کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چگونه بلوغ را برای پسرم توضیح دهم؟؟

بلوغ در پسران
3.2/5 - (5 امتیاز)

چگونه به پسر خود کمک کنیم تا دوران بلوغ را به درستی طی کند؟ اگر شما هم والدینی هستید که با مشکلات دوران بلوغ پسران خود دسته پنجه نرم می کنید بهتر است با روانشناسی دوران بلوغ پسران آشنا شوید. بلوغ یک دوره ای پیچیده است که در طی آن یک پسر می تواند همزمان احساس شادی، سردرگمی و خجالت کند🤢.

باید توجه کنید که والدین آخرین افرادی هستند که یک پسر می‌خواهد برای مشاوره دوران بلوغ به آنها مراجعه کند. البته این موضوع نباید مانع از مشارکت دلسوزانه و سازنده شما برای کمک به پسرتان شود.

اگر نمی دانید که چگونه به سؤالات پسرتان در مورد بلوغ پاسخ دهید، پس پیشنهاد مناسبی برای شما داریم! این مقاله روانشناسان مرکز مشاوره آویژه رامطالعه کنید. تا توضیح مناسبی برای سوالات پسران در دوران بلوغ داشته باشید.

سن بلوغ پسران

چگونه با پسر خود در مورد بلوغ صحبت کنیم؟🤦‍♀️

صحبت کردن با کودکان پسر در مورد بلوغ می تواند برای بسیاری از والدین چالش برانگیز باشد. به خصوص برای مادران (که تجربه شخصی بلوغ مردان را ندارند).

از چه سنی باید با پسرها (یا بچه های پسر) درباره بلوغ صحبت کنیم؟ در مورد چه چیزی از بلوغ صحبت کنیم؟ آیا باید از تغییراتی که زنان در دوران بلوغ دارند به آنها بگوییم؟ چه کسی بهتر است با او صحبت کند؟ مامان یا بابا؟ اگر فرزند شما پدری نداشته باشد، چه کنیم؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چگونه بلوغ را برای پسرم توضیح دهم؟؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چه زمانی باید با پسر خود در مورد بلوغ صحبت کنید؟🤔

از چه زمانی بایدبلوغ را برای پسرم توضیح دهم؟ هر چه زودتر شروع به صحبت کنید بهتر است!🕔

در حالت ایده آل، شما باید قبل از اینکه پسرتان متوجه تغییرات بلوغ در بدن خود شود، صحبت کنید. منظور از تغییرات بلوغ در پسران، مواردی مانند:

🔵شروع موهای ناحیه تناسلی

🔵بزرگتر شدن آلت تناسلی و بیضه ها

🔵بلندتر شدن قد و افزایش وزن

🔵 بوی بدن و تعریق

🔵 داشتن احساسات جنسی

🔵 تغییرات خلق و خو و موارد دیگر است. و این تغییرات می تواند از سن 9 سالگی شروع شود.

مشاهده این اولین نشانه های بلوغ زودرس در پسران گاهی اوقات می تواند کمی دشوار باشد زیرا معمولاً این علائم زیر لباس آنها است.

🔴بنابراین اساساً، از سن 9 سالگی زمان خوبی برای شروع صحبت در مورد سوالات پسران در دوران بلوغاست.

❓آیا می توانم زودتر بلوغ را برای پسرم توضیح دهم؟

شما می توانید از سنین پایین با پسر بچه ها درباره بلوغ صحبت کنید. شما باید این طور مفهوم بلوغ را به آنها معرفی می کنید که یک روز بدن آنها از بدن یک کودک به یک بدن یک مرد بالغ تبدیل می شود. پسر بچه های سه تا چهار ساله در درک مفهوم بلوغ مشکلی ندارند. ولی آن‌ها واقعاً نمی‌فهمند چرا و چگونه به بلوغ می رسند، اما آن را فقط به عنوان چیزی که روزی برایشان اتفاق می‌افتد، می‌پذیرند. طرح این موضوع باعث می شود که آنها بلوغ را به عنوان یک اتفاق عادی که برای همه اتفاق می افتد، بپذیرند!

صحبت کردن با پسر در مورد بلوغ

چرا باید با پسرانتان در مورد بلوغ صحبت کنید؟ 😶

گاهی اوقات ممکن است شما دلایل بیشتری برای صحبت نکردن در مورد بلوغ با پسرتان نسبت به صحبت کردن با او داشته باشید🙄.

⛔شاید شما نگران باشید که اگر بیش از حد به او در مورد بلوغ بگویید، چه اتفاقی می افتد؟

⛔اگر خیلی کم حرف بزنید و به آنها اطلاعات غلط بدهید چه؟

⛔آیا باید بلوغ را برای پسران متفاوت از دختران توضیح داد؟

⛔چگونه بدون خجالت کشیدن خودتان و آنها باید صحبت کنید؟

⛔اگر در حین صحبت کردن آنها بی علاقه باشند یا بی انگیزه باشند، چه؟

شما تنها نیستید زیرا اکثر والدین این تردیدها را دارند. آنها نمی دانند که آیا صحبت با فرزندشان کار درستی است یا خیر.

خوب، روانشناسی دوران بلوغ پسران نشان داده است که این کار درستی است. با صحبت کردن با پسر خود در مورد بلوغ، او را برای مواجهه با تغییرات بلوغ، مجهزتر می‌شود. این بدان معناست که آنها به جای اینکه بلوغ را به عنوان یک بحران ببینند یک تغییر عادی درک می کنند👌!

بعلاوه با صحبت با پسرتان در مورد بلوغ، در واقع به او اجازه می دهید تا بداند که می تواند برای راهنمایی که در دوران بلوغ به آنها نیاز دارد، به شما مراجعه کند👌.

آنچه پسر شما باید در مورد بلوغ بداند🔔

از وظایف والدین در دوران بلوغ پسران این است که شما باید در مورد تغییرات فیزیکی، عاطفی و اجتماعی که برای او رخ می دهد اطلاعات کافی به او بدهید.

بنابراین آنها باید در مورد تغییرات فیزیکی مانند موهای ناحیه تناسلی، بزرگتر شدن اندام تناسلی اش و بم شدن صدایش آگاهی داشته باشد.

🟥آلت تناسلی پسران در دوران بلوغ نعوظ بسیار بیشتری خواهند داشت.

🟥آنها همچنین شروع به انزال می کنند (منی از آلت تناسلی آنها خارج می شود).

🟥همچنین ممکن است در رویاهای خواب به انزال برسند.

🟥آنها باید بدانند که وقتی شروع به انزال کردند، توانایی بارور سازی دارند. این بدان معناست که اگر با یک زن رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشند، می توانند باعث حاملگی او شوند.

🟥پسران همچنین باید بدانند که افکار یا احساسات جنسی و سکسی به سراغ آنها می آید. ممکن است آنها عاشق شوند.

🟥آنها ممکن است شروع به خودارضایی کنند.

🟥فراموش نکنید که به آنها بگویید که داشتن رابطه جنسی با کسی یک مسئولیت بزرگ است و آنها باید احساسات جنسی خود را کنترل کنند.

🟥این دوران بهترین زمان برای شروع صحبت در مورد این است که چه رفتارها و نگرش‌های جنسی در خانواده‌تان خوب است و چه رفتارهای خوب و مورد قبول نیست.

🟥فراموش نکنید که به آنها اطلاع دهید که این تغییرات طبیعی هستند و دوستانشان نیز در حال گذراندن دوران بلوغ هستند.

🟥در دوران بلوغ، تغییرات زیادی در بدن، مغز و احساسات پسران اتفاق می افتد که می تواند احساس متفاوتی را در آنها ایجاد کند. بنابراین مطمئن شوید که آنها می دانند که همیشه می توانند بیایند و سولات خود را در مورد بلوغ با شما مطرح کنند.

اصلا مهم نیست که این رروند چقدر ممکن است خجالت آور باشد!

پسران در سن بلوغ

چگونه گفتگو را در مورد بلوغ شروع کنیم؟

امروزه، ما در مورد بلوغ متفاوت از والدینمان در مورد بلوغ صحبت می کنیم. اکنون ما می دانیم که نصیحت کردن و دیکته کردن حرف هایمان دیگر کارساز نیست.

هنگامی که می خواهید در مورد بلوغ صحبت کنید با اصول اولیه بحث را شروع کنید و با بیشتر شدن علاقه‌مندی پسرتان به موضوع، به آرامی جزئیات بیشتری را اضافه کنید. سعی کنید در مورد تغییراتی که در حال حاضر برای او اتفاق می افتد صحبت کنید.

بچه ها معمولاً فقط علاقه مند به شنیدن چیزهایی هستند که برای آنها جذاب است. بنابراین می توانید در سن 10 یا 11 سالگی به آنها در مورد عفونت های مقاربتی بگویید. اما تا زمانی که موقع اش نرسیده باشد، یعنی زمانی که خودشان به داشتن رابطه جنسی فکر کنند، بهتر است بیان نکنید.

علاوه بر صحبت کردن روزانه با فرزندتان در مورد بلوغ، می توانید برای او چند کتاب فوق العاده برای بلوغ پسران بخرید. البته در این مواقع مراجعه به روانشناس نوجوان نیز بسیار مفید است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چگونه بلوغ را برای پسرم توضیح دهم؟؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آیا پسران باید در مورد بلوغ دختران نیز بدانند؟

بله، آنها باید بدانند که دختران نیز دوران بلوغ را می گذرانند و برخی از تغییراتی که آنها در دوران بلوغ تجربه می کنند چه چیزهایی خواهد بود. البته بیشتر تغییرات در زنان یکسان است اما برخی از تغییرات بلوغ دختران مانند قاعدگی و سینه ها متفاوت هستند.

پدر یا مادر باید بلوغ را برای او توضیح دهد؟

از نظر روانشناسی بلوغ پسران فرزند شما باید بلوغ را به عنوان بخش طبیعی از رشد خود بیند. بنابراین اگر هر دو والدین بتوانند با او در مورد بلوغ صحبت کنند بسیار مفید خواهد بود. به این ترتیب پسر شما می‌داند که می‌تواند با هر سؤال یا نگرانی در مورد بدن در حال تغییرش به سراغ هر یک از شما بیاید.

برخی از پسران راحت تر در مورد بلوغ خود با مادرشان صحبت می کنند، اما برخی اینطور نیستند. اجازه دهید فرزندتان شما خودش انتخاب کند که با کدام یک از شما راحت تر است. اگر احساس می‌کنید که آنها با هیچ کدام از شما راحت نیستند، سعی کنید مردی را که به او اعتماد دارند، مانند عمو، پسر عموی بزرگ‌تر یا یک دوست خانوادگی را در گفتگو مشارکت دهید. یا بهتر است از مشاوره خانواده کمک بگیرید.

اگر برای توضیح دادن رابطه جنسی به فرزندتان به کمک نیاز دارید، چگونه با بچه ها در مورد رابطه جنسی صحبت کنیم به شما کمک می کند تا جنسیت را به گونه ای که او بفهمد برای او توضیح دهید. رابطه جنسی را به مراحل ساده ای تقسیم می کند که استرس توضیح دادن را از بین می برد!

بلوغ عاطفی در پسران

سخنی از مشاوران آویژه

بلوغ پسران تغییرات عاطفی، خلقی و جسمی را با خود به همراه دارد. با تغییر هورمون ها در بدن پسران و آغاز دوران بلوغ، شما می توانید مشاهده کنید که پسر نوجوان شما مانند قبل با والدین سازگاری ندارد. نوسانات خلقی، پیدا کردن هدف برای آینده و .. همگی می تواند برروی خلقیات پسر در دوران بلوغ تاثیر بگذارد. پس بسیار مهم است که در ابتدا شما با نشانه های بلوغ در پسران آشنا باشید. سپس رفتار و طرز برخورد مناسب با پسر نوجوان خود در سن بلوغ را بلد باشید. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلوغ در پسران و نحوه صحیح رفتار با پسران در بلوغ، می توانید از مشاوهر نوجوان کمک بگیرید. مشاور به شما کمک می کند تا با پسر نوجوان خود روابط بهتر و ارتباط محکم تری را برقرار کنید.

براي مشاوره در زمينه چگونه بلوغ را برای پسرم توضیح دهم؟؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 5 نظر:

  1. بنظر من چرا باید برای یک پس بچه ۹ ساله در مورد بلوغ دخترا وخودش صحبت کرد؟ این سنی که شما می گید برای پسران خیلی زوده مگه اینکه خودشون سوال کنن

  2. سلام وقت بخیر. من دنبال این بودم ک بدونم تا چه مرحله ای و در چ حدی ب فرزندم اطلاعات بدم

  3. همه حرفها تکراری ما حرفی میخواهیم که بتونیم با فرزندمون درمیون بگذاریم چطور شروع کنیم چی بگیم که بیشتر کنجکاوی نکنند درموردمسعله

  4. اصلا کمک کننده نبود مشکل پدر و مادرها دقیقا اینه که بدونن ازچه جملاتی استفاده کنن که بدتر بچه ها کنجکاو نشن و اینکه تا کجا و چه اندازه راجع به مسائل جنسی توضیح بدیم که برای بچه ها بد نباشه تکرار چند جمله فقط برای پر کردن یک صفحه کمکی به والدین نمیکنه در این مورد شما فقط تکرار کردید راه کار نگفتید

    1. کاملا مشخص است این صفحات و سایتها فقط در فکر ترغیب کردن والدین به مراجعه به آنها و پرداخت پول هستند و هیچ کدام دلشان برای شما یا فرزندتان نسوخته و یا وقت اضافی بدون دریافت پول برای کسی نخواهند گذاشت. برای بدست آورد اطلاعات درست مطالعه کتاب یکی از بهترین روش ها است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉