کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

با مرد بی خیال و خونسرد چگونه باید رفتار کرد؟

با مرد بی خیال و خونسرد چگونه باید رفتار کرد؟

مرد بی خیال و بی مسئولیت، قطعا مورد خوبی برای ازدواج نیست، مگر اینکه بی خیالی او درمان شود. خیلی از ماها در بعضی جاها خونسردی را با بی خیالی اشتباه می گیریم. درست است که مردان خونسرد، بی خیال هستند اما لفظ خونسرد را به کسی می گویند که در شرایط بحرانی ، آرامش خود را حفظ می کند و به دیگران هم روحیه می دهد که بهترین کار را انجام دهند و دست و پای خود را گم نکنند.

اما مرد بی خیال ، مردی بی مسئولیت است که برای دیگران و احساسات آن ها ارزشی قائل نمی شود. نسبت به اتفاقات اطراف بی تفاوت است و اصلا برایش مهم نیست سر دیگران چه می آید و تنها خودش برایش مهم است. خیلی از خانم ها به خاطر این رفتار همسرشان شاکی هستند و به قول خودشان مدام حرص می خورند. این نوع مردها در اکثر موارد مرد زندگی نیستند و شما نمی توانید به آن ها تکیه کنید. اما سوال اینجاست که آیا بی خیالی مردان قابل اصلاح است؟ آیا می توان به زندگی با این مرد امیدوار بود؟ و اینکه آیا روزی می رسد که دست از بی خیالی خود بر دارد و مانند مردان دیگر مسئولیت پذیر شود؟ در مشاوره خانواده آویژه پاسخ سوالات شما را میدهیم.

13 نشانه مرد بی خیال چیست؟

1. بی مسئولیتی مالی و تامین نکردن نیازهای اقتصادی خانواده و تن پرور بودن
2. نداشتن هدف در زندگی
3. بی انگیزگی در کار و فعالیت های روزانه،کرخت و سست بودن و تمایل آن ها به خوابیدن در طول روز
4. ناپختگی و لوس بودن
5. عدم رسیدن به بلوغ شخصیتی و وابسته بودن به خانواده
6. نداشتن ایده برای داشتن یک زندگی بهتر در آینده
7. ضعف عاطفی، عدم توجه به نیازهای عاطفی زن و محبت نکردن به خانواده
8. بی مسئولیتی های جنسی و برآورده نکردن نیازهای جنسی زن
9. بی مسئولیتی در جایگاه پدر خانواده ، عدم رسیدگی به مشکلات فرزندان و تامین نکردن نیازهای عاطفی و مالی آن ها
10. خونسرد بودن بیش از حد
11. الگو برداری از بی خیالی دیگران
12. تنبلی و خواب آلودگی
13. افسردگی های شدید ناشی از خونسردی بیش از حد مرد

راه های برخورد مناسب با مرد بی خیال چیست؟

راه های برخورد مناسب با مرد بی خیال چیست؟

مرد بی خیال و خونسرد، با دستان خود زندگی اش را از هم می پاشد. زیرا همسرانشان به تدریج از زندگی دلسرد می شوند و بیشتر از هر زن دیگری به طلاق فکر می کنند. اضطراب و افسردگی در زندگی با مرد بی خیال و خونسرد بیشتر است. وضعیت سلامت روان فرزندان در این زندگی درخطر است و نمی توان انتظار داشت که این خانواده سرانجام داشته باشد.


بیشتر بخوانید: چگونه یک مرد را خوشحال کنیم؟


بعضی از کارها را به عهده همسرتان بگذارید

اشتباهی که بعضی از خانم ها در زندگی زناشویی خود میکنند، این است که همه مسئولیت های زندگی را بر دوش خود می کشند. اگر از آن ها هم بپرسی چرا این کار را می کنی، می گویند به کار همسرم اطمینان ندارم و فکر می کنم که اشتباه می کند. در صورتی که خودتان با دست خودتان مرد را تنبل و بی مسئولیت بار می آورید. اگر روزی نتوانید وظایف او را انجام دهید، او هیچ واکنشی نشان نمی دهد و برایش اهمیتی ندارد که شما چه می کنید. آقایون علاوه بر مسئولیت های بیرون از خانه، در قبال همسر و فرزندان هم مسئولیت هایی دارند که کاملا باید به آن آگاه باشند.

نقش هایتان را جابجا نکنید

معمولا خانم ها برای حفظ آبرو، به سرعت وارد عمل می شوند و وظیفه مرد را به عهده می گیرند. پذیرش نقش مرد بی مسئولیت، هیچگاه نشانه حمایت از او نیست. این کار جز بد عادت کردن او، فایده دیگری ندارد. همان طور که شما به عنوان زن وظایفی دارید، او نیز به عنوان مرد باید وظیفه خود را انجام بدهد. با او صحبت کنید. او را از عواقب بی مسئولیتی آگاه کنید. اگر فکر میکنید که همسرتان اصلاح نشد از خانواده اش کمک بگیرید.

مرد باید پای اشتباهش بایستد

مرد بی قید معمولا اشتباهات خود را گردن نمی گیرد و همه چیز را گردن دیگران می اندازد. باید به او یاد دهید که عواقب کارهایش به عهده خودش است. اگر در انجام کاری کوتاهی کرد یا آن کار را درست انجام نداد، شما آن را درست نکنید و اجازه دهید خودش این کار را بکند. در غیر اینصورت به رفتار خود ادامه خواهد داد.


بیشتر بخوانید: چگونه دلخوری از همسر را بیان کنیم؟


مرد بی خیال

از مهارت هایش تعریف کنید

معمولا مردان بیشتر از زنان نیاز به تقدیر و تشکر دارند. آن ها دوست دارند در قبال کاری که انجام میدهند بی تفاوت نباشید. اگر نسبت به آن ها بی تفاوت باشید، آن ها هم به قول معروف بیخیال می شوند. سعی کنید از توانایی و مهارت آن ها تعریف کنید تا بداند همه چیز را می بینید و قدردان زحمات او هستید. مرد بی قید و سهل انگار اغلب نادیده گرفته شده و مدام سرکوب می شده است. اگر دلیل بی خیالیش این باشد، به راحتی تغییر خواهد کرد.

آیا صحبت کردن با او مشکل را حل می کند؟

خیلی از خانم ها اذعان می کنند که مرد بی قید و بیخیال اصلاح نمی شود. اما ما به عنوان مشاور به شما می گوییم که اینطور نیست. بی خیالی مرد هم درمان می شود. به شرطی که بتوانید راه برخورد صحیح با او را پیدا کنید. مرد سهل انگار همیشه همسرش را ناراحت می کند. زنان دراغلب موارد واکنش خوبی نشان نمی دهند و با داد و فریاد و سرکوفت زدن و بهانه جویی، اعتراض خودشان را اعلام می کنند.

مردان هم نسبت به این واکنش، واکنش بدتری نشان می دهند و سر لج و لجبازی هم که شده بیخیال تر می شوند. در حالی که راه دومی وجود دارد. اگر شما نیاز ها خود را با زبان محبت آمیز به او بگویید و انتظارات خودتان را از او مشخص کنید، قطعا او نیز وظایفش را بهتر می شناسد و تا حد امکان سعی می کند کاری کند که شما را خوشحال کند. پس نوع برخورد شما در این مورد بسیار مهم است.

اجازه ندهید از کسی کمک مالی بگیرد

مرد بی خیال و سهل انگار معمولا توقعش از دیگران بسیار بالاست و فقط می خواهد مشکلش حل شود. بعد از حل آن هیچ گونه مسئولیتی در قبال کمکی که گرفته به عهده نمی گیرد. به همین دلیل به هیچ وجه اجازه ندهید از کسی قرض بگیرد. چون مجبورید قرض او را شما بدهید. مخصوصا اگر آبرو و حرف دیگران برایتان مهم است، مدتی سختی بکشید اما تاوان اشتباه دیگران را پس ندهید.

تمام پولتان را به همسرتان ندهید

دیده شده که بعضی از خانمهای شاغل، تمام دستمزد خود را به همسرشان می دهند تا در مخارج خانه به او کمک کنند. این عالی است که شما نگران همسرتان هستید. در زندگی مشترک همه چیز مشترک است و نمی توانید جدا از هم باشید. این زندگی باید با کمک زن و مرد می چرخد. اما اینکه تمام حقوق خود را در اختیار مرد می گذارید کار درستی نیست. شما هم نیازها و مخارجی دارید. مرد باید عادت کند که هزینه های شما جدا از مخارج خانه است. در این شرایط هم دست شما هم در جیب خودتان است و هم همسرتان را بد عادت نمی کنید، چرا که در این شرایط، مرد دیگر به دنبال پیشرفت بیشتر نیست و به همان حقوق خودش و شما راضی است.

مرد بی خیال و خونسرد

لجبازی را کنار بگذارید

با مرد بی خیال لجبازی نکنید. با لجبازی با این مردان کاری از پیش نخواهید برد. به جای سرکوفت زدن و بی مسئولیتی کردن سعی کنید نقاط ضعف و قوت او را شناسایی کنید و از همان راه وارد شوید. مثلا از او تعریف کنید. از او تشکر کنیدو بگویید به خاطر تو مشکلمان حل شد. ما به تو تکیه کردیم و دوست داریم حامی و پشتیبانمان باشی. غرور را کنار بگذارید. خانواده در شرایط پر تنش نمی تواند ادامه دهد.

با آن ها جر و بحث نکنید

مرد بی خیال و خونسرد به دنبال آرامش است و دوست ندارد بیش از حد پاپیچ او باشید. چون به حرف های شما اهمیتی نمی دهد و شما انرژی خود را بیخود مصرف می کنند. آن ها توقع زیاد جنسی از همسرشان ندارند و در قانونشان این است” من به تو کار ندارم، پس توام کاری به من نداشته باش”… رفتار با این مرد تا حدودی بهتر از مردان زودجوش و خشن است. گام اول اینکه بیش از حد پاپیچ آن ها نشوید و احترام آن ها را حفظ کنید. اگر فکر می کنید مسئولیتشان را به درستی انجام نمی دهند شما وظایف آن ها را بر عهده نگیرید و امتناع کنید. مطمئن باشید بالاخره خودشان متوجه می شوند که یک سری کارها برعهده آنهاست و هر چقدر هم سخت باشد عادت می کنند که آن کار را انجام دهند.

از مشاوره کمک بگیرید

گاهی اوقات مشکل حاد تر و حادتر می شود به طوری که واقعا نمی توانید تحمل کنید. نگذارید کار به آنجا بکشد. همان لحظه ای که حس کردید همسرتان بی خیال و بی مسئولیت است اقدام کنید، ولی اگر حس کردید که تمام این راه ها را رفتید ولی نتیجه نگرفتید، باید با مشاور صحبت کنید. درهر صورت باید به او بگویید که باید قبول کند و درجلسات خانواده درمانی شرکت کند. قطعا مشاور زناشویی با استفاده از راه حل های علمی تر به شما کمک می کند که با این مشکل مقابله کنید.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره روابط عاطفی و اجتماعی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  ?(How can I choose to be a positive and carefree person (be calm and happy

براي مشاوره در زمينه با مرد بی خیال و خونسرد چگونه باید رفتار کرد؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

پنجشنبه

1399/7/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید