کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

با مرد بی خیال و خونسرد چگونه باید رفتار کرد؟

با مرد بی خیال و خونسرد چگونه باید رفتار کرد؟
4.4/5 - (7 امتیاز)

با مرد بی خیال چگونه رفتار کنیم؟

همه ما تا حالا آمار طلاق هایی که بخاطر مشکلات مالی بوده اند را شنیده ایم. اما خب چطور ممکن است که یک زندگی که بر اساس عشق و علاقه شروع می شود به سمت و سویی پیش برود که زن حاضر به جدا شدن از همسرش باشد. یکی از این مشکلاتی که باعث به وجود آمدن طلاق می شود مرد بی خیال و خونسرد است. هنگامی که مردی نسبت به زندگی اش بی اهمیت و بی خیال است به مسائل زندگی از جمله مسائل مالی توجهی نمی کند و این جاست که مشکلات آغاز می شود. اما خب اگر به اوایل آشنایی خود فکر کنید متوجه خواهید شد که دلایل محکم تری نسبت به پول برای آشنایی با همسرتان داشته اید و اصلا دلتان نمی خواهد فقط بخاطر این که مرد خونسرد و بی مسئولیتی دارید از او جدا شوید.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا چند راهکار برای نحوه برخورد با مردان خونسرد و بی خیال به شما ارائه دهیم.


بیشتر بخوانید: با همسر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟


1.زمینه های مالی همسرتان را قبل از ازدواج بشناسید

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است!! درست است که دوست داشتن و عشق مهم است ولی برای ادامه زندگی کافی نیست. همیشه قبل از ازدواج با شرایط مالی همسرتان کاملا آشنا شوید. اگر احساس کردید که مردتان، آدمی خونسرد و بی خیال است از همین اول به فکر چاره باشید. با خودتان فکر کنید و ببینید که این اخلاق چقدر برای شما آزار دهنده است.

2. از پرداخت هزینه ها جلوگیری کنید

اگر کار از کار گذشته است و با یک مرد بی خیال ازدواج کرده اید باید فورا در سمت و سوی اصلاح او اقدام کنید. اولین کاری که باید بکنید این است که اگر منبع درآمدی دارید و شاغل هستید از پرداخت هزینه ها دست بکشید و آن ها را به مرد خود محول کنید. البته دقت کنید، شما هنوز هم زن و شوهر هستید و نباید این موضوع رابطه شما را بر هم بزند ولی باید از یک جایی شروع کنید و این اخلاق شوهرتان را اصلاح کنید.

زمینه های مالی همسرتان را قبل از ازدواج بشناسید
دلیل بی خیالی مرد

بیشتر بخوانید: علت دعوای زیاد زن و شوهر چیست؟


3. درخواست کمک او را رد کنید

شما باید نحوه برخورد با مردان خونسرد را یاد بگیرید. باید درخواست مالی او را رد کنید. بعد از این که دیگر در هزینه ها کمک نکردید به احتمال زیاد شوهرتان از شما پول قرض می خواهد ولی شما نباید به او قرض بدهید. اگر واقعا شوهرتان به آن پول نیاز دارد می توانید از یکی از آشنایان و اعضای خانواده خود بخواهید که به او پول قرض بدهند. اگر خودتان این کار را کردید نباید توقع بازگشت پولتان را داشته باشید زیرا مردان جیب خودشان و همسرشان را یکی می دانند! و این دوباره مانند این است که شما تمام هزینه های یک مرد بی خیال را پرداخت می کنید.

درخواست کمک او را رد کنید
روش برخورد با شوهر بی مسئولیت

بیشتر بخوانید: 10 راهکار برای ایجاد یک خانواده شاد و سالم


4. از خودتان محافظت کنید!!

اگر باز هم این کارها را انجام دادید و هنوز هم مردتان خونسرد و بی خیال بود باید از سوء استفاده او جلوگیری کنید. اگر حساب مشترکی دارید باید آن را ببندید، اگر رمز کارت های بانکی اتان را می داند باید آن ها را تغییر دهید. مطمئن شوید که به هیچ وجه به پول های شما دسترسی نداشته باشد.

5. سندروم پیتر پن!!

گاهی اوقات بی مسئولیتی و بیخیالی همسرتان فقط مربوط به مسائل مالی نیست و اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم او رفتاری بچگانه دارد. به اینگونه مرد خونسرد و بی مسئولیت به اصطلاح می گویند سندروم پیتر پن دارد. این بدان معنا است که شوهر شما هنوز آمادگی پذیرفتن مسئولیت نیست و در حقیقت بزرگ نشده است. سندروم پیتر پن موضوع پیچیده ای است و چنانچه احساس کردید مرد شما نیز دچار این اختلال است بهترین کار این است تا به یک مشاور خانواده مراجعه کنید و از او کمک بخواهید.

6. رفتار خود را بررسی کنید

گاهی اوقات به جای یاد گرفتن طرز برخورد با بی خیالی شوهر باید رفتار خودمان را بسنجیم. ممکن است بی خیالی شوهر ما ناشی از رفتار های خود ما باشد و ما به گونه ای رفتار کرده باشیم که او را به سمت بی خیالی سوق داده باشیم.

رفتار خود را بررسی کنید
شوهر بی خیال

بیشتر بخوانید: 17 مهارت کنترل خشم در زندگی زناشویی


7. مانند خود او رفتار کنید

اشتباه نکنید، منظور من این نیست که شما نیز زندگی را ول کنید تا وقتی که از هم بپاشد. در برخورد با مردان بی خیال و خونسرد یکی از بهترین کارها این است که برای مدتی همانند خود او رفتار کنید. مطمئن باشید که هر شخصی از بی مسئولیتی و بی تفاوتی نسبت به زندگی بیزار است ولی اکثر اوقات افراد این موضوع را در خود نمی بینند. یعنی آن ها فکر می کنند که چنین صفتی را ندارند. شما باید با رفتار کردن همانند شوهرتان این اخلاق ناپسندش را به او نشان دهید و به او بفهمانید که وظیفه او است که خیلی از کارها را انجام دهد.

8. از خانواده اش کمک بگیرید

در این مورد باید خیلی حواستان جمع باشد زیرا از شما می خواهیم که با خواهر و مادر شوهرتان صحبت کنید. به یاد داشته باشید که هر چقدر هم فرزند آن ها بی مسئولیت و خونسرد باشد شما نباید به او توهین کنید. بهترین کار این است که بعد از این که شرایط زندگی اتان را توضیح دادید و آن ها متوجه وجود یک مرد بی خیال و بی مسئولیت شدند، سپس از آن ها کمک بخواهید. مردها همیشه به حرف مادر خود گوش می دهند.

از خانواده اش کمک بگیرید
دعوا با همسر بی خیال

بیشتر بخوانید: انواع مشکلات خانوادگی و راهکارهای مواجهه


9. به مشاور مراجعه کنید

وقتی تمامی راه های برخورد با بی خیالی شوهر خود را امتحان کردید. ولی هیچ کدام جواب نداد بهترین کار این است که برای راهکار های پیشرفته و تخصصی تر به یک مشاور خانواده مراجعه کنید. بسیاری از اوقات ممکن است شما به نیت برطرف کردن مشکل بی مسئولیتی همسرتان به او فشار بیاورید. ولی راه را اشتباه بروید و مشکلات دیگری به وجود بیاید و کار بدتر شود. هم چنین مردها به این راحتی صفت بی مسئولیتی و بی خیالی را نمی پذیرند و ممکن است وقتی به او اصرار کنید او با شما لج کند و رفتارش نسبت به گذشته بدتر نیز بشود به همین خاطر اگر فهمیدید که مشکل ریشه ای تر است و نمی توانید به راحتی با آن کنار بیایید بهترین کار مراجعه به یک مشاور خانواده و کمک گرفتن از او است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه با مرد بی خیال و خونسرد چگونه باید رفتار کرد؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه با مرد بی خیال و خونسرد چگونه باید رفتار کرد؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره روابط عاطفی و اجتماعیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: ?(How can I choose to be a positive and carefree person (be calm and happy

براي مشاوره در زمينه با مرد بی خیال و خونسرد چگونه باید رفتار کرد؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 26 نظر:

 1. در ایران بعضی مردها دوست دارن دست خانمهای بیفتن که هرروز ارزوی مرگ بکنند خوب اگه بی لیاقتی چرا ازدواج میکنی بچه هایتان را بدبخت میکنید قانون اگر قانون باشد نه مرد ونه زن از همدیگر سواستفاده نمیکنند انشاالله خدا به راه راست هدایت کند

 2. سلام
  شوهر من از اول نمینونست حقوقش رو مدیریت کنه و مجبور شدم خودم حقوق رو مدیریت کنم تا اخر برج برسونم الان دیگه هرچی میگم این حقوقت کمه سخته خرج زندگی ما بیشتراز اینه میگه حقوقم همش دست تو هست دیگه چکار کنم ولی جایی دیگه هم کار میکنه و بزور بعضی وقتا برا خورد و خوراک خرج میکنه اگه پسرم خرجی نمیداد که هیچی نبود برا خوردن … راستش من از حقوق اول کرایه منزل میدم و بقیه شم برا وامی که هرسال میگیریم برا رهن قسط میدم هیچی ازش نمیمونه الان که باید برا دخترم جهیزیه بگیرم اصلا به رو خودش نمیاره … تازه گیا میره وام میگیره میریم مشهد و یا کربلا همیشه دوست داره قرض بگیره بره زیارت ولی حاضر نیست برا دخترم وسیله زندگی و ازدواج جور کنه در کل احساس مسئولیت نسبت به زندگی نداره هرچی شد شد فقط بیشترازاین باید ازش نخوام … تا حرفم میزنم از کمبود میگه اگه دودی بودم چکار میکردی خودشو توجیه میکنه …. بچه هامم که دوتاشون متاهلا میگن ولش کن این بیشتر از این نمیتونه …. حالا من موندم کی باید مسایل زندگی رو حل کنه ….

 3. سلام وقت بخیر
  منم ازین بی مسئولیتها یکی دارم ۲۳خون جیگرشدم از دست کارهاش روز ب روز بدتر میشه واقعاخسته شدم هر راهی پیدا کردین ب منم بگین

 4. برین به دوستت که حساب کار دست اون مردک بیاد
  توام برو با مردم عکس بگیر اونم به هیجات حساب نکن
  ادب میشه از رو حسادتش

 5. سلام منم شوهرم شدیدا بی خیال اصلا متوجه دخل و خرج نیست هر چی پول داره میده به خواهر و برادر و پدرش دوستاش اونوقت خودمون لنگ پول میمونیم تو خرج خونه میگه ندارم قرض دادم میگم اول به زندگی خودت برس بعد به بقیه انفاق کن
  گوش نمیده چه کنم

  1. ریشه تمام این بیخیالی ها نوع تربیت مادرانشونه که از بچگی مدام ضعف هاشونو با دلسوی های بیش از حد جبران می کنن و مانع رشدفکری و تلاش کردن فرزندشون شده و آینده اش را با این محبت های احمقانه نابود می کنن

 6. سلام منم از بیخیالی همسرم رنج میبرم یک دختر اتیسمی دارم با کلی هزینه اصلا براش مهم نیس اصلا فعالیت نداره ۱۸ ساله ازدواج کردیم هیچی نداریم بخدا خستم کرده اگه میشه کمکم کنید.دیگه نمیتونم ادامه بدم بخاطر اینکه قبلا اعتیاد داشته نمیتونم زیاد گیر بهش بدم

 7. سلام
  شوهر من نظامیه ۲۰ ساله زندگی مشترک داریم خودم خانه دارم .از همه نظر آدم خوبیه به ما میرسه ولی با وجود ۳ تا بچه و از همون ابتدای ازدواج به فکر آینده نیست میخواد در لحظه زندگی کنه و خوش باشه با هر خواهش و التماس هم که مجبورش کردم وام بگیره در آخر دلش نمیسوزه ک وام پرداخت میکنه و معامله هایی میکنه که ارزشی ندارن و به حرف منم گوش نمیکنه خانوادش هم خودشونو میکشن کنارهای چکار کنم؟

 8. سلام ببخشید شوهر من خیلی بیخیال وبی مسئولیته وبیکاره .۱۴ساله ازدواج کردیم ۲تا فرزند داریم خودمم اعصاب شدم نمیدونم چکارکنم

 9. سلام من دوازده سال ک ازدواج کردم شوهرم ادم بی مسلویتیه اصلا سرکار نمیره وهمش وقتشو صرف خواب ورفیقاش میکنه اصلا نیاز های زن وبچه هاشو نمیبینه خیلی ادم بی خیالیه منم دوتا دختر دارم نمیدونم چیکا کنم میخام جدا هم بشم دلم نمیاد دلم برا دو تا دخترام میسوزه ولی از بی مسولیتی شوهرم خسته شدم اصلا اینده و زن و بچه براش مهم نیست که فردا میخاد چی بشه لطفاً کمکم کنید ک چکار کنم

 10. سلام وقتتون بخیر ،شوهر من آدم خوبی هستش مخصوصاً پدر خوبی ولی بیخیال من هستش اصلا انگار منو تو خونه نمیبینه تفریح میریم حتی به این فکر نمیکنه من زنشم با غریبه ها عکس میگیره من میگم اخم میکنه مهم نیست اصلا زنش باهاش عکسی داشته باشه یا نه ،عشق بیرون رفتنه ولی نه اینکه به من خوش بگذره حتما باید دوستم باشه که بهترین تفریحش حساب بشه زیر اب منو پیش بچه هام میزنه تعریف دوستم رو میگه پیش بچه ها حتی میگه تقصیر اونه که با تو رفاقت داره بهش میگم قدم هاش رو عقب تر میزاره تو زندگی اصلا فکر نمیکنه زن داره بهش میگم میگه من همینم .

 11. سلام.وقت بخیر.من ۵ساله ازدواج کردم و شوهرم خیلی بیخیاله.هیچ درآمدی نداره تازه پرمدعا هم هست.پدرو مادرش فوت کردند و به خواهرش که میگم تازه زبونش درازتر از شوهرمه.خودم شاغل هستم و چندین بار ازش خواستم بره سرکار که اول قبول میکنه و بعد میگه در شان من نیست
  سن جفتمون بالاست و بچه هم نداریم.
  واقعاااااا نمیدونم چیکار کنم ومیخاستم اقدام کنم واسه طلاق که بازهم دست نگه داشتم‌…
  لطفا راهنمایی کنید

  1. با سلام
   اگه کار شما به مرز جدایی رسیده با همسرتون به مشاوره مراجعه کنید/

 12. سلام من ۳ساله ازدواج کردم همسردوم شوهرم هستم
  شوهرم بشدت بی مسئولیته حتی همه باهاش صحبت کردن ک کمکمش کنن ولی فقط ب حرف مادرش گوش میده ن خرج زندگی میکنه ن خرج من ک زنشم یعنی حتی پول دکتر ک میخام برمم نمیده تانون خالی ک بخاد برای خونه بگیره همیشه خودم باید شکم خودمو یجور سیرکنم😔تروخدا کمکم کنید
  شوهرم حتی ب بچه ای ک از زندگی قبلیش داره حتی یکبارم نمیخاد ببینتش و خرج بچشم نمیکنه

  1. با سلام

   منظورتون اینه که خسیس هست؟ اگر اینطور هست پست برخورد با مرد خسیس حتما بخوانید

 13. سلام ببخشید شوهر من خیلی بی مسئولیته مثلا آینه ام شکسته نمیبره درست کنه یا در کمد خرابه درست نمیکنه به نظرتان چی کار کنم؟

  1. با سلام

   شاید دلیل این موضوع این هست که این جور مسائل اصلا ضروری تلقی نمکنه بهتره در این باره باهاش صحبت کنید

   1. منم همین مشکلو دارم چی چیو ببره درست کنه من همینکارو کردم همش حرص خوردم وجالب اینکه اجازم نمیده کسیو بیارم

  2. سلام،وای منم اعصاب برام نموندە،اسن هیچ کار خونە واسش مهم نیست،نسبت بە وسایل خونە بی مسولیت،انگار مفت گیرمون اومدە،وقتی میگم بیا بخاریو جابجاکن اونقد بی حوصلە اینکارو میکنە کە بخاریو میزنە بە دیوار،زیر راپلە کولر گازی گزاشتەمیگم بیارش چرا گزاشتی اونجا،میگە مهم نیست،چرا خودت بشقاب لیوانی چیزی میشکنی من چیزی نمیگم،منم دلممیخاد بشکنم،اگە وسیلە برقی زیر بارونم باشە اهمیتی براش ندارە،یخچالمون خراب شدە،همش باید یاداوری کنم کە زنگ بزنە تعمیرکار وگرنە اسن یادش نمیاد

   1. من هم الان ده ساله همین بدبختیارودارم اگه بگم وعمل بکنه کارندارم مشکل اینه ک هرچی بگم هیچ اهمیتی نمیده

 14. سلام من یه خانمی هستم که 6سال ازدواج کردم وهمسرم خیلی ادم بی خیالی و بی مسولیتی هست اصلن به فکر زندگی وخونه نیست من از 13سالگی ازدواج کردم با اصرار خواهرم همسرم اصلن بفکر من وزندگی نیست از حتی باعث به وجود امدن مشکل اعصاب من شد ومن قرص اعصاب قوی میخوردم که مادرم فهمید و دیگه نزاشت اگه میشه یه راه حل بهم نشون بدین

  1. با سلام
   همسرتون چند سالشه؟ شغلش چیه؟ در چه مواردی مسئولیت پذیر نیست؟ تا به حا با او در این باره صحبت کرده اید؟ پاسخ او چه بوده؟ در روابط عاطفی و زناشویی نیز به مشکل برخورده اید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉