کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چگونه با خیانت همسر برخورد کنیم؟ 3 گام مهم و 22 نکته ای باید انجام دهید

راه های برخورد با خیانت همسر
3.5/5 - (38 امتیاز)

شکی نیست مواجه شدن با خیانت همسر یکی از سخت ترین لحظات زندگی شما خواهد بود. هیچ پاسخ درستی برای برخورد با خیانت همسر، وجود ندارد. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که با همسرتان ارتباط برقرار کنید، به حرف های او گوش دهید و تصمیم بگیرید که آیا رابطه شما ارزش حفظ کردن را دارد یا خیر. اگر تصمیم گرفتید که می خواهید به این رابطه ادامه دهید، پس باید از خودتان مراقبت کنی. لطفا همه مواردی که مشاوران خانواده در اینجا ذکر می کنند با دقت انجام دهید.

از انجام این کارها پرهیز کنید

 

خودت را سرزنش نکن

دلایل همسرتان برای خیانت ممکن است برای شما روشن نباشد و همین آشفتگی باعث می شود، احساس کنید که باید خودتان را سرزنش کنید. شاید فکر کنید که شما از او دور شده‌اید، یا اینکه در اتاق خواب خیلی خوش برخورد نبوده‌اید. شاید فکر کنید زمان کافی برای رابطه با همسرتان نگذاشته باشید. اما باید بدانید که هیچ کدام از این کارها نمیتواند دلایل خیانت مردان یا زنان باشد و هرگز نباید خودتان را به خاطر اشتباهات همسرتان سرزنش کنید.

 • شاید شما برای مشکل خاصی در رابطه مقصر باشید و مهم است که مسئولیت آن را بپذیرید. با این حال، هرگز و هرگز نباید فکر کنید که اشتباهات شما باعث شود که همسرتان حق خیانت کردن را داشته باشد.
 • اگر بیش از حد خود را سرزنش کنید، این باعث می‌شود که شریک زندگی‌تان اشتباه خود را نپذیرد. به جای آن روی خیانت همسرتان تمرکز کنید.
خودتان را سرزنش نکنید
خودتان را سرزنش نکنید

به معشوقه همسرتان فکر نکنید.

اگر می‌خواهید خودتان را دیوانه کنید، می‌توانید میلیون‌ها سؤال در مورد مرد یا زنی که همسرتان با او وارد رابطه شده بپرسید یا بروید ساعت‌ها پروفایل اینستاگرام آن شخص را چک کنید. شاید فکر کنید که دانستن همه چیز در مورد این شخص می تواند به شما کمک کند تا بفهمید مشکل رابطه شما چیست، اما در واقع، این کار دردی از شما دوا نمی کند.

 • زمانی که همسرتان به شما خیانت می کند، به ندرت دلیل آن شخص سوم رابطه است. مگر اینکه همسر شما واقعاً عاشق آن شخص باشد. اگر بیش از حد روی مرد یا زن دیگر تمرکز کنید، دیگر به همسر یا رابطه خود فکر نمی کنید.
 • اگرچه دانستن برخی چیزها در مورد این رابطه می تواند به شما آرامش دهد، اما روی جزئیات وسواس به خرج ندهید. باور کنید این کار ارزشش را ندارد. از طرفی این کار کمکی به تشخیص خیانت نمی کند.
به فکر معشوقه اتان نباشید
به فکر معشوقه اتان نباشید

دلایل خیانت همسرتان را منطقی نکنید.

شاید فکر کنید که اگر بتوانید دلیل منطقی برای خیانت شوهر یا همسرتان پیدا کنید، آرام می شوید یا به جلوگیری از خیانت بعدی کمک می کند.

مانند اینکه شوهرتان از زمانی که از شغلش بیکار شده احساس بی ارزشی کرده است، یا اینکه آن زن یا مرد، به قدری به همسرتان اصرار کرده است که او نتوانسته مقاومت کند. اما تلاش برای توجیه خیانت همسرتان فایده ای ندارد.

 • بپذیرید که آسیب دیده اید و باید راهی برای برخورد با خیانت شوهر یا همسرتان پیدا کنید، اما فکر نکنید که بهانه جویی و توجیه خیانت همسرتان راه خوبی برای فراموش کردن خیانت است.
 • زمان زیادی را صرف تلاش برای یافتن یک دلیل دقیق برای اینکه چرا خیانت اتفاق افتاده است نکنید و در عوض روی حرکت رو به جلو کار کنید.
دلایل خیانت همسر خود را پیدا کنید
دلایل خیانت همسر خود را پیدا کنید

خیانت همسرتان را جار نزنید.

ممکن است به دلیل شدت احساس ناراحتی و عصبانیتی که از همسرتان دارید، بخواهید که به همه اعضای خانواده، نزدیکترین دوستانتان یا حتی در شبکه های اجتماعی احساسات خود را بیان کنید. با این حال، اگر بعدا بخواهید با همسرتان آشتی کنید، تا آخر عمر دیگر نمی توانید در چشم این افراد نگاه کنید. به جای اینکه به همه کسانی که می شناسید بگویید، فقط به افرادی بگویید که واقعاً می توانند به شما کمک کنند، تا این موضوع را حل کنید.

 • هنگامی که به همه افرای که می شناسید درباره خیانت شوهر یا همسرتان بگویید، شاید ابتدا احساس آرامش کنید، اما بعدا پشیمان می شوید.
 • اگر تا اینجا به دوستان نزدیک خود در مورد خیانت شوهر یا همسر خود چیزی نگفته اید، فعلا صبر کنید تا نتیجه اعتماد سازی در رابطه شما مشخص شود.

به قضاوت دیگران اهمیت ندهید.

نباید نگران این باشید که کسانی که از این ماجرا مطلع هستند چه فکر می کنند. اگرچه افراد نزدیک به شما می توانند توصیه های مفیدی به شما بدهند، اما در نهایت همه چیز به شما بستگی دارد. شما نباید از خود بپرسید که اگر تصمیم به ترک یا ادامه رابطه داشته باشید، دیگران چه فکری خواهند کرد.

 • مهم نیست که دیگران چه فکری می‌کنند و نباید اجازه دهید قضاوت دیگران در روند تصمیم‌گیری شما مختل کند.
 • صحبت کردن با افراد نزدیک قطعا می تواند به شما کمک کند. اما در نهایت، بدانید که نظرات آنها هرگز نمی تواند جایگزین تصمیمات شما شود.
درباره خیانت همسرتان با کسی صحبت نکنید
درباره خیانت همسرتان با کسی صحبت نکنید

قبل از هر کاری خوب فکر کنید.

شاید در همان لحظه که متوجه خیانت شوهرتان شدید بخواهید او را از خانه بیرون کنید، اما بهتر است زمان بیشتری را برای فکر کردن به این موضوع اختصاص دهید. می‌توانید مدتی را دور از همسرتان بگذرانید، اما از گفتن اینکه می‌خواهید طلاق بگیرید، خودداری کنید. به خودتان زمان بدهید تا به جای انجام کاری که ممکن است بعداً از آن پشیمان شوید، بهترین تصمیم را برای رابطه تان بگیرید.

 • اگرچه تصمیم به جدایی دارید این می‌تواند نشان دهنده قاطعیت شما باشد، اما باید از گفتن اینکه می‌خواهید طلاق بگیرید اجتناب کنید. قبل از اینکه برای همیشه در این مورد تصمیم بگیرید، صبر کنید تا تکلیف رابطه شما روشن شود.
قبل از انجام هر کاری خوب فکر کنید
قبل از انجام هرکاری خوب فکر کنید

 همسرتان را تنبیه نکنید.

اگرچه ممکن است بخواهید شوهر یا همسرتان را تنبیه کنید، وسایلی که او دوست دارد را خرد کنید یا حتی خودتان هم خیانت کنید، اما این نوع رفتار نه شما را آرام می کند و نه کمکی به حل مشکل زندگی تان می کند.

 • بهتر است برای مدتی فاصله خود را با همسرتان حفظ کنید، اما نباید شرایط را بدتر کنید، در غیر این صورت هر دوی شما صدمه جدی خواهید خورد.
 • تنبیه همسرتان فقط شما را با دردسرهای بیشتری مواجه می کند و باعث می شود که رابطه شما حتی بدتر شود. اشکالی ندارد که کمی از هم فاصله بگیرید، اما بی رحمانه رفتار کردن هیچ چیز را بهتر نمی کند.
به فکر تنبیه همسرتان نباشید
به فکر تنبیه همسرتان نباشید

برداشتن اولین قدم ها برای بازگشت به زندگی

 

خواسته های خود را مطرح کنید

قبل از شروع گفتگو با همسرتان باید به این فکر کنید که از همسرتان چه می خواهید. فقط در مورد خیانت صحبت نکنید. درعوض، خواسته های خود را مطرح کنید تا همسرتان بداند اگر می‌خواهد رابطه ادامه پیدا کند، چه انتظاری از او دارید.

 • اجازه دهید شوهر یا همسر شما بداند که برای ادامه رابطه باید چه کاری انجام دهد. مانند مراجعه به مشاوره خیانت، انجام دوباره کارهایی که دوست داشتید با هم انجام دهید، یا فعلا در اتاق‌های جداگانه بخوابید تا زمانی که احساس اعتماد دوباره کنید.
 • اگر به طلاق فکر می کنید، ممکن است بخواهید که  یک وکیل بگیرید. هر چه زودتر این کار را انجام دهید، موقعیت چانه زنی بهتری خواهید داشت.
خواسته های خودتان را با همسرتان در میان بگذارید
خواسته های خودتان را با همسرتان در میان بگذارید

به همسر یا شوهر خیانتکار زمان بدهید.

حتی اگر واقعاً احساس می کنید که آماده هستید که همسرتان را ببخشید، باید بدانید که زمان زیادی طول می کشد تا اعتماد و احساس محبت نسبت به همسرتان داشتید باشید. این کاملا طبیعی است. اگر بخواهید با عجله کارها را پیش ببرید، ممکن است با مشکل مواجه شوید.

 • شما نمی توانید به سرعت همسر یا شوهر خیانتکار خود را ببخشید و همه چیز یک شبه به حالت عادی برگدد. ممکن است ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد تا دوباره این اعتماد بازسازی شود.
 • شما باید آهسته پیش بروید. ممکن است روزهای زیادی طول بکشد تا دوباره در یک تخت با شریک زندگی خود بخوابید.
به خودتان و همسرتان زمان بدهید
به خودتان و همسرتان زمان بدهید

به همسرتان بگویید چه احساسی دارید.

از عصبانیت، رنجش و دردی که خیانت همسرتان به شما تحمیل کرده به او بگویید. ملاحظه نکنید و طوری رفتار نکنید که انگار یک کار بی اهمیت بوده است. بگذارید او واقعاً درد شما را ببیند و احساس شما را بشنود. ممکن است شما از افشای احساسات واقعی خود خجالتی یا ترس داشته باشید، ولی بسیار مهم است که این کار را انجام دهید.

 • اگر نمی خواهید با همسرتان رو به رو شوید، می توانید همه چیزهایی را که می خواهید به او بگویید، یادداشت کنید. به این ترتیب، نکته های مهمی که می خواهید به او بگویید را فراموش نخواهید کرد.
 • اگر بیش از حد احساساتی می‌شوید و نمی‌توانید براحتی صحبت کنید، آنقدر صبر کنید تا احساس راحتی کنید و تا حد امکان محکم در مورد آن صحبت کنید. البته بهتر است این گفتگو را برای مدت طولانی به تعویق نیندازید.
به همسرتان بگویید که چه حسی دارید
به همسرتان بگویید که چه حسی دارید

سوالات خود را از همسرتان بپرسید.

شاید در مورد کاری که همسر خیانتکارتان انجام داده است، اطلاعات بیشتری بخواهید. شما می‌توانید در مورد اینکه چند بار اتفاق افتاده، چه زمانی اتفاق افتاده، چگونه شروع شده است، یا حتی در مورد اینکه همسرتان در مورد این شخص چه احساسی دارد، سؤال کنید. با این حال، اگر می‌خواهید این رابطه بهبود پیدا کند، در مورد جزئیاتی که بهتر است از آنها چیزی ندانید، سوال نکنید.

 • هر سوالی که فکر می کنید به شما کمک می کند تا درک بهتری از رابطه خود داشته باشید بپرسید. با این حال، سعی کنید از پرسیدن سؤال صرفاً برای ارضای حس کنجکاوی خود اجتناب کنید. ممکن است این پاسخ‌ها به احساسات شما لطمه سختی بزند.
سوالاتتان را از همسرتان بپرسید
سوالاتتان را از همسرتان بپرسید

برای بیماری های مقاربتی آزمایش بدهید.

خجالت نکشید، به محض اینکه فهمیدید همسرتان به شما خیانت کرده است، هر دوی شما باید فورا آزمایش بدهید. شما نمی دانید شخص ثالث چه بیماری هایی داشته است و نمی دانید که آیا این به شما منتقل شده است یا خیر. شاید همسرتان بگوید که این کار ضروری نیست، اما این کار را باید حتما انجام دهید تا مطمئن شوید که هر دو سالم هستید.

 • با این کار همچنین باعث می شود همسرتان از شدت خیانت خود آگاه شود. خوابیدن با شخص دیگری و در عین حال رابطه جنسی با شما، شما را در معرض خطر بیماری قرار داده است و مهم است که همسرتان مسئولیت این کار را بپذیرد.
مراقب بیماری های مراقبتی باشید
مراقب بیماری های مراقبتی باشید

به حرف شریک زندگی خود گوش دهید.

بسیار مهم است که بنشینید و به حرف های همسرتان گوش دهید. ممکن است احساس کنید که شنیدن صحبت های او آخرین کاری است که می خواهید انجام دهید، اما اگر می خواهید خیانت تکرار نشود، باید یک طرفه به قاضی نروید. باید در مورد مشکلات یا ناامیدی های شریک زندگی تان که نمی دانستید اطلاع داشته باشید.

 • اگرچه ممکن است برای شنیدن احساسات همسر خیانتکار تان آمادگی نداشته باشید، اما اگر می‌خواهید زندگی تان درست شود، باید به او اجازه دهید احساساتش را ابراز کند.
حرف های همسرتان را بشنوید
حرف های همسرتان را بشنوید

تعاملات خود را هر روز بهبود بخشید.

هنگامی که شما و همسرتان روی بهبود ارتباط خود کار می کنید، اطمینان حاصل کنید که باهم صادق هستید. به طور منظم صحبت کنید و  از پرخاشگری خودداری کنید. اگرچه ممکن است بعد از خیانت همسرتان، این امر غیرممکن به نظر برسد.

 •  هر روز در مورد چگونگی پیش رفتن رابطه خود صحبت کنید. البته باید بیشتر در مورد حال و آینده صحبت کنید تا گذشته.
 • مهم است که شما و همسرتان با یکدیگر ارتباط برقرار کنید تا ببینید چه احساسی دارید. اگر ارتباط قوی با هم ندارید، حرکت به جلو سخت است.
 • به جای استفاده از کلمه «تو» مانند «تو هرگز به من اهمیت نمی دهی» روی بیان احساسات خود با جملات «من» کار کنید، مثلاً بگویید: «وقتی از سر کار به خانه میایی و سلام نمی کنی، من احساس ناراحتی می کنم».
سعی کنید تعاملات خودتان را بهبود ببخشید
سعی کنید تعاملات خودتان را بهبود ببخشید

تصمیم بگیرید که آیا می خواهید بمانید یا نه؟

با همسر یا شوهر خیانتکار چکنیم؟ باید یک تصمیم مهم بگیرید: آیا فکر می کنید در نهایت می توانید همسرتان را ببخشید و دوباره رابطه سالمی داشته باشید، یا فکر می کنید هیچ شانسی وجود ندارد؟

مهم است که با خود صادق باشید و به این فکر کنید که آیا رابطه شما ارزش نجات دادن دارد یا خیر. مهمترین چیز این است که قبل از تصمیم گیری عجولانه، خوب فکر کنید.

 • اگر تصمیم گرفتید که در این رابطه بمانید، پس آماده شوید برای بهبود این زندگی تلاش کنید. اگر فکر می کنید این رابطه برای شما تمام شده است، وقت آن است که برای طلاق آماده شوید.
تصمیم بگیرید که آیا میخواهید با همسرتان زندگی کنید یا خیر
تصمیم بگیرید که آیا میخواهید با همسرتان زندگی کنید یا خیر

 

بازسازی رابطه شما بعد از خیانت

 

برای تصمیم گیری همه جوانب را درنظر بگیرید.

متأسفانه، هیچ کس نمی تواند به شما بگوید که چه تصمیمی برای شما یا خانواده شما بهترین است. اگر بچه‌ هم داشته باشید، تصمیم شما پیچیده‌تر می‌شود. اگرچه ممکن است فکر کنید تنها یک پاسخ درست وجود دارد، اما ببینید که قلبتان واقعاً به شما چه می گوید. مهم‌ترین چیز این است که بدانید هیچ کس دیگری نمی‌تواند به شما بگوید که چه کاری انجام دهید یا چه احساسی داشته باشید. شما باید خودتان تصمیم بگیرید که با خیانت زن یا مردتان چگونه برخورد کنید.

 • بهترین برخورد با خیانت شوهر یا همسر به زمان نیاز خواهید داشت. اما اگر چیزی وجود دارد که قلبتان به شما می گوید، پس بهتر است به آن گوش دهید.
به چیزی که برایتان خوب است عمل کنید
به چیزی که برایتان خوب است عمل کنید

برای بخشش هر دو شما باید تلاش کنید.

به یاد داشته باشید که بخشش یک انتخاب است. اگر می خواهید همسرتان را ببخشید، باید قاطعانه و از صمیم قلب بخواهید که این کار را انجام دهید. بخشش خیانت فقط به شما یا همسرتان مربوط نمی شود، برای رسیدن به آن باید هر دو شما تلاش کنید. اولین قدم پذیرش این واقعیت تلخ و عبور از آن است.

 • در این مورد با همسرتان صادق باشید. اجازه ندهید تمایل شما به بخشش یا نبخشیدن خیانت همسرتان یک راز سر به مهر باقی بماند. به او اجازه دهید بداند که شما واقعاً می خواهید برای این زندگی تلاش کنید یا ….
هر دوی شما برای بخشش باید تلاش کنید
هردوی شما برای بخشش باید تلاش کنید

با هم بیشتر وقت بگذرانید.

اگر می خواهید شروع به بازسازی رابطه بعد از خیانت کنید، باید زمان با کیفیتی را با هم بگذرانید. روی انجام کارهایی که قبلاً دوست داشتید با هم صحبت کنید و از مکان هایی که شما را به یاد خیانت زن یا مردتان می اندازد دوری کنید.

 • حتی می توانید یک فعالیت جدید مانند پیاده روی یا آشپزی را با هم انجام دهید. فقط مطمئن شوید که شریک زندگی شما از آن لذت می کند.
وقت بیشتری برای با هم بودن بگذارید
وقت بیشتری برای با هم بودن بگذارید

مراقب خودت باشید.

وقتی با برخورد با همسر خیانتکار سر و کار دارید، ممکن است احساس کنید که آخرین اولویت شما مراقبت از خود است. ممکن است آنقدر درگیر احساسات منفی شوید که به چیزهایی مانند خوردن سه وعده غذایی در روز و استراحت کافی فکر نکنید. با این حال، اگر می خواهید در این دوران سخت قوی بمانید و انرژی لازم برای کار روی رابطه خود را داشته باشید، باید از خود مراقبت کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 • سعی کنید حداقل 7-8 ساعت در شب بخوابید. اگر نمی توانید بخوابید زیرا از خوابیدن همسرتان در کنار شما آزار می دهید، باید تنها بخوابید.
 • سه وعده غذایی سالم در روز میل کنید. اگرچه ممکن است به دلیل استرس زیاد به خوردن غذاهای ناسالم مانند تنقلات شیرین تمایل داشته باشید، اما باید سعی کنید غذای سالم بخورید تا روحیه خود را حفظ کنید. غذاهای چرب باعث می شود احساس تنبلی کنید.
 • سعی کنید حداقل 30 دقیقه در روز ورزش کنید. این زمان برای ذهن و بدن شما خوب است و می تواند به شما فرصتی دهد تا تنها باشید و به خیانت شوهر یا همسرتان فکر نکنید.
 • خود را منزوی نکنید زمان بیشتری را با دوستان و خانواده خود بگذرانید تا احساس تمرکز کنید.
سعی کنید بیشتر به خودتان برسید
سعی کنید بیشتر به خودتان برسید

به دنبال مشاوره باشید.

ممکن است برای رفتن به مشاوره احساس شرم کنید، اما این در واقع می تواند بهترین راه برای ایجاد یک فضای امن برای شما و برخورد با با خیانت زن یا مرد شریک زندگی شما باشد. مشاوری را پیدا کنید که به آن اعتماد دارید و مطمئن شوید که در طول جلساتتان تمام تلاشتان را می کند.

 • به همسرتان بگویید که رفتن به مشاوره غیرقابل مذاکره است و باید حتما به مشاوره بیاید. شریک زندگی شما اعتماد شما را نقض کرده است و او باید بتواند این اعتماد را دوباره بازسای کند.
از مشاور کمک بگیرید
از مشاور کمک بگیرید

از  فرزندان خود حمایت کنید.

اگر بچه دارید، برخورد با همسر یا شوهر خیانتکارتان پیچیده تر خواهد بود. فرزندان شما احتمالاً تنش بین شما را احساس خواهند کرد. بهتر است با آنها در مورد مشکلاتی که با هم دارید صادقانه صحبت کنید. البته جزئیات زیادی را مطرح نکنید. به آنها بگویید که آنها را دوست دارید و شما و همسرتان هر کاری را که از دستان بر می آید برای آنها انجام می دهید.

 • اگر تصمیم به پایان دادن به رابطه دارید، اجازه ندهید همسرتان از فرزندانتان برای سرزنش شما استفاده کند.
 • سعی کنید که در این شرایط سخت نیز از فرزندانتان حمایت کنید. بودن در کنار فرزندان می تواند باعث شود که شما نیز قوی تر باشید.
به فکر فرزندان خود باشید
به فکر فرزندان خود باشید

بدانید چه زمانی باید رابطه را تمام کنید.

اگر تمام تلاش خود را کرده اید تا همه چیز را درست کنید اما کاری از پیش نمی برید و دیگر نمی توانید همسرتان را ببخشید، احتمالا زمان پایان دادن به رابطه فرا رسیده باشد.

 • اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید ببخشید، از خودتان عصبانی نشوید. شما تلاش خود را کرده اید و شریک زندگی شما کسی است که خیانت کرده است.
 • اگر نتوانسته اید به زندگی ادامه دهید از خودتان خجالت نکشید. شما انتخابی کرده اید که فکر می کنید برای رابطه و خانواده تان بهترین است و هیچ کس نباید شما را قضاوت کند.
باید بدانید چه زمانی به رابطه خود پایان دهید
باید بدانید چه زمانی به رابطه خود پایان دهید

سوالات متداول

نحوه برخورد با خیانت مجازی چگونه باید باشد؟

اصولا خیانت های مجازی در بستر فضای مجزی رخ می دهند ولی از لحاظ عاطفی بسیار آسیب زا هستند. نحوه برخورد با این خیانت فرقی با سایر خیانت ها ندارد.

 برخورد با خیانت زن با مرد متفاوت است؟

ما در این مقاله اصول روانشناسی خیانت را مطرح کرده ایم که برای مواجهه با خیانت کاربرد دارد و جنبه جنسیتی ندارد.

نحوه برخورد با خیانت دوست دختر چگونه باید باشد؟

خیانت های این گونه روابط چون تعهد قانونی در آن لحاظ نشده است شاید متفاوت تر باشد. در کل این شرایطی است که در مورد ادامه رابطه تصمیم بگیرید.

مشاوره خیانت آویژه

در این مقاله مرکز مشاوره خانواده آویژه در خصوص نحوه صحیح برخورد با خیانت همسر نکاتی را بیان کردیم. اگر شما هم نکاتی به ذهنتان می رسد و در این پست از آن صحبت نشده است، بهتر است تا آن را در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران هم از آن استفاده کنند و از سوی دیگر در مقاله دیگری در حیطه مشاوره خیانت به صورت اختصاصی به آن پرداخته شود.

براي مشاوره در زمينه چگونه با خیانت همسر برخورد کنیم؟ 3 گام مهم و 22 نکته ای باید انجام دهید

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

 

نظرات

- 83 نظر:

 1. سلام .‌من از وقتی تو عقد بودم متوجه خیانت همسرم شدم ولی خانوادم نزاشتند جدا بشیم الانم ۱۶ ساله از اون جریان میگذره و بازم هم دنبال همین برنامه هاست یک پسر ده ساله دارم اگر حق حضانت شو بهم میداد باکی نبود میرفتم ولی الان بدون بچم نمیتونم زندگی کنم به نظر من تا بچه ندارید اگر متوجه شدید رها کنید برین این عوضی ها عمر تو تباه میکنند

 2. سلام به روانشناسان و دوستان که‌
  بهشون خيانت شوده
  دوستان من هم بهم خيانت شوده وهرچه می‌گفتم زن قبول نمی‌کرد دوستان من هر کاری که می‌گید انجام‌ دادم وتا يک روز خيلي از خدا درخواست کردم وهمین الآن هم درخواست دارم از خدا یه من

  تا يک روز با تلفن خودم وخودش ازطریق واستاب گوشی زنم را چک کردم وتوجه شودم بهبه بهبه زنم داره خيانت میکنه نا گفته نباشد زنم شاغل هست وبا يک مرد غریبه در ارتباط هست وپیام بازی می‌کند هر وقت که به کار میرود تا موچ گرفتم من چهارتا بچه‌ دارم دوتا دوختر هستند آنها خانه شوهر رفتند ودوتا از بچه‌ها پیشم هستند

  دوستانی که اين متن را می‌خواند
  من زنم را بخشیدم خيلي خيلي سخت بود تا بخشیدم دوستان الآن زنم پیشم هست ودر يک سقف زندگی می‌کنیم
  والان بهش شک دارم دوباره شروع کرده این زن خیلی باهوش وزرنگ هست من از شما میخوام که چطور میشه دوباره موچ شو گرفت

 3. سلام،من ازهمه لحاظ همسرم و تامین کردم و میکنم چه عاطفی چه جنسی،همیشه هدیه های مختلط غافلگیرش میکنم،ولی متاسفانه یک ماه پیش با وجودی که میدونست من خبر دارم و میدونم داره بهم خیانت میکنه،بایک خانوم مچشوگرفتم و رفتم جلو که خجالت بکشه،واحمق،فرضم،نکنه،تنها چیزی که گفت این بود مریضم دست خودم نیست،کلید ماشین ومغازموگذاشت ومنومقصردونست که من میدونستم تو میدونی الانم نباید به روم میاوردی،قهرکردبعدچندروزواسه عذرخواهی اومد منم بخشیدمش،وگفتم نادیده میگیرم و فراموش میکنم ولی درست شو،متاسفانه،😔😔😔الان بایدچکارکنم،ازیک طرف دوستش دارم،از یک طرف خسته شدم از این کاراش،خودش قبول داره هیچ کسری تو زندگی نداریم بریدم،یک راه حل بدین متشکرم🙏درضمن رو منم مثلاغیرتیه،هیجانرم،آب میخوام بخورم باید ازش اجازه بگیرم به هیچ مردی نگاه نکنم وچه برسه به صحبت،تورو خدا راهنماییم کنین

  1. دقیقا منم مثل توام تو الان چیکار کردی هنوز باهاشی خیلی ناراحت کننده هستش 😔

 4. روزگار، شایسته این همه عذاب نیستیم.
  عذابمون نده، دیگه چیزی ازمون نمونده.
  نه ساله ازدواج کردیم. با داشتن سه بچه، چند روزی هست که متوجه خیانت زنم با تماس و پیامک با یه پسر مجرد شدم. تا همین اندازه فهمیدم.
  به رفتارش مشکوک شدم. گوشیشو چک کردم.
  میگه کاری نکرده.
  اما باورش برام سخته که چطوری تونسته از اعتمادم سو استفاده کنه و زندگی ما رو با خاک یکسان کنه.

  دست خودم نیست. برام به کابوس تبدیل شده.
  با اینکه تلاش سختی انجام میدم ببخشمش. اما اون هیچ کاری درباره بهبود رابطه نمی کنه و این عذابمو بیشتر می کنه.

  آینده بچه ها و اینکه از آسیب در امون بمونن. برام یه چالش شده.
  نمی تونم آینده شونو بسپرم به یه فرد خیانتکار.
  بمونم یا تمومش کنم. نمی دونم.
  دو راهی سختی گیر کردم.

  نابودی کل خانواده یا نابودی خودم در باقی موندن در این شرایط.

  عاجزانه خواهشی دارم از متاهلین عزیز. لطفا خیانت نکنید. اگه دنبال ارتباط با کسی غیر از همسرتون هستین. اول جدا شین.

  تلخترین آسیب روانی زندگی خیانته.

  1. سلام منم شرایطم عین شماست با این تفاوت ک شوهرم بهم خیانت کرده
   واقعا اینکه تصمیمی بگیرم ک بچه ها آسیب ببینند منو عذاب میده

  2. دوست عزیز احساس شمارا باتمام وجود درک میکنم با اینکه خودم زخم خورده هستم باشماهمدردی میکنم. واقعا سخته برامون و من یکی موندم چکارکنم از یکطرف دوتا بچه بیگناه دارم و از طرف دیگه این مشکل منو از پا دراورده وبا اینکه بار اول با قولی که داد و قران اورد و قسم خورد ولی بازهم متوجه شدم که بله خلاصه که خیالی نیست اگر نشد با مدارکی که دارم به اسونی دادگاه حکم طلاق را البته بنفعم صادر میکنه ولی خدا نخواد برای کسی حداقل اگه خودم اینکاره بودم دلم نمیسوخت از خدا میخوام به این جور زن و مردها عقل بده و اگر طرفشون را نمیخوان راحت بگن و برون پی زندگی ایدالی که فکرش را میکنن…

 5. پیام های اینجارو که میخوندم می دیدم همیشه آدم های ساده گیر آدم های خیانتکار میافتن. لعنت به چرخ زندگی که اینطوری برامون می چرخه.
  البته من هنوز ازدواج نکردم و سعیمو هم میکنم از همین اول یه دختر خوب پیدا کنم که کارم به اینجاها نکشه.

 6. با سلام
  شوهر من 18 ساله زن دوم گرفته. مرتب قول میده طلاق میدم اما اصلا همش دروغه. من تصمیم گرفتم در آرامش و بدون دعوا بخااطر پسرم 21 سالشه زندگی کنم. کلا کوتاه اومدم. اما دو ساله اون زن همش مدارک الکی درست میکنه که دعوا بندازه. من اصلا کاری بهش ندارم غرورم خورد شده. چکار کنم این زن فحاش ول نمیکنه همش سند و مدرک جعلی درست میکنه. پسرم خیلی عصبانی شده چون من سکوت کردم اونا اذیت میکنند. راهنمایی کنید خواهش میکنم. من همسر اولش هستم

 7. سلام خسته نباشید . من چند روزه فهمیدم شوهرم بهم خیانت کرده البته در حد چت خیلی حالم بده نمیدونم چیکار کنم با دوتا بچه میشه راهنمایی کنید الان باهم نیستم و در کشور دیگه ای هست

 8. پدر و مادر من ۲۲ ساله ازدواج کردن دیروز همراه با مادرم اسم یک خانم رو توی کانتکت های پدرم پیدا کردیم اولش فکر کردیم یکی از اشناهامونه ک پدرم به اشتباه به اسم کوچیک سیوش کرده وقتی مامانم بهش زنگ زد فهمید ک زنه دیگه اییه
  پدرم به بهانه‌ی کار های ساختمانی به شمال میره هر چهارشنبه پنج شنبه جمعه فقط این سه روز از هفته با رفیقش ک به زنش داره مخفیانه خیانت میکنه میره و میاد من نمیدونم چیکار کنم نمیدونم به مامانم چی بگم چطوری کمکش کنم اون میخواد بابا رو مجبور کنه ک اون شماره رو بزنه تو گوشیش و با گوشیه خودش(گوشیه پدرم) خوده پدرم به اون خانم زنگ بزنه و صدا رو بزاره رو بلند گو
  بنظرم اگر واقعا خیانتی درکار باشه این کار باعث میشه روی پدرم به مادرم باز شه و دفعه‌ی دیگ واضح خیانت کنه
  من هنوزم باورم نمیشه بابام همچین کاری کرده باشه
  نمیدونم چطوری مطمئن شم نمیدونم چیکار کنم
  میشه شما کمک کنید و یه راه کار بدید؟؟🙏🙏

  1. بشین با پدرت حرف بزن و قشنگ براش توضیح بده که اخر عاقبت کارش خیلی بده. و سعی کن مادرت وارد بحستون نشه

 9. سلام ۳۱ساله ازدواج کردم دوپسر۲۹و۲۵ساله دارم ۸سال پیش موچ همسرم روگرفتم ولی بخاطرابرووبچه هاگذشت کردم بعدار۸سال دوباره پیام ازهمسرم به شخص موردنظردیدم وازپیامش عکس گرفتم الان ۳روزه کارمن شده کریه وبه خودم سرزنش که چرادفعه اول طلاق ندادم الانم کارم شده بیخوابی وکارزن خیانت کارم شده کریه وطلب بخشش خواهشن کمکم کنید

  1. سلام عزیزم واقعا سخته .اما بهتره بیشتر قدر خودت رو بدونی با گریه کردن وافسرده شدن وضعیف نشان دادن خودت کاری ازپیش نمیبری .قدم اول بپذیر که همسر شما به خودش؟متعهد نبوده ودراصل به ارزش ها وحریم خودش خیانت کرده قدم دوم .تبدیل شو به یک زن قوی وارزشمند وبه جای گریه باشگاه برو به خودت برس ونشون بده برات بی ارزشه .

   1. نابغه!
    زن این آقا خیانت کرده.
    از بس پیش داوری می کنید اصلا حاضر نیستید درست متن را بخونید ببینید ماجرا چی بوده. فوری موضوع “زن قوی” و “برو باشگاه” را پیش می کشید.

 10. سلام منم ۳۰ سالمه و همسرم ۲۸
  پس از ۸ سال زندگی مشترک فهمیدم همسرم ازم سرد شده کسی که تیپ،اندام،اخلاق من بهترین بود یهو شد بدترین،تو جمع بی توجهی می کرد،یواش یواش داشت تحقیرم میکرد،شک کردم گوشی گذاشتم تو ماشین و فهمیدم با یکی در ارتباطه
  خدا اون روز و حالم و هیچ وقت تکرار نکنه،تا ۱۰روز حتی آب هم نخوردم کارم شده بود گریه و سرزنش،چون بخاطر اون من از خودم گذشتم..
  خونه،ماشین همه چی فراهم کردم،بخاطر اینکه اون اذیت نشه خودم کشتم،داغون شدم
  پس از ۳ماه برگشتم زندگیم اما دیگه مثل قبل دوسش ندارم،هربار دستم میگیره یاد این می‌افتم یکی دیگ دستش گرفته و عذاب میکشم،پیش مشاوره حضوری هم میریم ولی حس میکنم تکالیف من خیلی بیشتر از شوهرمه،اینبار به مشاور هم میگم من خیانت نکردم،خیانت دیدم…
  کاش قبل خیانت جرات اینو داشتیم به شریک زندگیمون بگیم نمیتونم باهات باشم،حداقل کمتر ضربه میخوره

 11. سلام من 6ساله ازدواج کردم 2 بچه دارم یه دختر یه پسر شوهرم خیلی خوب بود ا سال از زندگیمون گذشته بود متوجه شدم از حرف زدنش از رفتاراش که میل زیادی به همجنس بازی داره روم نمیشد اگه پیامی میدیدم به روش بیارم بگم چی این موضوع کذشت تا اینکه دخترمم به دنیا آمد الان دوسال ونیمشه چند وقت پیش درست چند روز مانده بود به تولدم متوجهش م دوباره شروع کرده رفتم تو گوشیش به یه رمال پیام داده بود من عاشق یه مردم نمیتونم فراموشش کنم وقتی این پیامو دیدم دنیا رو سرم خراب شد کاش میگفت عاشق یه زنه پیام هارو واسه خودم فرستادم بعد آمدم خانه بابام نه با قعر چون نمیتونستم رو در رو بهش بگم اول انکار کرد پیام هارو براش فرستادم گفت اشتباه میکنم ولی من باور نکردم به همه دوستاش شک داشتم میگفت نه اونا نیستن میخواستم خودکشی کنم گفت که دوستم اسمش مهدی از اون روزا چند ماهی هست میگذره
  درسته بخشیدمش ولی واقعاً از ته قلبم هنوز ناراحتم و بعد اون موضوع خیلی بهم توجه نداره وقتی نیاز خودش باشه میاد طرفم خیلی بهام سرده ناگفته نماند منم زیاد بهاش راحت نیستم تورو خدا کمکم کنید به خاطر بچه هام

 12. سلام، شوهر من ۹ سال پیش عاشق جاریم شد و ۷ سال پیش از من خواست کنار بکشم و گفت که کافرم و تو رو من حروم میشی. منم چن سال از لحاظ جنسی جدا شدم اونم رفت با فروشنده هاش خوش و بش می‌کرد. بعد ۳ سال من درخواست مهریه و طلاق دادم. اون راضی به طلاق توافقی و ندادن مهریه من شد. با پادرمیانی فامیل شهادتین رو گفت. اما باز هم رفتارش مثل عاشقا بود تا اینکه ۳ شب پیش بهش نشون دادم ک جاریم مشکل شخصیت نمایشی داره و خنده هاش و ادای شوهرم رو ک درمی آورد از روی عشق نبوده، و شوهرم ازم پرسید رفتار تو رو هم تقلید می کنه گفتم آره، دیدم شوهرم آروم شد و از فرداش کلا رفتارش عوض شد و به شکل سابقمون برگشتیم. اینم بگم جاریم ب شوهرم انگ دزدی هم زد جوری ک شوهرم خونه رو بدون اجازه من فروخت و داد به اونا. حالا ک متوجه شده اون عاشقش نیوده و مشکل روانی داشته به زندگی برگشته اما من از دستش خیلی ناراحتم چون دیدم ک حس خودم درست بوده، و اون واقعا عاشق اون شده بود. کمکم کنید چه کنم

 13. بعد از 24 سال زندگی چند ماه پیش فهمیدم زنم بمن خیانت میکنه. با یه مرد متاهل .البته نمیدونم فقط در حد مکالمه و پیام بوده یا اینکه قضیه حاد تره. خیلی خیلی زن ساده و خوبی بود. اصلا و اصلا باورم نمی شد. تقریبا تمام رفتارهایی که دلیل خیانت زنها توی سایت ها نوشتند را در او مشاهده کردم. وقتی پرینت شماره زنم رو گرفتم با نا باوری دیدم با چند نفر مکالمه و تبادل پیام داره. آنقدر که به زنم اعتماد داشتم اول فکر کردم شاید شمارشو اشتباه دادم، ولی پرینت که اشتباه نمیکنه. کمترین شماره ای که زنم مکالمه داشت شماره من بود. در طی این 24 سال با تمام کاستی هایش ساخته بودم. واقعا جامعه وحشتناک شده. به هیچ کسی نمیشه اعتماد کرد.

 14. منم یه زن ۴۰ساله هستم بعداز۲۱سال زندگی باوجودتمام عشقی که به شوهرم داشتم واسش یه زن همه چی تموم بودم باوجود۳تابچه چندوقت پیش فهمیدم داره بهم خیانت میکنه مچشوگرفتم کلی ابرازپشیمونی کردعذرخواهی کردوالتماسم کردکه ببخشمش منم به خاطرارامش بچه هامو عشقی که بهش داشتم بخشیدمش ولی بعدیک ماه متوجه شدم دوباره باهمون زن رابطه داره وقتی پیامهای عاشقانشونو توگوشی شوهرم دیدم دیگه هیچی ازم نموندولی اون بازم سعی داره من ببخشمش وابرازپشیمونی میکنه ومیگه من کاری باهاش نداشتم اون ولم نمیکرده الان کلا طرف وازگوشیش بلاک کرده خیلی داره سعی میکنه دلم وبه دست بیاره ولی من نمیتونم دیگه بهش اعتمادکنم به خاطربچه هاهم نمیتونم به جدایی فکرکنم لطفاراهنماییم کنید

  1. سلام دوست عزیز.
   به نظر من مردی که بخواد خیانت کنه هر کاریش کنی بازم دنبال خیانت میره .
   پس حیف شما که محوز زندگیتونا فقط شوهرتون قرار دادید.
   به فکر خودتون باشید وبرای خودتون وبچه هاتون زندگی کنید .اونم بلاخره یک روز سرش به سنگ می خوره وپشیمون بر می گرده

 15. من خیانت دیدم موقعه ی بهش نیاز داشتم ولم کرد رفت گفت هر کاری دلم بخواد انجام میدم تو صورتم نگاه کرد گفت زن های خیابانی از تو بهترین منم دوتا بچه تنها کارم شده گریه

  1. مرد اینجوری همون بهتر که بره .شما هم به جای گریه فقط به خودت وبچه هات فکر کن ،اگه مقصر باشه تاوانش را پس میده اصلا نگران نباش .
   حیف شما .

  2. بنظرم بشینید ببینید در طول زمانی که با هم بودید چه به سرش آوردید که چنین حرفی زده و احساس کرده که زنهای خیابونی می تونند براش کاری بکنند که شما نمی کنید.

 16. سلام من به همسر قبلیم طی ۱۰ سال زندگی بارها خیانت کردم و چندباری اون فهمید و متاسفانه من همیشه از خیانتم دفاع می کردم چون عقاید مذهبی داشتم که مرد میتونه چندتا زن بگیره و از این مزخرفات بالخره تو خیانت سوم عاشق نفر جدید شدم و باعث شد همسر قبلیم رو طلاق بدم ، و به طور رسمی با همسر جدیدم ازدواج کردم و فرزندم رو هم پیش خودم آوردم بعد از ازدواج متوجه اشتباهی که در حق زن سابقم داشتم افتادم، از طرفی دائم سر مسائل بیهوده با همسر جدیدم اختلاف داشتم و هفته ای چند بار درگیری و نزاع و کشمکش و زد و خورد داشتیم ، همسرم به صورتی که افسردگی شدید گرفتم و مشکلات جسمی و جنسی زیادی پیدا کردم و میل جنسیم کم شد و همسرم دائم بهانه جویی می کرد ، تا اینکه بالخره متوجه شدم طی گفته خودش حدود ۶ ماهه با معشوقه قبلیش ارتباط داره که بعد از فهمیدن من مشکلات جنسی رو بهانه کرد و گفت خطا کرده و جبران می کنه ، من هم گفتم میبخشمت ولی وقتی میبینم اون کوچکترین موضوعات رو بول می‌گرفت همیشه و همیشه تو دعواها میزد تو سر من از اینکه گفتم میبخشم احساس حماقت می کنم ، الان مدتهاست مشکلات مالی وحشتناک خوردم و در آستانه برشکستکی هستم. زمونه بدجوری گذاشت تو کاسم حقم بود عذاب بکشم تا بفهمم سر اون زن بیچاره چی آوردم ، الان نمیدونم چیکار کنم ، از طرفی به خاطر خوبیهای زیادی که در حقم داشته باهاش بمونم یا به خاطر بدیهایی که در حقم کرده ازش جداشم. اوضاع روحیم خیلی خرابه اعتمادم از دست رفته ، البته خودش هم از پیاماشون متوجه شدم با معشوقش دائم تو اختلاف بوده و قصد تمام کردن داشته ولی با توجه به زندگی گذشته که اونجا هم خیانت کرده بود احساس می کنم همسرم به خیانت اعتیاد داره زود از مردها خسته میشه ، البته هربار خواستم جداشم منو تهدید به خودکشی کرد و با چنگ و دندون نزاشت برم نمیدونم چه کنم واقعا ، مشاوره هم نه شرایط مالیشو دارم نه وقتشو ولی فکر می کنم نیاز دارم برم. دوست داشتم راهنمایی های عزیزان رو بشنوم. ممنون میشم

 17. سلام من ۱۸ساله ازدواج کردم ۱۵سالم بود بعد از ۱۰سال ب همسرم شک کردم و ب طور خیییلی بدی تو خونه خودم متاسفانه حضوری موقع خیییلی بدی اونهارو دیدم منو زندانی کردن توانباری فراریش داد همسرم بعدش اومد ب گریه و زاری من باهزار سختی بخشیدمش و زندگی کردم بعد از ۱سال باز همون خانوم اومد توزندگیم و همسرم باز خیانت کرد باز فهمیدم و باز بخشیدم و زندگی کردم الان باز اومده توزندگیم من فهمیدم ولی مدرکی. ندارم دیگه خیلی عادی شده براش و اصلا دلش نمیخاد ترکش کنه دیگه ب منم اهمیتی نمیده و همش پیش اونه ن کارمیکنه ن تو روی منم نگاه ….ب شدت افسردگی گرفتم شبها تاصب بیدار م و خواب ب چشمم نمیاد همش صحنه های ک دیدم جلوی چشممه همش سربچه هام داد میزنم دیگه هسته شدم ازش میترسم وگرنه جدامیشدم

  1. موندن با زنی که خیانت براش عادیه حماقته. مطمینم زیباست که هنوز دودلی اما بدون زیبایی زن به نجابتشه.

   1. فکر کنم اشتباه متوجه شدین کسی که پیام داده خودشون خانم هستن و متوجه خیانت شوهرش با زن دیگه ای شدن

   1. خدا بهت صبر بده
    من هم همسرم بعد ۱۰ سال زندگی مشترک و دو فرزند دختر بهم خیانت کرده و پیشنهاد میکنم نماز بخونی و با مسائل معنوی حال روحت رو تسکين بدی ؛ و زمان موضوع رو درست میکنه

    1. من بعد از ده سال زندگی و ی بچه پسر همسرم بهم خیانت کرد من نا از تیپ‌نه هیکل ن پول و محبت و مهربونی جیزی کم ندارم خودشمکمیگه من اشتباه کردم‌میگم پی کم‌داشتی میگه هیجی‌ یکسال تمام‌ب من خیانت کرد و من ب روش نیاوردم‌ تو اوجی که داشت ب من خیانت میکرد استانه شروع ورشکستگیم‌بود با مرویی تمام رفت مهریه تحرا گذاشت خونه و ماشینم و توقیف کرد باز اجازه ندادم ب خودگ‌رسواش کمم‌الان ده روز رو کردم‌میش تودش دستش و دادرمکمیمیرم‌ بای بچه ۶۰ کیلویی که دماغش و بگیری مرده خیانت ببینم‌منی که ۱۹۰ قدد و ۸۵کیلو وزنمه و استایلم‌ عالیه منو اب کرد ۷۰ کیلو شدم‌ کاش میمیردم فقط خودم‌عرضه خودکشی ندارم

   2. سلام اون مرد لیاقت تو رو نداره برا خودت زندگی کن به خودت برس یه روز میاد التماست میکنه.

  2. سلام خواهر جان حیف شما که انقدر با وفا ومهربونید ولی فقط به خاطر همسرتون دارید زندگی می کنید.

   برای خودتون وبه خاطر دسته گل هاتون زندگی کنید.

 18. سلام م برای سومین بار از همسرم خیانت دیدم هر بار تو گوشی . بهم گفت دنبال مشکل تو خودت نباش من اینجوریم تو هم دوست داری با کسی باشی کارت ندارم . از این همه بی غیرتی حالم بد میشه میگه حق طلاق بهت میدم هر وقت خواستی برو .خیلی شرایط سختی دارم

 19. سلام
  تلخ ترین بخش زندگی خیانت همسر و شریک زندگیه خصوصاً برای مرد تصور اینکه ناموسش در ارتباط با یه شخص سوم که اون آدم پست و کثیف با آگاهی از شوهردار بودن این زن باهاش ارتباط داره این اتفاق خیلی خیلی سنگینه آشفتگی وقتی بیشتره که بچه هم داشته باشی ، رفیق من با سلول سلول بدنم این درد رو حس کردم و رنج کشیدم تمام راههای روانشناسی و الهی رو رفتم تا بتونم کنار بیام و ببخشم تمام دردم این بود که با تمام وجود وفادار بودم حالا چی مونده باقی یه آدم شکسته داغون با کوله باری از چه کنم و ایکاش، صادقانه میگم ای کاش همون ۶سال پیش این زندگی رو تمومش میکردم و به تنهایی فرزندم رو بزرگ میکردم کاری که مشاور خیانت بهم گفت انجام بده فقط طلاق تا اینکه تا ابد مهر بی غیرتی و درد خیانت رو به جون نمیخریدم . از خدا برات آرامش طلب میکنم که دردی بالاتر از این برای مرد نیست .من درد خودم رو گفتم هیچ توصیه ای به شما نمیکنم جز اعتماد به مشاور خیانت . خدایا این درد رو به قیمت خیلی خیلی بالایی از این بنده هات بخر که تاوان سنگینی پاش دادن .

  1. چقدرحرفاتون به حال دل من نزدیک بود باتمام وجوددرک میکم خیلی سخته منم عمیقابهش وفاداربودم وهمچنان هستم ولی این دردآدم روازپادرمیاره واقعاتانکشی این دردرومتوجه نمیشی چقدرسخته..شایداگه منم مثل شمااقابودم راحت ترمیتونستم زتدگیمورهاکنم ولی مشکلات یه زن چندین برابره

  2. منم‌ عین شما خیانت دیدم از زنم نتونستم بلافاصله جدا شدم بچمم اوردم الان با سختی دارم بزرگش میکنم ولی غرورم شکسته لحظه ای از یادم نمیره خشم عجیبی دارم گاهی به کشتنشون فکر میکنم

   1. من یه زنم بیشتر از ده ساله شوهرم بهم خیانت می کنه بیشتر تو چت دیدم ولی خونه یکیشون هم رفته یه بار…. اصلا هیچی برام جذاب نیست… حتی به قول شما بارها به کشتنش فکر کردم ولی میدونم در حد فکره…. بارها ترکش کردم درست نمیشه نمیدونم چیکار کنم

  3. چقدر تک تک کلماتتون رو لمس و درک میکنم با تمام وجود
   بعد بیست سال زندگی دوروزه که فهمیدم چهارسال با یه زن متاهل بوده اگه من اینکارو کرده بودم به ثانیه اول نمیکشید ولی من چون مادرم باید لحظه لحظه عمرم بسوزم و صدام در نیاد اصلا زمانی که زنی مادر میشه ،تمام غم های عالم میریزه سرش من مطمئنم خود خدام اگر باشه توی موقعیت من و شما و امثال ما خودکشی میکنه
   آخ چه دردی میکشم خدا
   آه افسوس از اینهمه عمری که هدر رفت

  4. تحمل این جور درد خیلی سخته واقعا سخته
   تمام سختیش اینه ک ب هیچکی بجز خدات نمیتونی بگی

 20. سلام وقت بخیر من ۳۷ ساله بامتاسفانه شوهرم زندگی کردم درطول زندگی چند با خیانت کرد من بخشیدم ولی متاسفانه چند وقت پیش دوباره خیانت کرد ومن فهمیدم قول داد که دیگه خیانت نکنه ولی متاسفانه متوجه شدم دوباره خیانت کرده لطفا راهنمایی کنید من چکار کنم

 21. منم تازه یک ساله ازدواج کردم و ی بچه ۲ ماهه دارم دیروز صب ک شوهرم خاب بود گوشیشو چک کردم و دیدم با ی دختر چت کردن نمیدونم چ رفتاری باهاش داشته باشم
  این جمله راسته ک میگن گوشیِ کسی رو ک دوس دارین رو چک نکنین چون بعدش دیگ دوسش ندارین
  🖤🥀

 22. سلام منم ده ساله ازدواجم میگذره بعد از 6 سال بهش خیانت کردم عاشق یه پسر شدم شوهرم فهمید هر روز بهم میگه تو این کارو کردی آرامش ندارم تو زندگیم در حالی که خودش هم به من خيانت کرده من اونو بخشیدم ولی اون ول نمیکنه هر روز سرزنشم میکنه لطفا بگید چیکار کنم 😁

 23. سلام شوهر من چند سال پیش به خواهرم پیشنهاد رابطه داده وخواهرم قبول نکرده.بعد از پنج سال من متوجه شدم.الان از این قضیه مادرم هم باخبرشده.ولی اونا فکر میکنن من خبر ندارم وبا من عادی برخورد میکنن.به همسرم گفتم باید فکرامو بکنم ببینم میتونم باهاش زندگی کنم یا نه.برای من تصمیم گیری خیلی سخت شده بچه دارم که به آینده اوناهم فکر میکنم موندم بمونم یابرم.از طرفی میترسم با طلاقم زندگی خواهرم هم خراب بشه راهنماییم کنید

 24. سلام. من 5 ساله ازدواج کردم و از همان اوایل ازدواج متوجه شدم ک همسرم بهم خیانت میکنه، سعی کردم ب روی خودم نیارم ولی دیدم روز ب روز داره بدتر میشه و این موضوع خیلی منو اذیت میکنه،وقتی مطرحش کردم و ازش توضیح خاستم زد زیرش و با بهانه های مختلف خودشو بی گناه جلوه داد.5ساله شب و روز ندارم خسته شدم، همسرم هیچ تلاشی واسه بهبود زندگیمون نمیکنه و اصلا ابراز پشیمونی نمیکنه، همش میگه من همینم و عوض نمیشم،تنها مشکل من اینه ک با وجود این همه خیانت دوسش دارم و هر کاری میکنم نمیتونم ازش دل بکنم، شما بگین من چیکار باید بکنم ک با این مساله کنار بیام….

  1. درد مشترک داریم منم بعد از ۲۲ سال زندگی و داشتن ۴ فرزند که دو تا شون هنوز کودک هستند چند بار مچشو گرفتم و الباقی مواقع هم یقین دارم تو رابطه بوده همیشه اول انکار میکنه بعد توجیح و حس پشیمونی نداره که از همه عذاب آور تره ولی من اونقدر عاشقشم که نمیتونم بدون اون زنده باشم خودش هم میدونه وشاید از همین موضوع سواستفاده میکنه و راحت خیانت میکنه هنوز نشده لااقل تو این ده سال یه بار گوشیش رو باز رو زمین ببینم واین نشون میده حتی یک روز هم وفا بهم نکرده من افسرده گی شدید گرفتم و گاها به خود کشی فکر میکنم چون میدونم بخاطر بچه هاش تو خونه من مونده ومن براش دیگه هیچ ارزشی ندارم این در صورتی هست که موقع ازدواج اون بود که پیش قدم شد و نشون میدا. عاشقمه یه دروغ بزرگ به خودش و من فقط از خدا میخوام یا درست بشه یا من بمیرم راه سومی رو نمیتونم تصور کنم بعضی وقتها فکر میکنم بی غیرتم ترسویم و بی اراده در صورتی که از خودم با غیرت تر و حساس تر تو مسائل نمیدیدم موندم چطور میتونه لعنت به این زندگی وحشتناک شبی نیست کابوس نبینم با یک مرد غریبه هست و با گریه بیدار نشم خدایا قدرت بده بتونم مهرشو از دلم بکنم همین الان که دارم مینویسم اشک مانع میشه درست تایپ کنم خیلی دوستش دارم اما میدونم آخرش میره

 25. سلام..من الان ده ساله ازدواج کردم..عاشق شوهرم شدم..ازجون ودلم بیشتردوسش دارم..یه دخترویه پسر دارم..بعدازچهارسال زندگی که پسرم بدنیااومده بود..دقیقاروز39بهم خیانت کرد…فرداصبحش توگوشی پیامهاشونودیدم..میخواستم خودکشی کنم نشد..فقط بهم گفت هیچی نبودبینشون..فقط باهم پیام داده بودن…ولی باورنکردم..پسرم هفت ماهه بدنیااومدبعدازیک ماه به خونه برگشتیم..بعدازکلی غم وغصه واین جواب من بود..الان که ازاون موضوع 6سال میگذره دوباره فکرم خرابه..بااینکه شوهرم دوسم داره ولی چه فایده….به زورباخواهش وتمنااززبونش کشیدم چی باهاش کرده اونم بهم گفت که خیانت کرده اونم ارچه نوعش..حالانمیدونم چیکارکنم..خانواده درست و حسابی ندارم برم پیششون..فقط تو دلم دارم میسوزمومیسازم…یادوباره به فکرخودکشی میافتم

 26. سلام
  من 8ساله ازدواج کردم دوتا بچه دارم الان متوجه خیانت شوهرم شدم باید چیکار کنم دیگه اصلا نمیتونم بهش اعتماد کنم و نمیبخشم ش فقط فکر زندگی بچه هام هستم وگرنه طلاق م رو می‌گرفتم لطفا راهنمایی کنین منو

 27. سلام من شوهرم خیانت کرده و من دختر 6 سالم ول کرده رفتخ بهم میگه من براش مردم دیگه منا نمیخاد چکار باید بکنم

  1. خواهرم، اصلا به روی بد زندگی که توی بوجود اومدنش نقش نداشتی فکر نکن. مشکل از شما نبوده بلکه اون مشکل داشته و بدی اون ربطی به شما نداره. پس اون را از ذهنت حذف کن و به زندگی بدون اون ادامه بده. وابستگی به انسانهای بی ارزش ، ستم به خود است. به خداوند توکل کن که بهترین تکیه گاه است و به زندگی امیدوارانه ادامه بده.

 28. من خانمم پنج ساله داره بهم خیانت میکنه دو ساله زیره نظرش داشتم دیدم بله با یکی از اقوام نزدیک خودم که در هفته سه چهار بار رفت امد خانوادگی داشتیم الان دستشو رو کردم هنوز داره انکار میکنه منم فقط دارم عذاب روحی میکشم فقط خدا متونه کمک کنه حالا با دو تا بچه نمیدونم چکار کنم نه میتونم باعاش زندگی کنم نه میتونم طلاقش بدم فعلا خراکم شده گریه و عذاب کسی راهکاری داره لطفا جواب که عذاب نکشم

  1. یکم از هم فاصله بگیرین.کاش نمیذاشتین انقد این ماجرا طولانی بشه.روی خوبی هاش تمرکز کنین و اگه تونستین ببخشیشنش خیلی خوبه که برگردین به زندگی

  2. سلام وعرض احترام .
   ای کاش یکم فکر می کردید چرا خانمتون بهتون خیانت کرده وازش می پرسیدید شاید دلیل قانع کننده ای می داد که اشکال کار خودتونا پیدا می کردید، به نظرم اگه این مورد را بدونید با جبران ضعف های زندگیتون از این به بعد زندگی عاشقانه ای خواهید داشت .

 29. سلام هرکی خیانت میکنه همینه دیگه فرقی نداره حرفاشونم دروغه برای گول زدن طرف مقابل
  زیاد جدی نگیر دوروز بعد احساسشون میپره میره رو یکی دیگه

 30. سلام
  من 5 ماهه ازدواج کردم و بعد از 3 ماه متوجه شدم همسرم هروقت با من رابطه ندارد و درگیری های فکری و کاری دارد و من به دید و نظر خودش امادگی رابطه ندارم فیلم و عکسهای پورن می بینه و اوایل که فهمیدم ضربه روحی شدیدی خوردم و خیلی راجع بهش تحقیق کردم و صلاح دیدم راجع به این موضوع که متوجه شدم باهاش صحبت نکنم و البته احساس صحبت کردن راجع بهش حرمت بینمونو از بین میبره و روش بازتر میشه و شاید چیزای بدتری پیش یاد گوشیش و سرچ و همه چیو چک کردم بدون اینکه متوجه بشه فهمیدم فقط فیلم و عکس پورن میبینه ولی باز کمی طول کشید تا با این قضیه کنار بیام که باز یه رفتاری علنا کرد که من کلا ناامید شدم از دستش با اینکه خیلی دوسش دارم و بهش وابسته ام نتونستم ببخشمش طی یه شوخی کاملا مسخره ایشون جدی گرفت قدرت و زورشو به من نشون داد و برخورد کرد با من کشتی میخواست بگیره مثلا کم نیاره و منم ترسیدم و احساس امنیت نکردم دیگه ساعت 12 شب میخواستم برم بیرون که ایشون خیلی راحت کفشمو داد که برم بیرون گفت تازه درو هم قفل میکنم راحت میخوابم خیلی قلبم شکست با اینکه من همه جوره حواسم بهش بود از لحاظ غذا خونه رابطه ارتباط خوب با خانوادش ولی خیلی قشنگ ناراحتم کرد به طوری که دلم نمیخواست ببینمش فرداش هم معذرت خواهی کرد و برام اب طالبی گرفت ولی باز نتونستم ببخشمش ایشون وقتی دید من مثه قبل نمیشم دیگه حرکتی برای بهتر شدنم نکرد و شبا جدا خوابید و بعد خودش کم کم اومد کنارم خوابید ولی تو این چند روز نه بغل نه بوس نه ابراز علاقه خیلی کوتاه جدی حرف نمیزنه مثه قبل براش انگار مهم نیستم دیگه و بازم فیلمهای پورن میبینه و تلاشی نمیکنه که من بتونم ببخشمش ولی تو این مدت من غذا میوه و خوراکی خوشمزه درست می کنم براش و حرف نمیزنم سکوت هستم نمیدونم چیکار کنم خودم از این وضع میترسم هفته دیگم تولدشه تصمیم گرفتم براش تولد بگیرم شاید قدرمو بدونه

  1. بهترین عشق و دوست آدم خداست بزار هرکس هرکاری می کنه بکنه نهایتا هرکس مسیول اعمال خودشه این دنیا تموم میشه و این زهر زندگی مثل شرابی در آخرت آدم را مست می‌کنه .واگر همینطور فکر کنی این بهشت را در دنیا لمس می کنی.و این زهر مثل زهر بعضی مارها خودش شفا بخشه. اگه نیاز به عشق زمینی داشتی هم با روش درستی دنبالش باش

 31. با سلام
  با عرض معذرت اگر مشاوران کمتر به پول گرفتن فکر کنند شاید بتوانم کمکی کنند 2-مشاوران فقط مستمع هستننددر شرایط بحرانی کاری نمیکنند3-چون شخص خیانت دیده را درک نمی کنند و فقط به علم خودشان تکیه می کنند برای خوب نشان دادن خود سعی می کنند وصل کنند

 32. سلام من یکسال از زندگیم گذشته..سر هر موضوعی ک میرسیم شوهرم بحث تعهد رو میریه هروقت ب مشکلمیخوریم و دعوا مینیم میگه ریدم ب این تعهد دیشبمعلناگفت برو جدا شو منپشتم ب کسی گرمه ک انقد راحت دارم میگم ولی بعدش گفت نه من همچین ادمب نیستم خیلی حساسم میکنه خیییلی روی روانم راه میره چیکار کنم؟

  1. سلام وعرض احترام .
   ای کاش یکم فکر می کردید چرا خانمتون بهتون خیانت کرده وازش می پرسیدید شاید دلیل قانع کننده ای می داد که اشکال کار خودتونا پیدا می کردید، به نظرم اگه این مورد را بدونید با جبران ضعف های زندگیتون از این به بعد زندگی عاشقانه ای خواهید داشت .

 33. سلام
  خواهر من خیانت دیده و این موضوع را خواهر زاده من به من گفته و پدر و مادرم هم ميدونند اما خواهرم میگه همچنین چیزی نیست و دروغه
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام وعرض احترام .
   ای کاش یکم فکر می کردید چرا خانمتون بهتون خیانت کرده وازش می پرسیدید شاید دلیل قانع کننده ای می داد که اشکال کار خودتونا پیدا می کردید، به نظرم اگه این مورد را بدونید با جبران ضعف های زندگیتون از این به بعد زندگی عاشقانه ای خواهید داشت .

 34. باسلام خسته نباشید خانومی 29ساله وشوهرم 36سالشه 15ساله ازدواج کردیم شوهرم داره بهم خیانت میکنه مطمعنم چون از چتهایی که بااون زن داشته عکس گرفتم که داره بهم خیانت میکنه حالا نمیدونم چه کار کنم چون اعتماد به نفس ندارم بتونم باهاش حرف
  بزنم در مورد این موضوع که من فهمیدم که داره بهم خیانت میکنه اگه عکس که گرفتم برای شوهرم بفرستم خوبه یانه نمیدونم چیکار کنم حالم خیلی بده اصلا نمیتونم باهاش حرف بزنم با زن همسایمون رابطه داره تورو خدا کمکم کنین

  1. با سلام بهتره حتما در این مورد به مشاور خیانت مراجعه کنید ولی قبلش حتما به همسرتون بگید

 35. سلام. یه سوال؟ آیا بین فهمیدن خیانت همسر و دونستن اون فرقی هست با وقتی که شما تمام مکالمات رو شنیده یا دیده اید؟ شده کسی بتونه با این جور خیانت کنار بیاد؟ من وقتی اولین بار فقط چند اس ام اس دیدم روی گوشی همسرم خیلی راحت تر عبور کردم. ولی وقتی که متاسفانه متاسفانه رو گوشیش شنود گذاشتم و همه مکالماتش رو شنیدم خیلی اوضاع فرق کرده. حالا مثل یه کابوس شده و تمام اون کلمات در ذهنم حک شده و با توجه به اینکه شخص سوم هم آشنا بود و حتی مکانها رو هم دیده بودم حالا مثل یک فیلمی هست در ذهنم به طور مداوم در حال تکرار هست و روز و شب تمام ذهنم رو اشغال کرده و جایی نیست که به اونجا فرار کنم از دست ذهنم و گاهی فکر میکنم مثل دندونی که درد میکنه باید سرم رو ببرم و بندازمش آشغالی تا از دست این افکار راحت بشم. اینکه میگم الان ۵ ساله که از موضوع گذشته و من همچنان درگیرم با خودم . علی رغم اینکه همسرم ابراز \شیمانی کرده و قلبا داره تمام تلاشش رو میکنه که زندگیمون برجا بمونه اما من همچنان دارم ادای زندگی کردن در میارم. واقعا نمیدونم دیگه چی کار کنم با این افکار کثیفم… مشاوره هم رفتم. ولی خیلی موثر واقع نشد. و حالا تمام سالهای زندگیم زیر سوال رفته و دیگه اعتمادی نمونده و تمام اتفاقات زندگیم رو دارم یه جور دیگه ای میبینم که قبلا نمیدیدم و فکر میکنم کور بودم و ندیدم چیزی رو و اعتماد نابجایی کردم و حالا از دست خودم بسیار عصبانی ام بلکه بیشتر از عصبانیتی که از همسرم دارم. اینقدر در این راه سعی در فراموشیم کردم که دیگه دارم الزایمر میگیرم و حتی چیزهایی که میخوام هم دیگه درست به یاد نمیارم..متاسفانه تموم کردن زندگی هم به اون آسونیا نیست. جدا از تمام مشکلاتی که بخاطر وجود بچه ها هست. متاسفانه هنوز کاملا متنفر نیستم و هنوز همسرم رو دوست دارم. و این قسمت سخت تر کرده موضوع رو. احساس میکنم به مرحله خود تخریبی یا دگر تخریبی رسیدم و همین روزاست که یه کاری دست خودم بدم. در توصیه ها میگن که در موردش حرف بزنیم با همسرمون. مسپله اینه وقتی اعتماد از بین رفته دیگه هیچ راهی برای فهمیدن حقیقت و صحت سنجی اون وجود نداره. خصوصا اینکه همین الان هم چیزی که خودم میدونم خیلی بیشتر از اونی که هست که همسرم به من گفته باشه. این رو درک میکنم که اون هم به صلاح من نمیخواد که همه حقیقت رو به زبان بیاره. و اینجوری فقط دروغهای اون بیشتر میشه وقتی من قسمت زیادی از واقعیت رو دیدم و شنیدم. از طرفی من همینجوری هم نتونستم هضم کنم. اگه واقعیت سخت تر از تصور من باشه چی؟ بهتر نیست که با همون دروغها کنار بیام؟ از طرفی اگه قرار بود دروغها رو من کار کنه که باید تا الان کار کرده بود و من عبور کرده بودم! پس یک تضاد فلسفی گیر کردم..

  1. سلام دوست عزیز منم مشکل شمارو دارم ازطریق پیام و شنود همه چیزو شنیدم ولی شوهر من میزنه زیر همه چیز و هیچ تلاشی نمیکنه ازدلم در بیاره واقعا سختمه نمی‌دونم چیکار کنم

  2. سلام هرکی خیانت میکنه همینه دیگه فرقی نداره حرفاشونم دروغه برای گول زدن طرف مقابل
   زیاد جدی نگیر دوروز بعد احساسشون میپره میره رو یکی دیگه

  3. سلام
   تلخ ترین بخش زندگی خیانت همسر و شریک زندگیه خصوصاً برای مرد تصور اینکه ناموسش در ارتباط با یه شخص سوم که اون آدم پست و کثیف با آگاهی از شوهردار بودن این زن باهاش ارتباط داره این اتفاق خیلی خیلی سنگینه آشفتگی وقتی بیشتره که بچه هم داشته باشی ، رفیق من با سلول سلول بدنم این درد رو حس کردم و رنج کشیدم تمام راههای روانشناسی و الهی رو رفتم تا بتونم کنار بیام و ببخشم تمام دردم این بود که با تمام وجود وفادار بودم حالا چی مونده باقی یه آدم شکسته داغون با کوله باری از چه کنم و ایکاش، صادقانه میگم ای کاش همون ۶سال پیش این زندگی رو تمومش میکردم و به تنهایی فرزندم رو بزرگ میکردم کاری که مشاور خیانت بهم گفت انجام بده فقط طلاق تا اینکه تا ابد مهر بی غیرتی و درد خیانت رو به جون نمیخریدم . از خدا برات آرامش طلب میکنم که دردی بالاتر از این برای مرد نیست .من درد خودم رو گفتم هیچ توصیه ای به شما نمیکنم جز اعتماد به مشاور خیانت . خدایا این درد رو به قیمت خیلی خیلی بالایی از این بنده هات بخر که تاوان سنگینی پاش دادن .

  4. سلام دوست عزیزمنم دقیقا مثل شمام،انقدرفکر به حرفاشون کردمه که دلم میخادسرموازوسط شقه کنن،ولی مطمعنم گذاشته کناروپشیمونه ،پس بهتره خودمون به خودمون کمک کنیم،شوهرامون دوسمون دارن منتها چون مردها ازادترن واجتماعی تربراشون خیانت راحت ترهست،اگرنمیخاستت ولت میکردوطلاقت میداد،تورابطه داشتن هرحرفی ومکانی هست.خودتوبیشترازایناپیرنکن

 36. سلام از ازدوج ما یک سال میشه و یک پسر هم داریم اما همسرم دنبال معشوقه قبلی خود هست اونم شوهرم را رها نمیکنه مدام به شوهرم زنگ میزنه پیام میدهد و شوهرم همچنان نمیدانم چیکار کنم

  1. با سلام .
   وقتی هنوز فقط یک سال از زندگی گذشته این مشکل جدی لطفا فقط به راهکارهای مقاله اکتفا نکنید و مشاوره بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉