواج و حتی قبل از آن و در دوران نامزدی بر عهده زوجین میباشد سعی در شناسایی نیاز های طرف مقابل و وظایفی که در قبال هم دارند میباشد. متاسفانه زوجین کوتاهی در این امر چه در دوران شناخت چه زمانی که زیر یک سقف میروند را نمیخواهند قبول نمایند و وقتی با مشکلاتی مواجه میشوند با مقصر جلوه دادن همدیگر سعی در فرار از این مسئوولیت مهم دارند. از جمله نیاز هایی که یک مرد را به سمت ازدواج و انتخاب شریک زندگی سوق میدهد نیاز های جنسی و ارضای مطلوب آن ها میباشد.

خیلی از زوجینی که در صف طلاق در دادگاه ها ملاقات میکنیم به دلیل بی توجهی و نادیده گرفتن این نیاز اصلی میباشد. البته همه آقایان ممکن است به طور قاطع تصمیم به جدایی نکنند بلکه به دنبال راه میانبری برای ارضای خواسته ی خود هستند. خیانت یکی از این راه های دررو و فرعی است. پس با مواجه خیانت در زندگی تان به جای تصمیمات هیجانی و یک طرفه بهتر است سعی کنید با گفت و گو و ریشه یابی به دنبال دلایل گرایش همسرتان به فرد سوم و ترجیح او به شما باشید. با هم برای حل مسئله و بکار گیری راه حل های درست و جایگزین به مشاور و روانشناس مراجعه نمائید و با کمک های فرد متخصص این حوزه برای مشکل خیانت همسرتان دنبال چاره باشید.


بیشتر بخوانید: اعتماد به همسر بعد از خیانت !چگونه خیانت را جبران کنیم؟


خیانت مردان

سوالات متداول

همسر من به تازگی خیلی با من مهربان شده است و همیشه سعی دارد من را به بهانه ای مرا سوپرایز کند، آیا او به من خیانت میکند؟

یکی از علائم افرادی که مرتکب خیانت میشوند به تغییرات ناگهانی در رفتار و اخلاق با همسر و فرزندانش بر میگردد. در مورد شما باید گفت محتاطانه عمل کنید و سعی کنید با استفاده از گفت و گو و مراجعه به روانشناس در این مورد راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

اینکه همسر من مدتی است هر شب با یک دسته گل بزرگ و کادوهای متنوع و لوکس وراد خانه میشود میتواند دلیلی بر خیانت باشد؟

اگر تا قبل از این عادت به انجام این رفتارها نداشته است و الان بدون دلیل این کار را انجام میدهد میتواند هشداری به شما باشد که بیشتر مراقب رابطه تان باشید.

همسرم به محض ورود به منزل گوشی اش را چک میکند و لحظه ای آن را از خود جدا نمیکند نگرانم که با کسی در ارتباط باشد، چطور میتوانم شکم را بر طرف کنم؟

این رفتار همانطور که خودتان اشاره کردید رفتار معمولی و موجهی نیست برای اطمینان و رفع تردید بهتر است در این مورد در فرصتی مناسب با او خلوت کنید و دلیل آن را جویا شوید، اگر توانست شما را قانع نماید و دیگر انجام نداد پس خیالتان راحت باشد که نگرانی شما بی مورد بوده است اما در صورت تکرار به انجام آن مسئله خیانت میتواند محتمل باشد هر چند  تنها یک نشانه کافی نیست.


بیشتر بخوانید: راه های تشخیص خیانت زن به شوهر


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Here’s How Men and Women React to Infidelity 

مشاور بالینی زینب رضایی

براي مشاوره در زمينه بهترین عکس العمل در برابر خیانت مردان چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 2 نظر:

 1. سلام اگر مردی بانزدیکترین کس بهت خیانت بکنه و صحبت هایی که با هم کردن را بفهمی باید چه طور فراموش کنی

  1. با سلام
   این موقعیت قطعا بهت آور است. در این گونه مواقع حتما باید با دو طرف راطه صحبت کنید که دیگر این اتفاق حداقل تکرار نشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور