کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

11 نکته ای که در مورد نفر سوم رابطه شدن باید آویزه گوش خود کنید!

چالش های نفر سوم رابطه شدن

روابط زناشویی همیشه به سادگی نیستند و ممکن است دچار چالش های مختلفی شوند. در یک رابطه دو نفره ممکن است مشکلاتی بوجود بیاید که باعث سرد شدن یک طرف شود. گاهی اوقات یکی از طرفین سعی میکند این مشکل را با ورود نفر سوم به رابطه برطرف کند. اما آیا چالش های نفر سوم رابطه شدن در نظر گرفته میشود؟ آیا تاثیر اینکار بر زندگی مشترک در نظر گرفته میشود؟ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا یک دید کلی نسبت به چالش های نفر سوم رابطه شدن بدست بیاوریم.

رابطه سه نفره چیست؟

اول از همه باید بگوییم که تعریف درستی برای رابطه سه نفره وجود ندارد. بسیاری از زوج هایی که خواهان این نوع رابطه هستند خود تعریف خاصی برای آن دارند. این نوع رابطه ها گاهی اوقات تبدیل به یک رابطه مثلثی میشوند. گاهی اوقات در این رابطه سه نفره میتواند تعهد بین سه نفر وجود داشته باشد. اما چیزی که در ایران بیشتر دیده میشود، نفر سوم رابطه شدن درحالی است که یکی از زوجین خبری از این موضوع ندارد. یعنی اینکه این رابطه به صورت مخفیانه شکل میگیرد. که یکی از انواع خیانت در نظر گرفته میشود.

تعریف نفر سوم رابطه
تعریف نفر سوم رابطه

رابطه سه نفره در جهان

رابطه سه نفره موضوعی است که در اکثر فرهنگ های دنیا ناپسند است. این نوع رابطه با وجود اعتقادات ما ایرانی ها بسیار نکوهش می شود. ولی با استناد به آماری که از سوی مشاوران خانواده داده میشود میتوان فهمید که تعداد این نوع رابطه ها در حال بیشتر شدن هستند. خیانت مردان و زنان میتواند عامل اصلی شکل گیری این نوع رابطه باشد. اما گاهی اوقات این نوع رابطه با رضایت طرفین شکل میگیرد. یعنی اینکه هم مرد و هم زن مشکلی ندارند که یک نفر وارد رابطه آنها شود. از طرفی هم هستند افرادی که از نفر سوم رابطه شدن استقبال میکنند و این نوع روابط را میپسندند.

اما چه چیزی باعث میشود که یک نفر به “نفر سوم رابطه بودن” تن بدهد.

دلایل یک نفر برای نفر سوم رابطه شدن چیست؟

معمولا کسانی که این نوع رابطه را تجربه کرده اند دلایل مختلفی را برای آن بیان میکنند. اما در میان این دلایل چند دلیل بصورت ثابت بیان میشود که در ادامه آنها را شرح داده ایم.

دلایل تشکیل رابطه سه نفره
دلایل تشکیل رابطه سه نفره

هیجان این نوع رابطه

معمولا کسانی که مایل به نفر سوم رابطه بودن هستند، افرادی با تجربه بالا در انواع رابطه هستند. این افراد معمولا بیشتر از 30 سال سن دارند و در سنین پایین تر انواع رابطه را تجربه کرده اند. یکی از انگیزه هایی که این نوع افراد بیان میکنند وجود هیجان در این نوع رابطه ها است. هیجان امتحان کردن چیزهای جدید باعث میشود که این افراد بخواهند به زندگی مشترک دو نفر ورود کنند.

ایجاد هیجان و تشکیل رابطه سه نفره
ایجاد هیجان و تشکیل رابطه سه نفره

برقراری رابطه جنسی

طبیعی است که کسی که ازدواج کرده است تجربه بیشتری در مسائل جنسی داشته باشد. از این رو افرادی هستند که بخواهند به عنوان نفر سوم وارد یک رابطه شوند تا بتوانند تمایلات جنسی خود را ارضاء کنند. اینگونه افراد با خود فکر میکنند که اگر با یک فرد متاهل باشند میتوانند تمایلات و فانتری های جنسی خود را تجربه کنند.

عدم تامین احساسات

گاهی اوقات دیده شده است که افراد متاهل تمایل به نفر سوم رابطه شدن دارند. وقتی که با آنها صحبت میشود، آنها بیان میکنند که نیازهای عاطفی اشان در زندگی مشترکشان تامین نمیشود. به همین دلیل به دنبال یک نفر هستند تا بتوانند نیازهای عاطفی اشان را تامین کنند و به نوعی به دنبال خیانت عاطفی هستند. وقتی از آنها سوال میشود که چرا به دنبال یک فرد متاهل برای اینکار میگشته اند، آنها پاسخ میدهند که درک و فهم یک فرد متاهل بیشتر است و بهتر میتواند آنها را درک کند.

فرار از مسئولیت های یک رابطه

اما مهم ترین دلیل نفر سوم رابطه شدن که میتوان از دل صحبت های اینگونه افراد فهمید، فرار از مسئولیت های یک رابطه است. در تصور این افراد این است که میتوانند فقط در زمان های خوش یک رابطه وجود داشته باشند. آنها با خود میگویند که این رابطه صرفا فقط بخاطر اوقات خوش آن است و میتوانند به نوعی از وجود این نوع رابطه سوء استفاده کنند.

آسیب های نفر سوم رابطه بودن چیست؟

درست است که افراد فکر میکنند این نوع رابطه مسئولیت کمتری دارد. اما این بدان معنا نیست که بدون آسیب باشد. در ادامه به تعدادی از این آسیب ها اشاره میکنیم.

آسیب های رابطه سه نفره
آسیب های رابطه سه نفره

از بین رفتن اعتماد

در نظر داشته باشید که شما یک فرد متاهل هستید و تمایل به نفر سوم رابطه شدن دارید. به هر طریقی که هست این رابطه شکل میگیرد و شما هم آن را قبول میکنید. اما همیشه یک فکر شما را آزار خواهد داد که اگر یک شخص متاهل حاضر شده است با من وارد رابطه شود، بنابراین ممکن است همسر من نیز به اینچنین رابطه ای تن دهد. همین موضوع باعث میشود که شما به همسر خود بدبین شوید. این عدم اعتماد آرامش را از شما میگیرد و میتواند باعث درگیری های زیادی در زندگی شما شود. اگر به همسر خود بدبین شده اید و میخواهید گوشی تلفن همراه او را چک کنید. نکاتی که قبل از چک کردن گوشی همسرتان باید از خود بپرسید! پیشنهاد میکنیم مطلب چک کردن گوشی همسر را حتما بخوانید.

احساس گناه

یکی از چالش های نفر سوم بودن این است که شما بتوانید احساس گناه از این کار اشتباه را تحمل کنید. دائما در ذهن شما می آید که شما با کسی در ارتباط هستید که قول داده است به یک شخص دیگر متعهد باشد. علاوه بر این وقتی این رابطه در جامعه قابل قبول نیست این حس را به شما میدهد که شما یک کار اشتباه را انجام میدهید. این حس اشتباه بودن هم میتواند لذت یک رابطه را از شما بگیرد و هم میتواند احساس گناه را در شما تقویت کند.

ترس از لو رفتن رابطه

نفر سوم رابطه شدن برابر است با ریسک آبروریزی و از بین رفتن شخصیت شما. اگر همسر آن شخصی که شما با او وارد رابطه شده اید به رابطه شما پی ببرد بسیار برایتان گران تمام خواهد شد. بنابراین آن دسته از افرادی که به دنبال تجربه کردن آرامش حاضر به نفر سوم یک رابطه بودن هستند، هیچگاه آرامش را تجربه نمی کنند.

تضعیف شخصیت

نفر سوم بودن در یک رابطه به معنی این است که شما همیشه مخفی خواهید بود. شریک شما هیچوقت شما را به دوستانش و خانواده اش معرفی نمی کند. هیچ وقت نمیتوانید به کسی بگویید که با او هستید. هیچوقت نمیتوانید به راحتی عشق و علاقه بینتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. بنابراین شما همیشه در سایه خواهید بود. این موضوع برای بسیاری از افراد میتواند ناخوشایند باشد. زیرا همیشه باید مخفی باشند و به نوعی شخصیتشان خورد شود.

همانطور که در این بخش توضیح دادیم، چالش های نفر سوم بودن در یک رابطه میتواند در زندگی شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشند. اما اگر درگیر این نوع رابطه شدیم چگونه میتوانیم مشکلات ناشی از آن را کنترل کنیم؟

درمان آسیب های ناشی از نفر سوم رابطه شدن

 

تمام کردن رابطه

اولین قدمی که در این رابطه باید انجام دهید این است که رابطه خود را پایان دهید. هر چقدر که نفر سوم رابطه بودن ادامه دار شود، وابستگی شما به آن شخص بیشتر میشود. از این رو بهتر است هرچه سریع تر از رابطه خود خارج شوید.

به زندگی خود برسید

معمولا دلایلی که باعث میشود یک نفر بخواهد نفر سوم یک رابطه باشد ریشه در مشکلات زندگی اش دارد. اگر متاهل هستید، مشکلاتی که در زندگیتان را وجود دارد پیدا کنید. مهم ترین کاری که شما باید انجام بدهید این است که درباره این مشکلات با همسر خود صحبت کنید. نیازهای خودتان را در رابطه به او توضیح دهید و بگویید که چه چیزی میخواهید. اگر هم مجرد هستید، بهتر است نیازهای خودتان را از طریق رابطه با یک فرد مجرد دیگر تامین کنید.

کمک گرفتن از یک مشاور

نفر سوم یک رابطه شدن میتواند مشکلاتی مانند افسردگی، تضعیف شخصیت، عدم اعتماد به دیگران و موارد این چنینی را بوجود بیاورد. از این رو نیاز است که برای درمان این مشکلات از یک روانکاو کمک بگیرید.

روانکاو میتواند در این موارد به شما کمک بکند:

  • کمک میکند تا شما شخصیت خودتان را پیدا بکنید
  • کمک میکند تا عشق و علاقه ای که در زندگی اتان از بین رفته است را دوباره احیا بکنید
  • کمک میکند تا بتوانید نیازهای خود را از یک راه منطقی در رابطه ای که دارید تامین کنید
  • به درمان افسردگی شما که بدنبال از بین رفتن شخصیتتان ایجاد شده کمک میکند

 

سخن آخر

در این قسمت روی صحبتمان با کسانی هست که همسرشان وارد یک رابطه سه نفره شده است. طبیعی است که ضربه روحی بسیار زیادی به شما وارد شود. این صدمات میتواند به دلیل خیانت صورت گرفته باشد. از این رو بهترین کار این است که قبل از اینکه اقدامی انجام دهید از خدمات مشاوره خیانت کمک بگیرید.

سوالات متداول

دلایل شکل گیری یک رابطه سه نفره چیست؟

عواملی مانند نیازهای عاطفی، تنوع طلبی، تجربه هیجانات و … میتواند باعث شود که یک رابطه سه نفره شکل بگیرد.

چگونه میتوان اثرات یک رابطه سه نفره را از بین برد؟

بهترین راه این است که به یک روانکاو مراجعه کنید. اما باید اول از همه به این رابطه پایان دهید.

اثرات سو یک رابطه سه نفره چیست؟

این رابطه میتواند باعث افسردگی، تخریب اعتماد بنفس، شک به همسر و … شود.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه 11 نکته ای که در مورد نفر سوم رابطه شدن باید آویزه گوش خود کنید!

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور