کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

در مقابل خیانت شوهر چه عکس العملی نشان دهیم؟

نشانه های

خیانت شوهر امروزه به یکی از معضلات جوامع مختلف تبدیل شده است . که نه فقط دامن گیر خانواده ها شده بلکه مشکلات روحی و روانی زیادی را ایجاد کرده است . خیانت شوهر میتواند زخم عمیقی بر پیکره زندگی مشترک وارد کند . این صدمه شاید قابل جبران نباشد . هیچ چیز به اندازه خیانت شوهر به احساسات همسر لطمه وارد نمیکند .

آیا شما فکر میکنید شوهرتان در حال خیانت به شما است ؟ آیا شما احساس میکنید زندگی تان را یک تنه به پیش میبرید ؟ احساسات بد ما بی دلیل نیست اما برای پایان دادن به زندگی مشترک صبر کنید و با دقت تصمیم بگیرید و از مشاوره روانشناسی بهره بگیرید . همیشه خیانت شوهر به شکل واضح و روشنی نیست . در کل شاید شواهد کافی برای اثبات خیانت مردان وجود نداشته باشد . یا به عبارتی آنها با هوشمندی اطلاعات را پنهان میکنند . ولی یقینا در این پنهان کاری اشتباهاتی نیز رخ میدهد .

بعد از خیانت شوهر چکنیم؟

مردان نسبت به زنان حس تنوع طلبی بیشتر دارند و نمی توانند در مقابل جنس زن مقاوم باشند. اگر شرایط یا موقعیتی برایشان پیش بیاید از ترس اینکه آن را از دست بدهند یا به مرد دیگری برسد به سرعت به آن تن می دهند. شرایط جامعه و مشکلات اقتصادی زنان نیز راه خیانت را برای مردم هموار کرده است. بیشتر مردان دوست دارند در مقابل زنان خودنمایی کنند و جذابیت خود را به رخ دختران دیگر بکشند. این موضوع آن ها را سمت روابط نامشروع سوق می دهد.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


خیانت

اما دلایل خیانت مردان چیست؟

 • تکرار زندگی و کمرنگ شدن عشق

بیشتر آقایان بعد از مدتی احساسشان نسبت به همسرشان کمتر می شود. زیرا به دلایل مختلف زن مانند گذشته جذاب نیست این موضوع برای خانم ها بسیار دردناک است. زیرا این رفتار مرد باعث از دست رفتن اعتماد به نفس زنان شده و کاملا آن ها را درهم می شکند. به همین دلیل این موضوع برای زنان غیر قابل تحمل است و تنها راه خلاص شدن از این شرایط جدایی است.

 • بی عاطفگی زن

بعضی از خانم ها همین که ازدواج می کنند فکر می کنند تمام راه را طی کرده اند و دیگر وظیفه ای ندارند. در حالی که اینطور نیست. مردان نیاز به توجه ومحبت دارند وباید نیازهای جسمی و معنوی شان برطرف شود. اگر اینگونه نباشد این مرد به خود اجازه می دهد که از کس دیگری طلب عشق کند. رفتارهای زشت بعضی از زنان، زیاده خواهی های آن ها، درگیری ها و بهانه های مختلف مرد را از خانه فراری می دهد. به همین دلیل تنها راه فرار از این جهنم خیانت است که مانند آب روی آتش می باشد. خانم ها مراقب باشند.

 • اختیارات مردان

به دلیل برخی قوانین شرعی و قانونی که جامعه در بعضی موارد به مردان داده است، آن ها به خود اجازه می دهند که به راحتی و با توجیه های مختلف به همسرانشان خیانت کنند. اگر از این مردان سوال شود که چرا به همسرت خیانت کردی هزار بهانه می آورد که به این دلیل و آن دلیل بود ه و من حق داشتم. در بعضی موارد حتی خود را صاحب حق می دانند که به این علت بوده.. در بیشتر موارد هم زن نمی تواند خیانت مرد را ثابت کند و به دلیل شرایط اجتماعی و بدون پشتوانه مجبور است در هر شرایط کنار همسر خود بماند.


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت همسر در زندگی مشترک چیست؟


خیانت شوهر به زن

خیانت شوهر به زن پنهان کردنی نیست . حقیقت هیچ وقت پشت ابر نمیماند . حس شما نیز هیچگاه دروغ نمیگوید . شوهر شما باید بداند که دیر یا زود شما خیانت او را میفهمید . پس مردان باید بدانند خیانت را تا ابد نمیتوان پنهان کرد . خیانت شوهر امری نسبی نیست . در همه فرهنگ ها این موضوع تقبیه شده است .

آیا مردی که از نظر عاطفی و احساسی به زن دیگری محبت میکند رفتار او خیانت مرد به زن محسوب میشود ؟ شاید از نظر بعضی افراد ، رفتار عاطفی و احساسی در روابط خارج از خانه خیانت شوهر به زن تلقی نشود . زیرا از نظر آنها خیانت شوهر به زن فقط خیانت جنسی محسوب میشود . به همین دلیل رفتارهای عاطفی برای آنها خیانت تعریف نمیشود . اما حقیقت چیز دیگری است . در واقع خیانت عاطفی نیز یکی از ابعاد خیانت در زندگی مشترک است .


بیشتر بخوانید: اعتماد به همسر بعد از خیانت !چگونه خیانت را جبران کنیم؟


خیانت شوهر

علائم خیانت شوهر به زن

علائم خیانت شوهر به زن امری قطعی و دقیق نیست . زمانی که شما شوهرتان را دوست میدارید آخرین چیزی که به آن فکر میکنید این است که او به شما خیانت خواهد کرد . شریک زندگی باید بداند خیانت در چنین مواقعی چه احساسی به زن خواهد داد ؟ یقینا درد غیرقابل تحملی حس خواهد کرد . خیانت مرد به زن در این موقع بسیار دردناک است . حسی که زن در این مواقع پیدا میکند شاید این باشد که ای کاش در تصمیم ازدواج با او دقت بیشتری میکردم . اینجا نقطه ای است که اعتماد رنگ میبازد . در این مواقع سعی کنید از مشاوره خانواده و روانشناسی کمک بگیرید . هنگامی که شما با خیانت مرد مواجه میشوید ناراحتی به حدی است که گرفتن تصمیم عاقلانه دور از ذهن تصور میشود .

نمیتوانید شما با خیانت بجنگید . قرار نیست خود را نابود کنید . خیانت مرد چیزی از ارزش های شما کم نکرده است . با خود اینگونه فکر نکنید که آیا من هم مقصر بوده ام . برای خیانت مرد توجیهی متصور نیست . در علائم خیانت مرد به زن زمانی میرسد که زن به همسرش بدگمان میششود . در این حالت به دنبال علائم و نشانه هایی برای اثبات خیانت است . شاید نشانه هایی را نیز پیدا کنید . اما باز تردید در دل شما موج میزند . علائم خیانت مرد به زن بیشتر حالت ذهنی و روانی دارد . پیشنهاد ما این است اول با خود او این مورد را در میان بگذارید .


بیشتر بخوانید:  راه های تشخیص خیانت زن به شوهر


مشاوره خیانت

مشاوره خیانت

پیشنهاد ما این است که به مشاوره خانواده مراجعه نمایید . تا از مشاوره خیانت استفاده کنید . قطعا تجربه روانشناسانی که تجربه زوج درمانی در حیطه خیانت دارند میتوانند به شما کمک کنند . در دادن درخواست طلاق بیشتر تامل کنید . برخی از علائم خیانت مرد به زن شاید شامل موارد زیر شود :

 • یکی از مهم ترین علائم خیانت مرد به زن این است که مرد از نظر احساسی از همسرش فاصله میگیرد . از نشانه های خیانت همسر ، گذراندن بیشتر اوقات خود در جایی به غیر از همراهی با همسرش باشد . به بهانه کار یا پیگیری کارها در خارج از شهر .
 • از نشانه های خیانت همسر میتواند انتقاد بی دلیل و مکرر از زندگی زناشویی و نارضایتی از ازدواج باشد .
 • نشانه خیانت همسر همچنین میتواند رسیدگی زیاد به خود باشد یا به عبارت بهتر اولویت بودن مرد نسبت به همسرش .
 • نشانه دیگر خیانت همسر استفاده بیش از حد از گوشی و وسایل ارتباط جمعی است بدون دلیل مشخصی .
 • یکی از مهم ترین نشانه های خیانت مرد تغییر رفتارهای عاطفی است . همچنین کاهش میل جنسی در زندگی مشترک به بهانه های مختلف مانند فشار زیاد کار .

علائم خیانت مرد به زن قطعا میتواند متفاوت باشد . انسان ها ماشین نیستند که از یک نوع سیستم رفتاری پیروی کنند . متاسفانه باید بدانید راه های بسیاری برای خیانت وجود دارد . خیانت ابعاد مختلفی دارد :

 • خیانت عاطفی
 • خیانت جنسی
 • دروغگویی
 • تعاملات
 • و …

اهمیتی ندارد که خیانت چقدر طول کشیده باشد از یک شب تا چند سال . خیانت یعنی تخریب یک تعهد . پس بدانید مخرب بودن خیانت را دست کم نگیرید . علائم خیانت مرد به زن را شاید شریک زندگی بهتر از هر کسی بتواند تشخیص دهد ؛ زیرا با او یک عمر زندگی کرده است . یکی از اشتباهات مردان این است که فکر میکنند خیانت عاطفی اثر کمتری در مقابل خیانت جنسی دارد .


بیشتر بخوانید: چگونگی برخورد با زن خیانتکار


 

شوهر

راه های برخورد با خیانت

راه های برخورد با خیانت حتما باید با یک مشاور مجرب در زمینه خیانت زناشویی در میان گذاشته شود . اما این را بدانید هیچگاه فکر نکنید جدایی و طلاق پایان کار برای شماست . هیچگاه به این فکر نکنید که به هر نحوی که شده شوهرتان را باید به زندگی بازگردانید . گاهی اوقات از محبت خارها گل نمیشود !!! درست است طلاق برای شما ناراحتی و عدم ثبات ذهنی ایجاد میکند . شاید به این فکر کنید که همکاران و دوستان در مورد شما چه فکری خواهند کرد . به شما حق میدهیم احساس منفی و ناخوشایند زیادی را تجربه خواهید کرد .

تحمل عواقب خیانت زناشویی برای همسر شما نیز کم نیست . اما این را هم باید در نظر گرفت دردهای خیانت با طلاق پایان نمی یابد . نکته اساسی این است که آیا شوهر شما ارزش این را دارد که فرصت دیگری پس از خیانت به او بدهید ؟ ازدواج میتواند پس از خیانت مرد به زن هم ادامه پیدا کند اما تحت چه شرایطی ؟ قطعا مسیر راحتی نیست . یقینا بسیاری از چیزها تغییر کرده است . التیام زخم خیانت زناشویی سال ها طول میکشد . باید راه های برخورد با خیانت شوهر را با دقت بررسی کنید . این به ویژگی های شخصیتی شما و همسرتان بسیار وابسته است .

اعتماد مجدد به همسری که خیانت کرده است ؛ کار دشواری است . برای بازگرداندن این اعتماد کار سختی در پیش روی زوجین است مخصوصا کسی که خیانت کرده است . اولویت این است که زمانی که خیانت مرد به زن رخ میدهد فرد خاطی مسئولیت کار خود را دقیقا بپذیرد . به هیچ وجه در پی توجیه نباشد . شما میتوانید با کمک حرفه ای یک درمانگر مجرب و مشاوره خانواده که در امر خیانت همسر دارای تجربه کافی است عشق و گرمی و محبت را به زندگی مشترک برگردانید .


بیشتر بخوانید: بهترین راه برخورد با خیانت به شوهر چیست ؟


پاره ای از درمان ها و راه های برخورد با خیانت همسر

بزرگترین اشتباهی که شما در زمان خیانت همسرمیتوانید مرتکب شوید این است که احساسات خود را نادیده بگیرید . شما فردی استثنایی نیستید که خیانت همسر را تجربه کرده باشید . عصبانیت و دلهره ای که شما را شوکه کرده است در این موقعیت امری عادی است . قلب شما از خیانت شوهرتان شکسته است . نترسید احساسات شما هرچه که هست با آن روبر و شوید . آنها را نادیده نگیرید . آنها را انکار نکنید . زمانی که شما عواطف و احساسات تان را سرکوب میکنید و در خود فرو میریزید ؛ تحمل خیانت همسر از هر زمانی سخت تر است . در این مواقع اولین چیزی که از خیانت همسر به ذهن تان میرسد این است که انتقام سختی از او بگیرید . اما این کار روش درستی نیست .

برخورد بد شما با همسر خیانت کارتان فقط بهانه ای به او میدهد که خیانت خود را توجیه کند . ممکن است بگوید اگر تو اینگونه نبودی من خیانت نمیکردم . چرا خودت را درست نمیکنی . لطفا آرامش خود را حفظ کنید . با دوستان نزدیک تان دردل کنید . اما مسئله را به خانواده هایتان منتقل نکنید . شما باید در زمان خیانت همسر این موضوع را کم کم بپذیرید . انکار کردن خیانت همسر چیزی را حل نمیکند . در این زمان با خود فکر میکنید اولین برخورد شما در برابر خیانت همسری که عهد خود را زیر پا گذاشته چه میتواند باشد . قطعا حس شما نفرت است . شوهر شما نباید توقع داشته باشد همان ابتدای کار بعد از خیانت او را ببخشید . ولی اگر شوهر خیانت کار از شما تقاضای بخشش کرد لطفا با قاطعیت اعلام پذیرش درخواست او را اعلام نکنید . به او بگویید باید رفتار تو را بسنجم تا تصمیم بگیرم .

خیانت شوهر

چک کردن شوهر خیانت کار

شاید یکی از مهم ترین راه های برخورد با خیانت مرد ، چک کردن او باشد . اما آیا این کار درستی است ؟ درست است که در موقعیت خیانت همسر شما تقریبا سردرگم هستید . اما واکنش دنبال کردن او نیز کمکی به حل مسئله نمیکند . عجول نباید . سریع نتیجه گیری نکنید . روند بخشش خیانت شوهر خود را پله پله پیش ببرید . به زنی تبدیل نشوید که سایه به سایه شوهرش را تعقیب میکند . ابتدای کار بهتر است اتفاقا کمی از او فاصله بگیرید . هدف شما باید این باشد که به زندگی تان امنیت را برگردانید . این کار با وجود خشم امکان پذیر نیست .

واکنش در برابر خیانت شوهر

واکنش در برابر خیانت همسر پس از آگاهی از خیانت بسیار تعیین کننده است . درست است هیچ مرهمی برای درد شما در این لحظه کارساز نیست و بخشش آخرین چیزی است که میتوانید در مورد آن فکر کنید . ولی سعی کنید رابطه شما و همسرتان به خشونت متمایل نشود چه خشونت کلامی و چه خشونت فیزیکی . تردیدی نیست که زنان بسیاری وجود دارند که میخواهند بعد از خیانت شوهرشان ، ازدواج شان را حفظ کنند . بسیار خوب ولی واکنش در برابر خیانت همسرچگونه باید باشد ؟ فکر کردن در مورد اینکه شوهرتان با زن دیگری در رابطه بوده است خرد کننده است . این افکار را از خود دور کنید . حال شما را بدتر میکند . سعی کنید بیشتر در مورد آینده زندگی تان با همسرتان صحبت کنید .

شاید اولین سوالی که به ذهن تان میرسد این باشد که چرا خیانت همسر برای من باید اتفاق بیفتد ؟ من چه چیزی در زندگی برای او کم گذاشتم ؟ آیا ازدواج ما از ابتدا تصمیم غلطی بوده است ؟ متاسفانه باید گفت هیچ دلیلی برای خیانت مرد وجود ندارد . شاید در خیانت مرد ، او توان مقاومت در برابر جذابیت های زنان دیگر را ندارد . یا اصلا شما هر چه که جستجو میکنید برای خیانت مرد پاسخی پیدا نکنید . خیانت مرد برای اعتماد بین زوجین مانند سمی مهلک است .


بیشتر بخوانید: خیانت در زندگی زناشویی چه تعریفی دارد


نشانه های

مشاوره خیانت مرد

مشاوره خیانت به جای شما تصمیم نمیگیرد . صرفا هم اندیشی ای است که به شما راه را نشان میدهد ؛ تصمیم با خود شماست . اما اگر شوهرتان از خیانتش پشیمان شده است به خودتان و زندگی مشترک تان ، فرصتی برای نجات بدهید . در خیانت مرد اگر میبینید او ارزش بخشش را دارد ، گذشت کنید . واکنش در برابر خیانت همسر به یک برخورد خاص منتهی نمیشود . هر شخصیتی برخورد متناسب با خود را میطلبد . در تمام زندگی ها نابسامانی هایی وجود دارد و شما اولین زنی نیستید که مورد خیانت مرد واقع شده اید .

ازدواج بدون درگیری و مشکل وجود ندارد اما برای خیانت مرد نیز توجیهی وجود ندارد . این را هم باید در نظر بگیرید گاهی اوقات با کمک روانشناس بخشش در برابر خیانت مرد و تعهد زن عشق را برای زندگی مشترک به ارمغان می آورد . پیشنهاد ما این است که قبل از هر تصمیمی به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی مراجعه نمایید .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت همسر


سوالات متداول

شوهرم برای بار چندم به من خیانت کرده.. در این شرایط چه کنم؟

در این شرایط زن می تواند در دادسرا از مرد شکایت کند. بعد از شکایت دادگاه مرد را احضار می کند و به پرونده رسیدگی می کند. اگر شاهد شهادت بدهد و دادگاه به نفع زن رای بدهد آنگاه زن می تواند از مرد طلاق بگیرد و مهریه را تمام و کمال دریافت کند.

همسرم مدام با خانم های دیگه چت می کنه..چی کار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید..

اول باید ببینید به چه کسی پیام می دهد. اگه پیام ها عاشقانه بود و مطمئن شدید در حد زنگ و اس ام اسه، سعی کنید باهاش صحبت کنید و خواسته هاش رو بشنوید. اگر کم کاری کردید برطرف کنید. در اکثر موارد این رابطه ها با کمک مشاور درست می شه.

 خانمی باردار هستم و تازه متوجه خیانت همسرم شدم.. لطفا راهنماییم کنید

 در این شرایط طلاق گرفتن مشکلی رو حل نمی کنه. بهتره حتما به یک مشاور خانواده مراجعه کنید. اگه همسرتون از این کار امتناع کرد سعی کنید با صحبت این مشکل رو حل کنید. بهتره در این شرایط، خانواده پسر رو هم در جریان بزارید شاید اونها بتونن بهتون کمک کنند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  Signs Your Husband Is Having An Affair 

براي مشاوره در زمينه در مقابل خیانت شوهر چه عکس العملی نشان دهیم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور