کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

دلیل خیانت زنان متاهل چیست؟

دلیل خیانت

خیانت زنان متاهل(betrayed of married woman)

خیانت زنان متاهل مساله و آسیبی است که در چندین سال گذشته ی به یک مشکل بزرگ در جامعه ما تبدیل شده است . خیانت زنان میتواند بسیار مخرب باشد و صدمات جبران ناپذیری را به خانواده و در نتیجه جامعه تحمیل کند . آسیب هایی که به واسطه خیانت به خانواده وارد میکند فقط در بعد فردی نیست . این اتفاق ناشایست قطعا تاثیرات مخربی را در خود فرد، همسر خیانت دیده و فرزندان خواهد گذاشت.

خیانت زنان میتواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد ولی مسئله مهم این است که ما چگونه اطلاعاتی به دست بیاوریم که از خیانت زنان متاهل جلوگیری کنیم . در مرحله بعد باید بدانیم که این اتفاق میتواند برای هر زنی در هر خانواده ای رخ دهد. بنابراین باید بهترین راه برخورد با خیانت را نیز کشف کرد تا در مواقع لزوم از غافلگیری جلوگیری کرد .در این زمینه مشاوره خانواده میتواند بسیار راهگشا باشد. برای پیشگیری قبل از شروع زندگی مشترک حتما مشاوره قبل از ازدواج بگیرید.


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت همسر در زندگی مشترک چیست؟


علت خیانت زنان متاهل

علت خیانت زنان متاهل را میتوان در ابعاد مختلف یافت و بررسی کرد . اما چیزی که روشن است این نکته است که علت خیانت همیشه به خود اشخاص مربوط نمیشود و اینگونه نیست که ما بگوییم همیشه مشکل از خود زنان است اگر به خیانت دست میزنند . علت خیانت زنان در بعضی اوقات به فرهنگی که در آن رشد کرده آند باز میگردد و گاهی نیز شرایطی که همسر در زندگی مشترک به وجود می‌آورند مبتواند به عنوان علت خیانت شناخته شود . مثلا زنی که از شوهر خود خیانت میبیند یا نیازهای عاطفی  احساسی ومالی او در زندگی زناشویی زناشویی تامین نمیشود قطعا به احتمال زیاد در معرض این اتفاق خطر ناک قرار دارد و گاهی نمیتواند جلوی بروز این اتفاق را بگیرد .

لزوم جدی گرفتن خیانت چیست؟

خخیانت مقوله ای است که به عنوان یکی از بزرگترین آسیب های زندگی مشترک در کمین همه خانواده با هر نوع و سبک زندگی میباشد. افراد باید اطلاعات و آگاهی خود را نسبت به این موضوع تا میتوانند بالاتر ببرند تا از عواقب گاها جبران ناپذیر آن در امان بمانند. زنان و مردان باید با مطالعه و شرکت در کلاسهای آموزشی مرتبط با این موضوع یا هر راه دیگری در پیشگیری یا مدیریت مسئله خیانت موفق و خوب ظاهر شوند.

در این بخش قصد داریم موضوعاتی را مورد بحث قرار دهیم که مربوط به خیانت زنان متاهل میشود. اولین موردی که میتوانیم به آن اشاره کنیم باور در مورد احتمال خیانت است.زمانی که با برخی از مردان در مورد لزوم پیشگیری خیانت زنان متاهل سخن میگوییم با جبه ای سخت و محکم رو به رو می شویم و میبینیم که باور ندارند که اگر مواظب زندگی مشترک خود نباشند ممکن است پای خیانت به زندگی مشترک آنها نیز باز شود.

بنابراین اولین مورد و شاید یکی از مهم ترین موارد این است که آگاهی و باور داشته باشیم که زندگی مشترک مراقبت و نگهداری اصولی لازم دارد. در ادامه مردان باید مواردی که ممکن است احتمال بروز خیانت در زنان متاهل را بالا ببرد را به خوبی بشناسند. با شناخت این مسائل مردان میتوانند با برنامه تر و دقیق تر عمل کنند و در راه رسیدن به منظور خود موفق تر عمل کنند. مورد بعدی که برای آشنایی با مقوله خیانت در زنان مهم است این است که نشانه های خیانت در زنان باید مورد بررسی و شناخت قرار بگیرند. با شناخت این موارد در صورت مشاهده نشانه ها و شناسایی آنها میتوانیم به خوبی و به موقع با آنها مقابله کنیم

خیانت زنان متاهل

نشانه های خیانت چیست؟

در ادامه به برخی از نشانه های خیانت زنان متاهل اشاره میکنیم:

 • زن خیانتکار دلسوزی و وابستگی سابق را نسبت به شوهر و زندگی خود نخواهد داشت چون از نظر نیازهای مختلف در ارتباط دیگری ارضا میشود.
 • قرار ها و مکالمات پنهانی که وارد زندگی زناشویی میشود نیز میتواند از دیگر نشانه های خیانت باشد.
 • برای یک زن جذاب ترین مورد توجه به رفتار و ظاهر همسرش است. معمولا وقتی زنان وارد یک رابطه فرازناشویی میشوند، ظاهر و رفتار همسران مثل سابق برایشان مهم نبست و به او کمتر توجه میکنند.

زنی که وابستگی عاطفی در محیط خارج از خانه و زندگی زناشویی خود داشته باشد، دیگر برایش فرزندان یا نظم زندگی زناشویی در درجه اول اهمیت نخواهد بود.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


نشانه های خیانت زنان (the signs of women’s betrayal)

نشانه های خیانت زنان را میتوان با استفاده از راههای مختلفی شناخت . قطعا از نظر روانشناسی شناختن و آگاهی از نشانه های خیانت زنان  میتواند در پیشگیری از این موضوع کمک شایانی به افراد بکند . در ادامه به برخی از نشانه های خیانت زنان اشاره میکنیم :

 

 • زنی که خیانت میکند دیگر مانند قبل از خیانت دلگرم به زندگی زناشویی نیست و اشتیاق به زندگی در او کم میشود
 • بروز حالتهای پریشانی و بی قرار شدن در زمان هایی که زن در خانه میباشد . بهانه گیری های بیهوده اغلب در این موارد دیده میشود .
 • عدم قبول مسئولیت زندگی و فرزندان مثل گذشته .
 • کاهش میل به همبستر شدن با همسر در صورتی که مشکل جسمی جنسی و روحی در کار نباشد .
 • بی تفاوتی نسبت به شوهر نیز میتواند از جمله مهمترین نشانه هایی باشد که زن توجه و احساش را در رابطه با نفر سوم ارضا میکند .
 • نکته مهم دیگر این است که حتما شک و تردید خود را با یک روانشناس حاذق در میان بگذارید تا او نسب به تجربه و مهارتش در مورد حدس های شما قضاوت کنند .

  بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت زناشویی چیست ؟


زنان متاهل

دلیل خیانت زنان متاهل

دلیل خیانت زنان متاهل نیز مسئله ای است که حتما باید در مورد آن اطلاعات کسب کرد تا بتوان از بروز مشکل در این زمینه جلو گیری کرد . همیشه دلیل خیانت زنان متاهل در زمینه مشاوره خیانت جزو بحثهای همیشگی و پر تکرار بوده و هست . از جمله شایع ترین دلایل این اتفاق میتوان به این موارد اشاره کرد :

 • بس توجهی شوهر نسبت به زن میتواند به راحتی مقدمات خیانت را فراهم کند .
 • گاهی کمبود عاطفی میتواند زن را بسیار راحت بشکند و از او یک موجود بی دفاع بسازد که ممکن است به هر نگاه با محبتب دلش بلرزد .
 • عدم موضوعات و علایق مشترک در زندگی زناشویی نیز از دلایل مهم بروز این اتفاق میباشد .
 • سرد بودن یا عدم تفاهم کافی در زمینه رابطه جنسی از جمله مهمترین دلایل خیانت زنان شوهردار است که در ادامه به آن میپردازیم .
 • خیانت دیدن از همس نیز چنان فشار روانی را به زن تحمیل میکند که شاید علارقم میل باطنی دست به خیانت بزند .

  بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


مشاوره خیانت زنان متاهل

مشاوره خیانت زنان متاهل قطعا میتواند در بهبود شرایط زندگی زناشویی زوجین تاثیر مثبتی داشته باشد . با بهره گیری از مشاوره قبل از ازدواج میتواند کاستی ها و کمبودهای ما را در مواردی که بی تجربه یا کم تجربه هستیم جبران کند . مشاوره خانواده هم در پیشگیری از بروز مسائل و مشکلات بین زن و شوهر و هم در درمان و ترمیم آسیب های وارد شده ناشی از این مشکلات برای مراجعان خود پیشنهادات عاقلانه و منطقی و درعین حال موثر ارائه میکند .

مشاوره خیانت زنان متاهل نیز آموزش هایی را برای مردان در نظر میگیرد که از بروز خیانت زناشویی در رابطه خود و همسرشان جلوگیری کند . همچنین در مورد مسائلی مثل نحوه برخورد با زن خیانتکار ، اینکه چگونه متوجه خیانت زن شویم ، مهریه در صورت خیانت زن به شوهر ، راههای اثبات خیانت زن و …آموزه هایی را در نظر میگیرد .


بیشتر بخوانید: شرایط طلاق از طرف زن و درخواست طلاق از طرف زن


در صورت مشاهده نشانه های خیانت زنان

در صورتی که در یک رابطه خیانت زن به شوهر  بروز پیدا میکند و یا احتمال خیانت زن شوهردار مشاهده میشود سریعا باید برای جلوگیری و درمان آن از سمت مرد اقدام شود . آقایان حتما این نکته را در نظر داشته باشند که تلاش کنند در درجه اول تا میتوانند مشکلات به وجود آمده بین خود و همسرشان را به صورت مستقل حل کنند . در بیشتر موارد دیده میشود که آقا مسائل مختلف زندگی خود را مثل شک به این که همسرش به او وفادار نیست را با اقوام و خانواده خود مطرح میکند.

درست است که او این کار را برای نجات زندگی زناشویی خود انجام میدهد و ممکن است که تنها افراد مورد اطمینان را خانواده خود تصور کند ، ولی در اکثر مواقع این عکس العمل اوضاع را بدتر میکند . بنابراین در صورت اتفاقی مثل خیانت به همسر و رفتار با زن خیانتکار بهترین گزینه مشاوره با یک روانشناس است .


بیشتر بخوانید: نشانه های بی میلی زن به مرد چیست ؟


زنان متاهل

مشاوره در مورد خیانت شوهر

همانطور که در بالا به این موضوع اشاره شد ، گاهی در زمان بررسی نشانه های خیانت زنان و مواردی که گزارشاتی مبنی بر خیانت به شوهر بدست میرسد ریشه مشکل در عدم تعهد مرد به رابطه زناشویی یافت مبشود . یعنی گاهی خیانت زنان متاهل به این دلیل اتفاق می‌افتد که مرد در ابتدا به رابطه و پیوند زناشویی خود وفادار نبوده و سپس زن به خاطر انتقامجویی دست به خیانت زده است . بنابراین همیشه این فکر درست نیست که زنی که خیانت میکند دچار عدم سلامت اخلاقی است . در مورد مثالی که زده شد میتوانیم پیشنهاد کنیم که خانمها از مشاوره در مورد خیانت شوهر استفاده لازم را بکنند . بک روانشناس و مشاور کاربلد میتواند در حفظ آرامش و گرفتن تصمیم درست در این مواقع بسیار موثر و مفید باشد .


بیشتر بخوانید: چگونگی برخورد با زن خیانتکار


نظر اسلام درباره خیانت

خیانت زن به شوهر از نظر اسلام از جمله بدترین و کثیف ترین اتفاقات در جامعه اسلامی است . زنی که در دوران متاهی با مردی غیر از همسر خودش رابطه جنسی یا هر رابطه ای خارج از عرف برقرار کند به خیانت متهم میشود . زمانی که دونفر فرد متاهل در حالی که دارای همسر هستند با یکدیگر رابطه جنسی برقرار کنند و همبستر شوند به اصطلاح مرتکب زنای محصنه شده اند و در صورت اثبات مجازاتی برابر فرمان های دین مبین برای آنها در نظر گرفته خواهد شد .

حکم خیانت زن شوهردار و مرد متاهل معمولا در این موارد سنگسار است که به دست مجری قانون اعمال میشود . البته اسلام آموزه و سفارتاتی نیز برای جلوگیری از این اتفاق دارد . مثلا دور بودن زن و شوهر از هم را به مدت طولانی صلاح نمی داند . با این که زن و مرد را با توصیه به تکنیک هایی مجاب میکند که به هر لحاظ به یکدیگر نزدیک شوند  .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت زنان به شوهر چیست؟


روانشناسی زنان خیانتکار

روانشناسی زنان خیانتکار به ما توصیه و گوش زد میکند که قبل از قضاوت در مورد خیانت یک زن ابتدا دقیقا باید به دلایل و ریشه های عمل انجام شده توسط او پرداخته شود . أین برداشت که اکثر زنان و مردان از خود دارند که من هیچگاه حتی در بدترین شرایط این نوع خیانت  را مرتکب نمشوم بسیار اشتباه و غلط است . بعد از بررسی دقیق و کامل و روشن شدن دلایل بروز أین اتفاق ما می‌توانیم به نحوه بهتری در این مورد فکر و تصمیم‌گیری کنیم . برای مثال با درنظر گرفتن دلیل و عمق خیانت تصمیم بگیریم که طلاق تنها چاره خیانت است یا میتوان امید وار بود که زن در جهت بازگشت به زندگی سالم از صلاحیت برخوردار است . همه خیانت ها لزوما نباید به طلاق و جدایی ختم شود . گاهی نیز برای جلوگیری از فروپاشی خانواده و تامین نیازهای فرزندان باید از خودگذشتگی پیشه کرد .


بیشتر بخوانید: طلاق به خاطر خیانت همسر


خیانت به دلیل عدم ارضای نیاز جنسی (sex need)

همانطور که در بالا اشاره کردیم درخیلی از موارد این خود مردها هستند که موجبات خیانت را فراهم میاورند . مردها نیز مانند زنان تعداد زیادی از وظایف را برای انجام دادن به عنوان همسر دارند . اگر بعضی از این نیازها برآورده نشود در سیستم روحی و روانی زن اختلال به وجود می‌آید . یکی از این وظایف دقت وتلاش مافی برای برآورده شدن ذهنی و جسمی زن در زمینه روابط جنسی میباشد . اگر مرد به هر دلیلی نیاز جنسی زن را سرکوب کند ، نادیده بگیرد و یا باهر بهانه ای ارضای آن را به تعویق بیندازد ، رابطه خود به خود رو به سردی میگذارد . در صورتی که نیاز جنسی زن برآورده نشود ممکن است او به سمت افسردگی متمایل شود و برای أین که خود را خالی کند به بهانه های مختلف به سمت اولین ابراز احساساتی که به سمتش روانه میشود پاسخ مثبت بدهد .


بیشتر بخوانید: راه های تشخیص خیانت زن به شوهر


زنان متاهل

خیانت به دلیل عدم ارضای نیاز عاطفی (emotional needs)

بعضی از مواقع نیز بروز خیانت و وارد شدن به رابطه فرازناشویی ازسمت زن به دلیل کمبودهایی است که از نر عاطفی در رابطه به وجود می‌آید . اگر رابطه عاطفی بین زن و مرد در یک زندگی زناشویی گرم نباشد در همه ابعاد زندگی فردی و جمعی دو طرف تاثیر گذار خواهد بود . زمانی که زن که سراسر مهر و عاطفه است یه قدری رابطه زناشویی خود را سر میبیند که کششی ببین خخود و همسرش نمی بیند احتمال خیانت بالا میرود .

این خیانت دیر یا زود اتفاق می‌افتد . دبر یا زود اتفاق افتادن خیانت به این بستگی دارد که زن چقدر بتواند این خلأ را نادیده بگیرد و یا اینکه چقدر بخواهد برای درست شدن اوضاع صبر پیشه کند . زن با اولین صدا و کلماتی که گوشش را نوازش کند آرامشی را تجربه میکند که شاید سالها به دنبال آن تلاش کرده است  و خیلی زود شیفته و دلباخته نفر سوم رابطه میشود .


بیشتر بخوانید: عواقب خیانت زن از لحاظ روانشناختی چیست ؟


مشکلات مالی (financial problems)

مشکلات مالی و اقتصادی همیشه گریبان گیر بشر بوده و هست . مشکلات و موانع اقتصادی در ابعاد زندگی انسان بسته به فرهنگ و سبک زندگی او تاثیر میگذارد . خیانت در رابطه زناشویی نیزاز ابعاد دردناک این مسئله میباشد . زنی که همسرش در تنگنای اقتصادی و مالی قرار دارد متاسفانه گاهی به دلیل خستگی از شرایط موجود در باتلاق خیانت اسیر و گرفتار میشود . گاهی این خیانت به این صورت انجام میشود که زن ظاهرا زندگی زناشویی خود را حفظ میکند . مثلا به فرزندان و شوهر خود خدمات مربوط به مادری و فرزندی را ارائه میکند . همزمان زن وارد رابطه با مردی میشود که از نظر مالی بالاتر از خودش و شوهرش باشد تا بتواند نیازهایش را به خوبی بر طرف کند . قطعا رابطه جنسی نیز در این نوع خیانت اتفاق می افتد به احتمال زیاد کار زن و شوهر به طلاق می انجامد .


بیشتر بخوانید: خیانت در زندگی زناشویی چه تعریفی دارد


خودارضایی (self_satisfied)

خودارضایی نیز از دیگر عوامل جدایی زن و مرد در مرحله اول و به وجود آورنده زمینه طلاق جنسی و در نتیجه خیانت بین زوجین میباشد . زن یا مردی که خود ارضایی میکند و به نوعی به این موضوع اعتیاد دارد قطعا به مرور زمان کششی به سمت همسر خود نخواهد دید . سرد شدن رابطه جنسی میتواند برای یک زندگی زناشویی حکم نابودکننده را داشته باشد . زنی که شوهرش از نظر جنسی به خود ارضایی کم بالا است قطعا با بی توجهی جنسی از سمت همسرش رو به رو میشود . این موضوع کم کم له ززن فشار جنسی ، جسمی و روحی زیادی تحمیل میکند .

در این حالت زن در پی ارضای نیاز طبیعی و فطری خود در رابطه با اولین کسی که به خوبی در این زمینه مهارت داشته باشد و بتواند اورا ارضا کند غرق خواهد شد . بنابراین از واجبات قبل از ازدواج این است که اگر به موضوع خود ارضایی دچار هستیم خودمان را درمان کنیم و بعد وارد رابطه زناشویی شویم .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


سوالات متداول

آیا مردان در خیانت همسرانشان نقشی دارند؟

بله در بسیاری از موارد مردان با غرق شدن در کار و زندگی روزمره توجه لازم که از اساسی ترین نیازهای یک زن است را از او دریغ میکنند و‌ یا از لحاظ محبت نیاز او را برآورده نمیکند و ممکن اس زمینه خیانت با أین موارد به وجود بیاید

دانستن نشانه های خیانت زنان چه کمکی به مردان میکند؟

مردان میتوانند با فراگیری و دانستن این نشانه‌ها از غافلگیری در صورت بروز این مسئله جلوگیری کنند و با آمادگی در این خصوص در مدیریت شرایط پیش آماده احتمالی موفق ظاهر شوند. این آگاهی میتواند از طریق مطالعه، وزاس ها و کارگاه های آموزشی یا مراجعه به مشاور حاصل شود.

بیشترین منشأ و دلیل بروز خیانت در زنان چیست؟

دلایل زیادی برای وارد شدن زن به یک رابطه فرازناشویی وجود دارد آما بیشترین عواملی که باعث میشود این اتفاق از سمت زنان رقم بخورد کمبود داشتن از لحاظ عاطفی و مالی میباشد و مردان باید برای جلوگیری از خیانت به این موارد بیشتر توجه کنند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  ?Why is betrayal of married women

براي مشاوره در زمينه دلیل خیانت زنان متاهل چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 2 نظر:

 1. ممنون از مطلب بسیار مفیدی که ارائه کردید امیدوارم مردان بیشتر متوجه شوند نقش شان در خیانت همسرانشان چقدر مهم است و حواسشان به زندگی مشترکشان باشد واقعا زنها شکننده هستند و اگر تاب تحمل مشکلات گوناگون را نداشته باشند چه بسا در دام سراب خیانت بیوفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور