کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

در اولین قرار با دختر چه بگوییم؟

در اولین قرار با دختر چه بگوییم؟
1/5 - (1 امتیاز)

در قرار ملاقات اول با دختر چه بگوییم؟

قرار ملاقات اول همیشه سخت ترین و شاید یکی از مهم ترین قرارهای ملاقات برای آشنایی محسوب می شود.

از این رو باید دقت کنید که سوالات و حرف های خوبی را برای جذب دختری که احساس می کنید دلتان می خواهد بیشتر با وی آشنا شده و در ارتباط باشید، انتخاب کنید.

اگر قرار است که اولین قرار ملاقاتتان با یک دختر را تجربه کنید، قطعا استرس زیادی برای صحبت کردن با وی و باز کردن سر بحث بر سر موضوعات مختلف خواهید داشت. مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه راهکارهای خوبی را برای اینکه بتوانید در اولین قرار ملاقات خود با یک دختر به بهترین شکل ممکن رفتار کرده و صحبت کنید، ارائه کرده‌اند.

توصیه می‌کنیم پیش از رفتن سر قرار با دختر مورد علاقه تان این مقاله را بادقت بخوانید:

برایقرار اول با دخترچه کنیم؟

قرار اول شما با دختری که فکر می کنید ارزش آشنایی بیشتر را دارد، بسیار حائز اهمیت است. بنابراین بهتر است پیش از هر اقدامی برای رفتن به سر قرار و فکر کردن در مورد اینکه چه سوالاتی از وی بپرسید به چند مورد مهم توجه داشته باشید تا مکالمه خوبی بین شما و آن دختر شکل گرفته و بتوانید از آن نتیجه گیری خوبی در مورد ادامه رابطه تان انجام دهید :

برای قرار اول با دختر چه کنیم؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه در اولین قرار با دختر چه بگوییم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

استرس خود را کنترل کنید:

به شما حق می دهیم برای اولین قرار ملاقات خود با یک دختر استرس زیادی داشته باشید. این استرس به میزانی که رابطه مورد نظر برایتان حائز اهمیت باشد، در وجود شما تشدید خواهد شد. با این حال می توانید برای کنترل آن قبل از رفتن سر قرار با اندکی آشنایی از روانشناسی قرار ملاقات اقدامات کوچک اما تاثیر گذاری انجام دهید. برخی از مهم ترین اقدامات برای کنترل استرس شما شامل موراد زیر است:

لباسی که در آن احساس راحتی و خوشایندی می کنید بر تن کنید. نوع پوشش شما و میزان رضایتتان از آن می تواند سهم قابل توجهی بر کاهش میزان استرس شما داشته باشد.

اگر فکر می کنید استرس شما موجب گرفتن نفستان موقع صحبت کردن می شود، حتما پیش از رفتن سر قرار ملاقات، یک ورزش و فعالیت تنفسی انجام داده و سعی کنید کنترل بیشتری روی خودتان داشته باشید.

زودتر از تایم مقرر سر قرار بروید. این کار موجب می شود احساس بهتری در محیط مورد نظر داشته باشید. بنابراین توصیه می کنیم برای داشتن گفتگوی بهتر از دیر رفتن سر قرار جلوگیری کنید.

طبیعی و صمیمی رفتار کنید

درست است که اولین قرار شما فرصت این را به شما نخواهد داد که خیلی عادی و معمولی رفتار کنید اما بهتر است برای اینکه بتوانید مکالمه راحت تری با دختر مورد علاقه خود داشته باشید، از رسمی بودن بیش از حد و اندازه جلوگیری کنید.

کافی است کاملا طبیعی رفتار کرده و این باور را در خودتان ایجاد کنید که شخص مقابل شما هم شاید مانند خود شما چنین استرس هایی را در حین دیدار و مکالمه با شما داشته باشد.

سعی کنید شنونده خوبی باشید:

بهتر است حتما به این نکته دقت داشته باشید که برای شکل گرفتن یک مکالمه خوب با طرف مقابلتان نیاز است که حتما به صحبت های او نیز در حین گفتگو گوش کرده و فقط به فکر حرف زدن و طرح سوال نباشید.

یادتان نرود گوش دادن دقیق به صحبت های طرف مقابل شما موجب می شود بخش مهمی از سوال هایی را که باید از وی بپرسید از دل حرف هایی که خودش برایتان می زند، در بیاورید.

سوال بپرسید اما بازپرسی نکنید:

بهتر است در همین اولین قرار حد و حریم خودتان را رعایت کنید. شاید شما سوالات زیادی از کسی که قصد آشنا شدن با وی را دارید، داشته باشید اما گرفتن پاسخ تمام آنها در اولین قرار اصلا اقدام درستی نیست.

در سوالاتی که از طرف مقابل خود می پرسید حتما حواستان به این موضوع باشد که حریم شخص وی را هدف قرار ندهید و مبادا با سوالات خود این حس را در طرف مقابل القا کنید که شما آدم بسیار حساس و شکاکی بوده و گویا در حال بازجویی از دختر مورد علاقه تان هستید.

سوالات خود را یادداشت کنید:

اینکه برای ارتباط بیشتر در اولین قرار ملاقات خود با یک دختر سوالاتتان را روی برگه ای یادداشت کنید، اصلا چیز بدی نیست . بلکه برعکس این اقدام شما نشان می دهد که تا چه اندازه در قرار ملاقاتی که گذاشته اید، جدی هستید و دوست دارید آشنایی شما به بهترین حالت ممکن انجام بگیرد.

پس توصیه می کنیم اگر فکر می کنید سوالات خود را فراموش می کنید، حتما آنها را در یک کاغذ و یا دفترچه یادداشت کرده و در سر قرار از روی آن سوالات خود را از دختری که با وی قرار گذاشته‌اید، بپرسید.

از اینکه دفترچه یادداشتتان را همراه خود برده و آن را از جیبتان درآورید، خجالت به دل راه ندهید.

خلاقانه رفتار کنید:

بهتر است برای پرسیدن سوالات تکراری کمی خلاقیت به خرج دهید. سوالات معمولی که بارها و بارها امکان دارد طی یک مکالمه از افراد مختلف شنیده باشید با کمی تغییر از طرف مقابلتان بپرسید.

خیلی برای رفتن به سوال بعدی عجله نکنید. بگذارید زمان به حالت آهسته بگذرد. عجله شما طرف مقابلتان را هم برای پاسخ به سوالاتتان دچار سردرگمی کرده و حس محدود بودن زمان به وی را می دهد. موضوعی که موجب می شود خیلی نتوانید از سوالاتی که در ذهنتان بود، به جواب های مناسبی برسید.

در قرار اول سوالات خود را یادداشت کنید

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه در اولین قرار با دختر چه بگوییم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چه سوالاتی در قرار ملاقات اول از دختر مورد علاقه بپرسیم؟

برای آشنایی با این که چه سوالاتی در قرار ملاقات اول از دختری که با وی قرار گذاشته اید، بپرسید،چند توصیه بسیار کارآمد برایتان داریم.

کجا به دنیا آمدی؟

بهترین سوال برای شروع صحبت های شما با یک دختر می تواند این باشد که کجا به دنیا آمده است.

❤️ قطعا اگر طرف مقابل شما فردی خجالتی و یا کم حرف باشد، پاسخ به این سوال را تنها با یک کلمه پاسخ می دهد.

❤️ نیازی نیست بلافاصله به سراغ سوال بعدی بروید. می توانید از وی بخواهید تا کمی بیشتر در مورد محل تولدش و خاطراتی که در آن دارد برای شما توضیح دهد. اگر هم خاطره یا شناخت خاصی از آن شهر دارید می توانید وارد صحبت های طرف مقابل شده و در رابطه با آن شهر اظهار نظر کنید.

ترجیح می دهی در کجا زندگی کنی؟

اگر برای دریافت پاسخ سوال اول به اندازه کافی صبور بوده باشید، یخ بین رابطه شما تا اندازه زیادی آب شده است و می توانید راحت تر به سراغ سوال های بعدی برای شناخت طرف مقابلتان بروید.

حال که بحث محل تولد دختری که با او قصد آشنایی دارید را مطرح کرده اید، بهترین زمان برای این است که از وی بپرسید برنامه اش برای زندگی در آینده چگونه است؟

❤️ قصد دارد در کجا زندگی کند و آیا اقدام خاصی برای رفتن به مکان خاصی که مورد علاقه است انجام داده است یا خیر.

پرسش این سوال از دو بابت مورد توجه است:

❤️ اول اینکه به شما کمک می کند تا متوجه این موضوع شوید که فرد مقابل شما به مهاجرت چه از نوع داخلی و چه از نوع خارجی فکر می کند یا خیر؟

❤️ دوم اینکه کمکتان می کند تا وجه اشتراک و یا اختلافات در مورد محل زندگی تان را که بسیار هم برای تداوم آشنایی تان مهم است را متوجه شوید.

به چه تفریحاتی علاقه مند هستید؟

از وی سوالاتی را بپرسید که کمی حال و هوای مکالمه بینتان را شورانگیزتر نماید. به عنوان مثال از او بخواهید تا برایتان توضیح دهد، چه علایقی دارد و با انجام چه اقداماتی حال و هوایش بهتر می شود.

❤️ قطعا یکی از پاسخ هایی که شاید در میان دختران شایع باشد، مربوط به خرید از فروشگاه های مختلف و سر زدن به مراکز خرید معروف است. می توانید از قبل نام چند مرکز خرید خوب را شناسایی کرده و به وی پیشنهاد دهید اگر تمایل داشته باشد، در قرارهای بعدی خود سری به آنها بزنید.

رابطه ات با اعضای خانواده ات به چه صورت است؟

وقت آن رسیده که سوالاتی را که موجب شناخت بیشتر شما از دختر مورد علاقه تان می شود را به آرامی از وی بپرسید.

❤️ پرسش در مورد اعضای خانواده اش و نوع ارتباطی که با آنها دارد، شروع خوبی برای این است که کمی بیشتر به وی نزدیک شوید. از او در مورد رابطه اش با پدرو مادرش و اینکه چند خواهر و برادر دارد، سوال بپرسید.

❤️ نه اینکه از همان ابتدای کار سوالاتی اقتصادی در مورد شرایط خانوادگی اش بپرسید. این موضوع می تواند این حس را به طرف تلقین کند که شما قصد فضولی در مورد خانواده اش را دارید.

❤️ بهتر است سوالات با چنین محتوایی را برای دیدارها بعد بگذارید. اکنون به همین کم و کیف رابطه اعضای خانواده بسنده کنید.

چه خصوصیات اخلاقی داری؟

با پرسیدن این سوال متوجه خواهید شد که طرف مقابل شما چه گونه فردی از نظر اخلاقی است. فردی شوخ طبع است یا کاملا جدی است. خوش رو و خوش خنده است و یا اینکه کمتر اهل ارتباط برقرار کردن است. کم حرف است یا پر حرف است. زودرنج است یا فردی صبور است.

❤️ هر کدام از این سوالات ریز می تواند میزان اشتراکات و اختلافات اخلاقی شما را بیشتر برایتان مشخص کند.

❤️ضمن اینکه به شما این اجازه را می دهد تا بررسی کنید این ویژگی ها تا چه اندازه با معیارهای شما برای دختر مورد علاقه تان همخوانی دارد.

با کسی رابطه جدی داشته ای یا نه؟

اگر تا به این جای دیدارتان به خوبی پیش رفته است و به نظرتان استرس و ترس شروع مکالمه از میانتان رفته است. الان فرصت خوبی برای این است که به سراغ شخصیت خود طرف مقابلتان رفته و سوالاتی در مورد زندگی شخصی اش از وی بپرسید.

❤️ قطعا برای شما مهم است که اولین نفر در دیدار با یک دختر هستید یا تجربه چندم وی بوده اید. پس نگران پرسیدن چنین سوالی از او نباشید. به راحتی از وی بخواهید تا در این رابطه برایتان توضیحاتی دهد.

❤️ حتی می توانید برای ایجاد اعتماد میان طرف مقابلتان پس از پرسیدن این سوال به وی بگویید که اگر تمایل به پاسخ در این رابطه دارد، می تواند در مورد این موضوع صحبت کند.

❤️ حواستان باشد که چندان موشکافانه به این موضوع نگاه نکنید.

چه سوالاتی در قرار ملاقات اول از دختر مورد علاقه بپرسیم؟

برنامه ات برای آخر هفته ها چیست؟

پس از پرسیدن سوال قبلی بهتر است سوال آسان تری که حتی خودتان هم بتوانید در آن اظهار نظر کنید را از طرف مقابلتان بپرسید. پرسش در مورد برنامه آخر هفته می تواند موضوع بسیار خوبی باشد.

❤️ به واسطه این سوال می توانید حتی برنامه ای را هم برای قرار ملاقات بعدی خود فیکس کنید. سینما بروید، طبیعت گردی کنید و یا اینکه وی را به یک رستوران و کافه دعوت کنید.

تابحال عاشق شدی؟

اگرچه پاسخ به این سوال برای هر فردی کمی سخت است اما قطعا برای شما مهم است که بدانید طرف مقابلتان چه احساساتی را در روابط با جنس مخالف خود تجربه کرده است و تا چه اندازه رابطه با شما برایش اهمیت دارد.

❤️ بهتر است برای این که طرف مقابل از پاسخ به این سوال معذب نشود یا احساس بدی به وی دست ندهد به او بگویید که اگر دوست دارد به سوالتان پاسخ دهد.

در مورد علایق خودتان از وی سوال بپرسید.

این نکته را فراموش نکنید که جدا از بحث سوال در مورد علایق و خصوصیات فرد طرف مقابلتان لازم است که نظر وی را در مورد علایق خودتان هم از وی جویا شوید.

❤️ می توانید زمانی که فکر می کنید سوال خاصی در مورد فرد مقابلتان ندارید شروع به معرفی خودتان کرده و در نهایت از علایق خودتان صحبت کنید و بگویید چه رفتارها و خصوصیاتی دارید.

❤️ به عنوان مثال برای وی توضیح دهید که چقدر اهل سفر هستید و از او میزان علاقه اش را به این موضوع جویا شوید. یا اینکه به وی بگویید که از چه افرادی خوشتان نمی آید و یا چه افرادی را به حریم خصوصی تان راه می دهید.

سخنی از مشاوران آویژه

اولین قرار ملاقات شما با یک دختر می تواند تا حد زیادی بر ادامه رابطه تان تاثیر گذار باشد. این مهم است که به عنوان یک مرد سوالاتی را از وی نپرسید که موجب شود او خیال کند که فردی بدبین و شکاک هستید.

بهتر است در این قرار ملاقات بیشتر از هر چیز پاسخش به سوالات کلی را خودتان از وی پرسیده بودید، مورد توجه قرار دهید. پیشنهاد مشاوران مرکز مشاوره آویژه به شما این است که به هیچ عنوان برای قرار ملاقات اول خودتان بیش از اندازه برنامه ریزی نکرده و سوالات سخت و البته بسیار خصوصی و شخصی را انتخاب نکنید، مگر اینکه نوع تعامل و ارتباط شما به جاهای خوبی ختم شود.

براي مشاوره در زمينه در اولین قرار با دختر چه بگوییم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دسته بندی:

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉