کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

انواع پوزیشن جنسی شصت و نه یا 69

انواع پوزیشن 69
3.2/5 - (27 امتیاز)

راه رسیدن به اوج لذت جنسی یک خیابان دو طرفه جذاب است. گاهی اوقات، شما باید به همسرتان لذت ببخشید تا در مقابل لذت بدست آورید. اما چرا همزمان این اتفاق نیفتد؟

پوزیشن 69 یک پوزیشن پر طرفدار است که این امکان را فراهم می‌کند. در این موقعیت، ما می توانیم لذت مداوم را برای خود و همسرمان فراهم کنیم. پوزیشن جنسی 69 که به نام فرانسوی آن soixante-neuf (69) نیز شناخته می شود، گروهی از موقعیت های جنسی است که در آن دو نفر خود را طوری قرار می دهند که دهان هر فرد نزدیک دستگاه تناسلی دیگری باشد. و هر کدام به طور همزمان و از طرف دیگر رابطه دهانی انجام می دهند. بنابراین شرکت کنندگان در این نوع رابطه به طور متقابل مانند اعداد 6 و 9 در شماره 69 معکوس می شوند.

گفته می شود در این موقعیت ها، زن و مرد تحریک جنسی را به طور همزمان تجربه می کنند. اما این امر همچنین می تواند باعث حواس پرتی افرادی شود که سعی می کنند فقط روی لذت بردن خودشان تمرکز کنند. همچنین موقعیت جنسی 69 برای زن و شوهرانی که از نظر قد مشابه نیستند، نیز ناجور است.

معایب پوزیشن 69

پوزیشن 69 یکی از رایج ترین موقعیت های جنسی در مشاوره جنسی مطرح است و در حالی که به نظر می رسد بسیار لذت بخش و شیطنت آمیز باشد، اما در واقعیت، چندان شگفت آور نیست. زیرا:

 1. ممکن است نتوانید همزمان لذت ببرید و لذت ببخشید!

این مورد واضح است زمانیکه خودتان درحال لذت بردن هستید، احتمالا نمی توانید بر لذت بخشیدن تمرکز کنید.

 1. این پوزیشن اغلب ناراحت کننده است!

هنگام انجام این کار ممکن است تعادل خود را از دست داده و روی زمین بیفتید. هنگامی که دهان و بینی شما در اندام های شریک زندگی شما فرو رفته است، ممکن است نفس کشیدن دشوار شود. بعلاوه، گردن شما ممکن است پس از چند دقیقه درد بگیرد.

 1. هیچ صمیمیتی وجود ندارد

حتی اگر این پوزیشن جنسی برایتان بسیار جذاب به نظر برسد اما در واقعیت شما هرگز نمی توانید میزان علاقه و لذت جنسی همسرتان را ارزیابی کنید. زیرا تماس چشمی نیز وجود ندارد.

 1. این پوزیشن مناسب ارگاسم نیست!

با توجه به تمام دلایلی که در بالا ذکر شد، کاملاً واضح است که این موقعیت ارگاسم و اوج لذت جنسی را برای شما کاملاً دشوار می کند. چرا وقتی می توانید به نوبت از رابطه جنسی لذت ببرید یا به سادگی رابطه جنسی برقرار کنید، مسائل را پیچیده می کنید؟

 1. این پوزیشن مورد پسند همه نیست

پوزیشن 69 محبوب همه نیست و در نتیجه نمی‌توان کسی را وادار به انجام آن کرد. در رابطه جنسی نظر دو طرف در انجام یک پوزیشن خاص شرط اول لذت بردن از رابطه است.

 1. متناسب همه نیست!

اگر از لحاظ قد و وزن با همسرتان تناسب ندارید از انجام این پوزیشن جنسی بپرهیزید. چرا که ممکن است به جای لذت باعث آسیب دیدن شریک جنسی خود شوید.

 1. انتقال بیماری جنسی

رابطه جنسی محافظت نشده خطر انتقال بیماری های مقاربتی را افزایش می­دهد. در این پوزیشن جنسی بیماری هایی نظیر سوزاک گلو، کلامیدیا و تبخال قابل انتقال هستند. البته می­توانید با استفاده از کاندوم های مخصوص رابطه دهانی خطر ابتلا را کاهش دهید. 27 نقطه حساس بدن خانم ها که هر مردی باید بداند. برای مطالعه کلیک کنید.

مزایا پوزیشن 69

 1. ایجاد تنوع در رابطه

استفاده مکرر از چندین پوزیشن جنسی تکراری موجب کاهش لذت و تکراری شدن رابطه می‌شود. یک رابطه لذت بخش نیازمند تحریک جنسی با استفاده از پوزیشن های خاص و متفاوت است که پوزیشن 69 یکی از این موارد می­باشد.

 1. صرفه جویی در زمان

یک رابطه جنسی ایده آل و تاثیرگذار به حداقل 20 دقیقه معاشقه نیاز دارد تا طرفین به اوج تحریک جنسی خود برسند. یکی از این معاشقه ها استفاده از پوزیشن 69 است که سبب صرفه جویی در وقت نیز می­شود زیرا دیگر لازم نیست زوجین به طور جداگانه رابطه دهانی را انجام دهند.

 1. جلوگیری بعد از بارداری

یکی از علل محبوبیت پوزیشن 69 جلوگیری از بارداری ناخواسته می­باشد. به عبارتی شانس بارداری ناخواسته به صفر می­رسد به خصوص، اگر این تنها پوزیشن مورد استفاده در مقاربت باشد.

 1. مناسب برای دوران عقد

ممکن است در دوران عقد زوجین به هر دلیلی دوست نداشته باشند که در رابطه جنسی دخول را تجربه کنند در این حالت پوزیشن جنسی بدون دخول 69 می­تواند کمک زیادی بکند. در واقع شما بدون دخول می­توانید به اوج لذت جنسی خود دست یابید. عوارض خودارضایی برای مطالعه این مطلب کلیک کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه انواع پوزیشن جنسی شصت و نه یا 69 با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

انواع پوزیشن جنسی 69

69 کلاسیک

در این پوزیشن جنسی مرد به پشت دراز کشیده و زن بر روی بدن مرد قرار می­گیرد به گونه ای که زانوهای زن به صورت چهار دست و پا کنار سر مرد قرار می­گیرد. این پوزیشن به خاطر آزردگی در زانو و آرنج زن مناسب زمان های زیاد نمی­باشد.

پوزیشن 69 کلاسیک
69 کلاسیک

 

69 ایستاده

به این مدل، پوزیشن مار هم گفته می­شود. در این پوزیشن جنسی مرد ایستاده و زن را طوری بغل می­کند که پاهایش را دور گردن مرد گره کرده و سرش به سمت زمین قرارگیرد. این پوزیشن نیازمند قدرت بدنی و انعطاف بالا می­باشد و نسبت به دیگر مدل های پوزیشن 69 سخت تراست و زن و شوهر از نظر فیزیکی زودتر خسته می­شوند.

69 ایستاده
69 ایستاده

69 به پهلو

دراین پوزیشن زن و شوهر همانند پوزیشن 69 کلاسیک قرار گرفته­اند با این تفاوت که به پهلو دراز کشیده­اند. در این پوزیشن دسترسی به ناحیه تناسلی برای طرفین راحت تر صورت می­گیرد و انجام آن نسبت به مدل کلاسیک نیز آسان تر است.

69 به پهلو
69 به پهلو

69 وارونه

در این پوزیشن جنسی زن به پشت دراز کشیده و مرد به صورت چهار دست و پا به طوری که زانواهایش در کنار سر زن باشد روی بدن او قرار می­گیرد. این مدل نسبت به پوزیشن 69 کلاسیک کمی سخت تر می­باشد.

69 وارونه
69 وارونه

69 نشسته

در این حالت مرد روی زمین یا تخت نشسته و زن پاهای خود را دو طرف لگن مرد قرار داده و به سمت ناحیه تناسلی مرد خم می­شود. شاید کمی دشوار به نظر برسد اما این پوزیشن جنسی به قدرت کمتری نیاز دارد و از این حالت به راحتی می­توانید به پوزیشن 69 ایستاده بروید.

69 نشسته
69 نشسته

سخن آخر

حواستان باشد که این پوزیشن جنسی جزو روابط جنسی دهانی محسوب می­شود پس رضایت طرفین مهم ترین اصل انجام آن است. پیش از شروع رابطه نواحی تناسلی را شسته و ضدعفونی کنید. هم چنین می­توانید با استفاده از روان کننده های پایه آب، طعم دار و خوردنی کیفیت رابطه را بالا ببرید به طوری که رابطه دهانی لذت بخش و خوشایند باشد.

در انجام پوزیشن 69 عجله نکنید و به آرامی یک حلزون، حرکات لذت بخش انجام دهید هم چنین از حرکات آزادانه دست ها در این پوزیشن غافل نشوید و سعی کنید با لمس نقاط حساس سبب افزایش تحریک جنسی در فرد مقابل شوید.

سوالات متداول

برای انجام پوزیشن 69 به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در این پوزیشن رضایت دو طرفه ملاک است و زوجین باید به نظر یکدیگر احترام بگذارند.

آیا پوزیشن 69 تنها یک مدل دارد؟

خیر پوزیشن 69 مدل های مختلفی دارد که با توجه به توافق زوجین و میزان راحتی آن ها یکی از مدل ها را انتخاب می­کنند. در متن مقاله درباره انواع مدل ها شرح داده شده است.

پوزیشن 69 در دوران بارداری به چه صورت است؟

در این دوران زوجین از پوزیشن 69 کلاسیک استفاده کنند تا فشار کمتری به جنین وارد شود.

مشاوره جنسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستاروانشناسی آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره خانوادهبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

براي مشاوره در زمينه انواع پوزیشن جنسی شصت و نه یا 69

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 15 نظر:

 1. خیلی عالیه من و عشقم ۱ ساله ازدواج کردیم من اسمم یاسمن و عشقم کوروش ما تو ایتالیا زندگی میکنم و من الان هفته ی هفتم حاملگینه همهی پوزیشن ها رو رفتیم

  1. الان به ما چه ربطی داره ایتالیا زندگی می‌کنی یا اسم شوهرت چیه ؟؟

 2. خوشی ما فقرا همینه خدا همین را ازمانگیره لال از دنیا نرید بگید الهی

  1. عالیه خوشم میاد از اینا من انجام دادم لذت داشت واقعا و همون موقعی که رابطه دهانی همسرم انجام میده بیشتر لذت داره و من توصیه میکنم که خانم ها بیشتر باید در رابطه لذت ببرند

   1. این پوزیشن برای بعضی زوجین بسیار لذت بخش هست
    چون هر دو نفر بصورت همزمان به اوج لذت میرسند و در اون لحظات حس جنسی شدیدتری پیدا میکنند
    البته منظور پوزیشن 69 هست
    همسرتون تحریک دهانی رو باید همزمان با تحریک دهانی شما انجام بده
    که احتمالا منظور شما از رابطه دهانی همین هست

    1. با سلام من شرایط ازدواج فکر کنم هیچ وقت پیدا نکنم و نمیتونم قانونی ازدواج کنم آیا میتونم با یه زن خیابونی رابطه داشته باشم کمی درگیر مذهب هستم ولی خسته شدم

     1. اگر خودتون رو در حد یک زن خیابانی می‌بینید پس لابد شآن و ارزشتون همون قدره. دیگه پرسیدن نداره که!!!

     2. این همه اپلیکیشن دوست یابی حالت چرا از تو خیابون

     3. سلام
      شما درگیر مذهب نیستید بلکه دورا دور چیزی شنیده اید
      مذهب ودین راه را جوری برای انسان باز می کند که همواره بیشترین لذتها و با دوامترین لذتها را برای انسان ایجاد کند
      کسی که مذهب را محدود کننده لذت می داند یا مذهب را نشناخته ویا لذت را نمی داند چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉