کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

در مقابل خیانت شوهر چه عکس العملی نشان دهیم؟

مناسب ترین رفتار در مقابل خیانت همسر

بهترین عکس العمل در برابر خیانت مردان

مورد خیانت قرار گرفتن یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند در زندگی شخصی اتفاق بیفتد. وقتی شما در یک رابطه عاشقانه و عمیق هستید خیانت می تواند آب سردی بر روی شعله عشق شما باشد. خیانت شوهر به همسرش می تواند کاملا زن را شوکه کند و در این مواقع رفتارهای نا به هنجاری را از طرف زن ها می بینیم که کار را بدتر می کند. ما در این پست سعی کردیم تا بهترین عکس العمل در برابر خیانت شوهر را برای شما شرح دهیم. اگر شما هم نگران چگونگی برخورد با شوهر خیانتکار هستید در ادامه ای این پست با ما همراه باشید تا بدانید با برخورد با میلی شوهر آشنا شوید.

بهترین عکس العمل زنان به خیانت شوهرشان

1. خودتان را سرزنش نکنید

اول از همه این موضوع را می گویم چون مهم ترین مشکل افرادی است که مورد خیانت قرار می گیرند. به یاد داشته باشید «شما مقصر نیستید» بنابراین نباید بعد از خیانت کردن شوهرتان، خودتان را سرزنش کنید. حتی اگر هم کمی و کاستی ای در زندگی شما بوده است خیانت راه فرار از آن نبوده است بنابراین هیچ توجیهی ندارد. هیچگاه خودتان را سرزنش نکنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نشانه های خیانت مردان کلیک کنید.

2. شرایط متفاوت را قبول کنید

قبول کنید که چند وقتی قرار است اوضاع کاملا بهم ریخته و نا مرتب باشد. احساسات شما جریحه دار شده است و طبیعی است که حال طبیعی نداشته باشید. در برخورد با خیانت مردان باید بدانید که نیاز به زمان دارید. این بدان معنا نیست که شما باید به این شرایط عادت کنید و یا اینکه اوضاع را همانطور که هست بپذیرید. بلکه باید بدانید که جر و بحث کردن و دعوا بر سر این موضوع دقیقا عین وقت تلف کردن است. زیرا قرار نیست اوضاع به حالت قبل برگردد. بنابراین باید رویکرد جدیدی را اتخاذ کنید.

3. خودتان را در اولویت قرار دهید

مهم ترین شخص در این شرایط خود شما هستید. در چگونگی برخورد با مرد خیانتکار باید به یاد داشته باشید که شخصی که آسیب بیشتری دیده است شما هستید و باید به نوعی این آسیب را کاهش دهید. از خودتان مراقبت کنید. غذای مورد علاقه اتان را بخورید و یا کارهایی که دوست دارید انجام دهید. شما آسیب دیده هستید و مطمئن باشید که نیاز ندارید بیش از این به خودتان آسیب بزنید.

بهترین عکس العمل در برابر خیانت مردان
چگونگی برخورد با مرد خیانتکار

4. آرام باشید

یکی از رایج ترین عکس العمل زنان به خیانت شوهرشان پاسخ دادن این رفتار با پرخاش و عصبانیت است. معمولا در این موقع زن ها سعی می کنند تا پیام های تندی به همسرشان ارسال کنند و یا جایگاه او را تخریب کنند و کاستی های زندگی اشان را یادآوری کنند. باید بدانید که این کار برای شما هیچ فایده ای جز عصبانیت و ناراحتی بیشتر ندارد. زیرا به خودتان یادآوردی می کنید که در جایگاه اول این چنین مردی انتخاب شما بوده است و حالا نیز خیانتکار از آب در آمده است. قبل از اینکه عمل خاصی انجام دهید آرام باشید. زیرا بحث کردن درباره این موضوع نمی تواند صورت مسئله را پاک کند. اگر میخواهید در مورد دلایل خیانت مردان بیشتر بدانید کلیک کنید.

5. از روی ترس تصمیم گیری نکنید

خیانت مردان متاهل همیشه این ترس را در جان زن ها می اندازد که ممکن است تا آخر عمر تنها بمانند. در این صورت که این تفکر کاملا اشتباه است. همین موضوع باعث می شود که شما در جواب خیانت شوهرتان به خیانت کردن و یا گرفتن تصمیمات نادرست رو بیاورید. همچنین در طرف مقابل برخی از زن ها در برابر خیانت های مکرر شوهرشان ساکت می مانند زیرا از تنهایی می ترسند. هر دوی این رفتار اشتباه است. بلکه شما باید شرایط را بسنجید و عاقلانه تصمیم گیری کنید.

6. تنها نمانید

هنگامی که از لحاظ احساسی متزلزل می شوید نیاز دارید که تنها نباشید. تنهایی باعث می شود که فکر و خیال های الکی به سراغ شما بیاید و کاملا شما را به هم بریزد. دور خود را با دوستانتان و یا خانواده اتان پر کنید. این کار به بازگشت به زندگی بعد از خیانت بسیار مهم است و باعث می شود که روند عادی شدن با سرعت بیشتری برای شما طی شود. در حقیقت شما نیاز دارید با کسانی باشید که شما را ساپورت می کنند و به حرف شما گوش می دهند.

7. از شبکه های اجتماعی دوری کنید

برای فراموش کردن خیانت همسرتان نیاز دارید که چند وقتی از شبکه های اجتماعی دوری کنید. وقتی که مدام پای گوشی تان باشید به فکر چک کردن او هستید. لست سین او را در تلگرام و یا اینستاگرام چک می کنید و اگر آنلاین باشد شما عصبانی و مضطرب خواهید شد. بنابراین سعی کنید برای مدتی از شبکه های اجتماعی و به طور کلی فضای مجازی دوری کنید و بیشتر در دنیای حقیقی و با دوستان خود باشید.

درمان خیانت مردان
نشانه های خیانت مرد

8. دنبال اخبار جدید نباشید

این جمله را به یاد داشته باشید: «خبرچینی هیچگاه اوضاع را بهتر نکرده است» بنابراین سعی نکنید که از دوستان و اطرافیان همسرتان خبرهای جدیدی از او بدست بیاورید. زیرا هرچند هم فرد مورد نظرتان برای شما مورد اطمینان باشد ولی باز هم امکان دارد که کل ماجرا را برای شما تعریف نکند. این موضوع را به یاد داشته باشید که در برخورد با خیانت مردان باید فارغ از اتفاقات افتاده تصمیم گیری کنید. زیرا حالا فقط نظر شما مهم است و باید در مورد آینده زندگی خود با توجه به شرایط خودتان تصمیم گیری کنید.

9. جلوی احساسات خودتان را نگیرید

طبیعی است که زن ها احساساتی تر هستند و اگر سعی کنید که جلوی احساسات خود را بگیرید بیشتر به خودتان آسیب خواهید زد. اگر دلتان می خواهد گریه کنید، گریه کنید. اگر دلتان می خواهد تنها باشید، تنها باشید. سعی کنید احساسات خودتان را تخلیه کنید. این موضوع در درمان خیانت مردان می تواند بسیار موثر باشد.

10. از یک متخصص کمک بگیرید

مناسب ترین رفتار در مقابل خیانت همسر، کمک گرفتن از یک فرد متخصص است. طبیعی است که شرایط هر کس در رابطه متفاوت است و نمی توان نسخه یکسانی را برای همه در نظر گرفت. اما هنگامی که در برخورد با خیانت مردان متاهل با یک متخصص صحبت می کنید، او با در نظر گرفتن شرایط شما و رابطه تان می تواند بیشتر از هرکس دیگری به شما کمک کند. یک روانشناس و مشاور خیانت می تواند به خوبی احساسات شما را کنترل کند و به شما در صبر بر خیانت شوهر و بخشش خیانت کمک کند. اگر می خواهید مشکل خود را اصولی حل کنید باید به این موضوع توجه کنید که کمک گرفتن از یک مشاور بهترین کار است.

در نهایت باید به این نکته اشاره کنم که بسیاری از خانم ها هنگامی که از سوی شوهرشان خیانت می بینند درصدد این هستند که در جبران خیانت به همسر، آن ها نیز خیانت کنند. اما به یاد داشته باشید که خیانت مختص به افرادی است که نمی توانند رابطه خودشان را درست کنند و با این کار از آن فرار می کنند و هنگامی که شما نیز این کار را انجام بدهید تا حد آن افراد خودتان را پایین می آورید.

نشانه های خیانت در مردان
خیانت مردان متاهل

علائم خیانت مردان

علائم خیانت مردان اولین چیزی است که باید بدانید در این قسمت مهم ترین علایم خیانت مردان را برای شما آورده ایم.

جواب تلفن هایش را مخفیانه می دهد

او سعی می کند که در جلوی شما زیاد با تلفنش صحبت نکند و یا اینکه مکالمه های کوتاهی برقرار می کند

تاریخچه پیام ها و تماس هایش را پاک می کند

یکی از نشانه های پنهان کاری مردان پاک کردن تاریخچه قسمت های مختلف گوشی اشان است. او مسیج هایش و یا پیام های تلگرامش را پاک می کند.

از مراسمات دوری می کند

یکی از نشانه های خیانت شوهر که به تشخیص خیانت کمک میکند این است که او سعی می کند در مهمانی ها و جمع های خانوادگی شرکت نکند و از این وقت برای ملاقات با شخص دیگری استفاده می کند. او بیشتر اصرار دارد که شما تنهایی به اینگونه مراسمات بروید.

از لمس کردن شما جلوگیری می کند

یکی از نشانه های فیزیکی خیانت همسر عدم ارتباط فیزیکی است. او دیگر به اندازه ی قدیم شما را بغل نمی کند، شما را نوازش نمی کند و به طور کلی سعی می کند از شما فاصله بگیرد.

بازگشت به زندگی بعد از خیانت زن
جبران خیانت به همسر

بیشتر سر کار می ماند

یکی از نشانه های خیانت مردان، گذراندن وقت بیرون از خانه به خاطر بهانه های کاری است. اگر احساس کردید که او چند وقتی است که بیشتر سرکار می ماند و یا می گوید که اوضاع در محل کار به خوبی پیش نمی رود و مجبور است آخر هفته ها کار کند باید بگویم که احتمال دارد در حال خیانت به شما باشد.

پرخاشگر می شود

یکی از بارزترین علامت خیانت مرد به زن پرخاشگر شدن مرد و ایجاد دعواهای متعدد است. البته باید بدانید که او واقعا بر سر موضوعی عصبانی نمی شود. بلکه او سعی می کند این دعوا را ایجاد کند تا بتواند بعد از آن سریعا خانه را ترک کند بدون اینکه نیاز داشته باشد به شما جواب پس بدهد.

به طور غیر عادی به ظاهرش می رسد

رسیدن بیش از حد به ظاهر، نوع لباس پوشیدن، تناسب اندام و … می تواند از نشانه های خیانت مرد باشد. البته در نظر داشته باشید که این موضوع را باید با قبل مقایسه کنید. شاید واقعا همسر شما از همان ابتدا فردی بوده است که به ظاهرش بسیار اهمیت می داده است.

تا به اینجا مهم ترین علایم خیانت مردان را برای شما توضیح دادیم. حالا در قسمت بعدی به شما خواهیم گفت که متناسب ترین رفتار در مقابل خیانت همسر چیست.

سوالات متداول

شوهرم برای بار چندم به من خیانت کرده.. در این شرایط چه کنم؟

در این شرایط زن می تواند در دادسرا از مرد شکایت کند. بعد از شکایت دادگاه مرد را احضار می کند و به پرونده رسیدگی می کند. اگر شاهد شهادت بدهد و دادگاه به نفع زن رای بدهد آنگاه زن می تواند از مرد طلاق بگیرد و مهریه را تمام و کمال دریافت کند.

همسرم مدام با خانم های دیگه چت می کنه..چی کار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید..

اول باید ببینید به چه کسی پیام می دهد. اگه پیام ها عاشقانه بود و مطمئن شدید در حد زنگ و اس ام اسه، سعی کنید باهاش صحبت کنید و خواسته هاش رو بشنوید. اگر کم کاری کردید برطرف کنید. در اکثر موارد این رابطه ها با کمک مشاور درست می شه.

 خانمی باردار هستم و تازه متوجه خیانت همسرم شدم.. لطفا راهنماییم کنید

 در این شرایط طلاق گرفتن مشکلی رو حل نمی کنه. بهتره حتما به یک مشاور خانواده مراجعه کنید. اگه همسرتون از این کار امتناع کرد سعی کنید با صحبت این مشکل رو حل کنید. بهتره در این شرایط، خانواده پسر رو هم در جریان بزارید شاید اونها بتونن بهتون کمک کنند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه در مقابل خیانت شوهر چه عکس العملی نشان دهیم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 26 نظر:

 1. ازدواج دوم من و شوهرمه، دخترش هم با ماست. به من خیانت میکنه. زیر بار نمیره. دفعه اول رو بعد از هزار جور سند که نشونش دادم، قبول کرد و ظاهرا تموم کرد. این بار دیگه نمی دونم چه کار کنم.

  تا حرفمون میشه، به راحتی میگه بهتر از من پیدا نمی کردی. اگه ناراحتی بذار و برو.
  نمیذاره بچه دار بشم. سنم دیگه داره از سن باروری میگذره.

  شاغلم، می تونم زندگی مجردی خودمو مدیریت کنم ولی دغدغه پدرومادرم و اینکه طلاق دوباره من داغونشون می کنه، رهام نمی کنه!

  1. با سلام

   نمیذاره بچه دار بشم. سنم دیگه داره از سن باروری میگذره
   دلیلشون چیه؟؟

 2. سلام من پدرم به مادرم خیانت کرده و من و مامانم امروز متوجه شدیدم باید چه کار کنیم

 3. دوسالی میشه شوهرم به من خیانت میکنه من تازگیافهمیدم 9ساله ازدواج کردم ویه پسر6ساله دارم..الان که همه چی فاش شده شوهرم قسم میخوره که دیگه باهاش درارتباط نیس ولی زنه همش زنگ میزنه اس میده یه جوریه ثابت میکنه که شوهرم باهاش درارتباط شوهرمودوست دارم نمیخوام زندگیم ازهم بپاشه چیکارکنم توروخداکمک کنیدایاشوهرم به‌خواست خودش باهاش حرف میزنه یاازروی اجباره خواهشن جوابموبدین🙏🙏🙏🙏

  1. با سلام
   خوب وقتی اینجا آینده خودتون و یه بچه وسطه همسرتون راضی کنید برید مشاوره خیانت همسر

 4. باسلام شوهرم دوساله بایک زن درارتباطه والان با کمک یکی از دوستان شنیدم ک صیغه کرده ومیخوام محضری کند آیا این امکان دارد

 5. من 35سالمه وهمسرم50اله همسرم از همون دوران تحصیل در دانشگاه با دخترای زیادی رابطه داشته وداره حتی سعی در پنهان کردنش هم ندارد با هرکسی در حد 1ماه یا2ماه دوست هست واین دوستی به تخت خواب کشیده میشه.میگه بی نهایت منو دست داره والبته هرکاری برای من انجام میده بی نهایت مهربون وراستگوهت دکترای اقتصاد داره وبی نهایت پولدار من خیلی دوسش دارم وتو این سالها که باهاش زندی کردم تاحالا باهام بدرفتاری نکرده اما این موضوع که همیشه چشمش دنبال زنای دیگست ومیدونم که بازنای دیگه رابطه برقرر کرده باعث شده من ارمشمو ازدست بد وبی نهایت خسته وافسرده شدم جالب اینجاست که همسرم همیشه حق وبه من میده ومیگه توبهترینی برای من اما همچنان به کارش ادامه میده
  بگید چکارکنم من بارهادیدم وبرام جالبه که چه طر دخترایی با سنای کم حاضرن با همسر من رابطه برقرار کنن من بی نهایت همسرم ودوست دارم واصلا نمیخوام ازش جدابشم فقط میخوام بدونم چکارکنم

 6. با سلام و خسته نباشید
  من شوهرم تو این کانال تلگرامی بنام گپ و گرام با خانوم های عضو گروه حرف میزنه و چت و فلان این اتفاق برای بار هزارم افتاده دیگه واقعاااا خداشاهده خسته شدم راهنمایی کنید لطفا ممنون.

  1. سلام من ۱۰ سال ازدواج کردم و دوتا دختر دارم شوهرم به من توجی ندار و همش با‌زنانی دیگر حرف میزنه و رابطه داره خسته شدم میشه منو راهنمایی کنید

 7. شوهرم تمام وقت سرش تو گوشی وقتی برای من بچه هاش نمیزاره مدام در حال چت کردن نمی دونم با کیاچت می کنه خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید

 8. شوهرم تمام وقت سرش تو گوشی وقتی برای من بچه هاش نمیزاره مدام در حال چت کردن نمی دونم با کیاچت می کنه خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید

    1. سلام شوهرمو بعداز یه سال زندگی مشترک بهم خیانت کرد حالم ازخودم هیکلم بهم میخوره داغونم حتی به خودکشی هم دادم فک میکنم میتونین کمکم کنین

     1. یکم به خودت زمان بده وبه رفتاراش که داره تو رو تحریک میکنه که حسادت کنی واکنش نشون نده

  1. با سلام و خسته نباشید
   من شوهرم تو این کانال تلگرامی بنام گپ و گرام با خانوم های عضو گروه حرف میزنه و چت و فلان این اتفاق برای بار هزارم افتاده دیگه واقعاااا خداشاهده خسته شدم راهنمایی کنید لطفا ممنون.

    1. سلام خسته نباشید من 17 سال ازدواج کردم ودوتا فرزند دارم اما شوهرم با زن های دیگه رابطه داره دیگه این کارش منو آزار میده موندم چیکار کنم تورو به خدا راهنماییم کنید ممنون

     1. با سلام
      این موارد نیاز به بررسی تخصصی یک روانشناس داره. در کل زندگی چنین وضعیتی قطعا بحرانی هست و نباید دست کم گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور