کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

اهداف رابطه جنسی انتقام جویانه چیست؟

انتقام جنسی
3.7/5 - (8 امتیاز)

انتقام جنسی کار درستی است؟

روابط عاشقانه، زناشویی یا جنسی همواره پیچیده و چالش برانگیز هستند. احساسات فرد درگیر در این روابط چه مثبت و چه منفی میتواند شدید باشند. هنگامیکه وقت، توجه و انرژی عاطفی خود را به کسی اختصاص داده اید، طبیعی است که در صورت پایان دادن به رابطه یا شکستن اعتمادتان، ناراحت شوید. برخی از افراد تصمیم می گیرند این احساسات را به روشی غیر ایمن کنترل کنند. یکی از این واکنش ها در برابر خیانت یا جدایی، رابطه جنسی انتقامی است.

در واقع انتقام جنسی عبارت است از رابطه جنسی یا انجام اعمال جنسی با کسی برای انتقام گرفتن و مجازات کردن شخص دیگر. به طور کلی، رابطه جنسی انتقام جویانه به این دلیل اتفاق می افتد که فرد عقیده دارد که این عمل باعث درد عاطفی شریک زندگی قبلی او خواهد شد. اما توجه داشته باشید، پورن انتقامی بیش از آنکه حل کننده مشکلات شما باشد، اوضاع را پیچیده میکند. پس بهتر است به دنبال روشهای امن و بهتری برای پردازش احساسات منفی خود باشید.

افسانه ها و باورهای غلط در مورد انتقام جنسی

یک باور غلط و رایج این است که رابطه جنسی برای انتقام از شریک زندگی، باعث می شود احساس خوبی داشته باشید. اما بعید است این رفتار، برای کسی مفید باشد. انجام هر کاری صرفاً برای صدمه زدن به شخص دیگر طبق تعریف عملی مضر است. همچنین، رابطه جنسی با یک شخص برای صدمه زدن به شخص دیگر ممکن است منجر به آسیب رساندن به شخصی شود که با او رابطه انتقامی داشته اید.

مطالعات متعدد نشان می دهد که اگرچه انتقام گیری ایده خوبی به نظر می رسد، اما در واقع تلاش برای این کار و رابطه جنسی نامشروع احساس بدتری در شما ایجاد می کند.

در واقع، فکر کردن یا تلاش برای انتقام گیری می تواند باعث شود شما وقت بیشتری را با فکر کردن به یک اتفاق منفی بگذرانید، و باعث شود درد عاطفی شما طولانی تر شود و احساس بدتری داشته باشید. اگر متوجه شدید که نمی توانید از پس افکار منفی درباره یک نفر برآیید، از یک متخصص بهداشت روان کمک بگیرید. مشاوره جنسی می تواند به شما کمک کند راه های سالم برای پردازش احساسات خود را پیدا کنید.

انتقام جنسی چیست؟
انتقام جنسی

چرا افراد به رابطه جنسی انتقامی فکر میکنند؟

همانطور که گفتیم، انتقام جنسی همیشه مشکلات بیشتری را به دنبال دارد. اما حس انتقام جویی و خشم، پس از یک جدایی سخت یا خیانت حس عجیبی نیست. در اینجا چند دلیل احتمالی وجود دارد که چرا مردم این کار را انجام می دهند.

1. برای جلوگیری از غم و اندوه

فعالیت جنسی با شخص دیگری می تواند به شما کمک کند تا از غم و اندوه او، حتی برای لحظه ای، بکاهد. زیرا این کار باعث ترشح اکسی توسین یا همان هورمون عشق می شود. هنگامی که درگیر عشق یا رابطه جدید می شوید، از آن بهره بیشتری میگیرید.

2. ابراز خشم

بین انتقام از همسر و عصبانیت یک مرز باریک وجود دارد. بدیهی است که عصبانیت معمولاً با افکار خصمانه و رفتارهای ناسازگار همراه است که در پاسخ به اقدامات ناخواسته شخص دیگری –معمولاً شخصی که ما دوستش داریم– ایجاد می شود.

احساس عصبانیت معمولاً نشانه این است که شما نیز احساس صدمه، ناراحتی، ناامیدی، بی مهری و… می کنید. رابطه جنسی حتی رابطه جنسی نامشروع، ممکن است راهی باشد که شما برای تخلیه ناامیدی و عصبانیت خود پس از جدایی انتخاب می کنید.

3. برای افزایش اعتماد به نفس

شواهد معتبری وجود دارد که جدایی از همسر، باعث آسیب به اعتماد به نفس و خود کم پنداری می شود. با توجه به کاهش اعتماد به نفس، تلاش برای افزایش روحیه پس از جدایی غیر معمول نیست. رابطه جنسی برای انتقام از شریک زندگی، می تواند احساس جذابیت و خواسته شدن در شما ایجاد کند و باعث افزایش عزت نفس شود.

4. برای کنترل احساسات

وقتی فرد مقابل شما تصمیم میگیرد به رابطه شما پایان دهد، می تواند احساس ناتوانی در شما ایجاد کند. برخی افراد به عنوان راهی برای کنترل این حس ناتوانی، به دنبال انتقام از همسر هستند. لذا ممکن است رابطه جنسی انتقام جویانه راهی برای کمک به شما باشد که پس از احساس گرفتار شدن یا مشکل در ترک رابطه، بتوانید به زندگی خود ادامه دهید. در واقع ممکن است رابطه جنسی با شخص دیگری را به عنوان یک شروع تازه ببینید.

اجرای عدالت با تجاوز جنسی
قربانی انتقام جنسی
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه اهداف رابطه جنسی انتقام جویانه چیست؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

جوانب مثبت و منفی رابطه جنسی برای انتقام از همسر

سنجیدن جوانب مثبت و منفی رابطه جنسی انتقامی مانند هیچ موضوع دیگری نیست‌. این تصمیم بسیار تعیین کننده است و عواقب آن می تواند برای مدت طولانی شما را تحت تأثیر قرار دهد. در اینجا نکات مثبت و منفی احتمالی تصمیم شما ذکر شده است.

آیا رابطه جنسی انتقامی مفید است؟

  • پاسخ به میل جنسی

یکی از نکات مثبت رابطه انتقامی این است که شما میتوانید از این طریق به میل جنسی خود پاسخ دهید. در واقع یک رابطه احساسی سالم میتواند به بهبود شما کمک کند.

  • پایان یک رابطه شکست خورده

این ممکن است شما را از صدمات بیشتر یا فکر کردن به یک رابطه سمی یا شکست خورده رها کند.

انتقام از همسر و وارد شدن به یک رابطه جدید و بهتر، به شما کمک میکند با اعتماد به نفس و جذابیت جنسی خود ارتباط برقرار کنید. یک رابطه جدید می تواند تنش های روحی و روانی شما را برطرف کند.

این نکات منفی را روابط جنسی انتقامی در نظر داشته باشید.

گاهی اوقات ممکن است برنامه انتقام شما نتیجه معکوس بدهد. زیرا صدمه زدن به احساسات شخص دیگری، باعث صدمه زدن به احساسات خودتان هم می شود و حتی احتمالا باعث بدتر شدن اوضاع میشود.

علاوه براین انتقام در قالب رابطه جنسی نامشروع ممکن است احساسات و ناراحتی های کاملاً جدیدی را ایجاد کند که هرگز خودتان را برای رویایی با آنها آماده نکرده اید.

اگر با شخصی رابطه برقرار می کنید تا به شخص دیگری آسیب بزنید، بدانید که از آن شخص سوء استفاده می کنید. این می تواند منجر به صدمه زدن به احساسات آنها شود. همچنین در نهایت احساس گناه و پشیمانی به سراغتان میاید. توجه کنید؛ از آنجا که شرایط هر فرد منحصر به فرد است، توصیه می کنیم لیستی از نکات مثبت و منفی مختص خود را تهیه کرده و بر اساس آن تصمیم بگیرید.

آیا رابطه جنسی انتقامی سالم است؟

بیایید برای پاسخ دادن به این سوال با چیزهای واضح شروع کنیم. رابطه جنسی می تواند یک امر بسیار سالم باشد. رابطه جنسی و حتی خیال پردازی جنسی با بسیاری از مزایای عاطفی، روحی و جسمی مرتبط است.

به عنوان مثال، رابطه جنسی با افزایش هورمونهایی مانند دوپامین، سروتونین، نوراپی نفرین و اکسی توسین در سلامت شما نقش دارد. این هورمون ها پادزهر طبیعی برای فشارهای روانی مانند اضطراب و افسردگی هستند.

اما وقتی انگیزه انتقام را به رابطه جنسی پیوند می دهید، مزایای سلامتی آن کمرنگ می شود. به یاد داشته باشید، رابطه جنسی طولانی مدت نخواهد بود، اما عواقب آن ممکن است روزها، حتی ماه ها ادامه داشته باشد.

تجاوز جنسی | آدم ربایی | انتقام گیری
مشاوره انتقام جنسی

آیا به خاطر انتقام گرفتن از همسرم پشیمان خواهم شد؟

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد انتقام گرفتن در طولانی مدت باعث بدتر شدن وضعیت شما می شود. افرادی که انتقام می گیرند، بیشتر از کسانی که این کار را نکرده اند، احساس ناراحتی دارند. چرا که افرادی که تصمیم به گذشت داشتند، قادر به حرکت رو به جلو بوده و سریعتر التیام میابند.

نکاتی که به شما کمک می کند تا از رابطه جنسی انتقامی کمتر پشیمان شوید:

تنها راه مطمئن برای اینکه از رابطه انتقام جویانه خود پشیمان نخواهید شد، انجام ندادن آن است. با این حال، اگر این کار را انجام دهید ، نکات زیر می تواند به شما کمک کند:

حداقل 24 ساعت صبر کنید تا تصمیم بگیرید. اقدام به انتقام گیری ممکن است در حال حاضر بهترین گزینه باشد اما می تواند باعث پشیمانی بیشتر شود. تمام تلاش خود را بکنید تا زمان بیشتری صبر کنید.

از دوستان یا مشاور راهنمایی بخواهید. منطقی ترین و متفکرترین دوست خود را پیدا کنید (کسی که تو را خوب می شناسد) و حقایق را برای او بیان کنید و از او بخواهید کمکتان کند.

سوالات متداول

انتقام جنسی چیست؟

انتقام جنسی عبارت است از رابطه جنسی یا انجام اعمال جنسی با کسی برای انتقام گرفتن و مجازات کردن شخص دیگر.

چرا افراد به رابطه جنسی انتقامی فکر میکنند؟

اغلب افراد برای جلوگیری از غم و اندوه، افزایش اعتماد به نفس، غلبه بر حس ناتوانی و ابراز خشم این کار را میکنند.

آیا به خاطر انتقام گرفتن از همسرم پشیمان خواهم شد؟

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد انتقام گرفتن در طولانی مدت باعث بدتر شدن وضعیت شما می شود که معمولا باعث پشیمانی شما میشود.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانوادهبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

براي مشاوره در زمينه اهداف رابطه جنسی انتقام جویانه چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 3 نظر:

  1. من خیلی ها رو دیدم در رابطه آبرو ریزی می کنن امیدوارم ارتباط بینشون درست شه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉