کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

۲۰ نکته برای پیدا کردن یک شوهر خوب

پیدا کردن شوهر مناسب
3/5 - (13 امتیاز)

چگونه یک شوهر خوب پیدا کنیم؟ نشانه های یک مرد خوب چیست؟ یکی از دغدغه های مهم در زندگی ازدواج و تشکیل خانواده است. اکثر دختران با این سوال در ذهن خود مواجه می شوند که چگونه یک مرد خوب و مناسب برای زندگی مشترک خود پیدا کنیم؟ پیدا کردن یک شوهر خوب نیاز به این دارد که شما با احساسات خود تصمیم نگیرید و تمام جوانب را از روی منطق و عقل بررسی کنید. اگر می خواهید شوهر مناسب و خوبی پیدا کنید باید با راهکارهای پیدا کردن شوهر خوب آشنا باشید.

مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه به بررسی راهکارهای پیدا کردن شوهر خوب پرداخته اند و مقاله جامع و کامل زیر را برای شما عزیزان نگارش کرده اند. اگر به دنبال یافتن یک شوهر خوب هستید و یا نمی دانید چگونه باید شوهر خوب و مناسب پیدا کرد مطالعه این مقاله جامع و کاربردی را از دست ندهید.

 

چگونه شوهر پیدا کنم؟

همانطور که بسیاری از زنان مجرد می دانند، یافتن یک شوهر خوب می تواند کار سختی باشد. با این حال، در این مقاله به شما راهکارهایی را معرفی می کنیم که شانس خود را برای پیدا کردن یک شوهر مناسب، افزایش دهید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه ۲۰ نکته برای پیدا کردن یک شوهر خوب با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

باید بدانید که به کجا بروید 😍

👈در مکان های مناسب حضور پیدا کنید.

👈به جای جست‌ و جوی مکان‌ هایی که مردان مجرد در آن جمع می‌ شوند، کارهایی را انجام دهید که برایتان لذت بخش است.

👈در مکان‌ هایی باشید که از گذراندن وقت خود لذت می‌ برید. اگر واقعاً به دنبال علایق خود باشید، پیدا کردن شوهری که دارای علایق مشترک با شما باشند، کار آسان تری است.😜

❌⛔البته در مورد اینکه کدام سرگرمی های شما ممکن است منجر به یک قرار عاشقانه شود، احتیاط کنید. به طور سنتی سرگرمی های دخترانه، کمتر مردها را جذب می کند.

به عنوان مثال، احتمالاً با ثبت نام در یک کلاس قلاب بافی، پسرهای خوب زیادی را ملاقات نخواهید کرد😅. اما می توانید با پیوستن به یک باشگاه پیاده روی، افراد بیشتری را ملاقات کنید.

👈باید بدانید که مکانی که با یک مرد ملاقات می کنید معمولاً نشان دهنده شخصیت او نیز هست.

❌⛔اکثر مردانی که در کافه ها و کلوپ ها ملاقات می کنید به دنبال روابط جدی نیستند و لزوما “کیس ازدواج” نیستند.

البته اشکالی ندارد که هر دو نفر علایق متفاوتی داشته باشند. به عنوان مثال، شما می توانید پیاده روی را دوست داشته باشید، اما شوهر آینده شما ممکن است دوست نداشته باشد. این بدان معنا نیست که شما نمی توانید کیس ازدواج خوبی باشید.

گوشه چشمی به دوستیابی آنلاین داشته باشید👫

اگر هیچ موفقیتی در پیدا کردن شوهر در دنیای واقعی نداشتید😑، به دنیای مجازی روی آورید. قرار آنلاین در برخی از گروه های مجازی، دید بدی دارد، اما زمانی که عاقلانه از آن استفاده شود، می تواند ابزار بسیار مفیدی پیدا کردن شوهر امروزی باشد.🙃

❌⛔البته اگر ازدواج هدف نهایی شماست، باید از اکثر وب سایت های دوستیابی آنلاین رایگان و آنهایی که افراد در آنها به دنبال روابط معمولی هستند، اجتناب کنید.
هنگام ملاقات حضوری با خواستگار احتمالی احتیاط کنید. همیشه در مکان های عمومی او را ملاقات کنید. بگذارید دیگران بدانند کجا می روید و با چه کسی هستید.

از دیگران پرس و جو کن👌

به خانواده و دوستان خود اجازه دهید بدانند که شما برای ازدواج آماده هستید و از آنها بپرسید که آیا شوهر خوبی را می شناسند که علاقه مند به ازدواج باشد.👫
به جای درخواست لطف از آشنایان معمولی، به عزیزان قابل اعتمادی که درک کاملی از شخصیت شما دارند تکیه کنید.

همیشه با دوستانتان نباشید🤫

زمانی را به تنهایی بگذرانید. اگر می خواهید با کمک دوستانتان شوهر خوبی پیدا کنید، ممکن است استرس کمتری داشته باشید، اما شانس موفقیت شما را نیز کاهش می یاید.😵

❌⛔مردان به احتمال بیشتری در زمانی که یک زن تنها است به او نزدیک می شوند، بنابراین شما باید گهگاه زمانی را به تنهایی بیرون بروید.
اگر زمانی که با دوستانتان بیرون هستید، با یک کیس ازدواج احتمالی روبرو شدید، یا آنقدر از گروه جدا شوید که به او فرصت نزدیک شدن به خودتان را بدهید یا خودتان انتخاب کنید که به او نزدیک شوید.

حواست رو خوب جمع کن☝

ممکن است هر روز بدون اینکه متوجه شوید با یک مرد مناسب برخورد کنید. ذهن خود را به روی اتفاقاتی که در زندگی روزمره شما وجود دارد، باز کنید. چه سر کار باشید، چه اوقات فراغت.

❌⛔یک قدم عاشقانه اشتباه می تواند روابط شما با همکاران و دوستانتان را خراب کند، بنابراین بهتر است قبل از هر نگاه عاشقانه ای با این افراد آشنا شوید.

شوهر خوب

گزینه های خود را محدود کنید🤷

احتمالات را در نظر بگیرید. تا زمانی که در یک رابطه واقعی با کسی نباشید، این آزادی عمل را دارید که با مردان مختلف آشنا شوید.

❌⛔اگر چند پسر به شما علاقه دارند، قبل از اینکه به طور جدی به یک مرد متعهد شوید، هر کدام را خوب بشناسید.

با افرادی که می بینید صادق باشید. اگر یک مرد خاص می‌خواهد با شما رابطه انحصاری برقرار کند، اما شما هنوز در مورد او مطمئن نیستید، وانمود نکنید که با خواسته‌ های او موافقت می‌ کنید در حالی که به گزینه های دیگر فکر می کنید.🙅

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه ۲۰ نکته برای پیدا کردن یک شوهر خوب با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

با معیارهای واقعی انتخاب کنید👫

اگر می‌ خواهید افراد اشتباه را انتخاب نکنید، باید معیارهایی را برای انتخاب شوهر خوب تعیین کنید. اما همچنین باید تفاوت بین انتظارات معقول و خواسته‌ های غیرمنطقی را بدانید.

🟢استانداردهای سالم معمولاً مبتنی بر ارزش‌ ها و ویژگی‌ های شخصیتی قوی هستند.

🟢اما استانداردهای ناسالم معمولاً مبتنی بر ایده‌آل‌ های غیرواقعی هستند.

🟢بدیهی است که نمی توانید از یک مرد انتظار داشته باشید که کامل باشد. اما باید از او انتظار داشته باشید که ویژگی هایی مانند احترام و صداقت را نشان دهد.

انتظار جذب متقابل را داشته باشید👫

در حالی که معیار های ظاهری سطحی به نظر می رسند. اما جاذبه فیزیکی هنوز جزء مهمی از کل این معادله است. اگر شما جذب یک پسر نمی شوید، احتمالاً نمی خواهید هیچ نوع صمیمیتی با او برقرار کنید و در نتیجه او را به عنوان شوهر خود قبول کنید.
به طور مشابه، آن مرد نیز باید به شما علاقه داشته باشد. مؤلفه جاذبه ظاهری در رابطه شما تنها در صورتی موفق خواهد بود که جذابیت بین شما متقابل باشد.

شوهر مناسب را در دوستی های اجتماعی پیدا کنید👰

به جای اینکه از پسرانی که به شما نزدیک می شوند به دنبال شوهر مناسب باشید، ابتدا آنها را به عنوان دوستان اجتماعی بشناسید.

🟢دوستی پایه قوی تری برای ایجاد یک رابطه پایدار است تا جذابیت ظاهری.

🟢حتی اگر هر دوی شما به عاشق یکدیگرید، برای ابراز علاقه عجله نکنید.

🟢پس از شروع قرار ملاقات با یک پسر، باید همزمان با ایجاد دوستی خود جنبه رمانتیک رابطه خود را نیز ایجاد کنید.

روی مرد مناسب سرمایه گذاری کنید 👩‍❤️‍💋‍👨

وقتی مرد مناسبی را پیدا کردید، وقت آن است که او را از احساسات و اهدافتان آگاه کنید. به او بگویید که می‌خواهید یک رابطه متعهدانه و طولانی‌ مدت داشته باشید که به ازدواج ختم شود.

❌⛔اگر آن مرد نمی‌ خواهد ازدواج کند. یا تمایل شما به انحصار را ندارد، احتمالاً بهتر است او را رها کنید.

❌⛔دانستن اینکه او در حال حاضر کجا ایستاده است، باعث صرفه جویی در وقت و دلشکستگی شما در آینده خواهد شد.

❌⛔هنگامی که به یک پسر برای ازدواج فکر می کنید. باید رابطه خود را با هر پسر دیگری، قطع کنید.

به جای آزمایش، ارزشیابی کنید🤔

برای تشخیص اینکه آیا یک مرد آماده ازدواج است یا نه، باید به جای اینکه او را آزمایش کنید، صادقانه او را ارزیابی کنید. مشاهده رفتار او در زندگی روزمره ای که با یکدیگر می گذرانید، تصویر دقیق تری به شما ارائه می دهد.

❌⛔”آزمایش” عمدی احساسات او یا ایجاد تله می تواند باعث تضعیف رابطه شما شود. این اقدامات ممکن است او را متقاعد کند که شما آماده ازدواج نیستید، حتی اگر او باشد.

❌⛔به یاد داشته باشید که آهسته پیش بروید. بسته به سن خود، ممکن است فشار بالا رفتن سن را داشته باشید، اما این ممکن است شما را به سمت اشتباه سوق دهد.

❌⛔به رفتار او با دیگران توجه کنید.

در مراحل اولیه رابطه شما، ممکن است یک مرد برای تحت تاثیر قرار دادن شما، رفتار فوق العاده ای با شما داشته باشد. توجه کنید، رفتار ویژه برای همیشه دوام نخواهد داشت. این رفتارها به شما اجازه نمی دهد که بسنجید که این مرد چقدر برای شما ارزش قائل است. برای ارزیابی دقیق او، به نحوه تعامل او با دیگران توجه کنید.🤔🤦‍♀️

❌⛔شناخت اولیه به احتمال زیاد از رفتار با غریبه ها و آشنایان می آیند. به عنوان مثال، اگر در رستوران با پیشخدمت بداخلاقی می کند یا به راحتی عصبانی می شود، ممکن است به طور کلی احترام کمی برای مردم قائل باشد.

❌⛔مهم ترین شاخص ها از نحوه رفتار او با خانواده و دوستان ناشی می شود. نحوه رفتار او با عزیزان خود احتمالاً شبیه رفتاری است که اگر شوهر شما شود، با شما رفتار خواهد کرد.🙄

او را در موقعیت های استرس زا تماشا کنید👀

زندگی مشترک شامل تعارض و استرس می شود، بنابراین ارزیابی توانایی او در مدیریت این جنبه های ناخوشایندتر زندگی بسیار مهم است.
🟢زندگی روزمره پر از استرس است. بنابراین اگر زمان کافی را برای شناخت شوهر آینده بگذرانید، نباید زمان زیادی طول بکشد تا با یک موقعیت استرس زا مواجه شوید. نمونه‌ های متداول عبارتند از ترافیک، سفارش‌ های نادرست و روزهای شلوغ در محل کار.

شوهر مورد علاقه

به رفتار با ثبات او توجه کنید😎

برای پیدا کردن یک شوهر خوب، باید به دنبال مردی باشید که از نظر مالی مسئولیت پذیر باشد. ممکن است نیازی به حمایت او نداشته باشید، اما همچنان باید از یک شوهر بی مسئولیت دوری کنید.

❌⛔به سابقه شغلی و توانایی او در مدیریت پول دقت کنید.

❌⛔ به سمت مردانی که می توانند شغل ثابتی داشته باشند جذب شوید. اگر مردی در حال حاضر بیکار است، سعی کنید دلیل آن را بیابید.

❌⛔ اطمینان حاصل کنید که مرد مورد نظرتان عادت به بدهکار بودن یا ول خرجی ندارد.

به دنبال نقاط مشترک شباهت باشید💞

نیازی نیست که شما دو نفر دقیقاً کپی پیست یکدیگر باشید. اما اگر حداقل بتوانید در مورد مسائل ضروری زندگی به توافق برسید، پیدا کردن یک شوهر مناسب بسیار آسان تر است.

🟢شما و شوهر آینده تان باید در مورد چیزهایی که اهمیت بیشتری دارند و مسیری که زندگی تان باید در پیش بگیرد، شباهت هایی با یکدیگر داشته باشید.

🟢سعی کنید برخی از علایق خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

مشاوره ازدواج را فراموش نکنید👩‍⚖️

نظر دوستان و اقوام قابل اعتماد خود را درباره مردی که می بینید بپرسید. وقتی شیفته کسی می شوید، به آسانی عیب هایش را نادیده می گیرید. اینجا یک نظر بیرونی می تواند برداشت شما را تأیید یا تصحیح کند.❌

🟢نظر عزیزانتان را در مورد رابطه تان به طور کلی بخواهید. حتی اگر آنها نظرشان مثبت باشند، ممکن است آنها متوجه مشکلاتی در رابطه فعلی شما شوند. به جای اینکه بگذارید بدتر شوند، این مشکلات را زود حل کنید.

زود تصمیم گیری نکنید🙅

از خودتان بپرسید که آیا این مرد، همان شوهری است که واقعاً می خواهید با او ازدواج کنید❓ صادقانه پاسخ دهید. حتی اگر پسری واقعا بخواهد با شما ازدواج کند، نباید برای ازدواج عجله کنید، مگر اینکه شما نیز همین احساس را نسبت به او داشته باشید.

❌⛔اگر از احساسات خود مطمئن نیستید، بیشتر دقت کنید.

❌⛔سعی کنید دلایل تردید خود را مشخص کنید و تعیین کنید که آیا این دلایل منعکس کننده نظر شما در مورد آن مرد است یا خیر.

با خودتان روراست باشید☝

ممکن است پیش پا افتاده به نظر برسد. اما اگر بخواهید ویژگی های مردی را برای خود خوب جلوه دهید، برای حفظ آن رابطه خود را تحت فشار قرار می دهید. از آنجایی که قصد ازدواج دارید، باید خود واقعی خود را تا آخر عمر پنهان کنید 😖.

❌⛔البته، هنگام پیدا کردن یک شوهر بالقوه، باید یک تصور اولیه مثبت ایجاد کنید. اما تظاهر به داشتن ویژگی هایی که در واقع ندارید، نکنید.🙅‍♂️

قدر خودت را بدان کمی اعتماد به نفس داشته باشید💪

هر فردی ایرادات خاص خود را دارد. اما هیچ کس کاملاً بی لیاقت نیست. برای خود ارزش قائل شدن ساده ترین و مطمئن ترین راه برای تشویق دیگران به احترام گذاشتن به شما است.

❌⛔تصویر بدن یکی از جنبه های عزت نفس است که بسیاری از زنان با آن دست و پنجه نرم می کنند. به جای ابراز تاسف از ویژگی‌ های خود، سعی کنید روی ویژگی‌ هایی تمرکز کنید که از آنها احساس رضایت می‌کنید.

برای خودتان زندگی کنید🥰

همه انسان ها کاستی هایی دارند و از طرفی آگاهی از این مشکلات، خود می تواند چیز خوبی باشد. با این حال، به جای اینکه خود را تغییر دهید به این امید که شوهر مناسبی پیدا کنید، باید زندگی خود را بهبود دهید.

با ایجاد تغییرات برای خودتان، زندگی شادتری خواهید داشت. با این روش بدون در نظر گرفتن مجرد یا متاهل بودن، در هر زمان از خود و زندگی خود رضایت بیشتری خواهید داشت.

از راهنمایی خداوند غافل نشوید🤲

اگر به خدا اعتقاد دارید، در مورد پیدا کردن شوهر خوب و ازدواج دعا کنید.
البته، اگر به خدا اعتقاد ندارید، لازم نیست این توصیه را گوش نکنید. اما افرادی که سعی می کنند زندگی خود را بر اساس ایمان بنا کنند، باید تلاش کنند تا ازدواج های آینده خود را بر همین اساس بنا کنند.👩‍👦‍👦🕋🕍

پیدا کردن شوهر از فضای مجازی

سخنی از مشاوران آویژه

برای پیدا کردن شوهر خوب باید تلاش کنید و تمام گزینه های احتمالی و یا خواستگارهای خود را مورد بررسی قرار دهید. اجازه ندهید که احساسات و عواطف شما زندگی آینده شما را بسازند. در ابتدا بهتر است تمام ویژگی ها و ملاک هایی که مد نظرتان است را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که دلبستن آسان و دل کندن سخت است. پس سعی کنید انتخاب مناسبی داشته باشید تا با مشکل روبه رو نشوید. برای اینکه بتواینید شوهر مناسبی پیدا کنید، بهترین راهکار این است که از مشاوره خانواده کمک بگیرید. مشاور می تواند بهترین راه حل را برای شما پیدا کرده و شما را راهنمایی کند.

سوالات متداول

بهترین سن برای یافتن شوهر چه سنی است؟

بر اساس تحقیقات انجام شده، زنان بیشتر در سن ۲۵ سالگی به ازدواج فکر می کنند. در حالی که مردان نزدیک‌ تر به ۲۸ سالگی. با این حال، ۵۰ درصد از افرادی که در وب سایت ها به دنبال پیدا کردن شوهر مناسب هستند، اکثر 20 ساله هستند.

بیشتر افراد در کجا و چگونه با همسر خود آشنا می شوند؟

معرفی از طریق خانواده یا دوستان رایج ترین روشی است که افراد با یک شریک ملاقات می کنند، اما ملاقات با شرکای آنلاین در بین برخی از گروه ها و افراد نیز رایج است. البته نه به اندازه معرفی از طریق خانواده یا دوستان.

براي مشاوره در زمينه ۲۰ نکته برای پیدا کردن یک شوهر خوب

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 7 نظر:

 1. زندگی رو باید بر پایه دین و ایمان بنا کرد وگرنه متزلزل میشه. اونوقت میگین اونایی که اعتقاد ندارن مشکلی نیست؟
  اون عکس دست با ناخنای کاشته که گوشی به دست هست و دوستیابی راه درستی نیست و همه به بیدینی و زندگی پوچ و بیهدف سوق داره میده.
  این اشکال راهکارهایی بود که گفتین
  هدف خلقت انسان رسیدن به خدا و بندگی او هست. حالا خودتونو بکشین تا به لذتهای کوتاه و زودگذر دنیا برسید و به همون اکتفا کنید!

 2. سلاو و درود
  به نظرمن تو این بخش گاها به موارد اشتباهی برای انتخاب مسیر درست برای ازدواج اشاره شده…
  که میتونه عواقب بدی در طول مدت بزاره…

 3. شما دارا باش سارا خودش میاد هیچ شرایط دیگه ای نمیخواد وقتی دخترا وطنم دنبال ظاهر و پولن میدونم دارکه ولی واقعیته واس اون طلاق هم زیاده و مریض عصبی ادم پولدار هم دنبال زندگی مشترک نیست ! دیدی چقدر دارکه 🙂 تو انتخاباتون دقت کنید پس

  1. سلام ببخشید سما خودت الان بدون پول میتونی زندہ بمونی ؟ دختر مردم باید باھات سو ھاضمہ بگیرہ این حرف شما خیلی خیلی غیر منطقیہ ، وقتی نداری میتونی کسی و بدبخت نکنی چون خونہ باباش باشہ خیلی بہترہ ، بعدشم بدون پول میخوای چی تن زنت کنی ؟ عقل کہ نباشد جان در عذاب است

  2. همه اینطور نیستن میشه زندگیو کنار هم ساخت مگه زنا خودشون داران که توقع داشته باشن

 4. درود ادمی که دوتا بچه. ده ساله دارد زن اولی دوست دارد حال عاشق یک دختر سن بالا شده باید چیکار کرد وضعیت مالی هم خوب است محبت عشق تو زندگی فراوانه با این چالش چطور کنار بیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉