کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

چگونه زندگی مشترک موفق داشته باشیم ؟

چگونه زندگی مشترک موفق

زندگی مشترک موفق

زندگی مشترک موفق شاید از دریچه نگاه هر شخص تعریف خاص خود را داشته باشد . برخی زندگی مشترک موفق را فقط در یک وضعیت مالی قابل توجه و یک زندگی لوکس میدانند . بعضی دیگر به صرف وجود عشق و علاقه آن را یک زندگی مشترک موفق مینامند . و این تعاریف از زندگی مشترک موفق نتیجه تفکر ، تربیت ، شرایط زندگی و فرهنگ فرد است . اگر در کالبد یک زندگی قرار بگیریم قطعا حس خوشبختی و آرامش تعریفی تمام شده برای زندگی مشترک موفق است . و خوشبختی حس و شرایطی کاملا نسبی است که هرگز نمیتوان برای آن قرار داد و ماده ای تنظیم کرد و هرگز نمیتوان بنا بر شرایط مادی و عینی زندگی میزان خوشبختی کسی را قضاوت کرد چرا که حسی کاملا درونی است که دلیل آن هر چیزی میتواند باشد .

اما خارج از تعاریف و دیدگاهای فردی باید بتوان یک استاندارد برای زندگی مشترک موفق در نظر گرفت . اما این استاندارد ها را چه کسی میخواهد تعیین کند ؟ به طور حتم متخصصان روانشناسی خانواده کسانی هستند که طبق معیار های صحیح با در نظر گرفتن جنبه های اقتصادی اجتماعی ، فرهنگی ، عاطفی ، جنسی و . . . میتوانند استاندارد های زندگی مشترک موفق را بیان کنند . اما به این معنا نخواهد بود که که اگر یک زندگی مشترک در یکی از این موارد کاستی داشت دیگر موفق نیست . چرا که خود موفقیت زندگی مشترک نیز جریانی نسبی است که برای هر سطح و شرایطی از زندگی به صورت متفاوتی کسب میشود .


بیشتر بخوانید:  روابط زناشویی چیست ؟


اصول زندگی مشترک موفق

اصول زندگی مشترک موفق را میتوان تابعی از چند ویژگی اخلاقی فردی و اجتماعی دانست . قطعا در این میان بسته به شرایط اصول ریز تری هم وجود دارد اما اصول زندگی مشترک موفق برای تمام سبک ها و شرایط های مختلف زندگی میتواند موارد مشترکی نیز داشته باشد . یکی از این موارد که جزء مهم ترین ها میباشد درک متقابل است ، درک تنها با شناخت صحیح و کافی از ویژگی های اخلاقی و روحی و حتی جسمی طرف مقابل به دست خواهد امد . این شناخت را بهتر است در شرایط دوستانه و با پرسش و پاسخ از یکدیگر به دست آورید به طور مثال از همسرتان بپرسید هنگام عصبانیت چه چیزی او را آرام میکند یا چه چیزی بیشتر او را عصبی میکند . شناخت از این طریق قطعا بسیار بهتر از این است که در زمان عصبانیت و با آنالیر رفتار همسرتان به شناخت برسید .


بیشتر بخوانید:  وظایف مرد در برابر همسر و خانواده


داشته باشیم ؟

احترام در زندگی مشترک موفق

مورد بعد در اصول زندگی مشترک موفق که قطعا دنباله رو درک متقابل است احترام متقابل و همدلی است ، پس از درک روحیات و خلقیات اکنون زمان آن رسیده که به دنیای شخصی همسرتان با هر قوانین و چیدمانی احترام بگذراید اگر موردی در شخصیت همسرتان وجود ندارد که باعث آسیب به شما و زندگی مشترکتان شود تنها وظیفه شما احترام به آن است در مثالی قابل درک اگر همسرتان اوقات فراغت خود را با خواندن کتاب سپری میکند شما نباید او را مجبور کنید که به استخر برود . اصل سوم قضاوت نکردن است . کاری که نه تنها حق انجام آن در مورد همسر خود نداریم بلکه در مورد هیچ شخص دیگری چنین اجازه ای به حیطه درک و تعالی ما داده نشده است .


بیشتر بخوانید:  آداب زندگی زناشویی و مهارت های زندگی مشترک


مسئولیت پذیری در زندگی مشترک موفق

قبل از هر تصمیم بی رحمانه ای به همسرتان فرصت توضیح دهید قطعا او برای اعمال و رفتار خود دلایل مشخصی دارد حقیقت را با واقعیت یکی نکنید ، واقعیت آنچه که شما میبیند است اما حقیقت هرگز قابل رویت نیست و فقط باید فرصت پی بردن به آن را به خود بدهیم . پس با داوری کردن حقوق خود و طرف مقابل را پایمال نکنید شما حق دارید که حقیقت را بدانید و طرف مقابل حق دارد که به شما ثابت کند . اصل بعدی که در تمام طول زندگی فردی و مشترک حس میشود مسئولیت پذیری است .

به وظایف خود آگاه باشید و انجام آن ها را به لطف کردن جلوه ندهید . مسئولیت پذیری گره گشای بسیاری از تنش های زندگی مشترک است . و به عنوان اصل اخر محبت ، گذشت و سازش را در قالب یک اصل بر پازده در نظر بگیرید . نسبت که زندگی و همسر خود با گذشت رفتار کنید و به مادام به دنبال مقصر نباشید . اصول زندگی مشترک موفق را با مشاوره زناشویی و زندگی مشترک بهتر و بیشتر درک خواهیم کرد .


بیشتر بخوانید:  وظایف مرد در رابطه زناشویی چیست ؟


چگونه زندگی مشترک موفق

نکات زندگی مشترک موفق

نکات زندگی مشترک را شاید بتوان به صورت کلید واژه در یک لیست بیان کرد اما رعایت آن ها در زندگی زناشویی طیفی پیوسته خواهد داشت که شما نمیتوانید بازه زمانی خاصی را برای هرکدام از آنها تعیین کنید بلکه نکات زندگی مشترک موفق در طول زندگی شما مادام باید در حال رعایت باشند . یکی از این نکات که عدم درک آن دردسر ساز خواهد شد این است که فرد نمیپذیرد دیگر مجرد نیست . اینکه تصور کنیم فرق مجرد بودن با تاهل فقط حضور یک فرد به عنوان همسر است و همه چیز شبیه دوران مجردی است کاملا اشتباه است و تفاوت این دو دوران باید برای ما قابل پذیرش باشد .

نکته دوم اعتماد دو طرفه است یاد بگیرید که بی دلیل به همسرتان سوء ظن نداشته باشید و او را متهم نکنید شما فقط شریک شادی های همسرتان نیستید پس او را در لحظات سخت تنها نگذراید او باید حمایت شما را در کنار خود حس کند . بد قول نباشید . قبل از هر قولی توانایی انجام آن را در خود بسنجید بد قولی از شما یک فرد غیر قابل باور در ذهن همسرتان میسازد . تحت هر شرایطی صادق باشید . همه انسان ها مستعد اشتباه هستند اما محق دروغ گفتن نه . پس با صداقت همسرتان را برای بخشش تحت تاثیر قرار دهید نه با دروغ او را فریب دهید و تنها به پیشرفت خود فکر نکنید همیشه یک زوج موفق قابل ستایش تر از یک فرد موفق هستند . نکات زندگی مشترک موفق بسیار ریز تر و متعدد میباشند اما سعی بر آن بود که اولویت ها در این قسمت بیان شوند .


بیشتر بخوانید:  رازهای روابط زناشویی موفق


راز های زندگی مشترک موفق

رازهای زندگی مشترک موفق را نمیتوان از زندگی دیگران کپی برداری کرد اما الگو گرفتن میتواند به ما کمک کند . به طور کل برای یک زندگی شاد که همه خواهان آن هستیم نیاز به تلاش هردو طرف است . هرگز یک نفر نمیتواند شما را صد در صد خوشبخت کند چون او تنها نیمی از ماجرا است و نیم دیگر خود شما هستید پس بهتر است دست بکار شوید . وقت مخصوصی را در طول روز یا هفته به خود و همسرتان اختصاص دهید .

بدون نفر سومی باهم گرم صحبت شوید ، به مرکز خرید بروید یا یک پیکنیک دو نفره ترتیب دهید ، هرگز در جمع همسرتان را تخریب نکنید ، شما با این کار نه تنها چیزی به دست نمی آورید بلکه باعث کینه توزی همسر خود میشوید ، از صفات خوب او تعریف کنید تا شاهد چندین برابر شدن آنها باشید . رابطه جنسی خود را مدیریت کنید و اجازه ندهید به یک رفتار روتین غریزی تبدیل شود . برای آینده برنامه ریزی کنید و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت برای خود مشخص کنید ، رازی های زندگی مشترک موفق همانطور که گفته میشود راز هستند و در هر زندگی متفاوت پس راز های زندگی خود را پیدا کنید ، شما میتوانید هرچقدر بخواهید از رازهایتان برای یک زندگی شاد تر استفاده کنید .


بیشتر بخوانید:  مشاوره زندگی زناشویی و تاثیر آن بر زندگی مشترک


داشته باشیم ؟

شروع زندگی مشترک موفق

شروع زندگی مشترک موفق همیشه پر چالش تر از مراحل دیگر زندگی زناشویی بوده است چرا که در ابتدای زندگی همه چیز بوی تازگی میدهد و بسیاری از شرایط را ما برای اولین تجربه میکنیم . وجود یک راهنما میتواند کیفیت این شروع را برای ما چندین برابر کند چرا که میتوان از تجارب و مهارت او برای فهمیدن اینکه چگونه بهترین عملکرد را داشته باشیم استفاده کرد . مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی با کادر مجرب مشاوره خانواده به ما کمک میکند که در برخورد با مسائل و شرایط جدید پیش رو بهترین کنش را از خود نشان دهیم .

طبیعی است که در ابتداری زندگی زناشویی گاهی گیج شویم یا نتوانیم درست تصمیم بگیریم و . . . یک مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به ما این بیشن و مهارت را میدهد که درست و به موقع اقدام کنیم تا شروع زندگی مشترک موفق را در عمل شاهد باشیم . راهکار های مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی بر پایه نظریات و پژوهش های علمی میباشد که در طی تجربیات متعدد متخصصان این مرکز به کارامد ترین شکل خود در آمده اند پس با اعتماد همراه با همسر خود با مراجعه به این مراکز شروعی پر انرژی و با کیفیت را برای خود رقم بزنید .


بیشتر بخوانید:  آموزش مسائل زناشویی و اهمیت آن در زندگی مشترک


خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: How to Be Successful in Life: 14 Steps (with Pictures) 

براي مشاوره در زمينه چگونه زندگی مشترک موفق داشته باشیم ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/6/31

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید