کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چگونه با مردی که در رابطه سرد شده رفتار کنیم؟

چگونه با مردی که در رابطه سرد شده رفتار کنیم؟
5/5 - (1 امتیاز)

روابط زناشویی و زندگی مشترک همیشه آنطور که شما پیش از ازدواج تصور می‌کنید، به خوبی پیش نمی روند. گاهی اوقات به مرور که از زمان رابطه مشترک می گذرد، گرمی بین زن و شوهر در رابطه جای خود را به سردی می دهد و طرفین هیچ انگیزه ای برای بودن و ماندن در کنار هم ندارند.

🟪 بی علاقگی و بی انگیزگی مردها در زندگی مشترک می تواند منجر به وقوع اتفاقات نگران کننده ای در یک رابطه شود. برای آشنایی با این سوال که چگونه با مردی که سرد شده است، رفتار کنیم؟ حتما مقاله زیر را تا انتها دنبال کنید، مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه راهکارهای خوبی برای شما در این زمینه ارائه کرده اند که می تواند به حل مشکلاتتان در این زمینه کمک کند.

چگونهرابطهسرد شدهرا گرم کنیم ؟

🟪 وقتی مردی از شما فاصله می‌ گیرد، ناخود آگاه ذهنتان به سراغ این موضوع می رود که شاید شریک زندگی شما درگیر روابط عشقی جدیدی شده است و احساساتش را در رابطه دیگری خرج می کند.

🟪 حتی فکر کردن به این موضوع هم می تواند منجر به تشدید نگرانی ها و بهم ریختن کامل زندگی شما شود. بهتر است قبل از آنکه ذهنتان را تنها درگیر فکرهای منفی کنید در ابتدا به صورت منطقی تری در این رابطه فکر کنید.

از خودتان بپرسید بهتر است چطور با همسرتان که از شما سرد شده است، رفتار کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چگونه با مردی که در رابطه سرد شده رفتار کنیم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ناامیدی را کنار بگذارید

بهتر است در مواجه با چنین شرایطی ناامیدی را کنار بگذارید و تلاشتان را بر پایه ساختن دوباره رابطه تان بنا کنید. سعی کنید تا از هیچ چیزی مطمئن نشده اید، تمام فکرهای منفی را از سرتان بیرون کنید و اولین قدم را برای برطرف کردن سردی احساسات همسرتان در یک رابطه بسیار محکم و با پشتوانه بردارید.

📛 ناامیدی شما تنها موجب می شود که تصمیمات منفی را بگیرید که می تواند زمینه ساز دور شدن شما از همسرتان شود و هیچ تاثیر مثبتی هم بر سرانجام رابطه تان نخواهد گذاشت.

به شوهرتان زمان دهید:

اگر متوجه سردی رابطه تان شدید بهتر است کمی بیشتر به همسرتان برای ترمیم و اصلاح رابطه فرصت دهید. بگذارید تا کمی در دنیای خودش به تنهایی سیر شود.

📛 اگر به شما می گوید، شام میل ندارد به او اصرار نکنید. اگر تمایل به آمدن مهمانی ندارد، یا خودتان هم مهمانی را کنسل کنید و یا به تنهایی در آن حاضر شوید و عذر و بهانه ای را برای علت غیبت همسرتان بیاورید.

چگونه رابطه سرد شده را گرم کنیم ؟

دست از چک کردن وی بردارید

از همین ابتدای رابطه که متوجه شدید رفتار عشقتان با شما سرد شده است، به خود یک قول مهم بدهید. برای جلوگیری از تشدید شک و تردیدها در ذهنتان دست از هر گونه اقدام پنهانی برای چک کردن وی بردارید.

📛 هرگز به سمت گوشی موبایل همسرتان نروید. هرگز زمانی که از خانه بیرون می زند، او را تعقیب نکنید. بگذارید فکرتان به سمت چیزهای مثبت حرکت کند تا موارد و موضوعات منفی که شما را بهم می ریزد.

از وی فاصله بگیرید

فاصله گرفتن شما نباید به گونه ای باشد که این تصور را در ذهن همسرتان ایجاد کند که شما هم از وضعیت ایجاد شده راضی هستید و شرایط آنطور که باید باشد، برایتان سخت و دشوار نیست.

📛 فاصله گرفتن از همسرتان به معنای این است که بگذارید کمی آرامش داشته باشد. شاید در این شرایط ترجیحش این باشد که تنهایی و تنها بودن را برای مدتی تجربه کند، به هیچ عنوان مانع وی نشوید و بگذارید حس درگیری و اسیر شدن از جانب شما را نداشته باشد.

به او تلنگر بزنید

اگر رفتارهای سرد و ناراحت کننده شوهر شما به همین ترتیب ادامه پیدا کرد، طوری که متوجه شدید پس از هر بار رفتن به سمتش وی فاصله گرفتنش از شما را بیشتر می کند، حتما به شیوه های مختلفی سعی کنید به وی تلنگر بزنید.

📛 تلنگر زدن شما به هیچ عنوان نباید با طعنه زدن و اذیت و آزار کردن همراه باشد. گاهی یک تلنگر ساده می تواند همسرتان را به خودش آورده و او را به رابطه بازگرداند.

خودتان را مشکل نبینید

اگر در طول دوران رابطه و زندگی مشترک سعی کرده اید که همیشه رفتارتان بر پایه احساسات درست بنا شده باشد و بی دلیل دست به هیچ اقدام منفی نزده اید که کیفیت رابطه شما را تحت تاثیر قرار دهد، بهتر است از مقصر بودن خودتان دست بکشید.

📛 با تمام وجودتان این موضوع را بپذیرید و باور کنید که شما در این ماجرا مشکل نیستید.

📛 درک کنید که تصمیم شوهرتان برای فاصله گرفتن از شما می تواند یک موضوع شخصی و یا احساسی آنی و هیجانی باشد.

از علایق همسرتان غافل نشوید

درست کردن شام و خریدن گل های مورد علاقه وی، پوشیدن لباسی که زمانی برای هر دوی شما خاطره انگیز بوده است و یا گوش دادن به موسیقی که باب میل وی بوده و همیشه حال خوبی از آن عایدش می‌شده است همه و همه نشان می دهد که شما با وجود رفتارهای سرد همسرتان همچنان حواستان به وی و موضوعات و مواردی که برایش مهم هستند، بوده و دلتان نمیخواهد رابطه مشترکتان بدون دلیل مهمی سرد شود.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چگونه با مردی که در رابطه سرد شده رفتار کنیم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ظاهر خود را بررسی کنید

بهتر است قبل از هر اتفاق ناخوشایندی در رابطه تان یک بار دیگر هم که شده نگاهی در آینه به خود بیندازید و ببینید که آیا واقعا ظاهر شما به گونه ای هست که همسرتان نسبت به آن احساس گرم و صمیمانه ای داشته باشد.

📛آیا لباس های شما متناسب با سن و سالی که دارید هستند و برایتان مهم است که گاهی آرایش کنید و برای خوش فرم کردن موهایتان به آرایشگاه بروید.

📛اگر که در تمام این زمینه ها اشتباه رفتار کرده اید، توصیه می کنیم که همین حالا این رفتارهای اشتباهتان را کنار بگذارید.

رفتارهای سرد و ناراحت کننده شوهر

با او حرف بزنید

با همستران بدون پرده حرف بزنید از وی بخواهید تا برایتان توضیح دهید که چرا عشقش به شما سرد شده است و مانند سابق با شما رفتار نمی کند.

علت سردی و دلخوری اش از خودتان را بپرسید. حتی اگر شوهرتان این موضوع را نادیده گرفت و دلش نمی خواست که در مورد آن با شما حرف بزند حتما به یک مشاور مراجعه کنید.

از او تقاضا و درخواست کنید

درست است که وقتی مردی از شما فاصله می گیرد، بازگشتن به سمت وی بسیار سخت و دشوار است اما به شما توصیه می کنیم که اگر طالب زندگی مشترک با همسرتان هستید، حتما در هنگام جر و بحث با همسرتان تا حد ممکن آرام رفتار کرده و نخواهید با حرف های سنگینی که از مدت ها قبل روی دلتان مانده اند، وی را به معنای واقعی کلمه ترور شخصیتی کنید.

📛 آرام باشید و با آرامی از وی تقاضا و درخواست کمک کنید.

حواستان به وضعیت اقتصادی همسرتان باشد

گاهی اوقات مشکلات اقتصادی بسیار زیادی موجب آن می شود که شوهرتان از شما فاصله گرفته و نسبت به رابطه به شما سرد شود. بهتر است این موضوع را مد نظر داشته باشید که هر چقدر که مشکلات اقتصادی و فشارهای اقتصادی در زندگی مشترک شما بیشتر شود، شوهرتان تمایل کمتری به گرم گرفتن با شما و لذت بردن از رابطه تان دارد.

📛 در چنین مواقعی کمک شما به وی و همراهی با او می تواند شرایط روحی و روانی را برای وی کمی بهتر کند و نوع احساساتش را به سمت بهتری پیش ببرد.

مقابله به مثل نکنید

وقتی دیدید که عشقتان با شما سرد شده است هرگز با وی مقابله به مثل نکنید. این بدترین کاری است که در چنین شرایطی می تواند از طرف هر زنی سر بزند. بهتر است کمی عاقلانه تر رفتار کنید. مثلا به جای مقابله به مثل کردن، سعی کنید از طرف خودتان رابطه را مانند قبل و یا حتی بهتر از قبل پیش ببرید. به او زنگ بزنید، پیام دهید در خانه با وی با گرمی و صمیمیت صحبت کنید.

📛 مقابله به مثل کردن شما فقط جنگ روانی میان شما و همسرتان را تشدید خواهد کرد.

تعهد خود را حفظ کنید

حتی اگر متوجه سردی رفتار شوهرتان هم شدید باز هم به عنوان یک زن متاهل به هیچ عنوان حق این را ندارید که به رابطه جدید و تعامل و آشنایی با مرد جدیدی فکر کنید.

📛 اتفاقا بر خلاف تصور اشتباه رایج در این دوران است که شما عیار واقعی خودتان را نشان می دهید. عجول نباشید و سعی نکنید برای فرار از شرایط نامطلوبی که به هیچ عنوان باب میلتان نیست به فکر آشنایی و ورود به یک رابطه جدید بیفتید.

به مشاوره مراجعه کنید

«همسرم از من سرد شده است» این بهترین توصیف برای وضعیت شما زمانی است که نزد یک مشاور می روید تا به شما برای حل مشکلتان کمک کند. مراجعه به مشاوره قطعا مشکل شما را اصولی تر حل خواهد کرد و راه حل بهتری برای تان ارائه می کند تا از وضعیتی که در آن گرفتار شده اید، بیرون بیایید.

📛 مراجعه به مشاوره خانواده از این نظر حائز اهمیت است که جدا از ارائه راهکار برای چگونگی رفتار صحیح با همسرتان زمینه ساز تقویت ظرفیت شما برای کنترل روی رفتارها و عواطف خودتان می شود.

سردی رابطه شوهر

از دوستانش کمک بگیرید

شاید واقعا همسرتان برای ادامه رابطه با شما نیاز به گذراندن اوقاتی با دوستانش و عزیزانش داشته باشد. به عنوان زن وی و کسی که تلاش می کند رابطه را به حالت نرمال بازگرداند به شما توصیه می کنیم خودتان از دوستانش بخواهید که بیشتر با وی در ارتباط باشند و بیشتر با وی صحبت کنند.

📛 گاهی اوقات نصایح و حرف های دوستان صمیمی به راحتی می تواند فرد را از احساسات نادرست و راه اشتباهی که در پیش گرفته است باز دارد و در اصل گاهی اوقات حرف های دوستانه بسیار موثرتر از راهنمایی ها و توصیه هایی است که خانواده ها به فرزندشان می کنند.

برای تغییر آماده شوید

سردی رابطه میان شما و شوهرتان گاهی اوقات تحت تاثیر وضعیت تکراری و شرایطی در زندگی تان است که چندان مطلوب وی نبوده و به نظر خسته کننده می رسد. اینکه شما شاغل باشید و هر روز از صبح از خانه بیرون رفته و شب ها به خانه بازگردید، می تواند موجب شود که بسیاری از زیبایی های زندگی تان از بین برود.

📛 بهتر است اگر از نظر مالی مشکلی ندارید از رئیس خود بخواهید تا برای مدتی به شما مرخصی دهد یا سعی کنید ساعات کاری خود را کمتر کرده و بیشتر به خانه و همسر و بچه هایتان رسیدگی کنید.

صادقانه با او صحبت کنید

صحبت کردن شما به جای جر و بحث کردن با همسرتان تحت تاثیر رفتارهایی که دارد می تواند بسیار به اصلاح رابطه شما کمک کند. از او بخواهید تا هر زمان که امکانش برای وی مهیاست برای مدت زمانی با شما صحبت کند.

📛 سعی کنید صحبت کردنتان بیرون از محیط خانه در پارک و یا کافه ای باشد. اهمیت محیط گفتگو از این جهت است که شاید اگر در خانه بخواهید در مورد رفتارهای وی صحبت کنید، حرف هایتان ختم به جنجال و دعوا شده و وضعیت را بدتر کند.

موضوع را با نزدیکان درمیان بگذارید

اگر سردی رابطه شوهرتان با شما برای مدت زمان طولانی ادامه دار شد، حتما این موضوع را با برخی از اعضای خانواده خودتان و حتی والدین وی درمیان بگذارید.

📛 سعی کنید توضیحاتی که در این مورد به آنها می دهید به گونه ای نباشد که فقط وی را متهم کرده و خودتان را بی گناه جلوه دهید. علاوه بر این که رفتارهای وی را برای خانواده شرح می دهید به این موضوع هم اقرار کنید که خودتان هم رفتارهای اشتباهی در زندگی مشترکتان داشته اید.

سخنی از مشاوران آویژه

وقتی عشقتان با شما سرد می شود، بیشتر از آنکه وی را به دلیل این رفتار سرد مورد انتقاد قرار داده و بخواهید از وی فاصله بگیرید، سعی کنید برای اصلاح و ترمیم رابطه تان وارد عمل شوید.

📛 سرد شدن یک مرد در رابطه مشترک می تواند عوامل مختلفی داشته باشد، بهتر است دست از حدس و گمان های بیجایی که ختم به شکاکیت های عجیب و غریبی می شوند، بردارید.

سعی کنید واقعیت امر را با منطق و به صورت کاملا عاقلانه مورد بررسی قرار دهید تا اینکه فقط با احساساتتان در این شرایط به جلو حرکت کنید. پیشنهاد مشاوران مرکز مشاوره آویژه به شما این است که حتما قبل از تصمیم برای پایان دادن به این رابطه یک بار دیگر با تمام وجودتان برای نجاتش تلاش کنید. حتی اگر تلاش های شما به نتیجه مطلوبی هم نرسد اقدامات شما در این دوران موجب خواهد شد که بعدها هیچ گاه عذاب وجدانی بابت کارهای نکرده نداشته باشید.

براي مشاوره در زمينه چگونه با مردی که در رابطه سرد شده رفتار کنیم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉