مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج دقیقا کار تحقیق برای ازدواج در گذشته را انجام میدهد . مشاوره پیش از ازدواج علمی تر و بی نقص تر انجام میشود . مشاوره پیش از ازدواج تمام اطلاعات را از دختر و پسر میگیرد . مشاوره پیش از ازدواج از روی حرف های شما و کسی که قرار است با شما ازدواج کند به روحیات شما پی میبرد . مشاوره پیش از ازدواج چون کارشناسانه تر است هیچگاه اجازه نمیدهد شما با دگرگونه نشان دادن رفتارهایتان بر عیوبتان سرپوش بگذارید . مشاوره پیش از ازدواج با مهارت و ظرافت از لابلای حرف های شما به خلق و خوی شما پی میبرد . این مشاوران با پی بردن به رفتارهای و اهداف شما و پی بردن به رویه زندگی همسر آینده شما به شما مشاوره میدهند . اگر جواب مشاوره شما برای ازدواج منفی باشد دلیل بر بد یا خوب بودن کسی نیست . بلکه دلیل بر مناسب نبودن شما برای هم میباشد .

وقتی دو نفر ازهم طلاق میگیرند متاسفانه شروع میکنند به انگ زدن به هم . این یک رفتار اشتباه است که ریشه در فرهنگی اشتباه دارد . چون در فرهنگ ما همیشه طلاق مورد مزمت دیگران بوده است . هر زوج مطلقه به دنبال بهانه ای برای موجه کردن طلاق خود میباشد . این موجه کردن وقتی برای دیگران قابل قبول است که طرف مقابل عیبی بزرگ داشته باشد که زندگی را برای طرف مقابل غیر ممکن کند . در صورتیکه دو نفر ممکن است از هر لحاظ خوب و نیکوکردار باشند اما زندگی در کنار هم برایشان مشکل باشد . این دو نفر طلاق میگیرند و چقدر خوب است به جای انگ زدن به یکدیگر بگویند : « خیلی هم خوب بود اما تفاهم نداشتیم » این رفتار به مراتب پسندیده تر است تا حیثیت کسی را لکه دار کنیم و اعتبار خود را با بدگویی از بین ببریم .


بیشتر بخوانید:سوالات مشاوره قبل از ازدواج


مشاوره پیش از ازدواج آنلاین

مشاوره پیش از ازدواج آنلاین یک مشاوره عینی است . مشاوره پیش از ازدواج آنلاین میتواند به راحتی از روی کنش های شما با زوجتان متناسب بودن شما را محک بزند . مشاوره پیش از ازدواج آنلاین میتواند درست بودن  باورهای شما را تقویت و یا تضعیف کند . او به صورت تصویری و آنلاین رفتارها و عکس العمل های او را به شما مینمایاند . ممکن است باورهای شما به رفتارهای او بقدری قوی باشد که هیچ حرفی را از هیچکس نپذیرید . ولی وقتی با هماهنگی مشاوران به عینه ببینید باورتان تغییر خواهد کرد .

مشاوره پیش از ازدواج آنلاین مانند زندگی کردن زیر یک سقف به شما اطمینان میبخشد . اطمینان از درست بودن برداشت ها و یا نادرست بودن آنها . در اینصورت اگر با توجه به نقص ها باز هم او را انتخاب کنید برخورد درست با این نقص را درخواهید یافت . وقتی شما از یک نقص اطلاع داشته باشید میدانید چه برخوردی داشته باشید .

مشاوره پیش از ازدواج به روانشناسی شما و زوجتان میپردازد . در این بررسی نقاط عطف شما را بیان میکند و با توجه به نقطه ضعف های طرفین احتمالات را درنظر میگیرد . احتمال برخوردها و واکنش های نامناسب در برابر رفتارهای شما . سپس با یک مشاوره آنها را برای شما و زوجتان بیان میکند . شما با توجه به پردازش ها و اطلاعات موجود انتخاب میکنید . ممکن است نقاط عطف شما و زوج تان به نقاط ضعف بچربد و شما بخواهید ازدواج کنید . در مواردی هم پیش می آید که با خوبی دو طرف صلاح میدانند این ازدواج صورت نپذیرد . در هر صورت شما با علم و آگاهی انتخاب خواهید کرد . آگاهی در باره توانایی ها و عدم توانایی ها . در هر دو مورد ازدواج یا انفکاک برد با شماست . کسی که میداند درست عمل میکند . پشیمانی یا شکست از آن کسی است که نمیداند .

مشاوره پیش از ازدواج تلفنی


بیشتر بخوانید:مشاوره برای ازدواج


مشاوره پیش از ازدواج تلفنی

مشاوره پیش از ازدواج تلفنی فقط به پسر یا دختر مربوط نمیشود . اتفاقا زنان و مردانی که برای بار دوم ازدواج میکنند نیاز بیشتری به مشاوره دارند . آنها فرصت کمتری برای آزمون و خطا دارند . ضمن اینکه فقط  رفتار خودشان نیست که باید بررسی شود . آنها ممکن است فرزندانی داشته باشند . این فرزندان ممکن است مجرد بوده و به همراه پدر یا مادر باید زندگی کنند . امکان هم دارد هرکدام متاهل هستند و جدا از والدین زندگی میکنند . این فرزندان به احتمال قوی دخالت های مستقیم و غیر مستقیم در زندگی والدین خواهند داشت . مشاوره پیش از ازدواج تلفنی شرایط را برای زوجین تعریف خواهد کرد . مشاوره پیش از ازدواج تلفنی بعد از بررسی خلقیات زوجین باید با فرزندان نیز انجام شود . این مشاوره به اندازه مشاوره زوجین حائز اهمیت است .

در این مشاوره پیش از ازدواج تلفنی نظر فرزندان در مورد ازدواج والدین پرسیده خواهد شد . درصد موافقت و مخالفت آنها با این ازدواج اهمیت دارد . اینکه با والدینشان زندگی میکنند یا خیر درشرایط ازدواج دخیل است . اینکه همسر قبلی یکی از زوجین در قید حیات است یا خیر مهم است . برای کسانی هم که برای اولین بار ازدواج میکنند نظر خانواده اهمیت دارد . پدر و مادر . خواهر و برادر . افراد خانواده هم باید مشاوره شوند . شاید دخالت نکنند ولی نظر آنها میتواند رویه مشاوره را تغییر دهد . به هر حال آنها سالیانی با هم زندگی کرده اند و با رفتارهای هم آشنایی دارند .

مرکز مشاوره پیش از ازدواج


بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟


مرکز مشاوره پیش از ازدواج

مرکز مشاوره پیش از ازدواج با نظر کاشناسان مرتبط با حوزه ازدواج میتواند در تصمیم گیری زوجین تاثیر بگذارد . مرکز مشاوره پیش از ازدواج موظف است با استخدام کادر علمی بهترین مشاوره را به مراجعه کنندگان بدهد . این مراکز در برابر سرنوشت مراجعین خود مسئول هستند . مراکز با داشتن امکانات به روز برای کارشناسان و مراجعین میتوانند به آنها برای یک مشاوره خوب کمک کنند . هدف این مراکز باید داشتن جامعه ای به دور از آسیب باشد . سرنوشت مراجعه کنندگان باید برای آنها مهم باشد . یک مشاوره بد میتواند نه تنها سرنوشت دو نفر را تغییر دهد بلکه میتواند بر روی روحیات خانواده های آنها نیز تاثیر بگذارد . این ازدواج نامناسب مسلما برروی فرزندان آن خانواده نیز اثر نا بجای خود را خواهد گذاشت . مشاوره ازدواج برای این منظور انجام میشود . چون مشاوره میتواند بر روحیه چندین نفر تاثیر بگذارد .

مراکز مشاوره باید به حوصله و دقت کارشناسان خود توجه کند . روانشناسان و مشاوران باید از روحیه خوبی برخوردار باشند . به اندازه کافی تایم استراحت داشته باشند . تا بتوانند با دقت و حوصله شرایط را بررسی کنند و در تصمیم گیری ها تاثیری مثبت داشته باشند . مشاوره قبل از ازدواج روحیه را سالم و اراده را قوی و عزت نفس را بالا میبرد . دو نفر میتوانند با اعتماد و اطمینان زندگی مشترک خود را آغاز کنند .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


بهترین مشاوره پیش از ازدواج

بهترین مشاوره پیش از ازدواج

بهترین مشاوره پیش از ازدواج مشاوره ای است که در تصمیم گیری ها دخالت نکند . معیارهای ازدواج را در نظر بگیرد . شرایط را برای زن و مرد و یا دختر وپسر به وضوح بیان کند . یک مشاور تصمیم نمیگیرد وقضاوت نمیکند . بلکه فاکتورهای یک ازدواج موفق را با شرایط آنها قیاس میکند . بهترین مشاوره پیش از ازدواج اینگونه است که خود مراجعه کنندگان بعد از مشاوره بتوانند تصمیم درست بگیرند . مشاورباید روان و واضح سخن بگوید . مطالب را در اختیار آنها قرار بدهد و خود زوجین به نتیجه مدنظر کارشناس برسند . بهترین مشاوره مشاوره ایست که حتی اگر منجر به ازدواج نشد منجر به رضایت درونی هر دو طرف بشود . هیچیک احساس ناامیدی و شکست نکنند . بلکه خوشحال باشند که به نتیجه مطلوب رسیده اند . این مشاوره مشاوره ای استادانه و دلچسب خواهد بود .

امیدواریم فرهنگ مشاوره مانند فرهنگ معاینه و مداوا برای همه جا افتاده و از آن به عنوان یک ضرورت یاد کنند تا در سایه خانواده های سالم جامعه ای سالم داشته باشیم .


بیشتر بخوانید:نحوه درست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Everything You Need To Know About Premarital …

 

برای مشاوره در زمینه مشاوره پیش از ازدواج

از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تلفنی با شماره زیر تماس بگیرید

از سراسر ایران 09353000102