کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

مرکز مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

اهمیت مشاوره تلفنی خانواده چیست؟

می دانستید منشا بیشتر جرائم، مشکلات اخلاقی، بزه و اختلالات روحی و روانی، همین خانواده است؟ خانواده نقش مهمی در شکل گیری شخصیت فرد در زندگی فردی و اجتماعی دارد. اما در زمان مشکل باید به چه کسی مراجعه کرد؟ چه کسی به داد ما خواهد رسید؟ آیا می شود با هر کسی درد و دل کرد؟ اصلا درد و دل کردیم.. او چه کاری از دستش بر می آید؟ آیا می تواند گره ای از کار ما باز کند؟ روانشناسان معتقدند اگر مشکلی در خانواده پیش بیاید و شما دست روی دست بگذارید این مشکل فردا ممکن است به فاجعه بزرگتری تبدیل شود. صحبت کردن با یک فرد کاربلد و آموزش دیده از شما شخصیتی می سازد  که در شرایط حاد بهترین واکنش را از خود نشان دهید.

مشاوره تلفنی خانواده همان درمانگری است که به دنبالش هستید

او باید ها و نباید ها را برای شما توضیح می دهد و شما را تبدیل به فردی پخته و صبور میکند. این شخص در مواقع حساس و زمانی که باید هر چه زودتر تصمیمی بگیرید به شما کمک خواهد کرد که بهترین کار را انجام دهید.  مهم نیست که کجا هستید. حتی اگر در روستای دور افتاده ای باشید شما هم حق دارید از خدمات مشاوره استفاده کنید. مشاوره خانواده تلفنی این امکان را برای تمام شما فراهم کرده است.

مشاوره خانوادگی تلفنی، با شما درباره مسائلی که به هیچ کس نگفته اید و نمی دانید با این مسائل چه کنید، صحبت می کند. او  می داند که شما او را به عنوان امین خود انتخاب کرده اید و می خواهید از او راه حل بگیرید. پس با تمام وجود به صحبت های شما گوش می دهد و مشکلتان را یادداشت می کند بدون اینکه نامی از شما باشد یا اینکه مشکل شما را جایی بازگو کند. پس شما می توانید تمام و کمال به همچین کسی اعتماد کنید.  او به شما ثابت می کند که همه مشکلات زندگی هر چقدر هم که سخت باشد قابل پیشگیری و درمان است.

مرکز مشاوره خانواده آویژه

مشاور معمولا طی ۳ الی ۴ جلسه تلفنی شناخت خوبی از شما، خانواده و روابط بین اعضا به دست می آورد. بعد از شنیدن مشکلات و شناسایی ریشه اختلافات، سعی می کند راه های عملی و کاربردی به شما ارائه دهد. بعد از انجام دستور العمل ها، مجددا با او تماس می گیرید و گزارش می دهید و او واکنش ها را یادداشت می کند. حتی بعد از حل شدن مشکلاتتان هر زمان که بخواهید می توانید با مشاور مورد نظرتان تماس بگیرید و با او صحبت کنید. روند کاری مرکز مشاوره تلفنی آویژه نیز به همین صورت است.

مشاوران متخصص در مرکز مشاوره خانواده آویژه سعی کردند تمام تخصص خود را به کار گیرند که با یک تلفن شادی و لبخند را به خانواده شما بازگردانند. مشاوره خانواده تلفنی آویژه در زمینه حل و فصل مشکلات خانوادگی فعالیت می کند. این مرکز مشاوره راحت ترین راه را برای ارتباط با مشاوران خبره در اختیارتان گذاشته تا بتوانید به راحتی و بدون صرف هزینه زیاد بتوانید با مشاور تماس بگیرید و مانند یک دوست با تجربه به او اعتماد کنید.

شماره تلفن مشاوره خانواده آویژه  ۹۱۰۲۲۶۸۸-۰۲۱ و ۰۹۳۵۳۰۰۰۱۰۲  است و با یک تماس از هر نقطه از کشور، می توانید با مشاوران متخصص ما در تماس باشید.


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج برای انتخابی عاقلانه است یا زندگی ای عاشقانه ؟


اما چه زمانی به مشاوره خانواده نیاز داریم؟

 • زمانی که روابط زناشویی و خانوادگی تان خسته کننده شده و حتی گاهی علتش را نمی دانید.
 • زمانی که احساس میکنید همه چیز در خانواده برایتان تکراری شده.
 • زمانی که از چیزی لذت نمی برید.
 • زمانی که کسی در خانواده به شما توجه نمی کند.
 • زمانی که خشمتان را نمی توانید کنترل کنید.
 • زمانی که حرفی برای گفتن ندارید و مجبورید سکوت کنید.
 • زمانی که نمی توانید با اعضای خانواده ارتباط برقرار کنید و تمام صحبت هایتان به دعوا ختم می شود.
 • زمانی که تنهایی را با در جمع بودن ترجیح می دهید.
 • و زمانی که حس می کنید این خانواده ممکن است از هم بپاشد.

آیا وظیفه مشاوره آنلاین خانواده با مشاوره خانواده تلفنی متفاوت است؟

وظیفه مشاوره آنلاین خانواده، حل مشکلات و اختلافات میان اعضای خانواده و بهتر کردن روابط آن هاست. در مشاوره آنلاین، شما وارد سایت می شوید و با مشاوره خودتان چت می کنید. معمولا مکالمه شما به صورت نوشتاری است نه شنیداری. شاید به لحاظ روش درمانی تفاوت های کمی باشد اما هدف مشاوره یکی است. درمانگران با ریشه یابی مشکلات میان زوجین و دیگر اعضای خانواده، به آن ها می آموزند که:

 • چطور با هم صحبت کنند
 • چطور اختلافاتشان را حل کنند.
 • رابطه شان را با یکدیگر بهبود بخشند.
 • چطور در زمان مشکلات مانند یک تیم باشند.
 • چه انتظاراتی از هم داشته باشند.
 • همدیگر را درک کنند.
 • به یکدیگر کمک کنند.

مشاور تشخیص می دهد که کدام یک از اعضای خانواده به درمان نیاز دارد و چگونه بدون اینکه متوجه شود مشکلش را باید حل کرد. مشاوره تلفنی خانواده برای کسانی که امکان دسترسی حضوری به مشاوره ندارند یا برای کسانی که به هر دلیل دوست ندارند به صورت حضوری مراجعه کنند توصیه می شود.

مشاوران متخصص در مرکز مشاوره تلفنی آویژه هم سعی می کنند تمام تخصص خود را به کار گیرند که با یک تلفن شادی و لبخند را به خانواده شما بازگردانند. این مرکز در زمینه حل و فصل مشکلات خانوادگی فعالیت می کند.


بیشتر بخوانید: کانال مشاوره روانشناسی خانواده


درباره مشاوره ازدواج تلفنی چه می دانید؟

مشاوره تلفنی ازدواج برای زوج هایی که تجربه ای در زمینه ازدواج نداشته اند یا قصد دارند بعد از ازدواج یکدیگر را بیشتر بشناسند یکی از ضروریات است. اصلا به ازدواجی که در آن بدون مراجعه به مشاور و روانشناس انجام شود امیدی نیست. اگر کمی به اطرافتان دقت کنید متوجه می شوید ازدواج هایی که بدون شناخت قبلی و بسیار با عجله اتفاق می افتد اغلب با شکست مواجه می شود. مشاور متخصص سعی می کند با ارائه مشاوره های قبل از ازدواج ، راهنمایی ها  و توصیه های لازم برای داشتن یک ازدواج موفق را به شما جوانان عزیز داشته باشد.

چه زمانی به مشاوره نیاز داریم؟

بعضی از جوانان به صرف اینکه فقط بگویند که این فرد ازدواج کرده است به راحتی به ازدواج تن در می دهند. بدون اینکه شناخت کافی از همسرشان داشته باشند. بعد از ازدواج متوجه اخلاق همسر خود می شود و نمی دانند با او چه کنند و  با آن ها چگونه رفتار کنند. به عقیده مشاوران مرکز مشاوره تلفنی آویژه، مهم ترین مشکلی که در بین زوجین وجود دارد نبود محبت و دوستی یا کمرنگ شدن عشق میان زن و شوهر است. به همین دلیل در اولین جلسه مشاوره سعی می شود که علت این مشکل شناسایی شود و با توجه به ویژگی ها و شخصیت های دو طرف، بدون اینکه قضاوت و پیش داوری کند با صبر و حوصله بهترین راه حل را بر سر راهتان قرار دهد.

اما چه سوالاتی از شما پرسیده می شود؟

روانشناس برای شناخت بیشتر شما و همسرتان سوالات زیادی می پرسد.

 • آیا هدف های خود را در زندگی مشخص کرده اید؟
 • ازدواجتان عاقلانه است یا احساسی؟
 • چند درصد در زندگی تفاهم دارید؟
 • مشکلتان چیست؟
 • معمولا در دعواها شما کوتاه می آیید یا همسرتان؟
 • اختلاف سنی تان چقدر است؟
 • از لحاظ فرهنگی تا چه حد با هم تفاهم دارید؟ آیا فکر میکنید تفاوت های فرهنگی باعث مشکلات زناشویی تان شده ؟
 • آیا اختلاف طبقاتی دارید؟
 • شرایط خانواده چطور است؟ آیا با خانواده همسرتان رابطه خوبی دارید یا او با خانواده شما رابطه خوبی دارد؟

مشاوره تلفنی قبل از ازدواج، ورود به دنیای شناخت دو نفر از یکدیگر است.  متاسفانه بعضی از زوجین به یک مشاوره معمولی اکتفا می کنند و فکر می کنند همه چیز را می دانند و از هم شناخت کاملی پیدا کرده اند. غافل از اینکه آن ها در دوران نامزدی بهترین رفتارشان را نشان می دهند و خیلی مراقب کارهایشان  هستند تا به اصطلاح دست هم آتو ندهند. به همین دلیل شناخت کلی دو نفر از یکدیگر در مرحله آشنایی حتما باید تحت نظر مشاوره تلفنی قبل از ازدواج صورت گیرد.

مشاوره خانواده تلفنی زناشویی

مشاوره خانواده تلفنی زناشویی برای خانواده لازم است . زناشویی یکی از ارکان مهم زندگی است . مشاوره خانواده تلفنی زناشویی از یک زناشویی خوب خواهد گفت . یک زناشویی کامل و بدون اضطراب و افسردگی . با مشاوره خانواده تلفنی زناشویی متوجه خواهید شد آیا همسرشما خوب ارضا میشودیا نه ؟ چرا یکی از زوجین خیانت میکنند ؟ دلایل بسیاری مطرح است اما مهمترین دلیل رابطه زناشویی ناقص است . ارضا شدن با خوب و کامل ارضا شدن تفاوت دارد و عوارض آن نیز متفاوت است . مشاوره زناشویی اولین گام موثر برای آگاهی از زناشویی ایده آل است . خیلی از خانواده ها صحبت کردن در مورد زناشویی را بی شرمی میدانند . این طرز فکر باعث میشود اطلاعات جنسی آنها ناقص بماند . مشاوره مانند مراجعه به پزشک است . پزشک جسم انسان را مداوا میکند ، مشاور رفتار انسان را اصلاح میکند .

مثال : یک فرد برای خانواده اتومبیل تهیه میکند این خوب است هدفش راحتی خانواده است . حال یکی نهایت سعی خود را میکند که این اتومبیل نقص فنی نداشته باشد مدل بالا و شیک باشد . خانواده در سیر و سفر با این ماشین احساس لذت و امنیت میکنند . ولی با ماشینی که در میانه راه خراب میشود رنگ و ظاهر آن کثیف و داغون است خانواده موذب میشوند . هردو با هدف راحتی خانواده ماشین خریده اند اما اولی چه حسی به آنها میدهد و دومی چه حسی ؟ یک زناشویی ناقص و بد دقیقا همین حس را به زوجین میدهد . به جای اینکه بعد از زناشویی احساس امنیت ، راحتی و لذت کنند حس بدی خواهند داشت . عوارض یک زناشویی بد ، خیانت ، آسیب روحی ، سرکوب غریزی ، اختلال هورمونی ، افسردگی و پرخاشگری خواهد بود .

دیگر موارد مربوط به مشاوره خانواده

 • شماره مشاوره تلفنی خانواده
 • تلفن مشاوره خانواده
 • مشاور ازدواج خوب
 • سایت روانشناسی خانواده
 • روانشناسی قبل از ازدواج
 • مشاوره قبل از ازدواج آنلاین
 • مشاوره اینترنتی خانواده
 • شماره مشاوره خانواده تلفنی
 • متخصص مشاوره خانواده
 • مشاوره بعد ازدواج
 • مشاوره مشکلات خانوادگی
 • مشاوره ازدواج با زن مطلقه
 • مشاوره آنلاین زناشویی
 • مشاوره زنان تلفنی
 • مشاوره مذهبی ازدواج

چه راه هایی برای مشاوره خانواده وجود دارد


بیشتر بخوانید:مشاوره تلفنی خانواده


مشاوره خانواده تلفنی کودک

مشاوره خانواده تلفنی کودک نیز به منظور پرورش درست کودک در کانون خانواده تشکیل شده است . کودکی حساسترین مرحله رشد است . کودک اگر متناسب با سنش رشد کند و آسیب نبیند میتواند نوجوانی ،جوانی و بزرگسالی خوبی داشته باشد . درغیر اینصورت آشفتگی های روحی دلیل اختلال های رفتاری او خواهد بود . مشاوره خانواده تلفنی کودک فرصت مناسبی برای بهره بردن است . برای اینکه با مراحل رشد شخصیتی کودکمان آشنا شده و آنها را درست پرورش دهیم . آشنایی با هوش هیجانی و مراحل آن بسیار حائز اهمیت است . از نوزادی تا زیرهفت سالگی کودک پیروفطرت خود میباشد . او به ابعاد اهمیتی نمیدهد و آن را نمیشناسد . او به همه چیز از دیدگاه خود مینگرد . در مرحله تجربه عملی است . خود میان بین است . هرچیز جذابی را میخواهد لمس کند . همه چیز برایش اسباب بازیست .

در سن پس از هفت سال یعنی سن عملیاتی عینی کودک به دیدگاه خود نسبت به اشیا نظام میبخشد . او ابعاد ، جنس ، کیفیت و طبقه بندی اشیا را تجربه کرده و می آموزد . مشاوره کودک در این سنین میتواند به شما در دسته بندی و عملکرد هوش هیجانی کودکتان کمک کند . مشاوره خانواده تلفنی کودک یک فرصت و مجال برای بهره بردن از تجارب و اطلاعات مشاوران است . اگر دوران حسی حرکتی کودک یعنی زیر هفت سال بخوبی طی شده باشد پایه های رشد او کامل است . اکنون شما با اطلاع و آگاهی از مرحله بعدی تحول رشدی کودکتان روبرو میشو.ید . مشاوره روانشناسی میتواند به شما کمک کند اسکلت روحی فرزندتان بخوبی شکل بگیرد . مستحکم و بر پایه آگاهی و اطلاع . هر مرحله از تحول رشد کودک در جایگاه خود مهم و قابل توجه است .

تلفنی

کودک و خانواده

یک کودک که مورد توجه رشد میکند در مرحله پس از دوران صوری میتواند تصمیمات درستی بگیرد . او از نظر رشد کامل است پس رفتارها ، تصمیمها و افکار او بر مبنای آگاهی است .او در سلامت کامل رشدی تصمیم میگیرد . البته تغذیه نیز در رشد ذهنی کودک موثر است . یک تغذیه خوب در دوزان نوزادی و کودکی به سلامت رشد و گرورش جسمی او کمک میکند . فکر سالم در بدن سالم است . مهم نیست که کودک ما فلج باشد یا نابینا یا ناشنوا مهم اینست از آن بخش جسمش که میخواهد استفاده کند سالم باشد . یک نابینا با لمس کردن اشیا را تشخیص میدهد چون حس لامسه خوبی دارد . اگرحس لامسه او مشکل داشته باشد باید از ارگان دیگری برای تشخیص کمک بگیرد . وقتی از سلامت صحبت میکنیم منظور افراد بدون معلولیت نیستند بلکه انتخاب درست از اعضای سالم است .

کودک اگر معلولیت جسمی داشته باشد اما دوران رشد خوبی را پشت سر بگذارد میتواند از داشته هایش درست استفاده کند . استیون هاوکینگ کیهان شناس مشهور که دچار بیماری ای ال اس (بیماری خواب اعضا ) بود نمونه بارز است . او از هیچیک از اعضای بدنش جز بخشی از مغزش نمیتوانست استفاده کند . اما درنهایت شهرت علمی دیده از جهان فرو بست . او استاد راهنما داشت دنیس ویلیام سیاما . مشاوره در هر کاری به موفقیت خواهد انجامید .

رایگان

مشاوره و زندگی

مهارت زندگی عبارتست از جمع علوم وتجارب و به کارگیری درست آنها . یک انسان بازندگی محدود تجارب محدودی نیز دارد . یک انسان با هوش محدود علم محدودی نیز دارد . هر کس در بخشی از جسم ، مغز و اندیشه پویا و فعال است . اگر ما قدرت عمل خود را بر پایه معلومات و تجارب شخصی بنا کنیم کامل نخواهیم بود . کسی که از بهره هوشی خوبی برخوردار است از علوم و تجارب دیگران بدرستی و به نفع خود استفاده میکند . شما یک لابیرنت را در نظر بگیرید اکثر راههای خروج آن بن بست است . در این هزار تو فقط یک راه خروج وجود دارد . کسی که زود میخواهد از این لابیرنت خارج شود باید از دیگران که این راه را آزموده اند کمک بگیرد . این راه استفاده از تجربه دیگران است .


بیشتر بخوانید:مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی اویژه


مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده همه روزه به تعداد زیادی مشاوره آنلاین یا مشاوره تلفنی میدهد . شما با مشاوره تلفنی خانواده یا مشاوره روانشناسی آنلاین از علم ، آگاهی و تجربیات مشاوران بهره مند میشوید . برای روشن شدن این کلام مثال میزنم  یک نفر کتابخوان در هر ماه ممکن است چند کتاب بخواند . در طول عمرش صدها کتاب خوانده است . کسی که طالب علم است علاوه بر اینکه خودش کتاب میخواند از گفته های فرد کتابخوان نیز بهره میبرد . مسلما دانش این شخص خیلی بیشتر از کسی است که فقط کتاب میخواند . به این روش اجماع میگویند .  البته آن فرد باید سیر مطالعاتیش با این شخص همگون باشد تا دچار آشفتگی علمی و فکری نشود . در زندگی نیز وقتی با فردی مشاوره میکنید در واقع ازروش اجماع بهره میبرید .

شکار فرصت ها

شما اگر در زندگی فرصتهای خوب را برای بهره گیری شکار کنید میتوانید در مسیر موفق تر بودن گام بردارید . اکنون با توجه به تعدد  مراکز مشاوره ، مراکزی برای معرفی خود تصمیم به ارائه خدمات متنوع گرفته اند . شما با بهره گیری از مشاوره آنلاین میتوانید در روحیه خود فرهنگ مشاوره را ارتقا ببخشید . موفقیت همه شما آرزوی ماست.

برای مشاوره درباره سایر موارد مشاوره خانواده با ما تماس بگیرید

 • مراحل مشاوره پیش از ازدواج
 • برای مشاوره ازدواج کجا برم
 • مشاوره برای ازدواج موفق
 • مشاور خانواده مذهبی
 • مشاوره تلفنی مذهبی خانواده
 • ارتباط با مشاور خانواده
 • مشاوره ازدواج مجدد
 • روانشناس خانواده خوب
 • مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی
 • میخوام طلاق بگیرم مشاوره
 • مرکز مشاوره قبل ازدواج
 • مشاوره قبل ازدواج تلفنی
 • مشاوره قبل ازدواج با فرد معتاد

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:Telephone Counseling – iCALL | Free Telephone & Email …

 

برای مشاوره در زمینه مرکز مشاوره خانواده تلفنی

از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 22 نظر:

 1. سلام و خسته نباشید
  حدود ۲ ماه است که از همسرم جدا شده ام و یک دختر ۲ سال و سه ماهه داریم. از آنجا که حضانت تا ۷ سالگی با مادرشه، من فقط ۲۴ ساعت در هفته میتوانم او را ببینم که برای هردوی ما خیلی سخته. وقتی تلفنی باهاش زنگ میزنم میگه بابا الان بیا اینجا و گاهی قهر میکنه و نمیخاد صحبت کنه. فکر میکنه من رهاش کردم و دیگه دوستش ندارم. موندم چطور براش توضیح بدم که مادر لجبازش نمیذاره که بیشتر ببینمش، که نسبت به مادرش دچار دوگانگی نشه و هم از من بدش نیاد.
  ممنونم واقعا

  1. با سلام. لطفا اولین کاری که میکنید جلو فرزندتان از مادرش بدگویی نکنید. سپس سعی کنید با همسرتان در مورد ضرورت دیدارهایتان برای سلامت روحی دخترتان توضیح دهید. اگر امکان دارد برای دیدار با فرزندتان برنامه تعیین کنید تا بتوانید انتظارات او را براورده کنید. اگر سوالتان ریز تر بود باز میتوانید مطرح کنید. آوِیژه در کنار شماست.

 2. سلام وقت بخیر و خسته نباشید

  من و همسر پنج سال هست که رابطه داریم،۳سال و نیم قبل از ازدواج و یک سال و نیم هست که عقد کردیم،خیلی همدیگر را دوست داشتیم و داریم،و خیلی خیلی هم دعوا داشتیم و داریم،با این هم دعوا های بلند و طولانی به مدت ۳ ساعت ولی بازم دلمان برای هم تاپ تاپ میزنه،چند وقت بود که من درگیر مشکلات ماللی بودم،و خانومم اهل خیلی زیاد غر زدن هست،و چند وقت از هر چیزی کوه میساخت،فک کنید هر روز دعوا داشتیم طولانی ۳ ساعت و دوبار در روز،ی جوری شدم ی حسی دلخلم داشت سرد میشد و فاصله میگرفت،هیع گفتم خانوم جان عاشقتم دوست دارم ولی میترسم از اینکه بین مون فاصله بیوفته،و همینجور این دعواها ادامه داشت،همسرم دختر خالم میشه،و اینکه هیع من سرد میشدم و بیشتر فاصله میگرفتم و همش ناخوداگاه بود بدون اینکه سهمی تو این اتفاق داشته باشم،تا اینکه ی دختر خاله دیگم تماس گرفت،قبلا ی رابطه مختصری باهم داشتیم و خانومم از این موضوع اطلاع داشت،و کلا بدش میومد از این دختر خاله،و منو منع میکرد از ارتباط با اون،و منم هرجا اون بود نمیرفتم،جایی بودم اون میومد میزدم بیرون،محرم ها و یا مناسبت ها میرفتیم شهرستان اینو میدیدم اخم میکردم و هیچ سلام و علیکی نداشتیم،تا اون شب که اتفاقی تماس کوکاه گرفت و گفت شارژ ندارم و پیام دادیم،و خیلی حرفها زده شد،خیلی چرت و پرت ها گفتیم،حرفهایی ک بعدش همسرم دید واقعا ازرده شد،همسرم خیلی خوبه ی فرشته اس،مهربون دوست داشتنیه،وفادار،و… اینو دید بهم ریخت و همش از طلاق و جدا شدن حرف میزنه،و من واقعا دوسش دارم،و بدون اون نمیتونم ادامه بدم،خواهش میکنم کمکم کنید

  1. با سلام یه موضوعی که وجود داره این هست که در مورد شما بعد از به وجود آمدن مشکلات یه ارتباط فرازناشویی هم اضافه شده. این موضوع نمیشه دست کم گرفت اونم توی این شرایط حاد روابط بین فردی . استدعا داریم که به همسر خور توجه کنید و کار خود را توجیه نکنید. از محبت به هیچ وجه به عنوان ابزار استفاده نکنید. رابطه شما نیاز به یک اعتماد سازی اساسی دارد که به هیچ وجه نمیشود از آن سرسری گذشت. باز موردی بود سوال کنید.

 3. سلام من ی دختر ۱۷ ساله ام ک از بچگی ترس از انت دادن داشتم و دارم تو دبیرستان هم از من ی بت شکست ناپذیر ساخته بودن کنکور ک دادم بد شد و افسرده شدم و دیگ نتونستم ادامه بدم و حتی سراغ کتابا هم نمیرم چی کار کنم؟خیلی هم درسخون بودم ولی یهو بریدم هرچی هم استراحت میکنم فایده نداره

  1. با سلام
   قطعا بعد از ناکامی هیجانات انسان منفی تر خواهد شد. اگر این احساسات و افکار بیش از یک ماه ادامه یابد نیازمند رسیدگی دارد ولی در غیر این صورت به مانند یک سوگ رفع میشود.

 4. سلام بنده با یه دختر خانمی دوست بودم قصد ازدواج داشتیم حدود ۱۴ ماه باهم بودیم بهش شک کردم تحقیق کردم متوجه شدم بایکی از دوستان خودم دوست شده یه خونه پایین محل ما گرفتن کردن خونه تیمی یسری بچه محلمون رفته بودن هنوزم میرن البته به گوشم رسوندن یسریا هم هیچی نمیگن ولی وقتی میبینمشون حس میکنم مسخرم میکنن بهم می‌خندن الان حدود یک سال رابطه نداریم نه میتونم فراموشش کنم نه اینکه میتونم این کارشو به خودم بقبولونم راستش خیلی اوضام بده شبا خواب ندارم فقط تو خودم دارم میریزم راستش ۴ سال وسه ماه پاکیه مواد داشتم انقد حالم بده الان حدود دوهفته هست باز شروع کردم یجورایی واقعا کم آوردم از زندگیم دیگه بخاطر این داستان کل رفیقامو ول کردم همش بغضم میگیره نمیدونم راهی هست ممنون میشم اگه کمکم کنید

  1. با سلام
   دوست عزیز این مشکل شما بیشتر یک سوگ عاطفی میباشد. قطعا به سمت مواد مخدر رفتن برای تسکین درد راه حل مناسبی نیست. شما بیشتر باید روی کار های خود تمرکز کنید تا اینکه دیگران در مورد شما چه فکر میکنند.

 5. سلام بنده با یه دختر خانمی دوست بودم قصد ازدواج داشتیم حدود ۱۴ ماه باهم بودیم بهش شک کردم تحقیق کردم متوجه شدم بایکی از دوستان خودم دوست شده یه خونه پایین محل ما گرفتن کردن خونه تیمی یسری بچه محلمون رفته بودن هنوزم میرن البته به گوشم رسوندن یسریا هم هیچی نمیگن ولی وقتی میبینمشون حس میکنم مسخرم میکنن بهم می‌خندن الان حدود یک سال رابطه نداریم نه میتونم فراموشش کنم نه اینکه میتونم این کارشو به خودم بقبولونم راستش خیلی اوضام بده شبا خواب ندارم فقط تو خودم دارم میریزم راستش ۴ سال وسه ماه پاکیه مواد داشتم انقد حالم بده الان حدود دوهفته هست باز شروع کردم یجورایی واقعا کم آوردم از زندگیم دیگه بخاطر این داستان کل رفیقامو ول کردم همش بغضم میگیره نمیدونم راهی هست ممنون میشم اگه کمکم کنید

 6. باسلام خانمی ۱۹ساله هستم که سه ساله ازدواج کردم شوهرم مشکل داره بچه دارنمیشیم ولی بغیراینا اخلاقش خیلی بده حتی الان توروستاییم وعیدخونه پدرومادرم نیومدبخاطرمشکلاتمون میخواستم خودکشی کنم ولی جرعت نداشتم موندم چیکارکنم

  1. با سلام
   قطعا صدمه رساندن به خودتان راه حل مناسبی نیست. سن همسرتان چقدر است؟ لطفا با یک مشاور مشورت کنید و شرایط را به صورت کامل شرح دهید تا ریشه مشکلاتتان ارزیابی شود.

  1. با سلام
   بستگی به میزان تحصیلات مشاور شما دارد. دکتری یا کارشناسی ارشد

 7. سلام من یه دختر ۲۳ ساله هستم حدود ۲ سال و ۸ ماهه با یه نفر دوستم از عید سال ۹۸ یعنی یک سال پیش به من گفت قصد ازدواج باهام رو داره ولی باید صبر کنم امسال بهم گفت حداقل دوسال دیگه باید صبر کنم خیلی همو دوست داریم این ثابت شدس اما واقعا این همه مدت صبر کردن واقعا سخت و اذیت کنندس اینجا ایرانه و بالاخره کسی ما رو جایی ببینه درست نیست مخصوصا برای من که یه دخترم بهش میگم ما میتونیم الان فقط در حد یه صحبت خانواده ها که شکل رسمی داشته باشه نامزد باشیم بعد از اون صبر کردن راحت تر میشه قبول نمیکنه میگه به هیچ عنوان واقعا دارم اذیت میشم از این شرایط خیلی سر این موضوع بحث و دعوا داشتیم نمیدونم باید چیکار کنم واقعا به راهنمایی احتیاج دارم میشه لطفا منو یه راهنمایی کنید؟

 8. سلام من یه دختر ۲۳ ساله هستم حدود ۲ سال و ۸ ماهه با یه نفر دوستم از عید سال ۹۸ یعنی یک سال پیش به من گفت قصد ازدواج باهام رو داره ولی باید صبر کنم امسال بهم گفت حداقل دوسال دیگه باید صبر کنم خیلی همو دوست داریم این ثابت شدس اما واقعا این همه مدت صبر کردن واقعا سخت و اذیت کنندس اینجا ایرانه و بالاخره کسی ما رو جایی ببینه درست نیست مخصوصا برای من که یه دخترم بهش میگم ما میتونیم الان فقط در حد یه صحبت خانواده ها که شکل رسمی داشته باشه نامزد باشیم بعد از اون صبر کردن راحت تر میشه قبول نمیکنه میگه به هیچ عنوان واقعا دارم اذیت میشم از این شرایط خیلی سر این موضوع بحث و دعوا داشتیم نمیدونم باید چیکار کنم واقعا به راهنمایی احتیاج دارم میشه لطفا منو یه راهنمایی کنید؟

  1. با سلام
   شما حتما برای اینکه بخواهید این رابطه را برای یک زندگی مشترک اماده کنید میبایست تضمین هایی داشته باشید. قطعا باید با والدین خود و پدر و مادر ایشان مسئله در میان گذاشته شود.

 9. سلام.چند هفته پیش سر ی موضوعی دخترم با همسرم دعواشون شد همسرم اومد که بزنه ی کوچولو هم دستش خورد به صورتش..البته چند بار اینجوری پیش اومده
  حالا دختر به من که مادرش میگه از بابا بدم میاد بره از اینجا میبینمش حالم بد میشه مهر امسال دخترم دست به خودکشی زده بود قرص خورده بود.الان خیلی نگرانش هستم.ممنون میشم راهنمایی کنین.

  1. با سلام
   در مورد خود کشی قطعا میبایست موضوع جدی گرفته شود. این موضوع نیاز به ریشه یابی و علت شناسی دارد که حتما باید به مشاور مراجعه کنید.
   در مورد موضوع دخترتان نیز با توجه به سن راهکار داده میشود که آیا فرزند شما نوجوان کودک یا جوان است. در هر صورت همسر شما برای کنترل کردن فرزندش نباید از خشونت کلامی یا فیزیکی استفاده کند.

 10. سلام ببخشی من بین ۲ نفر گیر کردم 😔نمیدونم برا زندگیم چه تصمیمی بگیرم یبار ازدواج کردم الان عاشق یه نفر شدم هم سن خودمه خانواده ش نمیزارن باهم ازدواج کنیم گیر داده که بدون خبر هیچکس ازدواج کنیم تا وقتی صاحب بچه شیم خانواده م با خبر بشن از اینورم یه نفر هست ک عاااااشقم شده جونشو برام میده ولی زن داره بچه داره هر کار میکنم دست از سرم بر نمیداره میخاد زنشو طلاق بده میگه اگه منو ول کنی ترو میدزدمو این حرفا میگه شده به زور تورو مال خودم میکنم ولی اینم میدونم تا عمر داره با خانواده ش زندگی میکنه هر دوی اونام در یک حدن چه از لحاظ مالی چه قیافه چه رفتار چه سن نمیدونم چیکار کنم

  1. با سلام
   با ارزوی موفقیت برای شما در کل روند مشاوره به این صورت نیست که برای کسی تصمیم گیری شود ولی باید توجه داشته باشید که مورد دومی که شرح ماوقع آن را توضیح دادید کیسی نیست که شما بتوانید در ان آرامشی را بیابید سعی کنید این گزینه را فراموش کنید و برای خود جذاب جلوه ندهید. در مورد گزینه اول حدااقل بهتر است چند ماه با هم آشنا شوید ولی حتما با اطلاع خانواده نه برای اینکه فقط خانواده او راضی شوند بلکه برای اینکه در رابطه شما امنیت عاطفی و تعهدی داشته باشید.
   امیدواریم بتوانید این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید

 11. مشاوره خانچاده ساعتی چقدر هزینشه مشاوری که دکترا داره و مشاوری که کارشناسی ارشد داره هر دوتاشونو لطفا توضیح دهید با سپاس فراوان

  1. باسلام
   طبق تعرفه سازمان نظام روانشناسی تعرفه خدمات مشاوره برای مدرک کارشناسی ارشد ۹۰ هزارتومان و برای مقطع دکتری ۱۱۰ تومان برای هر ۴۵ دقیقه میباشد. برای اطلاع از هزینه خدمات مشاوره آویژه با شماره ۰۹۳۵۳۰۰۰۱۰۲ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید!