کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

مشاوره زندگی مشترک

مشاوره

مشاوره زندگی

مشاوره زندگی همیشه در زندگی هرکسی انجام میشود . مشاوره با خانواده ، مشاوره با دوست ، مشاوره با حتی کسانی که نمیشناسیم . به شهری میرویم راه را بلد نیستیم « ببخشید آقا از کدوم طرف برم ؟ » « دوست عزیزم به نظرت شلوار چه رنگی بخرم ؟ » « بچه ها بریم شیراز یا شمال؟ » « مامان ماشینمو به نام همسرم بکنم یا خودم ؟» همه این ها مشاوره زندگی هستند . ما مشاوره میکنیم حتی اگر از درستی یا نادرستی تصمیمان آگاه باشیم « برم با همسرم آشتی کنم ؟ حیفه واسه هیچی زندگیمون خراب بشه » مشاروه زندگی انجام میدهیم حتی اگر تصمیم گرفته باشیم « برم بخرم من که میخوام بخرم » مشاوره زندگی به انسان اطمینان میبخشد . ما همیشه نیاز به تایید داریم . نیاز داریم کسی را در تصمیم گیری هایمان شریک کنیم . با این مشاوره به خود قوت قلب میدهیم .

مشاوره زندگی به ما کمک میکند با اطمینان قدم برداریم . مشاوره زندگی برای همه لازم است اما سوال اینجاست با چه کسی مشورت کنیم ؟ با همسرمان اختلاف داریم اگر باخانواده خود مشورت کنیم حق همسرمان را نادیده میگیرند . اگر با خانواده همسرمان مشورت کنیم حق مارا به نفع همسرمان نادیده میگیرند . مشاوره اگر درست انجام شود بهترین کار است . انسان را از سردرگمی میرهاند . انسان را از ورطه خود محوری و تنهایی بیرون میکشد . مهم اینست که پایه های مشاوره درست گذاشته شود . یک مشاوره خوب باید با کسی انجام شود که علم این کار را داشته باشد . بیطرف باشد . دارای قدرت تشخیص باشد . در هر زمینه ای تجربه داشته باشد . نسبت به مشورت گیرنده کینه یا دلسوزی بیش از اندازه نداشته باشد . مشورت گیرنده و مشاور منافع مشترک نداشته باشند .


بیشتر بخوانید:مشاوره تلفنی زناشویی


مشاوره زندگی موفق

مشاوره زندگی موفق بدون در نظر گرفتن عقاید عوام انجام میشود . برخی هر لحظه برای دیگران زندگی میکنند . « فلان فرش رو بخرم بندازم خونه تا نگویند چه بی سلیقه است » در تربیت کودک : « اینکارو نکنی میگن بچه بدیه … » و این عقیده نادرست را به کودک خود نیز انتقال میدهند . در نظر گرفتن نظر عوام و غیره در زندگی مسیر زندگی را به طرف سلیقه و خواست دیگران تغییر میدهد . مشاوره زندگی موفق برای کسانی است که با احترام گذاشتن به سلایق و عقیده دیگران برای خود زندگی میکنند . مشاوره زندگی موفق میگوید باید برای خواسته هایمان وقت بگذاریم . به رویاهایمان اهمیت بدهیم . رویاها خواسته های درونی ما هستند که در زندگی واقعی نتوانسته ایم به آن برسیم . پس تا جایی که میتوانیم آنها را وارد زندگی مان کنیم . البته برای اینکار حتما باید مشاوره بگیریم .

مشاوره زندگی موفق میگوید با توجه به توانایی هایت پیش برو . خواسته هایت را محدود نکن . به این بهانه که شاید شکست بخورم خود و خواسته هایت را محدود نکن . پرواز روزی رویا بود اما اتو و برادران ویلبررایت آنرا به زندگی واقعی کشاندند . اولین قدم همیشه سخت ترین قدم است . خود را با خواسته های کوچک حقیر نکن . آرزوهایت حتی اگر قابل دسترس نباشد میتواند یک ایده خوب ، یا هر چیز خوب دیگری باشد . خواسته هایت را بنویس و برای محقق شدن آنها ولو یک قدم در روز بردار . امید داشته باش و به همراهانت امید ببخش . آرزوهایت را برای همراهانت با اعتماد بگو . اگر چیزی در ذهن نقش میبندد میتواند وجود داشته باشد . این قدرت درونی توست که به آنها شکل میدهد . برای اینکه هیچ گاه از خواسته هایت نا امید نشوی مشورت کن .


بیشتر بخوانید:چگونه زندگی مشترک موفق داشته باشیم ؟


زندگی

مرکز مشاوره زندگی آویژه

مرکز مشاوره زندگی آویژه امیدوارانه به آرزوهای شما می اندیشد مرکز مشاوره زندگی آویژه امیدوار است در آینده جامعه ای داشته باشیم پراز امید و آرزوهای محقق . جوانانی که  به خانواده خود اعتماد دارند . جوانانی که جامعه خود را دوست دارند . خانواده هایی که شاد هستند و برای شاد زیستن تلاش میکنند . مرکز مشاوره زندگی آویژه امیدوار است با مشاوره دادن به خانواده ها بتواند به پویایی آنها کمک کند . با مشاوره کودک برای کودکان محیطی آرام و دلچسب فراهم کند . مشاوره تحصیلی در مرکز مشاوره آویژه برای جوانان بصورت آنلاین و تلفنی انجام میشود . برای جوانان عزیز مشاوره نظام وظیفه میدهد . تمامی این خدمات به صورت تلفنی و آنلاین میسر میباشد . زوج های جوانی که تصمیم ازدواج دارند میتوانند از مشاوران زبده این مرکز کمک بگیرند . تست عشق ، تست ازدواج  و تست های دیگر در این مرکز انجام میشود .

مرکز مشاوره زندگی آویژه تمام تلاش خود را میکند تا در راه داشتن جامعه ای سالم گام بردارد . چگونگی رفتار درست با سالمندان ، رفتار با نوجوانان و جوانان به برخی دغدغه ها پایان میدهد . جوان و جامعه ، جوان و خانواده ، جوان و تحصیل ، جوان و ازدواج  و جوان و زندگی . خانواده و همیاری ، خانواده و کودکان ، خانواده و نوجوان ، خانواده وهمسر  و خانواده و مشکلات زندگی  از مواردی هستند که میتوانید مشاوره بگیرید . با مراجعه به وبسایت آویژه از طریق گوگل با این مرکز بیشتر آشنا شوید .


بیشتر بخوانید:راهکارهای مشاوره زناشویی تلفنی


راهکارهای مشاوره زندگی

راهکارهای مشاوره زندگی راهی است برای رسیدن به مهارت های زندگی . یک انسان عاقل و بالغ با بکارگیری مهارت های زندگی میتواند از توانایی های خود بیشتر و بهتر استفاده میکند . راهکارهای رسیدن به مهارت ها بسیار مفید و سازنده است . راهکارهای مشاوره زندگی میگویند هرگز خود را در مقایسه با دیگران کوچک نکن . احترام به دیگران برای شما احترام ببار می آورد . در محبت به دیگران بی توقع باش . آنقدر به دیگران محبت کن که از ظرفیت آنها بیشتر نباشد . هرگز متوقع نباش کسی با ظاهر نا آراسته تو کنار بیاید انسان زیبایی را دوست دارد . با یک غلط به دیگران صفر نده . گذشت کن تا مورد عفو قراربگیری . وقت شناس باش . برای وقت دیگران که همان عمر آنها است احترام قائل شو . یادت باشد مهارت انسانها در قدرت شان هنگام عصبانیت سنجیده میشود .

به خاطرمان باشد وقتی با پرخاش هر حرفی از دهانمان بیرون می آید شنیده میشود . حرفی که شنیده شود درخاطر می ماند . زندگی دفتر مشق نیست  که غلط ها را پاک کنیم . یک اشتباه مکن است برای همیشه برایمان مشکل ساز شود . اگر زبان و رفتارمان را کنترل کنیم کمتر نیاز پیدا میکنیم دل شکسته دیگران راترمیم کنیم . ببخشیم و هنگام خطاها خود را به جای آنها بگذاریم و همزاد پنداری کنیم . آیا اگر ما در آن موقعیت قرار میگرفتیم چه رفتاری از خود بروز میدادیم .

مشترک


بیشتر بخوانید:مدیریت مشکلات زندگی مشترک


بهترین مشاوره زندگی موفق

بهترین مشاوره زندگی موفق زمانی مشخص میشود که مشاوره تمام شده باشد . آیا پس از این مشاوره احساس شادمانی و سبک بالی میکنیم ؟ آیا اکنون بر سر راه های بیشمار قرارگرفته ایم یا میدانیم چه کنیم ؟ در مشاروه زناشویی و زندگی مشترک به عیوب خود پی برده ایم ؟ اکنون میدانیم چگونه این نقص را مرتفع کنیم ؟ بهترین مشاوره زندگی موفقدر مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی مسیر زندگی ما راتغییر میدهد . یک مشاوره خانواده خوب میتواند زندگیها را از از خطرات جدی نجات دهد . برخی اوقات ما بسیار بد بین هستیم که نیاز به مشاوره داریم . در بعضی موارد نیز بیش از اندازه خوشبین هستیم و ساده لوحانه عمل کردن ما باعث فرو پاشی ما میشود . حال ممکن است فرو پاشی زندگی باشد یا اقتصاد خانواده و یا فرو پاشی روحی و روانی  .

تمام رفتارهایی که باعث خدشه دار شدن زندگی میشود اختلال محسوب میشود و نیاز به مشاوره و درمان دارد . شاید فکر کنیم فقط کسانی به روانشناس یا روانپزشک مراجعه میکنند که بیمار هستند . درحالیکه برخی ممکن است در ظاهر سالم اما رفتارشان باعث آسیب میشود بهتر است قبل از وارد کردن آسیب های جدی و جبران ناپذیر با مشاوره کنترل رفتار خود را دردست بگیریم .


بیشتر بخوانید:رازهای روابط زناشویی موفق


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره تلفنی زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Professional Counseling Services In Daily Life | BetterHelp

براي مشاوره در زمينه مشاوره زندگی مشترک

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور