کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

تشکر از همسر- چگونه از همسرم تشکر کنم؟

تشکر از همسر

تشکر از همسر چرا مهم است؟

تشکر از همسر و قدردانی از او مهم ترین و تاثیر گذارترین راه رسیدن به خوشبختی و سعادت و آرامش محیط خانواده است. انسان ها معمولا برای رسیدن به خوشبختی تمام تلاش خود را می کنند. اما بعضی از آن ها راه رسیدن به آن را نمی دانند و فکر می کنند برای داشتن آرامش خانوادگی باید هزینه های زیادی را بپردازند غافل از اینکه می توان با چند کلمه تا مدت ها همسرشان را عاشق و دلداده خود کنند. در بسیاری از موارد وقتی زوجین به مشاوره ازدواج مراجعه می کنند متوجه می شوند که کلید مشکلات پیش آمده این است که فکر می کنند که تمام کارهایی که همسرشان برایشان انجام می دهد وظیفه بوده و به نوعی از هم طلبکار هستند. زمانی که مشاوره زناشویی علت را به آن ها می گوید تازه می فهمند بله ریشه مشکلشان یه تشکر ساده بوده است.

تشکر از همسر آنقدر مهم است که باعث رشد معنوی، اخلاقی و رفتاری زوجین می شود. حتی در مواردی که طرف مقابل کارش را ناقص انجام می دهد تشکر از همسر می تواند باعث شود در دفعات بعدی این کار را کامل تر و بی نقص تر کند. علاوه بر این سپاسگذاری شما تاثیر مستقیمی در روحیه او خواهد گذاشت. علاوه برآن تشکر و قدردانی از همسرتان باعث می شود اعتماد به نفسش هر روز بیشتر شده و احساس کند ارزشمند است. فکر می کنید چرا بعضی خانواده حتی با داشتن مشکلات زیاد در کنار هم آرام هستند و احساس خوشبختی می کنند در مقابل بعضی خانواده ها حتی با داشتن امکانات زیاد هم هنوز احساس خوشبختی نمی کنند و کارشان به مشاوره خانواده نیز می کشد؟ عشق و سپاسگذاری کلید حل مشکلات است.

اهمیت تشکر از همسر

بسیاری از کارشناسان در مورد اهمیت تشکر از همسر تاکید می کنند. بر طبق تحقیقات انجام شده، قدردان بودن شما در زندگی رابطه مستقیمی با بالا بردن روحیه و توان همسرتان برای ادامه زندگی با شما دارد. متاسفانه بسیاری از زوجینی چیزی در مورد اهمیت تشکر از همسر نمی دانند. مثلا مردان با خود می گویند وظیفه مدیریت خانه است و یا مرد موظف است به امورات مالی همسر و فرزندان رسیدگی کند. این جملاتی است که به مراتب شنیده می شود مخصوصا در اختلاف و دعواهای مکرر گفته می شود. اهمیت تشکر از همسر در این موارد خلاصه می شود:

 • بالارفتن استحکام و پایداری بنیان خانواده
 • بالا رفتن سلامت روان همسر و فرزندان
 • آرامش در محیط خانه
 • تغییر دید و نگاه همسر نسبت به اجتماع و افراد دیگر

این موضوع باعث می شود همیشه قدردان دیگر باشید و لطف دیگران را به پای وظیفه شان نگذاریم. معمولا افرادی که از کلمات سپاسگذاری مانند متشکرم استفاده می کند در خانواده و در اجتماع از جایگاه بالایی برخوردار است. وقتی از دیگران قدردانی می کنیم اطرافیانمان با اطمینان بیشتر و با انگیزه بهتری در کنار ما هستند.

افرادی که همیشه از دیگران تشکر می کنند معمولا نسبت به دیگران انرژی مثبت بیشتری دارند و کمتر افسردگی می گیرند. این افراد معمولا خشم خود را بهتر کنترل می کنند و سلامت روان دارند.


بیشتر بخوانید: نکات مهم مشاوره روانشناسی برای زندگی چیست؟بیشتر بخوانید: راهکار های مشاوره تلفنی خانواده چیست؟


نحوه تشکر از همسر

نحوه تشکر از همسر بسیار ساده است و کافی است همسرتان و زحماتش را ببینید. بیشتر زوجین فکر می کنند که به اندازه کافی از همسرشان سپاسگذار هستند اما در واقعیت اینگونه نیست. نمی توانید تصور کنید که گفتن یا شنیدن عبارت های مثل ” عزیزم برای همه چیز ازت متشکرم” ، ” متشکرم که زحمت بچه ها رو می کشی”، متشکرم که زحمت همه ما گردن توست”، ” متشکرم که به فکر منی و برای من غذا درست می کنی”، ” متشکرم که صبوری می کنی”

نکات مهم در نحوه تشکر از همسر این است که به موقع و در جای مناسب باشد. مثلا وقتی همسرتان از خستگی بعد از کار شکایت می کند می توانید شانه هایش را ماساژ بدهید و به او بگویید متشکرم. به خاطر این همه زحمت که برای من می کشی، در آن زمان است که اکسیر عشق مانند اکسیژن  در رگ های همسرتان جریان پیدا می کند. در بعضی موارد اگر همسرتان از بی مسئولیتی شما ناراحت هستند و جر و بحث و مشاجره می کنند. این کار را امتحان کنید و تاثیرش را ببینید. قطعا با مراجعه به مشاوره زناشویی نیز می توانید راجب ترفند های تشکر از همسر بیشتر آشنایی پیدا کنید.

نحوه تشکر

راه های قدردانی از همسر

از جمله راه های قدردانی از همسر این است که از کلمات محبت آمیز استفاده کنید. قبل از آن بهتر است که از همسرتان تعریف کنید و از کارهای خوب او لیستی تهیه کنید. حتی کوچکترین جزئیات را به خاطر داشته باشید. در زمانی که همسرتان باورش نیم شود میتوانید با یک شاخه گل از او قدردانی کنید. در مورد آقایان، چون نسبت به خانم ها درون ریز تر هستند نمی توانند احساساتشان را به شما بگویند و به شدت به شما و احساستان نیازمند هستند. خانم ها می توانند با تشکر و قدردانی از شوهر، کاری کنند که انگیزه آن ها برای انجام کار و تلاش دوباره بیشتر شود. بهترین راه قدردانی از زنان نیز آغوش شوهرانشان است. آن ها را در آغوش بگیرید و همان لحظه بگویید که زحمات آن ها را می بینید و از آن ها سپاسگذارید.

متن های خوب سپاسگذاری از همسر

از متن های سپاسگذاری از همسر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • همسر عزیزم تو تنها کسی هستی که قلب مرا تسخیر کردی، ممنون که مرهمی برای زخم های منی، همیشه کنارم بمون.
 • همین که هستی و همراهمی، لحظات تلخ زندگی را برایم مانند عسل شیرین کرده. از تو ممنونم که عشق رو به من هدیه دادی.
 • همسر خوبم، دوست مهربان و قابل اعتماد و دلسوز من، دوستت دارم و هر لحظه برای بودنت تشکر میکنم.
 • همسرم تو پاسخ تمام سوالات منی و راه حل تمام مشکلاتمی. تو درمان درد های منی، به خاطر همه چیز ازت ممنونم.
 • دیگر متن های خوب سپاسگذاری از همسر عبارت است از:
 • همسر مهربانم، عشق تو به من، تلاش و مبارزه کردنت، بهانه ای برای زندگی من است. عاشقانه کنارم بمان.
 • همسر عزیزم هر روز بیش از پیش عاشقت می شوم، تو پا به پای من در سخت ترین شرایط کنارم بودی و هستی، لطفت را جبران می کنم.

فواید قدردانی از همسر

فواید قدردانیاز همسر در زندگی مشترک را می توان در یک کلمه خلاصه کرد” خوشبختی” اما بهتر است در مورد جزئیات آن بیشتر بدانید. فواید قدردانی از همسر عبارت است از:

 • خوشحال کردن شریک زندگی
 • پایداری بنیان خانواده و بیشتر شدن مهر و محبت
 • ارضای نیاز درونی شریک زندگی
 • راحت بودن همسرتان با شما (در بسیاری از موارد همسرتان به دلیل بی حوصلگی شما، خیلی مسائل را از شما پنهان می کنند، قدردانی و سپاسگذاری شما باعث می شود به قول معروف روی همسرتان را به شما باز کرده و با شما راحت تر صحبت کند)
 • صمیمیت و دلگرمی تان بیشتر می شود.
 • وابستگی و علاقه همسرتان به شما بیشتر شده و مهربان تر با شما رفتار میکند.

 همسرم

سوالات متداول

همسرم با توجه به شرایط مالی خوب، برام هدیه نمی خره.. به نظر این موضوع رو چطور براش مطرح کنم؟

      بهتره در این مورد براش مثال بیارین. مثلا همسرم دوستم برای این کار رو کرده واین هدیه رو براش خریده. بهش بگین از گرفتن هدیه خوشحال می شید.

همسرم بعد از تشکر از من دوست داره مدام منم ازش تشکر کنم. آخه کاری نمی کنه که ازش تشکر کنم.

  خوب شما هم تشکر کنید و بگید اگه اینجوری بودی خیلی بهتر و بیشتر ازت قدردانی میکرد.

شوهرم فکر می کنه کارای خونه و بچه داری کاری ندارده و فقط کار خودش کاره، لطفا راهنماییم کنید چطور باهاش رفتار کنم؟

      متاسفانه بعضی آقایون این طرز فکر رو دارن که معمولا هم ارثی هست.خوب شما پیش قدم بشین، ازش تشکر کنید. ببیند اول اون هم از           شما تشکر می کنه. اگه تشکر نکرد بهش بگید که نیاز دارید که ازتون قددرانی بشه. اگر به یه مشاوره خانواده هم مراجعه کنید عالی می شه.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (Thank you note to spouse examples )

براي مشاوره در زمينه تشکر از همسر- چگونه از همسرم تشکر کنم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.