کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

رابطه جنسی دهانی یا اورال سکس چیست؟

سکس دهانی
3.4/5 - (12 امتیاز)

اورال سکس یا سکس دهانی در گذشته یک موضوع غیرمعمول بود، اما این روزها به یکی از اشکال متداول فعالیت جنسی تبدیل شده است. رابطه جنسی دهانی به معنای استفاده از دهان، لب ها یا زبان برای تحریک دستگاه تناسلی یا مقعد است.

ارتباط جنسی دهانی دارای نام های پزشکی رسمی نیز می باشد: مثلا رابطه جنسی دهانی برای تحریک یک زن، cunnilingus و تحریک دهانی مردان fellatio نامیده می شود. همچنین اگر سکس دهانی شامل تحریک مقعد نیز باشد، آنیلینگوس نامیده می شود.

اگر هر دو زوج از سکس دهانی لذت ببرند و به آن رضایت دهند، رابطه جنسی دهانی می تواند بخشی طبیعی و لذت بخش از رابطه جنسی باشد و بسیاری از خیال پردازی های جنسی افراد را پاسخ دهد. می توانید ارتباط جنسی دهانی را به عنوان بخشی از سایر فعالیت های جنسی (مانند رابطه واژینال یا مقعدی) یا به تنهایی انجام دهید. اما فراموش نکنید رابطه دهانی بدون مراقبت خطراتی را به همراه دارد.

خطرات رابطه جنسی دهانی کدام است؟

بسیاری از متخصصان می گویند رابطه جنسی دهانی رابطه جنسی ایمنی نیست. هرچند این ممکن است نسبت به رابطه جنسی تناسلی بدون مراقبت ایمن تر باشد. به این معنی که شما از طریق اورال سکس باردار نخواهید شد. با این وجود رابطه جنسی دهانی بدون کاندوم خطر قابل توجهی برای ابتلا یا انتقال عفونت های مقاربتی (STI) دارد. از آنجا که رابطه دهانی معمولاً شامل مکیدن یا لیسیدن اندام تناسلی یا مقعدی همسرتان است، بنابراین شما ممکن است با مایعات دستگاه تناسلی یا مدفوع تماس بگیرید و این امر شما را در معرض خطر بسیاری از بیماری های مقاربتی جنسی قرار می دهد. اما احتمال ابتلا به بیماریهای مقاربتی زمانی افزایش میابد که:

  1. شما در آن زمان بریدگی یا زخمی در دهان خود داشته باشید
  2. شما از ابزار مراقبت جنسی استفاده نمی کنید
  3. یکی دیگر از خطرات رابطه جنسی دهانی ایجاد فشار در روابط شما است، به ویژه اگر یکی از شما از آن لذت نبرد یا نگرانی در مورد آن داشته باشید. چنین مواردی میتواند زمینه ساز سکس خشن باشد.
  4. همچنین یک فرد ممکن است از عملکرد جنسی خود یا درباره دیدگاه همسرشان در مورد رابطه جنسی دهانی، اضطراب داشته باشد.

در نهایت رابطه جنسی دهانی ممکن است باعث شود که یکی از زوجین تحت کنترل شریک زندگی دیگر باشد. اینها همه مسائل مهمی است که باید قبل از ورود به رابطه دهانی حل شود.

آمیزش جنسی دهانی
سکس دهانی

نکاتی که باید درباره رابطه دهانی بدانید

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه رابطه جنسی دهانی یا اورال سکس چیست؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سکس اورال با سرطان گلو در ارتباط است!

بله تعجب نکنید، شما می توانید از طریق برقراری رابطه جنسی دهانی به سرطان گلو مبتلا شوید. البته رابطه جنسی اورال، به خودی خود عامل سرطان نیست، بلکه ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) است که می تواند در طی رابطه جنسی از جمله رابطه دهانی از فردی به فرد دیگر منتقل شود.

محققان دریافته اند که برخی از سرطان های دهان، حلق و لوزه ها احتمالاً توسط نوع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شوند. البته HPV شایع است، اما همیشه باعث سرطان نمی شود. همچنین اگر در حین رابطه دهانی به ویروس HPV مبتلا نباشید، در معرض خطر سرطان نیستید.

به این کیس کلینیکی توجه کنید:

لیدا زنی ۴۰ ساله است او رژیم غذایی سالمی دارد، همیشه کار می کند و سیگار نمی کشد. اما برای مدتی احساس عجیبی در گلو داشت و وقتی چیزی میخورد احساس می کرد مواد غذایی در میانه راه گیر میکند. او بعد از مراجعه به پزشک متوجه شد که به سرطان گلو مبتلا است. اما نکته مهم این بود که تومور بدخیم کوچک وی که با جراحی برداشته شد، از نظر HPV مثبت بود. که این نشانه ای از سکس دهانی ناامن است. برای راهنمایی بیشتر لطفا پست راهکارهای مشاوره جنسی را بخوانید.

رابطه دهانی برای همه زوجین مطلوب نیست

اگر چه اورال سکس میتواند زمینه ساز لذت و پویایی در رابطه باشد. اما دقت کنید که همیشه هم اینطور نیست. در واقع رابطه جنسی دهانی باعث ایجاد استرس در برخی روابط و افزایش صمیمیت برای برخی دیگر می شود. استرس مربوط به رابطه دهانی اغلب با نگرانی های یکی از زوجین در مورد بهداشت مرتبط است. همانطور که قبلا اشاره کردیم، بعضی افراد ممکن است نگران عملکرد خود باشند. اینکه این کار را به اندازه کافی خوب انجام می دهند تا همسر خود را راضی کنند، یا خیر؟ نگرانی همیشگی آنها است.

همه چیز درباره سکس دهانی و نحوه انجام آن
رابطه جنسی دهانی

رابطه دهانی بدون محافظت شایع است، اما خطراتی دارد:

چندین بیماری مقاربتی (STDs) از جمله HIV، تبخال، سفلیس، سوزاک، HPV و هپاتیت ویروسی از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل می شود.

البته این خطرات به موارد مختلفی بستگی دارد، از جمله اینکه شما چه تعداد شریک جنسی دارید، چه جنسیتی دارید و چه روابط جنسی دهانی را انجام می دهید.

استفاده از ابزار محافظتی می تواند خطر ابتلا به بیماری مقاربتی را کاهش دهد. این محافظ میتواند کاندومی باشد که آلت تناسلی مرد را پوشانده، یا یک سد دندانی پلاستیکی یا لاتکس و… اما اکثر مردم این کارهای مراقبتی را انجام نمیدهند‌. این امر احتمالاً به این دلیل است که بسیاری از مردم نمی دانند که بیماریهای مقاربتی می تواند از طریق دهان منتقل شود.

چگونه میتوان از خطرات رابطه جنسی دهانی در امان ماند؟

تنها استراتژی ای که می تواند خطر انتقال بیماری های مقاربتی دهانی را از بین ببرد، پرهیز از همه فعالیت های جنسی، از جمله رابطه جنسی دهانی، مقعدی و واژینال است. اما برای کاهش خطر در حالی که از نظر جنسی فعال هستید، می توانید نکات زیر را در نظر بگیرید:

آزمایش منظم از نظر STI

از همسرتان بخواهید که برای انجام آزمایشات مربوط به بیماریها و عفونت های مقاربتی اقدام کنید.

یک رابطه متعهدانه داشته باشید

داشتن یک رابطه متعهدانه و عدم برقراری رابطه با اشخاص دیگر راهی برای پیشگیری از بیماریهای مقاربتی است.

اجتناب از برقراری رابطه جنسی با افراد بیمار

سعی کنید با کسی که سابقه ابتلا به بیماری هایی همچون تبخال، زگیل های تناسلی، سفلیس و… را دارد یا در حال حاضر به این بیماریها مبتلاست، رابطه دهانی نداشته باشید.

درمان سریع

درمان به موقع این بیماری ها میتواند، خطر گسترش عفونت را از بین ببرد یا کاهش دهد.

سکس دهانی یا اورال سکس چیست؟ آموزش رابطه دهانی ایمن
عوارض رابطه جنسی دهانی

به محافظت های قبل از رابطه جنسی دهانی توجه کنید

علاوه بر نکات مطرح شده در بالا، پیشگیری موثر از عفونت های مقاربتی قبل از آغاز هرگونه فعالیت جنسی آغاز می شود. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای کاهش خطر ابتلا به آن دسته از بیماری های مقاربتی جنسی که از طریق اورال سکس منتقل میشوند، انجام دهید:

  1. در مورد مشکلات و بیماریهای مقاربتی خود صادقانه با همسرتان صحبت کنید.
  2. قبل از داشتن رابطه جنسی، همراه با همسرتان آزمایشات مربوط به بیماریهای مقاربتی را انجام دهید.
  3. وقتی تحت تأثیر الکل یا مواد مخدر هستید از تماس جنسی خودداری کنید.
  4. علیه بیماریهای مقاربتی همچون هپاتیت A و هپاتیت B (HBV) واکسینه شوید.

داشتن مکالمه در مورد سلامت جنسی با شریک زندگی خود نکته کلیدی است، اما همه مبتلایان به بیماری STI نمی دانند که این بیماری را دارند. به همین دلیل انجام آزمایشات بسیار مهم است. به این ترتیب هر دو می توانید آگاهانه تصمیم بگیرید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه رابطه جنسی دهانی یا اورال سکس چیست؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آیا بعد از رابطه جنسی دهانی بکارت از بین میرود؟

بسیاری افراد تصور می كنند كه در رابطه دهانی، بكارت دختران از بین میرود. اما معمولا اینطور نیست. در واقع اگر در روابط دهانی، هیچ ارتباطی بین اندام های جنسی وجود نداشته باشد، شما می توانید باکره بودن خود را حفظ کنید. اگرچه رابطه جنسی دهانی می تواند بکارت عاطفی فرد را از بین ببرد.

آیا با رابطه دهانی امکان باردار شدن وجود دارد؟

داشتن لذت جنسی به اشکال مختلف امکان پذیر است. بیشتر زنان ترس از بارداری ناخواسته دارند. اما رابطه جنسی دهانی به تنهایی نمی تواند باعث بارداری شود. اما توجه کنید که اگر مایع منی به طور غیرمستقیم با ناحیه واژن تماس پیدا کند، خطر بارداری وجود دارد‌. بنابراین بهتر است احتیاط کنید.

عوارض و خطرات رابطه جنسی دهانی چیست؟
عوارض رابطه جنسی دهانی در خانم ها و آقایان

آیا رابطه جنسی دهانی منجر به ارگاسم میشود؟

خیلی ها اعتقاد دارند که رابطه جنسی دهانی همیشه یک اقدام آماده سازی است که به هیچ وجه نمی تواند منجر به ارگاسم شود. اما واقعیت این است که رابطه جنسی دهانی هر دو شریک زندگی را به اوج لذت خود می رساند و امکان دستیابی به ارگاسم کاملا بهتر از رابطه طبیعی وجود دارد.

در واقع در حین عمل جنسی دهانی، کلیتوریس زن تحریک می شود و بدیهی است که آنها ارگاسم لذت بخش تر و رضایت بخش تری را تجربه کنند. این مورد در مورد مردان نیز صدق میکند.

رابطه جنسی دهانی جایگزین رابطه جنسی واژینال است یا خیر؟

این باور در میان جوانان رایج است که رابطه دهانی میتواند جایگزین رابطه واژینال شود. اما با اینکه رابطه جنسی دهانی لذت بخش است، اما شما نمی توانید از آن به عنوان جایگزین رابطه جنسی واژینال استفاده کنید. ولی میتوانید آن را در رابطه زناشویی خود جای دهید.

سوالات متداول

آیا رابطه جنسی دهانی جایگزین رابطه جنسی واژینال است؟

این باور در میان جوانان رایج است که رابطه دهانی میتواند جایگزین رابطه واژینال شود. اما با اینکه رابطه جنسی دهانی لذت بخش است، اما شما نمی توانید از آن به عنوان جایگزین رابطه جنسی واژینال استفاده کنید.

آیا رابطه جنسی دهانی منجر به ارگاسم میشود؟

بله این نوع رابطه نیز میتواند منجر به ارگاسم و رسیدن به لذت جنسی شود.

آیا بعد از رابطه جنسی دهانی بکارت از بین میرود؟

بسیاری افراد تصور می كنند كه در رابطه دهانی، بكارت دختران از بین میرود. اما معمولا اینطور نیست.

برای اطلاعات بیشتر در بخش اینستاگرام مشاوره خانواده کلیک کنید.

براي مشاوره در زمينه رابطه جنسی دهانی یا اورال سکس چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉