کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

با چه زن هایی نباید ازدواج کرد؟

با چه زن هایی نباید ازدواج کرد

زن هایی که بی مسئولیت هستند به راحتی میتوانند انسجام و هماهنگی خانواده را از بین ببرند . در کلاس های مشاوره خانواده بارها مواردی وجود داشته است که عدم مسئولیت پذیری زن ، باعث مختل شدن زندگی مشترک و تحقق نیافتن یک ازدواج موفق شده است . جایگاه زن در جامعه و در اصلی ترین نهاد اجتماعی یعنی خانواده بسیار پررنگ و تاثیر گذار است . پس مسئولیت پذیری یکی از اصلی ترین معیارهای ازدواج برای زنان خواهد بود .

زن به عنوان مادر و مدیر خانه ، کانون آرامش و برقرار کننده نظم و هماهنگی در خانواده شناخته شده است پس مسئولیت پذیری جزء جدایی ناپذیری از او خواهد بود . مشاوره قبل از ازدواج کمک خواهد کرد بفهمید که آیا طرف مقابل شما زن مسئولیت پذیری هست یا خیر . قطعا برای هر ویژگی درونی نشانه های رفتاری خاصی وجود دارد که نمود آن ویژگی باشند برای مسئولیت پذیری نیز یک سری ویژگی رفتاری خاص وجود دارد که از طریق مشاوره ازدواج میتوانید آن ها را بشناسید . فردی که مسئولیت پذیر نباشد در ساده ترین مسائل خود را نشان میدهد و به سادگی قابل تشخیص است .


بیشتر بخوانید: مهم ترین شاخص های ازدواج موفق چیست؟


زن هایی که بداخلاق هستند

زن هایی که بداخلاق هستند چگونه میتوانند آرامش را بر خانه و خانواده حاکم کنند در حالی که اصلی ترین وظیفه زن این است که با روح لطیف و فطرت صلح طلب خود ، تشنج را از زندگی خود دور کند . زنان بداخلاق نمیتوانند مکمل خوبی برای مردان باشند چراکه مردها آرامش و آسایش را از همسر خود طلب میکنند . همچنین فرزندان نیاز دارند که در محیطی آرام و با محبت رشد پیدا کنند .

زن هایی که معتاد هستند

زن هایی که معتاد هستند راه هرگونه اغماض و سازش را میبندند . اعتیاد به کلی مسئله ای نکوهیده است اما زمانی که مسئله در مورد اعتیاد یک زن باشد بسیار نا امید کننده تر خواهد بود چراکه شان ، عفت و عزت نفس یک زن باید بسیار بیشتر از این باشد که بخواهد به اعتیاد گرفتار شود زیرا به عنوان یک مادر قرار است الگوی فرزندان خود باشد . پس زن معتاد میتواند تمام ارزش های اخلاقی را نادیده بگیرد و گزینه مناسبی برای ازدواج نمیباشد .


بیشتر بخوانید: با چه کسانی نباید ازدواج کرد؟


زن هایی که بداخلاق هستند

زن هایی که بی بندوبار هستند

زن هایی که بی بندوبار هستند اصول اخلاقی که در جامعه برای یک خانواده تعیین شده است را نادیده میگیرند . هیچ چارچوبی برای خود در نظر ندارند و رفتارهای ناشایستی از خود نشان میدهند که منزلت یک زن را از بین میبرد . سوء معاشرت یکی از رفتارهایی است که زنان بی بندوبار اغلب به آن دچار هستند که این مسئله نه تنها به خانواده خود او آسیب های جدی وارد میکند بلکه ممکن است در مقابل ، یک خانواده دیگر را نیز از هم بپاشد .


بیشتر بخوانید: عواقب ازدواج بدون علاقه چیست؟


زن هایی که بی احساس هستند

زن هایی که بی احساس هستند حتی برای مردان بی احساس نیز همراه مناسبی نیستند چراکه این زن است که باید مهر و محبت را به کالبد خانه و خانواده تزریق کند . زن حتی میتوان با توانایی ذاتی و روح لطیف خود بر مرد بی احساس اثر گذار باشد و یک رابطه عاطفی را شکل دهد . مسئله دیگر نیازمند بودن کودکان به دریافت محبت و احساس خالص مادرانه است که زن باید با کیفیت هرچه بهتر از پس آن برآید .

زن هایی که نابالغ هستند

زن هایی که نابالغ هستند در افکار و احساسات خود ثبات لازم را ندارند . این زن ها مدام تصمیمات متفاوت میگیرند و ممکن است فعالیتی را که شروع میکنند هرگز به پایان نبرند . عدم بلوغ در زن باعث میشود مدیریت رابطه و خانه و خانواده بسیار دشوار شود .

زن هایی که عدم استقلال شخصیتی دارند

زن هایی که عدم استقلال شخصیتی دارند بیش از حد اعتدال به والدین ، خصوصا مادر خود وابسته هستند حتی این وابستگی ممکن است در مورد دوستان آن ها نیز باشد و تاثیر پذیری این زن ها از دوستان و اطراف خود بیش از حد معمول باشد بنابراین این زنان باعث میشوند که زندگی مشترک آن ها مادام از محیط اطراف تاثیر پذیر باشد و دخالت های مستقیم و غیر مستقیم ، مسیر زندگی آن ها تحت تاثیر قرار دهد .

زن هایی که پنهان کار هستند

زن هایی که پنهان کار هستند ، صداقت که یکی از ارکان اصلی ازدواج موفق است را نقض میکنند . این افراد در عمل شاید دروغ نگویند اما حقیقت را پنهان میکنند و این باعث میشود زندگی مشترک با آن ها پر از شک و تردید باشد .

زن هایی که خسیس هستند

زن هایی که خسیس هستند اگر این صفت در آن ها بیش از حد معمول باشد زندگی را برای اعضای خانواده سخت میکنند . همانطور که زندگی مشترک نیازمند فکر اقتصادی و پیشرفت مالی است در کنار آن نیازمند تفریح ، ورزش ، مسافرت ، سینما ، خرید کردن ، جشن گرفتن و . . . نیز میباشد تا روحیه اعضای خانواده حفظ شود این در حالی است زن خسیس ممکن با موارد فوق کاملا مخالف باشد .


بیشتر بخوانید: راه های شناخت در ازدواج سنتی چیست؟


زن هایی که مادی گرا هستند

زن هایی که مادی گرا هستند جو معنوی خانه را زیر سوال میبرند در حالی این صفت در زنان بسیار کمتر دیده میشود . زنان مادی گرا ارزش کارهای شما را با پول میسنجند و در هر مسئله ای به دنبال توجه به جنبه مادی آن هستند که این امر باعث میشود به مرور زندگی مشترک شما به یک چرتکه تبدیل شود .

زن هایی که بددل هستند

زنانی که بددل هستند باعث میشوند که طرف مقابل آن ها بیش از آنچه که باید مراقب اعمال و رفتار خود باشد چراکه سوء برداشت در رفتار این زنان زیاد است . در زندگی مشترک با این افراد باید مدام در حال دلجویی باشید و به آن ها توضیح دهید که مسئله آنگونه که فکر میکنند نیست .

زن هایی که خسیس هستند

زن هایی که در خود فرورفته هستند

زنانی که در خود فرورفته هستند درک کردن آن ها سخت تر است و باعث میشوند که نتوانید به راحتی از عواطف و افکار آن ها مطلع شوید .

زن هایی که خودشیفته هستند

زنانی که خودشیفته هستند بیش از حد معمول وقت و انرژی خود را صرف رسیدگی به خود می کند که این باعث می شود رسیدگی به امور خانه‌داری فرزندآوری و همسرداری به مشکل بخورد .

زن هایی که اختلاف فرهنگی دارند

زن هایی که اختلاف فرهنگی دارند در زندگی مشترک اختلاف نظرهای بسیاری به وجود می آورند . اگر زن و شوهر پتانسیل تطبیق خود را با این اختلافات فرهنگی نداشته باشند یک زندگی پر از مشاجره را تجربه خواهند کرد .

زن هایی که عدم تناسب فرهنگی دارند

زنانی که عدم تناسب فرهنگی دارند  طبیعتا نحوه تربیت ، سبک زندگی ، دیدگاه ، اعتقادات و . . . متفاوتی را خواهند داشت که این مسئله زمینه اختلافات زناشویی را ایجاد میکند .

زن هایی که عدم تناسب خانوادگی دارند

زنانی که عدم تناسب خانوادگی دارند این اختلاف باعث مقایسات دو خانواده خواهد شد همچنین زمینه دخالت ها و تاثیر گذاری غیر معمول خانواده ها را فراهم میکند .

زن هایی که اختلاف سنی زیاد دارند

زنانی که اختلاف سنی زیاد دارند چه از مرد بزرگ تر باشند چه کوچک تر در مورد درک یکدیگر به مشکل بر خواهند خورد و ممکن از طرز فکر یکدیگر را اصلا نپذیرند .

زنانی که اختلال شخصیتی دارند

زن هایی که اختلال شخصیتی دارند مانند مردان این چنینی ممکن است مشکلاتی مانند پرخاشگری ، مردم گریزی ، بدبینی ، شخصیت مرزی و . . . داشته باشند .

زنانی که برتری جو هستند

زنانی که برتری جو هستند به درستی نتوانسته اند زوجیّت و مفهوم ” ما ” شدن را درک کنند و در هر موقعیتی در پی سرکوب طرف مقابل و برتر نشان دادن خود خواهند بود .

زنانی که خودخواه هستند

زنانی که خودخواه هستند هرگز نمیتوانند فداکاریی که یک زن در نقش همسر و مادر لازم است داشته باشد را دارا باشد و آسایش خود را بر آسایس خانواده ترجیح خواهد داد .


بیشتر بخوانید: پیامد های ازدواج بدون شناخت چیست؟


زنانی که تنبل و تن پرور هستند

زنانی که تنبل و تن پرور هستند در مقابل وظایف سنگین و مهم خانه و خانواده مانند خانه داری و رسیدگی به فرزندان اغلب دچار مشکل خواهند شد .

زنانی که بی ادب هستند

زنانی که بی ادب هستند عفت کلامی که لازمه حفظ شخصیت و شان یک زن هست را ندارند و این مسئله زمینه بی احترامی و سایر مشکلات زناشویی را فراهم میکند و همینطور تربیت فرزندان که بخش عظیمی از آن بر عهده مادر است دچار مشکل خواهد شد .

زنانی که دروغگو هستند

زنانی که دروغگو هستند یکی از معیارهای اصلی برای ازدواج را ندارند . زن در خانواده مظهر صداقت ، عفت ، آرامش و اعتماد است و دروغگو بودن میتواند شروعی بر نقض این موارد باشد .

زنانی که فساد اخلاقی دارند

زنانی که فساد اخلاقی دارند هرگز نمیتوانند گزینه مناسبی برای ازدواج باشند چرا که سلامت اخلاقی و داشتن عفت از ویژگی های والای زنان است و تحت هیچ شرایطی فساد اخلاقی برای زن قابل توجیه و پذیرش نمیباشد .

زنانی که خشونت طلب هستند

زنانی که خشونت طلب هستند چگونه میتوانند فراهم آورنده آسایش و آرامش خانواده باشند و رفتار و واکنش درست را به فرزندان خود آموزش دهند ؟

زنانی که بی مهر هستند

زنانی که بی مهر هستند نمیتوانند پاسخ گوی نیاز عاطفی مردان باشند در حالی که مردان به شدت نیازمند دریافت محبت و توجه از طرف همسر خود هستند همچنین مهر مادرانه در مورد این زنان از فرزندان دریغ خواهد شد .

زنانی که حسود هستند

زنانی که حسود هستند باعث میشوند محبت و توجه بی غرض شما به اطرافیانتان مادام مورد مواخذه قرار گیرد .

زن هایی که اختلاف فرهنگی دارند

زنانی که ولخرج هستند

زنانی که ولخرج هستند باعث میشوند که مدیریت مسائل مالی زندگی سخت باشد و پیشرفت اقتصادی ایجاد نشود .

زنانی که هوس باز هستند

زنانی که هوسباز هستند هرگز زوج مناسبی نیستند چرا که تعهد ستون یک خانواده است و زن به عنوان کانون این تعهد در نقش همسر و نقش مقدس مادر بودن ، بی هیچ شرطی و در هر شرایطی باید بتواند تعهد باشد .

زنانی که وابسته هستند

زنانی که وابسته هستند این وابستگی به هر شخصی که باشد ( والدین ، همسر ، دوستان . . . ) استقلال لازم را برای مدیریت خود و زندگی مشترک ندارند و نمیتوانند به خود متکی باشند .

زنانی که عشوه گر هستند

زنانی که عشوه گر هستند این صفت صرفا باید برای همسر آن ها به کار برده شود و هیچ درصدی از آن در مورد مردی به غیر از همسر خود قابل پذیرش نمیباشد .

زنانی که شخصیت نمایشی دارند

زنانی که شخصیت نمایشی دارند یکی از اختلالات شخصیتی را دارا میباشند که مادام در پی جلب توجه هستند و این ویژگی قطعا آزار دهنده خواهد بود .

زنانی که آهن پرست هستند

زنانی که آهن پرست هستند در اصل همان زنان مادی گرا هستند و باید انتظار داشت که با مشاهده وضعیت مادی بهتر تعهد خود را با شما نادیده بگیرند .

زنانی که تلخ زبان هستند

زنانی که تلخ زبان هستند در هر جمع و موقعیتی شمارا نگران طرز بیان و گفتار خود میکنند و به طور مداوم شما و اطرافیان خود را آزرده خاطر خواهند کرد .


بیشتر بخوانید: پانزده ویژگی زنانی که برای ازدواج مناسب اند


زنانی که شخصیت نمایشی دارند

سوالات متداول

با چه زنانی ازدواج نکنیم ؟

زنانی که هرکدام از ویژگی های فوق را در حد غیر معمول داشته باشند گزینه مناسبی نیستند البته گزینه هایی مانند هوس باز بودن یا بی بندوباری و . . . در حد بسیار کم هم قابل اغماض نیستند .

با چه دختری ازدواج کنیم ؟

دختری که ویژگی های ناپسند فوق را نداشته باشد میتواند گزینه مناسبی برای ازدواج باشد .

چگونه دختر خوب برای ازدواج تشخیص دهیم؟

با در نظر گرفتن ویژگی های ذکر شده میتوان طی جلسات آشنایی و به کمک مشاوره قبل از ازدواج دختر خوب را تشخیص داد .

زنان خطرناک برای ازدواج کدامند؟

در میان گزینه های ذکر شده برخی گزینه ها مانند زنان معتاد ، زنان عشوه گر ، زنان هوسباز ، زنان بی بندوبار و . . . گزینه های خطرناکی برای ازدواج میباشند .

ویژگی زنانی که نباید با آن ها ازدواج کنیم ؟

هرکدام از موارد ذکر شده در مطالب فوق ویژگی هایی هستند که تاثیر مستقیم و جدی بر کیفیت زندگی مشترک خواهند گذاشت و هرگز نباید به سادگی از کنار آن ها عبور کرد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Types of Women That Men Should NOT Marry 

براي مشاوره در زمينه با چه زن هایی نباید ازدواج کرد؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

پنجشنبه

1399/7/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید