کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

روانشناسی کودک 7 ساله

روانشناسی کودک 7 ساله,نکات روانشناسی کودک 7 ساله,

روانشناسی کودک 7 ساله

روانشناسی کودک 7 ساله نشان میدهد که در این سن کودک تشنگی بی حد و حصر دانش را از خود نشان می دهد و کنجکاوی ذاتی و هیجان زیادی در مورد جهان دارد . آنها کاشفان طبیعت ، دانشمندان و تحلیلگران کوچک هستند و اغلب درباره همه چیز سوال میپرسند درباره اینکه چرا آسمان آبی است و چگونه درختان میرویند ! برای کودک 7 ساله ، در مدرسه حس اعتماد به نفس بسیاری وجود خواهد داشت که از بهتر بودن از سایر دانش آموزان در کلاس درس نشأت میگیرد .

آنها اغلب احساس رضایت میکنند که ریاضیات و مهارت های خواندن را به دست آورده اند و میتوانند در مورد آنچه در مدرسه با معلمان ، دوستان و مراقبان آموخته اند صحبت کنند . با توجه به روانشناسی کودک 7 ساله در این سن ، بچه ها هماهنگی و تعادل بیشتری را دارند و میتوانند یاد بگیرند که ترکیب بیشتری با مهارت های حرکتی خود ایجاد کنند ، مانند حرکت در اطراف یک حوض در حالی که میرقصند . آنها از لحاظ فیزیکی فعال تر هستند ، این مهارت ها سریعتر رشد میکنند . ورزش کنید ، در خارج از منزل بازی کنید . در روانشناسی کودک 7 ساله ، كودكانی كه از لحاظ جسمی فعال هستند ، مهارت های فیزیکی بیشتری را نسبت به افراد مضطرب و یکجا نشین کسب میكنند .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک دو ساله و نکاتی که باید بدانید


نکات روانشناسی کودک 7 ساله

نکات روانشناسی کودک 7 ساله مبحثی بسیار حائز اهمیت است . بلوغ عاطفی در سن هفت سالگی بسیار از آنچه که در دوران پیش دبستانی یا مهد کودک بود ، متفاوت است . اکثر افراد 7 ساله قادر به مدیریت تغییرات عاطفی خود هستند . آنها معمولا میتوانند با جریان یا موقعیت های غیر منتظره بخوبی مقابله کنند . با این حال هنوز هم نیاز به راحتی و آرامش دارند . به عنوان یک کودک به طور فزاینده ای ذهن آنها باز میشود و توجه آنها بیشتر بر روی چیزها و افراد خارج از خانه و خانواده اش متمرکز میشود .

از نکات روانشناسی کودک 7 ساله این است که بسیاری از کودکان 7 ساله همچنان عاشق بازی کردن با دوستان هستند . در واقع این میتواند بخش مهمی از رشد کودک ، احساسش نسبت به خود و روابط او با دیگران باشد . آنها شروع به اهمیت دادن به نظرات و افکار دیگران خواهند کرد . ضعف این فاز طبیعی رشد کودک ، افزایش حساسیت به فشار مقایسه شدن با همسالان است . آنها همچنان به توسعه همدلی و درک قوی از اخلاقیات و عدالت ادامه خواهند داد .

مشاوره و روانشناسی کودک 7 ساله,روانشناسی کودک 7 ساله لجباز,

مشاوره و روانشناسی کودک 7 ساله

مشاوره و روانشناسی کودک 7 ساله اذعان میدارد که کودک 7 ساله شروع به رشد و گسترش افق های اجتماعی خود میکند ، آنها اغلب به طور طبیعی شروع به ارتباط قوی با بزرگسالان دیگر علاوه بر والدین خود ، مانند معلم ، عمو ، و یا حتی پدربزرگ و مادربزرگ میکنند . با توجه به روانشناسی کودک 7 ساله در این سن با سرخوردگی از سوی والدین ممکن است احساسات وحشتناکی ایجاد شود . بیشتر کودکان 7 ساله در مورد جهان اطرافشان کنجکاو هستند . آنها سوالاتی را مطرح میکنند و به دنبال پاسخ هایی در مورد چیزهایی که با آنها مواجه میشوند میگردند و دوست دارند دانسته هایشان را با دیگران به اشتراک بگذارند .

کودکان و نوجوانان در این سن احساس حساسیت ماجراجویی و تشنگی برای اطلاعات و عشق به مربیان و خواهران و برادران جوان و فرزندان دیگر نشان میدهند . مهارت های ریاضی و خواندن آنها به طور پیوسته گسترش میابد . مشاوره و روانشناسی کودک 7 ساله بیان میکند که  در صورت تمایل به مشارکت در تکالیف خود به او بگویید که اگر بخواهد پاداش دریافت کند باید تمام تکالیفش را اجرا کند . این پاداش چیزی است که برای او مهم است مانند رفتن به استخر ، رفتن به غذا خوری یا یک بستنی ، و غیره … اگر شما کم درآمد هستید ، این تشویق را با دیدن یک فیلم ، یک بازی دو نفره یا یک پارک رفتن ساده جایگزین کنید . مطالب گفته شده از مهمترین نکات روانشناسی کودک 7 ساله هستند .

روانشناسی کودک 7 ساله نافرمان,روانشناسی کودک 7 ساله,

روانشناسی کودک 7 ساله لجباز

روانشناسی کودک 7 ساله لجباز امری بسیار نیازمند دقت و توجه است . طبق گفته پزشکان ، بچه های لجباز واکنش های روانی قوی دارند که حتی ممکن است غیر منطقی باشند . این کودکان بسیار باهوش و با اخلاق رهبریت بسیارند . روانشناسان اذعان میدارند که بچه های قوی تر تمایل دارند که کارهای خود را مورد علاقه خود انجام دهند و آنها رهبران با انگیزه ای هستند که نیاز به تربیت و رشد تعالی از سوی والدین دارند . شما نباید همیشه این کودکان را لجباز و خیره سر بخوانید چرا که آنها از کودکان دیگر متفاوت اند . از نظر روانشناسی کودک 7 ساله لجباز چنانچه که شما با هرگونه شرایط درگیری با کودک مواجه میشوید باید با آنها صحبت کرده و به آنها گوش کنید . از آنها بخواهید تا دیدگاه خود را توضیح دهند .

از مهمترین نکات روانشناسی کودک 7 ساله این است که پدر و مادر نباید از لحن خشن و یا تنبیه بدنی استفاده کنند زیرا کودکان 7 ساله اکنون تمامی احساسات را درک و جذب میکنند و این بر اعتماد به نفس و شخصیت سازی آنها اثر مستقیم و سوء دارد . برای تربیت کودک نافرمان همیشه سعی کنید از روش های صلح جویانه و بسیار ملایم واکنش نشان بدهید . با توجه به روانشناسی کودک 7 ساله در این مسیر ، تشویق کودک به انجام اعمال موافق و درست امری امتحان شده و بسیار موثر است . کودک مدرسه ای شما به رشد فکری بسیار خوبی خواهد رسید . با توجه به مشاوره و روانشناسی کودک 7 ساله او اکنون به درک بالایی رسیده و اصطلاحا بزرگ شده است .

نکات روانشناسی کودک 7 ساله,مشاوره و روانشناسی کودک 7 ساله,

روانشناسی کودک 7 ساله نافرمان

روانشناسی کودک 7 ساله نافرمان کمی با مباحث گذشته متفاوت است . برخی از مشکلات رفتاری ممکن است ناشی از نارضایتی کودک نسبت به عدم درک کار گروهی و تکلیف علمی باشد . در حالی که مشکلات رفتاری ناشی از این مسائل باعث بروز لجبازی و گاها نافرمانی در کودک میشود شما باید این مورد مهم را با مطالعه خود در زمینه روانشناسی کودک و مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی مورد توجه قرار دهید . در روانشناسی کودک 7 ساله نافرمان باید بدانید که گاهی اوقات کودکان 7 ساله نیز دروغ میگویند . این که آنها سعی میکنند خود را در یک چشم انداز مطلوب با افتخار در مورد چیزی که واقعا رخ نداده است نشان دهند یا در تلاش برای جلوگیری از مشکلات ، دروغ میگویند میتواند تبدیل به یک عادت بد شود .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۳ ساله و نکات مشاوره این کودکان


مسائل و مشکلات موجود در مدرسه

به فرزندتان کمک کنید که معضلات مدرسه اش را راحت تر حل کند . در اینجا برخی از استراتژی های برخورد با کودک نافرمان را با توجه به مباحث روانشناسی کودک به شما معرفی میکنیم :

  • حل مسأله با هم : زمانی که کودک شما مشکلات خاصی را نشان میدهد ، نشسته و مشکل را با هم حل کنید . بچه های مدرسه ای میتوانند درمورد اینکه چه مشکلی دارند بسیار صادق باشند . از سؤالاتی مانند « این سومین بار است که شما مشق شب خود را فراموش کرده اید . چه چیزی به شما کمک میکند به یاد داشته باشید ؟ » استفاده کنید .
  • قوانین خود را توضیح دهید : توضیحی ساده برای دلایل قواعد خود ارائه دهید .
  • فرزندتان را تشویق کنید تا احساساتش را بیان کند . در صورت موثر واقع نشدن مطالب فوق در زمینه روانشناسی کودک 7 ساله حتما به مشاوره روانشناسی روی بیاورید .

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه روانشناسی کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: My Seven-Year-Old Jerk 

براي مشاوره در زمينه روانشناسی کودک 7 ساله

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1399/7/11

شنبه

1399/7/12

یکشنبه

1399/7/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید