کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

طلاق به خاطر خیانت همسر

طلاق به خاطر
3/5 - (2 امتیاز)

طلاق به خاطر خیانت از جمله دلایلی است که امروز در پرونده های طلاق در دفتر وکیلان ومشاوره خانوادهبیش از پیش به چشم میخورد . طلاق به خاطر خیانت در تمامی ملل و فرهنگ ها و در طول دوره های مختلف همواره وجود داشته است اما امروزه با توجه به تحولات فرهنگی و تغییر همه جانبه سبک زندگی طلاق به دلیل خیانت شایع تر از دیگر دلایل جدایی است .

شاید جامعه آنطور که باید نتوانسته است همگام با توسعه به بخش تعالی فرهنگی در قالب آموزش های رسمی و غیر رسمی رسیدگی کند چرا که اگر تعالی بشری در جامعه همانند پیشرفت تکنولوژی مورد توجه و رسیدگی باشد و اخلاقیات و رشد معنوی افراد در کنار سایر جنبه ها مورد توجه قرار گیرد قطعا در گام بعد تعالی بشری جامعه به سرحدی خواهد رسید که کمتر شاهد طلاق به دلیل خیانت باشیم چرا که خیانت رفتاری پست و به دور از ارزش های اخلاقی است که ناشی از عدم عزت نفس است . توصیه میشود برای اتخاذ تصمیم درست ازمشاوره خیانتاستفاده کنید.

طلاق به دلیل خاطر خیانت

در سال های اخیر یکی از مهم ترین علل طلاق، خیانت زوجین بوده است. این مورد از آن دسته مواردی است که طلاق بهترین راه چاره آن است. زیرا علاوه بر اینکه زوجین از طرف همسر خود مورد بی مهری و بی وفایی قرار می گیرند، باز هم می توانند خیانت کنند. بعضی از زوجین به این دلیل دست به خیانت می زنند که از همسر خود خسته شده اند و دیگر او را دوست ندارند.

این بی علاقگی و عدم عشق در زندگی، قاتل روابط زناشویی است. بر اساس گزارشات و آمار اعلام شده بیشتر از نیمی از مردان و حدود 30 درصد از زنان به دلایل مختلف درگیر روابط نا مشروع هستند. شاید شما هم یکی از قربانیان باشید و نمی دانید چگونه این موضوع را هضم کنید. فراموش کردن خیانت همسر بسیار سخت است و اولین واکنشی که طرف مقابل نسبت به آن دارد جدایی است.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه طلاق به خاطر خیانت همسر با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

خیانت همسر

دلایلی که تنها راه خیانت را جدایی می دانید چیست؟

شکستن غرور و احساس تنهایی

زمانی که همسرتان کسی را جایگزین شما می کند یعنی رفتارها و محبت شما را نمی خواهد. به همین دلیل این موضوع باعث شکستن غرور شما شده و اعتماد به نفس شما را از بین می برد. شما دیگر جذابیتی برای همسر خود ندارید و به همین دلیل حس میکنید طرد شده اید. غرورتان شکسته است و از لحاظ روانی به دنبال راهی برای نشان دادن خود هستید. به همین دلیل طلاق را بهترین راه حل می دانید تا از این طریق میزان دلشکستگی و احساستان را به همسرتان نشان دهید.

در این حال سعی کنید در کنار خانواده یا افرادی باشید که شما را دوست دارند. اگر فرزندی دارید به او فکر کنید و به او دلگرم باشید. خیانت کردن همسرتان لزوما گردن شما نیست. شما قطعا بی ایراد هستید و به همان اندازه مهربان و جذابید. سعی کنید به خودتان فکر کنید و تا حد ممکن ضعف به خود راه ندهید.

بیان خشم

اولین واکنش شما بعد از خیانت همسرتان چیست؟

قطعا به حدی عصبانی می شوید که حتی فکرش را هم نمی کردید. شما دیگر توان دیدن همسر خود را ندارید. احساس اعتماد و امنیت شما کاملا از بین رفته و آرامشی در زندگی ندارید. رویاهای شما برای ساختن آینده ای بهتر بر باد رفته است. این واکنش کاملا طبیعی است واولین چیزی که به ذهنتان می رسد طلاق و جدایی است. سعی کنید خشم بیش از حد خود را مهار کنید.


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت همسر در زندگی مشترک چیست؟


طلاق به خاطر

عواقب خیانت زوجین به یکدیگر

طلاق بعد از خیانت مسئله ای است که با تاثیر مخرب خود بر روی فرد مورد خیانت زوج واقع شده میتواند او را به فردی ناهنجار تبدیل کند که به پاس جبران ضربه ای که خورده است دست به هر رفتار نا متعارفی بزند و این سلامت روانی و اجتماعی جامعه را به خطر خواهد انداخت . اما متاسفانه تدبیر چندانی برای چنین افرادی که در شرایط جدایی به خاطر خیانت هستند ، در نظر گرفته نشده است و حمایت ها تا قبل از طلاق است و پس از آن این افراد به حال خود رها میشوند .

در حالی که مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی میتواند با نفوذ در مشاوره طلاق و پروانده های مرتبط برای این افراد پس از طلاق بعد از خیانت برنامه هایی در نظر بگیرد . برای مثال در کنار مشاوره خانواده و با وجود راهکار های درمانگران برنامه ای همه جانبه برای بازسازی شخصیتی و احیای روحی روانی افرادی که طلاق به دلیل خیانت را تجربه کرده اند این افراد را بار دیگر به وضعیت قبلی خود برگردانند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت همسر


خیانت همسر

طلاق به خاطر خیانت مرد

طلاق به خاطر خیانت مرد در پرونده هایی که درخواست طلاق از طریق زن به دادگاه داده شده است همیشه سهم قابل توجهی داشته است . از آنجایی که به طور کلی حق طلاق با مرد است ارائه عکس از مکالمه و پیام تلفنی و یا عکس معمولی از همسر با شخص دیگر در مکان عمومی نمیتواند دلیل تمام کننده ای برای دادگاه باشد تا در پرونده نفوذ کند و طلاق را حق زن بداند . برای طلاق از طرف زوجه دلایلی قانونی خاصی وجود دار که اصطلاح دادگاهی آن ” عسر و حرج ” است که دلایلی محکمه پسند برای اتمام زندگی مشترک از طرف زوجه هستند به طور مثال (اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی ، بیماری روانی حاد یا بیماری مسری …) پس طلاق برای خیانت مرد با در نظر گرفتن خیانت به عنوان سوء رفتار در کنار سایر دلایل برای دادگاه قابل استناد است .


بیشتر بخوانید: اعتماد به همسر بعد از خیانت !چگونه خیانت را جبران کنیم؟


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه طلاق به خاطر خیانت همسر با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

طلاق برای خیانت مرد

اما جدای از بحث و روند قانونی این مسئله . موضوع روانشناسی این جریان است ، چرا که خیانت برای هر فردی میتواند بدترین ضربه روحی روانی باشد . اما آیا تنها راه حل برخورد با خیانت طلاق است ؟ در پاسخ به این سوال مشاوره طلاق و مشاوره خانواده مفید ترین کمک را به ما خواهند کرد اگر طرف مقابل شما فردی بوالهوس نیست و به اشتباه دچار چنین رفتاری شده است و از نظر شما لایق شانس مجدد است میتوانید با مراجعه به مرکز مشاوره خانواده روانشناسی طی یک روند درمانی رابطه خود را به شکل اصولی احیا کنید .

اما اگر به عنوان یک زن طلاق به دلیل خیانت مرد را تجربه کرده اید وضعیت شما کاملا قابل درک است شما احتیاج به زمان و همدلی و مشاوره برای ریکاروری وضعیت روحی روانی و بازگشت به زندگی را دارید پس به خود کمک کنید و در کنار یک روانشناس متخصص مسیر بهبود خود را راحت تر و سریع تر طی کنید .


بیشتر بخوانید: راه های تشخیص خیانت زن به شوهر


 

طلاق به خاطر خیانت زن

طلاق به دلیل خیانت زن متاسفانه امروزه در کنار طلاق به دلیل خیانت مرد هم به چشم میخورد . بیان واژه متاسفانه برای طلاق به دلیل خیانت زن به دلیل احساس نا برابری جنسی نیست و به این معنا نیست که خیانت برای مرد توجیه پذیر است اما از آن جایی که جایگاه زن در خانواده بسیار والا و مظهر مهر و عاطفه و حافظ کانون خانواده است و از آنجایی که وجود ظرفات و لطافت شخصیتی زن متجلی نقش مهم او در حفظ عفت و تحکیم بنیان خانواده است و همچین به خاطر نقش پر ارزش مادری و رسالت بزرگی که دارد ، آلوده شدن زن به رفتار خیانت جلوه زننده تر و ناخوشایند تری دارد .

جدایی به خاطر خیانت

طبق پژوهش ها و آمار طلاق به خاطر خیانت زن آثار مخرب تری در روح و روان و در کل زندگی مرد به بار خواهد آورد . چرا که زن از نظر روانشناسی تجلی رفتاری راحت تری را دارد و ناراحتی و احساسات خود را با گریه و . ..راحت بروز میدهد و بیشتر مورد حمایت و همدلی قرار میگیرد و این باعث میشود که سریع تر خود را پیدا کند . اما آمار نشان میدهد که مردان بعد از طلاق بیشتر دچار تنش روحی و افسردگی میشوند . طلاق به دلیل خیانت زن هم که میتواند بدترین دلیل جدایی برای یک مرد باشد پس مردان هم نیاز مشاوره بعد از طلاق دارند .


بیشتر بخوانید: چگونگی برخورد با زن خیانتکار


آمار طلاق به خاطر خیانت

آمار طلاق به خاطر خیانت طبق تحقیقات آسیب شناسان اجتماعی و نهاد های مربوط رتبه سوم را در بین دلالیل طلاق را به خود اختصاص داده است درصد آمار طلاق به خاطر خیانت در دهه گذشته همچنان رو به افزایش بوده است اما آمار و تحقیقات دقیق و مشخصی در این باره یا صورت نگرفته است یا نشر داده نشده است . چرا که در رسیدگی ها و آمار گیری هایی که در این زمینه صورت میگیرد متاسفانه به دلیل عدم پذیرش و جا نیفتادن این مسئله افراد از تیک زدن خیانت به عنوان عامل جدایی خود ممکن است اجتناب کنند و همین امر باعث میشود که نتایج دقیقی در دست نباشد . و بیشتر آمار گیری ها و تحقیقات کلی هستند به طور مثال تهران با در دست داشتن روزانه 90 طلاق همچنان رکورد دار آمار طلاق است .

خیانت همسر

طلاق به خاطر خیانت شوهر

طلاق به دلیل خیانت شوهر امروزه تیتر بسیاری از مجلات خانواده و برنامه ها است اما هرگز آنگونه که باید به آن پرداخته نشده و چاره اندیشی بخصوصی صورت نگرفته است . متاسفانه زنانی که طلاق به دلیل خیانت شوهر را تجربه میکنند اکثرا به زنانی افسرده و منزوی تبدیل میشوند و در موارد حاد تر میتوانند با در پیش گرفتن رفتار های غیر معمول به خود و جامعه آسیب برسانند . اما اگر در مراکزی مانند مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی برنامه هایی برای چنین افرادی در نظر گرفته شود یا مسئله اشتغال زنان در شرایط طلاق بعد از خیانت مطرح شود و جامعه از آنان حمایت کند آسیب های فردی و اجتماعی این امر به حداقل خواهد رسید .


بیشتر بخوانید: بهترین راه برخورد با خیانت به شوهر چیست ؟


خیانت شوهر

اگر شما فردی هستید که چنین تجربه ای را داشته اید و به حقوق و شخصیت شما تعرض شده است نباید نفر بعد خود شما باشید . پس ارزش های خود را حفظ کنید اعتماد به نفس خود را با گفتن جمله ” حتما من خوب یا کافی نبودم ” از بین نبرید . شما هرگز لایق چنین رفتاری نبوده اید و اکنون زمان آن است که بیش از هرزمان دیگری قوی باشید ، به کمک روانشناس روحیه خود را ترمیم کنید . به اشتغال و تحصیل بپردازید و اگر تا به حال وقت ورزش و مطالعه نداشت اید این کار را انجام دهید خیانت نباید شما را پایین بکشد بلکه باید تلنگری باشد برای تعالی و رشد شما .

اگر همسرتان به خیانت خود اعتراف کرد می توانید به راحتی از همسرتان جدا شوید اما اگر مجبور به اثبات آن شوید مجبورید شواهدی مبنی بر خیانت همسرتان را به دادگاه بدید. نفر سوم نباید مجبور به شهادت باشه و باید به اختیار خودش شهادت بده.


بیشتر بخوانید: خیانت در زندگی زناشویی چه تعریفی دارد


خیانت همسر

سوالات متداول

شوهر من دوبار به من خیانت کرده و در حال حاضر یک فرزند دارم؟ راه حل چیست؟

مشخص است که همسرتان علاقه ای به شما و به ادامه زندگی ندارد. راه حل این موضوع به شرایط خانوادگی شما دارد. آیا می توانید در نبود او از خانواده کمک بگیرید یا مستقل شوید یا خیر؟ اگر می توانید بهترین راه این است که وکیل بگیرید و دادخواست طلاق بدهید.

آیا خیانت ازطریق واتس آپ یا تلگرام را به دادگاه ثابت کرد؟

اثبات خیانت از طریق واتس آپ یا تلگرام کار بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است. این شخص باید هنگام ارتکاب جرم دستگیر بشه یا حداقل کسی از دوستان نزدیکش شهادت بده. این موضوع منوط به گرفتن وکیل است.

آیا دادگاه نفر سومی که باعث خیانت شده را احضار می کند؟

اگر همسرتان به خیانت خود اعتراف کرد می توانید به راحتی از همسرتان جدا شوید اما اگر مجبور به اثبات آن شوید مجبورید شواهدی مبنی بر خیانت همسرتان را به دادگاه بدید. نفر سوم نباید مجبور به شهادت باشه و باید به اختیار خودش شهادت بده.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره خیانتبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:How Faith Influences Divorce Decisions

براي مشاوره در زمينه طلاق به خاطر خیانت همسر

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉