کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

۱۵نشانه خیانت زنان + تشخیص زنی که داره به شوهرش خیانت میکنه!!

نشانه های خیانت زن به شوهر
3.3/5 - (3 امتیاز)

آیا نشانه های خیانت زن را در همسر خود یافته اید؟ احساس می کنید که همسر شما به شما خیانت کرده است؟ چه چیزی باعث شده است که شما احساس کنید همسرتان خیانتکار است؟ مسلما یافتن یک شریک عالی برای حفظ یک ازدواج مستحکم و شاد بسیار دشوار خواهد بود. فهمیدن خیانت زن به مرد، ضربه ای ویرانگر و آسیب زننده به شوهر وارد می کند. آشکار شدن خیانت زن به مرد یکی از چالش برانگیز ترین مشکلاتی است که ممکن است زوج در یک رابطه با آن روبه رو شوند. البته تشخیص خیانت زن کار آسانی نیست.

برای کشف خیانت زن باید در ابتدا به دنبال نشانه ها و علائم خیانت زنان باشید. آیا نشانه های خیانت زن به شوهر را می دانید؟ مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه به دلیل اهمیت بالای این موضوع در زندگی زناشویی، به بررسی این نشانه ها در زنان در رابطه پرداخته اند. مقاله جامع و کامل زیر شما را با نشانه های خیانت زنان شوهردار آشنا خواهد کرد. پس اگر به دنبال تشخیص خیانت زن خود هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

نشانه های خیانت زنان

تعریف خیانت در رابطه

خیانت عملی است که باعث می شود اعتماد کسی را نقض کنیم و او را فریب دهیم. خیانت در روابط یعنی اینکه شریک زندگی شما با شخص دیگری وارد یک رابطه فیزیکی، عاطفی یا جنسی شود. پارامترهای خیانت و حد و مرز آن اغلب بر اساس ماهیت خاص رابطه شما با همسرتان و آنچه که از نظر شما تعهد است، مشخص می شود. خیانت می تواند تاثیرات نامطلوبی بر رابطه و اعتماد به نفس شما داشته باشد. این موضوع می تواند باعث شود که عشق به شریک زندگی خود را زیر سوال ببرید. همچنین دائم به اطرافیان خودتان شک کنید. اگر به دنبال راهکارهایی برای رفتار درست هنگام مواجه با خیانت همسر هستید. به شما توصیه می کنم مطالعه مقاله خیانت همسر را از دست ندهید.

همانطور که گفته شد تشخیص خیانت زن و یا مرد کار آسانی نیست. شما صرفا به دلیل تغییرات رفتاری و یا گفتاری همسرتان نمی توانید نتیجه بگیرید که او به شما خیانت کرده است. بی اعتمادی بی جا و شک و بدبینی نیز می تواند به اندازه خیانت، آسیب زننده بوده و زندگی مشترک شما را خراب کند.

۱۵ نشانه های خیانت زنان شوهردار

نشانه های خیانت زن از آن چیزی که فکر می کنید، ساده تر است. مسلما نشانه های آشکاری وجود دارد که نشان می دهد همسرتان به شما خیانت می کند. اگر شما فرد ریز بین و نکته سنجی باشید به راحتی می توانید خیانت یک زن به شوهرش را تشخیص دهید. البته توجه داشته باشید که اگرچه تغییرات رفتاری، اقدامات کنجکاوانه و اتفاقات عیجب و غریب ممکن است در کنار هم، نشانه های خیانت زنان باشند. اما هیچ یک از موارد را نمی توان به صورت صد در صد و تضمینی نشانه خیانت دانست. پس شما باید علائم خیانت زنان را از جنیه های مختلف بسنجید. تا متوجه شوید که آیا درست حدس زده اید یا نه.

برای کشف خیانت زنان و فهمیدن خیانت آنها باید صبور بوده و تلاش کنید. به یاد داشته باشید که عجولانه تصمیم نگیرید و قضاوت نکنید. مهم ترین و رایج ترین نشانه ها و علائم خیانت زنان عبارتند از:

همسرتان مانند قبل به جزئیات اهمیت نمی دهد

توجه به برخی از موضوعات و انجام کارهایی حتی کوچک، ممکن است سالم ترین بخش از هر رابطه ای باشند. مانند نوشیدن چایی با یکدیگر در صبح، بوسیدن و خداحافظی قبل از رفتن به سرکار، گفتگو کردن با شوهر، قدردانی کردن و … . حفظ این موارد برای یک رابطه طولانی مدت و شاد بسیار مهم است. بوسیدن و در آغوش گرفتن یکدیگر و گفتن اینکه چقدر مهم و ارزشمند هستید‍.

باعث می شود که هر دو طرف احساس کنند همسرشان او را دوست دارد. هنگامی که همسرتان از انجام کارهای کوچکی که قبلا انجام می داد دست کشیده است، ممکن است یکی از نشانه خیانت زن باشد.

حتی اگر او هنوز به شما خیانت نکرده است، این یک علامت خطر است که او از رابطه ناراضی است.

  ظاهر همسرتان تغییر کرده است

یک زن هنگامی که ازدواج می کند، می خواهد برای همسرش عالی بوده و بهترین باشد. او سعی می کند همیشه بهترین ظاهر را داشته باشد. اهمیت دادن به ظاهر یعنی اینکه او لباس های زیبا می پوشد، برای همسرش آرایش می کند و به پوست و مو خود رسیدگی می کند. البته این موضوع که بعد از گذشت چند ماه یا چند سال از ازدواج شما، همسرتان احساس راحت تری داشته باشد و دیگر مانند قبل نخواهد دائم خودش را آراسته نشان دهد، امری طبیعی است. این موضوع یک روند طبیعی در روابط طولانی مدت است.

اما در برخی از شرایط زنان ناگهان مجدد سعی می کنند که بیشتر از قبل به ظاهر خود رسیدگی کنند. او شاید حتی بیشتر از اوایل ازدواجش به ظاهر و نحوه لباس پوشیدن خود در بیرون از منزل حساس شده باشد.

این موضوع می تواند یکی از نشانه های خیانت زنان متاهل باشد. پس بهتر است به دنبال یافتن دلیل این تغییر ظاهر باشید.

همسرتان به حفظ حریم خصوصی تاکید می کند!

یکی از بارزترین علائم خیانت زنان افزایش نیاز به حریم خصوصی است. مثلا او ممکن است بیشتر از قبل نسبت به تلفن همراه خود حساس شده باشد و یا او را با خود هر کجا می رود، ببرد. هنگامی که از او دلیل این رفتار را می پرسید می گوید که تلفن همراه حریم خصوصی است و از شما می خواهد به حریم خصوصی او احترام بگذارید.

نشانه های خیانت زن عبارتند از، خروج از اتاق هنگام تماس تلفنی، داشتن بیش از حد مالکیت نسبت به تلفن همراه خود، حذف مکرر تاریچه تماس ها، پیام ها و گفتگوها و … .

اگر همسرتان مانند گذشته نسبت به وسایل خود حساس شده است، ممکن است به این دلیل باشد که او چیزی را از شما پنهان می کند. این یکی از قوی ترین نشانه هایی است که می گوید او به شما خیانت کرده است.

همسرتان زمان کمتری را با شما می گذراند

گذراندن وقت با هم به عنوان یک زوج چیزی است که به شما کمک می کند پیوند عاطفی و زناشویی محکمی برقرار کنید. چه با هم در خانه استراحت کنید، چه با هم بیرون بروید، یا با گروهی از دوستان مشترک وقت بگذرانید، گذراندن وقت با هم برای زوجین بسیار لذت بخش است. اما یکی از علائم خیانت زن به شوهرش این است که زمان کمتری را نسبت به گذشته با همسرش سپری می کند.

این موضوع نشان می دهد که او دیگر علاقه ای به شما ندارد و یا شاید دوست دارد وقت خود را با شخص دیگری سپری کند.

البته اگر همسرتان کار جدید و پر مشغله ای را بر عهده گرفته باشد یا در حال حاضر دچار پریشانی عاطفی شده باشد، این می تواند نشان دهد که او به زمان تنهایی بیشتری نیاز دارد و این موضوع اصلا نشانه خیانت زنان متاهل نخواهد بود. در صورتی می توانیم این موضوع را نشانه خیانت بدانیم که شرایط تغییر نکرده باشد اما رفتار همسر شما تغییر کرده باشد.

نشانه های خیانت زن متاهل

همسرتان زمان زیادی را در محل کار می گذراند

ماندن طولانی مدت در محل کار یا نشانه این است که او کار و مشغله زیادی دارد و به کار خود متعهد است یا نشانه این است که او به شخص دیگری تعهد دارد و وقت خود را با او می گذراند.

اگر ماندن در محل کار آن هم تا دیر وقت اصلا عادی به نظر نمی رسد، ممکن است یکی از نشانه های آشکار خیانت زن به حساب بیاید. داشتن مشغله دائمی یکی از رایج ترین و مشهودترین نشانه های خیانت در یک زن است. پس دلیل دیر آمدن او به خانه و یا طولانی بودن مدت زمان کاری او نسبت به گذشته را جویا شوید.

همسرتان را با دوستان جدید مشاهده می کنید

ایجاد ارتباطات و حلقه های اجتماعی جدید همیشه به معنی خیانت زن نیست. پیدا کردن دوستان جدید به هیچ وجه نشانه آن نیست که همسرتان یک فرد خیانتکار است. اما رفتار او با دوستانش می تواند نشان دهنده خیانت همسرتان باشد.

به عنوان مثال: آیا او دائم با دوستان جدید خود وقت می گذراند، اما نمی خواهد آنها را به شما معرفی کند؟ آیا او پیدا کردن دوستان جدید را از شما مخفی کرده است و شما به طور ناگهانی این موضوع را متوجه شده اید؟ آیا او دائما معاشرت و وقت گذراندن با شما را به خاطر در کنار دوستان بودن و با آنها همراه شدن به تعویق می اندازد؟

اگر زن شما از گذراندن وقت با خانواده و یا دوستان مشترکتان دست کشیده است و اکنون به دنبال دوستان جدید و عضویت در گروه آنها است، ممکن است به شخص دیگری علاقه مند شده باشد.

همسرتان دائم مشغول است و وقتی برای شما ندارد

بر خلاف مردان خیانتکار، زنانی که خیانت می کنند معمولا علاقه ای به همراهی دو طرفه ندارند. در عوض، آنها علاقه خود را به یکی از دست می دهند و تمام وقت و توجه خود را روی دیگری متمرکز می کنند. اگر همسر شما خیانت می کند، ممکن است متوجه تغییر ناگهانی در برنامه های او شوید.

او ممکن است دیگر برای شما وقت نداشته باشد و دائم با بهانه های مختلف مانند مشغله کاری زیاد، خستگی و …. سعی کند از شما فاصله بگیرد. شما ممکن است احساس کنید نادیده گرفته می شوید و یا همسرتان ذوقی برای کنار شما بودن ندارد.

همسرتان به رابطه جنسی علاقه ای ندارد

یکی از راه‌های اصلی ارتباط عاطفی زوج ‌ها، رابطه جنسی است. این وابستگی برای روابط طولانی مدت و قوی ضروری است. همچنین استرس را کاهش می دهد و باعث می شود که زوجین با یکدیگر روابط بهتری داشته باشند. با توجه به نشانه های خیانت زنان، عدم تمایل به داشتن رابطه جنسی یک مشکل بسیار بزرگ است.

پس هنگامی که همسر شما شروع به نشان دادن عدم علاقه یا اشتیاق به رابطه جنسی می کند، این احتمال وجود دارد که او اشتیاق به رابطه جنسی را برای فرد دیگری داشته باشد. هرگز این رفتار را نادیده نگیرید زیرا این رفتار می تواند یکی از نشانه های خیانت زنان شوهردار باشد.

فهمیدن خیانت زن

همسرتان اغلب دروغ می گوید

آیا متوجه شده اید که همسرتان اخیرا مرتب دروغ می گوید؟ اگر همسرتان به شما خیانت کند، احتمال زیادی وجود دارد که مکررا در حال دروغ گفتن او را ببینید. این دروغ ها ممکن است راهی برای آنها باشد تا بتوانند خیانت خود را پنهان کنند و در عین حال رابطه خود را با شما حفظ کنند.

پس اگر با دروغ های مکرر همسرتان روبه رو شده اید، به دنبال دلیل آن باشید. همچنین به او نشان دهید که متوجه می شوید شد که او دروغ می گوید.

 همسرتان به طور اتفاقی شما را با نام دیگری صدا می کند

نام افرادی که زمان زیادی را با آنها می گذرانیم، در سر ما می مانند و ممکن است گاهی به اشتباه اسم افراد را جلوی دیگران بگوییم. ممکن است چندین بار تجربه کرده باشید که همسرتان به اشتباه شما را با نام دیگری صدا می زند. یا حتی در برخی از موارد ممکن است همسرتان هنگامی که خواب است او را صدا بزند و نامش را در خواب تکرار کند.

اشتباه صدا زدن شما معمولا زمانی اتفاق می افتد که همسرتان توجه زیادی به آنچه که می گوید ندارد. مثلا هنگامی که خواب است و یا عصبانی است و …. .

همسرتان دائم با تلفن همراه خود کار می کند و حواسش به اطراف نیست

ممکن است در طول روز چندین بار به همسرتان زنگ زده باشید اما او جواب نداده باشد. هنگامی که دلیل را جویا می شوید می گوید که مشغله کاری داشته و نتوانسته به تلفن جواب بدهد. اما او دائم تلفن همراهش را در دست گرفته و چت می کند. شاید احساس کنید که همسرتان تایم خالی برای شما ندارد. اما برای افراد دیگر همیشه وقتش آزاد بوده و در دسترس است.

شاید شما متوجه شوید که هنگامی که شما حضور ندارید او دائم اشغال بوده و در حال مکالمه است. اما به محض تماس گرفتن شما نمی تواند تلفن را پاسخ دهد چون کار دارد. همه این موارد می تواند نشانه ای از خیانت زنان شوهردار باشد.

همسرتان از نظر عاطفی از شما دور شده است

اگر زنی عاشق شوهرش باشد، تمایل دارد به او بچسبد و همیشه در کنار او حضور داشته باشد. آیا متوجه شده اید که همسرتان زمان کمتری را با شما می گذراند و دیگر احساسات خود را ابراز نمی کند؟ ایجاد فاصله عاطفی و احساسی ممکن است نشان دهنده این باشد که همسرتان به شما خیانت می کند.

او دیگر به شما و نیازهایتان توجه نکرده و شما را نادیده می گیرد. دیگر مانند قبل قوربون صدقه شما نمی رود و دائم جملات عاشقانه برای شما نمی گوید.

همسرتان به رفتارهای شما بی تفاوت شده!؟

شاید احساس کنید که همسرتان نسبت به آنچه که قبلا علاقه داشته بی تفاوت شده است. مثلا ممکن است شما برای او گل خریده باشید، اما او مانند قبل ذوق نکند و علاقه نشان ندهد. یا برای رفتن به رستوران اصلا تمایلی نشان ندهد.

گاهی این موضوعات مربوط به مشکلات روانی مانند افسردگی، ناامیدی و … در همسر شما است. اما در برخی از موارد نیز می تواند نشانه خیانت زنان شوهردار باشد.

همسرتان اخیرا هدیه های زیادی دریافت می کند!؟

شما ممکن است متوجه این موضوع شده باشید که همسرتان هر موقع به بیرون از خانه می رود و با دوستان خود به تفریح و گردش می پردازد، با هدیه هایی به خانه بر می گردد. اینکه چه کسی تا این مقدار هدیه را برای همسرتان می خرد، جای سوال دارد.

او ممکن است در حال خیانت به شما بوده باشد. پس نسبت به این موضوع حساسیت به خرج بدهید و متوجه شوید چه کسی برای همسر شما کادو و هدیه می خرد؟

همسرتان به فرزندان و خانواده اهمیتی نمی دهد

شاید همسرتان همیشه جشن تولد فرزندان و یا مناسبت های خاص را با ذوق جشن می گرفت و سعی می کرد شب متفاوتی بسازد. اما اکنون دیگر نسبت به این موضوعات علاقه ای ندارد.

یکی از نشانه های خیانت زنان متاهل بی توجهی به فرزندان است. او دیگر وقت خاصی را برای فرزندان خود تنظیم نمی کند و تمام وقت خود را بیرون از خانه و به دور از خانواده سپری می کند.

كشف خیانت زن

سخنی از مشاوران آویژه

فهمیدن خیانت زن و آشکار شدن خیانت زن متاهل به شدت سخت بوده و زندگی را از جنبه های مختلف تحت تاثیر منفی قرار دهد. برخی از مردان خیانت همسر خود را می بخشند و فراموش می کنند. آنها سعی می کنند زندگی مشترک خود را مجدد بسازند و روابط عاطفی سالم خود را بازیابی کنند. اما برخی دیگر می گویند خیانت قابل بخشش نیست و ممکن است مجدد تکرار شود. این مردان به سمت طلاق رفته و گاهی ممکن است از روی عصبانیت تصمیمات اشتباه و غیر قابل جبرانی بگیرند.

اگر با خیانت همسر خود مواجه شده اید، عجولانه تصمیم نگیرید. بهتر است قبل از تصمیم گیری نهایی به مشاوره خانواده مراجعه کنید و از یک روانشناس یا مشاور خوب کمک بگیرید. مشاور می تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را برای زندگی مشترک خود بگیرید. اگر خیانت زن به شوهر برای بار چندم اتفاق افتاده است پس شاید جایی برای جبران و بخشش وجود نداشته باشد. در هر صورت بهترین تصمیم این است که با کمک مشاور راه درست را انتخاب کنید تا بعد از مدتی پشیمان نشوید.

سوالات متداول

احتمال خیانت یک زن متاهل چقدر است؟

به طور کلی، مردان بیشتر از زنان خیانت می کنند. طبق تحقیقات اخیر،  20 درصد از مردان و 13 درصد از زنان گزارش کردند که در زمان ازدواج با فردی غیر از همسر خود رابطه جنسی داشته اند. با این حال، این شکاف جنسیتی بر اساس سن متفاوت است.

چه چیزی باعث می شود یک زن شوهردار خیانت کند؟

کارشناسان می گویند سه دلیل اصلی خیانت زنان عبارتند از: عدم عشق به شریک اصلی، تمایل به تنوع جنسی و عوامل موقعیتی (مثل مست بودن یا بیماری های روانی و … ).

براي مشاوره در زمينه ۱۵نشانه خیانت زنان + تشخیص زنی که داره به شوهرش خیانت میکنه!!

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉