کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

حدود معاشقه قبل از ازدواج چیست ؟

حدود معاشقه قبل از ازدواج

معاشقه قبل از ازدواج در چه حدودی باید باشد ؟ این مطلب جز اولین سوالات دختر و پسر زمان مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج است . در قدم اول بهتر است تعریف معاشقه را بدانیم . معاشقه قبل از ازدواج محبت و هم آغوشی قبل از رابطه جنسی است . معاشقه قبل از ازدواج صحبت های عاشقانه و نوازش های خاص مو و بدن است . معاشقه قبل از ازدواج هنر برانگیخته کردن همسر بدون رابطه جنسی کامل است . معاشقه قبل از ازدواج می تواند کلامی و لمسی باشد . معاشقه قبل از ازدواج با دوستت دارم می تواند آغاز شود و با لمس اندام و بازی با مو و لب ادامه پیدا کند . معاشقه قبل از ازدواج منحصرا باید احساس آرامش روحی و جسمی به همسر بدهد و اورا برای داشتن یک رابطه جنسی کامل آماده کند .


بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج


درخواست معاشقه قبل از ازدواج

درخواست معاشقه قبل از ازدواج و البته دردورن نامزدی امر کاملا عادی است . با تغییرات فرهنگی که این روزها اتفاق افتاده دختر و پسر پیش از ازدواج یکدیگر را میبینند و با هم به مسافرت می روند . و معمولا درخواست معاشقه قبل از ازدواج را دارند . درخواست معاشقه قبل از ازدواج و حتی پیش ازینکه حتی به خواستگاری بیایند هم ممکن است اتفاق بیفتد که در فرهنگ ایرانی اسلامی ما پسندیده نیست . درخواست معاشقه قبل از ازدواج هم آدابی دارد و اگر مراحلش بدرستی طی نشود باعث ماندگار شدن خاطرات بدی از دوران پیش از ازدواج می شود . درخواست معاشقه قبل از ازدواج معمولا از طرف مرد ها صورت می گیرد . آقایون باید این مسئله را در نظر داشته باشند که حتی در درخواست معاشقه قبل از ازدواج نباید عجله کنند . ابتدا باید از طریق کلام معاشقه را آغاز کنند و سپس بصورت لمسی درخواست معاشقه کنند .


بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق


داشتن معاشقه قبل از ازدواج

داشتن معاشقه قبل از ازدواج

داشتن معاشقه قبل از ازدواج نیاز به مهارت دارد . برای فراگیری و دانستن زمان درست داشتن معاشقه قبل از ازدواج بهتر است به مشاوره خانواده مراجعه کنیم . داشتن معاشقه قبل از ازدواج و قبل از عمل دخول باعث بوجود آمدن آرامش خاطر مخصوصا در زن است . معاشقه قبل از ازدواج جز لحظات و خاطرات دوست داشتنی دختر و پسر است . معاشقه قبل از ازدواج باعث افزایش حس دوستی و صمیمیت بین زن و شوهر می شود . مشاوره قبل از ازدواج فقط برای بررسی شخصیت دختر و پسر نیست . یک مشاوره ازدواج حرفه ای حتی تکنیک های درخواست معاشقه قبل از ازدواج را هم آموزش می دهد . برای داشتن معاشقه قبل از ازدواج حتما باید دختر و پسر میل و آمادگی داشته باشند . برای داشتن یک معاشقه قبل از ازدواج خوب مکان عاشقانه ای را انتخاب کنید و در هر جایی درخواست معاشقه نکنید .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


حکم معاشقه قبل از ازدواج

حکم معاشقه قبل از ازدواج با توجه به فرهنگ و دین یک کشور متفاوت است . اما در ایران حکم معاشقه قبل از ازدواج با توجه به شرایط دختر و پسر داده شده است . اگر دختر و پسر در دوره نامزدی و به شرط عقد موقت یا عقد دائم هستند هیچ مانعی برای درخواست معاشقه قبل از ازدواج وجود ندارد . اما اگر دختر و پسر در دوره آشنایی و خواستگاری بسر میبرند حکم معاشقه قبل از ازدواج آنها مانند دو فرد غریبه و نا محرم وجود است . داشتن معاشقه قبل از ازدواج و در دوره ی خواستگاری به هیچ وجه جایز و پسندیده نیست . معاشقه قبل از ازدواج حتی در دوره نامزدی هم نباید از یک سری حدود خارج شود . حکم معاشقه قبل از ازدواج درست است که در زمان عقد جایز و حلال است اما بهتر است این معاشقه منجر به دخول نشود .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


حکم معاشقه قبل از ازدواج

روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج

روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج و تاثیرات آن درداشتن یک ازدواج موفق اهمیت زیادی دارد . در روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج نکته مهم و کلیدی چگونگی آغاز معاشقه است . از لحاظ روانشناسی برای داشتن یک رابطه جنسی موفق و شاد باید قبل آن یک معاشقه درست و کامل داشت . روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج این نکته را نشان داده که زوجینی که قبل از انجام رابطه جنسی پیشنوازی کامل و درستی داشتند رضایت مندی بیشتری از زندگی خود داشته اند . در روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج بیان می شود که زنان بوسیله صدا و مردان از طریق تصویر به لذت و احساس برانگیختگی دست می یابند . مشاوران خانواده به کیفیت و مدت زمان معاشقه تاکید زیادی می کنند . مشاوران خانواده معتقدند برای داشتن یک رابطه زناشویی خوب و یک ازدواج موفق طولانی مدت ، معاشقه تاثیر بسزای دارند .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


چگونگی یک معاشقه کامل

مدت زمان و توجه به نقاط خاص در یک معاشقه اهمیت زیادی دارد . عمل معاشقه از طرف زن و مرد لذت بخش است . اما برای خانم ها انجام معاشقه لذت بیشتری دارد و هر چه مدت زمان معاشقه افزایش یابد زودتر آماده انجام رابطه جنسی می شوند .

متاسفانه بعضی آقایون حتی با گذشت چندین سال از عمر زندگی مشترکشان نسبت به این مسئله توجه کامل را ندارند . مدت زمان معاشقه میتواند از بیست تا چهل دقیقه طول بکشد یا حتی از پیامک زدن قبل از آمدن به خانه شروع شود و حتی شامل بوسه های کوچک یا دوستت دارم هم می شود . اما بعضی به غلط تصور می کنند معاشقه محدود به تخت خواب و چند دقیقه قبل از انجام رابطه جنسی است . مرد ها بهتر است به غیر از نقاط خاص بدن به نرمه گوش ، گردن و حتی ماساژدادن همسر هم توجه کنند تا بتوانند رابطه لذت بخشی را برای همسرشان آغاز کنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج

باید و نباید های قبل از معاشقه و رابطه جنسی

قبل از هر چیز بهتر است بدانید به باور های غلط قبل از انجام معاشقه و نزدیکی باید بی توجه بود . بعضی به غلط تصور می کنند استفاده از نوشیدنی ها و مواد انرژی زا به بهبود لذت یک رابطه کمک می کند . در صورتیکه با استفاده از مواد و نوشیدنی های انرژی زا از اصل این عمل که رسیدن به ارامش است دور می شوید . از خوردن غذای چرب و پر انرژی دوری کنید و وعده غذایی سبک و حتی آجیل و میوه را جایگزین کنید . از بحث و جدل با همسرتان پرهیز کنید تا رابطه عاشقانه ای برقرار کنید . در زمان معاشقه از حرف زدن در مورد شارژ و مشکلات ساختمان و امور روز مره فاصله بگیرید و در مورد عشق به زندگی تان صحبت کنید . از دیدن فیلم های پورن بشدت دوری کنید و با تخیل و توقع بالا وارد رابطه نشوید .


بیشتر بخوانید: ویژگی های زنان و مردانی که آمادگی ازدواج دارند ؟


نکات مهم معاشقه قبل از ازدواج

قبل از ازدواج باید در مورد مسائل و حد وحدود رابطه جنسی هم صحبت کنید . آموزش درست رابطه جنسی معمولا در کشور ما توسط خانواده ها صورت نمی گیرد . بهتر است برای آشنایی با نکاتی که در یک رابطه جنسی سالم باید رعایت شود به یک مشاور موفق مراجعه کنید . حدود معاشقه با حدود یک رابطه جنسی کامل فرق دارد . معاشقه با همخوابگی کاملا متفاوت است . معاشقه با کلام آغاز و فقط به هم آغوشی ختم می شود . باورها و دانسته های غلط در رابطه جنسی می تواند ضربه جبران ناپذیری به زندگی زناشویی وارد کند . فانتزی های جنسی که این روزها در زندگی زوجهای جوان باب شده می تواند عمر یک زندگی موفق را کوتاه و نابود کند . خلاق بودن در معاشقه می تواند هیجان یک رابطه را افزایش دهد و باعث دلبستگی بیشتر بین زوجین شود .


بیشتر بخوانید: موفقیت در ازدواج


تفاوت معاشقه و رابطه جنسی قبل و بعد از ازدواج

معاشقه و داشتن رابطه جنسی در دختر و پسری که فقط قصد ازدواج دارند با کسی که در دوره نامزدی قرار دارد کاملا متفاوت است . زمانیکه دختر و پسر قبل از ازدواج و خواستگاری به دنبال معاشقه و رابطه جنسی کامل بروند ، این عمل فقط از روی کنجکاوی و هوس است . اما در معاشقه بعد از عقد این عمل باعث دلبستگی و علاقه می شود . تجربه رابطه جنسی قبل از ازدواج باعث بالا رفتن توقعات در رابطه بعد از ازدواج می شود . و اگراین توقع رفع نشود شکاف عاطفی بین زن و شوهر اتفاق می افتد . تجربه رابطه جنسی قبل از ازدواج باعث ایجاد مهارت در فرد می شود . و زمانیکه این فرد تصمیم به ازدواج بگیرد قاعدتا به سراغ همسری خواهد رفت که این تجربه را ندارد و این ناهماهنگی باعث ناکامی در ازدواج می شود .


بیشتر بخوانید: تست مشاوره قبل از ازدواج


چگونگی یک معاشقه کامل

آسیب های معاشقه و رابطه جنسی فانتزی در ازدواج

این روزها با پیشرفت سریع تکنولوژی و دسترسی به اینترنت متاسفانه آسیب های ازدواج هم افزایش یافته است . دسترسی به فیلم هایی که روابط نامشروع ودر پی آن تکنیک های فانتزی و نادرست را آموزش می دهند ، باعث ایجاد آسیب در زندگی زناشویی شده است . افزایش تولید فیلم های پورن و تماشای آن ها توسط دختران و پسران تصورات جنسی یک رابطه را تغییر داده است . الگو برداری غلط از این فیلم ها باعث شده توقعات جنسی از یک رابطه سالم بالا برود . و اگر طرف مقابل قادر به پاسخگویی این نیاز نباشد متاسفانه روابط زوجین دچار تنش می شود . این تنش خاص زندگی زوج های جوان نیست و متاسفانه این بحران گریبان خانواده های میانسال جامعه را هم گرفته است . در این شرایط بهتر است برای افزایش آگاهی و بالابردن سواد یک رابطه درست به مشاور خانواده مراجعه کنیم .


بیشتر بخوانید: بهترین سن ازدواج از نظر اسلام


اصول کلی رابطه زناشویی

در رابطه جنسی و معاشقه از کسی الگوبرداری نکنید و با توجه به توانایی های خودتان پیش بروید . زمانی وارد رابطه جنسی شوید که هم خودتان آماده باشید هم بتوانید خواسته های طرف مقابل را برآورده کنید . رابطه زناشویی را محدود به نزدیکی نکنید و به پیش نوازی و آماده کردن همسرتان هم توجه کنید . سعی کنید از روش تکراری استفاده نکنید و در انجام این مراحل با توجه به خصوصیات و علایق همسرتان پیش بروبید .

وارد روابط آسیب زننده و فانتزی های جنسی غلط نشوید . بهداشت بدن و دندان را رعایت کنید از قرص های خوش بو کننده دهان استفاده نکنید . قرص سطح هورمون ها ی جنسی را در بدن کاهش می دهد . به شرایط مکانی که برای انجام رابطه در نظر دارید توجه کنید که بیش از اندازه گرم یا سرد نباشد . از نور مناسب در اتاق استفاده کنید و حتی از نور شمع و شمع آرایی غافل نشوید . توجه داشته باشید که بعد از رابطه هر دو طرف به اوج لذت جنسی رسیده باشند که اگر چنین اتفاقی نیفتاده باشد بی میلی به رابطه در وجود زن یا مرد اتفاق خواهد افتاد .


بیشتر بخوانید: تست روانشناسی قبل از ازدواج


باید و نباید های قبل از معاشقه و رابطه جنسی

سوالات متداول

 آیا معاشقه قبل از ازدواج صحیح است ؟

معاشقه اگر دردوره نامزدی که عقد موقت یا دائم خوانده شده صورت بگیرد کاملا درست است و باعث دلبستگی بین دختر و پسر می شود . اما دردوره آشنایی به هیچ وجه جایز نیست .

 تاثیر معاشقه قبل از ازدواج در زندگی مشترک چیست ؟

قبل از ازدواج دردوره نامزدی بهتر است فقط معاشقه صورت گیرد که باعث می شود زوجین برای شروع شدن زندگی مشترک و داشتن رابطه کامل ذوق و عطش بیشتری داشته باشند ، بهتر است انجام رابطه کامل جنسی به بعد از ازدواج موکول شود .

 مرز معاشقه قبل از ازدواج کجا تعریف می شود ؟

حدود معاشقه با توجه به فرهنگ و نظر دختر وپسر تعریف می شود اما معاشقه شامل عشق بازی کلامی ، لمسی و نوازش می شود و انجام رابطه جنسی کامل در آن تعریف نشده در اصل معاشقه یعنی ایجاد برانگیختگی هیجانی .

 آیا درخواست معاشقه قبل از ازدواج را باید پذیرفت ؟

زمانیکه دختر و پسر تصمیم قطعی برای ازدواج گرفتند و محرم شدند این درخواست کاملا بجا و درست است اما بهتر است تا قبل از ازدواج رسمی و زمانیکه زندگی مشترک زناشویی را شروع نکردند فقط به معاشقه اکتفا کنند .

 داشتن معاشقه قبل از ازدواج خوب است ؟

بله اصلا خود ازدواج و انجام رابطه کامل درست به کیفیت معاشقه قبل از آن بستگی دارد ، زمانیکه معاشقه صورت میگیرد سطح هیجان و دلبستگی و عشق بالا می رود و این باعث داشتن یک رابطه سالم و لذت بخش جنسی می شود .


بیشتر بخوانید: نکات مهم ارتباط قبل از ازدواج چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Married and Flirting: What’s Healthy vs. What Crosses the …

براي مشاوره در زمينه حدود معاشقه قبل از ازدواج چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- یک نظر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.