کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چرا مردان به زني كه دوستش دارند خيانت مي كنند؟

روانشناسی خیانت مردان
2.6/5 - (7 امتیاز)

روانشناسی خیانت مرد به زن بیان می کند که همیشه خیانت در یک رابطه بد و ناسالم رخ نمی دهد. خیانت به عشق پاک نیز می تواند در برخی از زندگی های مشترک رخ دهد. خیانت همیشه نتیجه یک رابطه بد نیست. در واقع، اکثر مردانی که به زن خود خیانت کرده اند می گویند که همسر خود را دوست دارند، او را جذاب می دانند و برای رابطه با او ارزش قائل هستند. مردان خیانتکار حتی می گویند که دوست ندارند زندگی مشترک آنها از بین برود و یا با خیانت قصد نداشته اند به همسر خود آسیب برسانند. پس عشق خیانت کار چه دلیل برای خیانت به عشق خود دارد؟ چرا شوهرتان با اینکه عاشق شما است، به شما خیانت کرده است؟

مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه به بررسی روانشناسی خیانت مردان پرداخته اند. آنها بعد از مطالعات و تحقیقات بسیار در رابطه با خیانت مرد، مقاله جامع و کاربردی زیر را در مورد دلایل خیانت به عشق نگارش کرده اند. اگر شما نیز به دنبال دلایل خیانت مرد خود هستید با اینکه می دانید او عاشق شما است، پس مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

روانشناسی خیانت مرد به زن

چرا مردان به همسر خود که دوستش دارند، خیانت می کنند؟

طبق روانشناسی خیانت همسر، گاهی خیانت مرد به دلیل داشتن روابط بد، ناسازگاری با همسر و یا نبود عشق و علاقه بین زوجین است. گاهی اوقات آنها به خاطر بچه ها، مسائل مالی، آداب اجتماعی و … احساس گیر افتادن می کنند. به همین دلیل به صورت مخفیانه با دیگران رابطه عاطفی و عاشقانه برقرار می کنند. اما گاهی نیز افرادی هستند که از نظر عاطفی روابط سالمی با همسر خود دارند و همسرشان را دوست دارند. به آنها اهمیت می دهند و تمایلی به آزار دادن آنها و یا از بین رفتن زندگی مشترک با آنها ندارند. پس دلیل خیانت به عشق پاک چیست؟ چرا مردان به همسرشان خیانت می کنند با اینکه آنها را بسیار دوست دارند؟ نظر روانشناسان در مورد خیانت مردان متفاوت است.

مردانی که خیانت به عشق پاک را تجربه کرده اند دلایل مختلفی نسبت به مردانی که از زندگی با همسر خود راضی نیستند، دارند. ده دلیل از مهم ترین دلایل خیانت به عشق عبارتند از:

کشف بخش های سرکوب شده خود

روانشناسی خیانت مردان بیان می کند یکی از دلایل عشق خیانتکار، خود کاوشی است. برخی از مردان خیانت را راهی برای کشف و پیدا کردن بخش های سرکوب شده خود می دانند. این گونه مردان در واقع نمی خواهند زندگی مشترک خود را تغییر داده و یا به آن پایان بدهند. آنها حتی نمی خواهند از آنچه که هستند نیز فاصله بگیرند. فقط می خواهند برای مدتی از محدودیت های خود فرار کنند. آنها برای داشتن رابطه عاطفی و یا جنسی به دنبال شخص دیگری نیستند، تنها به این دلیل خیانت را قبول می کنند تا بتوانند نسخه ها و بخش های پنهان خود را پیدا کنند.

داشتن احساس ناامنی و اعتماد به نفس پایین

همیشه دلیل خیانت مرد، رفتار نادرست همسر و یا بی اعتنایی همسر به شوهرش نیست. گاهی اوقات مردان دچار اعتماد به نفس پایین و عدم عزت نفس هستند. آنها احساس جذابیت، قدرت، باهوش بودن و … را ندارند. مرد ممکن است احساس کند که برای همسرش کم بوده و اعتماد به نفس پایینش او را به سمت خیانت سوق دهد. در این مواقع مرد به دنبال راه هایی برای تایید اعتبار خود می گردد و متاسفانه خیانت را انتخاب می کند. آنها از خیانت به این منظور استفاده می کنند تا احساس کنند توسط شخصی تایید شده و آنها را ستایش کنند. عشق خیانت کار به دنبال شایسته بودن و مطلوب بودن است و متاسفانه آن را در داشتن رابطه عاطفی با شخص دیگر پیدا می کند. اگر به دنبال یافتن نشانه های دیگر مردان خیانتکار هستید، به شما توصیه می کنم مطالعه مقاله نشانه های خیانت مردان را مطالعه بفرمایید.

حریص بودن برای خیانت کردن به دلیل ممنوع بودن آن

شاید شما نیز تجربه کرده باشید؛ هنگامی که به کودک می گویید این وسیله خطرناک است و یا نمی تواند فلان ماده غذایی را بخورد، او نسبت به امتحان آن حریص تر شده و به دلیل ممنوع بودن آن می خواهد آن را امتحان کند. برخی از مردان خیانتکار نیز مانند این کودکان عمل می کنند. خیانت به عشق پاک گاهی به دلیل این است که مرد می خواهد تنها این موضوع ممنوعه را امتحان کند. ماهیت ممنوعه بودن خیانت ممکن است آن را بسیار مطلوب و جذاب جلوه دهد. خاص و مطلوب بودن خیانت، باعث می شود که مرد به سمت آن سوق پیدا کند. در این شرایط، بهتر است مرد قبل از اینکه دست به خیانت بزند، از مشاوره خیانت در این باره کمک بگیرد. مشاور می تواند با ارائه راهکارهایی شما را از حریص بودن نسبت به خیانت نجات دهد.

خیانت مرد

آسیب های روحی و روانی حل نشده در زندگی

طبق روانشناسی خیانت مردان، برخی از آسیب های روحی و روانی که در دروان کودکی برای مرد رخ داده و حل نشده باقی مانده است. می تواند منجربه خیانت به عشق او شود. غفلت، سوء استفاده عاطفی، آزار جسمی، سوء استفاده جنسی و … همگی می تواند منجربه داشتن رابطه پنهان و خیانت مردان شود. زخم های دوران کودکی و آسیب های جبران نشده آنها، باعث ایجاد نقص های دلبستگی شده و از طریق خیانت آشکار می شود. در این شرایط، عشق خیانتکار دست به خیانت عاطفی می زند. او سعی می کند با استفاده از خیانت خلاء ها و آنچه که در دوران کودکی برایشان مشکل ایجاد کرده را جبران کند.

خیانت عاطفی نیز به اندازه خیانت های فیزیکی و جنسی می تواند زندگی مشترک را با چالش و آسیب همراه سازد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این نوع خیانت، توصیه می کنم مقاله خیانت عاطفی را مطالعه بفرمایید.

کنجکاو بودن در مورد راه هایی که در زندگی تجربه نکرده است

طبق روانشناسی خیانت مرد به زن، عشق خیانتکار از زندگی فعلی خود ناراضی نیست. اما کنجکاو است که بداند اگر مسیر دیگری را انتخاب می کرد، زندگی او چگونه بود؟ در حقیقت خیانت به عشق پاک یعنی اینکه مرد از همسر و زندگی و روابط خود ناراضی نبوده اما همچنان دست به خیانت زده است. یکی از دلایل آن می تواند کنجکاو بودن برای تجربه راه های جدید باشد. متاسفانه مرد برای تجربه راه های جدید در زندگی دست به خیانت می زند. بدون آنکه بداند این عمل و رفتار او چه آسیب بزرگی را برای زندگی مشترکش به همراه دارد.

داشتن انتظارات غیر واقع بینانه و غیر منطقی

خیانت مرد می تواند به دلیل انتظارات غیر واقع بینانه او در مورد همسر و زندگی مشترکش باشد. مرد ممکن است انتظار داشته باشد چون عاشق همسرش است و برای او همه کاری می کند تا زندگی خوبی داشته باشد. او نیز باید تمام خواسته و نیازهای او را برآورده سازد. حتی اگر غیر منطقی و یا غیر ممکن باشند. اگر نیازهای آنها برآورده نشود، دست به خیانت می زنند تا بتوانند نیاز و خواسته خود را برآورده سازند. اما همچنان همسر خود را دوست داشته و می خواهند به زندگی با او ادامه بدهند.

نظر روانشناسان در مورد خیانت مردان

تمایل به داشتن هیجان در زندگی

در برخی از موارد خیانت مرد به دلیل این است که او دوست دارد همیشه زندگی هیجانی داشته باشد. شاید شما در اوایل زندگی مشترک خود هیجانات خاص و مهمی را تجربه کرده باشید. مانند عاشق شدن، ازدواج، بچه دار شدن و … . اما حال زندگی شما به یک روال ثابت و بدون هیجان های بزرگ رسیده باشد. مرد برای اینکه همچنان به دنبال هیجان است، دست به خیانت به عشق می زند و خیانت به عشق پاک را تجربه می کند. او صرفا برای داشتن هیجان در زندگی این کار را کرده است و هیچگونه کمبود محبت و یا روابط ناسالم و نارضایتی از زندگی مشترک خود ندارد.

خود خواه بودن

طبق روانشناسی خیانت مردان، برخی از مردان خیانت کار، با وجود دوست داشتن همسر خود و لذت بردن از روابط عاطفی، زناشویی و جنسی و .. با او، همچنان دست به خیانت می زنند. زیرا آنها احساس می کنند که لیاقت بیشتری دارند. آنها به جای اینکه نسبت به همسر خود متعهد بوده و وفادار باشند. با خودخواهی تمام، به خود اجازه می دهند تا روابط تازه ای را نیز تجربه کنند. این نوع خود خواهی مرد ذاتی بوده و نمی توان گفت صرفا به دلیل شرایط و یا موقعیت های به وجود آمده است.

استفاده از الکل و مواد مخدر و عدم هوشیاری

خیانت به عشق ممکن است به دلیل عدم هوشیاری و مصرف الکل یا مواد مخدر باشد. شاید همسرتان در حالت هوشیاری هرگز به شما خیانت نکرده باشد. اما با مصرف الکل و هنگامی که هوشیار نبوده خیانت جنسی مرتکب شده باشد. در این شرایط بعد از هوشیاری همسرتان خودش نیز از عملکرد خود ناراضی بوده و احساس پشیمانی می کند. به یاد داشته باشید که رفتار و نحوه برخورد شما با او بسیار حائز اهمیت است. شما می توانید او را از الکل و مواد مخدر دور کرده و یا به او بگویید اگر می خواهد باز شما به او اعتماد کنید و او را ببخشید، باید سمت مصرف مواد توهم زا نرود. کنار آمدن با خیانت همسر و غم خیانت بسیار مهم است. شما می توانید با مطالعه مقاله کنار آمدن با خیانت، اطلاعات خود را گسترش دهید.

وجود یک مسئله ذهنی و یا بیماری روانی

افرادی که مشکلات روانی یا عاطفی خاصی دارند بیشتر به سمت خیانت به عشق پاک روی می آورند. آنها ممکن است مشکلی در زندگی مشترک خود نداشته باشند اما به دلیل بیماری که دارند و یا مشکلات فکری و ذهنی خود، خیانت کنند. به عنوان مثال، افراد مبتلا به اختلال دو قطبی به نظر می رسد در طول دوره های شیدایی و بیماری خود، تمایل بیشتری به داشتن روابط جنسی مختلف دارند. یا مثلا اضطراب دلبستگی می تواند باعث شود که فرد خیانت کند. اضطراب دلبستگی یعنی اینکه فرد هرچه بیشتر به کسی نزدیک می شود، سطح ترس از دست دادن برایش بیشتر می شود. او به دلیل اینکه دائم ترس از جدایی و تنها ماندن می کند، دست به خیانت می زند تا اضطراب و ترس را التیام بخشد و دیگر نگران تنها ماندن نباشد.

اگر شما نیز از بیماری رنج می برید و یا شوهرتان بیماری روانی دارد، بهتر است از مشاوره خانواده برای درمان آن کمک بگیرید تا بیماری او باعث نشوند آسیب ها و مشکلات جدیدی مانند خیانت رخ دهد.

خیانت همیشه به معنای دوست نداشتن همسر و یا ناراضی بودن از زندگی مشترک نیست

دلیل خیانت به همسر مختلف می باشد. هر شخصی بستگی به ویژگی ها و خصوصیات، کمبودهایی که داشته و یا آنچه که در گذشته برایش اتفاق افتاده است، ممکن است به سمت خیانت روی آورد. دلایل خیانت مرد هرچه که باشد، خیانت به عشق پاک به معنای پایان رابطه و یا زندگی مشترک نیست. برخی از مردان شاید از زندگی با همسران خود راضی نباشند و یا دیگر به زندگی مشترک خود علاقه ای نداشته باشند. این گونه افراد هنگامی که خیانت می کنند برایشان فرقی ندارد که زندگی مشترکشان پایان یابد یا نه. اما نظر روانشناسان در مورد خیانت مردان این است که همیشه هم مردان برای فرار از زندگی مشترک خود و یا عدم رضایت از رابطه با همسر، دست به خیانت نمی زنند. در خیانت به عشق پاک، مرد از زندگی خود ناراضی نیست و برایش بسیار مهم است که زندگی مشترکش حفظ شده و ادامه یابد.

شاید شما بگویید، خیانت در هر صورتی عملی زشت و آسیب زننده است. بله درست است. خیانت حتی خیانت یک فرد عاشق و خیانت به عشق پاک نیز برای زندگی ضرر داشته و آسیب زننده است. همچنین موجب بی اعتمادی شده و ممکن است حتی همسر را به سمت جدایی سوق دهد. اما نکته مهم این است که توجه داشته باشیم، هنگامی که مرد به همسرش خیانت می کند، همیشه به معنای عدم علاقه به او و دوست نداشتن همسرش نیست.

عشق خیانت کار

سخنی از مشاوران آویژه

اگر روابط شما سالم بوده و زندگی شادی داشته اید، اما با خیانت همسر روبه رو شده اید. سعی کنید تصمیم عجولانه نگیرید. عشق خیانت کار همیشه لایق ترک شدن و جدایی نیست. گاهی می توان دلایل خیانت را بررسی کرده و به دنبال از بین بردن مشکلات و بازسازی روابط بود. خیانت مرد به همسرش می تواند اعتماد را از رابطه از بین ببرد. اما با تلاش های مرد و پیدا کردن راه هایی برای جبران، می توان مجدد اعتماد از دست رفته همسر را به دست آورد. فقط کافی است که بخواهید اشتباهات خود را جبران کنید و به دنبال ساختن یک زندگی شاد و عالی باشید.

سوالات متداول

آیا یک مرد می تواند هم شما را دوست داشته باشد و هم به شما خیانت کند؟

خیانت فقط مختص مردانی نیست که همسرانشان را دوست ندارند. ممکن است شوهرتان علاقه شدیدی به شما داشته باشد و در آینده نیز همچنان شما را دوست داشته باشد، اما به شما خیانت کند. این نوع خیانت را خیانت به عشق پاک می دانیم. پس خیانت به این معنا نیست که عشق از بین رفته باشد یا هرگز وجود نداشته باشد. مرد می تواند همسرش را دوست داشته باشد اما به او خیانت کند.

چرا به همسرم که دوستشم دارم، خیانت می کنم؟

درک اینکه چرا مردان به همسران خود که دوستشان دارند خیانت می کنند واقعا سخت است. گاهی اوقات، افراد تصمیم می گیرند که خیانت کنند زیرا احساس می کنند داشتن یک رابطه عاشقانه نامشروع به آنها احساس هیجان می دهد. خیانت مرد به زنش می تواند ناشی از عدم اعتماد به نفس کافی مرد بوده و یا حتی برعکس او زیادی به خود مغرور و خودخواه باشد.

 

براي مشاوره در زمينه چرا مردان به زني كه دوستش دارند خيانت مي كنند؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉