کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

مادر شوهر از چه عروسی خوشش میاد؟

مادر شوهر از چه عروسی خوشش میاد؟
4/5 - (1 امتیاز)

آشنایی با 20 راهکار برای آنکه مادرشوهرتان را شیفته خود کنید🤩

شاید شما هم در جمع های زنانه اصطلاح عروس با سیاست را برای توصیف برخی از افراد بارها شنیده‌ اید. این اصطلاح زمانی به کار می رود که افراد بخواهند از فردی تعریف و تمجید کرده و رفتارهایش را با خانواده همسرش مورد تایید قرار دهند.

در باور اکثر زنان یک عروس باسیاست عروسی است که به خوبی با نحوه رفتار صحیح با خانواده شوهر و به خصوص مادر شوهرش آشنایی دارد و تحت تاثیر رفتارهایی که از خود نشان داده به خوبی مورد تایید مادر همسرش قرار گرفته است.🤗

مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه در این مطلب قصد دارند تا شما را با ویژگی های یک عروسی باسیاست آشنا کنند:

ویژگی‌ های عروس با سیاست چیست؟

زمانی که یک دختر در مراحل اول ازدواج خود قرار دارد و به تازگی وارد خانواده جدیدی به عنوان خانواده همسرش می شود، اقدامات زیادی برای معرفی کردن خودش به عنوان عروس به افراد جدید این خانواده مانند مادر شوهر و خواهر و شوهر انجام می دهد. اقداماتی که گاهی اوقات مورد تایید آنها قرار گرفته و همین موضوع موجب می شود که مادر شوهر شیفته رفتار و شخصیت عروس شده و او را انتخاب بسیار خوبی برای پسرش ببیند.

اما تا به حال به این فکر کرده اید که عروس خوب و با سیاست چه ویژگی هایی دارد:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه مادر شوهر از چه عروسی خوشش میاد؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آرام است و کمتر از خودش و خانواده اش تعریف می کند:

عروس با سیاست و مورد تایید مادر شوهر به جای آنکه مدام از خودش و خانواده اش تعریف کند، اجازه می دهد تا بقیه از وی تعریف کنند. در اصل او با رفتارهای آرام و بدون حاشیه ای که با اعضای خانواده شوهرش دارد، زمینه تعریف و تمجید آنها از خود را فراهم می کند.

🟪 مادرشوهر شما به هیچ عنوان از اینکه مدام از خودتان تعریف و تمجید کنید، خوشش نمی آید.

خاطرات خوش با همسرش را جار نمی زند:

یک عروس با سیاست و مورد تایید خانواده همسر و به خصوص مادر شوهر به هیچ عنوان مدام از خاطرات و اوقات خوشی که با همسرش دارد، صحبت نمی کند و سعی نمی کند با این اقدام حساسیت خانواده همسرش را برانگیزد.

🟪 او می داند که تعریف و تمجید زیاد از کیفیت رابطه ای که با همسرش دارد، می تواند زمینه ساز افزایش حساسیت مادرشوهرش شود و موجبات حسادت وی را فراهم کند.

در خرید افراط نمی کند:

یک عروس با سیاست هیچ وقت در برابر خانواده همسر خود بیش از حد ولخرجی نکرده و سعی می کند طوری وانمود کند که به میزان زیادی هوای جیب همسرش را دارد. عروس با سیاست سعی می کند خریدهای شخصی خود را تنها یا حداقل با همسرش انجام دهد.

🟪 او می داند که خریدهای سنگین و در مقیاس بالا می تواند حسادت مادرشوهرش را برانگیزد.

به هیچ عنوان غیبت و بدگویی خواهر شوهر و برادرشوهرش را نمی کند:

شما باید این موضوع را متوجه شوید که قرار نیست مادرشوهر شما هیچ زمانی اشتباهات دخترش را در برابر شما عنوان کرده و از او انتقاد کند. حتی اگر گاهی این اقدام را هم انجام می دهد، باید مراقب باشید که شما وارد این حوزه نشوید و از انتقاد بابت رفتارها و گفتار خواهر شوهر و برادر شوهرتان بپرهیزید.

🟪 شک نداشته باشید انتقاد شما دلسردی و دلخوری های زیادی بابت حرف هایتان را به همراه خواهد داشت.

مهمان نواز بوده و درب خانه اش همیشه به روی خانواده شوهر باز است:

مادرشوهر شما زمانی که ببیند بی صبرانه برای اینکه از وی و خانواده اش در خانه خودتان پذیرایی کنید، بسیار خوشحال می شود. اینکه مدت زمان زیادی از دعوت کردن وی خودداری کرده و در هنگام تدارک دیدن برایش هم چندان دست و دلباز رفتار نکنید، موجب دلخوری اش می شود.

🟪 سعی کنید همیشه بهترین میزبان برای مادرشوهرتان باشید حتی اگر برخی از رفتارها و حرف هایش شما را به شدت ناراحت می سازد.

ویژگی‌ های عروس با سیاست چیست؟

خریدن هدایا به مناسبت های مختلف را فراموش نمی کند:

شاید باورتان نشود اما یکی از بهترین راهکارها برای اینکه مادرشوهر شما شیفته اخلاق و شخصیتتان شده و مورد تاییدتان قرار دهد، خرید هدیه و تبریک گفتن تلفنی، پیامکی و حضوری به وی در مناسبت های خاص است. خریدن هدیه برای مادرشوهرتان می تواند در رابطه تان معجزه کند.

🟪 کافی است سلیقه و علایق و نیازهایش را بدانید تا دستتان برای خرید هدیه باز باشد.

با او مشورت می کند:

بهتر است گاهی اوقات برای انجام برخی از اقدامات با او مشورت کرده و از وی راهنمایی بخواهید. قرار نیست که مشورت و راهنمایی مادر شوهر شما همیشه و در تمام مراحل زندگی تان تداوم داشته باشد. این کار شما باعث می شود که وی احساس مفید بودن کرده و نگاه صمیمانه تر و به دور از تنشی به رابطه با شما داشته باشد.

🟪 علاوه بر این نظرخواهی شما از وی موجب می شود در مسائلی که به او مربوط نمی شود، به هیچ عنوان دخالت نکند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه مادر شوهر از چه عروسی خوشش میاد؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

او را غریبه نمی داند:

درست است که مادرشوهرتان نمی تواند هیچ گاه جای مادر واقعی تان را بگیرد. با این حال سعی کنید طوری رفتار نکنید که در رفتارهایتان احساس تبعیض و تمایز قائل شدن به وی دست دهد. سعی کنید در بیشتر مواقع و موقعیت ها با او همانطوری رفتار کنید که با مادر خودتان رفتار می کنید.

🟪 ایجاد احساس صمیمیت مهر شما را در دل مادرشوهرتان چندین برابر بیشتر می کند.

چهارچوب های ذهنی وی را زیر پا نمی گذارد:

از آنجایی که شما از یک دهه متفاوت و مادرشوهرتان هم از دهه دیگری است، قطعا اختلاف نظرات زیادی بر سر مسائل مختلف بین شما و وی ایجاد خواهد شد.

🟪 بهتر است تا جای ممکن در برابر مسائل و حوزه های خاص، به گونه ای رفتار کنید که مادر شوهرتان احساس نکند که حریم وی را زیر پا گذاشته و باورهایش را نقض کرده اید یا نسبت به آنها بی اعتنا هستید.

عروس دلسوزی است:

رفتار دلسوزانه شما موجب می شود که مادرشوهر تان هم به مرور زمان متوجه مهربانی و صمیمیت شما با خودش بشود. در مواقعی که نیاز به حمایت و کمک دارد، حتما از وی حمایت کرده و سعی کنید که در انجام کارهایی که به باورش زنانه بوده و باید مورد توجه زنان قرار گیرد، به او کمک کنید.

🟪 نیازی نیست ادای آدم های مهربان و دلسوز را دربیاورید. واقعا دلسوز بودن خود را باور داشته باشید.

زیبایی ظاهر و تمیزی خود را حفظ می کند:

ظاهر شما نقش بسیار مهمی در تایید شدنتان از جانب مادرشوهر شما را دارد. سعی کنید همیشه در مقابل وی کاملا آراسته بوده و لباس های تمیز و مرتبی بر تن کنید.

🟪جدا از خودتان بهتر است که حواستان به شوهرتان و ظاهرش در زمان مواجه با خانواده اش باشد.

رفتارهای مادرشوهر با عروس

راز نگه دار است:

اینکه طوری رفتار کنید که مادر شوهرتان متوجه شود هیچ تمایلی به فاش کردن اصرار خانوادگی اش نزد بقیه ندارید، به شدت در نظر وی مطلوب جلوه کرده و شیفته شما می شود.

🟪 سعی کنید طوری رفتار کنید که مادرشوهرتان در مواقعی که نیاز به یک همدم دارد، با شما احساس نزدیکی کرده و حتی این ذهنیت برایش ایجاد شود که شما به خوبی می توانید در مسائلی که تنهاست همراهش بوده و کنارش باشید.

هوای همسرش را دارد:

اینکه بتوانید همیشه شوهرتان را مورد احترام قرار داده و به سلامتش و تمیزی خانه و زندگی اش و حتی خودش اهمیت دهید، از نظر مادر شوهر شما بسیار مطلوب و پسندیده خواهد بود.

🟪 چرا که او از این بابت که پسرش شریک زندگی خوبی داشته که در تمام مسائل هوای فرزندش را دارد بسیار خشنود می شود و خیالش بابت زندگی پسرش راحت می شود.

فرزند آوری را فراموش نمی کند:

تصمیم برای به دنیا آوردن بچه موضوعی کاملا شخصی بوده و تعیین زمان آن کاملا مربوط به شما و همسرتان می شود، با این حال به هیچ عنوان این موضوع را فراموش نکنید که آوردن نوه برای مادرشوهرتان حکم نعمت بسیار بزرگی را در زندگی وی دارد که موجب می شود، توجه بیشتری به شما به عنوان مادر نوه اش و عروسی که وی را مادربزرگ کرده داشته باشد.

در مراسمات مهمی که دارد برنامه وی را هم جویا می شود:

یک عروس با سیاست در مراسم های جشن و عروسی و … که قرار است مادرشوهرش هم در آنها حضور داشته باشد، حتما نظر وی را هم پیش از برگزاری مراسم جویا شده و از او در باب برخی از اقداماتی که قرار است در مهمانی های مهم و جشن ها انجام دهد، سوال می پرسد.

🟪 به عنوان مثال بهتر است از مادرشوهرتان بپرسید که برنامه اش برای جشن شب عروسی شما چیست، چه لباسی می خواهد بپوشد و .. سوال هایی از این قبیل موجب آن می شود که مادرشوهرتان احساس کند حتی در چنین مراسمی هم نظرات و حضورش بسیار حائز اهمیت است و او را به هیچ عنوان فراموش نکرده‌اید.

با هم در برخی از برنامه ها و کلاس ها شرکت می کنند:

اگر که نزدیک مادرشوهرتان هستید، می توانید گاهی اوقات او را هم برای شرکت در برخی از مراسمی که خودتان قصد رفتن به آنها را دارید و از نظر شما مراسم جالبی هستند، همراه خود ببرید.

🟪 حتی می توانید از او بخواهید که با شما به کلاس ورزش، سرگرمی های خاصی که مطلوب شماست، بیاید. این موضوع رابطه صمیمانه بین شما را بیشتر می کند.

اجازه خلوت مادرشوهر با پسرش را می دهد:

قرار نیست بعد از ازدواجتان همیشه و همه جا در خلوت مادر شوهر و پسرش حضور داشته باشید. بگذارید که شوهرتان گاهی اوقات هم خودش با مادرش تنها باشد.

🟪 همانطور که شما نیز ترجیح می دهید گاهی اوقات بدون حضور همسرتان با خانواده خود باشید به مادرشوهر و شوهر خود هم این اجازه را داده و نسبت به این موضوع حساسیت بی جا از خود نشان ندهید.

مادرشوهرش را برای خرید همراه خود می برد:

یک روز را فقط به مادرشوهرتان اختصاص دهید. خرید خودتان را کنار گذاشته و برای وی خرید کنید. به هیچ وجه از سلیقه اش و انتخاب هایی که انجام می دهد، انتقاد نکنید. همراهش باشید و به سلیقه اش احترام بگذارید. حتی اگر راه دور هستید هنگام خرید لباس برایش عکس بفرستید و از او بخواهید که یک مورد را که مطلوب سلیقه و باب میلش است، انتخاب کند.

🟪 با این کار احساس مهم بودن را در او ایجاد می کنید.

همیشه مودب می ماند:

حتی در شرایطی که هیچ چیز در رابطه میان شما و مادرشوهر و یا خانواده همسرتان بر وفق مرادتان نبوده و یا حتی همه چیز علیه شماست، باز هم سعی کنید که مودب باشید.

🟪 تحت هیچ شرایطی گستاخ نباشید و رفتار بدی از خودتان نشان ندهید. هیچ چیزی بیشتر از اینکه فقط در بعضی مواقع مودب باشید و در مواقع دیگری بی ادبانه رفتار کند، مادرشوهر را آزار نمی دهد.

🟪 عروس با سیاست حتی در مواقعی که از موضوعی ناراحت باشد باز هم سکوت را به جواب دادن بی ادبانه ترجیح می دهد.

قدردان محبت هایش باشید:

همیشه قدردان محبت های مادرشوهرتان باشید. یک عروس با سیاست برای کوچکترین محبت هایی که از جانب مادرشوهر خود می بیند از وی قدردانی می کند.

🟪 ضمن قدردانی های همیشگی خود از مادرشوهرتان همیشه به شیوه ای رفتار کنید که وی متوجه این موضوع شود که هیچ انتظاری از او ندارید و همین که در کنار شما و همسرتان است برایتان کفایت می کند.

سخنی از مشاوان آویژه

به عنوان یک عروس با سیاست برای آنکه مادرشوهر شما شیفته و علاقه مندتان شود، نیاز به انجام کارهای سخت و دشواری نیست. بهتر است خودتان باشید و سعی کنید چارچوب هایی را که در خانواده خود در هنگام تعامل با مادرتان رعایت می کنید، در رابطه با مادر همسرتان هم مورد توجه قرار دهید. شاید بهتر باشد برای ایجاد یک رابطه خوب تا حد ممکن از حساسیت های خودتان کم کرده و کمی دلسوزانه تر و فارغ از هر گونه جهت‌گیری خاصی نسبت به مادرشوهرتان با وی رفتار کنید.

پیشنهاد مشاوران مرکز مشاوره خانواده تلفنی آویژه به شما این است که تمام ذهنیت های منفی قبل از ازدواج نسبت به خانواده همسر و به خصوص مادرشوهر و خواهرشوهرتان را فراموش کرده و با ذهنی مثبت وارد خانواده همسرتان شوید.

 

براي مشاوره در زمينه مادر شوهر از چه عروسی خوشش میاد؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- یک نظر:

  1. به نظرم مخارج برای والدینت والدینش اگه توانمندی مهم مثل دوستان هرچند من خودم نفر اول گاهی درک میکنم خیلی چیزها نمیشه بی چاره مردم تو خونه نرمال که عشق میدن نه اینکه بهت میگن جوراب قارچ یا آویزون یا پسره رسما میگه من عاشق یکی دیگه ام یا تو زشت ابدی هستی متقابلا چون تو هیچ وقت نبودی تا ابد همینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉