کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

18 راهکار شگفت انگیز برای افزایش اعتماد به نفس و تقویت خود باوری

چگونه اعتماد بنفس خود را افزایش دهیم؟
2.8/5 - (17 امتیاز)

چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟ از کجا بفهمیم اعتماد به نفس داریم؟ راه های افزایش اعتماد به نفس چیست؟ شاید برای شما نیز این سوالات بوجود آمده باشد. اعتماد به نفس همان احساس اعتماد به توانایی ها، عملکرد و قضاوت های خود است. اعتماد به نفس را می توان خودباوری نامید. تحقیقات زیادی در رابطه با اعتماد به نفس انجام شده است که نشان می دهد اعتماد به نفس برای سلامتی و رفاه روانی افراد بسیار مهم و حیاتی است. پس به دنبال افزایش اعتماد به نفس خود باشید و راه های کسب اعتماد به نفس را بیاموزید. تا بتوانید از مزایای اعتماد به نفس بالا خود بهره ببرید. چگونه مهارت های زندگی اعتماد به نفس را باید افزایش داد؟

به دلیل سوالات مکرر شما عزیزان در رابطه با راه های تقویت اعتماد به نفس و بالابردن اعتماد به نفس، مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه به بررسی راه های افزایش اعتماد به نفس در خود و تقویت اعتماد به نفس پرداخته و مقاله جامع و کاربردی زیر را نگارش کرده اند. اگر شما نیز به دنبال افزایش اعتماد به نفس و تقویت آن در خودتان هستید، پس مطالعه این مقاله تخصصی و کامل را از دست ندهید.

راه های کسب اعتماد به نفس

اعتماد به نفس چیست؟

اعتماد به نفس می تواند یک حس کلی در رابطه با اعتماد به توانایی های خود برای کنترل و مدیریت زندگی باشد. یا ممکن است مربوط به اعتماد داشتن به خود در یک موقعیت خاص باشد. مثلا ممکن است شما در زمینه خاصی از تخصص خود، اعتماد به نفس بالایی داشته باشید. اما در زمینه ها و تخصص های دیگر اعتماد به نفس پایین تری داشته باشید. انجمن روانشناسی آمریکا اعتماد به نفس را اینگونه تعریف می کند:« اعتقاد به اینکه فرد قادر است با موفقیت، خواسته های یک کار را برآورده کند.»

دارا بودن سطح مناسب و سالم از اعتماد به نفس می تواند به شما کمک کند تا در زندگی شخصی و زناشویی خود و همچنین تخصص و حرفه ای که دارید، موفق باشید. تحقیقات نشان می دهد، افرادی که اعتماد به نفس بالاتری دارند، از نظر تحصیلی پیشرفت بیشتری خواهند داشت. یا در زمینه کاری خود موفق تر از دیگر همکارانشان عمل می کنند.

داشتن اعتماد به نفس همچنین می تواند به شما کمک کند تا انگیزه لازم و کافی را برای پیگیری اهداف خود داشته باشید. مثلا افزایش اعتماد به نفس یک ورزشکار می تواند به او انگیزه بدهد که بهتر و محکم تر تمرینات خود را ادامه بدهد. سطح اعتماد به نفس شما حتی بر نحوه برقراری ارتباط شما با دیگران نیز تاثیر می گذارد.

راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس

خوشبختانه راه های بالا بردن عزت نفس و اعتماد به نفس بسیار زیاد است. تمرینات عملی افزایش اعتماد به نفس می تواند به شما کمک کند تا اعتماد به نفس خود را تقویت کرده و به خودباوری عالی برسید. این راهکارها می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش داده و تقویت کند. خواه در رابطه با یک موضوع و زمینه خاص اعتماد به نفس نداشته باشید خواه در رابطه با کل زندگی خود! در این قسمت شما می توانید 18 راه افزایش اعتماد به نفس را آموخته و تمرین کنید تا اعتماد به نفس شما افزایش یابد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 18 راهکار شگفت انگیز برای افزایش اعتماد به نفس و تقویت خود باوری با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لباسی را بپوشید که به شما احساس خوب می دهد

بهتر است در اولین گام برای افزایش اعتماد به نفس خود، از ظاهرتان شروع کنید. لباس هایی را انتخاب کنید و بپوشید که به شما احساس خوب و خاص بودن می دهند. وقتی از نظر خودتان در بهترین حالت ممکن باشید، همه عیوب و کاستی ها را نادیده می گیرید و به خودتان می بالید. پوشیدن لباس هایی که به شما احساس خوبی می دهند باعث می شوند که شما با اعتماد به نفس مطلوبی در اجتماعات و مهمانی ها حضور پیدا کنید. اگر اهل مد هستید، به سبک هایی که برای شما مناسب تر است، اکتفا کنید. مسلما هر آنچه که مد است مورد پسند همه افراد نیست. آنچه که مورد پسند شما است انتخاب کنید.

تغذیه سالم داشته باشید

داشتن تغذیه سالم فواید بسیار مفیدی را با خود به همراه دارد. از جمله بالا بردن اعتماد به نفس و تقویت عزت نفس. هنگامی که از غذاهای مقوی و مغذی استفاده می کنید، احساس می کنید سالم تر و پر نشاط تر از قبل هستید. احساس خوب داشتن می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس شما شود.

ورزش کردن را فراموش نکنید

هنگامی که به سلامتی و جسم خود اهمیت بدهید، احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. برای داشتن بدن سالم بهتر از روزی سی دقیقه ورزش کنید. از یک ورزش مناسب و سرگرم کننده استفاده کنید. مانند بازی تنیس، پیاده روی با دوستان، رقصیدن با موسیقی مورد علاقه خود و …

شما می توانید دوست یا همسر خود را نیز به ورزش کردن باهم تشویق کنید. با این کار ورزش کردن برای شما نیز مهیج تر خواهد بود.

خواب کافی داشته باشید

طبق تحقیقات متخصصان، خواب کافی و استراحت به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. به طور متوسط بزرگسالان حداقل به 7 ساعت خواب نیاز دارند. همچنین نوجوانان بین 8 تا 10 ساعت خواب احتیاج دارند. خواب کافی به افزایش اعتماد به نفس شما کمک بسیار زیادی می کند. پس به برنامه خواب خود و عزیزانتان اهمیت بدهید.

ذهن خود را آرام کنید

هر روز مدیتیشن کنید. داشتن ذهن آرام باعث اعتماد به نفس بالا می شود. زیرا به شما کمک می کند تا نسبت به خود و ذهنتان خودآگاه تر شوید. آرامش ذهن باعث می شود که در مورد توانایی های خود اشتباه فکر نکنید و به خودباوری خوبی نسبت به خود برسید.

تقویت اعتماد به نفس

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 18 راهکار شگفت انگیز برای افزایش اعتماد به نفس و تقویت خود باوری با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نقاط قوت خود را بنویسید

برای افزایش اعتماد به نفس بهتر است یک لیست از نقاط قوت و نکات مثبت خود تهیه کنید. هرکسی در زمینه های مختلف و متفاوت با دیگران خوب است. مثلا ممکن است شما یک آشپز عالی باشید اما خواهرتان یک معلم خوب باشد. پس روی نقاط قوت خود تمرکز کنید. هر کاری را که خوب انجام می دهید در لیست خود بنویسید و به استعدادها و توانایی های خود افتخار کنید. هنگامی که احساس می کنید اعتماد به نفس ندارید و ناراحت هستید، به نوشته های خود نگاهی بیندازید. آنها را با صدای بلند برای خود بخوانید. این کار به شما یادآوری می کند که چقدر فوق العاده هستید و اعتماد به نفس بالایی را در شما ایجاد می کند.

از مقایسه خود با دیگران دست بردارید

آیا ظاهر خود را با افرادی که در اینستاگرام دنبال می کنید مقایسه می کنید؟ یا شاید حقوق خود را با آنچه دوستتان می گیرد مقایسه کنید. تحقیقات نشان می دهد که مقایسه کردن امری طبیعی است. اما اگر این مقایسه کردن به یک روند و عادت در زندگی شما تبدیل شود، مسلما اعتماد به نفس شما را از بین می برد. یک مطالعه در سال 2018 نشان می دهد که ارتباط مستقیمی بین حسات و احساس ما نسبت به خود وجود دارد. محققان خاطرنشان کردند که وقتی افراد خود را با دیگران مقایسه می‌ کنند، حسادت را تجربه می‌ کنند. افراد هر چه حسادت بیشتری داشته باشند، احساس بدتری نسبت به خود دارند.

اگر نسبت به زندگی شخص دیگری حسادت می کنید، یادآوری نقاط قوت و موفقیت های خود می تواند مفید باشد.

افراد مثبت اندیش را در اطراف خود قرار دهید

لحظه ای را وقت بگذارید و به این فکر کنید که دوستانتان چه احساسی در شما ایجاد می کنند. آیا باعث می شوند شما نسبت به خودتان احساس بهتری داشته باشید یا نه؟ آیا آنها دائما شما را قضاوت می کنند؟ افرادی که با آنها وقت می گذرانید می توانند بر افکار و احساسات و نگرش های شما در مورد خودتان تاثیر قابل توجهی بگذارند. پس اطراف خود را با آدم های منفی نگر پر نکنید. اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که شما را دوست دارند و بهترین ها را برای شما می خواهند. وجود افراد مثبت اندیش در اطراف شما، می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در شما شود و یکی از راه های کسب اعتماد به نفس در فرد به حساب می آید.

با خودت مهربان باش

با خودتان خوب رفتار کنید و نسبت به خود احساس بخشندگی داشته باشید. هنگامی که اشتباه می کنید دائم خود را سرزنش نکنید و بخشنده باشید. سعی کنید با خودتان به گونه ای صحبت کنید که انگار با بهترین دوست خود صحبت می کنید. می توانید از جملاتی مانند: هرکسی اشتباه می کند، چیز مهمی نبود. من تمام تلاشم را می کنم و می توانم این کار را انجام دهم. این اشتباه برای من یک تجربه بود و … هنگام مواجه با اشتباهات خود، استفاده کنید.

کارهایی را انجام دهید که از آن لذت می برید و حرفه ای هستید

پیروی کردن از علایق و آنچه که دوست دارید، باعث می شود شما احساس منحصر به فرد بودن و موفق بودن داشته باشید. این احساسات باعث تقویت اعتماد به نفس شما می شود. شما سزاوار این هستید که زمان خود را با کارهایی که شما را خوشحال می کند، سپری کنید. زمانی را برای سرگرمی های خود و معاشرت با دوستان برنامه ریزی کنید. هر آنچه که شما را خوشحال کند و احساس خوب به شما بدهد، مسلما اعتماد به نفس شما را نیز افزایش می دهد.

مثبت اندیش باش

از خودگویی مثبت برای مقابله با افکار منفی خود استفاده کنید. همه ما یک منتقد درونی داریم که می تواند اعتماد به نفس ما را از بین ببرد. خوشبختانه شما قدرت تغییر افکار منفی و خودگویی منفی خود را دارید. پس تمام تلاش خود را کنید تا افکار منفی خود را با جملات مثبت یا خنثی جایگزین کنید. برای بالا بردن اعتماد به نفس خود باید مثبت اندیش باشید. می توانید از جملاتی که در زیر گفته شده است کمک بگیرید:

من خودم را باور دارم

من با پشتکار زیاد، می توانم به اهداف خود برسم.

من موفق خواهم شد.

توانایی های من بسیار زیاد است.

من به پیشرفت ها و نقاط قوت خود افتخار می کنم.

راه های افزایش اعتماد به نفس

اهداف واقع بینانه برای خود تعیین کنید

به دنبال اهداف واقع بینانه باشید. داشتن هدف مناسب باعث بالا بردن اعتماد به نفس شما می شود. رویاهای شما کاملا قابل برآورده شدن هستند. اعتماد به نفس شما می تواند به شما انگیزه دهد تا آنها را دنبال کنید. در ابتدا برای خود هدفی را انتخاب کنید که دوست دارید و برای رسیدن به آن تلاش می کنید. سپس هدف خود را به مراحل کوچکتر تقسیم کنید. همین امروز برای رسیدن به هدف خود قدمی بردارید. تا بتوانید اعتماد به نفس خود را تقویت کرده و زندگی عالی برای خود بسازید. همانطور که به سمت هدف خود قدم برمی دارید، اعتماد به نفس شما نیز افزایش می یابد. فقط نیاز است خودتان را باور کنید.

کارهای جدید را امتحان کنید

امتحان کارهای جدید و کسب تجربه می تواند افق دید شما را گسترش دهد. تجربه ها می توانند به شما کمک کنند تا کاری را که می خواهید، انجام دهید. در نهایت این کار باعث افزایش و تقویت اعتماد به نفس شما می شود. هر آنچه که در ذهن خود دارید و دوست دارید حداقل یکبار آن را امتحان کنید، می تواند قابل اجرا باشد و اعتماد به نفس شما را نیز افزایش دهد. مانند:

شرکت در کلاس هنر

صخره نوردی

دوچرخه سواری در امتداد رودخانه

امتحان کردن غذاهای جدید

رفتن به مکان های جدید

و …

کمال گرایی افراطی را کنار بگذارید

هیچ کس کامل نیست. پس چرا دائم خود را سرزنش می کنید؟ کمال گرایی تا حدودی خوب است که باعث پیشرفت انسان شود. اما اگر دائم بخاطر کامل نبودن و یا وجود نقص ها و مشکلات خود را سرزنش کنید، اصلا خوب نیست. برای خود انتظاراتی را تعیین کنید. توانایی های خود را هنگام انجام کارها استفاده کنید و بدانید کارهایی که انجام داده اید بهترین های شما بوده اند و همیشه نیاز به کامل بودن و بی عیب و نقص بودن نیست. از خودتان انتظار نداشته باشید که فورا در همه کارها خوب و عالی باشید.

به راه خود ادامه بدهید تا به جایی که می خواهید برسید. گاهی نیاز است رها کنید و به خود سخت نگیرید. اشکالی ندارد اگر نقاشی، آشپزی، تحصیل و … شما کامل نباشد. اجازه دهید خودتان و مردم از آنچه که توانایی اش را دارید و خلاقیت های شما محسوب می شوند، لذت ببرند تا اینکه آنها را پنهان کنید.

با ترس های خود روبرو شوید

ترس ها و نقاط ضعف شما می توانند اعتماد به نفس شما را از بین ببرند. یکی از بهترین راه های افزایش اعتماد به نفس، رو به رو شدن با ترس ها است. پس رویارویی با ترس های خود را تمرین کنید. کمی به خود ایمان داشته باشید و از جملات با انرژی مثبت استفاده کنید. به خود بگویید که این فقط یک آزمایش و کسب تجربه است. انجام چند اشتباه هنگام کاری یا کمی مضطرب بودن اصلا بد نیست. هر بار که بیشتر با ترس های خود مقابله کرده و روبه رو می شوید، اعتماد به نفستان بیشتر افزایش می یابد.

به شکست ها به عنوان تجربه نگاه کنید

وقتی در کاری شکست می خورید، مسلما ناراحت می شوید. شکست در کارها خیلی بد است. اما به یاد داشته باشید که این بخشی طبیعی از مسیر موفقیت شما است. همه افراد، حتی موفق ترین های جهان، گاهی با شکست رو به رو می شوند. مهم این است که از شکست خود درس بگیرید و آن را به چشم یک تجربه نگاه کنید. اگر به شکست های خود بیش از حد بها بدهید باعث کاهش اعتماد به نفس شما خواهند شد. اما اگر به چشم تجربه به آنها نگاه کنید، لطمه ای به اعتماد به نفس شما وارد نخواهد شد. اگر نمی توانید طعم تلخ شکست خود را فراموش کنید و همیشه فکر آن شما را آزار می دهد، می توانید از یک مشاوره خانواده در این زمینه کمک بگیرید. روانشناس یا مشاور می توانند کمک کنند تا به شکست های خود به عنوان یک تجربه نگاه کنید.

بدانید چه زمانی باید نه گفت

همان اندازه که انجام کارهایی که در آن مهارت دارید باعث بالا بردن اعتماد به نفس شما می شود، تشخیص موقعیت هایی که می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس شما شود نیز مهم است. شاید متوجه شوید که هر بار که در یک فعالیت خاص شرکت می کنید، به جای بهتر شدن، احساس بدتری نسبت به خودتان دارید. نه گفتن به فعالیت هایی که باعث از بین رفتن اعتماد به نفس شما می شود، اشکالی ندارد. سعی کنید که مرزهای خود را بشناسید و به آنها پایبند باشید. این موضوع أصلا اشکالی ندارد. زیرا تعیین مرزها در زندگی، باعث می شود که شما از نظر روانی إحساس بهتری داشته باشید. همچنین می تواند به شما کمک کند که کنترل بیشتری بر احساسات خود داشته باشید. اعتماد به نفس و خودباوری تا حدودی این است که شما احساس کنید کنترل و مدیریت زندگی خود را در دست دارید.

به دیگران کمک کنید

نیروهای مثبت در دنیا می تواند به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند. با انجام کارهای محبت آمیز مانند کمک کردن به دیگران، محبت و مهربانی نسبت به خانواده و … نیروهای مثبت جهان را به خود جذب کنید. برای کمک به دیگران لازم نیست کار سخت و مهمی انجام دهید. گاهی یک لبخند به والدین می تواند انرژی مثبت شما را افزایش داده و اعتماد به نفس شما را تقویت کنید.

تمرینات عملی افزایش اعتماد به نفس

سخنی از مشاوران آویژه

مسلما، همه افراد حداقل یکبار با کاهش اعتماد به نفس و نبود احساس خودباوری نسبت به خود رو به رو شده اند. برای افزایش اعتماد به نفس و تقویت عزت نفس راهکارهای زیادی وجود دارد که شما با تلاش و کوشش و صبر می توانید از آنها استفاده کرده و اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. به یاد داشته باشید که داشتن اعتماد به نفس در زندگی بسیار مهم است و بر تمام جنبه های زندگی از جمله اجتماعی، تحصیلی، زناشویی و فردی تاثیر خواهد گذاشت. نبود اعتماد به نفس می تواند شما را به یک فرد گوشه گیر و منزوی تبدیل کند. این گونه افراد بعد از مدتی احساساتی مانند افسردگی، ناامیدی و … را خواهند داشت.

اگر شما نیز از نبود اعتماد به نفس رنج می برید و به دنبال بالا بردن اعتماد به نفس خود هستید پس بهتر است از مشاوره فردی در این زمینه کمک بگیرید. مشاور یا روانشناس می تواند به شما کمک کند تا با استفاده از تمرینات عملی افزایش اعتماد به نفس، خود باوری و اعتماد به نفس خود را بالا برده و شما را به یک فرد موفق و با اعتماد به نفس تبدیل کند.

سوالات متداول

فردی که اعتماد به نفس دارد چگونه رفتار می کند؟

فرد با اعتماد به نفس کسی است که بر توانایی های خود اعتماد دارد و دستاوردها، تخصص و تلاش خود را تصدیق می کند. آنها تشویق کنندگان خودشان هستند، بدون اینکه نیازی به تایید شخص دیگری داشته باشند. اعتماد به نفس نه تنها به شما کمک می کند تا به دنبال فرصت های جدید باشید، بلکه باعث می شود به خودتان اعتماد بیشتری نیز داشته باشید.

آیا عدم اعتماد به نفس و خود باوری فرد قابل درمان است؟

اعتماد به نفس و عزت نفس پایین می تواند تقریباً همه جنبه های زندگی را تحت تأثیر قرار دهد. می تواند بر روابط، شغل و سلامت شما تأثیر بگذارد. اما می توانید با استفاده از راهنمایی های مشاوره سلامت روان، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. مشاور با استفاده از مراحل رفتار درمانی شناختی به شما کمک می کند تا بر خود باوری و اعتماد به نفس قابل قبولی دست یابید.

 

براي مشاوره در زمينه 18 راهکار شگفت انگیز برای افزایش اعتماد به نفس و تقویت خود باوری

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 21 نظر:

 1. شکرخدا من اعتمادبنفسم عزت نفسم خدادادیه درهرکاری پیروزو موفقم.خدایا شکرت ک همیشه همجا دست منه کنجکاو ول نکردی.

 2. میتونید لباساتون رو از حراجی ها تهیه کنید ، برای ورزش هم کوهنوردی و پیاده روی و استفاده از دستگاههای موجود در پارکها ، دویدن همه اینها ورزشهایی هستند که با کمترین هزینه و هر زمان که تمایل داشته باشید میتونید انجام بدید در عین حال هم چون با افراد جدید آشنا میشید به زیاد شدن اعتماد به نفستون هم کمک میکنه و البته که قبل از همه اینها باید به این باور برسید که شما خوب هستید وبرای بهتر شدن تلاش کنید وقتی بپذیری که از بقیه چیزی کم نداری خیلی راحت تر میتونی ارتباط برقرار کنی

 3. سلام من ۱۸ سالمه و ادمی هستم نمیدونم شایدم شدم ک خیلی زود رنجم مصلن توی جمعی ک میشینم اگه طرف ی حرفی بهم بزنه ک ناراحت بشم اصلا نمیتونم جلوی خدمو بگیرم ک بروز ندم یا گریم میگیره یا اینکه اگرم گریم نگیره انقد ناراحت میشم ک صورتم جار میزنه و همه اینو میفهمن واین اصلا برام خوشایند نیس و دوست ندارم نظر اطرافیانم یا حرفاشون انقدری برام مهم باشه ک انقد اذیت بشم دوست دارم با نظر هرکس یا حرفاشون اونقدی مهم نباشه ک اینجوری بشم یا بجای گریه کردن ی واکنش دگ بهشون نشون بدم چون وقتی گریم مگیره یا خیلی ناراحت میشم احساس ظعف میکنم و اینو اصلا دوست ندارم و دوس دارم ادمی بشم ک با عتماد بنفس خیلی بالا ب حرفاشون اهمیت ندم و ناراحت نشم باید چکار کنم

  1. ببین نباید به حرف دیگران اهمیت بدی دیگران حرف میزنن تا تو رو اذیت کنن اگه کسی بهت چیزی گفت بگو اره بدی من اینه هیچکس کامل نیست اینو یادت باشه که تو خوبی هایی هم داری و هیچکس بد بد هم نیست باید خودت رو داشته باشی

  2. ایمان به خدا شاید بگی نماز الکیه اما من تجربه کردم دوری از مجازی و ایمان بخدا

 4. برای اینکه لباس دلخواهم رو بپوشم پول نیاز دارم و پول خریدنش رو ندارم،ورزش کردن هم پول میخواد،من از ساعت ۷صبح سرکار میرم تا ۵بعد از ظهر اونم کاری که دوستش ندارم فقط برای دو ریال پول،این راهکار ها هیچکدوم برای اعتماد بنفس من کاری نمیکنه،هیچ پشتوانه ای ندارم و انگیزه ام رو برای زندگیم از دست دادم
  فقط زنده بودن کافیه؟

  1. میتونید لباساتون رو از حراجی ها تهیه کنید ، برای ورزش هم کوهنوردی و پیاده روی و استفاده از دستگاههای موجود در پارکها ، دویدن همه اینها ورزشهایی هستند که با کمترین هزینه و هر زمان که تمایل داشته باشید میتونید انجام بدید در عین حال هم چون با افراد جدید آشنا میشید به زیاد شدن اعتماد به نفستون هم کمک میکنه و البته که قبل از همه اینها باید به این باور برسید که شما خوب هستید وبرای بهتر شدن تلاش کنید وقتی بپذیری که از بقیه چیزی کم نداری خیلی راحت تر میتونی ارتباط برقرار کنی

  2. می تونی از ورزش های ساده که نیازی به هزینه ندارم استفاده کنی
   سعی کن به خودت و شغلت علاقه داشته باشی
   می تونی با درآمد کمی که داری برای خودت تفریح کنی
   و دوست های زیادی اطراف خودت نگه دار
   سعی کن دوستانت پر انرژی و مثبت اندیش باشند
   و اینو بدون ماه پشت ابر باقی نمی مونه:))))

  3. می تونی از ورزش های ساده که نیازی به هزینه ندارم استفاده کنی
   سعی کن به خودت و شغلت علاقه داشته باشی
   می تونی با درآمد کمی که داری برای خودت تفریح کنی
   و دوست های زیادی اطراف خودت نگه دار
   سعی کن دوستانت پر انرژی و مثبت اندیش باشند
   و اینو بدون ماه پشت ابر باقی نمی مونه:))))

 5. سلام خوبی
  تو در حاله حاضر مثل یک کاغذ سفیدی که آمادست برای کشیدن هر نقشو نگاری روش ناامید نباش اصلا و تلاش کن کار کن پیشرفت کن به خودت برس و از این تغییرات نوت برداری کن همیشه به خودت یادآوری کن که فلان جا یادته اینکارو کردی رو نکات مثبتت و سلامتت تمرکز کن و سعی کن گلو آپ بشی رشد کنی ینی و همین رشد و تغییرات مطمعینم عوضت میکنه و بهت اعتماد بنفس میده امیدوارم این تکست برات مفید بوده باشه و حالت رو عوض کرده باشه بعضی از حس و حال ها هم مقطعی هستند مخصوصا تو دوران نوجوانی که عقل و بدن رشد کاملش رو نکرده و با بالا و پایین شدن هرمون ها در بدن فرد ثبات اخلاقی هم نداره که همشون بعد از ۱۸ سالگی درست میشن ولی بهتره از الان بفکر تغییره حالتت باشی که چندسال بعد متوجه میشی که چقدر اشتباه کردم توی اون دوران از همه متنفر بودم (که تنفر سرشار از انرژی منفیه ) و هیچ دوستی نتونستم پیدا کنم همش انوق بودم و تو خودم بودم و از لحظاتم لذت نبردم و شیطونی و خوشگذرونی نکردم موفق باشی ^-* ♡

 6. جدیدا انقد به همه چی بی احساس شدم ک دیگ مث قدیم نیسمو حتی مشکلاتمو بروز نمیدم یا مث قدیم براشون گریه نمیکنم ولی ار تو داغونم ۱۶سالمو ذهنم حتی برهی ی لحضه هم ک شده خالی از فکر نیست متنفرم از ادما و از خودم سعی میکنم بیستر یاکت باسمو دیک یر هر چیزی خوشحال نمیشم چیرایی ک‌قبلا باعث میسد خوشحال شم الان ب چپمم نیست من فقط میخابم ک روزا تموم شن دریغ از یک لحضه احسای ارامش و رضایت متنفرم‌از خدایی ک گفت میان مردم تبعیض قائل نیسم اما زمین تا اسمان تفاوت قائل شد کار های روزمرگی برخی افراد ارزوی محاله بعضیاست چجوری خودمونو با کسی مقایسه نکنیم؟!وقتی خدا پشته همونایی هس ک راهشو نمیرن یا خدا خدایی نیس ک به شنسوندنش یا صلا خدایی وجود نداره

  1. چطور همه چیو انداختی گردن خدا؟
   مگ خودش نمیگه از تو حرکت از من برکت….شمایی ک همش سعی داری روزا رو تموم کنی ایا تلاش جدی و با فایده ای برای درست شدن اوضاع کردی؟……من از ته ته افسردگی نجات پیدا کردم و فقط خدا کمکم کرد
   به نظرم اگ 1000 بارم شکست خوردی و از همه چی ناامید شدی از خدا نشو(:

   1. عالی بود.والا شب و روز خوابیدن معلومه افسردگی میاره.بلند شو یه حرکتی بکن.خودتو نجات بده.
    بنظر من بهترین هدیه خداوند به انسان کار است.و همچنین بهترین تفریح کار هست.
    انسان بیکار و بی‌هدف مرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉