کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چگونه عشق دروغین را تشخیص دهم؟

علائم عشق دروغین

عشق دروغین و تمییز دادن آن از عشق حقیقی شاید از مهمترین دغدغه های این روزهای جوانان است. اما به راستی بهترین راه شناخت عشق حقیقی یک فرد چه راهی میتواند باشد؟ هرچند نیت و افکار آدم‌ها ممکن است در درونی‌ترین لایه‌های ذهن انسان پوشیده شود و ما حتی با دیدن رفتار آن‌ها نیز نتوانیم موفق به فهمیدن آن شویم اما به هرحال ظاهر تا حدی بر ملا کننده ی باطن است . پس برای تشخیص عشق حقیقی و دروغین از یکدیگر، بهترین راه مشاهده رفتار و احساسات فرد مقابلتان است. فردی که واقعاً عاشق شما باشد باید ویژگی‌هایی را داشته باشد که ثابت کند عشق او، عشق حقیقی و واقعی است. برای مثال به شما اهمیت می دهد، خودخواه نیست و خوشحالی شما برایش در اولویت است‌. اما کسی که عاشق واقعی نباشد مدام در حال توجیه رفتار خود است و علت هر رفتار خود را موجه جلوه میدهد.

علائم عشق دروغین

علائم عشق دروغین را در رفتار فرد مقابل تان جستجو کنید. کسی که حقیقتاً عاشق شما باشد به شما احترام میگذارد، شما برایش کافی هستید، با شما خوشحال است، با پیشرفت کردن شما شاد میشود، در برابر اشتباهات شما صبور است، مشکلات شما را میفهمد و برایتان فداکاری میکند. در مقابل ، کسی که با عشق دروغ میخواهد به شما نزدیک شود، توجه کافی به شما ندارد و حریم شما را رعایت نمیکند. علاقه ای به پیشرفت کردنتان ندارد و دوست دارد شما را زیردست خود بگیرد و همیشه مانع و بهانه ای برای رشد شما می آورد . عاشق دروغین، تحمل اشتباه کردن شمارا ندارد و مدام درحال ایراد گیری از شما و مقایسه تان با دیگران است. این علائم را در رفتار فرد مقابل قابل مشاهده است اما علاوه بر آن، حتما قبل از اقدام به ازدواج به مشاوره خانواده مراجعه کنید.

تشخیص عشق دروغین

تشخیص عشق دروغین با استفاده از نشانه‌ها و علائم گفته شده و کمک گرفتن از مشاوره روانشناسی در طولانی مدت، تا حدی امکان‌پذیر می‌باشد. علائم عشق دروغین عمومیت نداشته و میتواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. وقتی که شخصی به شما عاشق شما نباشد، هیچگاه شمارا در اولویت های اول خود نخواهد گذاشت و ارزشی برای احساس شما قائل نمیشود. یکی از نشانه های بارز برای تشخیص عشق هوس آلود از عشق واقعی این است که شخص دارای عشق آلوده، معمولا سعی میکند که شما را از سایر افراد مخفی کند و رابطه تان را علنی نکند. در صورتی که اگر عشق فردی حقیقی باشد تمام تلاش خود را میکند تا زودتر رابطه را علنی کرده و به صورت رسمی درآورد.

نشانه های عشق دروغین

نشانه های عشق دروغین میتواند شامل انجام رفتارهایی توسط فرد مقابل باشد که شما و خواسته های شمارا نادیده میگیرد. پسران و دخترانی که ابراز عشق دروغی دارند معمولا به دلایلی مثل رسیدن به جایگاه و مقام یا پول و ثروت توسط شما و خانواده تان خواستار رابطه با شما هستند پس توجه زیاد به مادیات و نادیده گرفتن جنبه های دیگر زندگی شما، میتواند از نشانه های عشق دروغین باشد. فردی که دارای عشق واقعی نسبت به شما است دارای ویژگی هاییست که در زیر تعدادی از آنها را می آوریم :

  • در مقابل شما فروتن است و سعی نمیکند خودش را بالاتر از شما ببیند.
  • به پیشرفت هایتان حسادت نمیکند و از موفقیت هایتان خرسند میشود.
  • شمارا کامل میپذیرد و به دنبال شرایط بهتر درافراد دیگر نیست.
  • با شما کاملا بی پرده رفتار میکند و دروغ نمیگوید.

نشانه های عشق دروغین

عشق دروغین مردان

عشق دروغین مردان میتواند دلایل متعددی داشته باشد. پول ، موقعیت بهتریا شهوت، میتواند از دلایلی باشد که یک مرد در مورد عشقش به شما دروغ بگوید. مردی که عشق حقیقی نداشته باشد معمولا تمایلی برای معرفی شما به خانواده اش ندارد وعلاوه براین، برنامه و هدفی برای آینده ی رابطه تان درنظر ندارد. مردی که به شما دروغ میگوید مدام رابطه تان را دچار ابهام میکند و از پذیرش مسئولیت و تعهد در مقابل شما سربازمیزند. پیشنهاد میکنم قبل ازاینکه رابطه از طرف شما جدی شود به مرکز مشاوره خانواده مراجعه کنید. البته عشق هوس آلود مردان این روزها مسئله ای فراگیر است و دختران بسیاری را میتوان دید که درگیر شکست های عاطفی شده اند. دختران و پسران باید در رابطه هایشان محتاط باشند. دقت در انتخاب شریک عاطفی مناسب میتواند شمارا از این آسیب ها دور نگه دارد.

عشق دروغین زنان

عشق دروغین زنان میتواند ناشی از عدم توجه به آنها در خانواده باشد. شخص برای جبران محبت ها یا سایر کمبود هایش وارد رابطه ای دروغین میشود. عشق دروغین زنان را نیز میتوان با نشانه های آن شناخت. زنی که عاشق شما نباشد معمولا در رابطه به چیزی غیر از شما توجه میکنند. پول، اشیاء و موقعیت های شغلی یا اجتماعی. اگر زنی عشق کامل نسبت به شما نداشته باشد مدام در افراد دیگر دنبال موقعیت های بهتر است و از شما ایراد گیری های غیرمنطقی میکند. زنی که حقیقتاً عاشق شما باشد با کمبود های شما کنار می آید و در برابر اشکالات شما صبور و مهربان است. از سرکوفت زدن به شما خودداری میکند و در تمام مشکلات شمارا یاری میکند. البته ممکن است این ویژگی ها جزو خصوصیات فرد باشد یا فرد درگیر انواعی از اختلالات باشد.

عوامل شکل گیری عشق دروغین

عوامل و تشخیص عشق دروغین را میتوانید در رابطه ی فرد با خانواده مخصوصا در سنین بلوغ  که مفهوم عشق برای فرد شکل میگیرد جستجو کنید . در بسیاری از موارد افراد برای کسب چیزهایی که ندارند وارد رابطه های دروغین میشوند. گاهی برای فرار از شرایط بدی که در خانه وجود دارد تن به عشق دروغی میدهند یا در بعضی موارد برای زیاده ‌خواهی های فردی و رسیدن به موقعیت های بهتر، ثروت بیشتر یا از روی شهوت، خواهان رابطه ای دروغین هستند. در مواردی ممکن است فرد به خاطر شخصیت ضد اجتماعی خود قصد فریب شما را داشته و به همین جهت وارد رابطه با شما میشود و زمانی که شما حس وابستگی پیدا کردید، رابطه را پایان میدهد. گاهی افراد عادت کرده اند تنها نباشند و از تنها بودن واهمه دارند درنتیجه وارد رابطه میشوند و به دروغ خود را عاشق میدانند.

چگونه با عشق دروغین برخورد کنیم

برخورد با عشق دروغین نیازمند هوش هیجانی بالاست. مراقب باشید که در این شرایط حساس، احساسی عمل نکنید و بهترین تصمیم را بگیرید. زمانی که رابطه تان هنوز وارد مراحل جدی نشده و متوجه عشق نادرست فرد مقابلتان شده اید ، سعی کنید به آرامی از آن رابطه خارج شوید و بعد با مراجعه به مرکز خدمات مشاوره و روانشناسی، آسیب هایی که از این رابطه ی دروغین دیده اید، درمان کنید. مراقب باشید که به هیچ وجه برای فرار از شکست، رابطه ای که در آن عشق ناب وجود ندارد را ادامه ندهید. به خودتان اجازه دهید که احساس خشم و غم داشته باشید. بگذارید زمان سوگواری برای رابطه ی اشتباهتان کامل به پایان برسد. اجازه ندهید این خاطره ی بد شمارا نسبت به تمام رابطه ها بدبین کند. بهترین راه برای بهبود وضعیتتان کمک گرفتن از مشاور است.

تشخیص عشق دروغین

سرانجام عشق دروغین

سرانجام عشق دروغین مردان زمانیست که شما با عشقی دروغین ازدواج کرده اید و صاحب فرزند هستید و اکنون پس از سالها، متوجه دروغین بودن عشق همسر خود شده اید. چیزی که اهمیت دارد، کنترل هیجانات و احساسات است برای فراهم کردن شرایطی که فرزندتان کمترین آسیب روحی را ببیند. ادامه دادن یا ندادن رابطه در این زمان، تصمیمی شخصی است و کاملاً به شما بستگی دارد اما چیزی که شما بابد بدانید این است که زمانی خانواده ها به خاطر فرزندانشان، زندگی ای را ادامه میدهند که از لحاظ عاطفی مرده است. آسیب های زندگی کردن در این شرایط برای فرزند شما، کمتر از آسیب های  جدایی نیست. اگر قصد جدایی دارید، کاملاً منطقی شرایط را برای فرزندتان توضیح دهید و به او بگویید که قرار نیست هیچ کدام از شما او را تنها بگذارید و حتما این مراحل را زیرنظر مشاور و کنترل شده انجام دهید.

سوالات متداول

 نشانه های عشق دروغین چیست؟

فرد مقابل شما فروتن است و سعی نمیکند خودش را بالاتر از شما ببیند.به پیشرفت هایتان حسادت نمیکند و از موفقیت هایتان خرسند میشود. شمارا کامل میپذیرد و به دنبال شرایط بهتر درافراد دیگر نیست. با شما کاملا بی پرده رفتار میکند و دروغ نمیگوید.

برخورد با عشق دروغین نیازمند چیست؟

برخورد با عشق دروغین نیازمند هوش هیجانی بالاست. مراقب باشید که در این شرایط حساس، احساسی عمل نکنید و بهترین تصمیم را بگیرید.

 برای جلوگیری از شکست عاطفی باید چه کرد ؟

دختران و پسران باید در رابطه هایشان محتاط باشند. دقت در انتخاب شریک عاطفی مناسب میتواند شمارا از این آسیب ها دور نگه دارد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره عشق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: True Love vs. Fake Love: 20 Differences You Must Know …

براي مشاوره در زمينه چگونه عشق دروغین را تشخیص دهم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- یک نظر:

  1. البته که هر کسی میتونه با فریب دروغ. زندگی و روح و روان قلب کسی رو با کینه و اغده ها و یا امیر شده کسان دیکه بشکنه. اما اگر عواقب اون رو در آینده بفهمه که چه تبعاتی خواهد داشت و فجیح تر تزاز دل شکستن عذاب مرد هرگز این کار رو به هیج قیمتی نمیکنه. بعضی ها حرفه ای تربیت شدن برای شکستن و ضربه زدن به مسایل روحی و جسمی و جنسی مرد. اما به لطف خدا همه چیز برمیگرده. .ولی وجدان اونها هرگز آسوده نخواهد بود. و از طرفی جای اگر مرد ببخشه هم بار کارما و کاینات یقه اونها رو میگیره مخصوصا کسانیکه عمدا دنبال ضربه زدن و تخریب مردی که خالصانه ترین رابطه و پل احساس رو داشته. در میان افراد و عواملی که اونها رو حتی تشویق هم کرده باشند منفورترین و هیولایی شناخته میشن. و اعتماد یک مرد رو نسبت به خودشون ساقط کردن. کسانیکه در این راه ها هستن هرگز عشق واقعی و آرامش رو از کسی حتی اگر شوهر خود باشند نخواهند گرفت.تخریب اعتماد مرد. بدترین و شکستن قلب اون کمتر از خدآیت نبست. گرچه زندگی با این افراد پراز خطرات و بی اعتمادی هست جون روابط همسری و زن شوهری رو بخاطر خیانتها و مرد شدن ها از دست دادن و به یک هیولا تبدیل شدن. مسایل جنسی یک مرد رو خراب کردن و هدف ضربه زدن به ی انسان باشه. تاوان سختی خواهد داشت.این جور افراد بجز پول و منافع دنیوی فکر دیکه ای ندارم.و گذشت زمان چهره واقعی اونها رو برملا خواهد کرد. ساده دلی مرد حماقت نیست صداقت در یک رابطه صادقانه با زنی هست که از منظر جنسی شرافت و ناموس و همه چیز خود میداند. و تاسف از اینکه زنی رفتار با کردی که همسر نامزد و با حتی دوست خود است نمیداند .و رفته رافته به یک زن قادر و عدم پایبندی و حرمت داشتن به عرف و عادت مرد خود رو در گذر ایام و تعدد. آدمها فراموش کرده. و درونش پراز ترد شدن ها و کینه های مردانی است که آتشفشان انتقام از دیگر مردان حتی فرشتگان روی زمین باشند. و این در پله های بعدی گریبانگیر خود آنها خواهد شد. هیج مردی باکه زن صفی القلب که فریب و شکستن اون مرد لذت میبرد اعتماد نخواهد کرد. .متاسفانه استقلال زن ها باعث حماقت آنها خواهد بود. حتی رفاقت های معمولی هم حرمت بودن رو نمی فهمند .گرچه گذشت زمان همه چیز رو برملا میکند. اما مردها دنبال زنهای سخت و دل سنگی که بوقت نیاز با شکستن خورد کردن آنها لذت ببرن و نیاز های مرد را نادیده بگیرن و موجوب مشکلات روحی جنسی و سرکوب مردی که اعتماد کرده نظاره گر و بی تفاوت باشند یک نوع جنایت غیر قابل مطرح در محکمه ست گرچه کرد هرگز غرور خود مجوزی برایبرای تخریب زنی که ضربه زده نخواهد داد. و درد ناراحتی رو به جان میخره. اما دنیا ارزش شکستن و زجر دادن و فشار تحمیلی به یک انسان رو نداره. و روح اون مرد پیوسته در عذاب خواهد ماند حتی اگر زن شیطان صفت و بدکاره و ف بی کار بوده باشه. فرض محال در نظر گرفتن اینها فاجعه بار برای مردی که اعتماد کرده و برای ارزشهای درونی خود با یک زن که ناموس شر آفت خود دانسته بشدت تخریب و تحقیر و در بدترین حالت قرار دارد. و همه اینها در گذر زمان درست شدنیست و چیزی که ماندگارتر است رفتار شنیع زن و شکستن مرد که درمردونگی هیچ جایگاهی قابل اغماض بخشش نیست. مرد لاجرم می بخشد تا آرامش دارون اورا بگیرد.چیزی که هست در ایران زنهایی حرفه ای تربیت شدن برای زخم زدن و انتقام و آلت دست ی عده آدم که برای اهداف دنیوی مرد را از داشتن حس خوب عشق و رابطه سالم جنسی محروم میکنن .و این هم در گذر ایام قابل اصلاح و درست شدنی خواهد بود. زنهایی که دچار نقاط ضعف در خود و رابطه و عدم پایبندی و عدم آشکار شدن چهره واقعی خود و ترس از دست دادن و یا مرد شدن و هزار توهمات دیگر دارن. مرتکب هر جنایتی علیه مردی که خالصانه عشق ورزیدن میشوند .و از خورد کردن و به اصطلاح وابستگی و انحصارا جنسی از مرد در برابر زن استمداد کرد و استثمار کرد ی غلام و برده درست کنند. که آین بعد از هویدا شدن چهره واقعی زن و هدف ننگین او تبدیل به نفرت و انزجار و حتی طلاق عاطفی و جدایی و عدم میل زندگی با زنی که به هیچ یک از اصول و عرف همسر داری آگاهی ندارد و فقط فریب دروغ و هزار موضوع دیگه. ..کلام آخر خداپرستی زن مرد رو آفرید ناز زن و نیاز مرد رو در دندانها قرار داد تا در سایه حرمت و انعکاس آن دوستداشتن ابدی و ماندگاری و اوج لذت از جسم هم همانا عشق هست آفرید .شکستن و زخم زدن و روح قلب که امانت خدادادی ست و بجز ازدواج و ماندن باشد طبعا به عامل عامدانه آن باز خواهد گشت. و در طول زمان نشان دهنده و مشهود بوده که زن و یا مرد که تعمدا پرستوی زندگی هر انسانی بوده فقط برای شکستن به چه روزگار اسفباری دچار گشته آن. گرچه بعضی ها در اوج غرور و پول و مقام بویی از این پروسه نبرده آن. اما چیزی که هست روزی وقتی علت گره های زندگی خود رو نتونستن حتما دچار کارما شده آن. به امید آرزوی خوشبختی و عشب و دوست داشتن آرامش برای آنهایی که بی دلیل انسانن .و راضی به درد رنج کسی نیستن. حدآیا شکرت. که معجزه سلامتی را آفریدی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور