کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

مشاوره روانشناسی تلفنی 24 ساعته آویژه

مشاوره روانشناسی تلفنی
5/5 - (1 امتیاز)

چرا به مشاوره روانشناسی تلفنی نیازمندیم؟

هنر یک مشاور روانشناسی خوب این است که علاوه بر داشتن علم و آگاهی کافی در زمینه روانشناسی، دارای خلاقیت باشد و با توجه به شما یک روش منحصر به فرد را برای درمان در نظر بگیرد.

مشاوره روانشناسی که توسط افراد حرفه ای و خبره در این زمینه انجام می شود می تواند نقش راهبردی ای در زندگی های فردی افراد، خانواده ها و ارتباطات در جامعه داشته باشد. مشاوره تلفنی روانشناسی در زمینه های مختلف همانند هنگام از دست دادن یکی از عزیزان، طلاق، استرس ها و بحران های موجود در جامعه بسیار کارآمد باشد البته به شرط این که توسط یک مشاور کارکشته صورت پذیرد به همین دلیل در این مسائل نمی توان به افراد مبتدی یا کسانی که تخصصی ندارند اعتماد کرد و باید همیشه در مورد این مسائل دنبال بهترین ها بود زیرا روند درمان یک مشکل روانی می تواند بسیار طولانی تر از یک مشکل جسمی باشد. در ادامه درباره ی مشاوره روانشناسی تلفنی و خدمات آن بیشتر توضیح می دهیم.

7 شرایطی که باید در پی آن به دنبال مشاوره روانشناسی باشید!

گاهی اوقات شرایطی پیش می آیند که تصمیم گیری را برای شما دشوار می کنند. و یا این که حتی نمی دانید چکار باید بکنید در این شرایط مشاوره روانشناسی می تواند کمک بزرگی به شما باشد. برخی از افراد از مراجعه به مشاور هراس دارند و فکر می کنند مراجعه به مشاور فقط مخصوص کسانی است که مشکل بسیار جدی ای دارند در صورتی که این موضوع کاملا اشتباه است. بسیاری از افراد عادی و نرمال نیز گاهی اوقات نیاز به مشاور پیدا می کنند. مهم ترین دلایلی که می توانید به علت آن ها به مشاور مراجعه کنید موارد زیر هستند:

 1. مشاوره حرفه ای تخصص ماست
  شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه مشاوره روانشناسی تلفنی 24 ساعته آویژه با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

  برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

  مشاوره تلفنی فوری

  جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
  هموطنان خارج از کشور

  برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
  رزرو جلسه مشاوره حضوری

  مشاوران آویژه
  پاسخگوی شما هستند

  چند وقتی است که حس می کنید مثل قبل نیستید

ممکن است افسرده شده باشید. یا ممکن است که بخاطر اتفاقی که می دانید در پیش رو است اضطراب و استرس داشته باشید. اگر احساس می کنید که دچار روزمرگی شده اید و یا این که هیچ هدفی در زندگی ندارید صحبت کردن با یک مشاور می تواند مفید باشد. اگر از انجام دادن فعالیت هایی که قبلا از آن ها لذت می بردید دیگر لذت نمی برید می تواند نشانه ی مهمی برای مراجعه کردن به مشاور باشد زیرا بی انگیزگی و افسردگی در کمین شما است.

 1. شما به الکل یا مواد مخدر وابسته شده اید

اگر مصرف کردن بیش از حد مواد مخدر به شرایط مالی شما و یا خانواده اتان دارد صدمه می زند و یا این که دارید مصرف مواد را از دیگران مخفی می کنید ممکن است زمان آن رسیده باشد که به یک مشاور مراجعه کنید. این مورد بسیار جدی است زیرا ممکن است بسیار دیر شود و آن چنان گرفتار اعتیاد شوید که دیگر جبران ناپذیر باشد.

 1. در حال گذر از یک مقطع مهم زندگی هستید

فرقی نمی کند که به تازگی عزیزی را از دست داده اید و یا این که از یک رابطه بسیار جدی بیرون آمده اید. مشاورین در این شرایط آماده هستند تا به شما کمک کنند. البته تصور نکنید که فقط اتفاقات ناگوار می تواند برای شما مشکل ساز باشند گاهی اوقات اتفاقات خوبی همانند ازدواج و به دنیا آمدن فرزندتان نیز می تواند شما را نسبت به آینده نگران کند. در چنین مواقعی نیز مشاورین می توانند به شما کمک کنند.

 1. شما شرایط سختی را دارید پشت سر می گذارید

ممکن است به تازگی تصادف کرده باشید و یا از یک مشکل جسمی مزمنی رنج ببرید تا حدی که دیگر به طور کامل کلافه شده باشید و هیچ کاری از دستتان بر نیاید در چنین مواقعی مراجعه به یک مشاور روانشانسی خوب می تواند مشکل شما را با استفاده از راه حل های علمی و ثابت شده حل کند.

 1. به خودکشی یا آسیب زدن به خودتان فکر می کنید

این مورد بسیار واضح است و تفکراتی در مورد خودکشی کاملا از سایر تفکرات متمایز هستند ولی عمده دلیلی که افراد در اینجور مواقع به مشاورین مراجعه نمی کنند این است که فکر می کنند حتی آن ها نیز نمی توانند راه حل خوبی پیدا کنند. این موضوع به این سادگی قابل حل نیست. مشاورین می توانند راه هایی برای رهایی شما از این افکار پیدا کنند ولی شما هم باید در این راه صبور باشید.

 1. اطرافیانتان در مورد شما ابراز نگرانی می کنند

آیا افرادی که به آن ها نزدیک هستید همانند دوستان صمیمی اتان و یا والدینتان در مورد شما ابراز نگرانی می کنند؟

گاهی اوقات ممکن است که همه چیز به نظر شما عادی باشد و یا این که فکر کنید افکار شما کاملا طببیعی هستنند ولی هنگامی که آن ها را برای کسانی که شما را به خوبی می شناسند بیان می کنید آن ها این افکار را طبیعی نمی دانند. در اینجور مواقع ممکن است چیزی در مورد شما اشتباه باشد که خود شما نیز به آن اهمیت نمی دهید

 1. پرخاشگر شده اید و یا این که رو به زورگویی آورده اید

پرخاشگری گاهی اوقات نشانه این است که سلامت روان شما به خطر افتاده است. اگر به تازگی متوجه شده اید که به سرعت از کوره در می روید و یا این که از شدت عصبانیت به پرخوری روی آورده اید و نمی توانید رفتار های خود را کنترل کنید، بهتر است که با یک مشاور صحبت کنید.

در اینجا مهم ترین مواردی که اشخاص می توانند با آن ها سر و کار داشته باشند را برای شما معرفی کردیم و گفتیم که مراجعه به یک مشاور می تواند بسیار به شما کمک کند. اما آیا هر مشاوری می تواند نیاز شما را برطرف کند؟ قاعدتا خیر و باید مشاوری را اننخاب کنید که در کار خودش خبره باشد اما از کجا بدانیم یک مشاور خوب است؟

راهی که یک مشاور خوب را شناسایی کنید
باورهای غلط رایج درباره مشاوره روانشناسی

5 راهی که یک مشاور خوب را شناسایی کنید!

در این قسمت به شما توضیح خواهیم داد چگونه یک مشاور خوب را شناسایی کنید. 5 ویژگی وجود دارد که اگر آن ها را به خوبی شناسایی کنید می توان گفت که مشاور خوبی دارید.

 1. مشاوره حرفه ای تخصص ماست
  شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه مشاوره روانشناسی تلفنی 24 ساعته آویژه با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

  برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

  مشاوره تلفنی فوری

  جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
  هموطنان خارج از کشور

  برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
  رزرو جلسه مشاوره حضوری

  مشاوران آویژه
  پاسخگوی شما هستند

  یک مشاور خوب بر اساس شواهد صحبت می کند

هنگامی که به مشاور مراجعه می کنید و تعریف می کنید که داستان از چه قرار است مشاور سعی می کند تا اتفاقات و شواهد را همانند یک پازل به یکدیگر متصل کند و با توجه به اطلاعاتی که از آن ها بدست می آورد به شما مشاوره می دهد. . هنر یک مشاور روانشناسی خوب این است که علاوه بر داشتن علم و آگاهی کافی در زمینه روانشناسی، دارای خلاقیت باشد و با توجه به شما یک روش منحصر به فرد را برای درمان در نظر بگیرد.

 1. یک مشاور خوب ارزش یک انسان و غرور او را در نظر می گیرد

یک مشاور خوب به سلامت روانی بیمارش بسیار اهمیت می دهد. هیچ گاه با او در مورد سرنوشت و یا این که این موضوع پایان کار است صحبت نمی کند بلکه به شخص نشان می دهد که می تواند با انجام کارهای درست و قدم برداشتن در مسیر های مناسب شرایط زندگی اش را تغییر دهد. هم چنین هیچ گاه به گونه ای صحبت نمی کند که شخصیت شخص مقابلش خورد شود. علاوه بر این ها یک مشاور خوب هیچ گاه مراجعه کننده خود را قضاوت نمی کند و اجازه می دهد به راحتی در مورد مشکلاتش صحبت کند.

 1. مشاور خوب سعی می کند تا زمان حل شدن مشکل ارتباط مستمری با بیمار داشته باشد

بازی های ویدیویی بسیار پرطرفدار هستند به این دلیل که اشخاصی که زیاد بازی می کنند پیشرفت های بسیار زیادی هم در این زمینه دارند. علم مشاوره و روانشناسی نیز بدین صورت است هنگامی که شخص در روند خود پیشرفتی را ببیند به ادامه آن مشتاق می شود. بنابراین یکی از هنر های یک مشاور خوب ایجاد شرایطی است که شخص در آن احساس پیشرفت بکند. به همین خاطر بسیاری از مشاورینی که معروف هستند در اکثر اوقات خارج از اتاق مشاوره نیز با مراجعه کنندگان خود در تماس هستند.

 1. یک مشاور خوب مراجعه کننده خود را به استقلال تشویق می کند

واضح است که درمان یک روند خاصی دارد و در مشکلات روانی نیز این دوره می تواند طولانی تر باشد اما از مرحله ای به بعد مراجعه کننده دیگر نیازی به مراجعه و دریافت مشاوره ندارد. در این صورت یک مشاور خوب فقط به فکر سود خود نیست و با توان هر چه تمام تر سعی می کند تا مراجعه کننده خود را از خدمات مشاوره مستقل و بی نیاز کند. او به جای این که ماهی بدهد، ماهی گیری را یاد می دهد. به عنوان مثال مشاور به جای این که فکر های خوب را به شما بگوید نحوه فکر کردن را به شما می آموزد

 1. یک مشاور خوب به بیوگرافی شخص توجه می کند

نمی توان برای همه یک نسخه را پیچید. یک مشاور خوب ابتدا به شرایط زندگی شما نگاه می کند و بعد با توجه به ان به شما راهکار می دهد. او علاوه بر اینکه به شما وقت می دهد تا مشکل خودتان را بیان کنید از شما نیز در مورد زندگی اتان می پرسد و مسائل جانبی را بررسی می کند و سپس با توجه به شرایط موجود نظر می دهد.

مشاوره تلفنی روانشناسی
مشاوره روانشناسی

مشاوره روانشناسی از کجا شروع شد؟

خب ابتدا کار خود را با توضیحی در مورد مشاوره روانشانسی و این که چگونه به وجود آمده است شروع می کنیم. از زمانی که انسان ها جوامع را شکل دادند سر و کله مشاوره و همینطور افراد مشاور پیدا شد البته باید بدانید شکل گرفتن جوامع قدمت بسیار زیادی دارد اما خب بدین معنا نیست که علم مشاوره نیز از همان ابتدا همانند مشاوره به صورت امروزی بوده باشد. در آن ابتدا بیشتر رهبران یک جامعه وظیفه مشاوره و راهنمایی افراد یک جامعه را بر عهده داشته اند.

جدی شدن علم مشاوره روانشناسی و شکل گیری آن به صورت امروزی به بعد از انقلاب صنعتی مربوط می شود، زمانی که بیشتر مردم به دلیل به وجود آمدن کارخانه ها به شهر ها مهاجرت کردند در این جا بود که دیگر مشاوره به صورت سنتی منسوخ شده و کم کم علم مشاوره و روانشناسی در دانشگاه ها به صورت جدی دنبال شد.

در این زمان بود که علم روانشناسی به علم پزشکی ربط پیدا کرد و کاملا به دید یک تخصص به آن نگاه شد. دانشمندان در سراسر جهان سعی داشتند تا ارتباطی بین مشکلات روانی و واکنش های بدن پیدا کنند. اکنون که با تاریخچه علم روانشاسی به صورت مختصر اشنا شدید در ادامه به برخی از مهم ترین مواردی که در هنگام مواجهه با آن ها باید به مشاور مراجعه کنید می پردازیم و به شما می گوییم ویژگی های یک مشاور خوب چه چیز هایی هستند.

مشاوره تلفنی روانشناسی آوِیژه

حال که درباره ی موقعیت های مراجعه به مشاور و یک مشاور خوب به شما توضیح دادیم این خبر خوب را به شما می دهیم که بخش مشاوره تلفنی سایت آویژه با بهره گیری از با تجربه ترین و خبره ترین مشاور ها آماده است تا به شما در زمینه مشکلاتی که برایتان پیش آمده است با نازل ترین قیمت مشاوره دهد. شما می توانید در هر کجا که هستید بدون نیاز به مراجعه حضوری از خدمات مشاوره تلفنی روانشناسی بهره مند شوید. تیم متعهد آویژه همیشه سعی دارد تا بهترین راهکار ها را به شما ارائه دهد.

منبع: Counseling Psychology

براي مشاوره در زمينه مشاوره روانشناسی تلفنی 24 ساعته آویژه

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉