کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

نشانه های پشیمانی بعد از خیانت چیست؟

نشانه های پشیمانی بعد از خیانت چیست؟
لطفا به این مقاله امتیاز دهید

آشنایی با 15 نشانه پشیمانی بعد از خیانت

🛑 نشانه هایی که ثابت می کند فردی از خیانت به شریک زندگی و همسرش ابراز پیشمانی و ناراحتی می کند، همیشه به سادگی قابل فهم و درک نیستند😦.

📌 خیانت کردن یک فرد در اغلب اوقات با میزان زیادی پنهان کاری و دروغ در حرف ها و رفتارهای فرد خطاکار همراه است😱.

📌تحت تاثیر احساسات مختلف ناشی از خیانت، تشخیص نشانه های پشیمانی پس از آن به آسانی قابل درک نیست😩.

مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه برخی از نشانه هایی را که ثابت می کنند فرد مقابل شما از خیانتی که در حقتان انجام داده است، ابراز پشیمانی می کند، عنوان کرده اند. توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با نشانه های پشیمانی بعد از خیانت مقاله زیر را حتما تا انتها دنبال کنید.

نشانههای پشیمانی ازخیانت

اینکه بخواهید پس از تجربه خیانت از سوی شریک زندگی خود و یا نامزدتان باز هم با او بمانید و فرصت دیگری به او دهید تا طبق اظهارات خودش اشتباهاتش را جبران کرده و رابطه سالمی را با شما ادامه دهد، کاملا به تصمیم خود شما بستگی دارد و بر عهده خودتان است. با این حال اگر می خواهید متوجه این موضوع شوید که آیا واقعا همسرتان پشیمان است یا فقط نقش آدم های پیشیمان را پس از خیانت کردن در حقتان بازی می کند، به نشانه های زیر دقت کنید:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه نشانه های پشیمانی بعد از خیانت چیست؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

خودش را مسئول می داند:

اولین نشانه پشیمانی از خیانت این است که فرد پشیمان از خیانت خودش را به تنهایی عامل اصلی خیانت و کار اشتباهی که انجام داده است، دانسته و به هیچ عنوان دنبال مقصر در این ماجرا نیست.

🔴 فرد پشیمان از خیانت نه شرایط زندگی مشترک، بلکه حتی رفتارهای طرف مقابلش را عامل اصلی اشتباهش دانسته و به هیچ عنوان به خود اجازه نمی دهد با فکر کردن به این موضوعات، خودش را بی گناه و کار اشتباهش را موجه جلوه دهد.

نشانه های پشیمانی بعد از خیانت

فرد عامل خیانت به طرز عجیبی تغییر رویه می دهد

یکی از نشانه های پشیمانی بعد از خیانت آن است که فرد مورد نظر به محض اینکه گرفتار ماجرایی شد که در آن به شما خیانت کرده است، آن را متوقف کرده و تغییر رویه می دهد.

🔴 این موضوع تحت تاثیر میزان احساس گناهی است که این فرد به خاطر خیانت به شما به آن دچار شده است. اگر واقعا این فرد به احساسات شما اهمیت بدهد، شک نداشته باشید که از ادامه رفتارهای خیانت آمیزش در مورد شما احساس گناه کرده و بلافاصله آن رفتارها را تغییر می دهد.

موضوع را با شما در میان می گذارد:

شاید سخت ترین قسمت ماجرا برای افرادی که به طرف مقابلشان خیانت کرده اند، اعتراف کردن به این ماجرا باشد. اگر همسرتان و یا نامزدتان در مورد خیانتش به شما و کار اشتباهی که در حقتان انجام داده است، صحبت کرد، شک نداشته باشید که وی از این موضوع به شدت ابراز پشیمانی کرده و سعی می کند با اقرار به اشتباهش بار دیگر بی هیچ پنهانکاری فرصت ادامه دادن رابطه اش با شما و اصلاح رفتارهای اشتباهش را پیدا کند.

🔴 فراموش نکنید فردی که به خیانتش به شما اقرار می کند، در حالی که شما به هیچ وجه پیش از این متوجه اشتباه وی نشده بودید، با تمام وجود عذاب وجدان داشته و نمی خواهد بیشتر از این به شما دروغ بگوید.

قسم می خورد و به شما قول جبران می دهد:

فردی که در یک رابطه خیانت کرده است، به هیچ عنوان به صورت عادی با طرف مقابلش برخورد نمی کند. این فرد مدام از درون، تحت تاثیر ترس از بین رفتن رابطه و خراب شدن آن با شما صحبت کرده و از شما می خواهد که به وی فرصت دیگری داده تا دست به هر کاری برای جلب احساس و نظر شما انجام دهد.

🔴 این فرد قسم می خورد و قول هایی به شما می دهد که تا بحال از وی ندیده و نشنیده بودید. در چنین مواقعی افراد از عباراتی مانند این استفاده می کنند: هر کاری لازم باشد انجام می دهم تا رابطه مان درست شود/

🔴 لطفا من را ببخش و به من فرصت جبران بده/

🔴 حتی او قول می دهد که دنیا را زیر پایتان بریزد و در مقابل از شما می خواهد فقط یک بار دیگر به وی فرصت جبران دهید.

کمتر صحبت و بیشتر عمل می کند:

فرد پشیمان از خیانتی که در حق شریک زندگی اش کرده است، پس از انجام این اشتباه تمام سعی خود را می کند تا در عمل نشان دهد رفتارهایش تغییر کرده و قصد جبران آنها را دارد.

🔴 در اصل در این دوره فرد به جای آنکه فقط صحبت کرده و وعده و وعید های تو خالی به شما دهد، همه توانش را برای جبران اشتباهش به کار برده و سعی می کند، اقداماتش برای جبران اشتباهش را در عمل و به صورت انجام اقدامات گوناگونی که می داند، خوشایند شماست، انجام دهد.

نشانه های پشیمانی از خیانت

به دوران آغاز رابطه با شما باز می گردد:

شاید برایتان تعجب براگیز شود، اما فرد پشیمان از خیانت،هر قدمی را بر می دارد تا زمانی را به شما یادآوری کند که در ابتدای رابطه بودید و خودتان با رضایت قلبی او را برای زندگی مشترک و با هم بودن انتخاب کردید.

🔴 او سعی می کند، خاطرات خوش دورانی را که با هم داشتید، به شما یادآوری کرده و حتی باز هم تکرار کند.

🔴 به عنوان مثال امکان آنکه همانند اوایل زمان آشنایی بیشتر با شما تماس تلفنی برقرار کرده و پیامک های احساسی بیشتری برایتان ارسال کند، بسیار محتمل است. قرار گذاشتن با شما در مکان هایی که برایتان خاطره انگیز بوده و حس خوبی در آنها داشتید هم از این اقدامات است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه نشانه های پشیمانی بعد از خیانت چیست؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

خواسته هایتان را برآورده می کند:

شاید همیشه در رابطه زناشویی خود خواسته هایی را از همسرتان داشتید که وی در آن دوران نسبت به آنها به شدت بی توجه و بی اعتنا بوده و هرگز تمایلی برای تحقیق آن خواسته ها و خوشحال کردن شما از خودش نشان نداده است.

🔴 اکنون که وی مرتکب خیانت در حق شما شده است، همه چیز فرق کرده است. او بدون نیاز به گفتن به شما، کارهایی را که قبلا نسبت به آنها بی تفاوت بود را انجام داده و هر گونه رفتار محبت آمیزی را انجام می دهد تا متوجه شوید، احساس پشیمانی اش کاملا واقعی و بدون تظاهر است.

با دوستان و خانواده شما صحبت می کند:

اگر تحت تاثییر عامل خیانت همسرتان، از خانه رفته و قهر کرده باشید و یا موضوع به قدری در نظرتان حاد و دردناک بوده باشد که آن را برای دوستان و تمام اعضای خانواده خود بازگو کرده باشید، طرف مقابل شما برای ابراز پشیمانی به خاطر رفتارش حتی با آنها هم صحبت کرده و از آن ها می خواهد تا بیشتر حواسشان به شما باشد که مبادا او را ترک کنید و تصمیمی برای رها کردن وی بگیرید.

🔴 او حتی از شما می خواهد که زمینه را برای آرام شدن همسرتان هم فراهم کنید. این اقدام وی در راستای تلاش کردن برای جلب رضایت شما است.

از معذرت خواهی کردن هیچ ابایی ندارد:

یک فرد پشیمان از اشتباهی که تحت تاثیر خیانتی که به همسر و یا نامزدش کرده است، فرار نمی کند. او در پذیش اشتباه خود کاملا جسور بوده و به شدت این موضوع را پذیرفته که باید به هر طریقی از شما عذرخواهی کند.

🔴 در واقع عذرخواهی کردن وی حتی اگر با واکنش های منفی و عصبانیت های شدید شما هم همراه باشند، باز هم ادامه دارند. او در اینکه اشتباهش را بپذیرد، هیچ ابایی ندارد و حاضر است هر روز چندین بار از شما عذرخواهی کند. عذرخواهی که نه فقط کلامی بلکه با تمام وجود بوده و به همراه برخی از دیگر اقداماتی است که شاید موجب شود، یک فرصت دیگر برای جبران به او بدهید.

از یک زوج درمانگر کمک می گیرد:

یکی از نشانه های واقعی پشیمانی بعد از خیانت این است که همسرتان برای انجام بهترین و درست ترین کار به یک مشاوره خیانت مراجعه کرده و سعی می کند از طریق وی شما را مجاب کند که تنهاش نگذارید و به رابطه با وی ادامه دهید.

🔴 این اقدام از آنجایی ناشی می شود که همسر شما واقعا به دنبال ارائه راه حل درست و اصلاح خودش است و می خواهد برای حفظ رابطه تان با فکر بیشتر و صحیح تری قدم بردارد.

بیشتر برای شما وقت می گذارد:

یکی از نشانه های پشیمانی بعد از خیانت همسرتان به شما این است که ترجیح می دهد، بیشتر برای شما وقت گذاشته و کمتر اوقاتش را با دیگرانی که دوستان و خانواده اش هستند، سپری می کند.

🔴 در چنین شرایطی همسر شما تحت تاثیر ترس از دست دادنتان مدام به بودن در کنار شما فکر می کند. از این رو امکان آنکه بیشتر شما را برای صرف شام در یک رستوران دعوت کرده و یا پیشنهاد رفتن به سفری در تعطیلات آخر هفته را دهد، بسیار زیاد می شود.

رابطه زناشویی بعد از خیانت

خودش را فراموش می کند:

فرد پشیمان از خیانت به هیچ عنوان پس از ابراز پشیمانی اش در برابر همسرش به حفظ شخصیت خودش فکر نمی کند. او حتی حاضر است در برابر همه پیش شما زانو بزند و از شما طلب بخشش کند.

🔴 برای او فرقی نمی کند که قرار است تا چه اندازه شخصیتش را زیر سوال برده و عصبانیت خود را به صورت کلامی و یا رفتاری نشانش دهید، بلکه تنها به آرامش شما و جلب رضایتتان برای ماندن و ادامه دادن فکر می کند.

رابطه جدیدی را تعریف می کند:

از دیگر نشانه های فرد پشیمان از خیانت این است که همانند سابق در زندگی شخصی اش عمل نمی کند. او سعی دارد که از همه نظر خودش را جوری تغییر دهد که باب میل شما باشد. از این رو همواره به شما قول یک رابطه بهتر را می دهد.

🔴 کارهایی برایتان انجام می دهد که تا قبل از آن نمونه اش را به هیچ وجه از سوی وی ندیده بودید. برای او بازگشت به رابطه گذشته، بدترین حالت ممکن است از این رو سعی می کند، شروعی کاملا جدید و بی عیب و نقص را در زندگی با شما آغاز کند.

منتظر هدایای جذاب و گران قیمتش باشید:

همسر پشیمان از خیانت به شما برای جبران اشتباهش و حفظ کردن رابطه به هر کاری که در توان داشته باشد، برای جلب نظر و رضایت شما فکر می کند. خرید هدیه های بی مناسبت، نوشتن نامه های عاشقانه، دادن هدایا و گل های متنوع و خرید خوراکی هایی که دوست دارید، از این موارد است.

🔴 او حتی حاضر است از خواسته های خودش گذشته و فقط تمام توانش را برای تامین نیازهای شما به کار گیرد.

ابراز پشیمانی اش از ابراز گناهش شدیدتر است:

فرد خیانتکار در رابطه ای که قصد جبران و حفظ رابطه اش را دارد، به این خاطر به شما اعتراف نمی کند، چون که ابراز گناه می کند و می خواهد خودش را از زیر بار این احساس رها کند. او بیشتر از احساس گناه، احساس پشیمانی و شرمساری نسبت به شما داشته و واقعا بابت رفتار اشتباهش پشیمان است.

🔴 این موضوع به خوبی در جریان اقداماتی که برای جلب رضایت شما انجام می دهد مشخص و واضح است.

سخنی از مشاوران آویٰژه

اینکه شما از خیانت همسرتان و شریک زندگی تان به شدت ناراحت بوده و قصد ترک کردنش را داشته باشید، کاملا امری طبیعی است و نمی توان در صورت گرفتن چنین تصمیمی از شما انتقاد کرد. با این حال اگر فکر می کنید، خاطرات زندگی و رابطه دو نفره تان به قدری زیاد بوده و در دورانی قشنگی های خاص خودش را داشته است که به آسانی نمی توانید، قید تمام روزهای خوب با هم بودنتان را بزنید، می توانید در صورت ابراز پشیمانی واقعی همسرتان یک فرصت دیگر برای جبران اشتباهش به او بدهید.

اما اگر این اقدام را انجام داده و به ادامه رابطه با او فکر کردید، بهتر است دیگر اشتباهش را به رویش نیاورید. به خصوص اگر می بینید که رفتار همسرتان تغییر فاحشی کرده و اقدامات خاصی را برای جلب رضایت شما انجام می دهد. ما مشاوران مرکز مشاوره خانواده تلفنیآویژه به شما پیشنهاد می کنیم تا برای آنکه ادامه رابطه تان با کیفیت بیشتری پیش رود، حتما به یک مشاور و روانشناس قابل اعتماد مراجعه کرده و از او بخواهید برای پیش بردن ادامه راه، نظرات مفیدی را به شما و همسرتان ارائه دهند. فراموش نکنید که ادامه راه شما باید با احتیاط کامل پیش رود.

براي مشاوره در زمينه نشانه های پشیمانی بعد از خیانت چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉