کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج دقیقا کار تحقیق برای ازدواج در گذشته را انجام میدهد . مشاوره پیش از ازدواج علمی تر و بی نقص تر انجام میشود . مشاوره پیش از ازدواج تمام اطلاعات را از دختر و پسر میگیرد . مشاوره پیش از ازدواج از روی حرف های شما و کسی که قرار است با شما ازدواج کند به روحیات شما پی میبرد . مشاوره پیش از ازدواج چون کارشناسانه تر است هیچگاه اجازه نمیدهد شما با دگرگونه نشان دادن رفتارهایتان بر عیوبتان سرپوش بگذارید . مشاوره پیش از ازدواج با مهارت و ظرافت از لابلای حرف های شما به خلق و خوی شما پی میبرد . این مشاوران با پی بردن به رفتارهای و اهداف شما و پی بردن به رویه زندگی همسر آینده شما به شما مشاوره میدهند . اگر جواب مشاوره شما برای ازدواج منفی باشد دلیل بر بد یا خوب بودن کسی نیست . بلکه دلیل بر مناسب نبودن شما برای هم میباشد .

وقتی دو نفر ازهم طلاق میگیرند متاسفانه شروع میکنند به انگ زدن به هم . این یک رفتار اشتباه است که ریشه در فرهنگی اشتباه دارد . چون در فرهنگ ما همیشه طلاق مورد مزمت دیگران بوده است . هر زوج مطلقه به دنبال بهانه ای برای موجه کردن طلاق خود میباشد . این موجه کردن وقتی برای دیگران قابل قبول است که طرف مقابل عیبی بزرگ داشته باشد که زندگی را برای طرف مقابل غیر ممکن کند . در صورتیکه دو نفر ممکن است از هر لحاظ خوب و نیکوکردار باشند اما زندگی در کنار هم برایشان مشکل باشد . این دو نفر طلاق میگیرند و چقدر خوب است به جای انگ زدن به یکدیگر بگویند : « خیلی هم خوب بود اما تفاهم نداشتیم » این رفتار به مراتب پسندیده تر است تا حیثیت کسی را لکه دار کنیم و اعتبار خود را با بدگویی از بین ببریم .


بیشتر بخوانید:سوالات مشاوره قبل از ازدواج


مشاوره پیش از ازدواج آنلاین

مشاوره پیش از ازدواج آنلاین یک مشاوره عینی است . مشاوره پیش از ازدواج آنلاین میتواند به راحتی از روی کنش های شما با زوجتان متناسب بودن شما را محک بزند . مشاوره پیش از ازدواج آنلاین میتواند درست بودن  باورهای شما را تقویت و یا تضعیف کند . او به صورت تصویری و آنلاین رفتارها و عکس العمل های او را به شما مینمایاند . ممکن است باورهای شما به رفتارهای او بقدری قوی باشد که هیچ حرفی را از هیچکس نپذیرید . ولی وقتی با هماهنگی مشاوران به عینه ببینید باورتان تغییر خواهد کرد .

مشاوره پیش از ازدواج آنلاین مانند زندگی کردن زیر یک سقف به شما اطمینان میبخشد . اطمینان از درست بودن برداشت ها و یا نادرست بودن آنها . در اینصورت اگر با توجه به نقص ها باز هم او را انتخاب کنید برخورد درست با این نقص را درخواهید یافت . وقتی شما از یک نقص اطلاع داشته باشید میدانید چه برخوردی داشته باشید .

مشاوره پیش از ازدواج به روانشناسی شما و زوجتان میپردازد . در این بررسی نقاط عطف شما را بیان میکند و با توجه به نقطه ضعف های طرفین احتمالات را درنظر میگیرد . احتمال برخوردها و واکنش های نامناسب در برابر رفتارهای شما . سپس با یک مشاوره آنها را برای شما و زوجتان بیان میکند . شما با توجه به پردازش ها و اطلاعات موجود انتخاب میکنید . ممکن است نقاط عطف شما و زوج تان به نقاط ضعف بچربد و شما بخواهید ازدواج کنید . در مواردی هم پیش می آید که با خوبی دو طرف صلاح میدانند این ازدواج صورت نپذیرد . در هر صورت شما با علم و آگاهی انتخاب خواهید کرد . آگاهی در باره توانایی ها و عدم توانایی ها . در هر دو مورد ازدواج یا انفکاک برد با شماست . کسی که میداند درست عمل میکند . پشیمانی یا شکست از آن کسی است که نمیداند .

مشاوره پیش از ازدواج تلفنی


بیشتر بخوانید:مشاوره برای ازدواج


مشاوره پیش از ازدواج تلفنی

مشاوره پیش از ازدواج تلفنی فقط به پسر یا دختر مربوط نمیشود . اتفاقا زنان و مردانی که برای بار دوم ازدواج میکنند نیاز بیشتری به مشاوره دارند . آنها فرصت کمتری برای آزمون و خطا دارند . ضمن اینکه فقط  رفتار خودشان نیست که باید بررسی شود . آنها ممکن است فرزندانی داشته باشند . این فرزندان ممکن است مجرد بوده و به همراه پدر یا مادر باید زندگی کنند . امکان هم دارد هرکدام متاهل هستند و جدا از والدین زندگی میکنند . این فرزندان به احتمال قوی دخالت های مستقیم و غیر مستقیم در زندگی والدین خواهند داشت . مشاوره پیش از ازدواج تلفنی شرایط را برای زوجین تعریف خواهد کرد . مشاوره پیش از ازدواج تلفنی بعد از بررسی خلقیات زوجین باید با فرزندان نیز انجام شود . این مشاوره به اندازه مشاوره زوجین حائز اهمیت است .

در این مشاوره پیش از ازدواج تلفنی نظر فرزندان در مورد ازدواج والدین پرسیده خواهد شد . درصد موافقت و مخالفت آنها با این ازدواج اهمیت دارد . اینکه با والدینشان زندگی میکنند یا خیر درشرایط ازدواج دخیل است . اینکه همسر قبلی یکی از زوجین در قید حیات است یا خیر مهم است . برای کسانی هم که برای اولین بار ازدواج میکنند نظر خانواده اهمیت دارد . پدر و مادر . خواهر و برادر . افراد خانواده هم باید مشاوره شوند . شاید دخالت نکنند ولی نظر آنها میتواند رویه مشاوره را تغییر دهد . به هر حال آنها سالیانی با هم زندگی کرده اند و با رفتارهای هم آشنایی دارند .

مرکز مشاوره پیش از ازدواج


بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟


مرکز مشاوره پیش از ازدواج

مرکز مشاوره پیش از ازدواج با نظر کاشناسان مرتبط با حوزه ازدواج میتواند در تصمیم گیری زوجین تاثیر بگذارد . مرکز مشاوره پیش از ازدواج موظف است با استخدام کادر علمی بهترین مشاوره را به مراجعه کنندگان بدهد . این مراکز در برابر سرنوشت مراجعین خود مسئول هستند . مراکز با داشتن امکانات به روز برای کارشناسان و مراجعین میتوانند به آنها برای یک مشاوره خوب کمک کنند . هدف این مراکز باید داشتن جامعه ای به دور از آسیب باشد . سرنوشت مراجعه کنندگان باید برای آنها مهم باشد . یک مشاوره بد میتواند نه تنها سرنوشت دو نفر را تغییر دهد بلکه میتواند بر روی روحیات خانواده های آنها نیز تاثیر بگذارد . این ازدواج نامناسب مسلما برروی فرزندان آن خانواده نیز اثر نا بجای خود را خواهد گذاشت . مشاوره ازدواج برای این منظور انجام میشود . چون مشاوره میتواند بر روحیه چندین نفر تاثیر بگذارد .

مراکز مشاوره باید به حوصله و دقت کارشناسان خود توجه کند . روانشناسان و مشاوران باید از روحیه خوبی برخوردار باشند . به اندازه کافی تایم استراحت داشته باشند . تا بتوانند با دقت و حوصله شرایط را بررسی کنند و در تصمیم گیری ها تاثیری مثبت داشته باشند . مشاوره قبل از ازدواج روحیه را سالم و اراده را قوی و عزت نفس را بالا میبرد . دو نفر میتوانند با اعتماد و اطمینان زندگی مشترک خود را آغاز کنند .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


بهترین مشاوره پیش از ازدواج

بهترین مشاوره پیش از ازدواج

بهترین مشاوره پیش از ازدواج مشاوره ای است که در تصمیم گیری ها دخالت نکند . معیارهای ازدواج را در نظر بگیرد . شرایط را برای زن و مرد و یا دختر وپسر به وضوح بیان کند . یک مشاور تصمیم نمیگیرد وقضاوت نمیکند . بلکه فاکتورهای یک ازدواج موفق را با شرایط آنها قیاس میکند . بهترین مشاوره پیش از ازدواج اینگونه است که خود مراجعه کنندگان بعد از مشاوره بتوانند تصمیم درست بگیرند . مشاورباید روان و واضح سخن بگوید . مطالب را در اختیار آنها قرار بدهد و خود زوجین به نتیجه مدنظر کارشناس برسند . بهترین مشاوره مشاوره ایست که حتی اگر منجر به ازدواج نشد منجر به رضایت درونی هر دو طرف بشود . هیچیک احساس ناامیدی و شکست نکنند . بلکه خوشحال باشند که به نتیجه مطلوب رسیده اند . این مشاوره مشاوره ای استادانه و دلچسب خواهد بود .

امیدواریم فرهنگ مشاوره مانند فرهنگ معاینه و مداوا برای همه جا افتاده و از آن به عنوان یک ضرورت یاد کنند تا در سایه خانواده های سالم جامعه ای سالم داشته باشیم .


بیشتر بخوانید:نحوه درست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Everything You Need To Know About Premarital …

براي مشاوره در زمينه مشاوره پیش از ازدواج

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/6/31

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید