کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

12 راهکار برای کنار آمدن با خیانت همسر + با غم خیانت چه کنیم؟

چگونه با خیانت عشقم کنار بیام
2.2/5 - (4 امتیاز)

چگونه با خیانت عشقم کنار بیام؟ دلم گرفته از خیانت شوهرم، چکار کنم؟ با غم خیانت چه کنیم؟ مسلما آشکار شدن خیانت همسرتان می تواند درد، عذاب، رنجش و ناامیدی را برای شما به همراه داشته باشد. فهمیدن خیانت همسر یکی از بدترین خبرهایی است که زوجین در زندگی خود می توانند با آن روبه رو شوند. ممکن است همسر شما ابراز پشیمانی کرده باشد و به دنبال راهی برای جبران خیانت و اشتباه خود بگردد. اما آیا فایده ای دارد؟ زندگی بعد از خیانت چه رنگی خواهد شد؟ برخی از زنان می گویند نمیتونم با خیانت شوهرم کنار بیام و آن را فراموش کنم و یا مردهایی که بهشون خیانت شده می گویند دیگر اعتمادی به همسر خود ندارند. اما مهم ترین سوال بعد از خیانت دیدن این است که چجوری با خیانت کنار بیایم؟

مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه به بررسی راهکارهایی برای کنار آمدن با خیانت همسر پرداخته اند. آنها مقاله جامع و کاربردی زیر را برای شما عزیزانی که با خیانت همسر خود روبه رو شده اید، نگارش کرده اند. این مقاله به شما خواهد آموخت که چجوری با خیانت کنار بیایم؟ پس با ما همراه باشید.

کنار آمدن با خیانت همسر

مراحل غم و اندوه بعد از خیانت همسر

طبق بررسی تجربه کسانی که خیانت دیده اند، بعد از اینکه متوجه خیانت همسرتان شدید، چهار مرحله غم و اندوه را خواهید داشت. این چهار مرحله غم بعد از خیانت عبارتند از:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 12 راهکار برای کنار آمدن با خیانت همسر + با غم خیانت چه کنیم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شوکه بودن و انکار کردن خیانت همسر

در ابتدا هنگامی که نشانه های خیانت زنان و مردان را در همسر خود مشاهده کرده اید و یا او را با شخص دیگری دیده اید یا به هر طریقی به شما ثابت شده است که همسرتان به شما خیانت کرده است. سعی می کنید حقایق و واقعیت را انکار کنید. این کار به این دلیل است که شما شوکه شده اید. شاید بارها و بارها آنچه را که دیده و یا شنیده اید را با خود مرور کنید و بخواهید به خودتان ثابت کنید که اینگونه نبوده است.

احساس گناه و عصبانیت به طور همزمان

بعد از گذشت مدتی شما قبول خواهید کرد که همسرتان به شما خیانت کرده است. در این هنگام شما به خاطر خیانت او احساس گناه کرده و خود را مقصر می دانید. همچنین به شدت از دست خودتان و همسرتان عصبانی خواهید شد. خیانت خشم را در درون شما به جوش می آورد.

دلخور بودن و تمایل به طلاق گرفتن و جدایی

شما با تامل در مورد خیانت همسر ممکن است از تمام افراد بی دلیل دلخور باشید. همه را مقصر بدانید و طی تصمیمات عجولانه و از سر عصبانیت، بخواهید از همسرتان جدا شوید. فکر کردن به جدایبی ممکن است برای مدت طولانی در ذهن شما نقش ببندد. شما حتی از خودتان نیز دلخور هستید و خود را سرزنش می کنید.

انعکاس و افسردگی پس از خیانت همسر

بالاخره به مرحله تأمل و افسردگی می رسیم. خانوم هایی که بهشون خیانت شده و یا مردانی که با خیانت همسرشان روبه رو شده اند، در نهایت با آنچه که اتفاق افتاده است کنار می آیند. اما به شدت افسرده، غمگین، ناامید و پریشان خواهند شد. آنها اعتماد به همسر را از دست می دهند و مدام به خیانت همسر فکر می کنند. فکر کردن به خیانت می تواند باعث شود که آنها افرادی افسرده و ناامید شوند که دیگر برای داشتن یک زندگی عالی تلاشی نمی کنند. پس فراموش کردن خیانت بسیار نکته مهم و اساسی است که باید به آن توجه داشت.

راهکارهایی برای کنار آمدن با خیانت همسر

برخی از زوجین می گویند دلم گرفته از همسرم، نمیدانم با غم خیانت چه کنم؟ مسلما بخشیدن خیانت بسیار سخت بوده و به زمان زیادی برای فراموشی و یا بخشیدن نیاز است. فهمیدن اینکه شریک زندگیتان به شما خیانت کرده است می تواند به شدت به شما ضربه بزند. حتی در برخی از شرایط ممکن است ازدواج و زندگی مشترکتان در نقطه بحرانی قرار گرفته و تصمیم بگیرید به زندگی مشترک خود پایان بدهید. قبل از تصمیم گیری در مورد زندگی، روابط و ازدواج خود، بهتر است با مشاوره خیانت در این رابطه صحبت کنید. مشاوره خیانت می تواند به شما کمک کند که عجولانه تصمیم نگیرید و با سنجیدن تمام جوانب، بهترین انتخاب را برای زندگی آینده خود داشته باشید.

این موضوع که شما بخواهید بدانید چرا شریک زندگیتان به شما خیانت کرده است، طبیعی است. خیانت می تواند نشانه ای از وجود مشکلات دیگر در ازدواج شما باشد. می تواند مربوط به چیزی در گذشته زندگی همسرتان باشد. یا می تواند اصلا به شما و ازدواج و زندگی مشترک شما ربطی نداشته باشد. شما بدون توجه به علت باید سعی کنید تا راهکارهای کنار آمدن با خیانت همسر را دانسته و سعی کنید غم بعد از خیانت را از بین ببرید. برخی از مهم ترین و کاربردی ترین راهکارها برای کنار آمدن با خیانت همسر عبارتند از:

خیانت همسرتان را انکار نکنید

همانطور که گفته شد، مردهایی که بهشون خیانت شده و یا زن هایی که خیانت همسرشان را دیده اند، در ابتدا سعی می کنند آن را در ذهن خود انکار کنند. اولین قدم برای کنار آمدن با خیانت همسر این است که خیانت را بپذیرید. قبول کنید که همسرتان به شما خیانت کرده است. موقعیت و اینکه خیانتی اتفاق افتاده است را پذیرید. به جای انکار، فرایند را برای شفاف سازی و پذیرش طی کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 12 راهکار برای کنار آمدن با خیانت همسر + با غم خیانت چه کنیم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

احساسات خود را بپذیرید

درد دل خیانت دیده ها نشان می دهد که آنها احساسات مختلفی را بعد از فهمیدن خیانت همسر خود داشته اند. برخی از آنها سعی می کردند که احساسات خود را انکار کرده و یا خود را بخاطر احساساتشان سرزنش کنند. شوک، بیقراری، ترس، درد، افسردگی و سردرگمی طبیعی است. شما بعد از فهمیدن خیانت همسرتان احتمالا تا مدتی احساس پوچی خواهید کرد. حتی اگر به بخشیدن خیانت فکرمی کنید. انتظار نداشته باشید که تمام احساسات شما و بی اعتمادی نسبت به همسرتان یک شبه از بین برود. پس قبول کنید که صدمه دیده اید و زندگی مشترک شما ضربه خورده است. اینکه شما ناراحت، غمگین و یا مضطرب باشید کاملا طبیعی است. احساسات خود را بپذیرید.

دلم گرفته از خیانت همسرم

به چگونگی رابطه خود با همسرتان، قبل از خیانت فکر کنید

با خودتان صادق باشید. خود را مقصر این اتفاق ندانید. اما به رابطه خود با همسرتان فکر کنید. آیا شما سهوا به گونه ای عمل کرده اید که او را به سمت خیانت سوق دهد؟ البته این موضوع اصلا به معنای سرزنش خود نیست. بلکه برای پیدا کردن راه حل مشکلات است. شما با در نظر گرفتن گذشته و روابط خود و همسرتان می توانید دلایل خیانت را پیدا کرده و به دنبال راهی برای از بین بردن آن باشید.

دنبال انتقام نباشید

دیدن خیانت شریک زندگیتان می تواند خشم و استرس و اضطراب شما را افزایش دهد. در حالت عصبانیت و خشمگینی، اولین احساس و غریزه شما ممکن است این باشد که انتقام بگیرید. برای این منظور ممکن است با دوستان همسرتان و یا هر شخص دیگیر صمیمی شوید و صرفا بخواهید به همسرتان نشان دهید که این موضوع تا چه اندازه دردناک است. شما ممکن است با این کارها، به یک رضایت نسبی برسید. اما به یاد داشته باشید که این رضایت موقتی است و در نهایت علیه شما استفاده می شود. این کار به جای تمرکز و درمان بعد از خیانت، باعث افزایش خشم شما می شود.

قبل از اینکه موضوع را به خانواده بگویید، فکر کنید

برخی از افراد برای کنار آمدن با خیانت همسر و یا به دلیل اینکه نمی دانند با غم خیانت چه کنند. موضوع را برای خانواده خود و یا همسر تعریف می کنند. بهتر است قبل از اینکه با خانواده ها مشکلتان را مطرح کنید، اندکی به خود زمان داده و فکر کنید. آنها احتمالا عجولانه و از روی عصبانیت و ناراحتی، تصمیمات ناگهانی گرفته و شما را تحت تاثیر قرار می دهند. هیچ کسی نمی داند در زندگی شخص دیگر چه می گذرد. پس بهتر است جزئیات زندگی خود را به صورت خصوصی نگه دارید. اگر شما نیاز به درد دل کردن و یا حرف زدن در مورد خیانت همسر خود دارید، بهترین گزینه مشاوره خانواده است.

سعی کنید به خودتان اهمیت بدهید و از خود مراقبت کنید

مسلما خیانت همسر می تواند استرس و اضطراب و … زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. ممکن است به دلیل استرس واکنش های فیزیکی مانند حالت تهوع، اسهال، مشکلات خواب، لرزش، مشکل در تمرکز، عدم تمایل به غذا خوردن یا پرخوری و .. را داشته باشد. پس از پایان شوک اولیه، سعی کنید به خودتان اهمیت بدهید. غذاهای سالم بخورید، ورزش کنید، استرس و اضطراب را با مدیتیشن از خود دور کنید، خواب کافی داشته باشید و … . مراقبت کردن از خود بعد از فهمیدن خیانت همسر به شما کمک می کند تا غم و اندوه را از بین ببرید و بهتر بتوانید با این مشکل مقابله کنید.

سرزنش کردن ممنوع!

سرزنش خود، شریک زندگی یا شخص سوم چیزی را تغییر نمی دهد. برخی می گویند نمی تونم با خیانت همسرم کنار بیام و دائم خودمو سرزنش می کنم. این موضوع فقط غم و ناراحتی شما را افزایش می دهد و هیچ سودی ندارد. برای کنار آمدن با خیانت همسر دست از سرزنش کردن بردارید.

مردهایی که بهشون خیانت شده

فرزندان را از ماجرا دور نگه دارید

این مشکل بین شما و همسرتان است پس هرگز فرزندان را درگیر نکنید. حتی اگر می گویید دلم گرفته از خیانت همسرم و می خواهید از او جدا شوید، جزئیات را با فرزندان خود به اشتراک نگذارید. این کار نه تنها از غم و اندوه شما کم نمی کند، بلکه فرزندان را نیز درگیر کرده و آنها را دچار اضطراب می کند.

به زندگی خود با قدرت بیشتر ادامه بدهید

خیانت همسر می تواند باعث شود که شما احساس تنهایی و شکست در زندگی را داشته باشید. اما سعی کنید با این احساسات منفی مقابله کنید. از جا برخیزید و با قدرت بیشتر به زندگی خود ادامه بدهید. شما هیچ اشتباهی مرتکب نشده اید. پس حق شما ناامیدی و از بین بردن یک زندگی شاد نیست. تلاش کنید و مجدد زندگی شاد و پر از امید را به خود هدیه بدهید. اجازه ندهید ناامیدی به قلب شما وارد شده و شما را از زندگی شاد و عالی دور کند.

از این چالش درس بگیرید

مسلما کنار آمدن با خیانت همسر و یا فراموش کردن خیانت بسیار سخت است. زندگی بعد از خیانت می تواند خسته و کسل کننده باشد و یا می تواند یک زندگی همراه با تجربه های جدید برای رفتن به سمت شادی و روابط عالی باشد. این بستگی به شما دارد. ازدواج شما ممکن است دوباره مثل قبل نباشد. اما شما می توانید حداقل از این مشکل درس بگیرید. اگر شما و همسرتان مایل باشید می توانید تجربه منفی خیانت را به یک درس بسیار ارزشمند تبدیل کنید. با این کار علاوه بر کنار آمدن با خیانت همسر، آن را به یک تجربه هرچند منفی اما عبرت گیرنده تبدیل کرده اید. اگر به دنبال راه های فراموش کردن خیانت همسر خود هستید، به شما پیشنهاد می کنم مقاله فراموش کردن خیانت همسر را حتما مطالعه بفرمایید.

برای غصه خوردن وقت بگذارید

اینکه شما هنگام مواجه با خیانت همسر غصه بخورید، اصلا اشکالی ندارد. اتفاقا سعی کنید همان ابتدای کار، برای غصه خوردن خود وقت بگذارید. اگر بخواهید از ابتدا خود را قدرتمند نشان دهید و به ناراحتی های خود بی توجهی کنید، مطمئن باشید که بد شکست می خورید. پس غصه خوردن را یک رفتار اشتباه ندانید اما به غصه خوردن نیز عادت نکنید. این یعنی هرروز خود را به غصه خورد هدر ندهید. همان ابتدا به ناراحتی ها و غم های خود فکر کنید و سپس سعی کنید آن را رها کرده و دیگر به سمت ناراحتی، ناامیدی و … نروید.

به دنبال مشاوره باشید

بهترین راه برای کنار آمدن با خیانت همسر این است که از مشاوره راهنمایی بگیرید. تنهایی کنار آمدن با بی وفایی بسیار سخت است. قبل از اینکه تصمیمی برای زندگی مشترک خود بگیرید عاقلانه است که از مشاوره مشورت بگیرید. اگر نمی دانید چگونه با خیانت همسر کنار بیایید و یا ناراحتی ها و غم خود را چگونه کاهش دهید، بهترین تصمیم مراجعه به مشاوره است. مشاور می تواند به شما کمک کند تا با غم خیانت همسر مبارزه کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید.

چجوری با خیانت کنار بیایم

سخنی از مشاوران آویژه

اگر بیش از اندازه به موقعیت و اتفاقاتی که افتاده است فکر می کنید و دائم تمام ذهن شما به سمت خیانت همسرتان است، باید به دنبال راهکارهایی برای کاهش دادن این احساسات و رفتارها باشید. برخی از زنان می گویند نمی توانم با خیانت شوهرم کنار بیام. یا مردان می گویند خیانت همسرم را نمی توانم فراموش کنم. به یاد داشته باشید که فکر کردن و سرزنش کردن برای خیانت همسر تنها شما را از فعالیت های روزانه و زندگی شاد و عالی دور خواهد کرد. این موضوع در فعالیت های شما اختلال ایجاد می کند. پس بهتر است به دنبال یک مشاوره عالی باشید. شما باید بتوانید با این موضوع کنار آمده، آن را بپذیرید و سعی کنید هر آنچه که رخ داده را فراموش کنید.

اگر شما همچنان شک دارید که آیا همسرتان به شما خیانت کرده است یا خیر و فقط احساس می کنید که شوهرتان فرد خیانتکاری است، می توانید با مطالعه مقاله نشانه های خیانت در مردان برای سوالات خود جواب مناسب پیدا کرده و شک و دودلی خود را از بین ببرید.

سوالات متداول

آیا بعد از خیانت همسرم باید کنارش بمانم؟

کارشناسانی مانند نلسون معتقدند که تنها زمانی ماندن در کنار همسر خیانتکار درست است که او عمیقا و واقعا از کار خود متاسف باشد و مایل باشد برای اینکه شما او را ببخشید، تلاش کند. این کار می توانید کنار آمدن با خیانت همسر را راحت تر کند.

آیا زندگی بعد از خیانت، می تواند به حالت عادی برگردد؟

کارشناسان می گویند این امکان برای زوج ها وجود دارد که بعد از خیانت به یک رابطه شاد ادامه دهند، به شرطی که هر دو طرف برای داشتن زندگی شاد تلاش کنند و مایل به ادامه دادن باشند. البته در برخی از مواقع، زندگی بعد از خیانتت مانند قبل نمی شود. شما باید تلاش کنید تا با إحساس بی اعتمادی و غم بعد از خیانت مبارزه کرده و روابط سالم را در زندگی ایجاد کنید.

 

براي مشاوره در زمينه 12 راهکار برای کنار آمدن با خیانت همسر + با غم خیانت چه کنیم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 20 نظر:

 1. بخشیدم ولی درعذابم نمیدونم چکار کنم شوهرم خودشم پشیمونه میگه با طلسم منو به این خیانت وادار کردن نمی تونم به کسی چیزی بگم تویه شهر کوچکی زندگی میکنم نمی خوام توی فامیل آبروم بره خیلی سخته دارم داغون میشم

 2. سلام من هم چهل ساله ازدواج کردم همسرم مدام خیانت میکنه همش هم با زنای متاهل همه زنا هم ی جورایی اشنا یا فامیلن ادم بد ذات هیچ وقت خوب نمیشه ای کاش اصلا ازدواج نمیکردم جلو مردم خودشو خوب نشون میده دلم شکسته همیشه غمگینم و پشیون که با همه چی ساختم از مادر مریضش مراقبت کردم بعد گفت میخواستی نکنی

 3. بدترین درد دنیا خیانت زن به شوهرش اونم با مردی که دوزار نمی ارزه همه اش هم از دوستان ناباب شروع میشه خدا جوابشون رو بده

 4. همینه مرد خیانت کار درست نمیشه اون بیمار که نمی خواد قبول کنه باید ترکش کرد تا تو تنهایی بمیره

 5. جالبه بعضی مردا خیانت که میکنن اصلا احساس گناه ندارن و اینو حق خودشون میدونن ولی به حد زیادی به طرف مقابلشون حساسن که مبادا لغزش داشته باشه . به نظرتون این خودخواهی نیست؟ و جالبتر اینکه میخوان همسرشون ناراحت هم نشه بابت اینکارش . نمیدونم چی میبینن زنشونو . میخوان فقط یه جا بایسته و اونجوری زندگی کنه که اون میخواد

 6. همیشه همین بوده مردها هم هوس بازن هم سست عنصر مرد خوب زیر خاک وتو کتاباست تازه از اون بدتر قیافه حق به جانبی هست من فقط بخاطر بچه ها تحمل میکنم وبا خدا معامله کردم که خودم رو حفظ کنم واونم واگذار کردم به خدا وبس اصلا این قضیه به هیچ عنوان کنار آمدنی نیست و ما هم کمبود نداشتیم این خود شخصیت مرد را نشون میده .همین برا خودم وجنس خودم متاسفم.

 7. خیانت دیدن خیلی سخته.یه دل بزرگ میخادواسه بخشش ولی بنظرمن کسی که خیانت میکنه راه براش بازشده.دوباره میره سراغ کارخودش.ادم خیانتکاروبایدمثل یک زباله دورانداخت

  1. دقیقا همینه،من خودم ۹ماهه به بدترین حال روحی روانی دچار شدم از خیانت و هرگز هم قبول نمیکنن ک چیکارکردن،هر لحظه فکر میکنم می‌خوام فقط بمیرم،با قسم ها ودادوبیدا کارشونوپیش میبرند بعضی مردا خیلی کثیفن.درپستی وبی عاطفه بودنشون شکی نیست

 8. دوبار بفاصله ۱۰ سال زنم بصورت مجازی با مردان در ارتباط بود بار اول رو بعد از ۶ ماه متوجه شدم بهد از گذشت ۵ سال و یه بچه ۳ساله بار سه ماه پیش که حدودا ۲ ماه در ارتباط با چندین مرد بوده که در دوبار هم متوجه شدم و الان خودش پشیمان هست. نمیدونم بعد از گذشت دوهفته چطوری با این مساله کنار بیام دارم داغون میشم ۳تا بچه دارم ذهنم آشوبه داغونه . اگه راهکاری دارید ممنون میشم

  1. در خیانت یک طرف ودرداینکه توعاشق زنی باشی التماسش کنی بهت بگه دوست دارم وزنت باهزارتاعذروبهونه نگه. مثلابگه من بارفتارام وعملکردم توزندگی بهت ثابت میکنم دوست دارم وگفتن شفاهی برام سخته خجالت میکشم و… بعدیه مدت بفهمی زنت التماس کس دیگه رومیکرده که طرف بهش بگه دوست دارم. باکسی که تف تودستش نمیندازی رابطه داره واین داغونت میکنه وتونمیدونی کدوم درد روتحمل کنی.

 9. هر زنی باید به هم جنس خود احترام بگذارد وبه خودش اجازه رفتن به زندگی زنی ندهد چرا که با پا گذاشتن به زندگی کسی ،باعث به هم پاشیدن وصدمه های جبران ناپذیری به خانواده ان فرد وارد میکنیم وفردای قیامت باید تاوان دل شکسته زن وفرزند ان خانواده روبدهیم اگر یاد بگیریم که هرچه برای خودمان میپسندیم برای دیگران هم بپسندیم کمتر به هم خیانت میکنیم

   1. بازم غریبه باشه آدم نمیسوزه میگ شایدطرف بهش دروغ گفته ولی فامیل نزدیک…….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉