کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چگونه پیشنهاد ازدواج بدهیم؟ 14 راه برای قبول تقاضای ازدواج

پیشنهاد ازدواج
3.3/5 - (14 امتیاز)

پیشنهاد ازدواج دادن یکی از استرس آور ترین و همچنین هیجان انگیزترین لحظات زندگی هر شخصی است. چه فردی که تقاضای ازدواج را دارد و چه شخص مقابل هر دو در یک موقعیت هیجان انگیز و شاید پر از ذوق و شوق قرار می گیرند. نحوه خواستگاری از دختر یا پسر در سراسر جهان متفاوت است و بستگی به فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه دارد. شما برای بیان پیشنهاد خود فشار زیادی را تحمل می کنید و انرژی زیادی را باید صرف انجام این کار کنید. بسیاری از افراد این سوال را از مشاوران مرکز آویژه می پرسند که چگونه پیشنهاد ازدواج بدهیم؟ اگر شما نیز به دنبال راه های جدید و خارق العاده برای تقاضای ازدواج هستید و یا روش خواستگاری رفتن را بلد نیستید، به شما پیبشنهاد می کنم حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید.

مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه برای کمک به شما، یک لیست جامع از نکات مهم در هنگام پیشنهاد ازدواج دادن را گردآوری کرده اند. با مطالعه این مقاله، با اطمینان برنامه ریزی کنید و برای خواستگاری کردن یا پیشنهاد دادن خودتان را کامل آماده کنید.

تقاضای ازدواج

هنگام پیشنهاد دادن برای ازدواج چه نکاتی را رعایت کنیم؟

به یاد داشته باشید که هیچ قانون و تبصره خاصی برای تقاضای ازدواج وجود ندارد فقط باید هر آنچه که برای طرف مقابل شما و خودتان مهم و حیاتی است در نظر بگیرید. به گونه ای برنامه ریزی کنید که دوست دختر یا فرد مورد علاقه شما این لحظات را با عنوان خاطرات شیرین در ذهن خود ثبت کند. مهم ترین نکته همین است که شما و شریک آینده زندگیتان از روز خواستگاری یا لحظات پیشنهاد دادن به خوبی و خوشی یاد کنید.

اگر به دنبال این هستید که یک شروع رمانتیک داشته باشید و پیشنهاد ازدواج خود را به گونه ای مناسب و صحیح بیان کنید، از نکاتی که در زیر گفته شده است استفاده کنید. برخی از دختران و یا پسرها ترس از ازدواج دارند. آنها می ترسند که نتوانند از پس مسئولیت زندگی برآیند و یا نتوانند با شریک زندگی خود زندگی شاد و سالمی داشته باشند. اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که ترس از ازدواج دارید، توصیه می کنم حتما مقاله ترس از ازدواجرا مطالعه بفرمایید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چگونه پیشنهاد ازدواج بدهیم؟ 14 راه برای قبول تقاضای ازدواج با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مکان مناسبی را برای دادن پیشنهاد ازدواج انتخاب کنید

یک مکان زیبا و خاطره انگیز را برای بیان پیشنهاد ازدواج به فرد مورد علاقه خود انتخاب کنید. مثلا شما می توانید محل اولین ملاقات خود را برای این کار انتخاب کنید. یا برای غافلگیر کردن او یک منطقه زیبا و رمانتیک را بسته به سلیقه طرف مقابلتان انتخاب کنید. مثلا شاید طرف مقابل شما از طبیعت لذت ببرد و عاشق دریا یا جنگل باشد پس مسلما اگر شرایط برای شما مهیا باشد این مکان ها بهترین انتخاب هستند. و یا ممکن است یک رستوران و دعوت برای یک شام رمانتیک و عاشقانه را برگزینید.

یکی از انتخاب های دشوار و انرژی بر در مورد تقاضای ازدواج کردن یافتن مکان مناسب است. اما به یاد داشته باشید مهم تر از اینکه مکان عالی برای پیشنهاد دادن انتخاب کنید این است که یک لحظه عاشقانه را برای فرد مورد علاقه خود رقم بزنید. ممکن است در بالکن آپارتمان شما پیشنهاد ازدواج خود را بیان کنید اما این کار را در یک شب به یاد ماندنی و رویایی انجام دهید.

 

زمان مناسبی را برای تقاضای ازدواج، انتخاب کنید

اگر می خواهید با یک نظر مثبت رو به رو شوید پس حواستان به موقعیت و زمان تقاضای ازدواج خود باشد. زمانی را انتخاب کنید که هم شما و هم طرف مقابل تمرکز کافی برای تصمیم گیری و انتخاب داشته باشید. زمانی که هیچکدام از شما استرس هایی مثل استرس شغلی، زندگی یا خانوادگی نداشته باشید. می توانید از رویدادهای خاصی مثل تولد و یا تاریخ آشنایی برای رمانتیک کردن فضا استفاده کنید. حتی اگر می خواهید به صورت رسمی به خواستگاری بروید. حواستان باشد یکی از موضوعات مهم در خواستگاری کردن این است که زمان مناسبی را با خانواده ها انتخاب کنید. به گونه ای که هم خانواده شما و هم خانواده دختر هر دو آرامش کافی داشته و به دور از هرگونه استرس و تنشی باشند.

علایق فرد مقابل خود را نیز در نظر بگیرید

نمی توان گفت که انتخاب شما برای نحوه خواستگاری کردن اشتباه یا درست است. هیچ راه درست و غلطی برای خواستگاری وجود ندارد. مهم این است که شما ترجیحات و علایق خود و فرد مورد نظرتان را در نظر بگیرید. ممکن است طرف مقابل شما ترجیح بدهد که شما به صورت رسمی و با خانواده به خواستگاری او بروید و یا شاید در سر رویای یک پیشنهاد غافلگیر کننده و بزرگ از سمت شما را داشته باشد.

پیشنهاد ازدواج یعنی هر چیزی که شما دو نفر را شاد و خوشحال می کند

در ذهن اکثر افراد خواستگاری کردن و پیشنهاد ازدواج این گونه است که شما در مقابل دوست دختر خود زانو زده و از او تقاضای ازدواج می کنید و او نیز با لبخند و شادی قبول می کند. اما همیشه این گونه نیست. این درست است که در عرف و فرهنگ ما، خواستگاری کردن توسط پسر انجام می شود. اما به طور کلی و به دور از فرهنگ ها اگر در نظر بگیریم گاهی پیشنهاد ازدواج به پسر از سمت دختر اشکالی ندارد. اگر انتخاب درست و عاقلانه ای باشد.

پیشنهاد ازدواج یعنی هر چیزی که شما دو نفر را شاد و خوشحال می کند و یک خاطره به یاد ماندنی را ذهن شما حک می کند. پس گاهی برای داشتن یک موقعیت شاد و خاطره انگیز نیاز است به دور از رسم و عرف تصمیم گرفت. حتی گاهی ممکن است شما ازدواج با مرد مطلقهرا انتخاب کنید و از انتخاب خود مطمئن باشید، اما اطرافیان شما را سرزنش کنند. به جز پدر و مادر به نظرات هیچ کسی گوش ندهید و عاقلانه تصمیم بگیرید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چگونه پیشنهاد ازدواج بدهیم؟ 14 راه برای قبول تقاضای ازدواج با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

یک حلقه ازدواج می تواند پیشنهاد دادن شما را به شدت رمانتیک کند

اگر شریک آینده زندگی شما دوست دارد که از او با یک انگشتر خواستگاری کنید پس دریغ نکنید. گاهی پیشنهاد ازدواج به دختر با یک حلقه، می تواند جدی و مصمم بودن شما را نشان بدهد و دوست دختر شما متوجه این موضوع شود که برای شما ارزشمند است. لازم به خریدن یک انگشتر با نگین الماس نیست. متناسب با شرایط مالی خود یک انگشتر انتخاب کنید. اگر طرف مقابل شما انتظار داشت که در کنار خانواده اش انگشتر را به او بدهید پس در هنگام خواستگاری رفتن این کار را بکنید. هر جور که او می خواهد عمل کنید.

 

پیشنهاد ازدواج

اگر برای طرف مقابل شما سنت ها و آداب رسوم مهم است، پس به آن احترام بگذارید

از آنجایی که پیشنهاد ازدواج در سرتاسر جهان متفاوت است، پس به نظرات و آداب و رسوم طرف مقابل خود احترام بگذارید. ممکن است دوست دخترتان از شما انتظار داشته باشد که برای خواستگاری کردن به خانه آنها بروید و از والدینش اجازه بگیرید. یا بخواهند روش خواستگاری رفتن شما کاملا سنتی و مطابق با آداب و رسوم باشد. اگر در مورد نظر و عقیده او از نحوه خواستگاری کردن اطلاعاتی ندارید پس حتما از طرف مقابل خود در مورد نحوه پیشنهاد ازدواج سوال کنید و مطابق با نظرش پیش بروید.

اگر شما را با سوالات خود به چالش کشید، اضطراب نگیرید

گاهی ممکن است در خواستگاری یا هنگام پیشنهاد دادن با سوالاتی از سمت فرد مورد علاقه خود مواجه شوید. همانطور که در بالا گفته شد پیشنهاد ازدواج دادن به معنای زانو زدن دوست دختر و بله گفتن سریع او نیست. پس در مواجه با سوالات طرف مقابل استرس نگیرید. صادقانه و با آرامش تمام به سوالات پاسخ مناسب بدهید. این حق دختر یا پسر است که قبل از پذیرش پیشنهاد شما، بخواهند کامل شما را بشناسند. و از ویژگی های اخلاقی و رفتاری شما آگاه باشند. اینکه فرد راستگو، با اخلاق، دست و دلباز و … هستید و یا اینکه با یک فرد بداخلاق، دروغگو و … روبرو هستند. ازدواج با مرد خسیس یا دروغگو و … به شدت زیاد است. پس دختر حق دارد قبل از بله گفتن شما را بشناسد و این کار تنها با پرسیدن سوالاتی که در ذهن خود دارد میسر می شود.

لحظات خواستگاری رفتن یا پیشنهاد ازدواج دادن را با عکس گرفتن، ثبت کنید

می توانید در صورت تمایل هنگامیکه پیشنهاد ازدواج خود را مطرح می کنید یا به خواستگاری می روید از شخصی بخواهید این لحظات را با عکس یا فیلم گرفتن ثبت کند. اگر به صورت خصوصی پیشنهاد ازدواج خود را مطرح می کنید می توانید برای رمانتیک تر شدن فضا از دیالوگ پیشنهاد ازدواج که جذاب و عاشقانه باشد استفاده کنید. فیلم برداری از این لحظات می تواند به ثبت یک خاطره عاشقانه تبدیل شود.

تمرین کنید که چه می خواهید بگویید

برای پیشنهاد ازدواج می توانید از یک متن درخواست ازدواج عاشقانه استفاده کنید. یا نحوه پیشنهاد ازدواج را ساده انتخاب کنید. در نهایت خودتان باید در رابطه با این موضوع تصمیم بگیرید. هر تصمیمی که گرفتید حواستان باشد جملاتی را که می خواهید بگویید تمرین کنید. این کار باعث می شود هنگام خواستگاری کردن آرامش داشته باشید و استرس و اضطراب باعث نشود جملات و صحبت های خود را فراموش کنید. نحوه بیان خواستگاری بسیار مهم است سعی کنید با کلمات و جملات خود طرف مقابلتان را تحت تاثیر قرار بدهید.

برای خواستگاری رفتن یا پیشنهاد ازدواج دادن یک لباس زیبا انتخاب کنید

لباسی را انتخاب کنید که ظاهر شما را زیبا کرده و نشان دهنده شخصیت شما باشد. اگر به خواستگاری می روید بهترین گزینه تیپ های رسمی و ساده است. البته انتخاب تیپ و لباس هایتان بستگی به نظر خود و طرف مقابل دارد. اینکه او چه نوع تیپ و ظاهری را دوست دارد در نظر بگیرید. مهم این است که لباسهای شما از نظر وجود لکه ها، سوراخ ها و … بررسی شود. اینکه طرف مقابل به ظاهر و لباس هایش اهمیت می دهد. همچنین به شما هم اصرار می کند به ظاهر خود اهمیت بدهید و مرتب باشید. نشان از این نیست که شما ازدواج با فرد وسواسی را در پیش دارید. ظاهر مرتب نشان از شخصیت بالا شماست پس به آن اهمیت بدهید.

 دادن پیشنهاد ازدواج

به جای استرس و نگرانی بیش از اندازه، از این لحظات لذت ببرید

داشتن استرس و اضطراب هنگام خواستگاری رفتن تا حدودی طبیعی است. همه افراد این احساسات را تجربه می کنند. اما اجازه ندهید استرس و نگرانی ها بیش از اندازه شود. در این صورت نمی توانید از لحظات لذت ببرید. به جای اینکه وقت و لحظات خود را با استرس بگذرانید، شاد باشید. گاهی آنچه که شما تصور می کنید نمی شود و همه کارها طبق برنامه پیش نمی رود. در هر شرایطی سعی کنید عشق خود را ابراز کنید و از کنار هم بودن لذت ببرید. این تجربه یکبار در زندگی شما رخ می دهد. پس از تک تک لحظاتش لذت ببرید. و با نگرانی در مورد جزئیات، لحظات را از دست ندهید. مثلا ازدواج با مرد مطلقه می تواند نگرانی ها را چند برابر کند. اگر انتخاب خود را همه جوره بررسی کرده اید و می دانید که راه درستی را در پیش گرفته اید. پس دیگر نگران نباشید.

از صمیم قلب صحبت کنید

آیا شما عاشق شده اید و او را عاشقانه می پرستید؟ پس تمام احساسات خود را نشان دهید. به چشمان شریک زندگی خود نگاه کنید و آنچه را که قلبتان می گوید، بیان کنید. از صمیم قلب صحبت کنید و به طرف مقابل صادقانه در مورد احساساتتان بگویید. اگر به خواستگاری رسمی می روید پس با خانواده او نیز به گونه صحبت کنید که متوجه دوست داشتن و عشق شما شوند. اگر نمی دانید چگونه احساسات خود را ابراز کنید می توانید با یک مشاوره ازدواج درباره بیان احساسات و نحوه خواستگاری رفتن مشورت کنید.

درباره آینده با هم بودنتان و اهداف زندگی مشترک باهم صحبت کنید

اگر طرف مقابلتان نظر منفی نسبت به پیشنهاد شما نداشت. پس حالا وقت آن رسیده است که به صورت کامل و جدی در مورد زندگی مشترک و اهدافی که در زندگی دارید صحبت کنید. اینکه با شریک زندگی خود رفیق باشید بسیار مهم و ضروری است. در مورد همه مسائل حتی کوچکترین جزئیات نیز با یکدیگر صحبت کنید. مثلا در مورد مکانی که برای زندگی انتخاب کرده اید، اینکه آیا بچه می خواهید یا نه، دامنه ارتباط با دوستان و خانواده، سرکار رفتن یا نرفتن زن و … در مورد تمام مسائلی که برای شما مهم است در خواستگاری خود صحبت کنید. تا کاملا مطمئن شوید آماده ازدواج هستید. آیا می توانید با او یک زندگی مشترک عالی را بسازید یا خیر؟

برای برگزاری یک جشن بعد از قبول پیشنهاد ازدواج برنامه ریزی کنید

در برنامه های خود یک جشن کوچک را قرار بدهید. انتخاب این جشن کاملا بستگی به نظرات شما و خانواده شما و همچنین فرد مورد علاقه شما و خانواده او دارد. اگر بله را از همسر آینده خود گرفتید پس به دنبال برنامه ریزی برای یک جشن عقد باشید. از نظرات خانواده ها و کارهایی که شما و همسرتان را شاد می کند استفاده کنید. مهم این است که به شما و شریک زندگیتان خوش بگذرد و بهترین لحظات زندگی خود را داشته باشید.

 پیشنهاد ازدواج به دختر

سخنی از مشاوران آویژه

ازدواج یک تصمیم بسیار مهم و حیاتی در زندگی اشخاص است. ابتدا سعی کنید یک انتخاب مناسب خود برای ازدواج داشته باشید. ملاک ها و ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی خود را در نظر بگیرید. سپس به دنبال شریک زندگی باشید که بتواند پاسخ مناسبی به نیازها و انتظارات شما از زندگی بدهد. برعکس شما نیز بتوانید نیمه گمشده خوبی برای او باشید و زندگی اش را تکمیل کنید. اگر می خواهید بهترین انتخاب را در ازدواج خود داشته باشید حتما از مشاوره خانواده کمک بگیرید.

بعد از اینکه از انتخاب خود مطمئن شدید به دنبال ساختن لحظات شیرین، هنگام تقاضای ازدواج خود باشید. سعی کنید متوجه علایق و سلیقه طرف مقابل خود شوید. آنگونه که او را تحت تاثیر قرار دهد برنامه ریزی کنید. مهم ترین نکته در خواستگاری یا پیشنهاد دادن این است که هر دو نفر ذوق زده و خوشحال باشند. به دنبال این باشید که لحظه ای به یادماندنی را در زندگی خود و همسر آینده ثبت کنید. برای ساختن یک زندگی عالی و خوشبخت شدن تلاش کنید.

سوالات متداول

آیا می توان برای پیشنهاد ازدواج دادن از حلقه نامزدی استفاده نکرد؟

شما می توانید از هر روشی که فکر می کنید یک روش عالی است برای پیشنهاد دادن استفاده کنید. خواه با حلقه نامزدی باشد و خواه بدون حلقه، این موضوع اصلا مهم نیست. برای برخی از افراد حلقه نماد فیزیکی تعهد عاطفی است. نشان دهنده محکم و مصمم بودن یک پیشنهاد ازدواج است. اما برخی دیگر از افراد اهمیتی به این موضوع نمی دهند و خود تعهد برایشان مهم است نه انگشتر. به هر حال باید این موضوع را در نظر بگیرید که چه چیزی برای شریک زندگیتان مهم است و دوست دارد چگونه از او تقاضای ازدواج کنید.

بهترین متن درخواست ازدواج عاشقانه چیست؟

برخی از محبوبترین و بهترین متن ها برای یک پیشنهاد عاشقانه ازدواج عبارتند از: من عاشق تو هستم و تو را برای همیشه در زندگی ام می خواهم. تو دلیل خنده های من هستی و دنیایم را زیبا کرده ای، می خواهم تا ابد در کنار خود داشته باشمت. کسی را که برای ما شدن می خواستم پیدا کرده ام، من تو را برای ازدواج انتخاب کرده ام. خوشبخترین خواهم بود اگر تو نیز مرا برای ازدواج انتخاب کنی. برای ادامه دادن زندگی به حضور تو احتیاج دارم لطفا در کنار من برای همیشه بمان. بدون تو دیگر زندگی برایم معنایی ندارد. من از روزی که تو را دیدم معنای زندگی، عشق و لبخند را فهمیده ام لطفا تا ابد در کنار من باش.

 

براي مشاوره در زمينه چگونه پیشنهاد ازدواج بدهیم؟ 14 راه برای قبول تقاضای ازدواج

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

در این مقاله بخوانید:

نظرات

- 2 نظر:

  1. این طرز خواستگاری کردن رو که شما دارین بیان میکنید برای جوامع مرفه واعیان نشین وقشر ثروتمندومتمول و بی غم و غصه هستش.
    روش خواستگاری تو جامعه کنونی خودمون رو با شرایط افراد مختلف که بیشتر از قشر متوسط وضعیف جامعه هستند با این حرفای بیخود سنخیت نداره.
    یک مکان زیبا و خاطره انگیز را برای بیان پیشنهاد ازدواج به فرد مورد علاقه خود انتخاب کنید.برای غافلگیر کردن او یک منطقه زیبا و رمانتیک را بسته به سلیقه طرف مقابلتان انتخاب کنید. مثلا شاید طرف مقابل شما از طبیعت لذت ببرد و عاشق دریا یا جنگل باشد…….!
    با این چرندیات بنده هم با نظر اون دوستی که گفت باعث بالا رفتن آمار طلاق شدید،کاملأ موافقم.

  2. یکی از دلایل افزایش طلاق در جامعه ی ایرانی .که زندگی ها فبل از پنج سال به هم می خوره همین نوع آموزش دادن های شما برای شروع زندگی مشترک و خواستگاری هستش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉