کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

جواب بی احترامی خانواده شوهر را چگونه باید داد؟؟

جواب بی احترامی خانواده شوهر را چگونه باید داد
4.5/5 - (2 امتیاز)

با بی احترامی های خانواده شوهرم چکنم؟

بی‌احترامی خانواده شوهر به عروس از جمله موضوعاتی است که می تواند در زندگی مشترکتان ناراحتی‌های بسیاری را به همراه آورد. شاید این تجربه برای شما هم پیش آمده باشد که بنا به دلایل مختلفی از سوی خانواده شوهرتان به شما بی‌احترامی شده باشد و این موضوع کل تفکراتتان را در باب زندگی مشترک و رفت‌ و آمد با خانواده همسرتان را برهم ریخته باشد.

جواب بی احترامی خانواده شوهر

در چنین شرایطی حتما برایتان بسیار مهم است که در برابر بی‌احترامی صورت گرفته چه واکنشی از خود نشان دهید؛

اینکه با آنها قهر کنید، قطع رابطه کنید، حاضرجوابی کرده و به هیچ عنوان کوتاه نیایید و هزاران راه‌حل دیگر که نمی دانید کدام یک درست و عاقلانه است.

اگر شما هم از بی‌احترامی خانواده شوهرتان آشفته شده و برای انجام رفتار درست بلاتکلیف هستید، حتما مقاله زیر را تا انتها دنبال کنید. این مقاله از سوی مرکز مشاوره خانواده آویژه به شما یاد می‌دهد تا رفتارهای زشت و اهانت آمیز خانواده همسرتان را همانطور که باید پاسخ داده و در چنین موقعیتی هوشمندانه‌ترین اقدامات را برای آگاه ساختن آنها از اشتباهشان و حفظ آرامش درونی خود انجام دهید. پیشنهاد می کنیم برای اینکه هنر رفتار و پاسخگویی صحیح در برابر بی‌ احترامی خانواده شوهر و نحوه برخورد با بی احترامی خانواده شوهر را یاد بگیرید، خواندن متن زیر را به هیچ عنوان از دست ندهید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه جواب بی احترامی خانواده شوهر را چگونه باید داد؟؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نحوه برخورد بابی احترامی خانوادهشوهر

اگر بخواهیم به طور کلی در مورد موضوع ارتباط با خانواده شوهر صحبت کنیم، باید بگوییم که برقراری یک رابطه اصولی و بدون عیب همیشه دشوار است. البته که این موضوع از خانواده ای به خانواده دیگر متفاوت بوده است و در این میان هستند کسانی که خوش شانس بوده و پدر شوهر و مادر شوهر بسیار خوبی نصیبشان شده است.

📛 اما در بیشتر موارد زنان مجبورند رابطه خود با خانواده همسر را با زور و دعوا و ناراحتی پیش ببرند.

📛 تنش ها درست زمانی ایجاد می شود که یکی از طرفین احساس کند که بی احترامی دیده است و پس از آن قطعا تحت تاثیر روابط سرد و کنایه آمیز طرفین، هیچ چیز خوب پیش نمی رود.

📛 موضوعی که رفته رفته حتی خواب شب را از شما گرفته و در تمام مدت بیداری‌تان هم به این فکر می کنید با خانواده شوهرتان که به شما بی احترامی کرده اند، چطور رفتار کنید.

بهتر است، تحت هر شرایطی خود را از قرار گرفتن در موقعیت هایی که بساط بی احترامی کردن به شما از سوی خانواده شوهرتان مهیاست، دور نگه دارید. در این راه توصیه های ارائه شده زیر از سوی مشاوران مرکز مشاوره آویژه را جدی بگیرید:

محتاطانه رفتار کنید:

اولین چیزی که در موضوع مورد بررسی باید به آن توجه کنید این است که حواستان باشد تا جای ممکن در تعاملات با خانواده همسرتان جانب احتیاط را بگیرید.

⏺️ سعی کنید تا جایی که می توانید از اقدامات تنش زایی که روابط شما را تیره و سرد می کند، دوری کنید.

⏺️ چرا که قطعا پس از آنکه اختلافی بین شما و آنها موجب سردی روابطتان شد، دیگر هیچ چیز مانند سابق نشده و اکثر موارد احساسی بیگانه نسبت به خانواده همسرتان پیدا می کنید و از نظر عاطفی و احساسی نیز همواره آنها را مقابل خود تصور خواهید کرد. موضوعی که بر کیفیت رفتارها و گفتگوهایتان با آنها تاثیر می گذارد.

نحوه برخورد با بی احترامی خانواده شوهر

تک بعدی فکر نکنید:

از سوی دیگر شک نکنید که هر گونه تلاطم و روابط سرد و منفی در رابطه با خانواده شوهرتان روی نوع تعاملات شما با همسرتان هم سرایت می کند و شاید نتوانید در مواقع بسیاری افسار زندگی خود را بدون اثرات منفی رفتارهای آنها در دست بگیرید.

⏺️ طبیعی است در چنین شرایطی گلایه و ناراحتی شما از همسرتان بیشتر شده و به جای آنکه زمان با هم بودنتان را بیشتر صرف خوشگذرانی و لذت بردن از زندگی تان کنید، صرف دعوا و بحث بر سر اینکه مقصر اصلی ماجراهای پیش آمده چه کسی است، خواهید کرد.

واقعیت را بپذیرید:

باید این را بدانید که هیچ راه حل آسان و قابل دسترسی برای نحوه برخورد با بی احترامی های خانواده همسرتان وجود ندارد و شما باید وضعیت را به طور کامل بررسی کرده و برای مقابله با خصومت ها و بی احترامی های آنها بدون به کار گرفتن هیچ توهین و تحقیری برنامه ریزی کنید.

⏺️ واقع بین باشید قطعا در چنین شرایطی ایجاد تعادل در رابطه از سوی همسرتان با شما و خانواده اش بسیار سخت است با این حال این سختی می تواند کنترل شود و در نهایت نتایج خوبی را به همراه آورد.

آدم های سمی در خانواده همسرتان را بشناسید:

رابطه تیره و تار با خانواده همسرتان تحت تاثیر بی احترامی هایی که به شما می کنند قطعا یک رابطه سمی است و می تواند تاثیرات مضری بر کیفیت رابطه و ازدواج شما داشته باشد.

⏺️ خانواده شوهرتان به همان اندازه که می توانند در ارتقای زندگی و روابط مشترکتان تاثیر داشته باشند به همان اندازه هم می توانند دردسرساز باشند.

⏺️ افراد سمی در خانواده شوهرتان را شناسایی کنید. به مرور زمان که بی احترامی آنها به شما بیشتر شود، متوجه خواهید شد که رفتار آنها تاثیرات مخربی بر روابط شما با همسرتان برجای گذاشته است.

⏺️ اگر خانواده شوهرتان بی ادب ،گستاخ و یا فضول باشند، حتما مشکلاتی جدی را برایتان به وجود می آورند و آن مشکلات می تواند خوشبختی و آرامش را از زندگی زناشویی شما بگیرد.

با همسرتان متحد شوید:

در بسیاری از موارد شاید این موضوع را درک کرده باشید که خانواده همسرتان فرزنداتان را از شما متمایز کرده و با شما مانند یک فرد بیگانه و غریب رفتار می کنند.

⏺️ این روابط سرد متناسب با شدت اختلاف نظرات و احساسات منفی آنها نسبت به شما بیشتر اوج می گیرد.

⏺️ هر زمان خانواده همسرتان با شما به سردی رفتار کردند و به طور نامحسوس عنوان کرده اند که فردی غریبه در نظر آنها هستید و جز خانواده حساب نمی شوید، اولین قدم این است که به جای جذب انرژی های منفی آنها، انرژی مثبت خود را به سمت تقویت و تحکیم پیوند با همسرتان هدایت کنید.

⏺️ کافی است این اتحاد شما همیشگی باشد. شک نکنید که آنها نخواهند توانست شما را در مقابل یکدیگر قرار دهند و موجب اختلافاتی میانتان شوند؛ آن هم زمانی که دقیقا کنار همسرتان بوده و به هیچ عنوان یکدیگر را در این ماجرا تنها نمی گذارید.

⏺️ نکته ای که در این مورد باید مورد توجه قرار دهید آن است که شاید نتوانید رفتارها و حرف های وحشتناک پدر و مادر همسرتان کنترل کنید، اما می توانید واکنش های خود را به عنوان یک زوج و شوهر همسرتان طوری تنظیم کنید که راه را برای هر گونه بی احترامی و بی ادبی آنها ببندید.

⏺️ از سوی دیگر بهتر است با همسرتان هم رک و راست صحبت کرده و به او بفهمانید که رفتارهایش چقدر می تواند بر حفظ نجات زندگی مشترکتان تاثیر بگذارد. به او صادقانه بگویید که چه نظراتی از جانب خانواده‌اش در مورد شما مطرح می شود تا بداند در چه جاهایی باید فاصله خود را با آنها حفظ کند.

⏺️ شک نکنید زمانی که حمایت همسرتان را در مقابل بی احترامی های خانواده اش داشته باشید، هیچ مشکلی برای رابطه دو نفره شما ایجاد نخواهد شد.

نسبت به احساسات همسرتان حساس باشید

محکم باشید و در موضع خود بمانید:

در هنگام رفتارهای اشتباه خانواده همسرتان، محکم و قاطع باشید. جوری رفتار کنید که بفهمند شما آن کسی نیستید که بتوانند هر طور که می خواهند با شما رفتار کنند و آن کسی هم که اشتباه رفتار کرده آنها هستند نه شما.

⏺️ هرگز موضع خود را در مورد موضوعاتی که برایتان مهم است و آنها قصد دخالت در آن را دارند، تغییر ندهید.

⏺️ این موضوع موجب می شود که آنها رفتار اشتباه خود را که از سر دخالت است، مدام تکرار نکنند.

⏺️ اگر استدلالتان در مورد کوتاه آمدن از موضع خودتان که اتفاقا اصلا هم منطقی نیست، این باشد که آنها بزرگ شما هستند، این موضوع را به خودتان یادآوری کنید که شما هم بچه نیستید و نمی توانید بی احترامی به خود را تحمل کنید.

⏺️ شک نکنید پس از چندبار ایستادگی بر سر موضع خود، آنها پیام شما را دریافت کرده و دیگر به خود اجازه دخالت در کارهایتان را نمی دهند. اینکه شما از خود گذشته باشید، اصلا کار اشتباهی نیست اما هرگز در برابر برچسب هایی برای تخریب شما و تحت فشار قرار دادنتان به شما می زنند، کوتاه نیایید.

⏺️ نگذارید شنیدن کلماتی مانند«بی فرهنگ»«بی ادب» «بی شخصیت» از طرف خانواده شوهرتان برایتان عادی شود.

مرزهای رابطه تان را تعیین کنید:

به زبان ساده مرز رابطه تان را با خانواده شوهر تعیین کنید. حتما بابت اینکه نگران زندگی تان هستند، قدردانشان باشید و از آنها تشکر کنید اما اگر این حساسیت ها و نگرانی ها بیش از حد شده و شما را ناراحت می کند، بی دون هیچ بی احترامی، خیلی راحت این موضوع را به آنها گوشزد کنید و بگویید تمایلتان این است که به روش خودتان و به تنهایی با همسرتان مسائل را حل کنید.

⏺️ اگر پس از اینکه درخواست خود را محترمانه مطرح کردید، آنها باز هم سعی در دخالت و نادیده گرفتن مرزهای زندگی شما گرفتند، دیگر با آنها ارتباط برقرار نکنید.

بر روی رفتارهای همسرتان تمرکز کنید نه خانواده اش:

اگر احساس می کنید بی احترامی پدر و مادر شوهرتان بیش از حد تکرار شده و از حد گذشته است، دست از تنبیه کردن و یا تلاش برای تغییر رفتارهای آنها بردارید.

⏺️ رفتارهای آنها را به همسرتان اطلاع دهید. به یاد داشته باشید که اصلاح رفتارهای همسرتان و همراه کردنش با خودتان به عنوان یک فردی که تازه زندگی مشترکتان را با او آغاز کرده‌اید، شبیه به تربیت فرزندتان است که در حال آشنا شدن با رفتارهای شما در زندگی است.

⏺️ با این حال تغییر رفتار افراد مسن و بزرگسال به مراتب کار بسیار سخت تری است و بسیاری از مواقع اصلا جواب هم نمی دهد. بنابراین بهتر است از رویای تغییر دادن رفتارهای اشتباه آنها بیرون آمده و در واقعیت زندگی کنید.

شک نکنید یادگیری مجدد بسیاری از نکات برای آنها در تعامل با شما به عنوان عروسشان بسیار دشوار و شاید حتی غیرممکن است.

تعاملات خود را محدود کنید:

اگر پدر شوهر و مادر شوهرتان عمدا کارهایی را انجام می دهند و یا حرف هایی می زنند که به شما آُسیب زده و ناراحتتان می کند، شک نکنید که آنها شما را دوست ندارد.

⏺️ شاید مادر شوهرتان به این دلیل که پسرش با شما وقت بیشتری می‌گذراند در حالی که او از فرزندش دور است از شما متنفر باشد.

⏺️ یا اینکه خواهر شوهرتان با حضور شما در خانواده احساس ناامنی می کند. شکی نیست در چنین حالاتی پدر و مادر همسرتان هرگز شبیه به خانواده هایی که بزرگسالانی بسیار بالغ و پخته دارند، رفتار نمی کند.

⏺️ در چنین حالتی، بهترین گزینه آن است که تعامل خود را با آنها تحت تاثیر بی احترامی هایی که در حقتان می کنند، به حداقل ممکن برسانید.

⏺️ حفظ فاصله تان از نظر جغرافیایی نیز می تواند بسیار منطقی باشد. چرا که قطعا آنها فرصت کمتری برای آزار دادن شما خواهند داشت. به این ترتیب، هنگامی که رفتارهای سمی پدر شوهر و مادر شوهرتان را دیدید، بهتر است دیگر خود را در معرض آن رفتارهای ناسالم قرار ندهید و هرگز سلامت روان خود را به خطر نیاندازید.

آدم های سمی در خانواده همسرتان را بشناسید

 

فقط با حضور همسرتان آنها را ملاقات کنید:

همسر شما باید در مرکز تمامی فعالیت هایی باشد که شما در تعامل با خانواده همسرتان انجام می دهید. او می تواند رابطه شما و خانواده اش را رهبری و کنترل کند و مراقب باشد نگذارد کسی به شما بی احترامی کند.

⏺️ این موضوع را برای خودتان روشن کنید، کسی که رابط و عامل اصلی شکل‌گیری تعاملات شما با آن خانواده است، همسرتان است پس نیازی نیست زمانی که همسرتان در بین شما نیست با آنها وقت بگذرانید.

⏺️ حضور وی به معنای مشکلات و بی احترامی های کمتر است. ضمن اینکه او می تواند هر مشکلی را که بین شما و خانواده اش پیش می آید، مدیریت کند.

⏺️ شک نکنید حضور پسرشان موجب می شود نتوانند به راحتی شما را تحت فشار قرار داده و بی‌احترام کنند.

قرض و یا لطفی از خانواده شوهرتان نگیرید:

بهتر است هیچ وقت از خانواده همسری که مدام در حال بی احترامی به شما هستند، درخواستی نداشته باشید.

⏺️ به عنوان مثال اگر با خواهر شوهرتان به خوبی کنار نمی آیید، هیچ وقت هم هدیه ای را از وی قبول نکنید. اگر حتی در زندگی خود مشکلات مالی دارید هیچ وقت درخواست کمک مالی از آنها نکنید.

⏺️ هرچه کمتر درگیر زندگی یکدیگر شوید، برخورد محترمانه تری با شما خواهند داشت.

⏺️ هیچ وقت در زندگی‌تان خود را مدیون افرادی نکنید که به شما بی احترامی می کنند و هرگز با شما مهربان نیستند.

⏺️ دریافت هدایای مالی هم تنها استرس شما را در این رابطه نادرست بیشتر می‌کند و مدام شما را جهت قدر دانی تحت فشار قرار می دهد.

⏺️ بهتر است که حتی برای جشن تولدهای خودتان و فرزندانتان هم، سیاست عدم دریافت هدیه و یا در نهایت پذیرش هدیه ای کوچک را در نظر داشته باشید.

نسبت به احساسات همسرتان حساس باشید:

مقابله با هر گونه رفتار اهانت آمیز علیه همسرتان از سوی خانواده اش می تواند موضع شما در برابر این رفتارها به آنها نشان دهد.

⏺️ فکر نکنید چون همسرتان و خانواده اش اشتراکاتی از نظر خانوادگی و روابطی پیش از آمدن شما داشته‌اند و اکنون هم دارند، باید در برابر بی احترامی هایی که به وی می شود، سکوت کنید.

⏺️ نسبت به این موضوع حساس باشید و سریع عمل کنید. حواستان باشد که بی توجهی شما در برابر بی احترامی هایی که به همسرتان می شود، می تواند نتیجه معکوس داشته و جدا از اینکه رابطه شما و شوهرتان را خراب می‌کند، روزی هم گریبان گیر خودتان می شود.

خودتان باشید، بی هیچ تغییر و روتوشی:

به خانواده همسرتان این موضوع را کاملا با صراحت اعلام کنید که اشتباهی نکرده اید که آنها بخواهند به شما بی احترامی کنند.

⏺️ برایشان توضیح دهید که مستحق این بی احترامی و رفتار بی ادبانه آنها نیستید.

⏺️ یک قدم رو به جلو بردارید و از آنها بپرسید که چه کاری انجام داده اید که آنها را تا این حد ناراحت کرده اید که به راحتی به شما بی احترامی می کنند و حتی در مقابل سایر اقوام از شما بدگویی می کنند.

⏺️ شاید این مکالمه به سمت و سوی بدی کشیده شود اما در نهایت اگر شما صبور باشید و در برابر صحبت‌های آنها از کوره در نروید، می تواند امید بخش باشد.

سخنی از مشاوران آویژه

در نهایت اینکه به پیشنهاد مشاوران مرکز مشاوره خانواده تلفنی آویژه، بهتر است فشارهایی که از جانب خانواده همسرتان احساس می کنید را با رعایت اصول عنوان شده در بخش‌های پیشین، در زندگی خود کمرنگ کنید.

خودتان باشید. همه چیز را به آرامی پیش ببرید و بگذارید همه همین طور که هستید شما را بپذیرند. این عدم تغییر شما در مسائلی که هیچ اشتباهی را در آنها مرتکب نشده اید، به آنها نشان می دهد که با یک فرد بزرگسال سر و کار دارند نه یک کودکی که هنوز تکلیفش با خودش مشخص نیست و به هر سازی که آنها می خواهند و تعیین می کنند، می رقصد. البته که تا زمانی که شما هیچ اشتباهی در رابطه با آنها مرتکب نشده اید، به هیچ عنوان نیازی نیست به جای ساختن زندگی مشترکتان، تمام انرژی تان را صرف تایید رضایت افرادی کنید که شاید هیچ اهمیتی برای شما قائل نیستند.

براي مشاوره در زمينه جواب بی احترامی خانواده شوهر را چگونه باید داد؟؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- یک نظر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉