کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

11 علامت داشتن یک رابطه جنسی خوب و سالم

4.5/5 - (4 امتیاز)

داشتن رابطه جنسی خوب برای هر زن و شوهری موضوع مهم و قابل توجهی است. اما واقعیت این است که زندگی خوب جنسی برای هر کسی معنای متفاوتی دارد. ممکن است دو نفر از نظر روابط زناشویی، در شرایط یکسانی باشند و تنها یکی از آنها کاملا از وضعیت خود راضی باشد. در حقیقت اگر در زندگی مشترکتان به خواسته و نیاز خود رسیده اید و در مقابل به خواسته ها و نیازهای شریک زندگی خود اهمیت میدهید، رابطه جنسی شما بسیار خوب است. برای داشتن یک زندگی جنسی سالم مهم نیست عمر زندگی مشترک شما چقدر است، بلکه ارتباط سالم با بدن خودتان و همسرتان یک راه آسان برای هماهنگی میل جنسی شما دو نفر است. برای اینکه بدانید آیا رابطه زناشویی سالم و خوبی دارید یا نه باید چند نشانه را در خودتان حس کنید. برخی از این علائم و نشانه ها به شرح زیر است:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 11 علامت داشتن یک رابطه جنسی خوب و سالم با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

1. اجتناب از خودارضایی

زوجهایی که برای مدت طولانی در کنار هم هستند و روابط زناشویی منظمی دارند، از رفتارهایی همچون خودارضایی دوری میکنند. این اتفاق زمانی میفتد که شما بدن خود و همسرتان را به خوبی میشناسید، و در رابطه جنسی به تمام نیازهایتان پاسخ داده میشود. میتوان گفت تجربه یک رابطه جنسی کامل و خوب، میل به رابطه مجدد و اجتناب از خودارضایی را دو چندان میکند.

2. احساس طراوت و تازگی در پوست صورت

رابطه جنسی سالم حتی میتواند روی طراوت و تازگی پوست شما هم تاثیر بگذارد. زنانی که روابط سالم و خوب جنسی دارند، وقتی به آینه مینگرند، احساس اعتماد به نفس دارند. در دنیایی که آرمان های فرهنگی زیبایی به طرز عجیبی تغییر کرده است، داشتن پوستی سالم خود میتواند باعث افزایش اعتماد به نفس فرد شود. فراموش نکنید وقتی تصویر بدنی مثبتی داشته باشید و احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید، از برخوردهای جنسی لذت بیشتری خواهید برد. بسیاری افراد در زمان برقراری رابطه زناشویی نگران این هستند که چطور به نظر میرسند. اما وقتی خیالتان از بابت داشتن پوستی صاف و با طراوت راحت است، اجازه ندهید که این افکار ناراحت کننده مانع لذت بردن از رابطه جنسی اتان شود.

اعتماد به نفس احساس مهم و اغلب چالش برانگیزی است. به یاد داشته باشید که هر دو شما جذابیت های جنسی خود را دارید. حتی اگر گاهی اوقات در وضعیت مطلوبی نباشید، این کل زندگی جنسی شما را مشخص نمیکند. کلید حفظ این اعتماد به نفس در فعال ماندن در بیان و عمل به خواسته های جنسی شریک زندگی خود است.

3. بیان نیازها و درخواست های جنسی به صورت متقابل

رابطه جنسی عالی اساساً در یک عنصر اصلی خلاصه می شود: ارتباط. هنگامی که در بیان خواسته ها و نیازهای جنسی خود با همسرتان احساس راحتی میکنید، از پس بسیاری چالش ها برخواهید آمد. به گفته روانشناسان رمز موفقیت در معاشقه با همسر یافتن دستورالعمل مطلوب است. بدین معنا که حتی وقتی احساس ناخوشایندی داشته باشید، آن را بروز دهید. البته بحث درمورد کارها و حرکاتی که دوست ندارید در زمان معاشقه انجام دهید، هم بسیار مهم است.

4. ارتباط صمیمی شما در خارج از اتاق خواب نیز برقرار است

به همان اندازه که برقراری ارتباط در مورد خواسته های جنسی بسیار مهم است، موضوع مهمتر این است که شما در مورد چیزهای دیگر با همسرتان ارتباط برقرار کنید. بنابراین هنگامی که احساس پیوند و نزدیکی با همسرتان داشته باشید، آن احساسات خوب در همه زمینه های روابط شما تابیده میشود. به طور کلی احساس ارتباط عاطفی، شما را به نزدیکی کردن با همسر علاقه مند میكند. یک تمرین خوب برای ادامه این کار این است که حداقل یک ساعت در هفته را برای جبران احساسات خود نسبت به یکدیگر انتخاب کنید. و در این فرصت احساسات خود را در هر موضوعی با همسرتان در میان بگذارید.

5. تمرکز ذهنی در حین رابطه جنسی شرط موفقیت یک رابطه

یکی دیگر از نشانه های رابطه زن و شوهری خوب این است که در حین رابطه جنسی اطمینان حاصل کنید که ذهن شما سرگردان نیست. به ویژه در یک رابطه طولانی مدت، اگر در حین رابطه ذهنتان سرگرم موضوعات کاری، اموربچه ها و… شود، لذت جنسی کمتری را تجربه میکنید. اما اگر در رابطه با ذهن آگاهی برخوردکنید، احتمالاً لذت زیادی را از این تجربه کسب خواهید کرد. رابطه آگاهانه زمانی است که کاملاً در احساسات جسمی خود غوطه ور شوید. رابطه جنسی آگاهانه به این معنی نیست که شما هرگز دچار حواس پرتی نخواهید شد. این بدان معنی است که شما میتوانید این افکار حواس پرت کننده را از بین ببرید. و تمام توجه خود را به رابطه و شریک زندگی معطوف کنید.

6. گذراندن وقت با همسر و اولویت دادن به او

همه ما دغدغه ها و گرفتاری های روزمره داریم. اما با این وجود زن و شوهرهایی که رابطه زناشویی زیاد و خوبی را با هم تجربه میکنند، دوست دارند تمام اوقات خود را با همسرشان باشند. سعی کنید با وجود تمام مشکلات با تعیین یک تاریخ رابطه زن و شوهری خود را در اولویت قرار دهید. این نشانه این است که شما وقتتان را برای یکدیگر خالی میکنید و میخواهید یکدیگر را راضی کنید.

7. تلاش برای کشف تجربیات جنسی جدید

یک رابطه خوب جنسی زمانی شکل میگیرد که دو نفر به دنبال تجربیات و لذات جنسی متنوع باشند. تغییراتی همچون تغییر موقعیت، لباس و… میتواند لذات شما را دو چندان کند. تا زمانی که مایل هستید با همسرتان رابطه برقرار کنید و روش های رابطه جنسی متفاوتی را امتحان کنید، احتمالاً در مسیر درست قرار دارید.

8. در مورد تعداد دفعات رابطه خود نگران نیستید

داشتن ایده های واقع بینانه در مورد زندگی سالم جنسی مهم است. میدانیم که زندگی با تمام سختی هایش در جریان است و اغلب فرصت کافی برای نزدیکی زن و مرد وجود ندارد. اما تا زمانی که درمورد آن استرس نداشته باشید همه چیز به درستی در جریان است. در واقع وقتی روابط شما در یک مسیر درست قرار گیرد دیگر نگران داشتن یا نداشتن رابطه زناشویی نیستید.

9. هر دو نفر احساس رضایت و خشنودی دارند

رابطه جنسی با همسرتان یک خیابان دو طرفه است. وقتی برای اطمینان از شاد بودن و رضایت همسرتان وقت بگذارید، خودتان هم از این احساسات بهره مند خواهید شد. در حالیکه ارضا شدن در رابطه جنسی، تمام رابطه نیست. اما عدم وجود ارگاسم نشانه ای از نقص رابطه است. لذا برای یک رابطه خوب و پایدارجنسی، نیازهای خاص یکدیگر را در نظر بگیرید.

10. شوخ طبعی در حین رابطه جنسی

یکی از نشانه های مهم روابط جنسی خوب این است که احساس شوخ طبعی و لبخند در رابطه دیده میشود. ممکن است در حین رابطه اتفاقات خنده داری بیفتد که شما میتوانید از همان ها برای جذابیت و لذت بیشتر استفاده کنید. مهمترین چیز این است که وقتی یک وضعیت غیر منتظره پیش میاید استرس نداشته باشید. اگر بتوانید به آن بخندید و بر این اساس ادامه دهید، احتمالاً زندگی جنسی بسیار خوبی را تجربه میکنید.

11. شما در خارج از اتاق خواب هم خوشحال هستید

بله، قطعاً توجه به نیازهای جنسی خود و همسرتان در مورد رابطه زن و شوهری مهم است. اما گاهی اوقات دانستن اینکه زندگی جنسی خوبی دارید ناشی از احساسات شما در بقیه اوقات زندگی است. واقعیت این است که رابطه سالم جنسی باعث آرامش شما میشود، بنابراین اگر فکر میکنید که شادتر هستید، احساس سبکی میکنید و استرس کمتری نسبت به چیزهای کوچک دارید، احتمالا زندگی جنسی خوبی دارید.

براي مشاوره در زمينه 11 علامت داشتن یک رابطه جنسی خوب و سالم

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉