کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

انتخاب همسر مناسب

انتخاب همسر مناسب

انتخاب همسر مناسب جز مهم ترین انتخاب های زندگی است که می تواند کل مسیر زندگی هر فرد را تغییر دهد . با انتخاب مناسب همسر  در زندگی می توانید به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید و آرامش را بیش از هر زمان دیگر احساس کنید و اما برعکس با انتخاب غلط کسی که قرار است عمری همراه شما باشد آرامش را از خود صلب می کنید و مدام باید به دنبال فرار از شرایطی باشید که خودتان آن را خلق کرده اید .

انتخاب همسر مناسب در ابتدا نیازمند این است که خود شما از لحاظ اجتماعی و اقتصادی در جایگاه مناسبی باشید تا بتوانید یک انسان شایسته را برای زندگی مشترک متقاعد کنید . پس این انتخاب باید لزوما دو طرفه صورت بگیرد . به قولی ضرب المثل کبوتر با کبوتر… نیز در این جا صدق می کند هرچند استثنا همیشه وجود دارد .


بیشتر بخوانید: تست مشاوره قبل از ازدواج


انتخاب همسر مناسب

امروزه ملاک انتخاب همسر مناسب بیشتر مادیات است و الویت جوانان برای ازدواج تغییر یافته و این شاید جز غلط هایی است که در جامعه امروز رواج پیدا کرده و در بسیاری از موارد بعد از چند ماه یا چند سال به طلاق ختم می شود . جالب است بدانید مواردی که هنگام ازدواج جز الویت ها نمی دانند و از آن غافل می شوند همان مواردی هستند که در آینده ابتدا موجبات دعوا را فراهم می کنند و در چشم به هم زدنی قرار دادگاه و طلاق را می گذارند و اینگونه تا به خود می آیند یک تجربه تلخ از شکست را چشیده اند . در حالی که پیش از ازدواج با مشورتی ساده از مشاوره قبل از ازدواج می توان از تمام این اتفاقات و طبعاتش جلوگیری کرد .


بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج


معیار های انتخاب همسر مناسب

معیار های انتخاب همسر مناسب برای هر فرد با دیگری متفاوت است . اگرچه ممکن است برخی معیارهای ازدواج در همه افراد مشترک باشد اما اگر با دقت و آگاهی کامل معیار های ازدواج هر فرد را بسنجیم درمی یابیم که شرایط زندگی و اخلاق های متفاوت سبب ایجاد خواسته های متفاوت هرکس از همسر آینده اش شده است که شاید در نگاه اول به چشم نیاید .

معیار های انتخاب مناسب همسر اگر به درستی مشخص شوند موجبات یک ازدواج موفق را فراهم می کند . اگر به دنبال پیدا کردن  بهترین معیار ها در سایت ها و کتاب ها می گردید باید بگویم با این کار تنها می توانید راه های مشخص کردن ملاک هایتان را پیدا کیند زیرا هیچکس نمی تواند برای شما تعیین کند که همسری با این ویژگی ها برای شما مناسب است بلکه به شما کمک می کند ابتدا خودتان را بهتر بشناسید سپس معیار های انتخاب مناسب همسر برای شما مشخص می شود و این شما هستید که نسبت به این معیار ها برای انتخابتان مرزی مشخص می کنید پس قبل از هر کاری نگاهی به خودتان بی اندازید .اگر فکر می کنید در این راه احتیاج به یک راهنما دارید و شاید خودشناسی درستی از خودتان ندارید بهتر است از یک مشاوره ازدواج کمک بگیرید .


بیشتر بخوانید: نکات مهم ارتباط قبل از ازدواج چیست ؟


ملاک های انتخاب همسر مناسب

ملاک های انتخاب همسر مناسب

ملاک های انتخاب همسر مناسب به تدریج شکل می گیرد در واقع آنچه که امروز به عنوان ملاک برای انتخاب همسر در نظر دارید بر گرفته از تجربه ها و نگاهی است که شما در طول زندگیتان تا به امروز دریافت کرده اید و با توجه به آنچه در زندگی اطرافیانتان دیده و شنیده اید تصمیم گرفته اید برای زندگی خودتان چارچوبی قرار دهید تا به مشکلی که روزی اطرافیانتان با آن دست و پنجه نرم کرده اند برخورد نکنید . اما ممکن است این نگاه شما به زندگی گاهی به غلط شکل گرفته باشد پس بهتر است در این چارچوب گذاری ها حتما با یکمشاوره خانواده آگاه مشورت کنید تا در شرایط درست تری ملاک های انتخاب همسر مناسب مشخص کنید .


بیشتر بخوانید: ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام


انتخاب همسر مناسب برای پسران

انتخاب همسر مناسب برای پسران در گذشته بیشتر به عهده مادر یا خواهر بود اما امروزه با تغییر شرایط جامعه پسران ترجیح می دهند همسر آینده شان را خود انتخاب کنند . در این حالت قبل از ازدواج شناخت بیشتری نسبت به هسرشان پیدا می کنند و بهتر می توانند او را با معیارهایشان بسنجند تا انتخاب آگاهانه تری داشته باشند .


بیشتر بخوانید: مهمترین مسائل قبل از ازدواج چیست ؟


معیارهای انتخاب همسر مناسب برای پسران

معیارهای انتخاب همسر مناسب برای پسران

معیارهای انتخاب همسر مناسب برای پسران نباید تنها در رابطه با مادیات و یا زیبایی های ظاهری باشد . ازدواج هایی که صرفا به دلیل ثروت صورت می گیرد نمی تواند ازدواج موفقی باشد چرا که پول به تنهایی نمی تواند ضامن خوشبختی باشد و تنها می تواند برای شما زندایی بسازد با نمای قصری از طلا که هیچ سودی برای شما ندارد . پس برای داشتن یک زندگی همراه با آرامش و نشاط به دنبال کسی باشید که نوید خوشبخیتان را برای همیشه بدهد نه فقط برای روزهایی که همه چیز مهیای آرامش است .


بیشتر بخوانید: نشانه‌ های مردانی که قصد ازدواج دارند چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :10 Tips for Choosing the Right Partner 

براي مشاوره در زمينه انتخاب همسر مناسب

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1399/5/23

جمعه

1399/5/24

شنبه

1399/5/25

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91022688-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91022688-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91022688-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91022688-021 تماس حاصل نمایید