کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

تست روانشناسی ازدواج چیست ؟

تست

تست روانشناسی ازدواج

تست روانشناسی ازدواج تست شیرینی است که هر زوج جوانی دوست دارد انجام دهد . هر دختر و پسری که میخواهد ازدواج کند میخواهد از اعماق قلب و روح همسر آینده اش مطلع شود . تست روانشناسی ازدواج شاید صد در صد درست نباشد اما شما را به هدفتان نزدیک میکند . در تست روانشناسی ازدواج لااقل باید با خود صادق باشید . جواب درست دادن به سوالات تست روانشناسی ازدواج میتواند تا حدی برخی تردیدها را از میان بردارد . در تست روانشناسی ازدواج سوالاتی مطرح میشود که باید به پاسخ داده شود . البته پاسخ درست دادن به این تستها به چند عامل بستگی دارد . ابتدا باید با خودتان روراست باشید . یعنی به سوالات بدون تعصب و صادقانه پاسخ دهید . یادتان باشد تست روانشناسی ازدواج سنگ محک شما نیست . بلکه واقعیتی است که شما را به شناخت خود وهمسرتان مهمان میکند .

یکی از عوامل دیگر که به کمک تستان می آید شناخت درست شما از خودتان میباشد . آیا براستی شما شناخت درستی ازخودتان دارید ؟  از همسرتان چطور؟ به زندگی خوشبین هستید یا بد بین ؟ شناخت شما از احساسات همسرتان چگونه است ؟ و آیا در مورد احساسات خود برداشت درستی دارید ؟ کسی که میخواهد از تست جواب درستی بگیرد باید این ویژگیهایش صحیح باشد . اگر شما ازخود و محیط زندگیتان شناخت خوبی نداشته باشید جواب تست شما از واقعیت دورتر خواهد بود . اگر به همسرتان بدبین هستید جواب تست شما درست نخواهد بود .


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


تست روانشناسی ازدواج آنلاین

تست روانشناسی ازدواج آنلاین نیز پاسخگویی به برخی سوالات میباشد . حال این سوالات بر چه مبنایی مطرح میشوند ؟ تست روانشناسی ازدواج آنلاین نیز چون اکثر تستها بر مبنای اطلاعات علمی مطرح میشود . برخی از روانشناسان بر مبنای تجارب و تحقیقات علمی به نکاتی دست یافته اند . این دست یافته ها را در قالب تست جمع آوری کرده و در اختیار افرادی قرار داده اند . هر یک از نظریه پردازان و محققان سوالاتی مختص به خود مطرح کرده اند و هر یک به عواملی اهمیت میدهند . حال ما به زعم خود ممکن است به سوالات جوابی بدهیم که خود را بهتر جلوه دهیم . پاسخهای غیر واقعی تقریبا مشخص میشوند . روانشناسان پاسخها را بر اساس اطلاعات علمی خود میسنجند . تست روانشناسی ازدواج آنلاین اگر با حضور یک روانشناس انجام شود بهتر است . او ممکن است پاسخهای غیر واقعی را تشخیص دهد .

تست روانشناسی ازدواج آنلاین میتواند جالب ، جذاب و خوشایند باشد . بد نیست هر یک از ما هر از گاهی خود را محک بزنیم . ببینیم توانسته ایم همسر خوبی برای شریک زندگیمان باشیم ؟ متوجه شویم توانسته ایم از او هم شریک خوبی برای زندگیمان بسازیم ؟ اری برخی اوقات اگکر همسرمان در لابلای ایام گم شده و به وظایف خود بخوبی عمل نمیکند کمی هم ما مقصر هستیم . البته تمام اینها نیاز به این دارد که شخص ثالثی مارا به قضاوت بنشیند . کسی که میداند . علمش را دارد و تجربه کافی . کسی که کمتر مارا به اشتباه می اندازد .

روانشناسی


بیشتر بخوانید:نحوه درست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی


تست روانشناسی ازدواج موفق

تست روانشناسی ازدواج موفق تستی است که سوال هایش کمی متفاوت تر است . در یک تست روانشناسی ازدواج موفق سوالات بر مبنای اطمینان و آرامش تهیه شده است . با یک تست زدن شما متوجه خواهید شد به همسرتان اطمینان دارید یا خیر ؟ دریک تست روانشناسی ازدواج موفق از شما درمورد اعتمادتان به همسر پرسیده خواهد شد . میزان اعتماد  و اطمینان شما به همسرتان سنجیده میشود . درستی تست براساس شناخت درست شما نسبت به خود و به همسرتان میباشد. حال یک سوال مطرح میشود . پاسخهای شما چند درصد با همسرتان همخوانی و یا تشابه دارد ؟ آیا شما به یک میزان به هم اعتماد دارید یا خیر؟ علت تفاوت میزان اعتماد شما به هم چیست؟

تست روانشناسی ازدواج موفق برای سنجیدن شما و همسرتان میباشد . بهتر است این تست در یک مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی انجام شود . بهتر است این تست را همزمان با همسرتان انجام دهید . البته واضح است که در جلسات تست هردوی شما نباشید و پاسخها سکرت بماند . تست روانشناسی ازدواج موفق بهتر است با حضور یک کارشناس انجام بگیرد . در خلال این تست شما میتوانید به آسیبهایی که به روابط شما وارد شده پی ببرید . شما میتوانید زخمهایی را که روحتان برداشته ببینید . میتواند آسیبهایی را که ناخودآگاه بر همسرتان وارد کرده اید ببینید . آنهارا مداوا کنید تا روابط شما ترمیم شود . تازه شود . آنگاه خواهید توانست دوباره جوان شوید . اری جوان شدن با ترمیم روابط امکان پذیر است . داشتن روح سالم و بدون خراش شما را جوان میکند .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


ازدواج

تست روانشناسی مجدد

تست روانشناسی مجدد برای این است که پاسخ سوالها واقعی باشد . همانطور که مطرح شد هر یک از ما هنگام پاسخ ممکن است دچار هیجان شویم . هر یک ممکن است پاسخهایمان واقعی نباشد . پاسخهای غیر واقعی ممکن است براساس رودربایستی ، عدم شناخت و یا ترس از دیده شدن و برملا شدن پاسخ ها باشد . تست روانشناسی مجدد کمک میکند پاسخی بدون اغراق داشته باشیم . پاسخی بدون ترس و حتی استرس . بله هنوز هم ممکن است از اینکه به یک تست جواب میدهیم مانند دوران تحصیل دچار استرس شویم . شاید اعتقاد داشته باشید بعد از ازدواج باید چشمها را بست وکمی ها را ندید . عقیده خوبی است بازبینی برخی کاستی ها باعث رنج انسان میشود پس بهتر است چشم هایمان را ببندیم .

اما دیدن کاستی هایی که میتواند برطرف شود و حسهای بهتری به ما ببخشد همیشه خوشایند است . چه اشکالی دارد اگر ما به همسرمان اعتماد کنیم البته اگر قابل اعتماد است . ایرادی ندارد اگر اعتماد همسرمان را به خود جلب کنیم . هیچوقت دیر نیست . اگر برای مشاوره قبل از ازدواج کوتاهی کرده ایم . میتوانیم به مشاوره ازدواج مبادرت بورزیم . با این کار خودرا از اهمالی که انجام داده ایم به ورطه موفقیت خواهیم کشاند . با پاسخ دادن به سوالاتی همچون آیا رمز کارت اعتباریتان را به همسرتان میگویید خیلی چیزها روشن میشود . آیا نظرتان نسبت به هم مثبت است ؟ آیا نسبت به هم واقع بین هستید ؟ اینها سوالاتی هستند که هر از گاهی از خود باید بپرسیم . با پاسخ دادن به این سوالات میتوانیم به شناخت روابطمان بیاندیشیم . میتوانیم بفهیمم در روزمرگی چقدر از من ما باقی مانده است .


بیشتر بخوانید:ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از نظر زنان


تست روانشناسی ازدواج و عشق

تست روانشناسی ازدواج و عشق معمولا قبل از ازدواج صورت میگیرد . اگر به شخصی بعد از بیست سال زندگی بگویند این تست را انجام بده منمکن است بخندد . در حالی که این تست همیشه باید انجام شود . چه بسا روابط عاشقانه ای که در روزمرگی گم شده باشد . چه بسا غفلته که ما را از عشقمان دور نگه داشته باشد . تست روانشناسی ازدواج و عشق از زیباترین تستها است . در این تست دونفر به میزان علاقه به دیگری مطلع میشود . میفهمد تا چه اندازه شریک عاطفی اش را دوست دارد . تست روانشناسی ازدواج وعشق  به ما میگوید که ازدواج ما براساس عشق انجام میپذیرد یا براساس مصلحت . با کسی که میخواهیم ازدواج کنیم عاشقانه مارا دوست دارد ؟ در تنگناهای زندگی عشق به فریادمان خواهد رسید ؟

ازدواجی که با یک عشق واقعی انجام میشود کمتر آسیب میبیند . اگر بتوانیم این عشق را حفظ کنیم . اگر بتوانیم از گرد وغبار زندگی دور نگهش بداریم . اگر هراز گاهی با قلبمان گردگیریش کنیم . اگر بتوانیم هر چند وقت یکبار حال دلمان را و دل عشقمان را بپرسیم . مانند یک شی گرانبها مدام در رگهایش با حسمان بدمیم تا زنده بماند . تا مارا زنده نگه دارد . تست عشق فقط برای قبل از ازدواج نیست . این تست به ما میفهامند تا چه حد به احساس دلمان اهمیت داده ایم . تا چه حد روحمان تغذیه کرده ایم . عشق غذای دل و روح است . روح هویت ما ، وجود ما وشخصیت ماست چقدر به آن اهمیت داده ایم تا جوان بماند ؟ جسم مانند جلدی از کتاب وجود ماست که برروی روح کشیده شده تا گزند نبیند .

چیست


بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Marriage and Psychological Testing | America Magazine

براي مشاوره در زمينه تست روانشناسی ازدواج چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!