کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

تست تفاهم قبل از ازدواج

تست تفاهم قبل از ازدواج
4.1/5 - (8 امتیاز)

تست با چه شخصیتی ازدواج کنم؟!!

امروزه اگر توی اینترنت تست ازدواج را سرچ کنید سایت های فراوانی را خواهید یافت که انواع و اقسام تست آمادگی ازدواج را در اختیار شما قرار می دهند. اما آیا تا به حال با خود فکر کرده اید اصلا این تست ها چرا به وجود آمده اند؟

حتما این جمله را که بزرگترین تصمیم هر کس ازدواج کردن اوست را زیاد شنیده اید. چیزی که واضح است این است که برای مهم ترین تصمیم زندگیتان باید کاملا آماده باشید و همه ی جوانب را بررسی کنید. تناسب و تفاهم اصلی ترین مسائلی هستند که باید در ازدواج به آن ها توجه کنید. تناسب یک چیز ظاهری است که با پرسیدن چند سوال معلوم می شود. شما می توانید با پرسیدن سوالاتی در مورد شغل یک فرد، محل زندگی اش، شرایط خانوادگی و … تا حدود زیادی متوجه بشوید که آیا اصلا با یکدیگر متناسب هستید یا خیر. اما فهمیدن اینکه با یکدیگر تفاهم دارید یا خیر اصلا به این سادگی نیست و نیازمند سنجش و بررسی دقیق هست.

تاریخچه تست های روانشناسی

با پیشرفت علم روانشناسی و بررسی مسئله طلاق بسیاری از مشاورین و روانشناسان به این فکر افتادند که جلوی مشکل را قبل از وقوع آن بگیرند. یعنی آن ها سعی کردند به جای این که زوجی که دچار مشکل هستند را متقاعد به سازش و حفظ زندگی مشترک بکنند، کاری بکنند که اصلا دو نفری که بدرد هم نمی خورند با یکدیگر ازدواج نکنند. نتیجه این فکر به وجود آمدن تست آمادگی برای ازدواج شد. طولی نکشید که روانشناسان مختلف در سراسر جهان با استفاده از مفاهیم علم روانشناسی و مشاوره سعی کردند تا تست های مختلفی را طراحی کنند.

در اکثر اوقات چندین روانشناس با یکدیگر یک تست را طراحی کردند. نتیجه کار آن ها به وجود آمدن چندین تست معتبر در زمینه های تست تفاهم قبل ازازدواج، تست شخصیت شناسی ازدواج و … شد. معتبرترین تست ها را در هر زمینه در ادامه به شما معرفی می کنیم. برای خواندن سوالات خواستگاری کلیک کنید.

تست آمادگی آنلاین ازدواج!!
تست تشابهات دختر و پسر برای ازدواج
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه تست تفاهم قبل از ازدواج با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تست آمادگی آنلاین ازدواج!!

همانطور که در ابتدا هم گفتیم اگر تست ازدواج را در اینترنت سرچ کنید تعداد زیادی از تست های آنلاین را در سایت های مختلف مشاهده خواهید کرد. اما آیا همانطور که در مورد تاریخچه این تست ها گفتیم، همه آن ها بر اساس پایه و مبنای علمی طراحی شده اند و معتبر هستند؟

اول برای این که بتوانید تشخیص دهید یک تست معتبر و کارامد هست باید با ویژگی تست های قبل از ازدواج آشنا بشوید.

ویژگی های تست های قبل از ازدواج

اولین ویژگی ای که این تست ها دارند تعداد سوالات بسیار زیاد آن ها خواهد بود. به طور مثال «تست تفاهم ازدواج Neo» دارای 240 سوال است. تست های دیگر نیز به همین ترتیب دارای سوالات زیادی هستند.

دومین ویژگی تست روانشناسی ازدواج این است که نیازمند تحلیل و بررسی هستند. یعنی اینطور نیست که شما تستی را پشت سر بگذارید و بلافاصله بتوانید با توجه به نمره ای که کسب کردید خودتان تشخیص دهید آیا بدرد ازدواج می خورید یا خیر. بلکه حتما باید یک متخصص و مشاور این تست ها را برای شما تحلیل کند.

سومین ویژگی این تست ها این است که نمی توان برای همه ی زوج ها از یک قانون و دستور العمل پیروی کرد. یعنی اگر می خواهید نتیجه تست تان به بهترین نحو تفسیر شود باید در کنار تست دادن از نظرات یک مشاور ازدواج نیز بهره مند شوید تا او بتواند با در نظر گرفتن شخصیت شما و جواب تست جواب مطمئنی در مورد ازدواج شما بدهد.

وضعیت تست های روانشناسی آنلاین

حال دوباره تست ازدواج را در اینترنت سرچ کنید و سایت های مختلف را باز کنید. آیا این تست ها سه ویژگی ای که در بالا ذکر شده اند را دارند؟ با یک نگاه ساده متوجه خواهید شد که این تست ها حتی شرط اول را هم ندارند و اکثر سایت ها سعی کرده اند با مطرح کردن چند سوال ساده و یک نتیجه گیری سطحی به شما بگویند که آیا به درد ازدواج با یکدیگر می خورید یا نه؟

اگر این تست ها پایه و اساس روانشناسی داشت پس چرا با وجود عناوین مختلفی همانند « تست ازدواج موفق»، « تست آنلاین قبل از ازدواج»، « تست شخصیت شناسی ازدواج» و … باز هم آمار طلاق به این مقدار زیاد است؟

دلیل آن این است که هیچکدام از این تست ها معتبر و کارشناسی شده نیستند و حتی اگر هم بودند بدون در نظر داشتن تحلیل یک روانشناسی و مشاوره شخصی از ارزش خاصی برخوردار نیستند. برای خواندن مقاله انتخاب همسر مناسب کلیک کنید.

ویژگی های تست های قبل از ازدواج
تست روانشناسی ازدواج موفق

سوالات تست مشاوره ازدواج

همانطور که گفتیم روانشناسان زیادی بر روی تست های روانشناسی کار کرده اند که در میان آن ها سه تا تست به محبوبیت و شهرت زیادی رسیدند به طوری که اگر به هر روانشناس و مشاور معتبر مراجعه کنید از شما خواهد خواست تا این تست ها را انجام دهید. در ادامه این سه تست را به صورت مختصر به شما معرفی می کنیم.

تست mmpi

این تست در حقیقت یک تست تشخیص اختلالات شخصیتی است که به عنوان تست ازدواج نیز کاربرد دارد. تست mmpi در سال 1943 توسط دو روانشناس به نام های هاتاوی و مک کنیلی طراحی شد. گفته می شود این تست بر پایه و اساس بیش از 10000 تحقیق در زمینه اختلالات شخصیتی شکل گرفته است و اگر بخواهیم منصف باشیم در این زمینه بهتر از این تست وجود ندارد. فرمت اصلی این تست 556 سوال دارد ولی به علت طولانی و خسته کننده بودن در بازطراحی آن 71 سوال در نظر گرفته شده که کارایی آن مورد تایید است.

هدف از اجرای این تست بررسی مشکلات اجتماعی، شخصیتی، رفتاری در یک شخص است و با استفاده از آن به همراه مصاحبه می توان به بسیاری از بیماری های شخصیتی پی برد. این تست با توجه به فرهنگ مردم ایران دوباره باز نویسی شده است و در بسیاری از مواقع از آن استفاده می شود. پاسخ سوالات این تست به صورت بله یا خیر می باشد و برای بدست آوردن جواب دقیق و کاربردی لازم است که توسط یک مشاور و روانشناس تفسیر شود. در ادامه چند تا از سوالات تست مشاوره ازدواج mmpi آن را برای شما آورده ایم.

 • موقع کار فشار و ناراحتی زیادی احساس می کنم
 • گاهی فکرهای بدی می کنم که نمی شود درباره ی آن ها صحبت کرد
 • گاهی دلم می خواهد ناسزا بگویم
 • در دوران جوانی مرتکب سرقتهای جزیی شده ام
 • کاش به اندازه دیگران خوشحال بودم
 • واقعا اعتماد به نفس ندارم
 • والدین و اعضای خانواده ام بیش از حد از من ایراد می گیرند

و …

تست Milon

دومین تست بلوغ ازدواج در زمینه تشخیص اختلالات شخصیتی تست میلون می باشد. ارزش این تست در کنار تست mmpi مشخص می شود و به نوعی مکمل آن است. این تست در ورژن اصلی دارای 175 سوال است که کارامدی آن ثابت شده است. به طور کلی تفاوت تست روانشناسی ازدواج میلون و mmpi در دو مورد متفاوت هستند.

تست مشاوره قبل ار ازدواج میلون بسیار کوتاه تر از mmpi است و این یک امتیاز مهم برای آن است.

تست میلون محدودتر از mmpi است و در این زمینه نمی تواند به صورت تنهایی به کار برده شود.

این تست نیز همانند تست mmpi به صورت بله یا خیر باید پاسخ داده شود. نمونه ای از سوالات تست مشاوره ازدواج میلون در ادامه آورده شده است.

 • دیگران به اندازه کافی قدر کارها و زحمات مرا نمی دانند.
 • اگر خانواده ام به من زور بگویند احتمالا عصبانی می شوم و در برابر خواست آن ها مقاومت می کنم.
 • به ندرت تحت تاثیر چیزی قرار می گیرم.
 • هنگام راه رفتن نمی توان تعادلم را حفظ کنم.
 • من با جذابیت خودم می توانم توجه هر فرد خاصی را به خودم جلب کنم.
 • اغلب خشم و عصبانیتم را بروز می دهم و بعد پشیمان می شوم

و ….

سوالات تست مشاوره ازدواج
تست میزان تفاهم و همانندی قبل از ازدواج

تست Neo

تست Neo یک تست تفاهم ازدواج است که می توان گفت موفق ترین تست در این زمینه می باشد. این تست از لحاظ پایه و اساس با دو تست قبلی متفاوت است و میزان تفاهم شما با شخص مقابلتان را می سنجد. از این تست برای تشخصی افسردگی و یا حتی استخدام در برخی از شرکت ها استفاده می شود. اگر به دنبال تست با چه شخصیتی ازدواج کنم باشید قطعا تست Neo مناسب ترین جواب برای شما خواهد بود.

این تست در دو فرم 60 و 240 سواله طراحی شده است که واضح است آزمون 240 سواله از کارآمدی بیشتری برخوردار است. با این حال تست 60 سواله نیز مورد تایید است.

نحوه پاسخگویی به این تست متفاوت با دو تست قبلی است. جواب های این تست از 1 تا 5 نمره بندی شده است که شامل:

کاملا موافق- موافق- بی تفاوت- مخالف و کاملا مخالف می شود که در آن نمره 1 مربو به کاملا مخالف و نمره 5 مربوط به کاملا موافق است.

نمونه ای از سوالات این تست تفاهم ازدواج را در ادامه برای شما آورده ایم.

 • من به خوبی می توانم طوری برنامه ریزی کنم که کارهایم به موقع انجام شوند
 • وقتی من زیر بار یک استرس بزرگ هستم بعضی مواقع احساس می کنم دارم از هم می پاشم
 • من خودم را لزوما آدم امیدواری نمی دانم
 • من واقعا از صحبت کردن با دیگران لذت می برم
 • من به ندرت احساس تنهایی و افسردگی می کنم
 • همه ی زندگی و کارهای من با سرعت طی می شوند.
 • من سعی می کنم کارهایم در حد عالی باشند.

به یاد داشته باشید که هر تست موفقیت در ازدواج بدون تفسیر و تحیلی یک روانشناس و مشاور از ارزش خاصی برخوردار نخواهد بود و جواب دقیق قطعا باید توسط یک متخصص داده شود.

تست روانشناسی ازدواج موفق
تست مشاوره قبل از ازدواج

تست روانشناسی ازدواج موفق

فکر کنم تا به اینجای کار اهمیت تست ازدواج برای مجردها کاملا روشن شده باشد. باید این موضوع را در نظر بگیرید که گذراندن این تست ها و به دست آوردن نمره خوب در آن ها به تنهایی ضامن یک ازدواج موفق نخواهد بود و شما باید جوانب دیگر ازدواج را در نظر بگیرید. این تست ها به شما در روند ازدواج کمک خواهند کرد تا بتوانید علاوه بر این که خودتان را بهتر بشناسید میزان تفاهم با فرد مورد نظرتان را نیز بهتر تشخیص دهید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه تست تفاهم قبل از ازدواج با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تست مشاوره قبل از ازدواج مرکز مشاوره آویژه

اگر شما هم به دنبال انجام دادن تست تفاهم ازدواج و تست شخصیت شناسی ازدواج هستید می توانید با تماس با مشاورین ما و دریافت سوالات تست ازدواج اقدام به انجام تست بکنید. پس از آن نیز برای مشاوره ازدواج و تفسیر و تحلیل تست مشاورین ما به صورت حضوری و غیر حضوری در خدمت شما هستند.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژهخدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواجبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

براي مشاوره در زمينه تست تفاهم قبل از ازدواج

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉