کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

 روانشناسی کودک 9 ساله دختر و پسر

روانشناسی کودک 9 ساله
5/5 - (1 امتیاز)

روانشناسی کودک 9 ساله

روانشناسی کودک 9 ساله کاری بسیار سخت است چرا که آنها در دوران نوجوانی ایستاده اند . به طرق مختلف ، هنوز هم میتوانند در مرکز توجه والدین باشند ، اما در حال تبدیل شدن به افراد مستقل و قادر به انجام مسئولیت های خاص با نظارت بزرگسالان هستند . کودکان 9 ساله در مواجهه با نوجوانی با چالش های متعدد فیزیکی و عاطفی مواجه خواهند شد . این می تواند برای  خانواده های مختلف به شدت متفاوت باشد . بلوغ می تواند در سنین 8 تا 12 در دختران و 9 تا 14 برای پسران شروع شود . به عنوان یک والد ، مهم است که در مورد این موضوع با فرزندتان بحث کنید ، مخصوصا اگر تغییرات ( یا عدم تغییرات ) موجب ناراحتی او شود .


بیشتر بخوانید:  روانشناسی کودک ۱۰ ساله


تغییرات ظاهری کودک 9 ساله

مسائل مربوط به تصور آنها از بدنشان شروع به رشد میکنند پس مراقب حرف ها و رفتارتان با آنها مخصوصا در مورد ظاهرشان باشید . کودکان 9 ساله کنترل عضلات قوی تر دارند و حرکات نرم تر را شروع میکنند و محدودیت های فیزیکی خود را گسترش میدهند . آنها همچنین به نحوی بهداشت شخصی و مراقبت شخصی خود را مدیریت میکنند ، در نتیجه مستقل تر از سایر سنین هستند . با توجه به روانشناسی کودک 9 ساله صحبت در مورد بلوغ در این محدوده سنی مناسب است . صحبت کردن به طور آشکار در مورد آنچه فرزند شما از بلوغش انتظار دارد و یا نمیداند امری بسیار مفید و ضروری است .


بیشتر بخوانید:  رفتار با کودک ۱۲ ساله


دختر و پسر

نکات روانشناسی کودک 9 ساله

نکات روانشناسی کودک 9 ساله  ابعاد بسیاری دارد در 9 سالگی کودکان توانایی برخورد با اختلافات را دارند . استقلال رو به رشد آنها منجر به دستیابی به روابط مستقل از خانواده آنها ، از جمله خوابیدن در خانه های دوستان میشود  بسیاری از نه ساله ها تمایل زیادی به عضویت در یک گروه دارند و جای خود را در نظام اجتماعی مدرسه ایجاد میکنند . در نتیجه ، بسیاری از کودکان به دلیل فشارهای مدرسه ، آسیب پذیر میشوند ، زیرا آنها می خواهند گروه همکلاسان خود  را تحت تأثیر قرار دهند . در حالی که اکثر آنها خواهان گسترش محافل اجتماعی خود هستند ، اگر هنوز هم احساس ناامنی کنند ، به خانواده شان پناه میبرند . در 9 سالگی همچنین کودکان هنوز هم به شدت تحت تاثیر والدین خود قرار دارند .


بیشتر بخوانید:  روانشناسی کودک ۸ ساله


کنجکاوی کودک 9 ساله

با توجه به روانشناسی کودک 9 ساله اکثر 9 ساله ها از آزادی و استقلال رو به رشد بهره مند میشوند اما هنوز هم در والدین خود اطمینان احساسی را دنبال میکنند . کودکان 9 ساله ممکن است خجالت بکشند و ممکن است یک دقیقه ناراحت شوند و بعد از آن ناگهان خود را دریابند و  خوب عمل کنند . از نکات روانشناسی کودک 9 ساله اینست که کودکان 9 ساله بیشتر از خطرات و بلایای دنیای واقعی آگاه هستند . فرزند شما ممکن است سوالاتی در مورد داستانهایی که در اخبار و چیزهایی که در جامعه اتفاق می افتد ، بپرسد . اطلاعات مربوط به سن مناسب او را به او ارائه دهید از دیگر نکات روانشناسی کودک 9 ساله اینست که او مفهوم همدردی را میفهمد در این سن به کودکان خود کمک کردن به همنوعان در شرایط سخت را آموزش دهید .


بیشتر بخوانید:  روانشناسی کودک ۶ ساله


روانشناسی کودک 9 ساله

مشاوره و روانشناسی کودک 9 ساله

مشاوره و روانشناسی کودک 9 ساله مبحثی بسیار مهم است  چرا که مهارت های اجتماعی در 9 سالگی بسیار مهم اند ، زیرا روابط دوستانه اهمیت بیشتری پیدا میکند . فرزند شما باید در حال توسعه توانایی دیدن این دوستی ها در سطوح مختلف باشد . او همچنین ممکن است شروع به درک اینکه چگونه فشار همسالان میتواند بر سلامت عاطفی او تاثیر منفی بگذارد کند . دنیای اجتماعی کودکان 9 ساله در راه هایی که قبلا نامعلوم بود قرار میگیرد . بسیاری از تلفن های همراه این درهای نامرئی به دنیای بزرگتر اجتماعی را باز میکنند . با توجه به روانشناسی کودک 9 ساله این عصر فرصت بزرگی است تا کودک شما از آگاهی اجتماعی رو به رشد بهره مند شود .


بیشتر بخوانید:  روانشناسی کودک ۷ ساله


روانشناسی کودکان 9 ساله لجباز

پروژه های خدمات اجتماعی میتوانند از نظر مبحث مشاوره و روانشناسی کودک 9 ساله راه های خوبی برای کمک به بچه ها باشند که بتوانند به جامعه کمک کنند . در مدرسه ، کودکان 9 ساله به خوبی در گروه ها کار می کنند و برای کار بر روی یک پروژه یا فعالیت همکاری میکنند. آنها میخواهند در یک موضوع یا بخش خاصی از برنامه درسی کار کنند تا اینکه ماهر شوند . کسانی که به خوبی عمل میکنند ممکن است شروع به رشد کنند در حالی که کودکان با گیرایی کمتر به مشکل بر میخورند . ریاضیات در کلاس چهارم بسیار پیچیده تر می شود . بچه های نه ساله با ضرب کردن و تقسیم رقم های مختلف روبرو میشوند و درباره ی هندسه یاد میگیرند آنها همچنین یاد میگیرند بر مشکلات کلمه ای که نیاز به تفکر تحلیلی و منطقی دارند ، کار کنند . روانشناسی کودک 9 ساله لجباز

روانشناسی کودک 9 ساله لجباز هم به طبع نیازمند توجه بسیار است . لجبازی میتواند یک مشخصه باشد که کودک شما از ابتدای تولد نشان میدهد . شما می توانید از این واقعیت که والدین زیادی در وضعیت شما هستند مطلع باشید و بدانید که تنها نیستید . شیوه برخورد با فرزند لجباز شما اکنون که او در آستانه نوجوانی است بسیار سخت تر از خردسالی است . با توجه به نکات روانشناسی کودک 9 ساله مهم است که بدانیم که استبداد بخشی از شخصیت برخی از کودکان است ، در حالی که دیگران ، راه خود را برای برانگیختن مرزها و بیان اراده خود دارند .


بیشتر بخوانید:  مشاوره و روانشناسی کودک ۴ ساله


تفکر درکودکان 9 ساله

بنابراین ، برای آموزش دادن به فرزندان خود راه های مختلفی که در آن آنها میتوانند از استرس دور و به ابراز احساسات خود نزدیک شوند را امتحان کنید . برای مقابله با کودک لجباز ابتدا باید فهمید که چرا کودک اینطور است و این اعمال او به چه معناست . این لجبازی میتواند ژنتیکی باشد و همچنین میتواند رفتار به دست آمده از مشاهده دیگران باشد ، اما این رفتار را میتوان به رفتاری بسیار خوب و نرمال تبدیل کرد باید بدانید این امر نیازمند صبر و آرامش بسیار است و این مهمترین بخش روانشناسی کودک 9 ساله لجباز است .


بیشتر بخوانید:  مشاوره و روانشناسی کودک ۵ ساله


دختر و پسر

روانشناسی کودک 9 ساله نافرمان

روانشناسی کودک 9 ساله نافرمان میتواند امری بسیار مهم در مبحث روانشناسی کودک باشد . با توجه به مشاوره و روانشناسی کودک 9 ساله  در اینجا چند روش برای رسیدگی به یک کودک نافرمان وجود دارد :

 

  • اظهار نظر یک طرفه نکنید : کودکان مستبد و نافرمان همیشه آمادگی خود را برای مقابله با استدلال های شما دارند . بنابراین در عوض ، گوش شنوا را به آنچه فرزند شما میگوید قرض بدهید .

 

  • با فرزندتان اتصال ایجاد کنید : فرزندتان را مجبور نکنید کاری انجام دهد که نمیخواهد . این دقیقا آنها را مجذوب میکند تا آن کار را انجام ندهند .

 

  • ارائه برخی از گزینه ها : سعی کنید به کودک خود قدرت انتخاب بدهید تا او بتواند از بین گزینه های شما بهترین گزینه را انتخاب کند .

 

  • حفظ صلح در خانه : اطمینان حاصل کنید که خانه شما جایی است که کودک شما همیشه در آن شاد ، راحت و ایمن است . با توجه به روانشناسی کودک 9 ساله این مهمترین قسمت زندگی کودک است .

حرف آخر

با توجه به روانشناسی کودک 9 ساله نافرمان از آنجا که کودک 9 ساله شما در آستانه نوجوانیست باید بدانید که او اکنون بیشتر از گذشته نافرمان و لجباز میشود . باید بدانید که گاها میتوانید به او اعتماد کنید و درباره مسائل از او نظر خواهی کنید در این امور سرکوب کودک بسیار اشتباه و غلط می باشد و باعث میشود کودک روحیه جنگجو پیدا کند اگر مطالب فوق موثر واقع نشود حتما به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی یا مشاوره روانشناسی مراجعه کنید .


بیشتر بخوانید:  روانشناسی کودک ۳ ساله و نکات مشاوره این کودکان


خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه روانشناسی کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  9-Year-Old Child Development Milestones 

براي مشاوره در زمينه  روانشناسی کودک 9 ساله دختر و پسر

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 2 نظر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور